Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Czy CIA dała dokumenty NSA Snowdenowi?

Posted by Marucha w dniu 2013-06-15 (Sobota)

Did the CIA give the NSA documents to Ed Snowden?
http://jonrappoport.wordpress.com/2013/06/13/did-the-cia-give-the-nsa-documents-to-ed-snowden/
Jon Rappoport – 13.06.2013, tłumaczenie Ola Gordon

http://www.nomorefakenews.com/

W tej chwili prasa koncentruje się na PRISM-ie, relacjach NSA z największymi tech-firmami na świecie i przeciekami Eda Snowdena.

Już przedstawiłem poważne pytania na temat historii zatrudnienia Snowdena i tego, czy mówi prawdę. Czy jest możliwe, żeby dotarł do i wykradł tysiące ściśle tajnych dokumentów NSA?

“Zobaczmy. Kto pracuje dla nas tutaj w NSA? Och, mądry chłopak. Ed Snowden. Nie kontraktor. On nie jest naprawdę zatrudnionym na pełny etat pracownikiem NSA. 29 lat. Nie ma dyplomu studiów. Ma GED [General Education Development – admin]. Pracował dla CIA i odszedł. Hmm… Dlaczego odszedł? Nieważne, kogo to obchodzi? Żaden problem.
“Coś wam powiem. Umożliwmy dzieciakowi dostęp do najtajniejszych danych. Dlaczego nie? Do wszystkiego. Do tego, co trzymamy za 986 murami. Gdzie musisz przysięgać na życie pierworodnego na wypdek, gdybyś chciał stać się łotrem? Niech Snowden zobaczy to wszystko. A co tam. Jestem dobroduszny. Wygląda na fajnego chłopaka”.

*                            *                              *

Oto bardziej prawdopodobny scenariusz.

Snowden nigdy nie widział żadnych z tych tysięcy dokumentów w komputerze NSA. To nigdy nie miało miejsca. Raczej albo go wykorzystano, albo sam zgłosił się jako agent CIA by zrobić nowy krok w toczącej się nieustannie grze między CIA i NSA. Ludzie z CIA MOGLI wejść w te dokumenty NSA i to oni dali je Snowdenowi, który z nimi uciekł.

To było tajna operacja zainicjowana przez głównego rywala NSA:  CIA. NSA to agencja dużo większa od CIA. NSA, agencja która przejmuje informacje wywiadowcze, która uważa się za lepszą od każdej innej w dziedzinie wywiadu.
Oczywiście CIA nie mogła być postrzegana jako źródło przecieków w  NSA. Potrzebowali faceta. Potrzebowali faceta, który mógł wyglądać jakby był z NSA, żeby wyglądało to gorzej dla NSA i by zrazem chronić CIA.

I mieli Eda Snowdena. Pracował dla CIA w Genewie na wysokiego szczebla stanowisku, nadzorował bezpieczeństwo komputerów. Póżźniej ludzie przyjmą, że znał metody dostępu do teczek NSA i ukradł je sam.

Kiedyś w przeszłości z CIA, Ed spotyka faceta też z CIA, który siada z nm i mówi: “Wiesz, Ed, to wszystko idzie zbyt daleko. NSA szpieguje każdego cały czas. Mogę to udowodnić. Przekroczyli linię łapania terrorystów. Teraz robią coś innego. Poszerzają państwo policyjne, co może doprowadzić tylko do jednego: zniszczenia Ameryki, tego czym jest, tego jaka według ciebie i mnie powinna być. Ed, NSA nie jest taka jak my. My naprawdę ścigamy terrorystów. To wszystko. Zaś NSA ściga każdego. Musimy to powstrzymać. Potrzebujemy faceta… i wśród nas są tacy, według których ty możesz być tym facetem…”

W czasie tej jednej obłudnej rozmowy, CIA morduje dronami 37 niewinnych cywilów na całym świecie, ale to nieważne.

Ed mówi: “Mów, to mnie ciekawi”. Daje się wrobić.

To co agent CIA powiedział, na swój totalnie cyniczny sposób, jest prawdą. Państwo policyjne nie ma łapać terrorystów.

Na poziomie obłędu –  tu chodzi o niepełną wiedzę, próbującą stać się wiedzą ogarniającą całość. O wizję inżynierów systemowych: móc przewidzieć i kontrolować działania wszystkich i każdego człowieka z osobna.

Czy da się zestawić, zgromadzić i szybko przeanalizować wystarczającą ilość przydatnych informacji na temat istoty ludzkiej X, które umożliwiłyby nadzorcom dowiedzieć się, co istota X zamierza zrobić i przekierunkować jej przyszłe działania?

Mówiąc inaczej, umysły oczarowane Matrixem chcą ten Matrix zrobić jeszcze ciaśniejszym i jeszcze bardziej perfekcyjnym. Chcą grać w 100-wymiarowe szachy najtrudniejszą figura na szachownicy –  człowiekiem. Chcą zobaczyć, czy mogą sterowac tą figurką, przesuwać ją, przewidywać co zrobi, kontrolować ją i wygrać grę. Wygrana w tej grze oznacza redukcję 100-wymiarowej szachownicy do systemu zamkniętego.

To właśnie inżynierowie państwa policyjnego próbują zrobić z ludzkością.

Dlaczego?

Bo uważają że mogą.

Bo pracują dla ludzi którzy chcą zawładnąć wszelkim życiem.

Bo dla nich wolnośc jednostki jest tak przekonującą iluzją, że chcą ją unieważnić i zniszczyć.

To przypomniało mi mój artykuł z 1982 roku dla LA Weekly. Przeprowadzałem wywiad z Billem Perrym, który właśnie zwolnił się ze stanowiska szefa PR w Laboratorium Lawrence’a Livermore, gdzie prowdzono badania nad budową lepszej broni nuklearnej. Jako jeden z kluczowych momentów Bill przywołał rozmowę jaka odbył z pracującym tam fizykiem, który narzekał, że laboratorium potrzebuje większych funduszy.

Bill powiedział: “Patrz, już teraz możemy rozwalic świat dziesięć razy. Czego jeszcze potrzebujesz?”
Fizyk podniósł głowę znad biurka i powiedział: “Nie rozumiesz. To jest problem matematyczny, fizyczny”.

I taki jest sposób myślenia. Tu chodzi o stworzenie lepszego systemu. Kogo interesują szkody uboczne w ludziach?
Kiedy ci naukowcy widzą wolność, uciekaja od niej. Ona  im przeszkadza. Przypomina im, że nie sa wolni. Przypomina im, że nie wiedzą czym jest wolność.

To można nawet zobaczyć w niektórych zdumiewających komentarzach prasowych na temat Eda Snowdena. Tak, to było w porządku, że zdemaskował NSA, ale…  powinien zostac w Ameryce i ponieść odpowiedzialność.
Co?!? Co najmniej zadziwiająca ocena.

Jednakowoż opiera się ona  na założeniu, prawdziwym czy fałszywym, że Snowden obecnie jest wolny i nie podlega kontroli. A nie ma przecież do bycia wolnym żadnego prawa, jak nie ma nikt spoza zasięgu rządu.

Wolnośc to dzika karta. “Musi być porządek”. I o to chodzi w państwie policyjnym.

“Mamy tu te biologiczne maszyny zwane ludźmi biegające wokół i to jest wariactwo. Możliwe, że mają coś, co nazywa się WOLNOŚCIĄ, co jest zbyt straszne, by nawet o tym myślec – bo ja, obsesyjny rozwiązywacz problemów, już dawno poświęciłem WŁASNĄ WOLNOŚĆ na ołtarzu…  zapomniałem czego… W każdym razie, zaczekaj, te biologiczne maszyny gtak naprawdę nie maja żadnej wolności, one chodzą na wadliwych programach… TAK, TAK JEST – i te programy trzeba zmmienić, RAZ NA ZAWSZE ! Tak, już jest lepiej. Nie ma nic takiego jak wolność”.

“Tak właśnie jest. Nikt nie jest wolny, wszystko to ułuda. Są tylko dobre i złe programy, i te miliardy ludzkich maszyn działają na złych programach… więc potrzebny jest nam jeden główny program, jeden GŁÓWNY PROGRAM dla każdego – i wtedy zapanuje porządek i koordynacja i pokój”.

“Żeby stworzyc taki program musimy mieć absolutny nadzór. Musimy obserwować te wszystkie maszyny biologiczne i ich wariackie życie, 24 godziny na dobę, dokąd chodzą, co robią…  i wtedy możemy zgromadzić te informacje, analizowac je i znaleźć rozwiązanie. Algorytmy. Lepszy program. Wszech-obejmujący program. I wtedy możemy umieścić go w zachowaniu każdego człowieka”.

Państwo policyjne opiera się na psychologii i filozofii, która właśnie tak postrzega życie i istoty ludzkie.
I z tym mamy do czynienia. Nie mniej.
Masowa kontrola umysłu. Warunkowanie sprawcze. Przymus.
O to wszystko chodziło Orwellowi w “1984″: “Wielki brat cię obserwuje”. Państwo policyjne nie było tylko ciekawe. Nie próbowało jedynie wytepić terrorystów. Było nieodłączną częścią systemu kontroli.

Jon Rappoport

Komentarzy 11 do “Czy CIA dała dokumenty NSA Snowdenowi?”

 1. andrzej said

  Zdecydowana większość każdego plemienia to lemingi, o czym doskonale wiedzą okupanci!

 2. revers said

  wyglada na kolejny kontrolowny wyciek jak w przypadku Bradleya Manninga, a tym samym czasie coooda sie dzieja na wyborach w Iranie, i juz na starcie podaje sie wysokie wyniki wyborcze dla podstawiongo dobrego iranczyka bo umiarkowanego kandydata na demokrate inaczej.

  Odpadnie syjonista droga i nieobliczalna w skutkach wyprawa wojenna na Iran. Assad do kasacji bo umiarkowanym nie jest wg. nwo/onz.

  Tymczasem UNE czyli ONZ wysyla do Konga juz nie blekitne helmy, ale brunatne helmy, chociaz leming to i na blekit nieba to powie gooowno, w sile 3 tys uzbrojonych po zeby nosicieli pokoju dla zaprowadzenia nowego ladu, czego nie ma w rzadnym staucie tej gooownianej juz organizacji z podobna struktura decyzyjna jak unia.

  Jaka PRISMA lub server z kontrolowana bramka tam liczy glosy? bo przeciez nie z Moskwy, gdy NDISy rozdaje i kontroluje wujo samobama, global admin.

 3. marta15 said

  Ludze zapominaja o jednym . Ze ostatecznie to oni jednak decyduja o swoich wyborach w swoim zyciu. Ze maja tzw. wolna wole.
  Wiedziala to juz nawet 17 letnia Inka , i nie dala sie pozbawic tego prawa.
  Nawet za cene tortur i smierci.
  A wielu tak dobrowolnie, bezmyslnie i bezladnie sie poddaje.
  Kierkegarder powiedzial:”christian martyrs suffering was momentarly, the victory was eternal, for ever” — „cierpienia chrzescijanskich meczennikow bylo czasowe , zwyciestwo zas wieczne”. Warto o tym pamietac.

 4. Rysio said

  Ten film o dobrym UB-ku ( pracowniku Stasi ) chyba tutaj lepjej pasuje.

 5. revers said

  ale to juz sa rzondy korporacji, czy na poziomie globalnym onz w ktorej kowalski jako portier lub drobny konsument nie ma zadnego wplywu lub wyboru kto menazy korporacja lub jej kukielkami, maronetkami z teatru lalew stanowiacym o prawie komisjach jak to sie dzieje w strukturach uni, troche wyboru daje parlament dla iluzji demokracji.

 6. Zbigniew Козил said

  Pani Marta15

  Nie rozumieją już. Po co i dlaczego Chrystus umarł. Widze to i w Rosji. Pokręcone myśłenie. Ba, ale w i Polsce gówienka zamiast mózgu.

 7. Marucha said

  Re 3, 5:
  Ludzie są oszukiwani przez siły o wiele inteligentniejsze od nich.
  Może im się nawet zdawać, iż słusznie czynią, gdy w rzeczy samej są dyskretnie sterowani.
  Oczywiście każdy ma wolną wolę. Nie każdy ma rozeznanie.

 8. ciociaStasia said

 9. NC said

  „Nie ma dyplomu studiów. Ma GED [General Education Development – admin].”

  GED oznacza, że facet nie ukończył szkoły średniej (co zresztą skądinąd wiadomo), ale później zdał pisemny test (wielokrotnego wyboru), i otrzymał GED, czyli świadectwo posiadania wykształcenie równoważnego wykształceniu średniemu (co w USA oznacza obecnie jako-taką umiejętność czytania i pisania).

  Następnie taki facet otrzymuje pracę za 122 tysiace dolarów rocznie w wielkiej prywatnej firmie konsultcyjnej świadczącej usługi rządowi i wielkim przedsiębiorstwom…

  Nawet naiwni Amerykanie nie są skłonni uwierzyć, że to wszystko naprawdę 🙂

 10. Rysio said

  re 9. Bzdura!

  W USA pełno jest ludzi bez dyplomów robiących miliony a nawet miliardy (np. Gates czy ten of Facebooka)

  Rysio nie dość że ukończył tylko Zawodową Szkołę Budowlaną w specjalności Betoniarz – Zbrojarz. ( no technikum tyż), to od 25 lat pracuje jak informatyk/SA w USA. Identycznie jak ten 29-latek tyle tylko, że nie w rządowych firmach a w prywatnych – obsługujących giełdy na Wall Street.

  Socjalizm wprał wam, że papier się liczy – a to nie jest prawda.
  Liczy się umiejętność wykonania roboty.

  W USA pełno jest firm, które na to zwracają uwagę a nie na papier czy jaki inny dyplom.

  PS A ludzie dzielą się na samouków i nieuków.

  Znam kupę amerykanów którzy nie dokończyli szkoły średnie, a teraz są inżynierami w korporacjach, a pozycje te zawdzięczają swojej olbrzymiej i głębokiej wiedzy technicznej, którą zdobyli sami, bez pomocy uczelni i bez pomocy nauczciela.

  http://learnfinancialplanning.com/famous-people-who-didnt-go-to-college/

  I znowu te same pierdoły. Rzygać się chce.
  Może niech Pan Rysio wreszcie pójdzie do jakiegoś chirurga-samouka… będziemy mieli spokój…
  Admin

 11. revers said

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: