Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Maxima Redemptionis
  minka o Wolne tematy (67 – …
  revers o „Niezawisimaja Gazieta”: Putin…
  lewarek.pl o Maxima Redemptionis
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Ciepłe spotkanie prezydentów Litwy i Izraela

Posted by Marucha w dniu 2013-08-01 (Czwartek)

Izraelski prezydent Szymon Peres rozpoczął czterodniową wizytę na Litwie i Łotwie. Litwa przewodniczy obecnie Prezydencji Rady Unii Europejskiej, dlatego celem wizyty jest podziękowanie UE za wpisanie libańskiego Hezbollahu na listę organizacji terrorystycznych. Izraelskie media nie ukrywają, że Peres chce też lobbować, aby cofnięto decyzję o obcięciu dotacji dla żydowskich osadników na terenach okupowanych.

Wczoraj izraelski prezydent spotkał się w Wilnie z prezydent Litwy Dalią Grybauskaitė, która przyjęła go bardzo życzliwie. Głowa litewskiego państwa wznosząc toast za swojego gościa, zwracała uwagę na trwające od wielu lat dobre stosunki litewsko-izraelskie, a także przypominała, iż osoby tej narodowości już od ponad siedmiu wieków są obecne w życiu Litwy. Grybauskaitė poszła nawet dalej, podkreślając obecność środowisk żydowskich na całym świecie i ich rzekomy wkład w “rozwój kulturalny, gospodarczy, społeczny i polityczny różnych krajów”.

Litewska prezydent zwracała uwagę, iż Żydzi zakładali pierwsze biznesy i punkty medyczne w jej kraju, zaś ponad 830 Litwinów zostało uhonorowanych tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, za pomoc Żydom w czasie II Wojny Światowej. Wyraziła również nadzieję, że stosunki litewsko-żydowskie będą dalej się rozwijać [niestety dla Litwinów – będą – admin]

Szymon Peres mówił natomiast, że jest bardzo szczęśliwy z powodu obecności na litewskiej ziemi, wspominając również koniec XIX wieku, gdy w Wilnie miało mieszkać ponad 40% Żydów. Wilno miało być wówczas ważnym miejscem rozwoju kulturalnego Żydów oraz ideologii syjonistycznej.

Prezydent Izraela wyraził zadowolenie z wkładu Litwy w odrodzenie się żydowskiej kultury, ale jednocześnie przypomniał, iż w czasie II Wojny Światowej zginęło ponad 220 tysięcy przedstawicieli tej narodowości na Litwie, do czego mieli przyczynić się również litewscy kolaboranci. Peres podziękował za ofiarność tych, którzy pomagali Żydom w czasie wojny, przechodząc następnie do spraw współczesnych. Podziękował on Litwie za wspieranie Izraela w lokalnych konfliktach, a także wyraził przekonanie o dalszej życzliwości Unii Europejskiej wobec Izraela.

Peres przekonywał, że Iran jest zagrożeniem nie dla Izraela, ale dla całego światowego pokoju, bowiem ma rzekomo produkować broń nuklearną i destabilizować sytuację na Bliskim Wschodzie. Głowa państwa żydowskiego wyraziła na koniec nadzieję, że UE zaangażuje się aktywnie w “proces pokojowy” w regionie.

W czwartek Peres ma wziąć udział w uroczystości w Ponarach, gdzie w latach 1941-1944 zamordowano ponad 100 tysięcy osób, w tym Żydów. Następnie uda się na Łotwę, na podobną uroczystość upamiętniającą Żydów zabitych w Rydze. W wydarzeniu wbrew wcześniejszym zapowiedziom weźmie udział prezydent Łotwy Andris Bērziņš. Łotewskie władze podchodzą do uroczystości z dużym dystansem, nie chcąc, aby ich kraj brał odpowiedzialność za wydarzenia z czasów wojny.

Na podstawie: lrytas.lt, timesofisrael.com.
http://www.autonom.pl

Komentarzy 8 do “Ciepłe spotkanie prezydentów Litwy i Izraela”

 1. Dictum said

  Do Polski, Rumunii i innych krajów socjalistycznych, które ten łobuz w jednej ze swoich wypowiedzi uznał już za własność Izraela, dołączy Litwa. Dla Litwinów Polacy to wrogowie, którzy okupowali od wieków Litwę, a żydzi serdeczni przyjaciele. Oj, przejadą się na tej przyjaźni, nawet im tego życzę.

 2. Psiemislavius said

  Peres powinien trafić do kryminału.

 3. Lily said

  Raz Peres,innym razem Murdoch w zaleznosci od potrzeb.U co niektorych lepki pracuje na pelnych obrotach 24 godziny na dobe przez caly rok. Polacy tylko snia na jawie,a wrog czuwa,nie spi…

 4. Plausi said

  Generalnie

  jeśli Perez
  to chodzi o interes.

 5. wi42 said

  Re: 1 D.
  Cytat….”a żydzi serdeczni przyjaciele. ”
  Owszem przyjaciele, tylko „litewscy kolaboranci” byli w wiekszosci wspol-wykonawcami zbrodni w Ponarach i innych miejscach zaglady zydow…. I nie tylko.
  W Ponarach zamordowano ok. 20 tys. Polakow, 8 tys. miejscowych Rosjan; rozpoczeto od 7,5 tys. jencow radzieckich.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Ponary_massacre

 6. Maja said

  Litwini nienawidzą Polaków, bo to wynika z kompeksu niższości. Polacy im krzywdy nie zrobili. Byłam tam ostatnio-bardziej szajsownych rzeczy nigdzie nie widziałam i to w sklepie z butami, z AGD a ponadto mania wyższości. Mądrość = pokora.Głupi naród i na siłę cofa sie do swoich pogańskich korzeni. Znajoma mi opowiadała, że lataja nad wodę i modla sie do pogańskich bozków. Gosciła religinych Litwinów, którzy nad tym ubolewali. Poza tym to grupa zażydzona. W Polsce jest wielu Żydów stamtąd.

 7. Inkwizytor said

  Re: 6

  Potwierdzam. Mój kolega opowiada, ze oni nas nienawidzą. Maja taki zwyczaj, ze polskich turystów pytaja o godzinę. Wiadomo, ze nie odpowiemy w ich języku i tu nastepuje szybki cios. Kolega wielokrotnie tłumaczył sprawy pobicia Polaków. Mieszka w Możejkach. Żydzi litewscy to tzw Litwacy. Wielu ich nasprowadzał towarzysz Piłsudski. Szowiniści litewscy, takie litewskie UPA ma na sumieniu tysiace Polaków zamordowanych w podwileńskich Ponarach. O tym trzeba pamietać

 8. Psiemislavius said

  Litwę w większości zamieszkują Żmudzini.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: