Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (39 – …
  Liwiusz o Pod wieżami Włodzimierza
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  revers o Wolne tematy (39 – …
  Krzysztof M o Wolne tematy (39 – …
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Zbigi o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Lily o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Boydar o Zmierzch kolosa na glinianych…
  Voodoosch o Znowu Kosowery!
  Krzysztof M o Puste hasła
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Stepan Bandera rozdaje karty

Posted by Marucha w dniu 2013-06-24 (Poniedziałek)

„W wymiarze zagranicznym ostra uchwała [w sprawie zbrodni UPA na Wołyniu] doprowadzi do komplikacji w stosunkach z Ukrainą. Będzie poparciem dla Partii Regionów Wiktora Janukowycza, reprezentującej sowiecką wizję historii II wojny światowej. Zapewne wywoła „kontruchwałę” Rady Najwyższej Ukrainy…” – napisał Przemysław Żurawski vel Grajewski, szef MSZ w gabinecie cieni prof. Piotra Glińskiego, na łamach „Gazety Polskiej”.

Ponadto zaatakował środowiska kresowe o to, że podnoszą temat zbrodni UPA na Wołyniu. Dał do zrozumienia, że to woda na młyn Moskwy, a przecież dla Polski będzie korzystniejsze skierować ukraiński nacjonalizm przeciwko Rosji. Polakom zaś doradził, żeby przestali zajmować się Wołyniem, a zainteresowali się „zbrodnią ludobójstwa”, jaką jest dla niego czystka Polaków w ZSRR w 1937 roku.

Stanowisko Żurawskiego vel Grajewskiego było najbardziej skrajnym, ale jednocześnie szczerym głosem pro ukraińskich (de facto probanderowskich) i rusofobicznych ośrodków w Polsce, którym bardzo nie w smak jest zbliżająca się 70. rocznica zagłady Wołynia.

Autor tego skandalicznego artykułu ujawnił tak naprawdę poglądy i odczucia wielu, którzy nie ujawniają tego publicznie. Można jednak łatwo te osoby i środowiska wymienić – kierownictwa PO i PiS, PJN (Paweł Kowal), środowisko Aleksandra Kwaśniewskiego, „Gazeta Wyborcza”, MSZ, zaplecze eksperckie polskich władz.

Ci sami ludzie, którzy nie mają oporów, by Katyń nazywać ludobójstwem, będą robić wszystko, by ludobójstwo wołyńskie rozmyć, zinterpretować jako „konflikt polsko-ukraiński”, albo najlepiej obciążyć za nie NKWD, co uczynił przecież Mirosław Czech w artykule pt. „Jak Moskwa rozpętała piekło na Wołyniu”. „Na pomoc” wezwano nawet wątpliwej już jakości autorytet historyczny, czyli prof. Normana Daviesa, który uznał, że każdy ma coś na sumieniu, a Polacy najchętniej oskarżają wszystkich, tylko nie siebie. Zapomniał pan profesor, że na ten temat pisał zupełnie inaczej w wielkim dziele swojego autorstwa pt. „Europa” (1998).

W ten sposób polscy politycy i „autorytety” uczyniły Stepana Banderę i jego pogrobowców rozdającymi karty w relacjach Polski i Ukrainy. To jego pośmiertny triumf. Nie dość, że na zachodniej Ukrainie ma dziesiątki pomników, setki ulic i jest wychwalany jako wielki mąż stanu, to w dodatku jego „dzieła” po cichu bronią politycy „wolnej Polski”.

Uczyniono u nas coś jeszcze gorszego, zrównano pojęcia Bandera-UPA i Ukrainy. Potępienie OUN-UPA jest więc „szkodliwe dla polsko-ukraińskich stosunków”, a jak wiadomo – w myśl tego co powiedział niedawno przy innej okazji premier Donald Tusk – „nie możemy przyłożyć ręki do dewastowania relacji z Ukrainą” [I nie możemy stawiać oporu bandycie, bo kto nas wtedy zarąbie? – admin]

Jan Engelgard
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 30 do “Stepan Bandera rozdaje karty”

 1. tracel77 said

  Mikke miał rację, mówiąc o banderowcach jako tradycyjnym kliencie niemieckich interesów. Wpisuje się w to doskonale działalność Donka „nie możemy przyłożyć ręki do dewastowania relacji z Ukrainą” – oblubieńca Merkelowej.

 2. Wosiu said

  Czy Przemysław Żurawski vel Grajewski to może Radosław Żurawski vel Grajewski stąd:

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/01/najwieksze-bledy-w-historii-polski/

  bo się Engelgardowi imiona porypały, czy to dwie różne osoby?

  Przy okazji tematu z linku, znalazłem tam, w poście 15, swój wpis, OT, ale warty przypomnienia:

  „Trzeba podkreślić, że Polska pod koniec XVII wieku była już trupem upadającym z wyczerpania ze względu na prawie 100 lat nieustannych wojen z kilkoma przeciwnikami na raz. Bardzo mnie wkurwia termin “Potop Szwedzki” ukuty niefrasobliwie dawno temu i skwapliwie podtrzymywany przez komuchów. Jaki “szwedzki”? Do kurwy nędzy, Polska walczyła wtedy równocześnie ze Szwecją, Rosją, buntownikami Chmielnickiego, Tatarami, Prusami i Siedmiogrodem….

  Co więcej, ja to pierwszy zauważyłem i starałem się szeroko rozpowszechnić w necie:

  Polska nigdy nie przegrała żadnej pełnoskalowej wojny z jednym przeciwnikiem!!! Do tego był potrzebny zawsze sojusz 2-3 wrogich sąsiednich państw!

  Nawet we wrześniu 1939 mogło być różnie, gdyby nie atak Sowietów 17-go września. Nie mówi się o tym, że istniały plany wycofania się polskich jednostek wojskowych na tzw. Przedmurze Rumuńskie, gdzie można się było bronić miesiącami, szły już z Francji do Rumunii transporty broni i amunicji dla Polski.A Niemcy mieli zapasy amunicji tylko na dwa tygodnie!!! A paliwa na dwa miesiące!!!
  Tego się nie mówi. Słyszeliście gdzieś o tym? Nie? No właśnie!!!”

 3. maurycy said

  Kolejny dowod ze tzw PIS to zydowska lze opozycja niczym poza frazesami nie rozniaca sie od PO ! Kiedy wreszce ludzie to zrozumia ze smieci z PIS nie sa zadna opozycja ! Sa zalosna atrapa oglupiajaca ludzi aby sie nie zorganizowali i nie utworzyli wlasnej parti ! Parchy z PIS maja bic piane robic powietrze i spuszczac ludzkie frustracje do kanalizacji ! Oto rola zgnilkow z I

 4. — Dozylismy czasow , ze niemieckie bekarty z hitlerowska przeszloscia w rodzinie , pouczaja nas , jak mamy sie zachowac wzgledem ukrainskich bandytow , ich towarzyszy zbrodni w II woj.sw. . I czym jest Polska Racja Stanu — objasniaja nas .
  Obudzcie sie — kto cos madrego w tym Kraju moze postanowic i zrobic .
  — Oprocz bezmyslnego bojkotowania i bezmyslnego „zginac za Ojczyzne”.

  Ktos tu juz pisal — Nie masz zginac , – Masz zabic wroga i dalej zyc dla Ojczyzny .
  Dla Rodziny , Dla Dzieci .

 5. Griszka said

  „Ci sami ludzie, którzy nie mają oporów, by Katyń nazywać ludobójstwem,”

  Robią to tylko dlatego, bo Katyń można wykorzystywać jako pałka na wszystkich Rosjan. Jeśli ofiary zbrodni UPA mają daleko w tyle to nie podejrzewam ich, żeby wzruszyli się nagle losem polskich oficerów.

 6. RomanK said

  Wosiu pelna zgoda….Potop powinno sie nazywac.. Wielkim Sarmackim Puszczeniem sie Rzeczypospolitej:-)))))….do tego czysto Wielkopolskim:-)))..potedm jak konsekwencja puszczania sie,,coraz taniej dla coraz wiecej, coraz podlejszych ruchaczy…w koncy rozebranie i puszczenie za wozem:-)))

 7. Griszka said

  @6
  Tylko nie mów nam Pan, że szwedzka protestancka dzicz była niewinna…

 8. AlexSailor said

  Ad.2 @Wosiu

  Polska z pewnością wygrałaby wojnę we wrześniu, gdyby nie najeżone niemiecką i zachodnią agenturą jak bogate ciasto rodzynkami, polskie władze.
  Nawet 10% możliwych do mobilizacji zasobów państwa nie zostało wykorzystanych przez fatalne rządzenie i dowodzenie w 1939r.
  Gdyby zaś Niemcy zostali powstrzymani na linii Wisły tracąc impet wojenny, Stalin nie zaryzykowałby zajęcia Polski.
  Te ich kolumny pancerne i lotnictwo powinno zaśmiecać polskie pola po zniszczeniu.

 9. AlexSailor said

  Ad.3 @Maurycy
  W rzeczy samej na to wygląda.

 10. Nobody said

  Ciekawe że ludzie z terenów obecnej Ukrainy mogą sobie wychwalać i być dumni z kogo chcą. Żaden guldaj czy farbowany mamzer im jakoś nie tłumaczy że takie czy inne zachowanie jest koszerne lub trefne. Albo doskonale ukrywają spory wewnętrzne albo mają wroga tak znienawidzonego że są skupieni właśnie na tym wrogu.

 11. Marucha said

  Re 2:
  To prawda. Polska nie przegrywała wojen, co kiedyś przypominałem polskojęzycznym lemingom, robiących z naszej historii pasmo porażek i niepowodzeń, a z Polaków – nieudaczników.

  Re 7:
  No jak to… Szwedzi przyjechali do Polski turystycznie… Kulturalni ludzie, trochę wyzwoleni seksualnie, ale sympatyczni przecież!

  Rozp…. nam więcej zamków i warowni (np. w Jurze Krakowskiej) niż wszystkie inne wojny razem wzięte, a straty w ludziach i materialne były porównywalne z I Wojną Światową.

 12. Griszka said

  @11
  W moich okolicach nie ma nienaruszonej świątyni katolickiej z okresu z przed XVII wieku. Szwedzcy luteranie o to zadbali, żeby z większości nie pozostał przysłowiowy kamień na kamieniu.
  II wojna światowa dla mojego rodzinnego miasta to była jak majówka w porównaniu z tym co zgotowali moim rodzinnym stronom duchowi spadkobiercy heretyckiej myśli Lutra.

 13. Jan said

  Przypisywanie winy za najazd szwedzki tylko rodzimym zdrajcom jest jednostronne i niepełne. Pamietajmy, że ci zdrajcy byli protestantami dążącymi poza swymi korzyściami do protestantyzacji I Rzeczypospolitej. O dążeniach do zniszczenia katolickiej Polski można wiele się dowiedzieć z pracy Jędrzeja Giertycha pt. ”U zródeł katastrofy dziejowej Jan Amos Komensky”.

 14. Brat Dioskur said

  Jan ma racje.Rzeczpospolita byla cierniem w oku protestantow. Juz Cromwell mowil o jej rozbiorze. Kiedy jednak korpus Lisowskiego ( to on byl dla Sienkiewicza pierwowzorem Kmicica) wsparl katolickich Hanbsburgow w wojnie XXX letniej a slawa jego dotarla nawet do samej Holandii ,gdzie babcie opowiadaly wnukom straszne opowiesci o okrutnych „kozakach” to zapadla decyzja o wyeliminowaniu Polski z grona panstw katolickich.I tak bankierzy holenderscy i dunscy sfinansowali najazd na Polske ,nazwany pozniej Potopem ,ktory w skutkach mozna porownac do katastrofy II WS.Czy ktos slyszal o miescie Biecz? Bylo wieksze (40 tys. )i bogatsze od Krakowa !.Lupy z Polski byly porownywalne z lupami po upadku Romanowych.Gdyby dzisiejsza Szwecja oddala Polsce swoje wszystkie muzealne eksponaty to szwedzkie muzea zostalyby puste!. Kilka lat temu czytalem zwierzenia pewnego szwedzkiego arystokraty ,ktory potege i bogactwo swojego rodu przypisal zdobyczom przodka w Polsce.

 15. RomanK said

  Panie Griszka…czyta pan moje transparenty…tam wszystko pisze”

  Un nie wienien, una winna…bo mu dawac nie powinna!

  Przypominam ze Potop dopiero zostal zatrzymany , kiedy doszedl do naszego prawoslawnego jeszcze wtedy wojewodztwa Ruskiego..a na czele stanal nasz wojewoda pan Czarniecki…tam dano pierwszy wpierdowl Szwedom ich ich polskim przewodnikom w wawozie Potoku Klimkowka…3-4 km od mojej chalupy, w ktorej sie urodzilem…drugi zaraz potem pod Wielkimi Oczami….w widlach Wisly i Sanu…

  Panie Janie..wrogowie zazwyczaj zachowuja sie wrogo:-)))) sa brzydcy, brzydko im z zadu pachnie, i maja niecne zamiary i obyczaje paskudne, wrogie i psowaja dziewki….a jeszcze czesciej chlopczyskow:-)))
  Odbieraja krowom mleko i doja wszystko co sie do dojenia nadaje, tratuja plony i chedoza zony,,o zamkach juz pan Gajowy napoisal:-))))

 16. Mordka Rosenzweig said

  re 2

  Szanowny pan Wosiu,

  „szły już z Francji do Rumunii transporty broni i amunicji dla Polski”

  Ja pan Mordka muwi szanowny pan sze pan sie nie orientuja w historia dla Polsza.

  Transporty broni i amunicji, a po co?

  Pszeciesz to konie ulanuw nie mialy co jesc bo nie bylo sieczka.

  Jak robic szarza na czolgi jak konie sa glodne? Na rowerach?

  Niemoszna. Nieprawdasz?

 17. Nobody said

  Ten koleś na zdjęciu z karabinem (jakoś podobny do MP40) to ma być symbol pokoju i przejaw otwartości oraz dobrosąsiedztwa ?

 18. Inkwizytor said

  Moja mowa będzie krótka. Stepan bandera to kawał kurwy i cwela 🙂

 19. Marucha said

  Re 14:
  Biecz? Znamy, znamy…
  Miasto posiadające unikalną szkołę katów.
  Pierniki z Biecza dorównywały sławą toruńskim. Jeszcze kilka lat temu działała tu wytwórnia pieczywa cukierniczego „:Kasztelanka”, ale upadła, jak to w zwyczaju w III RP.
  Fajna restauracja „U Becza” na rynku.

 20. Ość said

  A może Pan Engelgard by napisał by coś o roli żydostwa w wykorzystaniu Niemiec i Rosjan jako ofiar na drodze do podboju świata dokonywanym przez żydostwo. To są fakty, że żydowscy bankierzy na polecenie ukrytego żydowskiego rządu finansowali i wspomagali Rosjan i Niemców. Niemcami i Rosją rządziło wtedy żydostwo. Około 250.000 żydów służyło w armii Hitlera, w gestapo i SS, również cały sztab to żydzi albo miszlingi. W Rosji to samo, 60 milionów ofiar zbrodni żydowskiej rewolucji wśród narodów słowiańskich. Taka jest prawda. To tzw. dualizm heglowski, gdzie swoich ustawia się po obydwu stronach, wywołuje konflikt i zbiera plony. Stara żydowska sztuczka. Ja nie usprawiedliwiam zbrodniarzy ukraińskich ale nie modę patrzeć jak narody słowiańskie podburzają żydzi przeciw sobie. To chyba ze strachu, żeby się nie zjednoczyły nie i nie rozpieprzyły w końcu żydostwa raz na zawsze. Przestańcie żydzi kłamać bo miarka się przebierze.

 21. Inkwizytor said

  Ulica Ruska, Lwów czerwiec 2013

  Widać stare, polskie napisy… – admin

 22. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka jest w dusza niezgoda z pan Gajowy ktury powiedzial sze to sa polskie napisy.

  Slowo „aparat” to jest slowo z nasz piekny jezyk yidish, ktury oznacza bardzo dobry polityk oraz businessman w Polsza.

 23. RomanK said

  Panie Brat..kruca pysk…zachowajta umiar w laniu wody… Biecz byl- jak na owe czasy duzym miastem, ale mial 3000 mieszkancow z okolica ….w okresie mecenatu Krolowej Jadwigi, to byly lata rozkwitu…..40 tys osiagnal dopiero w 1031 roku…kudy mu bylo do Krakowa:-)))
  Popatrz pan tak sie bali i nam nie dali:-)))) rozkradli rozwalili a samismy jeich wpuscili:-)))) zeby za nas zrobili:-))) a ci sie dopuscili:-))) oj nieszczescliwi ci my od zarania:-)))) sciany odrapane, spichrze rozgrzebane, dziewki popsowane, stratowane plony ..wymlocone zony:-))))
  Oj dana dana historyja przesrana:-))))

 24. RomanK said

  Panie Moedka..nie odbieraj pan przyjemnosci ludziom:-)))))
  a Biecz osiagnal 40 tys w 1931…:-))))

 25. Inkwizytor said

  Re: 22

  Panie Mordka, czy to zdjecie ze Lwowa tez jest antysemitnicke

 26. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 27. Błysk said

  Sadzę,że w sprawie kultu Bandery na Ukrainie trzeba by porozumieć się z Rosjanami .Nie widzę innego wyjścia, bo ten idiotyczny proceder wielbienia B. narasta.

 28. andrzej said

  Chwała za to Rosjanom, że tego bandytę „spuścili”!

 29. andrzej said

  Ten dziad z automatem (na fotografii), zamiast w ciepłych papciach oglądać w TV „Modę na sukces”, to jeszcze wojaczki mu się zachciewa! Typowy esesman!

 30. Kazik said

  Tym strasznym dziadom ze zdjęcia , ktoś zafundował jakieś wymyślone uniformy . Bandyci mieli mundury zdarte z zabitych żołnierzy polskich , rosyjskich a najczęściej cywilne łachy . Bandytom przysługuje co najwyżej ubiór kata z dodatkiem czerwonych rękawic do łokci .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: