Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Voodoosch o Znowu Kosowery!
  Krzysztof M o Puste hasła
  Boydar o Puste hasła
  zen o Wolne tematy (39 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Tusk ma powierzone inne zadanie i dlatego nie może zostać Komisarzem KE

Posted by Marucha w dniu 2013-06-17 (Poniedziałek)

Trzeba z jednego sobie zdać sprawę: Unia Europejska to przykrywka, zasłona dymna dla rewanżyzmu niemieckiego. UE to IV Rzesza Niemiecka. Jesteśmy świadkami odradzania się na wielka skalę Militaryzmu Pruskiego. Jesteśmy świadkami współczesnej wojny w nowej formie podboju.

Perfidia krzyżacka i pruska były zawsze te same: dążyły do likwidacji Polski i Polaków,  zajęcia terytorium i zniewolenia Polaków. Prusy wyrosły na trupie Polski i dzięki temu zjednoczyły Niemcy (zjednoczyły czy też  podporządkowały – to dla mnie też forma podboju)

Już nie ma bomb, min, karabinów, już nie ma obozów przymusowej pracy, nie ma wywózek, mordów i i rozstrzeliwań. Nie ma Gestapo, więzień i innych represji. Wszystko się robi elegancko, w białych rękawiczkach. Cele sa te same, skutki są te same, formy zniewalania się zmieniły. Drang nach Osten trwa powoli.

Tak jak tak jak w poprzednich tak i w drugiej wojnie światowej Krzyżacy/Prusy/Niemcy prowadza politykę Ludobójstwa /depopulacji, wynarodowienia/germanizacji , politykę robot przymusowych, wywózek, niewolniczej pracy, kolonizacji, eksploatacji.

Ale też sa metody zbliżone . Jedną z tych metod jest osadzenie na czołowych pozycjach administracyjnych i decyzyjnych swojego człowieka. Pruscy i Żydzi zawsze niszczyli Polskę i te dwa żywioły zawsze ze sobą współpracowały

W drugiej wojnie światowej generalnym Gubernatorem Polski – Generalnej Guberni (Generalgouverneur für die Besetzten Polnischen Gebiete) był Obergrupenführer Hans Frank Frank, odpowiedzialny był za fizyczną likwidacją narodu polskiego.

Dziś Agent niemiecki, Żyd i volksdeutch Tusk doprowadził do masowej depopulacji narodu polskiego przez likwidacje miejsc pracy i zmuszenie do masowej emigracji za chlebem.

Dziś współczesnym Hansem Frankiem, gubernatorem Polonische Gebiete, jest AGENT NIEMIECKI, Obergrupenführer Donald Tusk, realizujący niemiecka politykę agresji na Polskę

Tusk powinien być osądzony i stracony, tak jak Hans Frank, jako zbrodniarz wojenny – i prędzej czy później do tego dojdzie!!!  [Gajowy śmie wątpić, ale pomarzyć można… – admin]

Tusk na stanowisku premiera,  przedstawiciel mniejszości czy to niemieckiej czy żydowskiej. Tusk jest Mischlungiem. Dziadek w SS, cala rodzina ze strony wszystkich dziadkow to żydzi którzy podpisali volkslisty.

Sfałszowane wybory. Tusk i inne POtwory nie maja legitymacji sprawowania władzy. Wybory sfałszowano już na etapie przygotowawczym, zastępujac Ordynacje Wyborcza Kodeksem Wyborczym niezgodnym z Konstytucja RP, np. głosowaniem korespondencyjnym.

Ponosi odpowiedzialność za ZAMACH W SMOLEŃSKU i inne mordy polityczne i tajemnicze zgony przeciwników politycznych.

Realizuje politykę ludobójstwa, depopulacji, pauperyzacji Narodu Polskiego. Przymusowa emigracja za chlebem, wynarodowienie, rozbicie rodzin, pauperyzacja narodu, obniżanie emerytur, do wartości głodowych. Emigracja co najlepszych, którą można przyrównać do germanizacji dzieci z Zamojszczyzny.

Wyprzedaż przemysłu przez Żydów dla Niemców. Cały przemysł w rekach niemieckich lub żydowskich. Wyprzedaż banków, sprywatyzowanie NBP –  jedynego konstytucyjnie uprawnionego banku emisyjnego złotówki. Forsowanie wejścia do strefy euro, która się wali na naszych oczach – czyli oddanie prawa emisji pieniądza Niemcom.

Banki to najgroźniejsza broń Niemców.

Celowa polityka zadłużania Polski i stopniowego bankrutowania kraju , tak jak obecnie w Grecji. Grecja tez jest przedmiotem niemieckiej Agresji.

Sprzedanie Giełdy Warszawskiej Niemcom: wszystkie PROFITY Z KOLONII POLSKIEJ PŁYNĄ NA ZACHÓD do Niemiec.

Traktat Lizboński jest nieważny – niezgodny z Konstytucja RP aż w 54 artykułach. Podpisany przez Tuska, Kaczyńskiego, Sikorskiego w imieniu mniejszości żydowskiej – obowiązuje tylko i wyłącznie mniejszośc żydowską i niemiecka. Polakom odmowiono referendum. Referendum akcesyjne do UE sfałszowano.

Klęska w służbie zdrowia – celowe wyniszczanie społeczeństwa przez ograniczenia w państwowej służbie zdrowia.

Klęska w oświacie i edukacji.

LIKWIDACJA POLSKIEJ ARMII. Resztki armii polskiej zdemontowanej do wielkości Korpusu Ekspedycyjnego maja brać udział w wojnach Israela, jako MIĘSO ARMATNIE.

Sprzedaż ziemi Polskiej Niemcom.

Pozwolenie na bezprawne Roszczenia Niemiec.

Ciekawe, kto będzie bronił Polski przed agresja Niemiec na ziemie polskie ?

NAGRODY NIEMIECKIE DLA TUSKA

HUCPA NA CZTERY FAJERKI. Niemiecko żydowska prasa nagradza Tuska za wzorowe robienie Polaków w rurę. To już kolejna *prestiżowa* nagroda dla OberGrupenfruhrera Tuska po otrzymaniu nagrody *Karola Wielkiego* od Niemców; no przecież nie za zasługi dla Polski, tylko za zasługi dla Niemiec.

Premier Donald Tusk odebrał w czwartek w Berlinie niemiecką Nagrodę im. Walthera Rathenaua za zasługi dla pogłębienia integracji …

Donald Tusk odebrał nagrodę Człowieka Roku *Wprost*. Dedykuje ją Polakom.

Media w Polsce w rękach niemieckich – propaganda niemiecka ma olbrzymią siłę ogłupiania.

Zadaniem Śródków masowego przekazu powinno być kształtowanie postaw i opinii społecznej w duchu pro polskim, pro narodowym, pro państwowym, pro społecznym
(marucha.wordpress.com/2012/05/20/kondycja-rynku-prasy-w-polsce-analiza).

A tymczasem prasa i media masowego rażenia kształtują w Polsce Polaków w duchu antynarodowym, antyspołecznym, antypaństwowym, kosmopolitycznym. Na swoja modle i w swoich interesach.

To Jerzy Urban,  Goebbels stanu wojennego, kiedyś powiedział: „Ja chcę skurwić naród polski”  i to robi.

Właścicielem prasy i mediów w Polsce sa w 80 -90 % Niemcy i Żydzi i tak kształtują opinie społeczną wg. swoich potrzeb i upodobania, miażdząc świadomość Polaków.

PO prezentuje swój program wyborczy na 2012 rok:

Czyli tzw. „dobrzy Niemcy” mieli dokładnie taki sam plan dla Europy jak hitlerowcy.
Plan ten jest dziś realizowany w ramach Unii Europejskiej!
Prof. Maciej Giertych: http://www.bibula.com/?p=51016

Na czym polega Agresja Niemiec na Polskę i Kolonizacja Polski przez Niemcy?

To proste wszystkie profity z Polski wywożone są do Niemiec; Polak pracuje dla Niemca u siebie w kraju. Numer z Unią Europejską to sprytny wybieg prawny i ominięcie umów międzynarodowych. Przede wszystkim Umowy Poczdamskiej

Jest to wystrychniecie na dudka zwycięskich aliantów w Drugiej Wojnie Światowej.
Pogarda dla jej 60 milionów ofiar.

Współudział i kooperacja Niemców z żydzizmem od Pierwszej Wojny Światowej aż po dzień dzisiejszy – to osobny temat. To nieprawda, jak twierdzą niektórzy, że Niemcy są pod butem Żyda z Manhattanu. Oni dokładnie współpracują!

I od wieków jest to samo. Perfidia i przewrotność krzyżacka jest wiecznie ta sama.
Dość powiedzieć, że RFN i Izrael współpracują pełną parą od chwili powstania państwa Izrael, stworzonego przez Niemców i syjonizm.

MatkaPolka

Komentarzy 11 do “Tusk ma powierzone inne zadanie i dlatego nie może zostać Komisarzem KE”

 1. efka said

  Matka Polka zapomniał napisać o roszczeniach żydowskich,które są płacone po wielokroć za to samo mienie. Papiery od hazaki są używane do roszczeń, a czym jest hazaka niech sobie każdy poczyta.

 2. Boryna said

  On jest szefem komisji likwidacyjnej Polski.

 3. andrzej said

  „Tusk ma powierzone inne zadanie i dlatego nie może zostać Komisarzem KE”

  On ma powierzone zadanie komisarza – likwidatora Polski!

 4. RomanK said

  Matko POlko….lzesz:-)))

  w pierwszymn zdaniu:
  Perfidia krzyżacka i pruska były zawsze te same: dążyły do likwidacji Polski i Polaków, zajęcia terytorium i zniewolenia Polaków. Prusy wyrosły na trupie Polski i dzięki temu zjednoczyły Niemcy (zjednoczyły czy też podporządkowały – to dla mnie też forma podboju)

  Moze dla ciebie jest i tak ze krowa to piekny ptak…ale rzeczywistosc wyglada calkiem inaczej. a niepomiernie inaczej historia,.
  I Krzyzacy i ich bytnosci konsekwencja Prusy byly dzielem Polskich wladcow i nikogo innego.Bez ich woli i przyzwolenia i chojnosci…..nigdy by do tego nie doszlo. Nie wyrosly na trupie Polski, ale Polaka ich sobei sama zerobila, wychowala swoimi piersiami.l… i wykarmila wlasnym chlebem..na koncu zaminily sie w kanibala i zezarly mame…:-)))na jej wlasne zycenie zreszta.
  Pomijajac moja antypatie do Tuska.. daleki jestem od jego demonizowania.ot typowy przedstawiciel swoje formacji jaka reprezentuje-..formacje Ukladu Magdalenskiego , sluzebnych dupkow Jeropejskiej Jaczekji Parchatej Dintojry…

  BYlo nei bylo w przeciagu histori rozne byly wojny…ale zaden… w tym najbardziej okrotny socjalistyczny nazistowski rzad Niemiec nie wyexpediowal z Polski tylu Polakow co tzw Polski Demokratyczny Magdalenski Pomiot Parchaty. i to zqarowno ta polowka w chalacie udajaca POsie….jak i ta w rogatywce….robiaca za PiSiaka…

 5. AniaK said

  Ja myślę, że oni tam na górze wypięli się na pana Tuska. Lud też już go zbytnio nie kocha. Jak jeszcze żona go zostawi to będzie kaplica.

 6. Marucha said

  Re 4:
  Panie Romanie, to że plemiona germańskie zostały sprowadzone przez Polaków świadomie – to prawda. Ale i prawdą jest, iż Germanie odwdzięczyli się w skurwysyński, żydowski sposób.
  I mimo wszystko mam wrażenie, iż pewien rząd niemiecki wyekspediował do piachu jednak więcej Polaków, niż rządy pomagdaleńskie, okrągłostołowe.

 7. RomanK said

  O plemnionacgh germanski nie ma co wspominac,.,.,bo jakaz ich rola…
  Pan pozwoli ze przypomne:

  Ostatnie ale bardzo silne zwiazki Slowian zdolnych do dzialan unifikacyjnych stanowili Wariagowie z osrodkiem centralnym i Skarbcem na Ranie w Arkonie,,do ktorego placilo poglowne wszyscy Slowianie i Germanie nawet ci ochrzeczweni a krolwowie chrzecijanscy wysylali podarki.. Wisiala ta Arkona jak pala nad zwiazkami germanskimi i byla sola w oczach ochrzczonych Vikingow szwedow i Dunczykow…
  Nie dali byrady , gdyby nie pomogli im polscy kniazie…
  W 1168 Kazimierz razem z Bogusławem I uczestniczył w zdobyciu ostatniej twierdzy pogan na wyspie Ranie (Rugii) – Arkony[3][9]. Udział ten był podyktowany zainteresowaniem króla duńskiego Waldemara legendarnymi skarbami gontyny (świątyni) Świętowita w Arkonie, potężnego i ostatniego ośrodka kultu pogańskiego. Do wojny Waldemar wystawił potężne wojsko, nadciągał również Przybysław, dawny książę obodrzycki, zwany księciem meklemburskim[10][11][9].

  Dowództwo objął Absalon, biskup Roskilde. Po ciężkich walkach i nieudanych próbach sforsowania umocnień w końcu udało się złamać opór poprzez podłożenie ognia. Arkona poddała się po spaleniu drewnianej baszty i palisad na szczycie wału. Książęta rańscy – Jaromar I i Tesław – poddali się. Karencja natomiast przyjęła warunki bez prowadzenia walk. Po splądrowaniu i złupieniu bogactw, mieszkańcom nakazano przyjąć chrześcijaństwo[12][11][13].

  W zakresie podboju ziem wieleckich – Kazimierz I był kontynuatorem polityki swego ojca. Podboje książąt pomorskich posuwały się dalej na południe aż do granic Marchii Północnej, zarządzanej przez margrafów askańskich. Po zdobyciu ziem Dołężan i Redarów nadał Kościołowi hawelberskiemu kilka wsi (1170)[14]. W tym samym roku miały miejsce nadania dla klasztoru w Lund posiadłości nad rzeką Regą (łac. iuxta Regam fluvium sitas…). Dokument pochodzi z XVI w. z odpisu XII-wiecznego. Zawiera 10 nazw miejscowych, położonych nad rzeką Regą[15].
  POmorce znajac jezyk obroncow Arkony nawolywali zeby uciekali z ognia…ci nei pili kilka dni..braklo wody…pedzili zatem gdzi ich nad brzegiem pojonovi polewajac zarazem czyli chrzczac:-)))
  Tak ze do pastwowosci plemion germanskich przygotowali tereny…POlacy..bo juz wtedy tak mozna ich bylo nazwac…
  Kiedy przyszli troche do siebie..ci co nei moglios ie pogodzic poszli na Wschod do tez zpokrewnionych Wariagow PRussow… mieli spokoj 100 lat…az wpadlo do lba Konradowi ze ktos za niego cos dla niego zrobi,,,pan zapamieta to pierwszy przypadek polskiej przebieglosci:-))))
  W czasie rozbicia jednym z książąt panującym na Mazowszu był Konrad. Nosił się on z zamiarem podbicia Prus. W tym celu sprowadził on w 1226 roku Krzyżaków. Zawarł on z nimi umowę, na mocy której nadał Krzyżakom ziemię chełmińską w zamian za co mieli oni podbić i schrystianizować Prusy. Zakon tymczasem w tajemnicy przed księciem mazowieckim sfałszował dokument i wystarał się o jego potwierdzenie u cesarza. W myśl sfałszowanej umowy podbite Prusy i ziemia chełmińska miały stać się samodzielnym księstwem pozostającym we władaniu Krzyżaków i podporządkowanym cesarzowi.Monarcha zgodziła się na to i w 1230 roku zakon z pomocą książąt polskich zaczął systematyczne zdobywanie ziem pruskich. Na ziemiach budowali warownie, zamki i twierdze. Po 19 latach w prusacy poddali się i przyjęli chrzest. W 1823 roku powstało więc państwo zakonne, a jego stolicą został Malbork. W tym okresie Krzyżacy często korzystali z militarnej pomocy książąt polskich i ani razu nie wystąpili przeciwko nim. Jednak w momencie wzrostu ich znaczenia sytuacja się zmieniła. Był to już drugi sąsiad, który w przyszłości miał zagrozić Polsce.W 1237 roku doszło do połączenia zakonu krzyżackiego z Zakonem Kawalerów Mieczowych.
  W Gdańsku kiedy sędzia Bogusz broniąc się przed Brandenburczykami poprosił o ich pomoc. Krzyżacy po oswobodzeniu Gdańska sami na niego napadli i spalili całe miasto, następnie zajęli Pomorze Gdańskie. W 1320 roku odbył się w Inowrocławiu proces o zwrot Pomorza.Polska posłużyła się argumentem, że zabór Pomorza umniejsza wpływy skarbu rzymskiego, ponieważ Zakon nie płaci świętopietrza. Wyrok nakazywał Krzyżakom zwrot Pomorza oraz wypłacenie odszkodowania. Zakon nie wykonał go.W 9 lat później w latach doszło do wojny z Krzyżakami, którzy sprzymierzyli się z Janem Luksemburczykiem. Latem uderzyły na Polskę wojska zakonne i czeskie. Do ich spotkania miało dojść pod Kaliszem. Czesi jednak nie przybyli na czas, co zmusiło Krzyżaków do odwrotu.Król Władysław Łokietek starał się przeszkodzić oddziałom zakonnym, lecz nie uchronił Kujaw przed przyłączeniem ich do państwa krzyżackiego. Wojna ta zakończyła się rozejmem. Polacy nie mogli się jednak pogodzić ze stratą kolejnych ziem. W 1335 roku został zawarty pokój z Czechami. Krzyżacy mieli zaś oddać Polsce Kujawy i ziemię dobrzyńską. Kazimierz był niezadowolony z tego wyroku czego skutkiem był sąd papieski w Warszawie w 1339. Wyrok jego głosił, że Krzyżacy mieli zwrócić wszystkie ziemie, które zajęli i zapłacić odszkodowanie. Oczywiście wywołało to sprzeciw Zakonu. Dopiero pokój w Kaliszu w 1343 doprowadził do ostatecznego kompromisu w sprawie ziem. Polska odzyskała Kujawy i ziemię dobrzyńską, Krzyżacy zatrzymali Pomorze i ziemię chełmińską jako „jałmużnę”, a Kazimierz Wielki zachował tytuł „pana i dziedzica” Pomorza.

  Tak to zamienil stryjek siekierke na kijek zachowujac wszystkie rtytuly…tzn siekierowego, furmana i wlasciciela koni….nie majac ani siekiery , ani fury ani koni z obowiazkiem karmienia koni i oporzadzania stajni:-))))
  Widzi pan mmay dluga historie bycia robionymi w konia..na wlasna prosbe i za wlasne pieniadze:-))))

 8. RomanK said

  CO do tego,,kto wiecej wyslal polakow do piachu tez bym raczej dyskutowal….
  trudna dyskusja ale mozna dojsc sdo przeciekawych konkluzji…

 9. Wandaluzja said

  Ad, 2, 3:
  Imperium Brytyjskie zostało POŻARTE przez Amerykańskiego Tygrysa Benzynowego z powodu NIEANEKTOWANIA przez Churchilla silnika Łowczego Siedmiogrodu na Wtrysk Metanolu i Wody, bo gdy Churchill zorientował się, że BROŃ, którą się broni przed Tygrysem to Zajob Francuski to silnik Łowczego został już zawłaszczony przez Sowietów.
  Amerykańskiego Tygrysa Benzynowego spłodzili Austriacy i Niemcy: dostarczeniem Rockefellerom krakowskiego patentu Łukasiewicza oraz sprzedaniem Amerykanom Mercedesa-Jelinka, który został zastąpiony we francuskim urzędzie patentowym GÓWNEM, które kupił Churchill jako broń Na Tygrysa. Mnie spotkało to samo, bo gdy zamówiłem w urzędzie patentowym Turbinkę Kowalskiego to przysłali mi Turbodoładowywacz Amerykański ??? ale niektórzy forumowicze strzelaliby chętnie do Tygrysa z Zupek czy przekomarzali się z Nim.
  W początku XX wieku Tygrys Benzynowy chciał pożreć Imperium Brytyjskie do spółki z Niemcami, ale Anglicy znaleźli ropę w Nigerii więc I wersja Planu Bismarcka nie powiodła się. II wersji PB zapobiegł Roman Dmowski TRZYKROTNIE a III sczezła nad Bzurą i pod Stalingradem. Obecnie zaś mamy IV wersję Planu Bismarcka po przekwalifikowaniu przez dyktaturę spermy jerozolimskiej Missisipi ze Wschodniej granicy Niemiec na Zachodnią, co WYMAGA granicy niemiecko-żydowskiej na Wiśle, której komisarzem jest HISTORYK Donald Tusk z neapolitańskiej szkoły kopulacyjnej Kadafiego-Berlusconiego.
  Z tego co przeczytałem o silniku CIŚNIENIOWYM wynika, że został zakupiony przez Pentagon dla US Army, gdyż produkcja silników Paliwooszczędnych jest w USA NIEMOŻLIWA. Z tego, że Producent tego silnika ma w Portfelu Zamówienia na 2 lata, też wynika, że Pentagon zakupił PATENT – ale od Kogo? i działa jako Monopolista. Kupić zaś mógł od BMW, który chlubił się tym jako Geniuszem Germańskim, ale nie produkował, albo od Francuzów, gdyż VDTW-MonteChristo pana Negre z Brignoles pod Tulonem został pewnością we Francji opatentowany więc istniała możliwość utrącenia Germańskiego Geniusza przez Zastrzeżenie Patentowe.
  Jeśli tak to ja mam możność utrącenia patentu francuskiego żądaniem Patentu Unijnego, gdyż mój VDTW został opracowany w Brignoles na ZLECENIE Komisji Europejskiej w Brukseli, którą rozpędzono.

 10. Marucha said

  Re 7:
  Bardzo ładnie Pan wyłożył historię polskiej głupoty… co nie zmienia faktu, iż to Germanie byli, są i będą największymi wrogami Polski.

 11. Wandaluzja said

  Ad. 6:
  Po roku 130 p.n.e. polscy Ptolemeusze z Konina przesiedlili Sklawinów-Bułgarów nad Dniestr oddając Fionię i Jutlandię Swewom skandynawskim, żeby mieć sojuszników do walki z Rzymianami, zaś Juliusz Cezar dał Swewom-Swebom celtycką Teutonię, którzy dopomogli mu za to w podboju Galii.
  Królowa Bona też zafundowała mocarstwowość Rosji dokonując podboju lancknechtami Lutra Powołża, żeby Rosjanie atakowali Turków w Azji Mniejszej. Rozwścieczony Sulejman musiał więc wybierać pomiędzy OBRONĄ Stuttgartu a Astrachania. Wybrał Stuttgart więc uznał zabór Powołża za atak Iwana na Kijów podczas traktatowej wyprawy z pomocą Polakom na Krymie. Atak nie udał się więc Iwan został Treserem Pająków, które traktował OKRUTNIE.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: