Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  gnago o Próby pisania historii Holokau…
  I*** o Palma odbija
  Sarmatus Rex o Próby pisania historii Holokau…
  errorous o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Boydar o Próby pisania historii Holokau…
  Boydar o Wstydliwe zakątki niezwyciężon…
  Boydar o Pomoc, jaką PiS udzielił Ukrai…
  decentr o Masakra na Placu Tiananmen – f…
  Liwiusz o Próby pisania historii Holokau…
  revers o Wolne tematy (38 – …
  bez loginu o Nikt nie obalał rządu Ols…
  MatkaPolka o Próby pisania historii Holokau…
  tom o Nikt nie obalał rządu Ols…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

W odpowiedzi zróbmy film o Janie Dobraczyńskim!

Posted by Marucha w dniu 2013-06-27 (Czwartek)

Film „Nasze matki, nasi ojcowie” w reżyserii Philippa Kadelbacha jest kolejną produkcją niemieckiej kinematografii, która za cel, mniej więcej od połowy lat 80. ub. wieku, stawia sobie częściowe zdjęcie z narodu niemieckiego odium zbrodni popełnionych w czasie ostatniej wojny światowej. Niewątpliwą zaletą filmu jest jego świetna realizacja.

AK w filmie “Nasze matki, nasi ojcowie” przypomina bandę kryminalistów, a nie partyzantów.

Dobrze dobrani aktorzy i wartka akcja czynią film łatwym w odbiorze. Kinematografia niemiecka zdążyła nas zresztą już do tego przyzwyczaić. Dość wspomnieć klasyczną już pozycję kina wojennego pt.: „Okręt” („Das Boot”), czy jedną z ostatnich produkcji – „Upadek” („Der Untergang”).

Dyskusja nad filmem, która rozgorzała przed jego premierą w telewizji polskiej (TVP 1 emitowała trzy kolejne odcinki filmu w dniach 17-19. 06. br.), odżyła ostatnio na nowo. Pomimo protestów związanych z emisją filmu w telewizji publicznej, stwierdzić należy, iż dobrze się stało, że polski widz miał okazję go obejrzeć. Aby móc się na dany temat wypowiadać, trzeba go poznać. Prawda zdaje się oczywista, niestety nie dla wszystkich.

Przechodząc jednak do filmu, stwierdzić trzeba, że w sposób całkowicie zrozumiały wzbudził on falę krytyki wśród polskiej opinii publicznej. Główny zarzut odnosi się do sposobu, w jaki ukazana została przez twórców filmu Armia Krajowa. Nie znający realiów widz (a takich jest niestety coraz więcej) zobaczy formację zbrojną, która za swój główny cel, poza walką z Niemcami, uznawała mordowanie Żydów. Nie jest to jednak zarzut jedyny, jaki można postawić autorom filmu.

Niemcy zostali w nim ukazani tak, jakby w ogóle nie było narodowego socjalizmu. Spośród piątki głównych bohaterów jedynie Charlotte, marząca o roli frontowej sanitariuszki, wyznaje do pewnego momentu ideologię III Rzeszy. Nieco bardziej sceptyczny Wilhelm, oficer Wehrmachtu, szybko traci wiarę w Führera w realiach frontu wschodniego. Generalnie jednak bohaterowie filmu spędzają wolny czas na beztroskich zabawach oraz słuchaniu zakazanego swingu. Jednym z piątki przyjaciół jest Viktor – niemiecki Żyd, który niemal bez żadnych niedogodności żyje w stolicy III Rzeszy A. D. 1941. Podobnych nieścisłości jest w filmie zresztą więcej, skąd na przykład w roku 1941 znaleźli się pod Smoleńskiem Ukraińcy?

Wracając jednak do Niemców, którzy poza wąską grupą członków partii oraz SS ukazani zostali jako obojętni lub wręcz wrodzy wobec nazizmu, film można odczytywać jako obraz mający schlebiać niemieckiemu widzowi. Przekaz jest prosty – III Rzesza to były oczywiście zbrodnie i nieludzki system, ale Niemcy jako tacy prezentowali w niej różne postawy. Były takie, które można nazwać cynicznymi, fanatycznymi, ale także takie, które cechował humanitaryzm i patriotyzm. Twórcy filmu zdają się mówić: wasze matki i ojcowie w tych strasznych czasach podlegali także ludzkim odruchom, byli tacy jak wy. Co więcej, i tu dochodzimy być może do sedna, nie byli jedynymi, którzy popełniali zbrodnie. Mieli wspólników – brudną, słowiańską tłuszczę ze wschodu, łaknącą żydowskiej krwi.

W filmie, który nie stanowi w niemieckiej kinematografii jakiegoś wyjątku, nie jest to powiedziane wprost, ale widz (szczególnie polski) instynktownie wyczuwa, jak głęboko w niemieckiej mentalności osadzony jest stereotyp słowiańskich podludzi. Polacy, Ukraińcy i inne „ludy wschodu” pełnią w filmie rolę zdecydowanie negatywną. Nie mają oni już tych rozterek, które walczą w niemieckiej duszy, zdają się być w ogóle do wyższych uczuć niezdolni. Nieco inaczej twórcy filmu ukazują Rosjan. Stanowią oni oczywiście siłę barbarzyńską, brutalną i dziką, dostrzegalny jest jednak pewien respekt, z jakim są ukazywani. O ile Rosjan Niemcy się boją, o tyle Polakami, Białorusinami i Ukraińcami po prostu gardzą.

Kolejnym bohaterem zbiorowym filmu, trzeba od razu zaznaczyć, że pozytywnym, są Żydzi, których symbolizuje Viktor. Są oni nierzadko niemieckimi patriotami (jak ojciec Viktora), cierpiącymi w wyniku brutalnej polityki fanatyków z SS i NSDAP. Pewnej pikanterii dodaje fakt, iż głównym konsultantem filmu jest niemiecki historyk żydowskiego pochodzenia. Film do pewnego stopnia można też odczytywać jako kolejną już próbę częściowej rehabilitacji Niemców, przy wydajnej pomocy (niemieckich tym razem) środowisk żydowskich.

Pytanie, które powinni sobie postawić Polacy w związku z filmem „Nasze matki, nasi ojcowie”, brzmi: jaka powinna być nasza odpowiedź na niemiecki obraz? Oczywiście, musi on spotkać się z jednoznacznym potępieniem wszystkich Polaków, bez względu na doraźne podziały, czy może być to jednak reakcja jedyna?

Polską odpowiedzią, na świetną skądinąd kinematografię niemiecką, powinny być równie dobre filmy polskie, ukazujące jak było w rzeczywistości. Czy nie możemy zrealizować na przykład filmu o Janie Dobraczyńskim – narodowcu, w czasie wojny oficerze AK, ratującym żydowskie dzieci, które umieszczano w katolickich sierocińcach i domach zakonnych? Będzie to najlepsza odpowiedź na niemieckie kłamstwa i o polskich antysemitach, i o rzekomo mordującej Żydów Armii Krajowej, i o postawie przytłaczającej większości Polaków w czasie ostatniej wojny.

Maciej Motas
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 41 do “W odpowiedzi zróbmy film o Janie Dobraczyńskim!”

 1. PiotrZW said

  1. „Film (…) stawia sobie częściowe zdjęcie z narodu niemieckiego odium zbrodni popełnionych w czasie ostatniej wojny światowej.” Nie widzę w tym nic złego. Sytuacja wymuszania na narodzie ciągłego bicia się w piersi jest psychicznie nie do zniesienia.
  2. Poza tym, rzeczywiście „III Rzesza to były (…) zbrodnie i nieludzki system, ale Niemcy jako tacy prezentowali w niej różne postawy.”
  3. „Niemcy zostali w nim ukazani tak, jakby w ogóle nie było narodowego socjalizmu. (…) poza wąską grupą członków partii oraz SS ukazani zostali jako obojętni lub wręcz wrodzy wobec nazizmu.” To nie jest prawdą. Film pokazuje jak ten system i wojna deprawowały.
  4. „Niewątpliwą zaletą filmu jest jego świetna realizacja.” Oceniam zupełnie inaczej. Gdyby nie wrzawa, którą podjęły polskie media, mało kto by go obejrzał. Nudnawy.
  5. Tak, „głęboko w niemieckiej mentalności osadzony jest stereotyp słowiańskich podludzi”. Kiedyś zaczałem czytać pamiętniki E. Jungera. W czasie wojny przebywał na Ukrainie. Jego kolega, lekarz, powiedział mu, że badajac ukraińskie dziewczyny z zaskoczeniem stwierdził, iż wszystkie są dziewicami. Na miejscu E. Jungera, znając swobodę obyczajową niemieckich dziewczyn w tym czasie, podjąłbym jakąś refleksję na temat moralnej wyższości owych ukraińskich podludzi nad Niemcami. Nic z tego. E. Junger nic nie spuścił z tomu. Cały czas pogarda – ponieważ błoto na drogach, drewniane chaty i w ogóle brak cywilizacji. To mnie odrzuciło od tego filozofa.

 2. Błysk said

  Przecież Niemcy prezentują od samego początku postawy antyludzkie ,barbarzyńskie poczynając od starożytności,kiedy to jako dzicz napadali na Rzymian, potem w średniowieczu na przykład na Polaków ,kiedy to pędzili nago tłumy polskich kobiet ,w niewolę. O tym zrobić film ,a nie Dobraczyńskim ,który miał krew żydowską.

 3. Ted Pioro said

  Drogi Czytelniku:
  Wieloraka pomyslowosc polskich scenarzystow,wzmacniana patriotyzmem, a takze poprawnoscia polityczna, w prezentowanym nizej szkicu nie znalazla drogi do milosnikow sztuki filmowej. Nawet wzgardzili oni 30 tysieczna dotacja panstwowa na opracowanie scenariusza. Ostatnio Narodowy Teatr Stary im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie dolaczyl do nich. Dlatego autor poddaje szkic Twojej ocenie z nadzieja, ze znajdziesz w nim sedno rzeczy.
  Z pozdrowieniem – Wieslaw Czajkowski w roku 2013.

  SZKIC SCENARIUSZA FILMU PARIODUJACEGO POLSKA REDUTE NAD PACYFIKIEM, ZAINAUGOROWANA W ROKU 1986 PRZEZ WIESLAWA CZAJKOWSKIEGO, ZADEDYKOWANY ZOSTAL RODAKOM W ROKU 2006

  SCENA I
  Zachmurzone niebo. Pada deszcz. Na stacje El Toro wjezdza pociag. Na peronie atmosfera podniecenia. W oknie wagonu wymachuje Paderewski. Ludzie pedza, aby pochwycic jego bagaze (rok 1902, wraca z Australii). Sluzba Modrzejewskiej wita go radosnie. Pociag odchodzi, a woz, zaprzezony w dwa konie kieruje sie ku polnej drodze. Droga pusta. Siedzacy pod parasolem pasazerowie wozu wymachuja rekoma w strone rownolegle wiodacej autostrady. Na autostradzie pedza kabriolety , w tym samym kierunku co woz, a znajdujaca sie w nich mlodziez odmachuje pasazerom wozu wolajac: Spozniles sie Ignasiu o 150 lat!
  Woz toczy sie dalej (25 kilometrow). Wjezdza do zadrzewionego wawozu. Zastaje tu kipiace nowoczesnoscia zycie na wszystkich kondygnacjach szklanej budowli, imitujacej most wiszacy. Wewnatrz budowli umieszczony jest Domek Modrzejewskiej, a w nim gra Ignas swoje utwory przed wniebowzieta Helena i jej mezem Chlapowskim. Zgromadzona dokola Domku mlodziez klaszcze Ignasiowi krzyczac: Spozniles sie Ignasiu o 150 lat. Osusz sie, bo zmokles na wozie i dolacz do nas. Chcemy ujrzec Twoje i Pani Heleny wystepy w nowej oprawie. Syn Pani Heleny pokaze nam wszystkie mosty, jakie zbudowal na terenie USA.
  Po spektaklu Ignasia i Heleny, wszyscy udaja sie na rozlegly teren i tam spaceruja po 39 makietach mostow ulozonych topograficznie na konturze terytoium USA. Wejscie na teren strzega dwa postumenty. Na jednym Tadeusz Kosciuszko, a na drugim Kazimierz Pulaski. Obaj na koniach z wyciagnietymi szablami. Wzasiegu mostow dominuje budowla Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej z przylegajaca don replika Modrzejowki spod Krakowa, a na przedluzeniu tejze replika Muzeum Powstania Warszawskiego.

  SCENA II
  Z wawozu wyjezdza w zaprzegnietym w dwa konie wozem zasmucony Paderewski i placze gdy mija przed wawozem obracajacy sie na osi hotel i odjezdzajace spod niego w kierunku wawozu dostawcze autobusy pelne pasazerow. Z autobusow machaja ku niemu i wolaja: Nie opuszczaj nas Ignasiu!
  I znow widzimy dwie drogi. Po polnej porusza sie woz bez Ignasia, a po autostradzie pedzi kabriolet z machajacym rekoma Ignasiem, ktory wola: Spiesze sie, bo musze wpasc na baze wojenna El Toro, aby ujrzec tam Maly Krakow! Gdy dokonuje przegladu Malego Krakowa, daje wyraz swej radosci, szczegolnie gdy oglada turniej husarow i nieopodal polozona, pelna atrakcji Wioske Zakopianska, a w niej poruszajace sie postacie w regionalnych strojach Polski.

  SCENA III
  Korowod wozow z Modrzejewska na czele. Opuszczaja wawoz (rok 1906). Placza przez caly czas jazdy polna droga. Na autostradzie w kabrioletach mlodziez wola: Nie placz Heleno, za lat 150 powrocisz tutaj!

  SCENA IV
  Leca aerobusy ponad Atlantykiem i nad kontynentem Ameryki niosac tysiace Modrzejewskich z Polski i turystow z calego swiata. Leca ku Osrodkowi Znamienitych. Na kazdym z nich podobizna Modrzejewskiej. Nad Narodowym Zabytkiem Historycznym w Wawozie (Canyon) Modjeska rozciagniete sa ciemne chmury. Pada deszcz. Szum deszczu zaklocany jest melodiami Szopena. W ptasim sanktuarium wawozu fruwaja ptaszki. Na drogach polskich na traktorach mlodziez polska. A na autostradzie z kabrioletow dobywaja sie glosy: Dolaczcie do nas. Jedziemy do Malego Krakowa, bo tam, w El Toro, polozona jest Mala Polska!

  SCENA V
  Dolaczcie do nas, bo z El Toro popedzimy przez wszystkie mosty Ralph’a Modjeski w USA, az do jego Mauzoleum w Inglewood w Kalifornii – rozlegaja sie glosy z kabrioletow.

  SCENA VI
  Z traktorow do kabrioletow przenosi sie mlodziez polska. Wysiadaja przed Mauzoleum i cizba wielka zblizaja sie do krypty z prochami Ralph’a. Oddaja mu hold pod takt zalobnego marsza Szopena. Uroczystosc przerywa glos: A teraz w droge do Modjeska Canyon!

  SCENA VII
  Kawalkada kabrioletow pedzi autostradami, ulicami miast, szosami i tp. do Modjeska. Mijaja miasta i miasteczka. Konczy trase na rozleglym parkingu obok rotujacego hotelowego wiezowca. Stad tlum mlodych podaza ku dwom pomnikom, Pulaskiego i Kosciuszki. Pomniki umieszczone po bokach wjazdowego luku z napisem MODJESKA. Mlodziez przechodzi na druga strone luku i powoli ze spiewem podaza po prymitywnej drodze obrosnietej wiekowymi debami. Na zakonczeniu drogi rozlegla, otwarta przestrzen, a na niej zarysowany kontur USA z 39 mostami Ralph’a w miniaturze. Mlodziez przyspiesza kroku i po przejsciu mostow zbiera sie w jednym miejscu skandujac: Teraz obejrzymy Maly Krakow w El Toro, Mala Polske w sercu USA.

  SCENA VIII
  Mapa USA, a w jej srodku Modjeska Canyon z GENEALOGIA RODU MODRZEJEWSKICH. Pod nia napis: Niech Zyje Przyjazn Polsko-Amerykanska – przy dzwiekach odtwarzanych skocznie fragmentow hymnow Polski i USA, nakladajacych sie na siebie, przeplatanych ze soba.

  Z OSTATNIEJ CHWILI:

  W dniu 9 maja Glowny Inicjator projektu Polskiego Regionu Tradycji i Kultury w Amerykanskiej Przestrzeni Kulturowej (PRTKwAPK – POLSKIEJ REDUTY NAD PACYFIKIEM) otrzymal zawiadomienie, iz Prezes Sadu Okregowego w Warszawie w dniu 26 lutego 2013 podtrzymal zasadnosc ZARZADZENIA Sygn. akt XXIV C 455/11 z dnia 28 lipca 2011 zwrotu Inicjatorowi pozwu przeciwko Rzadowi Rzeczypospolitej Polskiej, wniesionego w dniu 2 lutego 2011 z tytulu odmowy udzielenia poparcia dla REDUTY. Odmowa Rzadu miala miejsce w Warszawie w dniu 6 wrzesnia 2006 roku.
  ——-

  http://www.bloomberg.com/news/2013-05-26/china-builds-eu-beachhead-with-5-billion-city-in-belarus.html

  W Bialej Rosji mniej glupoli niz w Polsce
  ———-
  Tak wiec drogi czytelniku z REDUTA razem, Dobraczynski dalby Zydom nalezna odprawe!

 4. Marcin said

  Już do tego dochodzi,że „Czterej Pancerni i Pies” będzie nośnikiem prawdy historycznej odnośnie stosunków polsko-niemieckich. Nikt w Polsce nie ma odwagi na produkcję filmów o polskich bohaterach bez żydowskiego wątku w nich ( w wymiarze pozytywnym ). Ci co mają możliwości i pieniądze nie zrobią a ci co chcą zrobić nie mają kasy lub jej nie dostaną od koszer ministerstwa kultury i koło się zamyka. Jedyna nadzieja w sponsorach,organizacjach polonijnych itp ale do tego trzeba dodać całą akcję promocyjną i emisję w kinach oraz w zażydzonej TV w Polsce i obawiam się,że nikt nawet o tym nie usłyszy.

 5. AlexSailor said

  W odpowiedzi Polacy mają zrobić kolejny film o żydach?
  To chyba jakiś żart.

 6. GM said

  Re.2. Jakiś dowód na żydowskie pochodzenie Dobraczyńskiego Pan posiada?

 7. ksw said

  Istnieje powiedzenie ,ze gdyby Goebbels zyl, to Niemcy by nie wiedzieli ,ze przegrali wojne.I byc moze to prawda ale tylko wstosunku do Niemcow.Bo dla nas goebbelsowska propaganda niemiecka jest taka jak niemiecka reklama,niemiecki dowcip i niemiecki film erotyczny:prymitywna ,parciana, chamska i prosta jak schemat hebla.Sek w tym,ze u nich jest wszystko latwe i dosadne,bo Niemcy to proste umysly sa,o refleksji trybika w maszynie i dzialania kowalskim mlotem.Niemiec nie mogl wymyslic hodowli jedwabnikow,za to swietnie hoduje,trasportuje i obchodzi sie z bydlem.Rozumie je.Trust mozgow.

 8. kulaula said

  pierdole Niemcow i od dzis bojkotuje niemieckie wyroby w kazdej postaci .Pamietam jak znajomy odradzal mi kupno niemieckiego samochodu twierdzac ze niemieckie auta wygladaja jak czolgi na kolkach

 9. cobalt2001 said

  Bo to byla tajna umowa Niemiez z Izraelem keidy niemcy zaplacili odszkodowania w wysokosci 100 miliardow Marek to ponad 100 miliardow EURO wdzisiejszej sile nabywczej. Wiezniowie obozow koncentracyjnych Niemiec II Wojny swiatowej nigdy nie dostali tego odszkodowania ale cala kasa sie gdzies rozplynela. Potem za roszczenia zydow z Nowego Jorku Szwajcaria zaplacila kolejne 10 miliardowe tym razem USD I kolejnie Austria 6 miliardow USD. Polski wiezniowie obozow dostali 0.

 10. wi42 said

  „Niewątpliwą zaletą filmu jest jego świetna realizacja.”
  Zaletą dla kogo?
  Realizacja – opakowanie

 11. akej said

  Czyli nic u szwabstwa sie nie zmienilo. Dwie ostatnie wojny swiatowe wywolane przez nich NIC ich nie nauczyly. Pamietam nieco tych gnojow z czasu okupacji. Wszyscy zapatrzeni byli do ostatniego dnia wojny w ich Fuehrera jak w bostwo. Dobrze pamietam stosunek przecietniego szwaba do Polakow. Zachowywali sie, niezaleznie od tego czy to byli t.zw. nazisci czy tez przecietne szwabstwo, wobec nas jak prawdziwe swinie! Doprawdy zastanawiam sie czy maja oni cos takiego co nazywa sie sumieniem i uczciwoscia???! – Ten film dowodzi jasno – ze nie maja sumienia oraz zadnego poczucia wstydu!
  PS – Co mnie najbardziej wkurza – to fakt, ze antypolskie szumowiny rzadzace PRL-bis w ogole nie reaguja na falszowanie historii oraz opluwanie naszego narodu. Komuna za czasow PRL, chociaz mordowala naszych patriotow, to przynajmniej do takich szwabskich ekscesow absolutnie nie dopuszczala.

 12. TomUSAA+ said

  Jest/była taka organizacja pt. „Pojednanie”. Moja siostra, z racji przymusowej pracy dla Niemca jako nieletnia w czasie wojny, dostała pismo o przyznaniu jej chyba 400 (czterysta) złotych, jako zadośćuczynienie za cierpienia (sic!). Napisałem list protestujący taką sumę. W odpowiedzi kwotę podniesiono do chyba siedmiuset zł, z ze zdaniem „decyzja ostateczna i nieodwołalna”. Prezesem tej chucpy był/jest Dariusz Rosati, tuz polskiej polityki zagranicznej, nazwany dwa chyba lata temu przez tyg.” Wprost” creme dela creme polskiej elity. Wziął za to prezesowanie coś ponad sto tysięcy złociszy.

 13. TomUSAA+ said

  To jest książka, którą wszyscy Niemcy powinni mieć w swojej bibliotece. Autor, chociaż profesor Harvardu nie cieszy się już żadną estymą. Powiedział prawdę.
  http://www.amazon.com/Hitlers-Willing-Executioners-Ordinary-Holocaust/dp/0679772685/ref=sr_1_fkmr0_1?s=books&ie=UTF8&qid=1372342590&sr=1-1-fkmr0&keywords=Willing+supporters+of+Hitler

 14. Roz. said

  Przedstawiciele koczującej nacji tworzą fikcje przeciw ludzkości, a fakty są inne. Nie mają argumentów tylko pieniądze, chciwość i porządliwość : As zaprasza http://www.dailymotion.com/video/x119wfv_as-zaprasza_news.

 15. Mordka Rosenzweig said

  Ja pan Mordka pszeczytal w artykul:

  „Czy nie możemy zrealizować na przykład filmu o Janie Dobraczyńskim – narodowcu, w czasie wojny oficerze AK, ratującym żydowskie dzieci, które umieszczano w katolickich sierocińcach i domach zakonnych?”

  Ja pan Mordka jest bardzo obuszony na ta antysemitnicka propozycja.

  A co bedzie nastepne? Sze mosze nie bylo pogroms, albo Jedwabne. Obuszajace.

 16. akej said

  @ 10
  Moj znajomy, starszy ode mnie okolo 10 lat, w czasie okupacji byl w tej samej sytuacji jak Pana siostra. Mowil mi o mozliwosci odebrania jakiejs malej sumy pieniedzy od szwabow. Powiedzialem mu, ze jak pobierze pieniadze, to poprze niegodziwosc szwabska … Nie wiem co zrobil. Nie pytalem go bo nie chcialem sie wkurzyc.

 17. Plausi said

  Nieustanna historia

  Zacznijmy od podstawowej wiedzy o historii,
  „Nie ma historii obiektywnej”, a cóż dopiero propagandy.

  Już Voltaire rozumiał historię jako „kłamstwo na które się wszyscy zgodzili”, muszę mu przyznać rację, każdy z nas prezentuje własną historię, choćby ze względu na ograniczoność dostępnego dla niego materiału. Ja opowiadam moją, ty twoją, a gajowy swoją, jeszcze inną historię. W przypadku cytowanej serii nie chodzi nawet o próbę prezentacji wydarzeń, tylko o propagandę, zresztą wykonaną na zamówienie takiego czy innego kręgu.

  Niemcy. Co znaczy Niemcy? Tu mała dygresja. Już polskie tłumaczenie hymnu niemieckiego było dla mnie lata całe oszustwem, zawsze myślałem, że „Niemcy, Niemcy ponad wszystko ” oznacza, że Niemcy, ludzie niemieccy, są panad wszystkim. Pewnie ze mną myślała tak większość Polaków. To było błędem, bowiem hymn zaczyna się „Ziemia nimiecka, ziemia niemiecka ponad wszystko”, a to oznacza zupełnie co innego. Dodajmy przy tym, że ta zwrotka i następna zostały przez władze okupujące RFN zabronione, nie wolno ich śpiewać do dziś. To mówi coś o suwerenności Niemców, czyż nie ??

  Ale jest jeszcze lepiej, wg. ich ministra Schäuble: „I my w Niemczech (rozumiane RFN) nie byliśmy ani jednej chwili w pełni suwerenni po 8 maja 1945 „, zawsze to podkreślam, że nie ma żadnego państwa Niemcy a jedynie RFN, Merkel nazywa się oficjalnie: „federalną kanzlerką RFN” „Bundeskanzlerin der Bundesrepublik Deutschland „ a nie „kanzlerką Niemiec” i to nie bez kozery. W rzeczywistości nie jest żadną kanclerką a jedynie gubernatorem prowincji powołanym przez władze okupacyjne, wybory są formalnością, media zawsze są w stanie zdeterminować zachowanie wyborców, a jeśli nie to, przecież jak mówił jeden z największych demokratów XX wieku J.W.Dżugaszwili: „Nieważne jest, kto wybiera, lecz kto liczy głosy.”

  Nie ma takiego politycznego tworu jak Niemcy a RFN jest prawie w takim samym stopniu prowincją UE jak Polska. Obraz RFN w mediach, także poza nurtem, nie odpowiada stanowi rzeczy, wg. moich obserwacji i znanych mi faktów.

  Ogólnie wychodzi się w Polsce z fałszywych założeń odnośnie stanu RFN i Niemców. Niemcy podlegali ostanie 70 lat niebywałej indoktrynacji ze strony władz okupujących, są poważne podstawy, także prawne, tak mówić, zresztą ta okupacja jest zastępowana stopniowo okupacją UE. W RFN było/jest poza tym daleko więcej baz wojsk okupacyjnych niż w Polsce, obozów tortur i.t.p. jak to w kraju okupowanym.

  Sytuacja w RFN niewiele się różni od sytuacji w Polsce, jeszcze za czasów gubernatora strefy RFN Kohla sprowadzono do RFN kontyngent Izraelitów z dawnych krajów ZSRR, zakontyngentowano ok. 0,5 miliona, w ten sposób znakomicie rozszerzono bazę kadrową po przyłączeniu NRD. Nowe kadry, obok udziału w administracji państwowej, przedsiębiorstw i innych, wsławiły się w branży: handlu żywym towarem (prostytucja) i narkotyków. W tym kontekście zidentyfikowano n.p. pana Michela Friedmana (patrz Wikipedia, znany też jako Paolo Pinkas) z Centralnej Rady Judejczyków (Zentralrat der Juden) w RFN.

  W obecnej sytuacji jest sens rozważyć imperialny model świata, gdyż to ułatwia interpretację wielu zjawisk i procesów.

  Film, o którym mowa, jest to tzw. w czasach PRL „produkcyjniak”, chociaż cel jest poprawnie zidentyfikowany, chodziło zleceniodawcom o wyznaczenie nowego dawcy dla Izraela, gdyż to państwo pasożytów, liczące ok. 6 milionów, może istnieć jedynie, jeśli stale jest przez inne narody alimentowane. W gruncie rzeczy nic nowego, od tysiącleci pasożytują Judejczycy na narodach świata, siedząc im na karku, w tym przypadku haracz jest im odprowadzany na BW. Izrael jest rodzajem rezerwy kadrowej. Taki jest też sens programu tzw. „rewindykacji” jaki został uzgodniony między Judejczykami z Izraela i z administracji państwa polskiego, chodzi o rodzaj odpustu dla Polaków. Naturalnie odpust ma sens tylko, gdy jest jakaś wina, i tę usiłują media, kontrolowane przez Judejczyków zarówno w Polsce jak i w RFN, o USA to nawet nie wspominam, wykreować. Zgodnie z propozycją, nazwijmy zdrajcę Polaków, tych kolaborantów dnia codziennego po imieniu, jest długie POPiSSLDPSLPJNSP…Palikota, uf!

  „O ile Rosjan Niemcy się boją, o tyle Polakami, Białorusinami i Ukraińcami po prostu gardzą.”

  Tego bym tak nie uogólniał, ci co na jakimś zadupiu spędzili całe swe życie, częstokroć tak. Do tego dochodzi pewna zbieżność fonetyczna, Slave i Sklave brzmią podobnie, znaczenie słów: Słowianin i Niewolnik. Ludziom bardziej prymitywnym wydaje się to tym samym. Wielu uważa, że są czymś lepszym, ale są tak samo jak bydło robocze traktowani. W RFN jest ok. 20% mieszkańców, którzy żyją z zapomogi socjalnej, nawet ci, którzy pracują, z tych Niemców robią władze okupacyjne aktualnie lumpenproletariat, podobne procesy obserwujemy w Wolnej Polsce. W imperium rzymskim nazywało tę grupę społeczną jeszcze proletariat.

  Czyż nie podobnie ocenia wielu Polaków, nawet szkolonych, Muzułmanów, chociaż nie mają najmniejszego nawet pojęcia o ludziach, ich kulturze, starszej niż polska, religii i.t.d. Ileż smakołyków pochodzi z BW o kawie nawet nie wspominając ?

  Pewna grupa mniejszościowa w Polsce czy RFN nazywa nas po prostu Goje, i to wcale nie jest pochlebne, jednak wspólne Polakom i Niemcom.

  @cobalt2001: Parę nieścisłości, m.in.

  Szwajcaria – oficjalnie ok. 2 miliardy SFr, szwajcarski program „rwindykacji” miał równie humorystyczną nazwę: „Nachrichtenlose Vermögen”, chodziło o konta, do których od wielu lat właściciel się nie zgłaszał, międzynarodowa sieć Judejczyków uznała je za własne, to postępowanie Światowego Kongeresu Żydów nazwał Delamuraz „szantażem”.

  Oficjalny trybut RFN był przed ok 10-15 laty 130 miliardów DM, ale dochodzą do tego nieoficjalne „darowizny” (n.p. łodzie podwodne dla pocisków atomowych) i inne koszty, rent z różnych przyczyn, jak też dla w/w kontyngentu nie wliczając. Ja wychodziłby z wielokrotności tej kwoty.

  Jednym z powodów, dla których „międzynarodowa wspólnota finansowa” zdecydowała się RFN odciążyć, jest być może przejęcie przez RFN głównego ciężaru alimentowania innej grupy ich pasożytów, spekulantów euro i dolara (por. „kryzys finansowy”), zaangażowanie RFN na tym polu zbliża się do 1 biliona euro, ostatnia liczba jaką czytałem (przed rokiem) była ok. 750 miliardów, przy PKB 3,36 bilionów dol, czyli 2,5 bilionów euro.

 18. RomanK said

  Ujjj po co sie wkurzac..pan da panie Akej upowaznienia dla mec.Dupek tzn prywatnie piesek pana Barona…on to zalatwi szast prast…. Jak pieniondze przejda przez lapki pieska ..pardon mec, Dupka, z odpowiednio wysokim honorarium oczywiscie… nie ma na nich zadnej niegodziwosci…
  Pan pameita,,tylko glupie rasy brzydza sie wyimaginowana niegodziwoscia ,,madre rasy z niej zyja i sie pasa:-)))
  Panei Mordka ja panu przepowiadam wielkie przyszlosc..za czujnosc to pan dostanie Wielki Medal Golema….tego co go zrobil rabin Solowiejczik z wieklim rabinem z Kolomyji Prydupnikiem…

 19. Ość said

  Tu nie ma co dyskutować. Wszystkie rewolucje i wojny wywołało żydostwo a nie Niemcy czy Rosjanie. To są ich kroki do zapanowania mad światem. Czy nie widać prowokacji żydowskich celem których ma być wybielenie się ich i zrzucenie winy na innych? Szczują narody nawzajem na siebie, żeby je osłabić i ugrać swoje.
  Biedne sholokauszczone przez siebie bestie żydowskie, bydło.
  Kat bandyta w roli ofiary. Nie spać Polacy bo nas zjedzą całkiem te wiecznie nienażarte zwierzęta.

 20. Ted Pioro said

  Proces ksztaltowania swiadomosci antyzydowskiej jest zalezny od znajomosci mojzeszowickiego programu. Zalozyciel luteranizmu osiagnal ta zdolnosc i przez piecset lat po nim proces ten sie przyspieszal az doszedl do formy holokaustu nad ktora sie kazdy umartwia nie biorac pod uwage, ze im wiecej sie nad ta forma zastanawia, dochodzi do punktu wyjsciowego, czyli Piecioksiegu Mojzesza. I wtedy znow sie to bledne kolo antysemityzmu zaczyna toczyc, tylko ze dzieki obecnemu rozwojowi komunikacji miedzyludzkiej znacznie szybciej niz za Marcina Lutra. Czytaj „Adolf Hitler Founder of Israel” to sam do tego dojdziesz.”Taka jest to wola Nieba, z nia sie zawsze zgadzac trzeba”. Wtedy lepiej zrozumiesz Goldhagen’a „Hitler’s Willing Executioners”, jako dobra pozywke dla „Nasze Matki, Nasi Ojcowie”. a przestroge nie tylko dla Polakow, ale i innych

 21. wi42 said

  @17 Plausi
  Podał Pan kilka wątków ze znajomością rzeczy. Mam parę drobnych uwag:
  1. Deutschland to chyba jednak Niemcy jako państwo (nie mówi się Ziemia Polska). Tak się składa, że w tłumaczeniu polskim Niemcy oznacza również naród.
  2. cytuję:”
  media zawsze są w stanie zdeterminować zachowanie wyborców, a jeśli nie to, przecież jak mówił jeden z największych demokratów XX wieku J.W.Dżugaszwili: “Nieważne jest, kto wybiera, lecz kto liczy głosy.””
  Tutaj zastosował Pan szablon. Wydaje się, że przypisuje Pan powiedzenie Churchilla dla J. D., zgodnie z duchem czasu. Poza tym, to powiedzenie jest już historią, prezentuje schemat wyborów z dzisiejszego punku widzenia będący amatorszczyzną. Obecnie jak Pan (mam nadzieję) widzi schemat jest dużo bardziej skuteczny: „nieważne kto wybiera, nieważne kto liczy głosy, ważne jest aby wszyscy kandydaci byli nasi”. I skutek jest taki jak Pan zauważył: „POPiSSLDPSLPJNSP…Palikota, uf! ” – każdy wynik jest dobry a jako bonus rozrywka dla gojów.
  3. To już nie tylko do Pana
  Słuchałem komentarz rosyjski nt. filmu – oni mają jeszcze więcej zarzutów do filmu niż Polacy, ale nie zapomnieli też o nas. Zauważyli, obłudny obraz Polaków podany w filmie.
  Trochę czytam polskich komentarzy i nie znalazłem jednego, który by zauważył nawet jakieś skrzywienie w obrazie Armii Czerwonej wg. filmu.
  Jak to jest – czy ktoś powie dlaczego ? A może obraz AC jest prawdziwy, bo jest prawie taki jaki znamy z polskojęzycznych mediów?
  4. Może jeszcze:
  „Film, o którym mowa, jest to tzw. w czasach PRL “produkcyjniak”, chociaż cel jest poprawnie zidentyfikowany,”
  W okresie PRL powstało wiele świetnych filmów i cytowanie „czasów PRL” jako okresu „produkcyjniaków” jest „trendy” tak jak odpowiednio popularyzowane cytaty JD, jednak jest tak samo dalekie od rzeczwistości.

 22. ty siem mnie pytasz- said

  Mordka Rosenzweig powiedzial
  Ja pan Mordka jest bardzo obuszony na ta antysemitnicka propozycja.

  A co bedzie nastepne? Sze mosze nie bylo pogroms, albo Jedwabne. Obuszajace –

  ale szeby 4 lipca nie płakać o pogromie w Kielcach – to jest jawny antysemityzm, tylko pamientacz o jakimś Sikorskim co go 70 laty nazad ,w morzu utopili ?

 23. efka said

  Moim skromnym zdaniem my, Polacy przestańmy się podlizywać Żydom i ukazywać naszą chrześcijańską pomoc bliźnim przez pryzmat pomagania czy nie pomagania Żydom. Nie traktujmy tego jak papierka lakmusowego, jak ktoś pomagał Żydom to był dobry, a jak nie pomagał to był zły i należy go napiętnować. Pokazać należy, że nawet osoby, które nie zaryzykowały ukrywania czy pomagania żydom, bo nie chciały swojej rodziny narażać na śmierć, to osoby normalne. Ludzie mieli prawo się bać o siebie, o rodziny, o własny dobytek. Nie bójmy się pokazać komunistów żydowskich 17 września na wschodniej granicy, nie należy się tego bać, ani band żydowskich ograbiających uciekające wojsko na wschód. Dziadek opowiadał jak ludzie namawiali żydów żeby nie szli jak barany do getta ale oni otumanieniu ideą że będą mieli swoją wyśnioną i wymarzoną autonomią wierzyli w zapewnienia. O tym trzeba powiedzieć całemu światu, o ich mrzonkach o autonomii na których Niemcy zastali grupę bezbronnych Żydów, który chcieli do swojej Judeopoloni. My jeszcze pamiętamy, co mówili nam dziadkowie, nasze dzieci i ich wnuki o tym nie usłyszą w zideologizowanych szkołach, nie przeczytają w prasie, nie zobaczą w telewizji, bo tą opanowała jedna ideologia i przemysł holocaustu.

 24. efka said

  Dodam jeszcze o obrazie Armii Czerwonej. Babcia i okoliczne kobiety bardzo bały się tych żołnierzy, gdyż byli oni bardzo agresywni wobec kobiet i często dochodziło do gwałtów. Moja babcia musiała z tego powodu uciekać i bardzo się bała chociaż jej ucieczka była skuteczna. W ich szeregach byli jacyś żołnierze z głębokiej rosyjskiej tajgi, mało cywilizowani i bardzo nachalni. O tym także nie należy zapominać.

 25. MatkaPolka said

  http://sowa.unblog.fr/2013/06/28/nasze-ojce-wasze-matki-20130627-stefan-kosiewski-do-ministra-sikorskiego-w-spr-hucpy-zellmera-fo202-zr

  Nasze Ojce, wasze Matki Stefan Kosiewski do Ministra Sikorskiego (w spr. hucpy Zellmera)

  Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wyłudzenia – art. 286 § 1 kk. („ Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”.

  Prokuratura Generalna RP

  Pani Prokurator Elżbieta Szawurska
  Biuro Prokuratora Generalnego – drogą służbową do Ministra Sikorskiego
  ul. Barska 28/ 30
  02-315 Warszawa Skr. poczt. 20

  PG VII Ko1 47/13

  Szanowna Pani Prokurator,

  dziękuję uprzejmie za poinformowanie mnie o przesłaniu przez Panią Prokurator 25 czerwca 2013 r. do Prokuratury Okręgowej w Katowicach mojej korespondencji elektronicznej z 24 czerwca 2013 r. , jednakże zanim przejdę do omówienia nowych okoliczności, które pojawiły się w sprawie opatrzonej przez Panią Prokurator numerem jw.,

  zmuszony jestem zawiadomić niniejszym Prokuraturę Generalną (i MSZ RP za pośrednictwem, drogą służbową) o tym, że zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa wyłudzenia pieniędzy z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych przez osobnika zamieszkałego na stałe w Ettweiler, Republika Federalna Niemiec ukrywającego swoje prawdziwe intencje tak samo, jak sprawca ten ukrył przed Ministrem Sikorskim swoje prawdziwe nazwisko żydowskie: Zellmer-Halaczkiewicz podając się za „Polskie Towarzystwo Historyczne w Niemczech”, w imieniu którego zwrócił się w hucpiarski sposób do Ministra Sikorskiego z bezczelną, bo obżydliwą a zarazem antypolską propozycją współuczestniczenia Ministra Spraw Zagranicznych RP w bandyckim skoku na kasę wytwórni teamWorx i drugiego kanału niemieckiej Telewizji Publicznej ZDF:

  „Jeżeli chciałyby Pan należeć do osób gotowych partycypować w kosztach takiego procesu lub uczestniczyć w pozwie zbiorowym, może Pan się zgłosić pod adresem

  Sławomir Hałaczkiewicz Ottweiler –

  Petycja do Ministra Spraw Zagranicznych o dofinansowanie ze środk

  Powołując się na „Nasz Dziennik”, pismo redagowane przez neokatechumenów z kręgów przechrztów Redemptorysty Tadeusza Rydzyka, prasa polskojęzyczna w Polsce rozpowszechnia bezmyślnie informację przesłaną do wspomnianej redakcji drogą internetową przez ww. oszusta, który podpisał się pod petycją w sposób maskujący jego prawdziwą tożsamość (być może w celu uniknięcia odpowiedzialności karnej?) jako „Sławomir Hałaczkiewicz”, chociaż wiadomo nie tylko każdemu dziennikarzowi w Polsce, że pisownia niemiecka nie uwzględnia polskich znaków diakrytycznych (tu: Wileńskie, gardłowe Ł, które Niemcom nie przechodzi przez gardło) a także Traktat o przyjacielskich stosunkach między RFN a RP, zawarty 17 czerwca 1991 r. przez poprzednika Ministra Sikorskiego, żydomasona Skubiszewskiego, nie zapewnił możliwości stosowania w Niemczech polskiej pisowni nazwisk, o którą to pisownię (na marginesie mówiąc) strona polska upomina się wciąż na sposób XIX wieczny, dla celów asymilacyjnych oraz w interesie miejscowego żydostwa na Litwie, Białorusi i w innych państwach składających się wcześniej na Sojusz Sowiecki.

  Zellmer ma jawnego wspólnika, który obecnie używa nazwiska Marcus Wolski, jak ujawnia Newsweek.pl nie zdając sobie być może sprawy z tego, kim był Marek Poliwski, czy też Marcus Lee, jednak przecież nie tylko tajne służby RFN znają okoliczności metamorfoz boskich wpływających na zmianę legendy przypisanej do konkretnej osoby, czy nazwiska jednego, albo drugiego klienta żydoubeckiej dyplomacji RP w Niemczech, finansowanej wciąż hojnie za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Kolonii.

  Mecenas Stefan Hambura tylko dzieli się w Newsweeku swoim smutnym doświadczeniem zawodowym, zdobytym na Zachodzie, powątpiewając w możliwości wygrania w Niemczech tej sprawy ew. finansowanej przez MSZ Sikorskiego, gdyż sam osobiście przegrał już chyba nie jeden raz przed sądem i nie tylko w sprawie dzieci odbieranych przez Jugendamty rodzicom pochodzącym z Polski, więc większe możliwości wygrania sprawy słusznie widzi jednak w Polsce nie tylko dlatego, że na wokandach odkrywa tam wciąż nazwiska przyjaciół z okresu wspólnego chodzenia przez siebie na studia.

  Polnisches Kulturzentrum e.V., który jest zarejestrowaną sądownie w Niemczech reprezentacją Polaków żyjących w Landzie Hesja, a zarazem prowadzi działalność o zasięgu ogólnofederalnym, przechowuje wciąż w pamięci postać adwokata z Frankfurtu nad Menem, który reprezentował w Niemczech interesy obywateli RP oskarżonych w tzw. aferze karabinowej; pytanie do adwokata Hambury: Panie mecenasie, czy znał Pan Hauka? Janusz zmarł już dosyć dawno, zaraz jakoś tak po tej aferze z karabinami. Aby pamięć jego była zawiązana na supełek życia wspomina się go siedzącego u mnie na kanapie wieczorową porą z Szanowną Panią Małżonką, bez żadnych trosk sączyło się naówczas z wolna koniak, albowiem czas nigdzie wtedy nie uciekał, a zbliżało nas to do szczęśliwego zakończenia pewnych spraw.

  W Sosnowcu przed wojną inny Hauk robił trumny na Pogoni w tej samej uliczce biegnącej od kościoła św. Tomasza, nieopodal w parterowym domku ojciec Kiepury wypiekał koszerne pieczywo, natomiast po latach pewien nauczyciel, w naszej szkole średniej, technikum w Sosnowcu przy ul. Czeladzkiej, przezwanej po wojnie ul. gen. Świerczewskiego, którego to nieszczęśnika zasztyletowanego przez swoich ojciec nazywał się jeszcze Tenenbaum, kiedy nie mógł już ten nauczyciel przebić się ze swoim wysokim głosem w gwarze klasy pełnej mężczyzn pod dwudziestkę, łapał za łokieć tego, który musiał z woli klasy siedzieć najbliżej , przy nauczycielu, jako najsłabszy fizycznie, w pierwszej ławce i zapytywał go wtedy ten nauczyciel buńczucznie: Chcesz, żebym cię posłał na przymiarkę do Hauka?

  Chłopcy, źle się bawicie – chciało by się powiedzieć. Dla was to zabawa, nam idzie o życie. Godne życie wolnego Polaka w Niemczech, na politycznej emigracji od ponad 31 lat.

  Jeżeli więc chcecie niszczyć Ojca Dyrektora, to wypominajcie mu przynajmniej fakty, nie zaś rzekome ujeżdżanie Maybacha na Pustyni Błędowskiej koło Olkusza, skąd istotnie pochodzi ten Redemptorysta, który w Niemczech zgubił kilka miesięcy swojego zakonnego życia i któremu rozeszły się w palcach środki finansowe zebrane pośród wiernych na ratowanie Stoczni. Wypomnijcie Radkowi przygodę z karabinem w Afganistanie, dla której machnął ręką na studia magisterskie tak samo jak Kwaśniewski dla honoru Organizacji machnął ręką na tytuł magistra, którym przed wyborami na prezydenta posłużył się bezkarnie, bo Prokuratura jest tylko częścią oficjalnych struktur w państwie i jako taka może mu tylko skoczyć z wezwaniami do przymiarki u Hauka. Nie czepiajcie się Radka, że zaprosił na 50-te urodziny dawną kochankę, bo czy żaden z was nie nosił nigdy przed ślubem w kieszeni buławy? Pożyjecie, zobaczycie, co ten człowiek jeszcze pokaże światu na 6o-te, 70-urodziny. Koleżankę z oślej ławki dla żydów w podstawówce, czy może polską Przedszkolankę, która Radka mimo wszystko kochała?

  Polska nie ma własnej polityki Wschodniej, natomiast politykę Zachodnią realizuje za Warszawkę Berlin. Radek straszył dynastycznego dyktatora Syrii, która leży na południu, że go wykończy jak Kadafiego, który leży w ziemi zastrzelony jak pies przez zwykłego szurkę.
  Minister Spraw Zagranicznych RP przejął przed paru laty w swoje ręce te pieniądze z budżetu państwa polskiego, które wcześniej przyznawane były przez Senat na tzw. Polonię, czyli dla różnych agentów tajnych służb i kolesiów takich jak Zellmer i Zellmer o tym wie. Polnisches Kulturzentrum e.V. , ani Polnischer Schulverein OSWIATA nie korzystały nigdy z tej kasy. Natomiast Zellmer-Halaczkiewicz widząc od ponad 20 lat naszą skuteczność działania postanowił także używać nazwy OSWIATA w kraju Saarland; jeżeli dostał od kogoś jakieś dofinansowanie w związku z tym żerowaniem na cudzej działalność, to Mamon z nim. Nam z naszego nie ubyło.

  Głupota żydoska nie zna granic: prof. Czaplicki (nazwisko urobione od zwierza: czapla) ogłosił wyniki swoich badań i wynika mu z nich, że 79 proc. Polaków jest zadowolonych z życia, natomiast statystyka (będąca chyba w Polsce tak samo w żydoskich rękach jak badania Czaplickiego) wyliczyła w tym samym czasie, że w Polsce więcej ludzi umiera, niżeli się rodzi, więc alarmuje o tym gazeta polskojęzyczna Rzeczpospolita w artykule pt.: Polska się wyludnia, tak źle nie było od lat.

  – No, to jak w końcu w Polsce jest: dobrze, czy źle? Pyta się Balcer z Basel i Mosze z Tel Aviv? Jaka jest polityka informacyjna ukrytego żydostwa, które ma jawnie trzymać w Polsce ster władzy? Komu mamy wierzyć i w co mamy wierzyć, jeśli synagogi na terenie Polski spalono i nikt nie myśli odbudować, lub zamknięto jeszcze we wrześniu 1939 r. jednakowo po obu stronach linii demarkacyjnej, a papież Pius nie protestował przeciwko antysemickim zarządzeniom Stalina i Hitlera, bowiem po sowieckiej stronie czarną robotę diabelską odwalał za Lucyfera, synagogi zamykał i rabinom strzygł brody własnoręcznie politruk Bauman w mundurze z czerwonymi wyłogami na klapach, zaś światowe żydostwo w Ameryce nie protestowało przeciwko bezbożnym poczynaniom socjalistów z czerwonymi opaskami na lewej ręce, jak dzisiaj także nakazuje kabała nosić na lewej ręce czerwoną opaskę tym żydom, którzy chcą być zadowoleni z życia jak Polacy, których badał Czaplicki i których Kukiz (także nazwisko żydoskie urobione od ptaszka) podburza do niezadowolenia społecznego wyzywając od zmiędolonych na portalu: zmieleninagyros.pl

  Jeżeli mamy robić za świadomy „narut polski”, jak robił zabity mason Narutowicz, to chyba powinniśmy jednak wiedzieć, w którym kierunku błądzimy na pustyni?
  Czy ten Czaplicki jest nasz, czy tylko robi za naszego? A kto robi za tego, co robi te statystyki w Polsce? Kto trzyma na tym wszystkim rękę, kiedy premier z opozycją jednakowo trzymają się za portki trzęsą nimi, że wreszcie Prokuratura skończy z ochranianiem ludzi robiących w żywe oczy za idiotów i skieruje po równo na badania psychiatryczne: Tuska i Kaczyńskiego, Gowina i Macierewicza, Kukiza i Dudę z pomagdalenkowej Solidarności , którego nazwisko w żargonie żydowskim jidysz oznacza chłopca na posyłki dla Kaczyńskiego (du da – to w żargonie tyle samo, co: ty tam), a Duda jest także z domu żydowska żona Andrzeja Gwiazdy, który uroczo robi za Polaka sepleniąc przy tym eR po żydosku jak jego ojciec i ojciec Tuska.

  Jest dobrze, czy jest źle z nami? W którym kierunku idziemy? Schodzimy? Schodzimy się, czy wspinamy? Dokąd idzie korowód ze zwłokami Bema, którego pochodzenie etniczne Norwid wystylizował na Pamięć Europy, zaczynając od zdania przypisanego po łacinie Hannibalowi Co chciał Poeta Polski nam przez to powiedzieć, że słowiańskie tradycje sepulkralne ujął miarą grecką heksametru po słowach: ” Iusiurandum patri datum usque ad hanc diem ita servavi „, tłumaczonych z łaciny na język polski jako „przysięgi złożonej ojcu aż po dziś dzień tak dotrzymałem”.

  Film, który żydłaki nakręciły w Niemczech, opatrzony został tytułem: „Unsere Mutter, unsere Vätter„; w Polsce o projekcji tego shitu/ przełóżmy to szajse na polski za Ojcem Dyrektorem słowem: szambo) zadecydował żyd Braun, kolega Mazowieckiego, którego poznałem niegdyś na jakiejś opłaconej z funduszy Senatu RP imprezie polsko-niemieckiej koledze Zellmera-Halaczkiewicza,w Instytucie Goethego na Rynku w Krakowie; mówił potoczyście jak Bauman we Wrocławiu, bowiem Braun ma gadane jak Macierewicz, który na Czarny Marsz po Pyjasie jednak nie dojechał, chociaż Wildsztajn zapewniał nas do ostatnich chwil, że będzie.

  Jak jest naprawdę ze skłócaniem ze sobą dwóch bratnich Narodów Chrześcijańskiej Europy, żeby trzeci na tym skorzystał? Kto robi za Polaka i bije na alarm dla kasy?
  Jaka jest polityka informacyjna żydostwa, które trzyma w Polsce władzę?
  Lud wędrujący w rapsodzie żałosnym chciałby wiedzieć, komu ma wierzyć i po co ma w kółko wędrować pytając: W którym kierunku idziemy? Wschodzimy Wschodami, czy schodzimy jak pijany trzymając się poręczy? Czy wali do czachy Czaplickiemu metaamfetamina (crystal), czy naprawdę jest już tak dobrze, jak mówi Rocznik Statystyczny, że Ziemia Kanaan sama się wyludnia: w tym i w przyszłym roku więcej Polaków umrze niż się narodzi?

  Za parę natomiast lat Polacy przestaną się już w ogóle rodzić i Klub Rzymski zaliczony zostanie przez kontrowersyjnego Franciszka w poczet świętych?

  Z Panem Bogiem
  Z Frankfurtu nad Menem mówił Stefan Kosiewski

 26. Zetef said

  A ja bym radził nieco opamiętania i rzetelności. Nie kocham Niemców żeby było jasne ale jazda po nich to lekka przesada. Może faktycznie dowcip mają ciężki. może są mało subtelni. I co z tego? To oni nas wykupują a nie odwrotnie. Do niedawna praca w RFN była marzeniem dla wielu Polaków. To Niemcy produkują znakomite samochody a nie Polska.
  To nasze media są w rękach Niemców a nie odwrotnie.
  Niemieckie określenie ‚Polnische Wirtschaft’ nie wzięło się z powietrza. Nie wspominam o niemieckich drogach i innych wynalazkach. np. czystości i dyscyplinie.
  O osiągnięciach w naukach technicznych i myśli inżynierskiej to w ogóle trudno dyskutować. Po prostu są znakomici. Może rzeczywiście nie wymyślą hodowli jedwabników – ale zbudują fabrykę która będzie przerabiać przędzę na jedwab.
  Za czasów rozbiorów dało się zniemczyć całkiem spora ilość Polaków – powód był jeden – silne państwo, sprawna administracja i prawo równe dla wszystkich.
  Poza tym maja jedną cechę która mnie się podoba niezmiennie. Bez względu kto rządzi (CDU czy inna hołota) kanclerz Niemiec wypełnia program niezmienny od lat – odzyskania to czego Niemcy straciły.
  Bo Niemcy to poważne państwo. I to oni tworzą historię i politykę. Nie jako statyści – ale aktywnie.
  A co my mamy ?? No proszę się zastanowić.
  Nasza gadka jest taka, że mamy pretensję do garbatego, że ma proste dzieci.
  To jest podobne do pretensji do Putina – jakoś te ruskie ani niemce nie chcą Polski bronić, chronić ani wspomagać. Aj waj.

 27. Plausi said

  Szanowny Wi42 (przyjmuję rodzaj męski)

  moje uznanie, widzę, że Pan z uwagą przeczytał ten tekst, małe wyjaśnienie.

  „Deutschland”, dosłownie „ziemia niemiecka”, zgadza się, że oznaczało później też państwo, w chwili powstania tekstu nie było żadnego „Deutschland” (rozbicie feudalne) chociaż jego powstanie było celem.

  „powiedzenie Churchilla dla J. D „, ja znam to powiedzenie jako wypowiedź J.D., o Ch. znam n.p. powiedzenie o jego suminiu, oboje byli dokładnie takimi samymi kanaliami, ale większość stopniuje, uważając J.D. za większą. Przypomnijmy, że w wojnie burskiej, którą relacjonował Ch., utworzyli Brytyjczycy pierwsze obozy koncentracyjne w XX wieku godne tej nazwy, to on przeoczył. Sama zasada „liczenia głosów” jest praktyką do dziś, przypominam pierwszy wybór Dablju Bush, z komputerami jak w Polsce czy Rosji jest jeszcze łatwiej, na informatyce znam się nieco.

  „cytowanie “czasów PRL” jako okresu “produkcyjniaków” jest “trendy” ”
  To zostało źle zrozumiane, intencja była porównać film do „produkcyjniaka”, czyli filmu propagandowego, a nie do “czasów PRL”, “czasy PRL” są w obecnym obrazie pospolitym kłamstwem, ale to wiedział już Voltaire. To co jest od czasów Balcerowicza tak chętnie rozdrapywane, to przecież głównie dzieło społeczeństwa z tych czasów.

  Chętnie zwrócę tu AnalFabetom w Polsce, wg. CIA 0,5% uwagę na to, że kraje tzw. demokracji ludowej do czasu „transformacji ustorowej” odznaczały się wg. CIA bardzo niskim poziomem analfabetyzmu, Polska miała coś ok. 99,9-100% „literacy”, czyli umiejących czytać i pisać, było to jedno z ważniejszych osiągnięć PRL, osiągnięciem demokracji jest pięciokrotne przynajmniej powiększenie liczby analfabetów, to pozwala może lepiej zrozumieć cel reform szkolnictwa.

  Dla lepszego zrozumienia celów demokracji w Wolnej Polsce porównanie, liczba osób potrafiących czytać i pisać:
  Kuba 99,8%
  Białoruś 99,8 %
  ale już
  Polska 99,5%
  Niemcy 99 %, mają 5 razy więcej analfabetów niż Kuba czy Białoruś i to jest reguła
  USA 99%, inne wzorce dla Polski
  W.Brytania 99%
  Francja 99%
  Włochy 98,4%.

  100% z większych krajów ma tylko Norwegia i Finlandia.

  Nie dało to jeszcze AnalFabetom do myślenia, to dalej CIA o śmiertelności noworodków na 1000 urodzeń
  Białoruś 3,67, wiadomo reżym
  Kuba 4,76 bardzo biedny kraj potrafi osiągnąć taką liczbę, dla porównania
  USA 5,9
  Polska 6,3
  UE 4,4
  Niemcy 3,48
  inne interesujące porównanie:
  Izrael 4,03 ale już
  West Bank 13,08
  Gaza 16, ofiar IDF chyba nie uwzględniono.
  Czy to ma być nasza przyszłość pod panowaniem nowych właścicieli ?

  @Zetef
  Jeśli zaniedbać, na co wskazałem w poprzednim tekście, to się zgadza.

  „prawo równe dla wszystkich”, to pozwala przypuszczać, że znajomość Niemiec tylko ze słyszenia, naturalnie nie można porównywać sądownictwa w RFN do tego burdelu sądowniczego (wręcz kryminalnego) w Polsce, czy do tych samobójstw, o „szakalach” chyba jest rzecz znana ? Ostanie większe „samobójstwo” w RFN było przed 25 laty, Uwe Barschel.

  „kanclerz Niemiec wypełnia program niezmienny” Bilderbergów, tz trzeba przypomnieć tzw. „Układ 2+4” a także to, że RFN nie ma konstytucji a jedynie tzw. „Grundgestz” okupantów z 1949 roku.

 28. MatkaPolka said

  Przepraszam Żydów za Polaków, którzy ich ratowali – czyli:
  “Unsere Mütter, unsere Väter” i kolejna odsłona walki z polskim „antysemityzmem

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2013/06/23/przepraszam-zydow-za-polakow-ktorzy-ich-ratowali-czyli-unsere-mutter-unsere-vater-i-kolejna-odslona-walki-z-polskim-antysemityzmem

  Tekst pierwotnie opublikowany na moim blogu jako Przepraszam Żydów za Polaków, którzy ich ratowali – czyli: “Unsere Mütter, unsere Väter” i kolejna odsłona walki z “polskim antysemityzmem”

  ODWIECZNA PRZYJAŹŃ NIEMIECKO-ŻYDOWSKA: ZNOWU RAZEM … PRZECIW POLAKOM

  Antypolska hucpa1
  W istocie nie o walkę z “polskim antysemityzmem”5 tu chodzi. Zacznijmy jednak od początku. Serial Unsere Mütter, unsere Väter został wyemitowany w trybie “uderzeniowym” przez TVP1, w ciągu kilku kolejnych dni, aby zmaksymalizować widownię. Następnie zaoferowano polskiemu motłochowi dyskusję, w której “polskich” racji bronił … Szewach Weiss. Dlaczego akurat panu Weissowi wyznaczono rolę “sprawiedliwego wśród Żydów świata”? Po to, by polski motłoch zobaczył, że oto Żyd jest po jego stronie w konflikcie z Niemcami fałszującymi historię. Ale jak się za chwilę okaże nawet to niemieckie fałszowanie historii jest … żydowskie.

  Przed jakiego rodzaju atakiem “broni” polskiego honoru pan Weiss? Serial ZDF ma być w przekonaniu prowadzącego “debatę” pana Kraśki (nota bene – rodaka pana Weissa) z TVP “kontrowersyjny” dla Polaków, ponieważ portretuje on ich jako “krwiożerczych antysemitów”, zaś Niemców, jako rozdartych pomiędzy antysemityzmem a humanizmem. Dla tych, którzy nie widzieli serialu, oraz dla porządku przypomnę, czego o Polakach możemy się dowiedzieć z produkcji ZDF:

 29. MatkaPolka said

  @ 23 Zetef

  Jesteśmy świadkami AGRESJI NIEMIECKIEJ na Polskę – langsam aber sicher – na wschodzie Ukraina, na zachodzie Śląsk, i Pomorze – a wiec tereny rdzennie polskie
  Trwa NIEWIDZIALNA WOJNA – ponowny podbój Niemiec na Polske i inne kraje Europy wschodniej.

  Niemcy sa bardzo dobrzy w zabijaniu Polaków !!!!
  To Niemcy zrównali z ziemia Warszawę – nie Żydzi

  Ile to razy trzeba powtarzać ????

  Prusy/ Niemcy – to największy wróg Polski i Polaków – zawsze nimi byli
  Przywódcami UPA byli Żydzi, bo ŻYDZI TO PSY KRZYŻACKIE i ZAWSZE NIMI BYLI
  CZWARTY ROZBIÓR POLSKI
  http://www.ivrozbiorpolski.pl

  Mordy ukraińsko – niemieckie –

  pod osłoną jednostek niemieckich na okupowanych przez Niemców Kresach wschodnich
  Wirtuozeria zbrodni – co najmniej 136 metod tortur

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/wirtuoz/wirtuoz.html

 30. revers said

  ad17 Zabraklo tez hazardu, tylko koszerni z rosji mialy koncesje niemieckie na hazard na terenie RFN, co dalo nie jeden majatek starym rodzinom.

  Wdzyscy natrzekaja na zydkow, ale jesli chodzi o kase to nie jeden nowobogacki yidish zydek potrafi zadzwonic do niemieckiego prezia banku i wstawic sie o kredyt, co jest przeciwienstwem polakoew za granica, ktorzy za miche lub euraska potrafia utopic wspolrodaka, a nawet bliskiego z rodziny. Ten kredyt na zmylke to i tak tyko w hazardzie sluzy do przykrywki na przekrety na automatach na hazard, przed fiskusem.

  W Polsce to juz z Tuskiem przerobili.

  Inna sprawa to znajomosc automatow hazardowych i umiejetnosc ich oszyszczania przed koszernym nochalem.

 31. akej said

  @ Zetef
  Gratuluje glupoty!!! Jestes idiota jesli uwierzyles w w sawabskie i zarazem koszerne powiedzonko „Polnische Wirtschaft”. Otoz zostalo ono wprowadzone tylko dlatego aby uzasadnic zbrodnicze rozbiory, a nas do reszty zdyskredytowac. W sporze o Gorny Slask szwaby po prostu powiadaly swiatu, ze Polacy nie powinni tej ziemi dostac gdyz nie beda mogli poradzi sobie bedacym na nie przemyslem. Rzeczywistosc potwierdzila, ze Polacy potrafili sobie z tym przmyslem radzic lepiej niz szwaby!

 32. Mordka Rosenzweig said

  re 21

  Szanowny pan Ty Sie Mnie Pytasz,

  Ja szanowny pan chce powiedziec, sze pan sie bardzo myli, bo nasza rasa nie robi takie pomylki.

  Pan Sikorski jak go wsadzili do samolot to jusz nie szyl. Po co ryzykowac szeby nie utopic? Nieprawdasz?

 33. kulaula said

  zetaf 23 niezaleznie od niemieckiej mysli technicznej (w duzej czesci ukradzionej innym nacjom podobnie zreszta jak dobra materialne zrabowane na potege np.Rosji i w Polsce)niezaleznie od ich ladu i porzadku i ich swietnych samochodow (wole zdecydowanie japonskie marki bardziej niezawodne )sa oni zwyklymi barbarzyncami zreszta widac to na przykladzie slabej Polski w 1939 atak niemiecki bez wypowiedzenia wojny co bylo szczytem perfidnosci o sadyzmie i okrycienstwie w stosunku juz nawet nie do zwyklych zolnierzy ale nawet kobiet w ciazy i dzieci juz nie wpomne

 34. Mordka Rosenzweig said

  Bardzo waszne do wszystkie czlowieki na tym forum.

  Ja pan Mordka jest bardzo obuszony sze naczelny pan rabin z nasz piekny Izrael musial sie podac do dymisji.

  Ja pan Mordka natychmiast organizuje swiatowa petycja u pan Gajowy i u wszystkie kraje kture uznaja swiatowa wolnosc i demokracja aby prosily pan rabin do wrucenia do swoja praca.

  Nieuczciwe czlowieki muwia sze jest on oskarszony o przekupstwo, oszustwa, malwersacje, nieuczciwość i pranie brudnych pieniędzy.

  Nieuczciwe czlowieki na calym swiecie nie odruszniaja dobry interes od pszestepstwa.

  Czy pan Rabin ma chodzic do praca jak zwykly goj? To jest dyskryminacja i duszy skandal.

  Izrael: naczelny rabin zrezygnował z urzędu

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/izrael-naczelny-rabin-zrezygnowal-z-urzedu,1,5548674,wiadomosc.html

 35. Zetef said

  Akej – ty durniu ! Zobacz jak wyglądają polskie drogi a jak niemieckie. Czy ty naprawdę jesteś aż taki kretyn? Jak napisałem kto kogo wykupuje, kto ma gazety i wydawnictwa?
  Kto gdzie ucieka – Polacy do Niemiec czy odwrotnie? Jak myślisz?
  Gadać mi się nie chce.
  Jest taki dowcip – jak rano zaczynają odnawiać elewacje i robić nową drogę a nikt nie przejeżdża – to jesteś w Niemczech.
  Niemcy to poważne państwo – a nie chłystki z naboru. Jeszce raz powtarzam każda ekipa (bez względu na przynależność partyjną) kontynuuje zasadniczą linię polityki Niemieckiej. Czyli odzyskanie ziem utraconych. A u nas – jak sądzisz Akej? Co strój to inny chuj!

 36. Roz. said

  Re.29 Pełna zgoda.

 37. akej said

  @ Zetef
  Jestes skonczonym durniem! Od kiedy to niby, po 1945 roku rzadza Polska Polacy????????????????????? Byla malenka przerwa na jakas tam autonomie gospodarcza za za czasow Gierka. Przyjrzyj sie, glupocie skonczony, co ten czlowiek w przeciagu paru lat dla nas zrobil.
  Stuknij sie ciezkim mlotem w dekiel. Moze ci przejdzie?????!
  Zyjesz na tym nieszczesliwym swiecie i GOWNO rozumiesz! – Nawet nie wiesz, ze Polska nie rzadza Polacy!!!
  Nie kompromituj sie!

 38. wi42 said

  Re: 27 Plausi
  Dziękuję za wyjaśnienia i rozszerzenie wątku filmów popartego faktami.
  Myślę, że rozumiemy się i nie będziemy dzielić włosa nawet na dwoje.
  Pozdrawiam,

  W.

 39. Błysk said

  Re:27. Panie Plausi. Wypowiedział Pan kilka ciekawych myśli. Wynika z niuch,ze Niemcy są okupowane przez żydów ,ale …Niemcy maja najniższe bezrobocie; jak się wydaje poziom życia jest wyższy niż w innych krajach .Kto rozwala Polskę na Sląsku ?/RAŚ/nIEMCY CZY ŻYDZI ? Kto wykupuje nasze ziemie na zachodzie Polski? Kto zniszczył nasz stocznie ,rybołóstwo,przy zachowaniu stoczni niemieckich np. w niemieckim Rostocku pracuje podobno ponad 4 tysiące naszych stoczniowców .Kto zniszczył nasz porty przy zachowaniu niemieckich. Jeśli obecne rządy w Niemczech są wykonywaniem rozkazów Bilderbergu ,to czy Niemcy nie wyrażają na to zgody? Czy nie mamy do czynienia z sojuszem niemiecko-żydowskim ,równiez na terenie UE? Jak się wydaje niemiecki Trybunał Konstytucyjny dość skutecznie ogranicza rządy UE w Niemczech , w przeciwieństwie do Trybunału Konstytucyjnego w Polsce .Natomiast zgoda co do tego,że żydzi panują w niemieckiej oświacie /min. z tego co wiem od dość dawna uświadamiają seksualnie już 4 latków, co w Polsce dopiero si,e planuje/ w i propagandzie. W czyich rękach są banki ? Na wszystkie te pytania oczekuje od Pana odpowiedzi i proszę nie traktować ich jako zarzutów pod Pańskim adresem ,tylko po prostu jako pytania ,bo tak naprawdę ja nie wiem kto rządzi w Niemczech i jakie są plany niemieckie .

 40. RomanK said

  Kto zna historie NPD…wie o co chodzi….i jak niemieckosc ona reprezentuje poprzez swoja Fundacje w Polsce …
  Kto wie czym jest American Chambers of Commerce w Polsce wie o co chodzi i wie jakich Amerykanow ona reprezentuje…
  KTo nie wie nic na temat jednej ,ani drugiej…nie wie nic i dlatego niewiele rozumiel.
  …ale wlasnei dlatego ma najwieksza szanse zostac inkwizetorem:-)))

 41. Plausi said

  @39. Błysk

  Jako odpowiedź proponuję rozważenie pytań w tej formie:

  „Jeśli obecne rządy w Polsce są wykonywaniem rozkazów Bilderbergu ,to czy Polacy nie wyrażają na to zgody? Czy nie mamy do czynienia z sojuszem polsko-żydowskim … ”

  Wydaje się, że odpowiedź na pytania jest prosta, to można przenieść na inną stronę.

  Intryguje mnie jeszcze jedno pytanie, co by zrobili Polacy, gdyby im władze imperium (nie mówmy tu zaraz o jakichś Judejczykach) znowu czasowo zaproponowały ciekawszą rolę jak Niemcom. Przypominam, jak pilnie wykonano w III Rzeszy nakaz likwidacji Aszkenazyjczyków, więcej o nieznanym holokauście patrz u gajowego. Cytując RomanK „Kto zna historie ” holokaustu ? Nie ma czegoś takiego, są jedynie publikacje „przemysłu holokaustu”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: