Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Greg o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  UZA o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  Boydar o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Papież Franciszek kanonizuje Piusa XII?

Posted by Marucha w dniu 2013-08-01 (Czwartek)

Papież Franciszek chciałby kanonizować także Piusa XII – poinformowała katolicka agencja ACI Prensa powołując się na anonimowe źródło w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Miałoby to nastąpić w taki sam sposób, jak zdecydowano o kanonizacji bł. Jana XXIII, czyli bez procesu kanonicznego dotyczącego autentyczności cudu za jego wstawiennictwem.

Jako najwyższy prawodawca w Kościele papież mógłby podjąć decyzję o kanonizacji bez cudu, zgodnie z formułą „scientia certa” (pewności wiedzy), „przeskakując w ten sposób stopień beatyfikacji”, poprzedzający kanonizację.  – Tylko papież może to zrobić i zrobi, jeśli zechce – wyjaśnia źródło w Kongregacji. Dodaje też, że Franciszek bardzo interesuje się Piusem XII i uważa go za wielkiego papieża, podobnie jak Jana XXIII, „choć z różnych powodów”. [Jak można jednocześnie uważać i Piusa XII, i Jana XXIII za wielkich papiezy, pozostaje tajemnicą Franciszka. – admin]

Zdaniem agencji, są też historyczne powody tego zainteresowania. Gdy bowiem w 1967 r. Paweł VI rozpoczął proces beatyfikacyjny Piusa XII, powołał komitet historyków, którzy mieli dogłębnie zbadać życie i postępowanie kandydata na ołtarze, ze szczególnym uwzględnieniem okresu II wojny światowej. W skład komitetu weszło czterech jezuitów: o. Pierre Blet (Francja), o. Angelo Martini (Włochy), o. Burkhart Schneider (Niemcy) i o. Robert A. Graham (USA). Ich praca doprowadziła do publikacji 11-tomowego dzieła „Actes et Documents du Saint Siège relatifs à la Seconde Guerre Mondiale” – kolekcji dokumentów z Tajnego Archiwum Watykańskiego z czasów II wojny światowej, gdy papieżem był Pius XII. Całość archiwów z tego okresu ma być dostępna w 2014 r., gdyż niezbędny jest czas na uporządkowanie 16 mln dokumentów z lat pontyfikatu Piusa XII (1939-1958).

Papież Benedykt XVI początkowo wstrzymał proces beatyfikacyjny Piusa XII, postanawiając zaczekać, aż watykańskie archiwa zostaną w 2014 r. otwarte dla uczonych. Jednak w 2009 r. zatwierdził ogłoszenie przez Kongregację Spraw Kanonizacyjnych heroiczności jego cnót. Wywołało to niezadowolenie części środowisk żydowskich, podnoszących zarzuty, że w czasie II wojny światowej milczał w obliczu zagłady Żydów.

Ponieważ zgłoszono już do Kongregacji niejeden cud przypisywany wstawiennictwu Piusa XII, papież Franciszek może zdecydować o pominięciu normalnej procedury i ogłosić go świętym, tak jak już postanowił w przypadku kanonizacji Jana XXIII, którą poddał pod głosowanie członków Kongregacji, choć nie zakończył się proces o uznanie cudu, do którego miało dojść po beatyfikacji – twierdzi źródło w Kongregacji. [Z tą różnicą, że Jan XXIII został jednak najpierw ogłoszony błogosławionym po normalnym procesie i uznaniu cudu przypisywanego jego wstawiennictwu – KAI.] Konieczność uznania drugiego cudu, wymaganego w prawie kościelnym do kanonizacji mogłoby bowiem spowodować konieczność dalszych prac procesowych, dlatego – według źródła ACI Prensy – Franciszek opowiada się za kanonizowaniem papieża Jana bez czekania na uznanie cudu.

[Powiedzmy sobie: posoborowy papież może beatyfikować czy kanonizować kogo chce, za co chce i w sposób, jaki mu akurat odpowiada. Po co więc cyrk z procesami, z uznawaniem cudów itd? – admin]

Matteo Luigi Napolitano, delegat Papieskiego Komitetu Nauk Historycznych w Międzynarodowym Komitecie Historii II Wojny Światowej uznaje taką decyzję papieską za możliwą. Jednak może wywołać ona kolejną dyskusję nad postawą Piusa XII w czasie wojny i oskarżenia o to, że był „papieżem Hitlera”. Według 51-letniego włoskiego historyka, „dyskusja o Piusie XII jest szerzej dyskusją o Szoah, czyli największej tragedii II wojny światowej”. Dlatego za normalne uważa on to, że bada się postawę Stolicy Apostolskiej w tym okresie.

Wielu innych historyków, w tym wspomniany o. Pierre Blet, od lat wskazuje, że Pius XII prowadził zakulisowe działania dla ratowania Żydów. Kazał m.in. otworzyć dla nich rzymskie klasztory, w których mogli się schronić. Także papiescy dyplomaci angażowali się w pomoc Żydom, m.in. abp Angelo Roncalli, późniejszy papież Jan XXIII, który wywalczył u władz tureckich przepuszczenie przez Bosfor statków z żydowskimi uchodźcami z Europy Wschodniej.

KAI, kra
http://www.pch24.pl/

Komentarze 72 do “Papież Franciszek kanonizuje Piusa XII?”

 1. Romank said

  Zastanawiam sie po co Papiezowi Franciszkowi..wdepnac w takie problem? Forsowac tak kontrowersyjnego Papieza, symbolu wspolpracy z Hitlerem…etc….
  przeciez „wszyscy wiedzom” ze bogosawil hitlerowcow w Rzymie..i nei zerobil nic dla ratowania zydow..a to co zrobil eeee…tam nie warto wspominac…
  Czy cos na temat juz wymyslilo malzenstwo Horvatow???
  Ci papierze stojacy za sede- ktore vacat????

 2. Atanazy said

  Ale pięknie i dostojnie wygląda Pius XII na załączonej fotografii.

 3. Romank said

  Ooo..jakze4 daleko mu do tego pieknego i dostojnego wygladu Pana Naszego z wlasna Curia…:

 4. Kudlaty said

  „Gdy ludzie kochają Papieża, to nie dyskutują nad jego zarządzeniami; nie kwestionują zakresu ich posłuszeństwa, ani też tego w jakiej kwestii mają być posłuszni”

  Papież św.Pius X

 5. Marucha said

  Re 4:
  Jedno motto gajówki:

  „Przeklęta taka wierność, która posuwa się aż do sprzeniewierzenia się prawu Bożemu! Jest to przewrotny obyczaj świata” (Księga życia)
  Św. Teresa z Aville

 6. Lily said

  Re 2; Czy po za pieknem i dostojenstwem u Piusa XII,nie zauwazyl pan niczego wiecej?

 7. Dictum said

  Ze strony Bractwa św. PX: „Papież ponownie porównuje katolickich tradycjonalistów do pelagian”

  Czyli wraz z Bractwem jesteśmy takimi odstępcami, jakich zwalczał św. Augustyn.

 8. marta15 said

  dary Franciszka na oltarz.czyli pilka plazowa I jakiszielony pasek. Na video tez warto zauwazyc, ze 2 gosciu witajacy Franciszka z samolotu wita sie z nim tradycyjnym , masonkim usciskiem dloni.
  widac to bardzo dokladnie.

  Piłka plażowa to na pewno prezent godny Chrystusa.
  Można by też dodać np. krasnala ogrodowego i pieska kiwającego łbem w aucie.
  Admin

 9. marta15 said

  ad 8 szkoda, ze jeszcze kostiumow bikini lub stringow meskich nie zlozyl.
  co za kpiny

 10. marta15 said

  ad 8 gdyby to zrobilo male dziecko to mozna by jeszcez uznac za zabawne i niewinne.
  Ale to zrobila niby najwyzsza glowa Koscila, na ktora caly swiat patrzy, a czesc nasladuje.
  Taki piekny, stary, zabytkowy oltarz zbeszczescony dmuchana, plastikowa , kolorowa pilka i kawalkiem jakiejs zielonej szmaty.

 11. Smigly said

  Gajowy czesto przytacza słowa św Katarzyny,Teresy czy sprzciw sw Pawłą w stosunku do św Piotra.
  Na tym jest zbudowana cała pozycja i linia argumentacji FSSPX
  Ale jest jeden problem.
  Zaden z przywołanych autorów powyzszych słów nie miał na myśli całkowitej kontestacji papieża ale jedynie sytuacji w ktorej papież mogłby wygłosić jakiś bład jak w przypadku św Piotra.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Właśnie FSSPX nie kontestuje papieża i ważności jego wyboru („nie zrzuca go z tronu”), lecz jedynie krytykuje te jego kroki, które stoją w ewidentnej sprzeczności z Magisterium.
  I to nam mają za złe sedewakantyści, którzy idą na całość.

 13. Inkwizytor said

  Re: 12

  I to jest właśnie panie Marucha, ośmieszanie i poniżanie papiestwa. Jakie to wygodne, sprzeciwiać się papieżowi i go uznawać. Asekurujecie się „byciem w pełnej łączności” z jednej strony a z drugiej wystepujecie w roli jedynych kontestatorów Vaticanum II. Ta postawa jest niekatolicka.

  P.S Sedewakantyzm nie zrzuca papieża z tronu, dobrze pan wie. Papież sam stawia się poza Kościołem gdy głosi herezję a heretyk nie może być Głową Kościoła.

 14. Marucha said

  Re 13:
  W koło Macieju… albo dookoła Wojtek…
  Historia Kościoła zna przypadki sprzeciwiania się papieżowi i nic go one nie ośmieszyły ani nie poniżyły.

 15. Jack said

  Sprytne posuniecie zydomasonerii z kanonizacja papieza Jana XXIII.
  Zapewnie chodzi o uwiarygodnienie Jana XXIII, poprzez kanonizacje Piusa XII.
  Wiadomo, ze za wstawiennictwem Jana XXIII zadnego cudu nie bedzie, wiec dlaczego nie zrobic wyjatku i ogłosic go swietym bez wymaganego cudu, a jednoczesnie zrobic Pius XII rowniez swietym uzywajac tej samej procedury. To zamknie usta przeciwnikom kanonizacji masona Jana XXIII.

  Wielkim cudem ktory dokonał papiez Pius XII jeszcze za swojego zycia było nawrocenie Wiel­kiego Rabina Rzymu, prof. Izra­ela Zolli, ktory w roku 1945 przyjął chrzest w Ko­ście­le ka­to­lic­kim. Na chrzcie przyjął imię Eugenio.
  Kiedy rozeszła się wieść o jego przejściu do Kościoła katolickiego, zaczął otrzymywać telefony pełne pogróżek i wyzwisk. Hebrajski miesięcznik ukazał się w żałobnej szacie graficznej. Zolli był zmuszony wyprowadzić się ze swojego mieszkania. Żona z córką znalazły schronienie w jednym z klasztorów, a prof. Zolli zamieszkał przejściowo na Uniwersytecie Gregoriańskim. Został przyjęty razem z żoną na audiencji prywatnej przez papieża Piusa XII, ktory otoczył nad nimi opieke. Żydzi po chrzcie rabina znienawidzili go i do dnia dzisiejszego nienawidza rowniez Piusa XII.

  Innym bardzo ciekawym cudem Piusa XII jest uzdrowienie Włoszki z Neapolu.
  W lipcu 2005 r. 36-letnia wówczas Maria Esposito była w ciąży. Lekarze zdiagnozowali u niej chłoniaka Burkitta. Groziła jej śmierć. Kobieta ważyła zaledwie 42 kg. Razem ze swoją rodziną modliła się o zdrowie.
  Było to kilka miesiecy po smierci Jana Pawła II. Wszystkie media i hierarchia Watykanska powtarzały jak mantre „Santo Subito” i ze JPII jest w Domu Ojca.
  Mąż chorej zaczął się modlić za wstawiennictwem Jana Pawła II, który zmarł 2 kwietnia tamtego roku.
  Którejś nocy przyśnił się mu Jan Paweł II. Był smutny. Powiedzial do Wlocha, ze nie ma zadnej mocy i nic nie moze pomoc, zalecil mu sie modlic za wstawiennictwem Piusa XII.
  Informacje te podano miedzy innym na kanale YT Rome Reports.
  httpv://www.youtube.com/watch?v=H6RG-bDJCec
  Niestety przed beatyfikacja Jana Pawła II wycieto fragment mowiacy, ze Jan Pawel II nie mam mocy i nic nie moze. Nawet Nasz Dziennik wydrukowal informacje o tym cudzie i snie, ale juz w nowej zakłamanej wersji.
  Od chwili, gdy ta wlaoska rodzina podjęla modlitwę za posrednictwem Piusa XII Maria szybko wracała do zdrowia. Calkowicie wyzdrowiala. Przez caly okres choroby byla w kontakcie ze swoim proboszczem i swoim lekarzem, ktorych poinformowano o snie meza i o niemocy Jana Pawla II.
  Tak ze wszytko jest udokumentowane i sa swiadkowie. Wloszka i jej maz sa przekonani, że jej wyzdrowienie było cudem za wstawiennictwem papieża Piusa XII. Oboje pojechali do Rzymu, by zgłosić swój przypadek w postulacji sprawy beatyfikacyjnej papieża Pius XII.

 16. Listwa said

  [Jak można jednocześnie uważać i Piusa XII, i Jana XXIII za wielkich papiezy, pozostaje tajemnicą Franciszka. – admin]

  trzeba i hermeneutykę ciągłości kanonizować i ciągnąć ją ciągle w przyszłość bo sama z siebie zamiera

 17. Jack said

  Tu jest ta informacja juz po cenzurze ( z wycietym kawialkiem o niemocy JPII) na kanale Rome Reports

 18. Marucha said

  Re 15:
  Sprytne posuniecie zydomasonerii z kanonizacja papieza Jana XXIII.
  Na to wygląda.,
  Kanonizacja Piusa XII uwiarygodni pupilka Kremla, Jana XXIII.

 19. Romank said

  Panie Gajowy…to nie sa zadni sedevacantysci…zadni katolicy…zadni chrzescijanie , ani zadni heretycy.
  To zwykle, platne, aninimowe skurwysyny mieszajace we lbach naiwnym- jak kocia kupa -katolikom i TO.i tylko TO….jest jednym , jedynym ich zadaniem na wielu Forach…z zwlaszcza tu na Gajowce , czemu sie specjalnie nie dziwie.
  naglosnienie duze, sporo ludzi codziennie odwiedza- a klamstwa powtarzane wielokrotnie w koncu zostawiaja slad.

  Tradycja to Bractwo Piusa X….i wskazana przez nic droga jest wlasciwa droga- jak pokazuje juz prawie 40 letnie doswiadczenie.
  Cale ich doswiadczenie pochodzi z gotowcow produkowanych przez masonka defnsywe w osrodkach takich jak Tradition in Action i inne odpryski tego samego Think Tanku. Prosze przesledzic ich publikacje i publikujacych..zauwazy pan, ze powtarzaja sie w wielu mutacjach na wszystkich takich pseudo sedevacantystyczntych i kontestatorskich katolickich sidach…
  Smiecie plugawe czego dowodzi plugawy jezyk , ordynarny i z uzyciem slow powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite,..,i zachowanie typowe dla agernciakow ubekow…wlacznie z metodami ” na byka””…wszarze udajacy intelektualistow wywijajacy wiechciem :-))))
  Polemika z takimi wszarzami nie ma najmniejszego sensu..oni nie szukaja polemik..kazda jedna traktuja- jako okazje prowokacji i przekierowania uwagi w jednym celu. Oplucia i zohydzenia wszystkigo co wiaze sie z Kosciolem i jego Hierarchia…
  Robia to z rozmyslem i celowo po to- zeby rozwalic jednosc Polakow, ktorych jednym jedyney lepiszczem, juz jaki pozostal jest Wiara…i Kosciol…
  Kazdy katolik ma prawo reagowac, scisle okreslone Prawem Kanonicznym i robi to Bractwo Piusa X..stad wsciekle ataki takich wlasnie parhatych szujow…dokopac opluc, zdyskredytowac…
  Niestey daje pan im ku temu mozliwosc, ktora daleko juz przekracza najbardziej wyrozumiala tolerancje.
  Ide o zaklad, ze ani jeden z nich nie jest chrzczony….woda:-)))))

 20. Noname said

  Re. 11 i 13
  Obawiam się, że Szanownego Gajowego i podobnych mu „wyznawców linii FSSPX” nic nie zdoła przekonać, że „król jest nagi”…
  zaczynam wątpić czy mogłoby się to udać nawet prawdziwemu Aniołowi z Nieba (dla jasności: nie chodzi mi o anioła z Listu do Galatów). Można tylko współczuć…

 21. Romank said

  Panie Gajowy…to nie sa zadni sedevacantysci…zadni katolicy…zadni chrzescijanie , ani zadni heretycy.
  To zwykle, platne, aninimowe skurwysyny mieszajace we lbach naiwnym- jak kocia kupa -katolikom i TO.i tylko TO….jest jednym , jedynym ich zadaniem na wielu Forach…z zwlaszcza tu na Gajowce , czemu sie specjalnie nie dziwie.
  naglosnienie duze, sporo ludzi codziennie odwiedza- a klamstwa powtarzane wielokrotnie w koncu zostawiaja slad.

  Tradycja to Bractwo Piusa X….i wskazana przez nic droga jest wlasciwa droga- jak pokazuje juz prawie 40 letnie doswiadczenie.
  Cale ich doswiadczenie pochodzi z gotowcow produkowanych przez masonka defnsywe w osrodkach takich jak Tradition in Action i inne odpryski tego samego Think Tanku. Prosze przesledzic ich publikacje i publikujacych..zauwazy pan, ze powtarzaja sie w wielu mutacjach na wszystkich takich pseudo sedevacantystyczntych i kontestatorskich katolickich sidach…
  Smiecie plugawe czego dowodzi plugawy jezyk , ordynarny i z uzyciem slow powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite,..,i zachowanie typowe dla agernciakow ubekow…wlacznie z metodami ” na byka””…wszarze udajacy intelektualistow wywijajacy wiechciem 🙂 )))
  Polemika z takimi wszarzami nie ma najmniejszego sensu..oni nie szukaja polemik..kazda jedna traktuja- jako okazje prowokacji i przekierowania uwagi w jednym celu. Oplucia i zohydzenia wszystkigo co wiaze sie z Kosciolem i jego Hierarchia…
  Robia to z rozmyslem i celowo po to- zeby rozwalic jednosc Polakow, ktorych jednym jedyney lepiszczem, juz jaki pozostal jest Wiara…i Kosciol…
  Kazdy katolik ma prawo reagowac, scisle okreslone Prawem Kanonicznym i robi to Bractwo Piusa X..stad wsciekle ataki takich wlasnie parhatych szujow…dokopac opluc, zdyskredytowac…
  Niestey daje pan im ku temu mozliwosc, ktora daleko juz przekracza najbardziej wyrozumiala tolerancje.
  Ide o zaklad, ze ani jeden z nich nie jest chrzczony….woda:-)))))

 22. Romank said

  Przekonywanie, ze krol jest nagi,,ma sens jesli przekonywujacy widzi krola:-)))
  Panowie przekonujecie ochrzczonych…ochrzcijcie sie sami..pouczcie katechizmu, i historii Kosciola….oraz opisoe dawnych dziejow Kosciola, ktore tak przez tych niby czystych i poboznych sa gloryfikowane i idealizowane…
  Polecam Historie Prokopa z Cezarei…..opisujaca jak to wygladalo pod koniec V wieku…oczami Chrzescijanina… opisujacego zachowania obyczaje nabozenstwa innych Chrzescijan, schizmy i herezje…i dyskusje, przekonywania i rznaiatki dlka zbawienia,,byle byloby co zgarnosc po zarznietym…
  Kogo chcecie zarznac tym razem…kogo swierzbi majatek Kosciola????KTo sie chce nim podzielic????
  Smialo??? od Nimcow..od Rosjan trudno to nei ogorek i moze pogrzyzc:-)))
  A o pracy pomysleliscie ….towarztysze????

 23. u said

  Papiez Franciszek, po tym biedaku wszystkiego mozna sie spodziewac i wcale bym sie nie zdziwila, jak z rozpedu kanonizuje – Bibiego, jeszcze za zycia.

 24. Marucha said

  Re 19:
  Chciałbym, aby Pan był w błędzie – ale wiele wskazuje na to, że przynajmniej pewna część sedewakantystów dostała się pod wpływy złych mocy. Dam sobie łeb uciąć, że wielu z nich to szczerzy katolicy, nie mogący ścierpieć postępującego rozkładu Kościoła, ale nie tędy droga.

  Re 20:
  Do czego niby trzeba przekonywać gajowego?
  Co mi Pan może powiedzieć, czego od dawna nie wiem?

 25. Smigly said

  Panie Gajowy.
  Coraz wiecej wiernych Bractwa przekonuje sie do sedevacantyzmu.
  W Krakowie jest dwa razy wiecej wiernych u ks Trytka niz w kaplicy Bractwa 🙂
  Prosze przeczytac i przestudiowac dwa ponizsze linki a przekona sie pan ze linia argumentacji Bractwa jest nie do obrony.
  Te linki otrzymalem od wiernych Bractwa ktorzy po cih wnikliwym przeczytaniu przekonali sie do stanowiska sede vacante.

  Click to access TradsInfall.pdf


  http://www.novusordowatch.org/the_chair_is_still_empty.htm#.UfGGx20sba8

 26. Marucha said

  Re 25:
  Mówi Pan, że im większa liczba, tym większa racja?
  Niech Bóg ma w swej opiece szczerych sedewakantystów.
  Ja pozostaję przy Bractwie.

 27. Inkwizytor said

  Re: 19

  Kafelstei zwowu rozpierduchę robisz na sajcie Maruchy ? Twój chamski sposób wypowiedzi znamionuje że jesteś prawdziwe chazarskie bydle

 28. Inkwizytor said

  Re: 26

  Oczywiście, ze tak nie jest. Nie oo liczby zależy prawda ale to własnie argument masowości ruchu abpa Lefebvre był wielokrotnie podnoszony przez zwolenników FSSPX przeciw sedewakantyzmowi. A to, ze macie więcej seminarzystów, kaplic, szkół itp. Pan pozostaje przy Bractwie, ok pański wybór, ja pozostaję przy sedewakantyzmie chociaż jak pan wie długi czas od 1999 do 2005 słuchałem Mszy w warszawskim przeoracie FSSPX. Pamiętam jeszcze ich skromne początki na Żwanowieckiej w wynajmowanym domku a takie Kafelstein plugawy suponuje, że to niby taka krysza dla rozbicia jedności Polaków. Kafelstein, ty może nawet i byłeś chrzczony tylko chrzest ci się nie przyjął 🙂

 29. Griszka said

  @28
  Teraz się już nie dziwę, że Pan mu odwarkujesz a nie wdajesz się z nim w żadne dyskusje. Romcio to albo równie zabetonowany katolicznik niczym członek Drogi Neokatechumenalnej (jak ktoś z nimi rozmawiał to wie o czym mówię) albo zwykły szkodnik. Rzeczywiście, po takich trzeba strzepnąć pył z butów i sprzedać im kopniaka w tyłek.

  Pragniesz ratować Tradycję Kościoła, więc jesteś ubowcem. RomanK to zaiste wrzód na zdrowym organizmie tego forum.

  @25
  A ile jest kaplic sedewakantystów w Polsce ? Ilu jest tam przyjezdnych ?
  Ja się nie dziwię, że wielu ludzi wybiera takie rozwiązanie. Ten ostatni pontyfikat wszystkim daje w kość.
  Według mnie każdy musi osądzić to we własnym sumieniu.
  Ja i tak zostanę przy FSSPX, chociaż zupełnie nie popieram usunięcia bp Williamsona.

 30. Griszka said

  Co do Tradition in Action. Nie zgadzam się ze wszystkim co jest umieszczane na tym serwisie, ale jaki RomanK ma dowód, że są masonami ? Czyżby w „katolicyzmie RomanaK” obmowa to jest główny oręż, po który się sięga, gdy chce się walczyć z przeciwnikiem. Ciekawe, nie powiem.

 31. Jack said

  Tutaj chyba jest artykul zrodlowy na podstawie ktorego Polonia Christiana opublikowala te wiadomosc.
  http://www.ewtnnews.com/catholic-news/Vatican.php?id=8193

 32. Romank said

  Do dowodow agencie Griszka zawsze dostajecie dostep oczywiscie normalna droga sluzbowa . Po okazaniu legitymacji sluzbowej i podaniu rozkazu przelozonego… ze mozecie miec dostep. Ksywke dano wam po to , zeby sie nia poslugiwac na Gajowce..a nie w achiwum operacyjnym resortu. Dobrze o tym wiecie -zatem nie rznijcie glupa i nie zadajcie glupich pytan, majacych na celu uwiarygodnienie partnera na sluzbie:-))) bo sie dekonspirujecie.
  I uzywajcie w koncu jezyka jakiego was uczono do kontaktow operacyjnych! Nie zargonu! Uzywanie vulgarnej kminy przez podajcego sie tradycjonaliste i naukowca od razu go dekonspiruje…a pamietajcie roboty dzis nie zawiele….nawet w Rosji!
  Lepiej podajcie, ze wy widzieliscie Tych innych agentow co deklaruja uczstnictwo… co powoluja sie ze sluchali w Warszawie na poczatku Tradycjonalistow i podgladali tez:-)) oczywiscie sluzbowo:-))) Pamietajcie ze zasada swiadczyl sie kun drugim kuniem..jest co prada glupia lae skuteczna i dziala.:-)))
  Idzta wszarze ubeckie na lepsze szkolenie:-))))))
  Daje wam w kosc chodzenie do kosciola?????,,w sumie za cos wam placa sakramenckie pobozne lenie…sluzba nie druzba…zmiany nastepuja ze ciezko sie polapac:-)))))
  Bez zadnego wspolczucia……

 33. Romank said

  I jeszcze jedno osly ubeckie…
  Dyskusja prymitywie Griszka to …wymiana pogladow…jest uprawiana przez ludzi inteligentnych!

  Wymiana bluzgow..nie jest dyskusja…ale przypomnieniem o tym:-))) i o tym ze nie ma skokow ewolucyjnych miedzy pietrami gatunkow:-))))
  Swini mozna tylko odkwiknac:-))))

 34. Rysio said

  „………Niech Bóg ma w swej opiece szczerych sedewakantystów. Ja pozostaję przy Bractwie….”

  Nawet Gajowemu rura mięknie.

  🙂 🙂 🙂

 35. Griszka said

  Romuś. Udziela ci się taka sama paranoja jak ongiś Palmerowi Eldritchowi.
  W tej chwili nawet nie mam zamiaru się zajmować twoimi śmiesznymi oskarżeniami, w których pomawiasz mnie o bycie agentem, a których moc dowodowa jest na poziomie plotek kompilowanych przez statystyczną wiejską babę. Mam je gdzieś. Byle pajac mający dostęp do internetu może w ten sposób etykietkować swoich oponentów.

  Dodam jeszcze, nie wiem jak trzeba mieć zlasowany mózg, żeby opowiadać o katolikach walczących o Tradycję w Kościele katolickim jako o agenturze masońskiej albo jako ubekach. Marucha też się do nich zalicza. W niego też rzucasz w tym momencie kalumniami. Chociaż nie masz odwagi, żeby je zaadresować bezpośrednio – co jest charakterystyczne dla typowych internetowych błaznów.

  Romuś, wypad na Mszę odprawianą na plastikowym stołku, czy co w tej waszej sekcie posoborowej, używacie skoro wam tradycyjny poświęcony ołtarz nie odpowiada. Wspominam, bo wiem, że lubicie jak jest nędznie, po dziadowsku, byle jak i przodem do pospólstwa jak Luter przykazał.

 36. Griszka said

  Romuś, widzę, że dobrze ugryzłem, bo aż dwukrotnie mi odpisujesz.
  I nie kłam, że kiedykolwiek miotałem bluzgi w twoim kierunku. Zawsze starałem się swoją pozycję argumentować – vide rozmowa o niepotwierdzonym członkostwie w masonerii przewodniczącego francuskiego episkopatu albo zmiany w liturgii po SV II.
  Dzisiaj jednak swoimi chorymi insynuacjami w kierunku tradycjonalistów mnie zdrowo wkurzyłeś. Koniec sentymentów dla łajz obsikujących katolicką Tradycję. Rzeczywiście teraz popieram metody Pana Inkwizytora. Solidny kop w zad to jest jedyna rzecz na jaką zasługujesz.

  ” o tym ze nie ma skokow ewolucyjnych miedzy pietrami gatunkow:”

  PS. Wydawało mi się, że m.in. Pius X i Pius XII zabronili katolikom popierania darwinizmu, ale widocznie w „katolicyzmie RomkaK” całe Magisterium można wywalić na śmietnik historii. Człowiek powstał z małpy, nie został bezpośrednio stworzony przez Boga. Nieźle. Pajacuj dalej.

 37. Inkwizytor said

  Re: 35

  Taką chachłacką łajzę jak romuśK należy lać w mordę panie Griszka i patrzeć czy równo puchnie 🙂 Ten gnojek jest taki wygadany tylko w stosunku do katolickich Tradycjinalistów. Jestem przekonany, ze gdyby Marucha nie był adminem to też by go obesrał ten spasiony i wyleniały knur.

 38. Psiemislavius said

  Żyd Kafelstein pokazał swoje prawdziwe oblicze.

 39. Ktps said

  Prawdziwy Polak i Katolik nie sparodiowal by modlitwy Ojcze Nasz jak zrobil to kafel. Dla niego zadne swietosci nie istnieja – moze z wyjatkiem Belzebuba.

 40. Marucha said

  Re 35:
  Panie Griszka… ja nie dałbym głowy, czy niektórzy ultra-tradycjonaliści nie są sami masonami (lub podobnymi) albo czy nie są przez masonerię manipulowani. Pan dałby?

  Wie Pan, można – i należy – kochać Tradycję, Mszę Wszechczasów i Kościół Przedsoborowy.
  Ale ultra-tradycjonaliści bardziej nienawidzą obecnego Kościoła, niż kochają ten dawniejszy.

  Tak ja to widzę. Może się mylę.
  Wiem tylko, że nasza barka jest dziurawa. Ale nie wiem, czy skoczenie za burtę poprawi moje szanse na przeżycie.

 41. Marucha said

  Dajcie spokój, ludzie, Roman Kafel i mnie ostatnio szokuje, ale żadnym Żydem nie jest i nie był.

 42. Griszka said

  @40
  Na pewno są tacy, Panie Marucha. Co do masonów to nigdy osobiście o takim przypadku nie słyszałem, ale wiem o ludziach powiązanych z lichwą i żydostwem, którzy szkalowali w perfidny sposób biskupa Williamsona. Tam mamy jednak do czynienia z konkretnymi, solidnymi dowodami. Tutaj, gdy się popatrzy na wpis nr 21 autorstwa Pana Kafla, widzimy jedynie rzucane w eter oskarżenia i to jak najgorsze w treści. Zostało pomówione całe Bractwo św. Piusa X. Tak samo jak TiA.
  Rozumiem, że można się nie zgadzać z linią jednej i drugiej organizacji, ale to nie uzasadnia ewidentnej obmowy.

  To nie pierwszy taki numer w wykonaniu Kafla, jeśli chodzi o szkalowanie FSSPX. Mnie cierpliwość się skończyła.

  RomanK dobrze wie, że ADL ostro atakowało FSSPX za odrzucanie SV II i trwanie wiernie przy 2000 letnim nauczaniu Kościoła (sami te dwa tysiąclecia podkreślali), gdy jeszcze mieli w swoich szeregach bp Williamsona. Niech przestanie rżnąć głupka.

 43. ikarek said

  Ja tam jasnowidzem nie jestem, ale jak ktoś tu miałby być agentem, to stawiałbym na inkwizytora. Chociaż z drugiej strony, czy ktoś wyszkolony zachowywałby się tak kretyńsko?

 44. Griszka said

  @43
  Jasnowidzem nie jesteś, ale hazard uprawiasz. Na jedno wychodzi. Strzelasz w ciemno.

 45. Inkwizytor said

  Re: 43

  Popisz tu w Gajówce parę lat jak ja to przekonamy się o twoim zdrowiu psychicznym i inteligencji 🙂 Bo przyjść i opluć to może każdy, nawet ikarek

 46. Romank said

  Agenci panie Ikarku to dupki i szuje…idiotow tam nie potrzebuja, ale wlasnie cenia sobie szuje na tyle …na ile im placa:-)))
  I to sa ich slabe strony:-)))
  Poddaje sie ich wtedy dla sprawdzenia testowi szpicem:-))) tak- jak pan sprawdza kwasem czy srebro jest srebrem, a zloto zlotem… Test szpicem polega -ze delikatnie szpicem buta naciska pan extremiste i rozciera..i wylazi natychmiast exkrement agentury:-)))
  Proste…jak konstrukcja cepow… z ktorych agentury buduja…jak pan sam widzi.
  Zwykle dupki i szuje , kurczowo zaslaniajace swoje wstydy ksywkami…BO- jak pan wie ludzie uczciwi nie wstydza sie swoich nazwisk:-))) Prosze np. piesek Dupek pana barona:-)) Dumny …ze swego dupkostfa…coz on winien ze sie urodzil dupkiem:-)))
  Dlatego- jak pan widzi -Dupek pana barona na tych arcydupkow nawet nie zaszczeka nie mowiac o odszczekiwaniu:-))) ale sprobuj pan go zawolac inwiligator,???? zezre pana..zagryzie:-))))
  Ksywki bowiem maja rozne zadania dlatego roznie wygladaja…profil kretyna, profil chama, polglupa..etc to sa wszystko przykrywki agentury..
  Normalni ludzie poprostu dyskutuja…tylko tyle..oni nie maja ukrytej agendy i celow wyznaczonych do spelninia na takim- czy innym forum..odwrotnie niz ci tutaj.
  Ale wlasnie co mieli….. to zrobili:-)))))

 47. Griszka said

  @46
  Romek, nie zauważyłeś ? Rozmawiasz właśnie z anonimowym nick’iem. Uważaj, bo to może być agentura KGB :):)

 48. Romank said

  Te dupek,…….,Romek- to mow do kolesia z referatu:-))))

  Panie Gajowy..po co pan to powtarza:-))) Oni doskonale wiedza kim jestem, pan wie setki ludzi wie…
  Czy kiedykolwiek , ktorykolwiek z nich napisal tu prawde????? Ich zadaniem jest klamac, oczerniac i opluwac..dzielac…:-))
  Totez inaczej nie potrafia…musza klamac…po tym sie ich poznaje:-))
  To najlepszy papierek Lakmusowy…na sierzantow dupkofff…Klamstwo..w malym klamstwo w duzym…:-)))
  Dla mnie- jak pan wie- nazwanie mnie Zydem, czy Polakiem czy Ukraincem nie jest zadna ujma..ani zadna obraza:-)) Jak panu dobrze wiadomo nie jestam ani antysemita ani antyukraincem ani samonienawidzacym sie Polakiem..i nie musze za to niczego sie wstydzic… Przeciez tez moglbym sie zaksywkowac np jako.. Obrzyn Szujski :-)))),
  Invigilator Najemny:-)))) czy nawet Siempolislaw Koniowalski:-)))))

 49. Griszka said

  Romciu, ale jak napiszę, że jesteś zakłamanym fajfusem oczerniającym katolików, którzy nawet według oficjalnej wykładni mają jedynie „nieuregulowany status kanoniczny”, wyzywającym ich od ubowców i masonów to ciebie biedaku chyba nie oczerniam ? Prawda ?

  PS. Mogę ciebie nazywać też „Sierżant Dupek” skoro „Romek” ci nie odpowiada. W końcu „kłamstwa, oczernianie i opluwanie” to twoja działka na tym forum. A może nawet odcinek zadaniowy…

 50. Inkwizytor said

  Re: 49

  Trzeba mówić o tym przygłupie prawdę, chachoł Kafelstein 🙂 wróg Kościoła i Polaków udajacy zatroskanego patryotę

 51. Romank said

  te dupek… Ty tzn kto???? czyje swiadctwo bierzmowanie wyciagniesz????
  Ksywko…krzcze cie:-)))) jakie wy katolicy klamliwe gnoje???
  Oczerniac mozna tylko ludzi…wy jestescie extremantami agentury…to wy oczerniacie ludzi..Papiezy, biskupow, katolikow… posadzacie. podsuwacie falszywe dowody z falszywych think tankow…falszywych autorytetow i falszywe wnioski!

  To- ze odpowiadam takim anonimowym rozdeptanym gownom jak wy,,to tylko forma dialogu z Czytelnikami Gajowki…nic innego,,,nei musicie opowiadac wy nie istniejecie pajace platne..jestescie viryualnymi gnidami…Zatem to co powiadacie nie ma zadnego znaczenia…czy ty nozem krzczony:-)) czy olany cieplym moczem:-)))
  Nie macie zadnej zdolnosci ani wiarygodnosci…ani godnosci …nic:-))) takie zepsute powietrze :-))) ktore nie ma zadnego znaczenia oprocz tego… ze przez sam smrod powoduje odruchy wymiotne.

 52. Griszka said

  Romeczku. Rozpędzasz. Nie wykazałeś ani razu mi kłamstwa zakłamany gnojku. Wskaż link niech ludzie zobaczą gdzie niby posuwałem się do kłamstw. Do tej pory nawet ze mną dyskutowałeś i żadnych pretensji nie było. Teraz mam niby traktować poważnie jakieś żale w pod moim adresem. Dobrze się czujesz ?
  Ja mam je osobiście gdzieś. Tak samo jak kazania prawione przez Pytla. Co z tego, że się pod swoim kretyństwem imieniem i nazwiskiem podpiszecie ? Ile razy to trzeba powtórzyć, żeby w końcu dotarło ?

  Bp Fellay, bp Ruiz de Galarreta, bp Tissier de Mallerais też ? I pozostali księża Bractwa to też są anonimy ?
  Pomówiłeś wielu ludzi pajacu podszywający się pod zatroskanego katolika. I jaki wpływ może mieć FSSPX na to co się piszę na niezależnym portalu ? Co ty sobie obszczymurze wymyśliłeś ?

  „Papiezy, biskupow, katolikow… posadzacie. podsuwacie falszywe dowody z falszywych think tankow…falszywych autorytetow i falszywe wnioski!”

  Wlazłeś na jedno TiA i teraz wszyscy w duchu Talmudu mają przepraszać. Nic tym ludziom nie wykazałeś. Znalazłeś kilka nazwisk i adresów. Gdzie są dowody na ich rzekome powiązania z masonerią, pajacu ?

  Romek. Wykładaj dowody na stół tak jak mnie męczyłeś w przypadku tego przewodniczącego francuskiego episkopatu.
  Inaczej odszczekaj swoje kłamstwa.

 53. Griszka said

  Ile razy mam ci tłumaczyć, klocu jeden, że obsikałeś Bractwo św. Piusa X.
  Cytat z posta nr 19:

  „Tradycja to Bractwo Piusa X….i wskazana przez nic droga jest wlasciwa droga- jak pokazuje juz prawie 40 letnie doswiadczenie.
  Cale ich doswiadczenie pochodzi z gotowcow produkowanych przez masonka defnsywe w osrodkach takich jak Tradition in Action i inne odpryski tego samego Think Tanku. Prosze przesledzic ich publikacje i publikujacych..zauwazy pan, ze powtarzaja sie w wielu mutacjach na wszystkich takich pseudo sedevacantystyczntych i kontestatorskich katolickich sidach…
  Smiecie plugawe czego dowodzi plugawy jezyk , ordynarny i z uzyciem slow powszechnie uznawanych za nieprzyzwoite,..,i zachowanie typowe dla agernciakow ubekow…wlacznie z metodami ” na byka””…wszarze udajacy intelektualistow wywijajacy wiechciem 🙂 )))”

 54. Boydar said

  W Gajówce nie ma przygłupów, no chyba że ja sam. W najbliższych dniach to przemyślę.

 55. Griszka said

  powinno być: „co się publikuje na niezależnym portalu”

  .

 56. Romank said

  Cyt. dupka:
  Trzeba mówić o tym przygłupie prawdę, chachoł Kafelstein 🙂 wróg Kościoła i Polaków udajacy zatroskanego patryotę///
  Sama prawda:-))))….jedno po drugim klastwo za klamstwem…idzcie sie dac wypchac glupie klamliwe gnoje:-)))) Wroh kosciola:-))) pisze dupek- plujacy na Kosciol:-))) sedewakantysta zeklarowany….:-)))
  To wogole jakis parobek..wyslijcie go panowie Ubole przelozeni do obory….:-)))

  TY dupku …drugi…nie wywijaj zaimkam-i ja… mnie etc,,bo ty nie istniejesz klamco i implancie…imposterze…ty jestes nikim,,ksywka….extrementem….
  Zadac to ty mozesz najwyzej podwyzki od swych pryncypalow- ale , watpie zeby po zdemaskowaniu chcieli co dodac wogole:-))))

 57. Smigly said

  Panie Gajowy.
  Ja od 5 lat jestem wiernym Bractwa.
  Ale to co tam sie dzieje od paru lat jest straszne.
  U ksiezy brak jest dyscypliny, ubostwa, coraz wieksze niechlujstwo, lenistwo, pogarda
  A nad tym wszystkim roznosi sie duch liberalizmu.
  Wśród wiernych jest totalna wieza Babel.
  Starsi wierni uwazaja papieza za heretyka a caly kosciół za antykosciol posoborowy (oczywiscie nie uwazaja siebie za sedekow bo oni przeciez uznaja papieza hehe)
  Nowi wierni oraz sukcesy duszpasterskie liczone w liczbach na ktore tak napalony jest ks Karol przychodza bo jest fajnie, poboznie i komunia na kleczaco.
  A w tygodnu na msze czy inne czuwania do neokatechumenatu lataja. No i oczywiscie nie moga sie doczekac na kanonizacje JPII
  No to jest totalne szalenstwo. Ale co tu sie dziwic skoro we Francji jest ksiadz w Bractwie ktory odprawia msze trydencka w jezyku narodowym przodem do ludzi hehe.
  To sa wlasnie owoce staczania sie po lini liberlizmu Bractwa.
  Bp Wiliamson te bledy Bractwa bardzo dobrze dostrzegal od dluzszego czasu.

  Ale nie ma co sie dziwic wiernym skoro przyklad idzie z gory:
  Bp Fellay mówi, że Kościół oficjalny to Kościół katolicki i nie można go nazywać Kościołem modernistycznym, to x. Gleize mówi, że Kościół soborowy to tylko tendencja w Kościele katolickim, a tu teraz znowu bp Tissier de Mallerais, że sekta soborowa to inna religia i inny Kościół niż ten katolicki i od dawna głosi, że Benedykt XVI głosi jawne herezje. Ale nie wyciąga z tego konsekwencji. I nie nazywa głosiciela herezji „heretykiem”
  (http://lefebvristes.forum-box.com/t1916-Excellent-article-tr-s-muscl-de-Mgr-Tissier-de-Mallerais-dans-le-Sel-de-la-Terre.htm

  Do tego jeszcze tragedia w przeoracie w Warszawie.
  Jest trzech neo ksiezy wyswieconych w watpliwym posoborowym rycie swiecen.
  A co na temat takich ksiezy mozemy przeczytac w publikacjach Bractwa ktore znajduja sie przed samym wejsciem do kosciola????

  Katechizm o kryzysie w Kościele:

  91. Czy wolno otrzymywać sakramenty według nowych obrządków?

  Z powodu wyżej wspomnianych braków nie powinno się otrzymywać sakramentów w nowych, ale jedynie w starych obrządkach, gdyż tylko te są godne i z pewnością ważne. Normalnie nie jest dozwolone przyjmowanie sakramentów w formie, która jest w jakikolwiek sposób wątpliwa. Wyjątkiem są sakramenty dla osób umierających, jeśli nie jest możliwe sprowadzenie w odpowiednim czasie księdza wiernego Tradycji.

  Artykul z „Zawsze Wierni” ” Problem z nowym rytem święceń”:

  Istotne elementy formy i materii są nienaruszalne i nie mogą zostać zmienione przez nikogo – nawet sobór ani papież nie posiadają takiej władzy. Wyjaśnia to Leon XIII w bulli Apostolicae curae:
  Kościołowi nie wolno zmieniać, ani nawet dotykać, materii czy formy sakramentów. Może on zmieniać, usuwać czy wprowadzać coś do obrzędów nie zasadniczych lub do „ceremonii” towarzyszących udzielaniu sakramentu, takich jak procesje, modlitwy czy hymny, przed lub po słowach właściwej formy.
  Św. Tomasz uczy:
  Jest oczywiste, że gdy się opuści coś z tego, co stanowi istotną część formy sakramentalnej (substantia formae sacramentalis), ginie należyta treść znaczeniowa słów i w następstwie sakrament nie dokonuje się7 .
  W tym samych duchu wypowiada się św. Pius X:
  Dobrze wiadomo, że Kościołowi nie przysługuje prawo wprowadzania czegoś nowego do istoty sakramentów (Ex quo nono).
  W przypadku zaistniałych uzasadnionych wątpliwości co do ważności udzielanego sakramentu, wiernych obowiązuje zakaz jego przyjęcia.
  Katolikowi nigdy nie wolno więc korzystać z sakramentów, co do których ważności istnieje uzasadniona wątpliwość. W obecnej sytuacji stosuje się to często do sakramentów, których szafarzami są księża wyświęceni według nowego obrządku. Nie rozstrzygając kwestii ważności ich święceń, z całą pewnością możemy jednak powiedzieć, że w przypadku tak poważnej i dalekosiężnej w skutkach wątpliwości, świadome korzystanie z posługi duszpasterskiej tych kapłanów, które należą z pewnością do wyżej wymienionych grup 2° i 3°, jest moralnie niedopuszczalne.

  artykuł ks P. Scott’a:

  ks. Scott: „…przełożeni mają prawo naciskać, by jakikolwiek ksiądz zwracający się ku Tradycji, ponownie, warunkowo przyjął święcenia…”
  „…od kogo mieliby ci seminarzyści przyjąć święcenia kapłańskie? Od soborowych biskupów, którzy, ze względu na ich wątpliwe intencje, udzielają wątpliwych sakramentów?
  „Sakramenty są bękarcimi sakramentami. Nie wiemy już, czy są sakramentami, które udzielają łaski. Nie wiemy już, czy ta Msza udziela nam Ciała i Krwi naszego Pana Jezusa Chrystusa.”

  Te wszystkie przerazajace rzeczy ludziom otwieraja oczy i zaczynaja szukac czystej wiary katolickiej nie skazonej liberalizmem.
  Jeszcze raz Gajowemu oraz wam wszystkim polecam artykuly ktore jeszcze raz wklejam.
  Nie znajdziecie nigdzie tak wnikliwej i pelnej analizy dotyczacej sporo pomiedzy Bractwem a Sedewakantyzmem

  Click to access TradsInfall.pdf


  http://www.novusordowatch.org/the_chair_is_still_empty.htm#.UfGGx20sba8

 58. Griszka said

  Spytałem gnojku czy ludzie reprezentujący Bractwo św. Piusa X we wpisie nr 19 są anonimowi ? Widać to anonimy. Najwyraźniej w „katolicyzmie Kafla” można ich obmawiać na wszystkie sposoby. Chrześcijanin od siedmiu boleści o talmudycznej mentalności.

  Tamtego francuskiego biskupa broniłeś niczym Częstochowy a innych biskupów i księży obsikałeś niczym wioskowy kundel, bez żadnego sentymentu. Co to za rabiniczna logika ? Księdza Stehlina też pomawiałeś wcześniej na tym forum.

  Typowy bezwstydny potwarca. Żadnych dowodów nie posiada po za plotkami z magla na poziomie wiejskiej baby. I ty śmieciu żeś pouczał ludzi z Tradition in Action co do prawdomówności… Żałosne.

  PS. Kafel, nie dociera do ciebie, że to w sieci zostanie ku pamięci. Myślisz, że jak podpiszesz swoje kalumnie imieniem i nazwiskiem to mnie wzruszy ? Sam siebie dokładnie obsmarowujesz.

 59. Griszka said

  Powinieneś podpisywać się pełnym imieniem i nazwiskiem: Roman Kafel. Pod każdą obelgą.
  Potem jeszcze ktoś pomyśli, że chcesz zachować anonimowość. Nie krępuj się.
  A może boisz się, że te twoje wypociny będą pojawiały się jako pierwsze rekordy w wyszukiwarce do twojego nazwiska Romeczku ?

 60. Zdziwiony said

  Panowie, wasz język przypomina mi język zawarty w znanym liście, hi,hi…

  „Zaporoscy Kozacy do sułtana tureckiego! Ty, sułtanie, diable turecki, przeklętego diabła bracie i towarzyszu, samego Lucyfera sekretarzu. Jaki z ciebie do diabła rycerz, jeśli nie umiesz gołą dupą jeża zabić. Twoje wojsko zjada czarcie gówno. Nie będziesz ty, sukinsynu, synów chrześcijańskiej ziemi pod sobą mieć, walczyć będziemy z tobą ziemią i wodą, kurwa twoja mać. Kucharzu ty babiloński, kołodzieju macedoński, piwowarze jerozolimski, garbarzu aleksandryjski, świński pastuchu Wielkiego i Małego Egiptu, świnio armeńska, podolski złodziejaszku, kołczanie tatarski, kacie kamieniecki i błaźnie dla wszystkiego co na ziemi i pod ziemią, szatańskiego węża potomku i chuju zagięty. Świński ty ryju, kobyli zadzie, psie rzeźnika, niechrzczony łbie, kurwa twoja mać. O tak ci Kozacy zaporoscy odpowiadają, plugawcze. Nie będziesz ty nawet naszych świń wypasać. Teraz kończymy, daty nie znamy, bo kalendarza nie mamy, miesiąc na niebie, a rok w księgach zapisany, a dzień u nas taki jak i u was, za co możecie w dupę pocałować nas! Podpisali: Ataman Koszowy Iwan Sirko ze wszystkimi zaporożcami”

 61. Zdziwiony said

  Panie Adminie, proszę wcześniej puścić mój koment, by przestali się żreć.

 62. Boydar said

  Wygląda na to, że albo utrudzeni zasnęli, albo tak ja w tym kawale o partyzantach, Niemcach i leśniczym …

  Panie Romanie, pozwoliłem sobie odpowiedzieć – https://marucha.wordpress.com/2013/07/30/usa-prawie-80-proc-spoleczenstwa-ma-niepewna-sytuacje-ekonomiczna/#comment-271512

 63. Re: RomanK
  Panie Romku, przykro mi, ale Pan sie juz „zestarzal” i bardzo latwo daje sie Pan ponosic emocjom.
  Nie jest tutaj Pan, aby uprawiac emocje, ani tymbardziej jakiekolwiek „animozje”, ale jest tutaj Pan po to, aby prowadzic merytoryczna dyspute z oponentami, ktora winna byc skierowana na edukacje, a nie na „pyskowki”.
  Powiem krotko: „Daj sobie Pan spokoj i niech sobie Pan przemysli swoje publiczne „wywody”, ktore mialem okazje przeczytac i nie napawaja mnie zadnym optymizmem.
  Czy moze Pan pisac „bezosobowo???” Czy w „trzeciej formie”, byloby nie tylko dla mnie z pozytkiem, ale z pewna doza wyrozumialosci dla innych czytajacych, ale niechze Pan wlozy w swoj tekst CIERPLIWOSC, gdyz „szybko” nawet nikt nie jest w stanie niczego zrobic…
  a tymbardziej napisac.
  ==================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Niech Pan „popracuje” ze swoja dyslekcja (dosc czesto glowie sie co mial Pan na mysli w danej chwili)…

 64. Marucha said

  Re 57:
  Jak Pan myśli, czy opisane przez Pana zjawiska wynikają z charakteru Bractwa, czy z charakteru Polaków, wśród których Bractwu przyszło działać?
  Polacy są na ogół koszmarnymi katolikami: zero wiedzy o własnej religii, przy tym arogancja, tępota, naiwność…

 65. Inkwizytor said

  Re: 57

  Nie wiedziałem, ze w Bractwie jest az tak źle. Z drugiej strony jednak nie ma się czemu dziwić. Nie mamy obecnie Prawodawcy ( papieża ) który definitywnie naucza, dyscyplinuje i rządzi w Kościele. Utwierdzam się w przekonaniu, ze 10 lat temu wybrałem dobrze i sedewakantyzm jest jedyna katolicka postawą w obecnych czasach

 66. Griszka said

  @57
  Niestety Panie Śmigły. Nikogo od biskupa Williamsona nie mamy w Polsce. Ja też się nie zgadzam ze wszystkim co się dzieje w Bractwie, ale niestety innej możliwości nie mam. Sam sobie sakramentów nie udzielę.
  Jakby nie było innej opcji to chyba bym się przełamał i poszedł do ks. Trytka. Święcenia ma ważne.

  @65
  A w Rosji są kaplice sedewakantystów ?

 67. Inkwizytor said

  Re: 66

  Jest jeden ksiądz ale nie w samej Moskwie tylko poza, trzeba godzinkę samochodem. O innych kaplicach nie słyszałem

  W samej Moskiwe natomiast jest mozliwość słuchania Mszy Trydenckiej w katedrze na Małej Gruzińskiej. O 17.00 w każdą niedzielę w dolnej kaplicy Mszę Święta odprawia ksiądz Augustyn Dziędziel SDB, wspaniały kapłan

  Księża z FSSPX nie maja aż tak pod górkę jak księża sedewakantyści. Ośmiesza się ich, wykpiwa ale nie aresztuje jak sedewakantystycznych księży w Eurosojuzie

 68. Griszka said

  @67 Dziękuje za odpowiedź.

 69. Smigly said

  Nie mam pojęcia panie Gajowy.
  Ale z moich obserwacji wynika ze to właśnie ksieza z poza Polski sa bardziej liberalni.
  Nie kto inny tylko niemiecki ksiadz jest chyba najbardziej liberalny z nich wszystkich.
  Pozostali w duchu posluszenstwa udaja ze nic nie widza.

 70. ikarek said

  Re 45
  Napisałbym, ale ostatnio mi marucha zaczął wycinać. O kraju, co to „wstaje z kolan”.
  Widocznie admin zaczął tępić mowę nienawiści i nietolerancji.

  Marucha tępi obszczymurków. Ikarek out.
  Admin

 71. Lily said

  Re 64; Panie Adminie,zgadzam sie z panem w 100 procentach,wiekszosc z nich nie wie,ze bylo cos takiego jak IISW i jaki byl jego cel,ba wcale nie znaja biblii,wszelka wiedze jaka posiadaja pochodzi z ust duchowienstwa.

 72. Inkwizytor said

  Re: 70

  No widzisz jasnowidzu, tropicielu agentury, twój pobyt w Gajówce okazał się jakże krótki 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: