Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Amerykańska “demokracja” w praktyce: Egipt na granicy katastrofy

Posted by Marucha w dniu 2013-06-30 (Niedziela)

Jak podaje agencja RIA Novosti, Prezydent USA Barack Hussein Obama wyraził “zaniepokojenie” zamieszkami w Egipcie, wezwał także władze i opozycję do powstrzymania przemocy oraz wspólnego prowadzenia rozmów, mających na celu wybór najlepszego dla kraju rozwiązania.

“Patrzymy na tamtejszą sytuację z zaniepokojeniem” – z rozbrajającą szczerością stwierdził prezydent największej potęgi militarnej na świecie. “Opowiadamy się za pokojowymi procesami, pokojowymi protestami i pokojowymi metodami zmian w Egipcie. Wszystkie strony powinny się powstrzymać od przemocy. Chcielibyśmy, żeby opozycja i prezydent zaczęli bardziej konstruktywne rozmowy o tym, w jakim kierunku powinien podążać kraj” – stwierdził Obama na konferencji prasowej z udziałem prezydenta RPA Jacoba Zumy, czarnego szowinisty współodpowiedzialnego za gehennę białych farmerów w swym kraju

[Obama stwierdza mniej więcej, że lepiej być zdrowym niż chorym. Ale może dostanie za to drugiego Nobla? – admin]

Stwierdził również, że amerykańskie władze są w bezpośrednim kontakcie z władzami Egiptu w celu zapewnienia bezpieczeństwa dyplomatom USA. Ani słowem nie wspomniał jednakże o zabezpieczeniu praw ponad 8 milionów chrześcijan (w porównaniu do kilkunastoosobowego korpusu dyplomatycznego), których prześladowania przez egipskich islamistów są ostatnio coraz bardziej krwawe.

W egipskich miastach w piątek odbyły się kolejne akcje protestacyjne, które przerodziły się w starcia z policją. Niezadowoleni obywatele domagają się ustąpienia prezydenta Egiptu Mohammeda Morsi i przeprowadzenia przedterminowych wyborów. Wskutek starć z policją kilka osób poniosło śmierć, a kilkaset zostało rannych. Śmierć poniósł również obywatel USA, pracujący dla jednej z agencji informacyjnych.

Petycję przeciwko prezydentowi podpisało ponad 22 miliony obywateli (co istotne: przy “ledwie” 13 milionach głosów oddanych na Morsiego podczas ostatnich wyborów prezydenckich). Zbiórkę podpisów przeprowadził ruch Tamarrud (arab. Powstanie). Zwolennicy Morsiego twierdzą jednak, że petycja nie ma podstaw prawnych, a przyszłość prezydenta powinna się rozstrzygnąć jedynie w usankcjonowanych wyborach.

Dlaczego Egipt znów stoi na granicy rewolucji? Według obserwatora agencji RIA Novosti, Vladimira Evseeva, odniósłszy nad armią chwilowe zwycięstwo, islamiści zainicjowali szereg procesów sądowych przeciwko jej przedstawicielom i zaczęli dyskryminować narodowe siły zbrojne w oczach obywateli.

“Jeśli Mohammed Morsi przedłuży kurs na dyskredytację armii, islamizację egipskiego społeczeństwa (…) to w warunkach pogarszającej się gospodarki elita wojskowa może zadecydować o przeprowadzeniu przewrotu, celem uchronienia kraju od katastrofy” – uważa ekspert.

Na podstawie: n-idea.am / RIA Novosti
Zobacz również:
“Arabska wiosna” legalizuje prześladowania chrześcijan w Egipcie
Mitt Romney proponuje szantaż wobec krajów arabskich

http://www.autonom.pl/

Komentarzy 20 do “Amerykańska “demokracja” w praktyce: Egipt na granicy katastrofy”

 1. Luxeuro said

  A gdzie NATO do pomocy. Takie były skuteczne w Libii 🙂 Rasmusson musi mieć za dużo roboty i nie ma czasu.

 2. Jan said

  Wszystkie kraje nawrócone na demokrację czeka katastrofa

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 4. Griszka said

  „Opowiadamy sie za rozwiazaniami pokojowymi, wszyscy powinni powstrzymac sie od przemocy”.
  Dawno nie widzialem tak zalosnego zaklamanego pajaca jak Obama.

 5. andrzej said

  Re 1:

  A gdzie jest tam dużo ropy?

  Podpisał, NATO!

 6. Marucha said

  Re 4:
  Te kurwy wszystkie są takie – Bush, Blair, Merkel, Obama…

 7. Rysio said

  Bardzo uprzejmie proszę aby Gajowy naszego ukochanego i miłościwie nam panującego murzynka Bambo nie mieszał z tą białą chołotą.

 8. zz said

  po pierwsze od pierwszego dnia po zwyciestwie Izrael wraz z kolonia torpeduja Morsiego-ilu to juz szpiegow wylapano. Po drugie ile naprawde jest demostrantow, czego chca i kto im placi -nie wiadomo. Podpisy w internecie kto zliczyl i sprawdzil?
  Watpie aby ktos w Egipcie chcial rzadow junty wojskowej lub Mubaraka.

 9. Psiemislavius said

  W Egipcie morduje się koptów.

 10. waldi said

  http://newsblogged.com/live-streaming-video-protests-cairo-egypt-tahrir-square
  NA zywo demonstrancje z Egiptu

 11. Maciejaszu said

  Ad. 10 A najgorsze jest to, że „uny” tylko komuś służą. I to z jakim zapałem.

 12. revers said

  a w syrii? co zadzicz zachodnia wspiera dzicz whasabii, al kaidy z rytualnymi mordami na osobach duchownych i ludnosci cywilnej z okrzykami alach ak bar
  http://www.liveleak.com/view?i=ead_1372329728

 13. olagordon said

  KISSINGER WANTS MOSLEM COUNTRIES SPLIT UP

  Kissinger chce podziału krajów muzułmańskich
  http://aangirfan.blogspot.com/
  30.06.2013 tłumaczenie Ola Gordon

  Wspierana przez CIA al-Kaida gotowa do walki o Bractwo Muzułmańskie w Egipcie.
  „Waszyngton, Tel Awiw i Bruksela planują eksodus chrześcijan z Bliskiego Wschodu. . .”
  Koniec czasów: Plan Yinona i „Zderzenie cywilizacji” [End Of Times: Yinon Plan and the „Clash of Civilizations”]

  Według Odeda Yinona, luty 1982:
  „Rozpad terytorialny Egiptu na odrębne regiony geograficzne to polityczny cel Izraela. . .”

  „Jeśli rozpadnie się Egipt, kraje takie jak Libia, Sudan czy nawet bardziej odległe nie będą istniały w obecnym kształcie i dołączą do upadku i rozpadu Egiptu.
  „Wizja chrześcijańskiego państwa koptyjskiego w Górnym Egipcie obok kilku słabych państw o bardzo lokalnej władzy i bez scentralizowanego rządu, jak do tej pory, jest kluczem do historycznego rozwoju, który. . . w dłuższej perspektywie wydaje się nieunikniony”.
  End Of Times: Yinon Plan and the „Clash of Civilizations”

  Henry Kissinger uważa, że Syria może się podzielić na kilka regionów i taki scenariusz jest najlepszym rozwiązaniem dla Ameryki.
  Kissinger powiedział:
  „Są trzy możliwe rozwiązania. Zwycięstwo Assada. Zwycięstwo Sunnitów. Albo takie, w którym różne narodowości postanawiają współistnieć ze sobą, ale w mniej lub bardziej autonomicznych regionach, żeby wzajemnie nie mogły się uciskać. Wolałbym zobaczyć takie rozwiązanie. Ale ono nie jest popularne”.
  „Splitting Syria is the best possible outcome” – Henry Kissinger – 29.06.2013

 14. Marek S. said

  Obama powinien za „islamistyczą wiosnę” dostać od szatana „nobla śmierci”. Krew narodów arabskich leje się po nim jak woda z wodospadu. Tam gdzie pojawiali się jankesi, tam zawsze było tylko cierpienie, wojna i krew niewinnych. Jednak Syria to już szczyt amerykańsko-izraelskiego barbarzyństwa, gdyż amerykańska administracja oraz Izrael zdecydowały o całkowitej likwidacji bliskowschodnich chrześcijan. Narzędziem śmierci jest wcześniej stworzona Al-Kaida i jej syryjko-iracka wersja – Jabhat al-Nusra. Do rzezi aktywnie włączył się też „kalifat kaukaski” i Czeczeni. Na stronę islamistów przeszedł też palestyński Hamas. Poprzedni prezydenci Ameryki byli wychowani w tradycji chrześcijańskiej – jaka by ona nie była. Obama to zwolennik i entuzjasta islamu, więc chrześcijanie dla jego polityki to tylko przeszkoda…

 15. Brat Dioskur said

  Bambo nie rzuca slow na wiatr !Wlasnie generalicja egipska ostrzegla Morsiego ,zeby nie przeciagal struny.Przemysl turystyczny,glowne zrodlo dochodu Egiptu , lezy na obu lopatkach a w Europie wlasnie zaczyna sie sezon urlopowy.Psychoze strachu powieksza chocby wypadek zgwalcenia przez demonstrujaca dzicz 22 letniej Holenderki na placu Tahir.Glupiej zachcialo sie robic zdjecia.Ponoc „przecielo” ja nawet kilkudziesieciu i musiala zostac poddana operacji.

 16. Mordka Rosenzweig said

  re 13

  Pan Kissinger powiedzial:

  „Henry Kissinger uważa, że Syria może się podzielić na kilka regionów i taki scenariusz jest najlepszym rozwiązaniem dla Ameryki.”

  Ja pan Mordka uwasza, sze najlepszym rozwiazaniem dla nasza Unia Europejska jest podzielenie ruwniesz Polsza na tszy regiony.

  1. Jedna czesc Polsza pszeznaczona dla nasza rasa, ktura pszyjeszdza z nasz piekny milujacy pokuj Izrael.

  2. Druga czesc Polsza pszeznaczona dla nasza rasa mieszkajaca obecnie w u panuw Niemcuw.

  3. Tszecia czesc Polsza pszeznaczona dla nasza rasa mieszkajaca obecnie w ruszne kraje na swiecie.

 17. Boydar said

  Szanowny Panie Mordka
  Ja nie wiem, czy ja nie powinienem się wybrać, i ukręcić ta Pańska myszygene kopf, razem z ta przewidująca jadaczka.
  Z wyrazami szacunku 🙂

 18. Brat Dioskur said

  ad17
  .Boydar ,w zadnym wypadku! Kol.Mordka jest na naszym forum tym ,czym moglby byc Jaruzelski w samolocie prezydenckim lecacym do pechowego Smolenska…..

 19. Boydar said

  Nooo dooobra.
  Czuję się przekonany.
  Ale za tego jaruzelskiego, to Pan Mordka jeszcze Bratu dokopie. Jak amen w pacierzu. A ja się będę przyglądał(hi!).

 20. Rao said

  Tych zdjec z Egiptu zachodnie me®dia nie pokaza.

  http://www.zerohedge.com/news/2013-07-02/guest-post-egyptians-love-us-our-freedom

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: