Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  brys o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Wywrotowiec o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Boydar o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Tragedia Ukrainy
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Boydar o Modliłem się w intencji E…
  Wywrotowiec o Modliłem się w intencji E…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Krzysztof M o Andrzej Duda. Mąż stanu, czy z…
  Zbyszko o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zbrodnia ludobójstwa

Posted by Marucha w dniu 2013-06-19 (Środa)

16 czerwca 1944 roku. Pododdział ukraiński UPA zatrzymał w środku pola pociąg osobowy jadący z Bełżca do Rawy Ruskiej. Wydarzyło się to niedaleko wsi Zatyle. Składający się jedynie z lokomotywy i jednego wagonu transport zatrzymał się od razu po wybiegnięciu z lasu kilku przebranych w mundury niemieckie mężczyzn. Weszli do pociągu, wylegitymowali pasażerów i oddzielili Polaków od Ukraińców. Tych pierwszych wyprowadzono, ustawiono w rzędzie i rozstrzelano.

Prawdopodobnym sprawcą zbrodni była sotnia Ukraińskiej Powstańczej Armii Dmytra Karpenki „Jastruba”. Współpracował z nim prowadzący skład ukraiński maszynista. Była to bardzo dobrze przygotowana egzekucja na blisko 70 niewinnych Polakach. Z czego prawie połowę stanowiły kobiety i dzieci. Po „sprawie” pociąg ruszył w dalszą drogę.

Nacjonaliści ukraińscy wsławili się wyjątkowym bestialstwem. Najodważniejsi byli wobec bezbronnych cywilów i duchownych. Zabili ojca Ludwika Włodarczyka z Okop. Księdzu Stanisławowi Dobrzańskiemu obcięli głowę; wraz z nim zginęło 967 parafian z Ostrówki. Potem całą wieś spalono i zrównano z ziemią, a na jej miejscu powstały pola uprawne. W Korytnicy Ukraińcy przepiłowali w poprzek ciało ks. Karola Barana. I tak można wyliczać w nieskończoność. Dla Niemców zapuścili się aż do Warszawy, by zarzynać jej mieszkańców w trakcie Powstania Warszawskiego. Czy z hitlerowcami, czy z komunistami – byle tylko zabijać Polaków. I nieprawdą jest, że rzeź wołyńska to rewanż Ukraińców za politykę II RP. W XX w. pierwsze takie mordy Ukraińcy przeprowadzili już wiosną 1919 r. w Złoczowie.

Dziś, dopiero 24 lata po powstaniu III RP, jest szansa, by państwo polskie oddało cześć i honor tym, którzy niewinnie ginęli z rąk Ukraińców. Wkrótce w Sejmie ma być głosowana uchwała oddająca hołd ofiarom, wyrażająca uznanie żołnierzom AK, Batalionom Chłopskim walczącym w obronie polskiej ludności cywilnej, będąca wyrazem wdzięczności dla tych Ukraińców, którzy – narażając życie – bronili Polaków, wyrazem szacunku dla rodzin i różnych organizacji walczących przez lata o prawo do prawdy o zbrodni wołyńskiej oraz podziękowaniem dla tych Ukraińców, którzy obecnie pomagają w dokumentowaniu zbrodni i uczczeniu ofiar. Wreszcie! Ale i tu jest spór o to, jak nazwać to, co się tam wydarzyło.

Zgodnie z kwalifikacją tej zbrodni przez Główną Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu IPN było to ludobójstwo. Ale dyskusja toczy się obecnie w sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Niech za komentarz do tej dyskusji posłuży oficjalne, sejmowe sprawozdanie z posiedzenia komisji:

„Podsekretarz stanu w MSZ Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert, uznając suwerenność decyzji posłów co do ostatecznej treści uchwały, zwrócili uwagę, że ustanowienie Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Wołyńskiej – Męczeństwa Kresowian i użycie słowa ’ludobójstwo’ zostaną przyjęte źle i nie będą służyły procesowi pojednania i układania dobrych stosunków polsko-ukraińskich”.

Czy płacząca matka trzymająca w objęciach swoje drżące dziecko tuż przed morderczym strzałem może być przehandlowana za dobre samopoczucie Ukraińców?

Proszę zwrócić uwagę na sformułowanie „źle przyjęte”. Od Niemców domagaliśmy się odszkodowań (nie za wszystko, ale jednak), a słowo „ludobójstwo” jest niekulturalne. Co jest z tym Wschodem nie tak, że tak wiele pretensji kierowanych w tym kierunku uważanych jest za „źle przyjęte”?

I jeszcze w nawiązaniu do niemieckiego serialu, którego bohaterami są polscy „antysemici”. Cytując za „Atlas of Holocaust” Martina Gilberta: „Między majem a grudniem 1942 zamordowano ponad 140 tys. wołyńskich Żydów. Ci, którzy znaleźli schronienie w polskich domach, zginęli razem ze swoimi polskimi opiekunami”.

Filip Frąckowiak
Autor jest dyrektorem Izby Pamięci płk. Ryszarda Kuklińskiego.
http://naszdziennik.pl

Autor rżnie głupa: ” Co jest z tym Wschodem nie tak, że tak wiele pretensji kierowanych w tym kierunku uważanych jest za „źle przyjęte”?”.
Z jakim znowu „Wschodem”, k… mać?
Każdy palant może jechać po Rosji czy Białorusi, jak po łysej kobyle, nie martwiąc się, że pretensje czy najzwyklejsze przypierdalanie się, zostanie „źle przyjęte”.
Nie o żaden „Wschód” chodzi, ale o UKRAINĘ ZACHODNIA, siedlisko jeszcze przedwojennego komunizmu, połączoną licznymi więzami rodzinnymi z dzisiejszą klasą żydoliberałów.
A poza tym dlaczego Żydów miało by obchodzić i wzruszać ludobójstwo na Polakach, skoro to właśnie oni mają monopol na holokaust i cierpienia, a mordowanie Polaków jest im na rękę?

A teraz przykład typowego przypierdalania się do Rosji, zaczerpnięty ze strony:
http://naszdziennik.pl/wp/36097,trucicielom-niet.html
Chodzi o podjęcie kroków, mających na celu ochronę unikalnego jeziora Bajkał.

Trucicielom niet!
Hipolit Wzdręga

Niektórzy myślą sobie, że za naszą wschodnią granicą to nikt o nic nie dba, a tym bardziej o ekologię. Tymczasem były prezydent, a obecny premier Dmitrij Miedwiediew wziął się ostro do roboty, żeby ratować przed ściekami jezioro Bajkał. Już zapowiedział, że nadbajkalski zakład celulozowo-papierniczy zostanie zamknięty. I decyzja jest nieodwołalna!

Zakłady wcześniej były już czasowo zamykane, ale wtedy – mimo protestów ekologów – nakazał im pracować sam Władimir Putin. Kombinat należy w 49 proc. do skarbu państwa, a w 51 proc. do prywatnych właścicieli. Może w tych 51 proc. kryje się klucz do zamknięcia zakładu? A może po prostu Miedwiediew bardzo dba o bajkalskie wzdręgi i inne stwory żyjące w tym jeziorze? Któż to wie. Świat jest pełen tajemnic.

Tych bredni skomentować się po prostu nie da. To jest choroba zwana popularnie „zajobus”.
Admin.

Komentarze 2 do “Zbrodnia ludobójstwa”

 1. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 2. revers said

  zastanawiajace jest, skad umundurowanie i bron niemicka w rekach rzezimieszkow ukrainskich, tj. z ktorej struktury niemieckiej pochodzila incjatywa czystek etnicznch, gestapo czy abwehra?.

  W tym czasie po Jalcie bylo wiadomo jak podzielil sie swiat, kogo i gdzie beda czyscic lub wysiedlac, ci we wioskach najmiej wiedzieli.

  Dlaczego Anders wstawil sie w Londynie za rzeznikami z UPA, z tzw. posilkowych jednostek? skoro mieli byc wydani Armii Czerwonej i skonczyli by zywota w lagrach lub na rozwalkach, dziesiejszego problemu kombatanow UPA nie bylo by i ich nadintepretacjach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: