Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  revers o Znowu Kosowery!
  Sebastian o Znowu Kosowery!
  Adrian o Wolne tematy (39 – …
  ? o Wolne tematy (39 – …
  Sebastian o McNamara’s Misfits: wojs…
  Sebastian o Zwi Migdal: Żydowska mafia spr…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą sprzedaż PLL LOT

Posted by Marucha w dniu 2013-06-16 (Niedziela)

Decyzja Prezydenta o wyprzedaży polskiego majątku jest niezgodna z polskim interesem narodowym

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę umożliwiającą sprzedaż większościowego pakietu akcji Polskich Linii Lotniczych LOT – poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. Tym samym otwiera się droga do prywatyzacji przewoźnika.

Na początku maja Sejm uchylił ustawę o przekształceniu własnościowym PLL LOT.

“Uchylenie ustawy z dnia 14 czerwca 1991 r. o przekształceniu własnościowym przedsiębiorstwa państwowego Polskie Linie Lotnicze LOT, na mocy której PLL LOT przekształcił się w spółkę akcyjną, umożliwi zbycie wszystkich akcji posiadanych przez Skarb Państwa w spółce PLL LOT na rzecz inwestora strategicznego, a w dalszej konsekwencji prywatyzację spółki” – napisano w informacji opublikowanej na stronie internetowej prezydenta.

Uchylenie ustawy ma przyczynić się do “poprawy pozycji negocjacyjnej przewoźnika z potencjalnymi inwestorami, którzy unikają angażowania kapitałowego w podmioty, nad którymi nie sprawują kontroli” – napisano.

Wiceminister skarbu Rafał Baniak powiedział w ubiegłym tygodniu, że po podpisaniu przez prezydenta ustawy umożliwiającej sprzedaż większościowego pakietu akcji PLL LOT, spółka oraz jej doradcy rozpoczną formalne rozmowy dotyczące sprzedaży. “Proces prywatyzacji zostanie uruchomiony po złożeniu podpisu przez pana prezydenta pod ustawą lotowską. Od tego momentu LOT i jego doradcy podejmą rozmowy dotyczące prywatyzacji” – powiedział Baniak.

Wiceminister mówił wcześniej, że resort skarbu chciałby “bez zbędnej zwłoki znaleźć partnera dla LOT-u”. “Oczywiście będzie łatwiej, jeżeli będzie to partner europejski” – powiedział w kwietniu Baniak. Resort chce, by LOT po sprzedaży zachował markę, port przesiadkowy w Warszawie i żeby nowy inwestor miał u nas siedzibę, a tym samym płacił podatki w Polsce.

Resort skarbu, przygotowując zmianę przepisów, argumentował, że ustawowy nakaz zachowania co najmniej 51 proc. akcji LOT “przekładał się na mniejsze zainteresowanie potencjalnych inwestorów” spółką.

Uchylenie ustawy umożliwi m.in. ewentualne zbycie wszystkich akcji LOT-u znajdujących się w zasobach Skarbu Państwa, przy jednoczesnym spełnieniu wymogów odnoszących się do struktury własności i kontroli unijnych przewoźników lotniczych. Zgodnie z nowymi przepisami przyszłe decyzje właścicielskie będą nadal podlegały ograniczeniom, m.in. prawa unijnego.

Według unijnych przepisów kryterium struktury własności będzie spełnione, jeżeli przynajmniej 50 proc. plus jedna akcja będą w posiadaniu inwestora z państwa członkowskiego UE. Pozostałe akcje mogą należeć do inwestorów z państw trzecich.

Resort skarbu podkreślał, że zmiany przepisów o PLL LOT nie oznaczają automatycznej utraty przez Skarb Państwa możliwości sprawowania skutecznej kontroli w spółce. “Uchylenie ustawy spowoduje natomiast, że pozycja negocjacyjna Skarbu Państwa bez wątpienia poprawi się” – napisano w uzasadnieniu do projektu ustawy.

PLL LOT jest w trudnej sytuacji finansowej. W 2012 r. ówczesny zarząd spółki wystąpił do ministra skarbu o przyznanie pomocy finansowej. Poprosił o 400 mln zł w pierwszej transzy, a w sumie o ok. 1 mld zł. Pożyczka w wysokości 400 mln zł, które firma dostała w grudniu 2012 r., została przeznaczona na spłatę przeterminowanych zobowiązań i pokrycie strat operacyjnych. Komisja Europejska w maju warunkowo zatwierdziła udzielenie pożyczki, ale do 20 czerwca LOT musi złożyć do KE plan restrukturyzacji.

Nieoficjalnie jest mowa o tym, że LOT chce otrzymać kolejną transzę pomocy w wysokości 400 mln zł.

Akcjonariuszami PLL LOT są: Skarb Państwa, który ma 67,97 proc. akcji spółki, TFS Silesia – 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Ustawa wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

http://cyklista.wordpress.com/

Komentarzy 9 do “Prezydent podpisał ustawę umożliwiającą sprzedaż PLL LOT”

 1. revers said

  no coz chyba nie ma juz nikt watpliwosci ze nie ma juz panstwowowci a korporacjonizm? czy sa jeszcze ideowcy, lub duchowni przywodcy z wola boska lub wlasna? na tym bazarze zwnam rp.

 2. Ochrona na lotniskach i tak nie jest nasza. My tych maszyn nie produkujemy. A LOTem kierowali sabotażyści, którzy starali się by te linie lotnicze nie należały do najlepszych. To nie jest argument przeciwko czemuś co państwowe, lecz przeciwko temu, co celowo jest zarządzane w sposób zły.

 3. 166 bojkot TVN said

  Prezydent – pod Trybunał Stanu.

 4. Fran SA said

  Czy ktos w Gajowce wie, jakie uprawnienia ma polski prezydent? Czy takie same jak Obama, czy moze tylko reprezentacyjne jak np. w Iranie?

 5. Inkwizytor said

  Re: 3

  Ale ty głupia jesteś 🙂 zażadaj jeszcze, żeby jutro nie bylo wschodu słońca 🙂

 6. Zależy jaki Trybunał ma na myśli. Bo jeśli byłby taki podziemny Trybunał wydający wyrok, a potem podający odpowiedniej osobie karteczkę z imieniem, nazwiskiem i adresem… No to ja zacznę: Bronisław Komorowski, Pałac Prezydencki w Warszawie w godzinach 9-18. Wyrok śmierci za zdradę stanu. A nuż znajdzie się jakiś Kiler. Albo Szakal. Składamy się?

 7. mED said

  re:6
  Osoba i adres niewłaściwe. Należało by się zainteresować raczej osobą kierującą p.Kononowiczem, którego program wyborczy realizuje P.O.

 8. mED said

  Re7
  Program wyborczy p.Kononowicza: „nie będzie niczego”.

 9. Rysio said

  „……Akcjonariuszami PLL LOT są: Skarb Państwa, który ma 67,97 proc. akcji spółki, TFS Silesia – 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników………”

  A prezydent Komorowski reprezentuje głównego akconariusza czyli Skarb Państwa – tak, że sprzedaje to co prawnie do niego należy.

  Chociaż może gdybyście bardziej posłuchali bojkotki, gremialnie zagłosowali i wybrali PISiorów to do tego by nie doszło.

  Buuuuuuuuuuuuuhahahaaaaaaaaaaa !!!

  Gówno do niego należy, a nie LOT, tępy, zażydzony idioto!
  Komorowski ma administrować własnością Państwa, a nie rządzić się nia, jak swoimi zasranymi kalesonami.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: