Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Powtórka z historii

Posted by Marucha w dniu 2013-06-29 (Sobota)

W 1939 roku

napadły oddziały Wehrmachtu Polskę, zresztą za zgodą tzw. sojuszników Francji i W.Brytanii. Zgodnie z umową sojusznicy rozpętali 2 dni po napadzie na Polskę operacje odciążające, które Francuzi nie bez racji nazwali drôle de guerre, czyli “robienie Polaków w wała”. Ówczesny rząd “polski” schronił się u tych sojuszników, za prawo pobytu dostarczał tzw. “mięso armatnie” do armii sojuszników.

W ten sposób otwarła się znakomita możliwość, głównie dla IG Farben, eksperymentowania na materiale żywym (firma została zlikwidowana w 2012; nie jest mi wiadomym, żeby płaciła jakieś znaczące odszkodowania ofiarom). Wyniki tych eksperymentów zostały przejęte przez służby państw okupujących RFN, a niektórzy doświadczeni pracownicy IG Farben nadal prowadzili po wojnie eksperymenty dla nowych władców.

Patenty i know-how przejęły firmy z USA, znane ze zbrodni przeciwko ludzkości, n.p. stosowania “Agent Orange” w Wietnamie (produkt Dow Chemical i Monsanto). [ Agent orange, czynnik pomarańczowy, środek pomarańczowy, mieszanka pomarańczowa – to preparat fitotoksyczny stosowany na masową skalę podczas wojny w Wietnamie (w latach 1961–1971).  Jest silnym defoliantem. Niszczy rośliny szerokolistne, uprawy warzywne, krzewy i drzewa liściaste. Ponadto zawarte w niej dioksyny miały niezwykle szkodliwy wpływ na ludzi – admin]

Powtórka z historii.

65 lat po napadzie UE dokonała podboju Polski bez potrzeby działań wojennych, dzięki opanowaniu kierownictwa państwa przez jej piątą kolumnę. Szczególne zasługi położył Kwaśniewski (SLD), ale nie można nie doceniać prac przygotowawczych i późniejszych piątej kolumny z POPiSu i innych grup – SLD, PSL, PJN, SP … aż do zjawiska Ruchu Palikota włącznie.

Książę Bernhard Leopold Frederik Everhard Julius Coert Karel Godfried Pieter of Lippe-Biesterfeld, później Prince Bernhard of the Netherlands,

Po podboju Polski przejęła UE eksploatację zasobów materialnych i ludzkich w Polsce.

W 2009 przenikło do mediów, że oprawcy firmy Novartis dokonali eksperymentów na ludziach  w Grudziądzu wśród bezdomnych, za opłatą chyba 5 zł. od testu, powodując ofiary śmiertelne. Można wyrazić obawy, że nie jest to jedyny przypadek tego rodzaju eksperymentów w Polsce, skoro szpitale handlują nawet “martwymi duszami”.

Za prowadzenie obozów koncentracyjnych była odpowiedzialna w III Rzeszy “Inspektion der Konzentrationslager” (Inspekcja Obozów Koncentracyjnych), w UE przejęła tę funkcję tzw. Komisja Europejska, organ wykonawczy, który nawet nie udaje, że ma jakąś legitymację demokratyczną, a więc jest to tyrania.

Wydaje się, że takie tezy jak “Nazistowskie Korzenie “Bukselskiej UE”  należy potraktować daleko poważniej, niż by nam to GW-no rekomendowało. Wiele centralnych organów władzy wu UE i na świecie zostało założonych przez żarliwych nazistów, a współzałożycielem groźnego klubu Bilderberg jest książę Bernard Holenderski, żarliwy nazista i wieloletni przewodniczący tej grupy.

Czy ma ktoś wątpliwości, że UE jest już w swych założeniach organizacją zbrodniczą ?

Gułagi

Dodajmy, że to samo plemię, na którego łaskę i niełaskę żeśmy się wydali poddając tzw. “Solidarności”, zarządzając ZSRR stworzyło cały szereg obozów koncentracyjnych, a właściwie to bardzo gęstą sieć obozów w rejonie Kołymy; wokół Magadanu utworzono cały szereg obozów zagłady. Podawana jest liczba 2 milionów zlikwidowanych tam ofiar.

Jak widać, ta kierownicza rola owego plemienia oznacza poważne niebezpieczeństwo dla ludu, czy narodu go goszczącego [Ale jak tu ich nie gościć, aby nie wyjść na antysemitę, przed czym zażarcie każdy się broni? – admin].

Jeden z reprezentantów plemienia J. Attali [były wiceprzewodniczący „Banku Europejskiego” – admin]  tak zdefiniował naszą przyszłość i dopuszczalny wiek:
„Jak tylko człowiek osiągnie wiek 60-65 lat, żyje dłużej niż produkuje i kosztuje społeczność (szczególnie społeczność finansistów) bardzo drogo) … Pomoc w uśmiercaniu (eutanazja) będzie istotnym instrumentem …”

Plausi.

Komentarzy 19 do “Powtórka z historii”

 1. walerianda@gmail.com said

  Nie każdy drogi Administratorze. Co prawda zachowałem jakieś cechy humanitarne ale mimo wszystko jestem antysemitą oraz nie tyle rasistą cokreatorem zachowania ras w imię prawa naturalnego i podobno Bożego.

 2. patataj said

  Tak dlugo jak beda istniec na przyklad polakozercy i antypolonizm, bedziemy mieli z rowniez antysemityzmem.

  Lysiak tez tak pisze, tylko dosadniej. Chocby w Malarstwie Bialego Czlowieka.

 3. Ted Pioro said

  Maruch to zagadkowa postac. Dla lekcji historii wybiera tylko to, co mu wygodne. Nie chce nic puscic na swoje lamy, co przypomina zasady reperkusji. Ludobojstwo zaczelo sie od Lenina i na wojenna skale rozpetano je w roku 1932 w Hiszpanii ze strata 2 i pol miliona ofiar, a po dojsciu Hitlera do wladzy, praktykowano je w rewanzu na komunistach niemieckich, a pozniej na wieksza skale na propagatorach tej idei we Wschodniej Europie. Nastepnie w Korei a potem w Wietnamie aby niedoposcic do opanowania swiata przez komunizm. Jeszcze do dzis pod rozna postacia krew sie leje i azeby tak bylo, trzeba historie znieksztalcac i manipulowac, jesli nie komunizmem, to innym ideami. No i poszukuj winnych w stogu siana, czego sie Panu Marusze z jakichs powodow nie chce. Pan Bog biblijnego Izraela ureguluje wszystko. A jesli ktokolwiek ma watpliwosci, niech czyta Pismo Swiete – Tora..

  O czym Pan pieprzy i dlaczego w takim razie przychodzi Pan tutaj? – admin

 4. Plausi said

  „niech czyta Pismo Swiete – Tora …”

  nasz dobry duch Ted Pioro, to znajdzie bez trudu instrukcję jak się robi holokaust, zarówno Hitler jak Himmler musieli nauczyć się z Pisma, co i jak należy robić. Chodzi w końcu o wzorce sprzed przeszło 2 tysięcy lat, a więc „Ludobojstwo zaczelo sie od Lenina i na wojenna skale rozpetano je w roku 1932 w Hiszpanii” jest może aktualnie obowiązującą wersją Sefardyjczyków, wszakże jest zdecydowanie błędne, czyżby Ted Pioro zapomniał co rusz przywoływaną Masadę, a byłaby to doprawdy nie jedyna rzeź Rzymian, choć jedna z mniejszych i może nie warta aż tak wspomnienia.

  A skoro jesteśmy przy Sefardyjczykach, to J. Attali jest jednym z nich, i była to wystarczająca kwalifikacja, aby został powołany na stanowisko doradcy francuskiego prezydenta Mitteranda, który sam był obwiniany zajmować się deportacjami Judejczyków, ale jak wiemy, chodziło głównie o deportacje nie Sefardyjczyków lecz Aszkenazyjczyków. No cóż, Judejczycy mają dość skomplikowaną strukturę.

  J. Attali, jak przystało na Sefardyjczyka, jak tylko został prezesem Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju to zaczął czynić to, do czego każdy Judejczyk w takiej sytuacji czuje się zobowiązany, kraść i trwonić pieniądze, że narażając się na zarzut „antysemityzmu” musiano go z tego stanowiska usunąć. Odtąd uszczęśliwia nas swymi pomysłami.

  „Pan Bog biblijnego Izraela ureguluje wszystko. ”

  Brzmi dość dziwacznie, bowiem Tora albo nazywa go Elohim, a wiec tyle co Bożki, a więc nie jeden tylko wielu, który z nich miałby regulować ? Albo pozostały z niego z przeproszeniem cztery litery JHWH, czy cztery litery wystarczą na regulatora i do tego wszystkiego ?

 5. wi42 said

  @Plausi
  Musnął Pan wiele tematów i każdy z nich można rozwijać nieco dłużej (nawet ktoś z tak umiarkowaną znajomością historii jak ja może to zrobić). Uzupełnię jeden wątek:
  cyt.:”napadły oddziały Wehrmachtu Polskę, zresztą za zgodą tzw. sojuszników Francji i W.Brytanii. Zgodnie z umową sojusznicy rozpętali 2 dni po napadzie na Polskę operacje odciążające, które Francuzi nie bez racji nazwali drôle de guerre, czyli “robienie Polaków w wała”. Ówczesny rząd “polski” schronił się u tych sojuszników, za prawo pobytu dostarczał tzw. “mięso armatnie” do armii sojuszników.”
  Faktycznie nie da się inaczej wytłumacyć „drôle de guerre” jak nazwijmy to zgodą. Ale w tym wszystkim najmniej o Polskę chodziło. Celem było doprowadzenie do wojny Hitlera ze Stalinem co i nastąpiło. Adolf w międzyczasie zachował się trochę niegrzecznie i ugryzł rękę która go karmiła. Cóż tak jak w polityce – Al kaida też nie jest idealnie posłuszna i czasami myśli, że może fikać. Ale jak się robi cudzmi rękoma trzeba znieść pewne niedogodności.
  Idelany wynik wojny Niemiec z ZSRR byłby wtedy gdy „ostatni żołnierz radziecki zabija ostatniego żołnierza niemieckiego, a jeszcze lepiej odwrotnie”.
  I na to czekano… niestety, trzeba było Sowietom pomagać aby dzielić zwycięstwo. A propos – czy dla rozprowadzających wojna w Syrii do ostatniego Syryjczyka nie byłaby wynikiem idealnym? I tak się historia kołem się toczy.

 6. Ted Pioro said

  Adm(nistracyjny) jezyk nie jest bez puenty. Piora obklada mianem „pieprzacego”, co daje Piorowi satysfakcje z wykladni JHWH i Elohim, bo wedlug TORA, to jeden in ten sam Bog biblijnego Izraela.. Daje satysfakcje podwojna, poniewaz nie tylko Pioro pieprzy, ale i czcigodny Plausi (ad.4), co zapowiada, ze poszukiwaczy PRAWD zawartych w TORA, zacznie sie mnozyc co nie miara. I wlasnie tak trzeba, bo beda przyznawac racje temu, co podal Hennecke Kardel w ksiazce ADOLF HITLER FOUNDER OF ISRAEL, obejmujacej wydarzenia nowozytne i starozytne.Nie zaszkodzi Adm czytac tylko TORA, ale wlasnie Kardel’a.. Wtedy to napewno z zapalem dolaczy do pieprzacych Pioro i Plausi i bedzie uswiadamial nieuswiadomionych. Powodzenia Adm zyczy – Pioro..

  Czy ktoś z Państwa rozumie o co chodzi p. Tedowi Pióro?
  Nb. książkę czytałem już wiele lat temu. Zanim p. Pióro o niej się dowiedział.
  Admin

 7. Ted Pioro said

  A przeciez byl taki General Armii USA, Paton, ktory po wykonczeniu Niemiec, domagal sie natychmiastowego wykonczenia ZSRR, aby nie uroslo w sile. Nie bylaby dzis potrzebna dyskusja w rodzaju Wi42 (ad.5)

 8. Ted Pioro said

  Jak sie uczyc, moi Drodzy, to sie uczyc. A mianowicie – Jahve, Elohim, Allah to jedno i to samo, jak powtarza za Piorem Ibrahim, biegly w Tora i w Koranie:

  GOD WITH DUAL MORALITY
  (Two Versions)

  First:

  The Qur’an is a defiance of the Moses’ Torah morality and since its inception sets new one, distinguished as of Allah’s but Yahve’s, the same God with dual morality (*)

  Thus Prophet Mohammed, peace be upon him, is the Redeemer of Humanity leading it from wrong to good.

  (*) See Qur’an, Surah 7, The Heights.

  Second:

  The Qur’an is a defiance of Torah, both of the same God with dual morality (*)

  Therefore Prophet Mohammed, pbuh, is the Redeemer of Humanity setting a path for good instead of wrong.

  (*) See Qur’an, Sura 7, The Heights.

  Post Scriptum:

  About the God of Moses and Mohammed one may find more in the book Adolf Hitler Founder of Israel, available at each Search Engine.

  Allah and Jehovah are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  favasb·59 videos
  SubscribedUnsubscribe
  12,291
  42 17

  Uploaded on Jun 5, 2010
  Allah and Jehovah or Yehova are the same God – God in the bible and Quran are same – Brother Imran
  .
  A question raised by a christian sister during the debate „Bible or Quran, which is God’s word” held in Hydrabad – India.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Opatrzność najwidoczniej nie chciała, aby Stany Zjednoczone podbiły cały świat.

 10. Plausi said

  Interesujące pytania ?

  Wi42 postawił interesujące pytania. Spróbuję się do nich ustosunkować, nawet jeśli już nie uda mi się na nie odpowiedzieć.

  Wprowadzenie

  W gruncie rzeczy nie obwiniałbym zbytnio Judejczyków i to pomimo tego, że są zaangażowani we wszystkie tu przytaczane zjawiska, bowiem doświadczyłem od naocznych świadków, że w latch 40-tych dokonano znacznej redukcji pogłowia głównie Aszkenazyjczyków. Zamiast nich preferuję zjawisko „międzynarodowa wspólnota finansowa” (MWF) ang. „entire financial community”, tak nazwaną przez Y. Boutros Ghali, zresztą jak przystało na członka Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ściganego aktualnie za kradzież pieniędzy państwowych.

  Acz MWF została wywołana przy okazji jej operacji wywłaszczania ludów nazwanej w jej mediach „kryzys finansowy” nie jest zjawiskiem nowym, musiała już istnieć przy projektowaniu I a cóż dopiero II Wojny, wg. byłego bankiera Rotszyldów F. Lips założenie banków centralnych wie FED było warunkiem finansowania wojen światowych.

  Mozaizm jest religią elity, „lud wybrany” ponad ludy świata, jak efektywny jest taki kanon pokazali skądinąd całkiem przeciętni Niemcy w latach 30-40 tych, czy można się dziwić, że także polska szlachta umiłowała ten lud bardziej niż polski, a nie była przy tym jedyna, miłość nie została odwzajemniona, jak dowodzi nauczka z roku 1963. Z drugiej strony posiadają wyznawcy mozaizmu tysiącletnią tradycję tworzenia sieci międzynarodowych, także tysiącletnią tradycję zgrywania się na „rasę panów”, co zresztą spotkało się z pełnym uznaniem ze stony teoretyka UE. Polacy, ale i inne ludy, były do 1963 w niewoli pańszczyźnianej i nie mieli warunków rozwinąć takie wyrafinowane metody, dla MWF są Judejczycy daleko bardziej przydatni jako warstwa panująca niż Polacy, Niemcy, Francuzi, Amerykanie czy Włosi.

  Interpretacja

  Judejczycy z całą ich infrastrukturą sieci międzynarodowych są znakomitymi wykonawcami poleceń MWF, która trąbiąc w jej mediach o globalizacji aktualnie buduje w świecie imperium globalne. Interesujące jest idea utworzenia wielu centrów imperium, n.p. także Chiny ubiegają się o funkcję takiego centrum. To pozwoli MWF wygrywać jedno centrum przeciw drugiemu. Chiny osiągnęły swą pozycję dzięki przesunięciu kapitału głównie z USA ale też z UE, całkowity transfer kapitału z krajów rozwiniętych osiągał w latach 1990-tych ok. 100 miliardów dolarów rocznie. Tę strategię zapoczątkowano realizować w latach 70-tych, pewna korelacja z tzw. „rewolucją kulturalną”.

  Spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, jaka inna zorganizowana grupa nadawałaby się MWF jako wykonawca jej poleceń ?

  Co znaczy Niemcy, Francuzi (te dwa kraje znam nieco), Amerykanie, Włosi i.t.p., mają więcej do powiedzenia niż Polacy, nie, dostają jedynie więcej ochłapów do żarcia z łupu, jaki MWF wynosi z krajów kolonialnych nazywanych też „trzecimi” i półkolonialnych nazwijmy je „drugimi”, i tu bym zaliczył Polskę. Interpretację w tym stylu rozwija n.p. Wallerstein. Chiny n.p. „zgłosiły” do MWF chęć włączenia ich do pierwszego rzędu, są w przedsionku.

  Droga do ZSRR prowadziła przez Polskę, do Iranu prowadzi przez Syrię.

  „Adolf w międzyczasie zachował się trochę niegrzecznie”

  A co szkodziło MWF, że Europa: Francja, W.Brytania i inne kraje zostaną osłabione i zadłużą się u bankierów z kręgu FED ? Finansowo zakończono (2010) jedynie I Wojnę, II Wojna jeszcze trwa i lichwa będzie jeszcze długo płacona przez Europę z tego tytułu.

  „Al Kaida” jeśli wierzyć niektórym doniesieniom, oznacza bazę danych, chodziło o bazę danych bojowników muzułmańskich zarekrutowanych (raczej pośrednio nich bezpośrednio) przez CIA dla potrzeb frontu w Afganistanie, taką samą bazę danych „Al Kaida” mają dla „bojowników muzułmańskich” w Libii czy Syrii, wcześniej Jugosławii, często są to ci sami, w mediach nazywają się „opozycją”. Powiązania „Al Kaida” z tajnymi służbami Pakistanu, podwykonawcy CIA, nigdy nie były kwestionowane.

  „Al Kaida” została wyciągnięta z zanadrza przez CIA przy okazji zamachu na trzy nie dwa wieżowce w NY, żeby zająć publiczność. Fantazje opublikowane jako raport NIST na temat zniszczenia wież są niewiarygodne i licealista, który trochę pojął fizykę, niestety to jest absolutna mniejszość licealistów, nie wierzy w te bzdury, tylko nieuki z fizyki wierzą.

  Zapyta ktoś, no to mądralo, jak tego dokonano ? Tu jestem skromny, nie wiem, nie mam dostępu do materiału, który by warto analizować. To samo powiem o Smoleńsku, czy „samobójstwach”.

  Zapyta ktoś, czy jest możliwe, że jakieś organy państwa były zamieszane w oba zdarzenia ? Tak, to jest możliwe. One prowadziły też „śledztwo” !

  Czy chciano w II Wojnie zniszczyć ZSRR ? Nie sądzę. Celem II Wojny było zwycięstwo USA, czyli ustanowienie USA jako imperium i głównego reprezentanta i wykonawcę poleceń MWF. Uważa się, że ZSRR zarżnięto wyścigiem zbrojeń i wojną w Afganistanie. Największym nieporozumieniem jest uważać ZSRR i KDL za komunistyczne, system pieniężny pozostał w tych krajach niezmieniony, lichwiarski. To wiąże się z tym, że udało się zniszczyć wiedzę o pieniądz, jak to przekonująco dowodzi S. Zarlenga w swej książce „Utracona wiedza o pieniądzu”.

  Zarlenga także dowodzi, że zarówno A. Smith jak i K. Marks przyczynili się do zniszczenia wiedzy o pieniądzu i propagowania obecnego zwyrodniałego systemu pieniężnego kapitalizmu. „Kapitał”, gdy go przeczytać uważniej, jest szczuciem na przedsiębiorców, którzy może w inny sposób, ale są też ofiarami kapitału finansowego jak robotnicy.

  Są znane daleko mniej wrażliwe systemy pieniężne, choćby średniowieczne brakteaty czy ich kopia S. Gesella.tzw „Freigeld” (pieniądz oswobodzony, z lichwy), czy nawet szwajcarski „WIR Bank” (MY Bank).

  Izrael ma podobną funkcję (reprezentanta MWF) na BW. Judejczycy są jedynie wykonawcami poleceń MWF. Z jakich kręgów rekrutują się MWF ? Czy to ma znaczenie ? Istotna jest funkcja.

  Zwracam uwagę, że wypowiadam jedynie mój pogląd a nie jakieś uwierzytelnione fakty, w kategoriach rzeczy prawdopodobnych i nieprawdopodobnych. Linki pozwolą czytelnikowi dotrzeć do źródeł, niektóre są obcojęzyczne i wypracować sobie własny pogląd.

 11. Ted Pioro said

  Drogi Panie Marucha, w Pana wypowiedziach winno sie znajdowac wiecej scislosci, a nie zarzucanie, ze inni PIEPRZA a Pan nie rozumie co. Jesli chodzi o zdobywanie swiata przez USA, to ono codziennie zachodzi, chocby tylko przez to ze 750 milionow ludzi jest sklonnych do osiedlenia sie na jego terytorium, a po jaruzelszczyznie conajmniej dwa miliony Polakow juz tu przybylo.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Panie Pióro, ja już nie mam chęci na dyskutowanie z każdym o wszystkim, na odpieranie zarzutów, na domyślanie się, co kto chciał powiedzieć itd.
  Mówię krótko: nie podoba się gajówka? No to zapraszam na inne witryny, gdzie na pewno znajdzie Pan to, czego szuka.

 13. Ted Pioro said

  No dobrze juz, dobrze Panie Marucha. Wybieraj Pan sobie tematy cieciami cenzora, a mimo tego podoba mi sie Pana witryna, bo czasami poglebia moja i innych wiedze.

 14. Marucha said

  Re 13:
  Panie Ted, niech Pan spróbuje pogodzić się z faktem, że Marucha i Pióro to dwie różne osoby, różniące się poglądami i zainteresowaniami.
  Nie sposób od żadnego z nas wymagać, aby w 100% spełniał wymogi tego drugiego. Ani od żadnej witryny, żeby nam na 100% odpowiadała.

 15. Ted Pioro said

  W Re.14 jest taka roznica, ze jeden obcina a drugi docina (docina nie w sensie obcinania). Powodzenia Drogi Panie, zyczy ten co docina.

  Przecież Pan wie, jaki jest profil witryny… – admin

 16. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/06/29/powtorka-z-historii/#more-33821 […]

 17. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 18. Ted Pioro said

  Re 15. Profil dozwolony i nie dozwolony a Ted lubi gdy jest na rozne strony. I bez Adm PIEPRZENIA, bo wtedy docina, a teraz powodzenia sle dla GDECZYKA (Re.17).

  Proszę zrozumieć, iż mogę sobie nie życzyć np. wypowiedzi antykatolickich, filosemickich itd. – admin

 19. Ted Pioro said

  DODAJ KAUFMAN DO LEKCJI HISTORII:

  http://theuglytruth.wordpress.com/2013/07/02/georgia-newspaper-column-calls-on-u-s-to-send-muslims-back-to-their-native-land/

Sorry, the comment form is closed at this time.