Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Do Niemiec na roboty

Posted by Marucha w dniu 2013-06-24 (Poniedziałek)

Co czwarty młody człowiek w Unii Europejskiej nie ma pracy (fot. M. Borawski)

Niemiecki serwis internetowy Deutsche Welle zachwala możliwość posiadania podwójnego, polsko-niemieckiego obywatelstwa, a do młodych ludzi z Europy Środkowo-Wschodniej kieruje komunikat: praca i przyszłość są u nas.

„Chodźmy na roboty rolne do Niemiec. Zgłoś się natychmiast do swojego wójta” – głosił plakat propagandowy z czasów wojny. Większość Polaków oczywiście nie jechała z własnej woli, ale jako robotnicy przymusowi i tania siła robocza.

Dziś niemiecka gospodarka, w dobie kryzysu i wielkiego bezrobocia w UE, też oferuje mieszkańcom Europy Środkowej i Bałkanów lepszą przyszłość.

Dwa dni temu na stronie internetowej niemieckiej telewizji Deutsche Welle Katarzyna Domagała-Pereira zachwalała możliwość uzyskania niemieckiego obywatelstwa bez zrzekania się polskiego. Treść serwisu internetowego dostępna jest w 30 językach świata, m.in. po polsku.

Dlaczego niemiecka gospodarka jest w stanie rozwijać się w dobie ogólnoświatowego kryzysu? Zdaniem ekonomistów, dominację Niemiec, polityczną i gospodarczą, gwarantuje wspólna waluta – euro.

– Dopóty nie będzie dobrze w krajach Europy Środkowo-Wschodniej i krajach południa strefy euro, nie będzie gorzej w Niemczech. Im lepiej będzie z niemiecką gospodarką, tym gorzej będzie z tymi krajami, które na dziesięciolecia faktycznie staną się półkoloniami, rynkami zbytu i miejscami lokalizacji montowni zachodnich fabryk – ocenia Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK. [A Żyd kagiebista Putin z naganem w ręku patrzy na to i nic Polakom nie pomoże, ani nawet Niemców nie pogoni… – admin]

„Nie wszyscy Polacy mieszkający w Niemczech wiedzą, że mogą przyjąć niemieckie obywatelstwo, nie zrzekając się polskiego. Niemieckie prawo przewiduje bowiem, że przyjęcie obywatelstwa niemieckiego przez obywatela państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub Szwajcarii nie powoduje utraty pierwotnej przynależności państwowej” – informuje serwis.

A Jan Sobczak z polskiego konsulatu w Kolonii uspokaja, że w tym przypadku możliwe jest nawet posiadanie więcej niż dwóch paszportów. Autorzy kampanii zachwalają korzyści wynikające z posiadania dwóch paszportów. „Polak, posiadający równocześnie obywatelstwo niemieckie, może uczestniczyć w wyborach do Bundestagu i parlamentów regionalnych, a w przypadku wyjazdu turystycznego do USA nie potrzebuje wizy” – tłumaczy autorka serwisu.

Okazuje się też, że Polacy ubiegający się w RFN o pracę obserwują, iż wpis o posiadaniu niemieckiego obywatelstwa robi na potencjalnym pracodawcy lepsze wrażenie. To ważna informacja, bo jak przypomina portal Deutsche Welle w innym z tekstów, w UE co czwarty młody człowiek nie ma pracy, a w krajach na południu Europy, na przykład w Hiszpanii, bezrobocie w tej grupie osiągnęło pułap 50 procent.

– W dzienniku Hansa Franka, namiestnika Hitlera na Generalną Gubernię i Polskę, jest takie zdanie: „Chodzi o to, by Polacy byli tak biedni, by dobrowolnie chcieli jechać na roboty do Niemiec”. Mam wrażenie, że ten scenariusz jest realizowany w Polsce – komentuje Szewczak.

W jego ocenie, tego rodzaju kampanie mają na celu budowę nowego ładu politycznego w Europie – Pax Germanica. – Nie trzeba do tego celu wysyłać żadnej dywizji pancernej, wystarczą dobre warunki socjalne i finansowe, wykup długów danego państwa – dodaje ekonomista.

Polska jest „wypłukiwana” z rąk do pracy. A to grozi kolejnym wydłużeniem wieku emerytalnego w przyszłości. – Przedstawia się Niemcy jako ośrodek cywilizacji, innowacji, bogactwa, a wschód Europy jako rezerwuar gospodarczych wpływów Berlina. Na tym nie ma polegać polsko-niemieckie partnerstwo, że młodzi Polacy mają szukać tam lepszej przyszłości po zmianie obywatelstwa. To forma ekonomicznego imperializmu – komentuje poseł Krzysztof Szczerski (PiS), były wiceminister spraw zagranicznych.

Deutsche Welle opisuje przypadki młodych Polaków, Chorwatów, Serbów, Rumunów, Macedończyków, Bośniaków, Bułgarów czy Greków, dla których Niemcy mają być docelowym miejscem pracy, osiedlenia się oraz bezpiecznego i zasobnego życia. Portal przypomina, że do RFN wyjeżdża np. większość młodych Serbów. „Niemiecka gospodarka oferuje aż 33 tysiące nieobsadzonych miejsc nauki zawodu. Szczególnie mile widziani są imigranci z dobrym wykształceniem i wysokimi kwalifikacjami. Dla tych wszystkie drzwi stoją otworem” – pisze portal.

„Przypuszczam, że wielu młodych Serbów myśli podobnie. Wyjeżdżają za granicę, bo nie mają wystarczających możliwości rozwoju we własnym kraju” – cytuje młodego Serba, który uskarża się, że młodzi, zawodowo aktywni jego rodacy nie mogą się usamodzielnić finansowo w ojczyźnie. „Poza tym nie mają wystarczających możliwości dalszego kształcenia się” – dorzuca portal.

Greckie organizacje w Niemczech dostają codziennie tysiące telefonów od zainteresowanych pracą w Niemczech rodaków. „Wielu szuka rozpaczliwie pracy. Jak wynika z obserwacji, są to osoby zazwyczaj dobrze wykształcone, co z pewnością ułatwi im integrację na niemieckim rynku pracy” – mówi Kostas Dimitriou, przewodniczący Związku Gmin Greckich w Niemczech.

Krassimira Maryanska, Bułgarka, zapewnia, że jeśli już wróci do Bułgarii, to będzie pracowała tylko w niemieckiej firmie. „Tylko w takiej będę się czuła dobrze” – wyjaśnia. Jej kuzyn po studiach ekonomicznych w Kolonii wrócił do Bułgarii i znalazł dobrze płatną pracę w dużym niemieckim przedsiębiorstwie handlowym. „Bez względu na to, co przyniesie przyszłość, jedno jest pewne: z niemieckim dyplomem w kieszeni i doświadczeniem zdobytym za granicą, Krassimira ma lepsze szanse niż młodzi, którzy nigdy nie wyjeżdżali ze swojego kraju” – zachwala strona niemieckiej telewizji.

Polacy są drugą, po Turkach, najliczniejszą grupą imigrantów w Niemczech. Ale w przeciwieństwie do emigracji przedwojennej, która tworzyła Związek Polaków w Niemczech, emigracji z czasów komunizmu, „nowi emigranci z Polski nie myślą w kategoriach narodowych, lecz bardziej uniwersalnych”. Cytowana przez niemiecki portal Magdalena Szaniawska-Schwabe, współautorka badań na temat nowej generacji, mieszkańców Niemiec o polskim pochodzeniu nazywa „nowymi pośrednikami”.

– Mówią o sobie: jestem Europejczykiem. Dla nich przeżyciem jest wolna Europa bez granic, „co pozwala im realizować ideał mobilności i wolności” – tłumaczy. O korzyściach z emigracji do Niemiec mogą się też dowiedzieć Rumuni.

„To przede wszystkim Romowie, zepchnięci na margines społeczeństwa, uciekają przed brakiem perspektyw i rasizmem. Włochy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania czy Irlandia przez lata były celem ich emigracji. Ostatnio jako cel emigracji coraz częściej obierają Niemcy” – pisze Deutsche Welle [Jak jest z Romami, to wiemy – ale co z drugim cygańskim plemieniem, Sinti? Wymarło? – admin].

Charakterystyczny dla współczesnych Niemiec lewicowy bełkot dziwnie kontrastuje w tym wypadku z wielką i rozdmuchaną w ostatnich miesiącach aferą, którą żyją Niemcy, a która dotyczy ujęcia przez służby grupy neonazistowskiej, która terroryzowała imigrantów przez podpalenia i zamachy.

Być może ratunkiem dla imigrantów z Europy Środkowej ma być asymilacja? Portal zachwala mieszane małżeństwa i porzucanie własnej tożsamości. Robert Buljat, Chorwat, po zamknięciu własnej restauracji o chorwackim kolorycie otworzył restaurację hiszpańską w Bonn. „Restauracja cieszy się wielką popularnością i bez rezerwacji trudno w niej znaleźć wolne miejsce. Buljatowi wcale nie przeszkadza, że jako pół Chorwat, pół Niemiec prowadzi hiszpański lokal. Ma absolutną świadomość podwójnej tożsamości, a reszta jest niczym innym, jak biznesową koncepcją i przejawem nowoczesności” – pisze serwis DW.

W ocenie prof. Szczerskiego, Niemcy obawiają się jednak wzrostu liczby cudzoziemców, zwłaszcza roszczeń mniejszości. Stąd nawoływania do porzucenia i rozmycia narodowej tożsamości – kwituje Szczerski.

http://www.naszdziennik.pl

Komentarzy 66 to “Do Niemiec na roboty”

 1. TomUSAA+ said

  Z dzisiejszego Onetu: Prosze Panstwa!Wczoraj niemiecki kanal ZDF emitujac „historyczny” program o Armi Krajowej poraz kolejny w haniebny sposob zniewazyl bohaterskich zolnierzy polskiego podziemia! Relacja poprzez sprytna manipulacje tworcow byla tak skonstruowana aby dolozyc jeszcze bardziej Narodowi Polskiemu oskarzajac go o antysemityzm i zydoskie pogromy! Glownym narratorem tej prowokacji byl „prof” Bartoszewski ktory zostal w reportazu przedstawiony jako wybitny czlonek przedwojennej elity inteligencji polskiej co bylo przyczyna umieszczenia go w obozie! Poczym przedstawiono go jako czlonka podziemia i czlonka kierownictwa organizacji Zygota nie wyjasniajac glupiemu niemieckiemu widzow jakim to cudem profesor znalazl sie na wolnosci tworzac tym samym wrazenie ze Auschwitz byl jakby uzdrowiskiem lub obozem internowania.Wlasciwie jest oburzajacym to ze w tym niemieckim paszkwilu przemilczano celowo fakt wspolpracy elit zydoskich z Niemcami w mordowaniu zydow a takze w tepieniu polskiego ruchu oporu oraz w demaskowaniu ukrywajacych sie zydow .Jednak nie pominieto klamstwa o Jedwabnem przedstawiajac to jako zbrodnia dokonana przez polskich chlopow (siekierami?!) ..jak to opisywala niejaka Anna Bikont ktora twierdzila ze zamorowano w stodole 350 zydow pomimo tego ze w reportazu narrator wczesniej podkreslil ze po zajeciu przez ZSRR wchodnich ziem Polski Rosjanie z tych terenow wywiezli w glab Kraju Rad 2 miliony Polakow w tym wszystkich zydow!!!…Ten stek klamstw i manipulacji bedzie ponownie dzis w ZDF emitowany o 20,15 ..zachecam Polakow aby osobiscie przekonali sie o perfidi niemieckiej propagandy zas od politykow oczekuje ostrej reakcji!

 2. efka said

  Kiedy mówiono „dobry niemiec to martwy niemiec” było w tym wiele z mądrości ludowej. Oni nas nienawidzą, miałam kontakty z ludźmi znającymi wojnę i ich nienawiść i pogarda jaką żywią do narodu polskiego nie minęła. Jest oczywiście kilka wyjątków ale to nie zmienia całości ich stanowiska jako państwa do nas.

  Nie inaczej – admin

 3. Re: Artykul…
  Niemcy, to taka swego rodzaju zydowska spolka z nieograniczona nieodpowiedzialnoscia zaplanowana (zarejestrowana) przez zydowskich lichwiarzy z „prezesem” aniela merker (figurantka) na czele…

  Wystarczy, aby w polskim „landzie” lichwiarze stworzyli „problemy” kredytowe, a polsko-jezyczni niewolnicy na wlasny rachunek i na wlasnych nogach przybeda do „niemiec” w „jasyr”…
  I po co wojna, po co rewolucje, skoro lichwiarze sa zdolni do skierowania (pozbycia sie) „gawiedzi” (roboczego bydla podatkowego) tam, gdzie jest aktualna potrzeba dla zydowskiej diaspory ulokowanej na polskim landzie….zmniejszajac dlan zagrozenie… polityczne…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Wlasciwe pytanie byloby: „Czy na przestrzeni naszej polskiej historii Niemcy kiedykolwiek przyszli nam Polakom z pomoca???”
  (za wyjatkiem „pomocy” w okradaniu nas…)

 4. RomanK said

  KTory z tu piszacych byl w Niemczech , pracowal z Niemcami????
  Panie Jasku ??pani Efka czy Tomm USA?????
  Dzieki Niemcom od lat 70 zylo jak ludzie miliony POlakow, ktorzy jadac tam pracowali i placono im- jak ludziom…na tyle dobrze, ze nei mozna bylo porownywc do tego co zarabiali w Polsce. I Tak zostalo do dzis….prosze…W stanie wojennycm Nimcy pomagali kazdemu, kto znalazl sie w Ni9emczech. powstaly cale ubeckei formy przewozowe przywozace paczki do Polski, ktora glodowala na kartkowych racjach… Z czego byly te pac zki zapytajcie setek tysiecy Polakow ,ktorzy wtedy w Niemczech byli….
  Jesli Polacy beda mieli warunki prcy i zycia minimum takei jakie maja w Niemczech..nikt przy dobrych zmyslach nie pojedzie do Niemiec za praca.
  Niestety tej pracy dla Polakow w Polsce nei ma…przynajmniej dla tych co jej nie maja. I zadnego wysilku Polacy, ani ich rzondyh… zrobic nei chca ,zeby swoj los poprawic…coz najlepiej psioczyc na Zyda , Niemca..na neokosciol….Polak Potrafi:-))))
  jak mozna oskarzac Niemcow..ktorzy cierpliwie znosza hordy Polakow od dziesiecioleci?? o cokolwiek????

  zlachetnemu Polakowi do lba nie wpadlo..zadnemu zeby im tzn Niemcom podziekowac////
  Poptrczie jak Polacy traktuja Cyganiow, Rosjan, Ukraincow w Polsce…gdzie zjawisko to jest marginalne w porownaniou do posliego w Niemczech…
  Poptrzcie..wystarczy ustawic Vinkiel….Polakowi…reszte juz sam da rady:-))))

 5. Re: 4 RomanK

  Panie Romku, ja pracowalem w Niemczech przy budowie elektrowni i zarabialem 2 Marki na godzine a Niemiec zarabial 30-45 Marek na godzine i o czym chce Pan tutaj deliberowac??? O „milosierdziu” niemieckim? Czy „milosci” blizniego swego az koszula spadnie z niego???

  Czy na miejscu Niemca nie lezalo w interesie zatrudnic Polaka (niewolnika)??? A pewnie ze tak!! Na miejscu Niemca dalbym Polakowi mieszkanie, ubranie, jedzenie i 100 Marek na kazdy weekend.

  Tak jestem „oczarowany” Niemcami i faktycznie zarabialem 10 razy wiecej w Niemczech niz zarabialbym w Polsce. Czulem sie wtedy „bogaty’…:))))
  Ale Panie Romku te „ech” i „ach” zgaslo i ujrzalem faktyczna rzeczywistosc jak ona ma sie do samej rzeczy…, ktora opiera sie na lichwiarskim procederze wstrzymujacy kredyty finansowe i na wszelakie inwestycje publiczne w Polsce. Dzieki wlasnie tym zydowskim manipulacjom (finansowym) spekulacyjnym ponad 3 miiony Polakow na przestrzeni 4 lat opuscilo Polske za „chlebem” by zarabiac w obcych walutach przeliczajac na walute i zarobki w Polsce jakie mogliby uzyskac pracujac.

  Dlatego wiec, moga Panu na wszelaki sposob udowodnic ze glowna przyczyna wszelakiego „jasyru” (za chlebem) Polakow pracujacych w roznych krajach jest LICHWIARSKI PROCEDER FINANSOWY i to on JEST GLOWNA PRZYCZYNA naszej niedoli i naszej Narodowej tragedii, gdyz to lichwiarze „oplacaja” cala admnistracje polityczna i ekonomiczna (wlacznie ze szkolami, mediami i „koszernymi” biznesami…).

  A Niemcy? Ano dobrzy sa tylko z DALEKA !!!
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. revers said

  Oj byl pracowal z niemcami, jest tak jak wszedzie do poki nie lepiej ci jest to moze i pomoga, ale w Polsce do przelomu 1989 nie zdazalo mi sie wysypywanie dokumentacji projektu na biurko lub do kosza do smieci, przewracanie zdjec rodzinnych np. dziecka w ramce, zwalnianie na chorobowym, lub podczas urlopu to norma, gdy mlody niemec za ktorego robiles i wprowadzales do projektu dla Mercedesa juz po miesiacu wysiadywania, krzyz boli jedzie na urlop, co innym ledwo po 6 mcach pracy przysluguje, ten sam niemiec potrafi cie z biurka wystawic z opisem j.w. .

  Rzadko sie zdarza tzw. stamma,, chyba ze idzie o nielegalne oprogramowanie lub dodatkowe zrodla dochodow zwiazane z gielda, wspolna skladka na realne dane gieldowe.

 7. TomUSAA+ said

  Panie Jaśku z Toronto, dziękuję za wpis – odpowiedź – RomanowiK.

 8. andrzej said

  Re 3:

  Cóż – mnogo u nas lemingów (gdzie ich nie ma?), których nic nie interesuje, oprócz własnej dupy!

  Kredyty się brało bez opamiętania: na mieszkanie, na dom, na samochód, na wycieczki zagraniczne,
  na narty w modnych alpejskich kurortach, stawianie się z okazji różnych świąt i okoliczności!

  Bo z mamą i tatą to be, bo syngiel to ok., bo dzieci to be!

  Teraz przychodzi za to wszystko zapłacić i jeszcze będzie gorzej, kiedy to właśnie oni będą starzy, wtedy będzie: emerytury nie, opieki ze strony dzieci, których się nie chciało – nie, opieki ze strony podatnika – nie, czy ktoś będzie chciał sobie wówczas zawracać starym i zniedołężniałym synglem, oczywiście że nie!

  No cóż, wówczas mieszkanie, które kupił na kredyt 30 – letni, odda bankowi w odwróconej hipotece za 20 % wartości, to ich czeka wiecznych tułaczy – niewolników bez honoru!

  Oni wolą wyjechać i na szkopów pracować, jak we własnym kraju pogonić koczowników bandę i brać sprawy we własne ręce, u siebie, tu i teraz!

  Zawór bezpieczeństwa został dawno ustalony, który teraz w interesie koczowników dobrze działa!

  Panie Jaśku, jak patrzę na tych zostawiających tonący okręt, lemingów – bezideowców, to k — wa rzygać mi się chce!

 9. RomanK said

  O ja sie teraz dziwie,,pan pracowal za dwie Mrki???? dlaczego??? bili pana?? zmuszali???
  Chcacemu nie dzieje sie krzywda????
  Po co tam pan jechal skoro czul pan sie pokrzywdzony???nie pojechal pan bo tam zarobil pan 10 razy wiecej niz w Polsce…..ale przeciez mogli panu tej roboty nei dac…niw wynajac mieszkania, nie sprzedac jedzenia,,albo poprostu sprawdzic vize…
  DLaczego mieli panu placic jak Niemcowi 30 marek,,,Niemiec przegral wojne..pan byl zwyciezca…czyms sie musza ludzie roznic???
  Jakpan widzi 28 dollarow kosztuje duma i honor oraz obywatelstwo porzadnego panstwa ….bo jak pan widzi- robote….. mozna zrobic za 2 marki:-))))) tak samo dobrze a moze i lepiej…

 10. RomanK said

  Andrzeju….jak ci sie chce rzygac…oglos glodowke:-)))) widziales kiedys- zeby sie ludzie pchali na tonacy okret?????
  Chlopie…sprawdz -czy masz wszystko w porzadku…..

 11. Marucha said

  Re 4:
  Słusznie.
  Głównie dzięki przyjaznym nam Niemcom, za pośrednictwem UE polska gospodarka została zlikwidowana.
  Za to bezrobotni Polacy mogą jechać do Niemiec, tam zostać, zniemczyć się i zasilić germańsko-turecką rasę świeżą krwią słowiańską, krwią białego człowieka. Czysty zysk.

  Tak nam pomagają, że rozpieprzyli Polskę, gnoją ją na forum międzynarodowym, szkalują – i jeszcze nam zabierają ludzi… głównie tych młodych.
  No chyba się rozpłaczę.
  Nic, tylko ich w dupę całować z wdzięczności.
  I nie ma co liczyć na to, że trafi nam się do całowania taka dupa, jak na poniższym zdjęciu.

 12. RomanK said

  Moze mi pan podac pare nazwisk niemeickich prywatyzatorow polskiej ekonomii panie Gajowy…bo ja jakos nie pamietliwy:-))))
  J awiem ,ze toladnie plakac na pogrzebie…ale dla przyzwoitosci najlepiej pod transparentem:
  Un nie winien,,,una winna…bo mu dawac nie powinna!
  Jesli choroba mozgu objawia sie tym ze zamiast do geby podajemy…. jak na zamieszczonej otografii….tzn, ze dziekuje:-))))
  Niemcy nazywali to do dawna Polnishe Wiershatt…jak myslicie??? na zlosc nam Polakom…

 13. Re: RomanK – pisze:

  KTory z tu piszacych byl w Niemczech , pracowal z Niemcami????
  Panie Jasku ??pani Efka czy Tomm USA?????

  (jasiek z toronto) ja pracowalem za 2 Marki na godzine 180 godzin miesiecznie !!!

  Dzieki Niemcom od lat 70 zylo jak ludzie miliony POlakow, ktorzy jadac tam pracowali i placono im- jak ludziom…na tyle dobrze, ze nei mozna bylo porownywc do tego co zarabiali w Polsce. I Tak zostalo do dzis….prosze…W stanie wojennycm Nimcy pomagali kazdemu, kto znalazl sie w Ni9emczech. powstaly cale ubeckei formy przewozowe przywozace paczki do Polski, ktora glodowala na kartkowych racjach… Z czego byly te pac zki zapytajcie setek tysiecy Polakow ,ktorzy wtedy w Niemczech byli….

  (jasiek z toronto) No jasne, ze polscy niewolnicy zarabiajacy 2-3 marki na godzine pracujac po 220-240 godzin w miesiacu mogli (byli w stanie wyslac paczki do Polski za 200-300 Marek) no pisali ze w „Raichu” jest wspaniale i jak kolorowo… Pewnie p. Romek takie „obrazki” wywiozl do USA i teraz powtarza takie durnoty ze az noz w kieszeni sie otwiera…

  Jesli Polacy beda mieli warunki prcy i zycia minimum takei jakie maja w Niemczech..nikt przy dobrych zmyslach nie pojedzie do Niemiec za praca.
  Niestety tej pracy dla Polakow w Polsce nei ma…przynajmniej dla tych co jej nie maja. I zadnego wysilku Polacy, ani ich rzondyh… zrobic nei chca ,zeby swoj los poprawic…coz najlepiej psioczyc na Zyda , Niemca..na neokosciol….Polak Potrafi:-))))

  (jasiek z toronto) Co by bylo gdyby… Powiedz to Pan tym wszystkim, ktorzy wyjechali nie ze wzgledow politycznych, ale ze wzgledow czysto materialnych, gdzie na wiosce czy w malym miasteczku zydowski rzond ma dokladnie ich w dupie, a zyc z czegos trzeba. No, ale p. Roman tyz potrafi i dzieki swojej zaradnosci znalazl sie w USA z biletem w „jedna strone”..
  Panie Romku, daj Pan spokoj i przestan Pan pieprzyc od rzeczy. Temat byl zupelnie inny a Pan go z cala premedytacja relatywizuje cieszac sie przy tym jak 5 latek w krotkich spodenkach… piszac: no kto byl w Niemczech, no kto???” (itp pierdoly).
  Od Pana ja osobiscie BEDE wymagal czegos wiecej i niech Pan nie liczy na maja „poblazliwosc”….

  jak mozna oskarzac Niemcow..ktorzy cierpliwie znosza hordy Polakow od dziesiecioleci?? o cokolwiek????

  (jasiek z toronto) Nikt Niemcow nie oskarzal o cokolwiek, ale w/g Pana to II zydowska wojne my Polacy rozpetalismy, a Niemcy sa tak wspanialomyslni, (zreszta im sie nie dziwie), ze przymuja darmowych niewolnikow by sami lezeli pod palmami na Karaibach i mieli w dupie Polakow, Turkow, Jugoslowian czy innych muzlumanow. Biznes sie musi krecic dla Niemcow oczywiscie i niech Pan nie wciska ciemnoty, ze NIemcy takie przechodza „horrory” z Polakami czy innymi najemnikami…
  Nie bede wspominal jak Sudeccy Niemcy traktuja wszystkch obcych, ktorzy sie tam znajduja…Z grzecznosci pomine…ta wazna kwestie.
  Pan nie MA ZIELONEGO POJECIA O NIEMCACH Panie Romku. Koniec kropka.

  zlachetnemu Polakowi do lba nie wpadlo..zadnemu zeby im tzn Niemcom podziekowac////
  Poptrczie jak Polacy traktuja Cyganiow, Rosjan, Ukraincow w Polsce…gdzie zjawisko to jest marginalne w porownaniou do posliego w Niemczech…
  Poptrzcie..wystarczy ustawic Vinkiel….Polakowi…reszte juz sam da rady:-))))

  (jasiek z toronto) Niemcy nam Polakom powinni podziekowac za 220-240 godzinna harowke na ich plantacjach, landach, oborach, chlewniach, magazynach i innych zmywakach czy fabrykach za kilka „jewRO” na godzine (5-6 euro/godz) – czyli ok,. 10 dol/godz. tj. ok. 30 zlotych na godzine w tzw. RP… liczac 200 godzin miesiecznie tj. 6000 zlotych bez podatkow (VAT-ow, SRATOW i smatow”) ustalanych przez zydowski establiszment lichwiarski. Tak wlasnie dzisiaj Polacy mysla przez pryzmat finansowy i daleki jestem, aby odciagac ich od takich „przelicznikow”, gdyz musza cos „do garka wlozyc” i dac przezyc wlasnym rodzinom pozostawionym w polskim zydo-landzie…
  Tak wiec mam nadzieje, ze zydowskie „wesele” sie powoli konczy i wystarczy juz mala iskra, by czare goryczy „weselna czare przelac”. (vide USA z „bialym knesete” na czele)…
  =======================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 14. Marucha said

  Re 12:
  Pan żartuje? Chce Pan adresy i telefony?
  Na początek: Helmut Kohl, Gerhard Schröder, Angela Merkel.

  Przepływ miejsc pracy z Polski do Niemiec jest tak ewidentny, że nie chce mi się strzępić jęzora, aby go omawiać. Za marne napiwki przekupili całą kurewską warstwę rządzącą w Polsce, aby likwidowała zakłady mogące konkurować z Niemcami, np. stocznie.

  A co Niemcy i jak nazywali… np. Polnische Wirtschaft – tyle miewało związku z rzeczywistością, co niemieckie wycieczki do ciepłych krajów z kulturą osobistą.

 15. Ivandrago said

  ad.13 szkoda czasu na ta mende ledwo piszaca po polsku

 16. ksw said

  ad.13 po co Pan polemizuje z takim gnojem sledze jego wpisy odpewnego czasu to zwykly manipulator

 17. Griszka said

  @13
  Nie żebym pałał jakąś miłością do Niemców, ale jak jeszcze przez parę lat będą wymuszać na dzieciach udział w seks edukacji organizowanej przez środowiska pedofilskie, to sami w rezultacie wymrą.
  Oni teraz nie rządzą we własnym kraju. Żaden patriota nie pozwoliłby, aby z jego rodaków robić za przeproszeniem, k…rwy i alfonsów.
  Są wasalem Izraela. To widać też przy okazji konfliktu w Syrii.

 18. Re: 17 Griszka…

  NIemcy, jako panstwo politycznie NIE ISTNIEJE!!!
  Jest to swego „rodzaju” (zydowska spolka handlowa) korporacja bez konstytucji z talmudycznymi prawami „ludzi” i „zwierzat” o czym eNiemcy dopiero sie dowiaduja jak zydzi ich zrobili w „bambuko”.
  Niemcy sa na zydowskiej smyczy od 1932 roku a teraz syjonisci zalozyli im „kaganiec” i „kolczatke” by uzywac ich jako „dobermanow” do swych „ynteresow”…militarnych ma sie rozumiec…militarnych…(z polskim, tureckim, jugoslowianskim i innym „mieskiem armatnim”)…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 19. Rysio said

  Każdy pojedzie z na roboty i to z pocałowaniem ręki, jeżeli zapłata za gdzinę pracy będzie dużo większa niż w Polsce – powiedzmy $50, $100 albo i więcej .

  🙂

  A za ile dolarów Rysio zje g…? – admin

 20. Jan said

  Ad 14 Pan Gajowy.
  ” Za marne napiwki przekupili całą kurewską warstwę rządzącą w Polsce, aby likwidowała zakłady mogące konkurować z Niemcami, np. stocznie.”
  Nie tylko, Aktywnie uczestniczyli w przygotowaniu ”zwycięstwa Solidarności” aby doprowadzić do zjednoczenia Niemiec.Po wyborach 1989 r. niektórzy aktywiści otrzymali nagrody w markach, nawet nie musieli dokonywać wymiany na złotówki. Wspierali też wsadzenie do Watykanu dla tego celu Lolka. Także wejście Polski do UE. Wreszcie jak by nie patrzeć realizują program i cele III Rzeszy, na razie pokojowo metodami polityczno-ekonomicznymi.

 21. Rysio said

  Przecież robota i zjadanie gówna to jedno i to samo Panie Gajowy.

  Tyle tylko, że różnych ludzi stać na większe lub mniejsze wybrzydzanie – jeden zje za dolara drugi za dwa trzeci za $10 a czwarty za $100/godz.

  Dlatego też – bogacze, którzy nagle potracili majątki często gęsto wybierają śmierć, bo za ni jak nie mogą się zmusić do zjadania gówna/ pracowania i to w dodatku za bardzo małe pieniądze.

  PS. Pamiętam jak w PRLu komuchy zmuszali Polaków do zjadania gówna za darmo – nazywało się to „czyny społeczne”.

  🙂

  Kurwa i alfons pracują tylko dla siebie. Ani im w głowie zrobić innym coś za darmo.
  Na szczęście jeszcze nie wszyscy są kurwami i alfonsami. Niektórzy pracują społecznie dla dobra swej wsi, swego miasteczka, swego klubu.
  Admin

 22. Rysio said

  A swoją drogą to Gajowy mógłby ten szlaban otworzyć – przynajmniej w tych chwilach gdy zadaje mi pytanie.

  Wszyscy poruszają się z szybkością światła tylko Rysio – zwolniony przez Gajowego – jak ta mucha w miodzie.

  😦

 23. RomanK said

  Panie Gajowy….jak bedzie pan glodny to zje i gowno…..jeszcze zaplaci….z tego co mu zostylo na zasrana godzine:-))))

  Rysio ma racje….wiekszosc z tych tu patriotycznych agitatorow pseudokatolickich zionacych neinawiscia do wszystkieg co wokol…lize dupe swoim zydowskim pracodawcom i donosi na kolesi z tajnej organizacji,…… ze antysemici:-))))i sklada relacje co gadali na tajnych zebraniasch Wielkiej Polski:-)))

  A dla tych dupkow skrytych za potrojnymi ksywkami::: jesli pisze nieprawde udowodnij..jezeli cie tak dotyka widze -ze pisze prawde i ze was bezposrednio dotyczy:-))) Prawda jest zawsze ciekawa:-)))

  Panie Jasiu… slowo powinien…. raz nie powinien pan wkladac mi cos czego nie mowie..ani polecac komus robic tego- co pan powinien zrobic sam:-)
  Pan ma dobre recepty na stare nieuleczalne choroby… dlaczego zatem charowac na polu w Niemczech sie oplaci..i bauerowi i Polakowi arbaiterowi… a nie opalci sie samemu gospodarzyc w Polsce??? ten sam klimat, lepsza ziemia??? lepsi ludzie;-)))) madrzejsi , pracowitsi:-)))) o czym powinien pan wiedziec:-))))) AUTOPSJI:-))))

 24. revers said

  skad te 40 DM na godzine? lub 50$ , 100$ to sa stawki przed obowiazkowym opadatkowaneim i ubezpieczeniami ktore z tego zabiora od 50% do 70% ( w tym ok 15% kasa chorych, 7,8% RK za wiare, 1% Solidarnosc, inne obciazenia jak socjal, na bezrobocie). 10 DEM/h mozna bylo zarobic u Bauera przy zrywaniu dachow na czarno, lub 5 DEM /h przy zrywaniu jablek.

  A jak sie powiedzialo ze u Bauera-Chlopa magistrowie pracuja na saksach, to bAUER odpowiadal panie magister, przed panem to dyrektorzy z polski pracowali. 🙂

 25. Griszka said

  @20
  Niech Pan, Panie Romanie, nie idzie w ślady łapacza antysemitników Pytla i nie wymyśla ludziom od donosicieli (skoro: większość). To jest cios poniżej pasa.

  „dlaczego zatem charowac na polu w Niemczech sie oplaci..i bauerowi i Polakowi arbaiterowi… a nie opalci sie samemu gospodarzyc w Polsce???”
  Pan powinien wiedzieć, że to polityka uprawiana przez agentury nastręczone Polakom jest za to w pierwszej kolejności odpowiedzialna. Niemiecka gospodarka nie była nigdy przeznaczona do odstrzału.

 26. RomanK said

  o Khol , Merkel…. a takie nazwiska- jak Jaruzelski, Kiszczak, Urban, Balcerowicz, KOlodko, Kaczynski Walesa…Gawronik etc….to co volksdeutchery?????

 27. RomanK said

  Panei Griszka…oczywiscie nei mowie o wszystich o czym zreszta pisze wyraznie. patriotyznych agitatorow:-))))..ale zdziwilby sie pan:-)) gdyby pan zobaczyl…co taki wielki Polak potrafi:-)))) pod haslem..Dla ciebie Polsko i dla twej chwaly:-))))

 28. Re: 20 RomanK

  Panie Romku, ja nie walcze z Niemcami i ich „najemnikami” za friko, ale z zydowska lichwiarska oligarchia, ktora doprowadzila nas Polakow do takiego stanu w jakim sie znalezlismy i od ponad 20 lat publicznie zwracam na to uwage. Osobiscie nic nie mam do Niemcow, ani do Rosjan czy do innych nacji, ale od zawsze jestem zainteresowanym, aby w Polsce rzadzili Polacy, aby w Polsce Polacy byli gospodarzami i aby w Polsce byla polska waluta wolna od podatkow i lichwy.
  Czy ja wyganiam zydow? Nie Panie Romku. Czy ja wyganiam Niemcow? Nie Panie Romku, ale WYGANIAM ZLODZIEJI, LICHWIARZY, OSZUSTOW, KOLABORANTOW, KONFIDENTOW, SPEKULANTOW, a ze w slusznej wiekszosci sa oni zydami, to coz ja na to poradze i czemu jestem winny?

  Czy Polacy sa pracowici, pomyslowi, kreatywni? Owszem sa w slusznej wiekszosci. A wiec czego nam Polakom brak? Odpowiem Panu, Panie Romku: MOTYWACJI ze moze byc fakycznie lepiej, uczciwiej, sprawiedliwiej, bogato i przejrzyscie.Poprostu najzwyczajniej prawdziwie, godziwie i sprawiedliwie dla wszystkich i o wszystkich. O tym wlasnie pisze, ze moze byc inaczej. Normalnie !!! Bez lichwiarskich „magic show”, bez „mendialnego matrixu”, bez innych „roznych udziwien” z homo-niewiadomo w pierwszej linii.

  Pewnie ktos zapyta: Czy jest mozliwe aby najnizsza placa w Polsce byla na poziomie 3000 zlotych a Narodowa DYwidenda wyplacana kazdej osobie prawnej w wysokosci 700-800 zlotych na kazdy miesiac??? Alez oczywiscie ze tak !!!

  Gdyby taki fakt zaistnial, to mysli Pan ze ktokolwiek by z Polski wyjezdzal za chlebem? Absolutnie nie Panie Romku.
  Gdyby zostaly zniesione cla dla przyjezdzajacych z Zachodu i Wschodu Polakow i zniesione zostaly podatki nalozone na wlasnosci prywatna, to mysli Pan ze ilu by Polakow zostaloby na Zachodzie??? Ano niewielu. Przyjezdzali by z dorobkiem zycia – maszynami, gotowymi biznesami, przedsiebiorstwami i zakladami ktore prowadzili na Zachodzie i Wschodzie. Zaraz by sie zrobilo ciekawie w Polsce…
  No tak…Juz przestane „gdybac” i trzeba sie wziac za robote i uswiadamiac (popychac) Polakow ze miejsce Polakow jest we wlasnej Ojczyznie, a nie na „banicji”.
  To my Polacy mamy obowiazek POLSKE zmieniac i co za tym idzie Polacy maja sie rowniez zmieniac na polska Orkiestre i polska muzyke, a nie na jakas „inna”…

  Zastanawiam sie, gdybym to ja stanal na czele Polskiegu Ruchu Narodowego, to spewnoscia bardzo wielu zamkneloby usta i czekaloby az „manna z nieba spadnie”…

  Nic z tego, samo sie nic nie zrobi i samo sie nic nie naprawi. My Polacy mamy zasrany obowiazek zmieniac i naprawiac to wszystko co zostalo spieprzone przez „roznej masci magikow”…
  =========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 29. RomanK said

  Czy ja moge panie Janku prosic…. zeby na temat????? Czty ja pana pytalem…czyja???? Nie! Ja pana nie pytalem czyja???
  A pan mnie pytaniem na pytanie…..Czy ja:-)))
  Czy ja pana pytam- jak powinno byc??? Nie-nei pytam…i robie to z rozmyslem..i powiem panu dlaczego.
  Dlatego ze i tak mi nic po pana odpowiedzi. BO powinno…. a jest,,to dwie rozne wogole nieprzystajace do siebie pojecia….
  ja mowie o tym co jest…a jest co jest. I czyjaniem czy pwinaniem pan tego nie zmieni….
  Normalnei panie Jasiu to bylo i jest w Niemczech,…i w USA…. wiepan dlaczego???
  Nie??? Powiem panu….
  Bo Niemiec -jak mowi ze zrobi -to robi, a Polak jak mowi, ze zrobi…… to mowi…
  .No chyba, ze mu Niemiec zaplaci:-)))))

 30. Inkwizytor said

  Jak rozmawiać z polskim robotnikiem ?

  [IMG]http://i43.tinypic.com/iqf1aa.jpg[/IMG]

 31. Inkwizytor said

  banderowiec romuśK oczarowaby Niemcami 🙂 wcale sie nie dziwie, w czasie II wojny współpraca miedzy nimi a OUN dUPA ukladała się wzrowo i sentyment u romciaK pozostał 🙂

 32. Boydar said

  Szanowny Panie RomanieK

  Czytam Pańskie wypowiedzi, i czytam, i trochę mi zeszło, zanim się połapałem.
  Właściwie Pan sam mi podsunął rozwiązanie „…a Polak, jak mówi że zrobi, to… mówi
  Tytułem wyjaśnienia tej mojej eureki, pozwolę sobie zadać pytanie pomocnicze:
  a gdzie Szanowny Pan Roman, ostatnio widział Polaka ?

 33. Rysio said

  re 30. http://i43.tinypic.com/iqf1aa.jpg

  Dobre – no jak ci biedni niemcy musieli cierpieć.

  🙂

 34. AlexSailor said

  A mnie się wydaje, że mamy sytuację lepsza niż kiedykolwiek do przeprowadzania skutecznych działań propolskich, odbudowujących naród i państwo polskie.
  Nie jakieś tam państewko, lecz potężne państwo polskie.
  Kilka milionów Polaków w Niemczech z prawami wyborczymi, w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Danii, czy Norwegii.
  Niedługo będzie wchodzić w dorosłość pokolenie wnuków emigrantów z 1980, a dalej już ciągłość – oni będą chcieli być Polakami niezależnie od starań rodziców, a nawet dziadków.
  W Polsce też już wiadomo kto jest kto, i coraz mniej ludzi daje się nabierać.

  Problemem jest tylko, że jesteśmy dupy wołowe (nie rozwijam dalej), zamiast pracować i myśleć.
  Potrzebna jest modlitwa, nauka i praca a nie biadolenie.

  Mamy za złe, że Niemcy realizują swój interes i to jest nie fer wobec nas?
  Podobnie Litwini, Ukraińcy, Rosjanie, górale, czy kto tam jeszcze.
  A co, my dziećmi jesteśmy, panienkami lat 16 wierzącymi w księcia z bajki, czy doświadczonym okrutnie narodem panów i bohaterów, ulubieńcami Matki Boga, a może i Jego Samego?

  To tak jak z cielęciem oburzonym, że wilki chcą je zjeść w lesie, na którego prośbę o wyjaśnienie wilki odpowiadają – słabyś, smacznyś i w lesie.
  Najważniejszego jednak mu nie powiedziały – „głupiś”.

  Ile razy każdy z nas używał stwierdzenia „nasiści”, „hitlerowcy”, „faszyści”, zamiast mówić po prostu Niemcy.
  Jak każdy niemal Polak się krygował, by być sprawiedliwym i nie dyskryminować obcych narodowości w wyborach, literaturze, codziennych wyborach, filmie.

  Już od stuleci nasi mężowie stanu piętnują nasz rozrzutny styl życia, niefrasobliwość, lenistwo, państwo, zawiść, brak wsparcia wzajemnego, złośliwość, naiwność i bezkrytyczne małpowanie cudzych pomysłów nawet na zasadzie „kultu kargo”.

 35. Rysio said

  „…….Kurwa i alfons ( i RYSIO tyż ) pracują tylko dla siebie. Ani im w głowie zrobić innym coś za darmo.

  Na szczęście jeszcze nie wszyscy są kurwami i alfonsami. Niektórzy pracują społecznie dla dobra swej wsi, swego miasteczka, swego klubu. Admin………”

  Z tą pracą społeczną, panie Gajowy, to tak samo jak z pomaganiem dla biednych.

  Ci którzy nie chcą robić tego dobrowolnie zostaną „delikatnie” przymuszeni przez miłościwie nam panujących.

  W USA wszelkiej maści kumunistyczno-parchata swołocz jak tylko może namawiaja do voluntary work (pracy za darmochę) .

  Tyko żaden z nich jakoś nie daje przykładu i nie macha łopatą za darmo.

  🙂 🙂 🙂

  PS Icek i Mosiek gadają o robocie. Icek stracił robotę.

  Mosiek się go pyta: Icek co będziesz robił?
  Icek mówi: pójdę tu i tu i tam i się dowiem czy mają dla mnie robotę.

  Mosiek : a jak nigdzie nie będzie dla ciebie roboty?
  Icek : to póję kopać rowy.

  Mosiek : Cooooooooo ?! Ty Icek pójdziesz kopać rowy?!

  Icek: A dlaczego nie? jak dadzą mi ludzi….

 36. matirani said

  Niemcy dalej kolonizuja sasiadów… rozbijaja jednosc narodu, poczucie sie do polskosci niszcza wiec bedziemy tylko mercenariuszami bez ojczyzny

 37. Marucha said

  Re 35:
  Czym się różni Rysio od zwierzątka?
  Umiejętnością pisania i czytania.
  I proszę mi nie pierdolić o jakimś „przymusie”: pracy społecznej.
  Do dziś się nią zajmuję, bez żadnego przymusu, wręcz z satysfakcją.
  A Pan, panie Rysiu, jest kawałem chuja, któremu nie podałbym kropli wody, gdyby zdychał z pragnienia.

 38. Re: 34 Matirani…
  Polacy sa jak lawa na wierzchu zimna, twarda i (zidiociala), a w srodku goraca, wybuchowa i nieobliczalna…

  NIe daj Boze, by Polacy znalezli sobie bezkompromisowych liderow (przewodnikow)…to biada zlodziejom i oszustom…Zniosa ich z powierzchni ziemi…
  w jednej chwili…o czym doskonale wiedza Niemcy, zydzi i inne „dobrocznynne” ewenementy i dlatego na „sile” rozbijaja polskosc i jednosc Polakow.
  No, ale osobiscie mam nadzieje, ze „pomrocznosc jasna” zdejmie „bielmo” z oczu Polakow…i….
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 39. Re: dla durnych „rysiow i ptysiow”…nt/ pracy spolecznej…

  Moga sobie zajrzec do Biblioteki Narodowej (Naszej Polskiej Biblioteki !!!)
  gdzie wszystkie ksiazki zostaly przekazane (przepisane, przeskanowane czy wyedytowane) ZUPELNIE ZA DARMO !!! (w czynie spolecznym ku wiedzy Polakow).

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/biblioteka-narodowa/

  Prosze przekazywac adres tej WAZNEJ strony Internetowej kazdemu Polakowi (Polce i Polakowi) bez wzgledu na „zapatrywania polityczne” czy „przekonania partyjne”…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Ze zrozumialych wzgledow nie jest ujawniane moje nazwisko.

 40. Waldek said

  Już dokładnie nie pamiętam kiedy to było ale rozmawiając z teściem o polityce – usłyszałem, że Kohl w jednym z przemówień zwrócił się do swych rodaków: „Módlcie się aby Polacy zechcieli przyłączyć się do wspólnoty europejskiej – wtedy odzyskacie swoje” (Jeśli coś przekręciłem to proszę o korektę). Ale i tak sens jego wypowiedzi jest dość jednoznaczny.

 41. RomanK said

  Panie Boydar…jak to gdzie sa Polacy???? a Inkwizytor to co??? Niemiec?? Ukriniec????:-)))))))

  PaniE Sailor…ja sie z panbem zaloze, ze jak sie zbierze wiecej Polakow z prawem glosowania w Niemczech to wybiora …Zyda:-)))))na zlosc Niemcom:-))))szwagrowi..i zeby nei mysleli ze sa aNTYSEMITAMI:-))))

  pisze pan slusznie:
  Problemem jest tylko, że jesteśmy dupy wołowe (nie rozwijam dalej), zamiast pracować i myśleć.
  Potrzebna jest modlitwa, nauka i praca a nie biadolenie.

  Mala poprawka…dupy wolowe maja o wiele wiekszy szacunek wsrod narodow:-)))) w Texasie szczegolnie:-)))

 42. Rysio said

  re 37. „………I proszę mi nie pierdolić o jakimś “przymusie”: pracy społecznej………….”

  Czy Gajowy jest tak naiwny i rzeczywiście wierzy w to, że w PRLu nie było przymusu pracy społecznej?

  Ludzie tak sami od siebie z pieśnią na ustach chwytali za łopaty i machali nimi po kilka godzin.

  A w ZSRR nie było też „przymusu” oklaskiwania przemówień Stalina – po którego przemówieniach spontaniczne owacje trwały po kilka godzin.

  „………..A Pan, panie Rysiu, jest kawałem chuja, któremu nie podałbym kropli wody, gdyby zdychał z pragnienia………”

  Tak widzę że potrafię Gajowego doprowadzić do białej gorączki, widzę że Gajowy napisał to szczerze – no to ja Gajowemu też opowiem szczerze:

  Ja, Rysio, w odwecie Gajowemu w najgorszą spiekotę i upał nie podałby kropelki wody tylko ………….

  ……..http://cdn.theatlantic.com/static/infocus/okt092612/o01_17056322.jpg

  🙂 🙂 🙂

 43. Rysio said

  A to na deser.

  😉

 44. Marucha said

  Re 42:
  To, co będąc głupim 15-letnim gnojem uznawałem za przymus – dziś oglądam innymi oczami.
  Każdy człowiek, godny tego miana, musi robić coś dla swych bliźnich w miarę możliwości i zdolności. Za darmo.
  Jeden działa w stowarzyszeniu miłośników starych kapliczek przydrożnych, inny pomaga w schronisku dla zwierząt jako wolontariusz, a jeszcze inny prowadzi forum dyskusyjne, na którym użera się z idiotami.

 45. Boydar said

  Panie Rysiu, ma Pan, owszem, poczucie humoru. Ale brak w nim finezji.
  Ponadto, wygląda mi na to, że nie do końca rozumie Pan pojęcie/zagadnienie „pracy społecznej”.
  Więzień gułagu, pracował (bez wątpienia i nie tylko gułagu, to tylko przykład), umierał od tej pracy, nie otrzymywał zapłaty. Czy to była praca społeczna ? No chyba nie. Gajowy Marucha, to co robi, robi za darmo. Prawie jak ten z przykładu. Czy to jest praca społeczna ? No chyba tak. Kiedy Pan Rysio przeanalizuje różnice, i dojdzie w rozumowaniu ilu ludzi obraził swoim komentarzem, niech Pan Rysio się pomodli w intencji przywrócenia rozumu Panu Rysiowi.
  Ja Panu Gajowemu nie wtóruję w strofowaniu Pana Rysia, ale sam, od 30 lat (co najmniej) pracując właśnie społecznie, poczułem się jakby mi ktoś za koszulę narzygał.

 46. Marucha said

  Re 45:
  Nie modlę się za nikogo, bo już nie wiem, jak mam się modlić.
  Niektórzy mówią, że wszystko jedno jak i do kogo – można do Węża Piertzastego albo do Shivy albo do Żydka Joshuego, syna Żyda Joska i Żydówki Miriam.
  Może spytam się p. Józefa Bizonia, specjalisty od „dawania świadectwa prawdzie”.

 47. Boydar said

  Panie Gajowy, ja wiem że Pan sobie smutno żartuje. Ale Panu nie wolno wymiękać, bo jest Pan wzorem nadziei. Takiej doczesnej i materialnej naturalnie. I tak naprawdę, nie ważne jaki Pan jesteś w środku, tylko jak jest Pan postrzegany.
  A’propos modlitwy, od chwili gdy zauważyłem, że otrzymuję to o co się modliłem, pozostałem w intencjach jedynie przy „bądź wola Twoja”. No i o rozum oraz zdrowie dla siebie i innych.

 48. Griszka said

  @45
  Problemem Rysia jest to, że wszystko co ma charakter państwowy, sprowadza do komunizmu jakby poza rządami bolszewików albo ich pachołków nie było w historii innych okresów, gdzie taka praca społeczna występowała.
  Gorzej niż zdarta płyta. Repertuar kończy się jedynie na ZSRR, Stalinie, Jaruzelskim itp.
  Dla mnie to albo rozmyślne zamulanie dyskusji albo objaw kompletnego zaczadzenia tubylcem Misesem.

 49. Marucha said

  Re 48:
  Chodzi wyłącznie o zamulanie i prowokowanie.
  Nie wierzę, że taka głupota może istnieć w przyrodzie.
  Rysio ma jedną zaletę – nie obraża się. Może taką ma rolę.

 50. AQQ said

  Nie trzeba robić wojny,! Okupacyjne władze Pl zrobiły to co mówił gubernator Frank i Polacy dobrowolnie przyjeżdzają na roboty!

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-niemcy-tv-ard-pokazala-film-o-wyzyskiwaniu-pracownikow-w-rze,nId,985680

 51. andrzej said

  Re 50:

  No i łapanek nie trzeba organizować!

  Oskar dobrze wypełnia rolę swojego poprzednika gubernatora Franka!

 52. Psiemislavius said

  Coraz częstsze wulgaryzmy oraz wyświetlanie zboczonych obrazów może świadczyć, o pogorszeniu się stanu u właściciela Gajówki. Niech się Pan uspokoi, bo zawału Pan dostanie jeszcze.

 53. Marucha said

  Re 52:
  Jakie znów zboczone obrazy?
  Czy mężczyzna, któremu podoba się ładna i zgrabna kobieca dupa jest zboczony? On może jest grzeszny, może ma brudne myśli… ale ZBOCZONY? Przeciwnie, on jest właśnie normalny.
  A poza tym obrazek służył jako ilustracja wypowiedzi. Zamieszczałem dużo gorsze, np.zdjęcia porozrywanego na kawałki płodu…

 54. Rysio said

  re 45. „……..Panie Rysiu, ma Pan, owszem, poczucie humoru. Ale brak w nim finezji……..”

  Finezję rezerwuję tylko dla inteligentnych ludzi.
  Kiedyś ją stosowałem – ale wtedy wiadomość „przefruwała” obok adresata, który do finezji nie dorastał.

  Dużo lepjej działa brak finezji – tzn obuchem w łeb i wylanie pomyj na łeb.

  Wtedy to nawet kapral Griszka zuważa, że coś jest nie tak.

  🙂

 55. Rysio said

  re 45. „……Ja Panu Gajowemu nie wtóruję w strofowaniu Pana Rysia, ale sam, od 30 lat (co najmniej) pracując właśnie społecznie, poczułem się jakby mi ktoś za koszulę narzygał………”

  Ja nie mówię o dobrowolnej pracy społecznej, ja mówię o przymusowej pracy społecznej – a taką przymusową było 99.99% prac społecznych w PRLu.

  W USA jest zresztą podobnie – wywiera się subtelny nacisk – np. przez pracę społeczną do pełnego zatrudnienia….. pracuj za darmochę, i jak będziesz się dobrze starał to może cię zatrudnimy – znam kupę ludzi ( słabych psychicznie, którzy na te parchate kłamstawa dali się nabrać).

 56. Rysio said

  re 44. „……..To, co będąc głupim 15-letnim gnojem uznawałem za przymus – dziś oglądam innymi oczami….”

  Ze mną było odwrotnie. Mając 8-9 lat strasznie mi się podobały prace społeczne dookoła naszego bloku. Było tak fajnie, wszyscy dorośli wyszli na zewnątrz, setki, tysiące ludzi.

  Dopiero jak byłem dorosły to mamusia mi otworzyła oczy.

  Któregoś dnia zacząłem wspominać, że jakie to wspaniałe były te czyny społeczne – na to moja mama: Tak wspaniałe – komuchy wygonili człowieka jak niewolnika na zewnątrz z chałupy, dali łopatę do ręki i kazali za darmochę kopać ziemię.

 57. Waldek said

  Re 52

  Czasami trzeba krzyczeć, rzucać mięsem aby do niektórych głąbów dotarło, że sytuacja Polski Europy i Świata jest dramatyczna, że sprzedają nam kit i ściemę w kolorowych papierkach. Państwowość, własność, przemysł, media porozwalane i tak naprawdę jedynym dobrem, które może przetrwać jest Rodzina. Jeśli pozwolimy na zniszczenie Rodziny akceptując pedalski porządek świata – ratunku już nie będzie! Zostanie bezkształtna masa, którą można dowolnie manipulować.

 58. Kazik said

  ad 52 . Pan już w tym wieku …?

 59. Rysio said

  re 53. Jeżeli Gajowemu …” podoba się ładna i zgrabna kobieca dupa ………” tzn., że Gajowy jest zboczony, zobczony identycznie jak Rysio.

  Wszyscy z was – wszystkie knury 😉 które patrzą nie na kiełbaski i piwo to zboczeńcy

  🙂 🙂 🙂

 60. Inkwizytor said

  psiem czytaj Kochanowskiego „Na nabożną” to o tobie 🙂

 61. Psiemislavius said

  Re 60:
  Ale czy ja mówiłem, że nie grzeszę? Grzeszę, jak każdy. A Pan Gajowy, wyświetlając pośladki, daje okazje właśnie do grzeszenia.
  No dobrze. Może źle ująłem. Nie zboczenie, tylko…nadmierność seksualna. 😉

 62. Psiemislavius said

  Re 57:
  Można krzyczeć jak najbardziej, ale po co te wulgarne obelgi co drugie słowo? To kaleczenie pięknego języka, którym jest polszczyzna.

 63. Marucha said

  Dla przywrócenia równowagi zachwianej obrazkiem w komentarzu nr 11 – obrazek innej pani.

 64. Marucha said

  Re 62:
  O, przepraszam… jakie „kaleczenie” języka?
  Używam tylko słów z dość bogatych zasobów wulgarnej polszczyzny, które odmieniam poprawnie przez liczby, rodzaje, przypadki itd. Czynili to przede mną więksi ode mnie, z klasykiem – Aleksandrem hr. Fredro – na czele.

  Żadnych cudzoziemskich fuck, Scheisse. czy inne merde u mnie nie ma.

 65. Griszka said

  Przykład, którym Rysio się długo posługiwał w dyskusji przeciwko obowiązkowemu poborowi. czyli osoba tego beatyfikowanego niemieckiego katolika, który odbył podstawowe szkolenie wojskowe i chciał udzielać się jako sanitariusz doskonale pokazuje, że Rysiek opowiada co mu ślina przyniesie na jężyk. Nieznajomość tematu i posiłkowanie się Wikipedią to wasze sztandarowe zagrywki, poborowy. Obuchem to wam co najwyżej wasza stara przylożyła…

 66. andrzej said

  Czasem to odnoszę wrażenie, że nasz Rysio to nigdzie nie wyjechał jeno jest duchem, który ostał się przez nieuwagę zatrzaśnięty w podziemiach jakiegoś zamczyska lub budynku dawnego KC PZPR i teraz tylko w sieci straszy!

  Taki bot sieciowy?
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.