Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Coraz więcej dzieci zagrożonych ubóstwem

Posted by Marucha w dniu 2013-06-19 (Środa)

Z powodu kryzysu gospodarczego  [czytaj: zlodziejstw żydowskiej mafii banksterskiej – admin] coraz więcej dzieci w Unii Europejskiej jest zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – ostrzega Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA).

„Ubóstwo wśród dzieci jest coraz bardziej niepokojącą kwestią w UE” – alarmuje FRA w corocznym raporcie na temat przestrzegania praw podstawowych w krajach UE.

Dzieci jedzaW 2012 roku kraje UE poczyniły kroki w celu rozwiązania problemu niedożywienia, ale musiały też przeprowadzić cięcia, które miały poważne skutki dla edukacji dzieci, ich opieki zdrowotnej i świadczeń socjalnych.

Według oficjalnych danych UE w 2011 roku 27 proc. dzieci w krajach członkowskich było zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To wyższy odsetek niż w pozostałych grupach ludności [I to są rezultaty istnienia i działalności Unii Europejskiej – admin].

Z raportu wynika, że dzieci w wielu krajach UE odczuły skutki kryzysu, m.in. z powodu spadku dochodów rodziców lub zmniejszenia wydatków socjalnych państwa.

W Portugalii w czerwcu 2012 roku znacznie zmniejszono wysokość rożnego typu dodatków, co miało „poważne skutki finansowe” dla rodzin z dziećmi – głosi raport.

Dramatyczna sytuacja panuje w Grecji. Raport przywołuje badanie oenzetowskiego Komitetu Praw Dziecka, w którym wyrażono poważne zaniepokojenie stanem respektowania „prawa do życia, przetrwania i rozwoju” greckich dzieci i nastolatków, których rodziny w szybkim tempie tracą dochody oraz dostęp do państwowych usług, głównie opieki zdrowotnej i świadczeń socjalnych.

Dzieci silne

Zaniepokojenie autorów raportu budzi też rekordowo wysokie bezrobocie wśród młodych ludzi oraz wysoki wskaźnik dzieci, które rezygnują z nauki, głównie wśród mniejszości romskiej. Według raportu w Grecji coraz więcej dzieci żebrze lub pracuje jako uliczni sprzedawcy [Akurat mniejszość „romska” nigdy nie wyróżniała się parciem do nauki czegokolwiek innego, prócz żebractwa i kradzieży – admin]

MM, PAP
http://naszdziennik.pl

Jedna odpowiedź do “Coraz więcej dzieci zagrożonych ubóstwem”

 1. Oczywiście, ubóstwo i głód mają miejsce w Polsce, jak i w innych krajach Unii. Nie oszukujmy się jednak w kwestii liczb – większość dzieci jest „niedożywiona” bo po prostu nie je śniadań. Ja też nie jadłem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: