Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sebastian o Wolne tematy (38 – …
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Kajto o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  bryś o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Janekzlasu o Były prezes Legii ujawnia, jak…
  Boydar o Ukrainiec odpowie za handel lu…
  Novy o Nasza demokracja po „operacji…
  wildEast o Nasza demokracja po „operacji…
  Krzysztof o Tragedia Ukrainy
  Yagiel o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  bryś o Błogosławieństwo PRL-owskiego…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Papież przyjął delegację Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Religijnych

Posted by Marucha w dniu 2013-06-26 (Środa)

Z cyklu „Współczesny Kościół jest katolicki i żadnych herezji niw głosi”.
Admin

Jako „drogich starszych braci” Papież Franciszek hebrajskim pozdrowieniem Szalom – „Pokój” powitał w Watykanie delegację Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Religijnych. Od ponad 40 lat ma on regularne kontakty ze Stolicą Apostolską. Razem z watykańską Komisją ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem urządził już 21 spotkań, które niewątpliwie umocniły wzajemne zrozumienie i przyjaźń Żydów i chrześcijan – zauważył Ojciec Święty. Przygotowuje się już kolejne takie spotkanie w październiku w Madrycie na temat wyzwań stojących przed wiarą we współczesnych społeczeństwach.

Pope_Francis_Jew

Zdjęcie jest chyba fotomontażem… ale czy tak bardzo przekręca rzeczywistość?

Franciszek zaznaczył, że w tych miesiącach pontyfikatu spotykał się już z osobistościami żydowskimi. Mając dziś jednak po raz pierwszy okazję rozmawiać z oficjalną grupą przedstawicieli organizacji i wspólnot żydowskich, czuł się zobowiązany, by przypomnieć to, co Sobór Watykański II w deklaracji Nostra aetate (n. 4) stwierdził uroczyście na temat więzi łączącej Kościół z narodem, który został nieodwołalnie wybrany przez Boga.

„Ze względu na nasze wspólne korzenie chrześcijanin nie może być antysemitą!” – podkreślił Papież. Zwrócił uwagę, że zasady wspomnianej deklaracji soborowej przyczyniły się w ostatnich dziesięcioleciach do naszej większej znajomości i wzajemnego zrozumienia. Przypomniał wkład, jaki jego poprzednicy na Stolicy Piotrowej wnieśli tu swymi znaczącymi gestami i serią dokumentów pogłębiających refleksję teologiczną o relacjach chrześcijańsko-żydowskich.

„Stanowi to jednak tylko najbardziej widoczną część wielkiego ruchu, który powstał na szczeblu lokalnym w różnych miejscach na całym świecie, a ja sam jestem tego świadkiem. Podczas mojej posługi arcybiskupa Buenos Aires dane mi było utrzymywać relacje szczerej przyjaźni z przedstawicielami świata żydowskiego. Rozmawialiśmy często o obu naszych tożsamościach religijnych, o obrazie człowieka w Piśmie Świętym, o tym, jak zachować żywe poczucie Boga w świecie pod wielu względami zsekularyzowanym. Rozmawiałem z nimi przy wielu okazjach o wspólnych wyzwaniach stojących przed Żydami i chrześcijanami. Przede wszystkim jednak jako przyjaciele cieszyliśmy się obecnością drugiego, wzbogacaliśmy się nawzajem w spotkaniu i dialogu, w postawie wzajemnego otwarcia. A to pomogło nam wzrastać jako ludziom i jako wierzącym. To samo miało i ma nadal miejsce w wielu innych częściach świata, a te relacje przyjaźni stanowią pod pewnym względem podstawę dialogu rozwijanego na szczeblu oficjalnym” – powiedział Papież.

Ojciec Święty zachęcił przedstawicieli Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Religijnych do kontynuowania tej drogi i angażowania w nią młodych pokoleń. Podkreślił potrzebę naszego wspólnego świadectwo na rzecz poszanowania ludzkiej godności i pokoju, które są darami Boga. Prosił Żydów o modlitwę za niego, sam również zapewniając, że się za nich modli.

ak/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY:

Jeśli Papież wypowiada wprost i bez żadnego komentarza takie prostackie i niekatolickie brednie, to naprawdę chyba żyjemy w czasach ostatecznych, kiedy to Rzym miał stracić wiarę…

“Jako „drogich starszych braci” Papież Franciszek hebrajskim pozdrowieniem Szalom”
“Z narodem, który został nieodwołalnie wybrany przez Boga”

(Boże, jak może Papież powtarzać wprost i już bez janopawłowego kluczenia taką herezję!)

„Ze względu na nasze wspólne korzenie chrześcijanin nie może być antysemitą!” – podkreślił Papież.

(Ależ oczywiście, antysemityzm jest grzechem, ale wydaje się, że w tym kontekście Papież – przepraszamy: Biskup Rzymu – ma raczej na myśli tę szerszą, obecnie obowiązującą definicję “antysemityzmu”, jako oporze wobec ekspansji i narzucaniu żydowskiego punktu widzenia, mającego być jedynie słusznym opisem świata.)

“Wzbogacaliśmy się nawzajem w spotkaniu i dialogu”

(Czyli Kościół zjudaizował się, a Żydzi… poznali słabość hierarchii kościelnej, zdolnej do dalszych ustępstw.)

“Prosił Żydów o modlitwę za niego”.

(Jeśli Papież wierzy, że jest Jeden Bóg w Trójcy Jedyny – którego Żydzi nie uważają przecież za Boga, i którego wyznawców zwalczają – to znaczy, że prosi Żydów o modlitwę wznoszoną do samego Szatana, bo przecież nie może być jakiegoś innego, specjalnego Boga dla Żydów. Czyli: albo Papież wierzy w Jednego Boga w Trójcy Jedynego – a wtedy nie mógłby wypowiadać takich słów i prosić o takowe modlitwy – albo nie wierzy… )

Za: Radio Watykańskie (2013-06-24)

http://www.bibula.com

Komentarzy 39 do “Papież przyjął delegację Międzynarodowego Żydowskiego Komitetu Konsultacji Religijnych”

 1. Griszka said

  Niektórzt wprost się dopraszają, aby zawalił im się na głowy sufit tak jak w przypadku tych zakonników z Asyżu.

 2. Ted Pioro said

  Coz w tym spotkaniu dziwnego, jesli mamy Boga tego samego?

  GOD WITH DUAL MORALITY
  (Two Versions)

  First:

  The Qur’an is a defiance of the Moses’ Torah morality and since its inception sets new one, distinguished as of Allah’s but Yahve’s, the same God with dual morality (*)

  Thus Prophet Mohammed, peace be upon him, is the Redeemer of Humanity leading it from wrong to good.

  (*) See Qur’an, Surah 7, The Heights.

  Second:

  The Qur’an is a defiance of Torah, both of the same God with dual morality (*)

  Therefore Prophet Mohammed, pbuh, is the Redeemer of Humanity setting a path for good instead of wrong.

  (*) See Qur’an, Sura 7, The Heights.

  Post Scriptum:

  About the God of Moses and Mohammed one may find more in the book Adolf Hitler Founder of Israel, available at each Search Engine.

  Allah and Jehovah are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  favasb·59 videos
  SubscribedUnsubscribe
  12,291
  42 17

  Uploaded on Jun 5, 2010
  Allah and Jehovah or Yehova are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  .
  A question raised by a christian sister during the debate „Bible or Quran, which is God’s word” held in Hydrabad – India.

 3. Błysk said

  Ksiądz Chrostowski napisał i powiedział,że dialog z żydami jest bezsensowny ,bo żydzi nie znają pojęcia dialogu ,a rozmowy katolicko-żydowskie traktują tak, by osiągnąć z nich korzyść.

 4. Amadeus said

  Zgorszeni, zgorszeni, zgorszenie.

  Ja jakoś w NT odczytałem że żydzi nie są już wybranym narodem. Nawet w dwóch miejscach.
  A tutaj taka niespodzianka: „który został nieodwołalnie wybrany przez Boga.”

 5. AlexSailor said

  @Błysk
  „Ksiądz Chrostowski napisał”
  Nie tylko x. Chrostowski.

 6. Woytas said

  @Błysk

  Wielokrotnie przesłuchałem wykład ks. Chrostowskiego o tzw. dialogu z żydami, i wszystko co on tam wypowiada znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. Gdyby il Popo Sancte Padre Francesco Uno Duo wiedział chociaż, co bredzi w swoich wystąpieniach. Skoro tak wielbi swoich braci w wierze, to niech szuka miejsca w ich społeczności, a nie niszczy KK od środka. Wierzcie mi, że z życzliwością odnosiłem się do Padre Francesco po wyborze na Stolicę Piotrową, ale z każdym jego publicznym wystąpieniem i jego działalnością, tracę zaufanie do tego człowieka. Papież ma być pasterzem swoich owiec na wzór Pana naszego Jezusa Chrystusa, a nie na wzór rabinackiego świniopasa, który pasie swoją trzodę jedynie dla wymiernych korzyści i dla ich rytualnego uboju. Nie zamierzam dalej iść drogą, którą wytycza nam obecny pasterz. Nie zamierzam bratać się z diabelskim pomiotem, dopóki nie odrzucą oni poddaństwa względem szatana. KK ma to do siebie, że trwa nieprzerwanie od dwóch tysięcy lat i żaden Papież podając rękę diabłu nie naruszy jego fundamentów. Jedynie co może, to dołączyć do plemienia potomków Judasza Iskarioty i Barabasza.

 7. Rajgras said

  Bracie Woytas, słuszny Twój gniew ale niech Cię od wiary nie odwodzi upadek drugiego człowieka.

 8. Boydar said

  Z treści artykułu:

  „…Prosił Żydów o modlitwę za niego…”
  # Wygląda na to, że Panu Papieżowi, leży na wątrobie, aby być wziętym w zaświaty judaistycznych prominentów (skoro mają się się w swoich amidach za nim wstawiać, to znaczy co znaczy), i ja myślę że ma to jak w banku, Pan TedPioro też się łapie.

  „…„Ze względu na nasze wspólne korzenie chrześcijanin nie może być antysemitą!” – podkreślił Papież…”
  # Pan Papież otrzymuje czerwoną kartkę i opuszcza boisko !

 9. Jan said

  ”“Wzbogacaliśmy się nawzajem w spotkaniu i dialogu”
  O jakże teraz jesteśmy wzbogaceni,a strach pomyśleć jak staniemy się jeszcze bogatsi za sprawą pozorującego na trefnisia Biskupa Rzymu.
  Jego prośba o modlitwę zydowinów do Jehowy, jest wystarczającym dowodem na to czym jest dla niego Pan Jezus wraz z założonym Kościłem -nową i jedyną arką wiodącą do zbawienia.
  Soborowe postanowienia i dokumenty, o Kościele i Nostra Aetate – to trucizna satanistyczna o opóznionym działaniu, które teraz objawia się coraz jawniej, pełniej i śmielej.

 10. Marucha said

  Re 9:
  „Dialog” z satanistyczną religią judaizmu tak nas wzbogacił, jak wizyta złodzieja – z domu zniknęły biżuteria, srebra i obrazy, ale za to została kupa na środku dywanu.

 11. AlexSailor said

  Ad.10

  100/100

 12. galaszek said

  „Zdjecie jest chyba montofotazem…znaczy sie fontomotazem”…… aaaaajjjj!!!!! waaaaaaaajjjj!!!!! jakie tu moszy byc fontomotaz????? nu jaki?!!!! …. przecie tu najprawdziwie Frank Aine tancuje niczem Tewie Mleczarz -rock-and roll ze „Skrzypczak na Dachau”….

 13. Woytas said

  Bracie Rajgras, nie tracę ani wiary w Pana Boga, ani wiary w jeden jedyny Kościół. Mogę natomiast stracić wiarę i zaufanie do swojego pasterza, który zamiast wytyczać proste ścieżki i prowadzić swoje owce jak Dobry Pasterz, czyni swoje postępowanie niezrozumiałym, wręcz trudnym do naśladowania. Amadeus słusznie wskazuje na wiele fragmentów przemawiających przeciwko postępowaniu il Popo. Skoro zamiast być Dobrym Pasterzem i dbać o swoją owczarnię, wpuszcza do niej wygłodniałe wilki, to taki osobnik staje się parchatym świniopasem.
  Albo kłamie Sancte Padre Francesco albo kłamstwo zawiera Ewangelia. Warto przedstawić jako dowód, na kłamstwo tego pierwszego osobnika krótkie wyjaśnienie Prologu do najbardziej teologicznej Ewangelii Św. Jana:

  Odrzucenie światłości (J 1,9-11)

  Zasadniczym przesłaniem pierwszej części Ewangelii (zob. J 1,1-12,50) jest stwierdzenie, iż siły ciemności i zła (bezpośrednia aluzja do żydów) odrzuciły Jezusa. Wersety 1,9-11 stanowią streszczenie i zapowiedź pierwszej części księgi (zob. J 8,12; 9,5; 12,46; 3,19-20). Prawdziwa światłość przyszła na świat, jednak świat, na skutek grzechu, zwrócony był ku złu i odrzucił Słowo. Światło przyszło na ziemię będącą Jego własnością, lecz lud, mimo iż Mojżesz i prorocy przygotowywali Izraelitów na to przyjście, odrzucił Słowo.

  Przyjęcie światłości (J 1,12-13)

  Wśród ludzi byli jednak i tacy, którzy uwierzyli Słowu. Druga część Ewangelii jest obietnicą zbawienia daną wierzącym, czyli tym, którzy są nową „własnością” Słowa i którym Słowo dało moc, by stali się dziećmi Boga. W nich Syn tchnął ducha nowego życia, podobnie jak Bóg tchnął ducha życia w Adama (zob. Rdz 2,7). Oto teraz pojawia się nowe stworzenie – ono zastąpi stare pokolenia, które odrzuciły Boga (zob. Ap 21,1). Ludzie wierzący to ci, których Ojciec dał Słowu – zostali wybrani, a wyrazem ich wiary jest czynienie dobrych dzieł Boga.

 14. akej said

  Kiszki sie skrecaja jak czlowiek na to wszystko patrzy…
  Tak sie zastanawiam czy owa milosc Franciszka do starszych o madrzejszych nie ma przypadkiem powiazania z jego etnicznym pochodzeniem? Nic na ten temat nie wiem. Moze ktorys z wypowiadajacych sie tu wie cos na ten temat?

 15. RomanK said

  OSOBA i CZYN, Karol Wojtyła, 1985 – Wydanie II
  Zamieszczam skan z oryginalnego DRUGIEGO wydania w 1985 r.
  książki ‚OSOBA i CZYN’ autorstwa Jana Pawła II
  PO TO, ABY KSIĄŻKA TA – wraz z jej PIERWSZYM wydaniem z 1969 r. – STAŁA SIĘ ŚWIADECTWEM PRAWDY.
  Wydanie II zawiera poprawki i uzupełnienia wprowadzone przez Jana Pawła II do PIERWSZEGO wydania książki z 1969 r. ‚OSOBA i CZYN” napisanej wówczas przez Niego jako Kardynał Karol Wojtyła.
  .
  Wydanie to stanowi jednoznaczne zaprzeczenie utrzymywanych po dzień dzisiejszy twierdzeń Anny Teresy Tymienieckiej (USA) jakoby jej anglojęzyczna książka ‚The Acting Person’ wydana w roku 1979 ma być ostateczną wersją książki ‚Osoba i czyn” Karola Wojtyły wydanej w roku 1969, a do tego, że ta przeinaczona – w stosunku do polskiego oryginału ‚Osoba i czyn’ – treść jej książki ‚The Acting Person’ miała powstać we współpracy z Janem Pawłem II (Karolem Wojtyłą).
  .
  W 1994 r. Wydawnictwo Towarzystwa Naukowego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wydało TRZECIE wydanie ‚Osoba i czyn’ Karola Wojtyły wraz z ‚inne studia antropologiczne’ (przełożone w następnych latach na inne języki), a pomimo to powyższe twierdzenia nadal są utrzymywane.
  – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
  22 luty 2013 r. wraz z Panem Romanem Kaflem (Dallas USA) z tego samego głównego powodu (DANIA ŚWIADECTWA PRAWDY) zamieściliśmy na
  .
  http://jozefbizon.wordpress.com/2013/02/22/osoba-i-czyn-karol-wojtyla-1969/
  .
  skan z oryginalnego pierwszego wydania w 1969 r. książki ‚Osoba i czyn’ napisanej przez Kardynała Korola Wojtyłę – i pisaliśmy:
  .
  „Otóż pojawiały się i funkcjonują – zwłaszcza w środowiskach mocno antypapieskich – fałszywe tłumaczenia tej książki, które zawierają treści, których nigdy w oryginalnym wydaniu nie było, a które to w obcojęzycznych mutacjach stały się rzekomymi dowodami na rzekomą apostazję Papieża Jana Pawła II.
  .
  Nie wiemy kto dokonywał tłumaczenia tej książki z języka polskiego na obce języki i udostępniał je autorom owych oszczerstw.
  .
  Nie wiemy, czy przekłamania są celowym oszustwem czy nieudolnością tłumaczy.
  .
  Dlatego też zamieszczamy oryginalne pierwsze wydanie z 1969 roku jako świadectwo PRAWDY i to jest naszym głównym celem.
  Nie wiemy komu ewentualnie należą się prawa autorskie, ale uważamy, że obrona Prawdy i dobrego Imienia Świętej Pamięci Jana Pawła II usprawiedliwiają naszą ewentualną samowolę.”
  ——- ——————-
  Boguchwała, A.D. 25 czerwca 2013 r. – Józef Bizoń

 16. RomanK said

  http://www.nytimes.com/2006/12/07/us/07jews.html?_r=0

 17. marta15 said

  “Prosił Żydów o modlitwę za niego”.

  (Jeśli Papież wierzy, że jest Jeden Bóg w Trójcy Jedyny – którego Żydzi nie uważają przecież za Boga, i którego wyznawców zwalczają – to znaczy, że prosi Żydów o modlitwę wznoszoną do samego Szatana, bo przecież nie może być jakiegoś innego, specjalnego Boga dla Żydów. Czyli: albo Papież wierzy w Jednego Boga w Trójcy Jedynego – a wtedy nie mógłby wypowiadać takich słów i prosić o takowe modlitwy – albo nie wierzy… )

  Oczywisce ze ten niby „papiez”, a tak wlasciwie to wyslannik masonow NIE wierzy w Boga.
  Zaden , powtarzam ZADEN Prawdziwy papiez nie bylby w stanie powiedzeic takiego bluznierstwa.
  Ale lemingi z sekty watykasnkiej ,karmione masonskim goownem tolerancji sprzedawanej jako „mnilosc”,
  nic z tego I tak nie zrozumieja.
  Ostatnio pare takich zanjomych panieniek skarzylo sie , ze Msza katolicka ,(i my mowimy tu o Novus Ordo „Mszy”)
  jest nudna I taaaaka sztywna , one byly zachwycone nabozenstwem w kosciele baptystow I sugerowaly, ze Msza powinna byc bardziej w tym stylu. Znaczy sie jak zabawa w remizie, przy muzyce disco -polo.
  Te panieniki , to panie niby ksztalcowne, w tzw srednim wikeu, po tzw studiach wyzszych w Polsce I nie tylko.
  rece opadaja.

 18. marta15 said

  tu ciekaw info. 7 letni chlopiec z Izraela zostla pobity w glowe I zrzucowy z roweru przez fanatyka „religii ” zydowskiej
  za to ze jechal rowerem krotko przed szabasem. Nie spodobalo sie to pewnemu ortodoksowi i dal w kosc porzadnie malemu. Oczywsice ten incydentnie ma nic wspolnego z antysemityzmem.
  To byl tylko przejaw „mnilosci” duzego zyda do malego zydka.

 19. marta15 said

  ad 18 tu info
  http://www.printfriendly.com/print/?source=home&url=http%3A%2F%2Fwww.yourjewishnews.com%2F2013%2F06%2Fn27838.html

 20. efka said

  Niech sobie tam biskup z Rzymu gada z kim chce, a ja będę antychazarką i już. Do judeiczyków nic nie mam( z nimi Bóg zawarł przymierze, a nie z jakimiś samozwańcami), a zresztą chyba samych judeiczyków już niewielu pozostało pod chazarską okupacją.

  Słusznie.
  Admin

 21. Cicho wszyscy krytycy!

  „Jeszcze na dobre nie zagospodarował się na Stolicy Piotrowej, a już przez niektórych został osądzony. Wielu ludzi nie potrafiło opanować skłonności do pośpiesznego oceniania, do zabierania głosu bez głębszego namysłu i należytej wiedzy. […] Na tym jednak nie koniec. Ludzie przesiąknięci duchem personalizmu często nie potrafią już rozróżnić osoby od urzędu, jaki ona piastuje. Stąd bierze się cały szereg niewłaściwych zachowań. Niechęć do osoby piastującej urząd prowadzi do osłabienia szacunku dla samego urzędu.”

  Nie wolno krytykować Papieża! Może się jeszcze okaże drugim Piusem X….

 22. Boydar said

  Kiedy w kalendarzu jest ‚Pelagiusa’ ?

  Pelagiusz imieniny obchodzi: 25 marca, 26 czerwca, 11 lipca, 28 sierpnia i 21 października.
  Pisany w wersji spolszczonej przez „sz” na końcu.
  Admin

 23. jowram said

  Witaj Pelagiuszu już myślałem ,że gdzieś utknąłeś w tunelu pod Wisłostradą. Na Twoim blogu czeka Pater Noster do moderacji jestem ciekaw Twojej opinii i ewentualnie przetłumaczenia z łaciny.

  Pozdrawiam

 24. Diana said

  23 czerwca 2013r.

  … – Jego Swiątobliwość Papież Franciszek jest wdzięczny, że został poinformowany o koncercie, który będzie miał miejsce w Auschwitz-Birkenau z tytułem „Cierpienie niewinnych” i przesyła serdeczne pozdrowienia wszystkim obecnym biskupom, rabinom i członkom Drogi Neokatechume nalnej : …

  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/symfonia-cierpienie-niewinnych-w-holdzie-dla-ofiar-holokaustu/
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/kiko-arguello-doktorem-honoris-causa-kul/
  http://wpolityce.pl/wydarzenia/56706-kiko-arguello-inicjator-drogi-neokatechumenalnej-z-wizyta-w-polsce-hiszpan-otrzymal-doktorat-honoris-causa-na-kul-u
  http://www.radiomaryja.pl/kosciol/kiko-arguello-doktorem-honoris-causa-kul/
  http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/wiadomopci-mainmenu-57/5550-qcierpienie-niewinnychq.html
  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/cierpienie-niewinnych-celebracja-symfoniczno-katechetyczna-auschwitz-birkenau/

 25. Marucha said

  Re 24:
  Jakżeż bylibyśmy wdzięczni, gdyby Jego Świątobliwość Jorge w ogóle przestał się wypowiadać na jakiekolwiek tematy…

 26. Nobear said

  Bedac w jednym z piekniejszych miast polskich, mianowicie w piastowskim Oswiecimiu (Muzeum sobie darowalem, bowiem bylem juz tam kilkakrotnie), w zaulku naprzeciw kosciola Salezjanow zobaczylem starannie wykonane graffitti na murze, przedstawiajace wizerunek papieza Jana Pawla II i inskrypcje, gloszaca, iz:

  ANTYSEMITYZM TO GRZECH PRZECIWKO BOGU I LUDZKOSCI

  Zrobilem zdjecie telefonem i chcialem dopisac czarnym flamajstrem:

  A ANTYPOLONIZM TO MILA EKSTRAWAGANCJA,

  ale nie bylo gdzie kupic flamajstra, jako ze sklepy wlasnie zamykali.

  Lysiak (o zgrozo!!!) powiada, ze antysemityzm to dokladnie takie samo zlo, jak antypolonizm.

  A ja nic nie powiadam. Mam Zone, Dzieci i Psa.

 27. WW said

  Franciszek zbiera wytrwale i niestrudzenie punkty na „śwętego od zaraz”.

 28. Boydar said

  @ Pan Gajowy (22) Dziękuję

  Tak się spodziewałem, 26 czerwca, to tłumaczy treść (21), każdemu w imieniny się może zdarzyć.

 29. Marucha said

  Re 26:
  Pomnik śp „Inki” został sprofanowany.
  A to graffiti spokojnie sobie widnieje na murze i nikt go nawet gównem nie oblał.

 30. Diana said

  Ad.26

  to się nazywa nadużywanie i wykorzystywanie wizerunku, ale przecież taki był ostateczny cel! wyboru JP2, na papieża.

  A „ciemny lud to kupi”, NIE JEST OD MYŚLENIA, DYSKUTOWANIA, etc.

  Myślenie należy do unych, według unych!

 31. Boydar said

  @ Nobear (26)
  „…Łysiak (o zgrozo!!!)…”
  Że niby co ? 🙂

 32. Griszka said

  “Otóż pojawiały się i funkcjonują – zwłaszcza w środowiskach mocno antypapieskich – fałszywe tłumaczenia tej książki,

  To chyba o nas.

 33. WW said

  Ad: 26
  Już jest dosyć takich którzy „wiedzą” i tłumaczą co JotPe II miał na myśli ale mimo to dodam. JotPe II miał na myśli semitów. Tych których nazywamy Żydami albo Jude wśród semitów i poza nimi była znikoma ilość.

 34. Ad 28. Szanowny Panie Boydar,

  To nie z racji imienin. Był to cytat, stąd cudzysłów, ponadto użyty w sarkastycznym tonie.
  Niech Pan poszuka przytoczonego tekstu, a może się zdziwić, kto jest na liście apologetów Papy Buongiorno.
  Doprawdy niewiarygodne.

  (Podpowiedź znajdzie Pan tutaj: http://pelagiusasturiensis.wordpress.com/2013/06/21/pojednanie-z-papa-buongiorno-niemozliwe/)

 35. marta15 said

  tu ciekawe video ukazujace jak sodomici wychwalaja pod niebiosa Jorge , pozujacego na papieza. Wedlug nich Jorge is super punk i awesome poniewaz nie zawraca sboie glowy takimi rzeczami jak krytyka „malzenstw” czy adopcji dzieci przez sodomitow,ale zamiast tego ( jak na prawdzwego masona-globalise przystalo) skupia sie na problemach wyzywieniu swiata i problemach ochrony srodowska . Podobno ostatnio Jorge wypali,l ze nie powinno sie zostawiac jedzenia na talerzu bo tyle lludzi i gloduje ,wiec leiiej zjesc te zmiemniaki i sie nimi utuczyc, nie je wyrzuc do kosza i przez to nie laczyc sie bratersko i solidarnie z glodujacymi swiata,
  http://videos.huffingtonpost.com/pope-francis-punking-the-catholic-church-517809026

 36. Boydar said

  @ Pelagius Asturiensis (34)

  Panie Dzieju.
  Ja nie do tego co w cudzysłowie, tylko tego co bez…:-)
  Jak ja sobie przestawię wajchę, na 7 poziom ironii, to mi się filtr zmienia, i mało co bulwersuje.
  Jednak standardowo funkcjonuję (i czytam) z poziomem ~2-3. Jak średnio przeciętny leming. QED.
  Mam nadzieję że się Szanowny nie obraził o te imieniny (a tak w ogóle, to wszystkiego najlepszego (hi!).

  A względem „…a może się zdziwić, kto jest na liście apologetów Papy Buongiorno…”, to się Szanowny by musiał mocno utrudzić, żeby mnie akurat zdziwić w podobnych kwestiach.
  Pozostaję z Szacunkiem i Szczęść Boże.

 37. Szczęść Boże, szanowny Panie!

 38. Marucha said

  Re 32:
  Co za durne określenie „środowiska antypapieskie”…
  Oczywiście jesteśmy ZA papiestwem.
  Nie chcemy zaś jego parodii.

 39. syoTroll said

  ad 11 To nie fotomontaż, tylko któś sie bawił kiepskim programem graficznym, ale efekt jest zabawny.
  ad 29 Panie Marucha, część plemion Wandalskich wywodziła się z ziem obecnie znajdujących się w granicach polskich, zapewne ktoś uznał, że tradycje zobowiązują.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: