Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Boydar o Powstaje Fundacja Rodzina…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Boydar o Jak piórko na wietrze…
  minka o Rachunki większe nawet o tysią…
  Marek o Powstaje Fundacja Rodzina…
  revers o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  ot co o Obrzezaniec
  Emilian58 o Judejczykowie i Putin
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Mietek o McGregor: Moskwa się nie …
  minka o Bandernachodźcy wyprowadzają s…
  Marucha o Obrzezaniec
  ot co o Obrzezaniec
  D-T o Bezczelność „dobrej zmiany”
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

RPA: marksistowska władza szykuje ludobójstwo białych

Posted by Marucha w dniu 2013-08-01 (Czwartek)

Odkąd Nelson Mandela znalazł się w szpitalu światowe media stale donoszą o jego stanie zdrowia. Nie bez przyczyny. Czarni w RPA mówią, że jak tylko umrze, nastąpi rzeź białych mieszkańców kraju. Rządzący marksiści podsycają nienawiść do potomków kolonizatorów – Burów. Dochodzi do bestialskich mordów na całych rodzinach.

Mimo coraz częstszych morderstw na potomkach europejskich kolonizatorów, o zagrożeniu informują nieliczni. Sytuacja Burów z dnia na dzień pogarsza się.

Doktor Gregory Stanton, najbardziej znany na świecie ekspert ds. ludobójstwa, już w ubiegłym roku ostrzegał przed przygotowywaną akcją zagłady Burów, która wspierana jest przez rządzących. Wskazywał także na gwałtowne kurczenie się populacji białych w RPA.

W trakcie misji rozpoznawczej, Stanton – niegdyś zaangażowany w zwalczanie apartheidu – i jego współpracownicy z organizacji Genocide Watch znaleźli dowody, świadczące o bezpośrednim uczestnictwie rządzącego Afrykańskiego Kongresu Narodowego (ANC) i Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej (SACP) w spisku, którego celem jest wyeliminowanie białych. Ostatecznie, będący u władzy marksiści zamierzają narzucić komunistyczną tyranię całemu narodowi.

Genocide Watch w ub. miesiącu podniosło poziom alertu dla RPA do szóstego stopnia w ośmiostopniowej skali. Jest to faza planowania i przygotowywania procesu zagłady. Poziom ósmy to już jest stwierdzenie ludobójstwa po fakcie.

W przygotowanym raporcie eksperci Genocide Watch podają, że: „Istnieją (…) silne poszlaki wskazujące na zaangażowanie rządzących w kampanię na rzecz przymusowych wysiedleń i stosowania przemocy wobec białych rolników oraz ich rodzin”. Stanton dodał, że „ostatecznym celem tej kampanii jest osiągnięcie dyktatury komunistycznej. Istnieją bezpośrednie dowody świadczące o podżeganiu rządu (RPA) do ludobójstwa”.

Warto zauważyć, że prezydent RPA Jacob Zuma rutynowo śpiewa rasistowskie pieśni wzywające do mordowania białych rolników. Z kolei południowoafrykańskie media właśnie poinformowały o tym, że były lider młodzieżówki ANC Julius Malema tworzy nową partię do „walki z białymi mężczyznami”. Sojusz Malema będzie również dążyć do wywłaszczenia nieruchomości należących do białych bez odszkodowania oraz nacjonalizacji kluczowych gałęzi przemysłu.

Cel: uczynić z białych nędzarzy

Będący u władzy marksiści już rozprawiają się z białą mniejszością na froncie gospodarczym, realizując zgubny dla kraju program Black Economic Empowerment (BEE). Program ten faworyzuje przy zatrudnianiu czarnych. Oni także przyznają, że skutki programu BEE są katastrofalne. Przyczynił się on do masowej emigracji wykwalifikowanych białych pracowników, gwałtownego zubożenia pozostałych na miejscu i do powstania chaosu w wielu przedsiębiorstwach.

Setki tysięcy ekonomicznie wykluczonych Afrykanerów teraz żyje w nędznych obozach, tworzonych w całej Republice Południowej Afryki, pozbawionych bieżącej wody i elektryczności. Jak donosiła stacja BBC w reportażu „Czy biali mają przyszłość w RPA”, w jednym z opisanych obozów nie tylko nie było wody i elektryczności. Wiele osób korzystało wyłącznie z dwóch prymitywnych toalet.

Według dostępnych danych w ciągu ostatniego dwudziestolecia z RPA – w poszukiwaniu lepszego życia – uciekło setki tysięcy Burów, białych potomków kolonizatorów. Kraj opuszczają ludzie bardzo dobrze wykształceni – tłumaczy Dan Roodt z organizacji Pro-Afrikans Action Group. Wyemigrowali bankowcy [ujj, to wielkie katastrofe! – admin], finansiści, wykwalifikowani rzemieślnicy, byli pracownicy administracji itd. Roodt tłumaczy, że wielu białych wykwalifikowanych robotników na skutek zmiany przepisów nagle stało się nędzarzami. Nie mogą znaleźć zatrudnienia i nie posiadają środków do życia.

Emigracja wykwalifikowanej kadry i niebywała korupcja przyczyniają się do narastania problemów gospodarczych. Rodt dodaje, że rząd Republiki Południowej Afryki jest tak skorumpowany, iż właściwie działa jak zorganizowana grupa przestępcza [zupełnie, jak rząd Tuska – admin]

Bestialskie morderstwa białych farmerów i ich rodzin

Od upadku apartheidu w 1994 roku praktycznie przez prawie dwadzieścia lat media międzynarodowe milczały na temat sytuacji w RPA. Teraz powoli zaczyna się to zmieniać. Dziennikarze stacji BBC w bardzo wyważonym reportażu przyznali, że chociaż biali nadal są właścicielami większości bogactwa narodowego, to jednak niektóre mniejszości europejskie nie mają przyszłości w Republice Południowej Afryki. Chodzi o robotników i farmerów. Ci ostatni są systematycznie i bestialsko mordowani.

Życie straciło ponad 10 proc. populacji białych obywateli Republiki Południowej Afryki. Jak stwierdzono w reportażu BBC „w RPA biali farmerzy są dwukrotnie bardziej zagrożeni zabójstwem niż policjanci, chociaż ci ostatni wiodą tutaj szczególnie niebezpieczne życie”. Zabójstwa rolników są często wyjątkowo brutalne, a policja klasyfikuje „napaści” z udziałem ofiar śmiertelnych jako „włamania”. Rząd celowo nie zajmuje się problemem. Co więcej, zaleca ich ignorowanie i wstrzymuje śledztwa.

Tymczasem wiele ofiar to często dzieci farmerów. Są one brutalnie torturowane przed zabiciem. Okropności, jakich dopuszczają się czarni oprawcy obejmują topienie niemowląt we wrzącej wodzie, polewanie ich wrzącym olejem, podpalanie, gwałcenie przed zabójstwem, rozcinanie brzucha i wyjmowanie wnętrzności, ciągniecie ofiar wiele kilometrów za pojazdem i inne niewyobrażalne okrucieństwa. Eksperci twierdzą, że brutalne morderstwa mają na celu odstraszyć i ostatecznie wyeliminować białych właścicieli ziemskich. Według Stantona w ciągu ostatnich dziesięciu lat zamordowano 3 tys. białych rolników. Więcej jeszcze zginęło dzieci i niemowląt.

Stanton, który dokumentuje przypadki ludobójstwa na świecie, podobnie jak wielu innych ekspertów zauważa, że tysiące brutalnych zabójstw i dziesiątki tysięcy ataków są częścią szerszego wzoru ludobójstwa, dokonywanego na skutek ogromnej dehumanizacji. Podobne akty miały miejsce w walkach plemiennych w Burundi, Rwandzie i wielu innych miejscach na świecie. Przypomniał ludobójstwo chrześcijańskich Ormian w Turcji.

Rząd RPA przygotowuje się do ostatniego etapu ludobójstwa

Stanton oskarżył rządzące partie w RPA o przygotowywanie się do ostatniego etapu realizacji ludobójczej rzezi i przymusowych wysiedleń białych z Południowej Afryki. Przestrzegł też przed planami komunistów:

– Niezależnie od systemu własności ziemi, jaki jest przyjęty w Republice Południowej Afryki, komuniści – w dłuższej perspektywie –chcą przejąć całą własność prywatną. O tym nigdy nie powinno się zapominać! W każdym miejscu, w którym pojawiają się komuniści własność prywatna jest zabierana, bo daje ona ludziom siłę – władzę ekonomiczną – tłumaczy. Stanton dodał także, że rząd pozbawiając tej siły obywateli, pozbawia ich także możliwości przeciwstawienia się władzy.

W RPA rząd nie tylko pozbawia białych ich majątków, ale dodatkowo prowadzi działania w celu rozbrojenia broniących się farmerów. Stanton przypomniał, że wielokrotnie w historii byliśmy świadkami rozbrojenia obywateli, które poprzedzało wprowadzenie tyranii i eksterminację określonych grup społeczeństwa. Jego zdaniem broń w rękach obywateli często jest ostatnią barierą przed zniewoleniem i ludobójstwem.

W RPA rząd właśnie rozwiązał jednostki komandosów ochraniające białych rolników i przyjął ustawy umożliwiające konfiskatę broni Burów. W ub. miesiącu organizacja Genocide Watch na swojej stronie internetowej pisała: „Rozbrojenie grupy docelowej jest jednym z najpewniejszych znaków zapowiadających ludobójcze zbrodnie”. [Polaków rozbrojono już dawno…. i nikt się za nami nie ujmuje… – admin]

Pogłębiający się kryzys gospodarczy

Z populacją liczącą około 500 tys. biali stanowią dziś mniej niż 10 procent mieszkańców RPA, w przeszłości stanowili ponad 20 proc. Od upadku apartheidu w 1994 roku z kraju wyemigrowało około pół miliona białych. Jeszcze więcej by wyjechało, gdyby mogło, pogarsza się nie tylko ich sytuacja ekonomiczna, ale także całego kraju.

Rząd przejął od białych 90 procent gospodarstw i przekazał je osobom nie mającym elementarnej wiedzy rolniczej. Gospodarstwa, które w rękach białych przynosiły dochody i wpływy z podatków, w 90 proc. są dziś nierentowne. Minister rolnictwa Gugile Nkwinti przyznał niedawno: „One nie są wydajne, a więc państwo traci dochody. Nie możemy sobie na to pozwolić”. Niektórzy politycy nieśmiało wspominają o oddaniu wybranych gospodarstw białym właścicielom.

Podobna sytuacja jak w RPA miała miejsce w sąsiednim Zimbabwe (dawnej Rodezji), gdzie marksistowska dyktatura Roberta Mugabe doprowadziła do tragedii. Mugabe przekazał swoim kolegom majątki rolne zabrane białym farmerom. Nie wiedzieli oni nic o rolnictwie. W krótkim czasie kraj, który był znany jako „spichlerz” Afryki stał się krajem głodującym. Dziś przetrwanie mieszkańców Zimbabwe zależy od międzynarodowej pomocy żywnościowej!

Ze względu na dramatycznie pogarszającą się sytuację ekonomiczną analitycy wydają się zgodni co do tego, że ewentualna śmierć Mandeli może przynieść lawinę problemów. Republice Południowej Afryki grozi chaos i ludobójstwo białej mniejszości.

Wygnańcy, obywatele i eksperci wprost mówią, że w RPA nie ma przyszłości dla Afrykanerów. Chyba że, jak sugerują niektórzy, biali zdecydowanie sprzeciwią się komunistycznej władzy przy wsparciu opinii międzynarodowej i kraj zostanie podzielony na dwie części. Jedną, zamieszkałą przez białych i drugą – zajętą przez czarnych.

Agnieszka Stelmach
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 25 do “RPA: marksistowska władza szykuje ludobójstwo białych”

 1. lopek said

  Ludobójstwo białych było do przewidzenia po ubezwłasnowolnieniu owych biały przez unych za pomocą Mandeli. Biała rasa jest pierwsza na celowniku unych nawet w Europie i nie da się tego już ukryć.

 2. Wosiu said

  W artykule są karygodne błędy. Białych w RPA jest ok. 9% czyli 4,5 miliona a nie 500 tysięcy. Biali to Afrykanerzy i Anglicy (plus biali Rodezyjczycy). Burowie to tylko część Afrykanerów, konkretnie farmerzy (kiedyś stosowało się zamiennie pojęcia Bur i Afrykaner, dzisiaj się to rozróżnia, przy tym słowo Bur ma też znaczenie historyczne).

  RPA zmierza do katastrofy, ale jest nadzieja, że czarni się wzajemnie powybijają, głównie Zulusi z Xosa.

 3. Cramer said

  Biali w RPA mają teraz swój Wołyń. „Syndrom zbiorowego opętania”.
  Katarzyna Emmerlich tak opisywała skąd wzięli się czarni:
  Dzieci Kaina rodziły się z czarnym znamieniem na czole, w miarę upływu czasu, znamię powiększało się, w końcu rozlało się na całe ciało. Zatem czarni to „dzieci Kaina”.

 4. syoTroll said

  Katarzyna Emmerlich mogła się mylić, w przeciwnym wypadku myli się Biblia. Moim zdaniem Kainici nie byli tak dobrzy w pływaniu żeby przetrzymać potop wpław. Czarni to już raczej potomkowie Chama.

 5. Lily said

  Czy ta cala historia z Mandela nie byla grubymi nicmi szyta,bo byla taka potrzeba?A czy to pierwsze i ostatnie? A komu to stara europejska biala rasa stoi kolkiem w gardlenie?nie trzeba byc geniuszem zeby to wiedzie.

 6. revers said

  Historia z Mandela powiazana jest z historia Araffata, na jednym biegunie afryki zniesiono aparhaid, na drugim wprowadzono aparheid przez bialych semitow – umarl Araffat przywodca palestynczykow, znikla Palestyna, czysci sie rase mordek, np. przez sterylizacje zydow etiopskich.

 7. syoTroll said

  Taki sam apartheid jest USA, tyle że tam rasą podludzi są „indiańce” i „latynoamerykańce”.

 8. Plausi said

  Doświadczenie uczy

  że murzyńscy „umiłowani przywódcy” nie ustępują w bestialstwie innym rasom. Także słynny handel niewolników w Ameryce, prowadzony przez Europejczyków i ich wiecznych „gości” z BW byłby nie do pomyślenia, gdyby kacykowie, głównie muzułmańscy nie polowali w tym celu na materiał niewolniczy w głębi kontynentu.

  Jednym z najbardziej bestialskich „umiłowanych przywódców” na Karaibach był Papa Doc Duvallier, z jego ekipą morderców Tontons Macoutes . Dodajmy, że nie był on pierwszym bestialskim „umiłowanym przywódcą” na Karaibach z korzeniami afrykańskimi.

  Doświadczenia z Hutu i ripostą Tutsi w Ruandzie i Kongo uczą, że za los białych w RPA nie warto dać centa europejskiego a nawet grosza. O wielkiej przestępczości czarnych Afrykanów jest ogólnie wiadomo, Johannesburg należy przy tym do miast o najwyższym prawdopodobieństwie mordu.

  Być może, że Burowie przeżyją 115 lat po pierwszym następny akt ludobójstwa, na początku ubiegłego wieku zostały ich kobiety i dzieci zamknięte w obozach koncentracyjnych z efektywnością śmierci 30%, mniej więcej 1/3 nie wróciła z obozów. KZty zostały założone dla ludności przez armię wówczas jeszcze Wielkiej Brytanii. Tym bardziej, że nazwiskiem Mandela (Winni) związane są przypadki tortur na odszczepieńcach, w kulturze ruchu Mandeli są więc odpowiednie tradycje, które łatwo mogą zostać odnowione.

 9. Rysio said

  Click to access Countries_at_Risk_Report_2012.pdf

 10. Rysio said

  „……..[Polaków rozbrojono już dawno…. i nikt się za nami nie ujmuje… – admin]…….”

  Ten komentarz Gajowego mnie autentycznie wkurwił !!!

  A kto ma się polskim przygłupami przejmować jak nawet oni sami się własnym rozbrojeniem nie przejmują ?!

  Mało tego – gdy w rozmowie z nimi się tylko napomknie o niczym nieograniczonym dostępie wszystkich obywateli polskich do wojskowej broni palnej to te buraki patrzą na człowieka jak na wariata.

  😦 😦 😦

  PS. Jakie to przykre, że z tej dawanej świetności militarnej Polaków pozostało tylko gówno, trochę moczu i parchaty GROM.

  Jak zwykle, Rysiu, głupiście i figur retorycznych nie rozumiecie.
  Admin

 11. Rysio said

  A w Afryce tak będzie się odbywało polowanie na białego człowieka…….

  Na każdego jednego, który nie ma w chacie porządnego sprzętu komputerowego.

 12. Rysio said

  „….Jak zwykle, Rysiu, głupiście i figur retorycznych nie rozumiecie.
  Admin…….”

  🙂 🙂 🙂

  Bardzo mnie cieszy i jestem bardzo wdzięczny, że Gajwoy poświęca mi swój dorogocenny czas i swoje mundrości.

  Podziwiam Gajowego krasomówstwo, sztukę wymowy, umiejętność opisania swojego punktu widzenia i przekonywanie słuchaczy do swoich racji, umiejętność perswazji.

  😉

  PS. Panie Gajowy czy nie mógłby Pan tak na kilka tygodni ( na próbę) znowu wprowadzić łlĸlapki?

 13. Romank said

  każdym miejscu, w którym pojawiają się komuniści własność prywatna jest zabierana, bo daje ona ludziom siłę – władzę ekonomiczną – tłumaczy. Stanton dodał także, że rząd pozbawiając tej siły obywateli, pozbawia ich także możliwości przeciwstawienia się władzy.

  Bezczelne klamstwo!
  nacjonalizacja majatkow jest tylko pocztkowa faza przeksztalcen wlasnosciowych i tarnsformacji ustrojowej. …ktora i tak zakonczy prywatyzacja…przykladem i wzorcem do nasladowania jest Polska!
  Teraz czarni beda w kanciapie zwanej komitetem,,, a biali na polach z motykami w spiekocie dnia !
  Sprawiedliwosc….jest wtedy- jak Kali bierze krowy….niesprawiedliwosc- jak Kalemu biora krowy.
  Jeszcze sie taki nie urodzil, coby kazdemu dogodzil..no moze za wyatkiem Jontka W..ktory ponoc dogodzil kazdej…i na Orawie i na Spiszu po obu stronach Dunajca:-)))
  Wlasnosc….sila ekonomiczna…mozliwosc przeciwstawienia sie wladzy…..emmmpstremmmbzdremmmmm….niech sie ucza od Polakow…nie wqazne w czyich rekach wlasnosc..wazne… ze prywatne! Puste,,i prywatne…bron boze zwykle do trzymania wlasnej broni:-))))

 14. Wosiu said

  http://afrykanerzy.din.org.pl/filmy

 15. Maja said

  Poznałam obywatela RPA. Obiecał mnie tam zabrać.

 16. Maja said

  A został tam potłuczony i okradziony łowiąc ryby: 4 murzynów ukradło mu samochód i potłukło . Policja nie reaguje tam na takie przestępstwa.

 17. Wosiu said

  Re14/Maja

  Polecam historię pewnego polskiego małżeństwa które wyjechało do RPA kilka lat temu w podróż poślubną. Mężczyznę zamordowano, kobietę zgwałcono.

 18. Marcin said

  Biała rasa stanowi tylko 7% całkowitej populacji naszej planety. Tak czy inaczej – cytując klasyka: „wyginiemy jak dinozaury”! Jak „wyrżną” białasów to kto ich będzie ich żywił,uprawiał ziemię? Chyba nastąpi cywilizacyjny regres – drzewo i dzida.

 19. Wosiu said

  Re 11/ Rysio

  Rozumiem, że to twoje na zdjęciu, wcześniej już się chyba tym chwaliłeś zresztą. No, no, Barret M82….

  Jak chcesz się jeszcze doposażyć i masz kasę na to, to proponuję rewolwer Rhino firmy Chiappa, z 2-calową lufą do stałego noszenia i z 6-calową jako ogólnoużytkowy. Oraz strzelbę półautomatyczną SRM 1216 firmy SRM Arms.
  Nie wiem czy u was są dostępne na rynku slugi łotewskiej firmy DDupleks, jeśli tak, polecam, najlepsze na świecie. Jedna wersja określona jako treningowa, może spokojnie robić za amunicję typu armour-piercing. Mają też dedykowaną AP-20, ale to tylko dla LE odbiorców, nie na cywilny rynek.
  Jeśli zajmujesz się reloadingiem, to możesz sobie sprowadzić z Chin śrut wolframowy o średnicy 4 mm, tez doskonała sprawa do wielu zastosowań.

 20. Wosiu said

  Re 17/ Marcin

  Ale biali ciągle stanowią większość powyżej równoleżnika 40oN i poniżej 20oS.

  Czarne i ciapate nie radzą sobie z chłodem, żydy też nie bardzo. Jedyny problem że żółte sobie radzą.

  Poza tym wielką nadzieją białych – i tu przypodobam się adminowi – jest Rosja.

 21. Marcin said

  Panie Wosiu.
  Nadzieją może i jest ale co z tego? Rosja liczy ok. 140 mln obywateli z czego może 60-70 można powiedzieć to prawdziwi Rosjanie beż żadnych domieszek itp. Przyrost naturalny Rosjan jest wciąż na niskim poziomie( ok.0,5% ) rocznie ( co i tak cieszy porównując do Judeopolonii ) Bolączką jest wciąż brak jednoznacznego prawa antyaborcyjnego. Cieszę się,że przynajmniej gonią tą pedalsko-lesbijską hołotę. Kibicuję im, niech im się przynajmniej uda.

 22. syoTroll said

  ad 14. Wiem, że jadę po bandzie. W podanym linku „jedynie są śpiewane piosenki i nic więcej”, podobnie jak w linku poniżej

 23. Rysio said

  re 19. „…Rozumiem, że to twoje na zdjęciu, wcześniej już się chyba tym chwaliłeś zresztą. No, no, Barret M82….”

  Ja takiego złomu, jak na tym zdjęciu nie trzymam.

  🙂

 24. Rysio said

 25. Maja said

  ad/ Wosiu
  Tam nie ma dnia aby kogoś nie zgwałcono. Donoszą o tym gazety codzienne. Chyba jednak tam nie pojadę. To dzikusy a Mandela to wielki przyjaciel czerwonej zarazy. Murzyni zwykle nie pracują, zajmuja się rozmnażaniem i napadami m.in na farmy białych, którzy ich utrzymują. Wielu farmerów zostało zamordowanych, inni uciekli. Ciekawe to będzie utrzymywał tych bandytów.No może matka Ziemia i diamenty.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: