Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Francja: Władze wykorzystują śmierć “antyfaszysty” do wzmożonych represji wobec nacjonalistów.

Posted by Marucha w dniu 2013-06-10 (Poniedziałek)

clementMedia w całej Europie od dwóch dni informują o zaledwie 18-letnim “antyfaszystowskim” działaczu, który 5 czerwca miał zginąć “zakatowany” przez grupę skinheadów.

Coraz więcej źródeł podaje jednak informacje o faktycznym przebiegu zdarzeń, w świetle których kreowany przez media i samych “antyfaszystów” obraz nastoletniego i bezbronnego chłopca zdaje się podupadać.

5 czerwca młody “antyfaszysta” Clement Meric wraz z czterema kompanami z paryskiej Antify (Action Antifasciste) przechadzał się po corocznej wyprzedaży ubrań marki Fred Perry, na której zwykło dochodzić również do spotkań na linii lewacy-nacjonaliści.

Na swojej drodze spotkali czterech nacjonalistów, którym zaproponowali – o dziwo – honorową walkę. Podczas niej 18-letni Meric otrzymał 1 (słownie jeden) cios w twarz, upadając po chwili na chodnik i uderzając głową o metalowy słupek. Uderzenie głową w barierkę okazało się dla młodego “antyfaszysty” śmiertelne – Clement Meric zmarł po kilku godzinach w szpitalu.

Zupełnie inny przebieg zdarzenia starają się przedstawiać wszelakie ugrupowania o charakterze “antyfaszystowskim”, dzieląc się swoją wersją z mediami głównego nurtu oraz z policją, która zatrzymała w tej sprawie trzy osoby. Action Antifasciste kreuje 18-letniego Merica na bezbronną ofiarę “skrajnej prawicy” i męczennika, sugerując, że został on zaatakowany przez grupę nacjonalistów gdy wychodził ze sklepu w jednej z paryskich ulic. Tę wersję powiela również większość mediów.

Tymczasem Clement Meric, pomimo swojego młodego wieku, w ostatnich miesiącach dał się poznać jako jedna z osób, które brały udział w atakach na pokojowe demonstracje La Manif Pour Tous, organizowane przeciwko legalizacji homo-małżeństw i dania prawa do adopcji dzieci homoseksualistom.

Action Antifasciste, której działaczem był 18-letni Meric, pod koniec kwietnia zaatakowała grupę francuskich obywateli (wśród z nich znajdowały się rodziny z dziećmi) wracających z pokojowego protestu liczącego ponad milion osób. Nacjonalistyczny serwis Contre Info opublikował materiał wideo z tego zdarzenia, na którym widać Clementa Merica okrytego czerwoną chustą, jednak film nie jest już dostępny dla widzów w Polsce.
(Zob. http://www.contre-info.com/clement-meric-un-activiste-dextreme-gauche-belliqueux)

Francuskie władze z kolei postanowiły wykorzystać opisywaną sytuację do wzmożenia represji wobec nacjonalistów. Zaplanowana na najbliższy weekend manifestacja francuskich narodowców w Tuluzie została zakazana przez miejscową policję, w mediach coraz głośniej mówi się również o planach delegalizacji wielu stowarzyszeń i organizacji o profilu nacjonalistycznym. Zdarzenie z 5 czerwca usilnie próbuje się połączyć z grupą JNR (Młodzież Narodowo-Rewolucyjna) oraz organizacją Troiseme Voie (Trzecia Droga), kierowanymi przez Serge Ayoub’a, jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w dzisiejszym francuskim ruchu nacjonalistycznym. O całą sprawę przez dziennikarzy chętnie wypytywana jest również Marine Le Pen, liderka Frontu Narodowego.

Francuscy Autonomiczni Nacjonaliści apelują do wszystkich narodowych grup we Francji o zachowanie w najbliższych tygodniach szczególnej ostrożności. Bardzo możliwe są bowiem prowokacje władz, mające na celu masowe aresztowania nacjonalistycznych działaczy. Wielu głównonurtowych dziennikarzy podburza na łamach największych francuskich gazet do swoistego “linczu” na nacjonalistach, zatem i tak nastawione już antynarodowo władze będą działały pod dużą presją.

Na podstawie: contre-info.com / nationalistes-autonomes.com / źródła własne

Zobacz również:
Francja: Pedofilski skandal w paryskiej “Antifie”

Czy ktoś tu zapłacze po młodym „antyfaszyście”?
Admin

Komentarzy 13 do “Francja: Władze wykorzystują śmierć “antyfaszysty” do wzmożonych represji wobec nacjonalistów.”

 1. marcin_l said

  panie marucha zycie to zycie, tak jak my walczymy o nasze parawa tak lewaki o swoje. trzeba to uszanowac i lac lewaka, aczkolwiek, jak juz napisalem zycie to zycie i tylko bog nam je moze dac i odbierac, a wiec pisanie: Czy ktoś tu zapłacze po młodym “antyfaszyście”? jest co najmnniej nie na miejscu. pozdrawiam

 2. Nemo said

  @Marcin_I

  To był co najwyżej wypadek a nie zabójstwo.

 3. Brat Dioskur said

  Ad1 „…tylko bog nam je moze dac…”

  Ktory bog, moze Zeus?

 4. Marucha said

  Re 1:
  Panie Marcinie, otóż właśnie Bóg odebrał życie młodemu „antyfaszyście”, a posłużył się „faszystą” jako narzędziem.

 5. Zerohero said

  Pierwsze relacje jakie spotkałem sugerowały mord z premedytacją typu 5 na 1, kosa w żebro itp. Trochę wątpiłem, ale nie miałem podstaw. Teraz wyłazi prawda….szkoda, że nie w mainstreamie.

  Słuchacze pytają: Czy to prawda, że na Placu Czerwonym rozdają samochody? Radio Erewań odpowiada: tak, to prawda, ale nie samochody, tylko rowery, nie na Placu Czerwonym, tylko w okolicach dworca warszawskiego i nie rozdają, tylko kradną.

 6. marcin_l said

  A gdzie ja napisałem ze to było zabójstwo? Jaki Bóg? Zeus? Jestem człowiekiem wierzącym proszę to uszanować a nie się naśmiewać. Tego wymaga kultura. Panie marucha no cóż każdy ma prawo do dowolnego toku myślenia, ale nadal uważam ze śmierć kogo by ona nie dotyczyła jest tragedia i ironiczne komentarze są nie na miejscu. Ten człowiek miał rodziców, dla nich na pewno do śmiechu nie jest… Pozdrawiam

 7. Marucha said

  Re 6:
  Czy aby na pewno każda śmierć jest tragedią, bez względu na to kogo by dotyczyła?

  To, że jego rodzicom zapewne do śmiechu nie jest, wynika głównie z zachowań młodego człowieka, szukającego guza.
  A ja, cóż, współczucia udawał nie będę.
  Jest tyle innych ludzi, którym warto współczuć…

 8. olagordon said

  Dutch politician Geert Wilders: ‘What we need today is Zionism for the nations of Europe’
  Holenderski polityk Geert Wilders: „Czego obecnie potrzebujemy to syjonizm dla narodów Europy’
  http://theuglytruth.wordpress.com/2013/06/10/dutch-politician-geert-wilders-what-we-need-today-is-zionism-for-the-nations-of-europe/#more-56199
  10.06.2013 tłumaczenie Ola Gordon
  Europejczycy „powinni wziąć przykład z narodu żydowskiego i ustanowić swoje państwa narodowe” żeby przeciwstawic się wzrastającej islamizacji w ich krajach, powiedział w niedzielę holenderski polityk w Los Angeles.
  „Przyjaciele, dzisiaj potrzebny nam jest syjonizm dla narodów europejskich” powiedział założyciel i lider Partii Wolności Holandii na konferencji „Ostatni bastion Europy”, zorganizowanej przez American Freedom Alliance.
  Wilders powiedział, że miasta Europy „przypominają Afrykę Północną i Bliski Wschód”, gdyż są rządzone przez islamskie prawo szariatu, zauważając, że islamska dzielnica graniczy z siedzibą Unii Europejskiej w Brukseli i że Paryż otaczają „w dużej mierze islamskie przedmieścia”.
  „Europa jest w strasznym stanie” – powiedział Wilders. „Kraje europejskie stopniowo tracą swoją suwerenność narodową”.
  Elan Journo, członek i dyrektor badań w The Ayn Rand Institute w Irvine, Kalifornia, powiedział, że historia Europy, łącznie z „realnym stosowaniem komunizmu i socjalizmu”, feudalizmem i rewolucją francuską, doprowadziła do tego, że wielu Europejczyków przyjmuje zbiorową mentalność bardzo przypominającą wojowniczą ideologię islamską i teraz harmonijnie z nią działa. Ta mentalność zbiorowa wywołała także antysemityzm, wyjasnił Journo.
  „Co się stanie kiedy wprowadzisz [do Europy] ideologię taka jak wojowniczy islam albo islamski totalitaryzm, która zgodnie ze swoją religią dzieli świat na dwie grupy – wierzących i niewierzących – to poteguje istniejący pogląd, że Żydzi są częścią niewierzących” – Journo powiedział JNS.org.

 9. marta15 said

  ad 8 Ten artykul to jawny przyklad realizowania planu jaki globalisci juz ustanowili od lat wielu.
  Tym planem jest wywolanie zamieszek, walk, wojny pomiedzy chrzescijanami a swiatem muzlulmasnkim. Ten plan jest realizowany od lat wielu. Sprowadzenie muzulmanow do Europy i Ameryki to byla czesc owego planu. Teraz nalezy towarzystwo odpowiedni nabuzowac, nabuntowac, podjudzic…
  Tam gdzie dwoch sie bije, trzeci korzysta.
  Zydzi sami najpierw propagowali polityke sciagania i asymilacji wszelkiego taltajstwa do Europy i Ameryk. Teraz probuja zajac inna pozycje i pozuja jako obroncow panstwowosci, narodowej tozsamosci etc.

 10. ciociaStasia said

  Ad. 9
  „Plan” ma dokładnie te elementy o których piszesz Marat. Ciekawe gdzie rozpoczną „grę” na cała parę.

  Ten Geert Wilders wygląda jak by prosto z Planety Małp wylądował.

 11. ciociaStasia said

  Geert Wilders
  http://www.bbc.co.uk/programmes/b00yrt35

  Agent jakiś „ludzi”

 12. marcin_l said

  panie marucha albo pan sobie kpisz albo sie nie rozumiemy. oczywiscie ze np. ze smierci stalina miliony sie cieszyly i pewnie slusznie i ze ja rowniez sie nie lituje nad tym glupkiem i nikogo do tego nie namawiam bo sam na siebie to sprowadzil swoim zachowaniem, ale ten chlopaczek mial 18 lat… a w tym wieku to czlowiek nie wiele wie o zyciu i nie wiele rozumie. wiec szydzenie z jego smierci jest troszke nie na miejscu. ogolnie szydzenie ze smierci jest nie na miejscu, jakis poziom musi byc, owszem artykul wart zamieszczenia na stronie, ale ironiczny komentarz pod koniec to juz troche przekroczenie granicy, my tu mowimy o smierci, zakonczenie czyjegos zycia… lewak nie lewak wobec smierci trzeba okazac szacunek. oczywiscie mozemy miec inne spojrzenie na ta kwestie, no ale ja zdania raczej nie zmienie. pozdrawiam

 13. Zerohero said

  Re 11

  Rasizm jako filozofia (np. dostrzezenie różnic) nie jest zły. Złe jest wyciąganie z niego nieuprawnionych wnioksów, że np. tych „gorszych” można mordować, grabić itd.

  Panuje też niezłe pomieszanie. np. Hitler nie był żadnym rasistą. Ilu wymordował białych a ilu czarnych i żóltych?
  On był poyebem wierzącym, że reprezentuje urojoną Rasę Panów. I tak właśnie jest z talmudystami.

  Co ciekawe…”antyrasizm” w Europie oznacza czystkę etniczną na białych, bo jak tylko ktoś chce zachować tożsamość to uznają go rasiste z ktorym nalezy walczyc.

  Całkowite pomieszanie pojęć.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: