Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Boydar o Co właściwie napisał Mora…
  axel o Co właściwie napisał Mora…
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Sebastian o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Józef o Premier wzywa do wojny z …
  Jan o Norman Finkelstein: Rosja ma h…
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Maverick o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  Mietek o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  ? o Wolne tematy (38 – …
  Parapsychopatolog o Dugin: ideologia Zwycięstwa
  trzy z dwoma o Premier wzywa do wojny z …
  Weles o Co właściwie napisał Mora…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Straty spowodowane przez Niemców w Warszawie w latach 1944-45 wyniosły 45,3 mld $!

Posted by Marucha w dniu 2013-08-01 (Czwartek)

W 2004 roku, na polecenie Lecha Kaczyńskiego – ówczesnego prezydenta M. St. Warszawy – przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $!

44,3 mld $ to w przeliczeniu na polską walutę ok. 144 mld zł, czyli blisko 10% całego polskiego PKB za 2012 rok. Jest to cena zniszczeń jakich dokonali Niemcy w Warszawie po stłumieniu Powstania.

I nie mówimy tutaj o czymś, co jest niemierzalne w pieniądzu, czyli o ludzkich istnieniach. Wyliczenia ekspertów ratusza Warszawy z 2004 roku skupiły się jedynie na zniszczeniach materialnych. Warto jednak podkreślić, że w wyniku niemieckich opresji śmierć poniosło ok. 200 tys. warszawiaków.

Czytaj więcej: Rachunek dla Niemców. Miliardy za zniszczenie Warszawy (Niezalezna.pl)
Za http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 26 do “Straty spowodowane przez Niemców w Warszawie w latach 1944-45 wyniosły 45,3 mld $!”

 1. Zydzi juz dostali $100 Miliardow od Niemiec $10 Miliardow od Szwajcarii, $6 Miliardow od Austrii a teraz chca od biednej Polski, zdluzonej po uszy. Polska za Kwasniewskiego tez oddala wiele kamienic I budynkow komunalnych. Kiedy koniec?

 2. SARA said

  Wystawmy rachunek szwabom z odsetkami – My NARÓD RP – nie żadne sprzedajne łachudry, które nami rządzą. niemiecki zbrodniczy naród musi zapłacić za swój bandytyzm, a nie pławić się w bogactwie i rozpuście- to nasi najgorsi wrogowie tak jak chazarskie plemię – też zresztą zbrodnicze.

 3. rafik said

  Dzięki za opublikowanie mojego komentarza

 4. Zydzi z Nowego Jorku samo sobo podali numer I to ma byc $65 milardow Dollarow czekaja na wlasciwe rzady w Poslce aby sie zgodzily. A jak nie to pozwola na raty splacic.

 5. Psiemislavius said

  Dlaczego podaje się w żydodolarach, który jest młodszy od polskiego złotego i wart tyle, co papier toaletowy?

 6. revers said

  na razie proces pokrzywdzonych w 2 wojnie zydowskiej odwrocil sie, liczy sie straty po 9.05.1945 a w tym niemcy sa dobrzy.

  a gdzie sa ulokowane rezerwy zlota?

  http://on.rt.com/89q0ld

  lub g… wybrane

 7. rafik said

  Po co ten komentarz o Kaczorze rusofubie, filosemicie i wrogu Gajowego oraz Pana Putina ?

 8. Wandaluzja said

  Michał Elmechych, Andrzej Ditrich, FESTUNG WARSCHAU 1945 – Ostanim etapem zagłady Warszawy miało być nie jej zburzenie lecz uczynienie z miasta twierdzy, która zatrzyma pochód Armii Czerwonej. Przeszkodziła temu choroba Hitlera oraz tchórzostwo jego podwładnych: Focus HISTORIA ekstra, Nr 4/2013, s. 58-61

  Nie wierzę ani jednemu słowu, gdyż Festung Warschau miało być nie punktem oporu lecz Bazą STRATEGICZNĄ Frontu Wschodniego czyli POSTAWĄ OPRACYJNĄ, według której miały być budowane Systemy Umocnione na głębokość 150 km. Taka Twierdza Strategiczna dawało dopiero przewagę Operacyjną, jak skromna raczej twierdza w Brześciu Litewskim zadecydowała o zagładzie II frontu białoruskiego za co Żukow aresztował Stalina jako Winnego.
  Do budowy twierdzy Strategicznej trzeba było osiedlić w Warszawie sto tysięcy młodych Niemek, toteż Anglicy zapłacili Himmlerowi 200 milionów $ tylko za UMOŻLIWIENIE wybuchu Powstania. Himmler MYŚLAŁ, że skoro Powstanie będzie trwało tydzień to się OPŁACI, ale nie przewidział uderzenia powstańców na brygadę Kamińskiego zajętą grabieżą i gwałceniem, którą von dem Bach-Żelewski musiał ratować dywizją pancerną.
  Rozwścieczony Hitler kazał rozstrzelać co Dziesiątego żołnierza RON-y w tym Kamińskiego, czyli że nie został Rozstrzelany za Zbrodnie na Ludności Cywilnej. Pamiętam jak przy stole mówiono, że WYGINĘŁA CAŁA MŁODZIEŻ ŻOLIBORSKA.
  ***
  To są straty WYMIERNE a NIEWYMIERNE są zwykle dużo wyższe. Nawet taki prześmiewca dziejów Polski, jak Norman Davies mówił: Gorzej byłoby NIEWALCZYĆ.
  Na strategicznej Festung Warschau o promieniu 150 km – której tak bali się Anglosasi – sprawa by się jednak nie skończyła, gdyż miała ona doprowadzić do granicy niemiecko-żydowskiej na Wiśle, co pociągało za sobą Antyanglosaską koalicję niemiecko-sowiecko-japońską, z bombardowaniem przez bombowce Maksym Gorki (JÓZEF PIŁSUDSKI) Wschodniego Wybrzeża USA japońskimi strategicznymi bombami atomowymi, gdyż Niemieckie się do tego nie nadawały a amerykańskich NIE BYŁO.

 9. Marucha said

  Re 7:
  Po to, żeby Pan się pytał.

 10. rafik said

  Nie pytam się tylko się dziwię, czemu Gajowy pisze o Kaczorze ( socjaliście, zdrajcy, od traktatu) który obliczył zniszczenia, żeby oddać je czosnkowym Onym

 11. Marucha said

  Re 10:
  No i co z tego wynikło, że ów mistrz działań pozornych, coś kazał wyliczyć?

 12. rafik said

  No właśnie, to po co to publikować i siać zamęt w gronie niekumatych ? Mają patriotów: Engelharta, Wielomskiego, Jaruzelskiego, Giertycha itp

  Ech… zamknij się Pan… – admin

 13. Plausi said

  Mój stosunek do powstania

  określiłbym jako ogromny żal o ofiary tej zbrodni, za którą są odpowiedzialni też rodzimi „umiłowani przywódcy”. Byłby czas także tych pociągnąć do odpowiedzialności. Byłby to znak narodowej mądrości, a przynajmniej zmądrzenia.

 14. Zdziwiony said

  Józef Mackiewicz
  Powstanie warszawskie z innej strony (Wiadomości, nr 20, Londyn, 18 maj 1947 r.)
  (***)
  Krew, zalewała oczy Hitlera, pomieszała mu resztki rozumu. Wiadomo już dziś, że Warszawa, to była jego osobista sprawa, jego, Angelegenheit”. W ten sposób, najmniej, oczekiwany i nieprawdopodobny, podobnie jak w r. 1939, odnowił się antypolski pakt sowiecko-niemiecki, nie pisany wprawdzie i nie podpisany, ale nie mniej namacalny, a bardziej krwawy. Hitler nazwal zupełnie słusznie powstanie „drugim Katyniem”.
  Gdyż podobnie jak pierwszy, doszedł do skutku WYŁĄCZNIE w interesach sowieckich, z tą tylko różnicq, że wykonany nie rękami enkawudzistów ale Niemców. Był to z ich strony obłęd dosłowny, i doprawdy, trudno
  jest winić kierowników powstania, że go nie przewidzleli.
  (***)
  …fakt, że gdy minął atak prywatnego szału Hitlera odsłonił się zarys innej drogi, po której, mniej więcej, potoczyć by się winny wypadki, gdyby Hitler podobnym atakom szału nie podlegał i był w stanie kalkulować. Niewątpliwie przebieg powstania wyglądałby wtedy inaczej.
  (***)

  http://kpbc.umk.pl/dlibra/doccontent?id=17889

 15. Zdziwiony said

  ad. 14
  http://www.ngopole.pl/2011/08/01/jozef-mackiewicz-powstanie-warszawskie-z-innej-strony/

 16. marta15 said

  ad 13 zal tu nic nie pomoze.
  Ale ci ludzie przynajmniej wiedzieli za co umierali I z kim I dllaczego walczyli.
  My nie mamy o tym zielonego pojecia. a umiercac I tak bedziemy. predzej czy pozniej.
  smierc wszystkich dosiegnie. a potem jest SAD.

 17. Pirx said

  powiedzcie Żydom, że gdy Niemcy oddadzą nam te 45 miliardów – to im odpalimy udział … może to zaskoczy.

 18. Romank said

  Na co komu 45 mld dollarow???? CO???? z tych miliardow mieli i maja zydzi ktorzy przezli przez obozy????
  Ktory z nich dostal jakies odszkodowanie??? Ochlap..jaki rzucono tp 4500dollarow za rok w obozie….i ci ludzie cieszyli sie i z tego/…wiekszosc do dzis zyje w biedzie.
  Co z tego ze Polacy maja Polske??? co niewolnikowiu z odszkodowania jqakie dostanie okupant????
  Ludzie przestancie pieprzyc….prosze…..

 19. Infonurt2: Te $44,3 miliardy to był wyrok śmierci na Lecha Kaczyńskiego- wykonany z lekkim opóźnieniem w zamachu smoleńskim. Żydom zaś otworzyło się nowe konto na odszkodowania z Niemiec. Oczywiście mogli się zadowolić tylko częścią z tego jako że swoje domy które Niemcy zniszczyli a po wojnie Polacy za miskę zupy ( pisze o tym w swych książkach Albin Siwak) odbudowali- teraz odbierają tysiącami. Sama bufetowa ma ich już ponad 30. Przy okazji dowiadujemy się kto jeszcze brał udział w zamachu: Niemcy i Izrael!

 20. Romank said

  Tak???? NO to koniecznie teraz trzeba wybrac PiS!!!!!!!!!:-)))))

  Na Wawel za kładzenie podwalin pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich….. i zamach za to samo?????

  http://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/06/na-wawel-za-kladzenie-podw

 21. Romank said

  Click to access 20130727_Do_Narodu_Polskiego_List_otwarty.pdf

  Warto sie zapoznac….oto smotnie stajacy przeciw Wladzy Okupacyjnej Polak! Poczytajcie co ma do powiedzenia..moze si enawet z nim zgadzacie,,moze warto mu pomoc???

 22. revers said

  Jak by co Lech K. i jego dworaki wyceniali straty na 35 mld $, a realne zostaly tylko nagrody rozdawane wg. klucza partyjnego liczone w dziesiatkach zlp dla celebrytow i organizatorow celebracji przy okazji rocznicy

  http://serwis21.blogspot.de/2013/08/partie-w-warszawie-dziela-zaszczyty-i.html

 23. Plausi said

  Za co umierali ?

  @16. Marta15

  „Ale ci ludzie przynajmniej wiedzieli za co umierali I z kim I dllaczego walczyli.”

  A ty wiesz „za co umierali”, bo ja nie wiem ? Wyjaśnij nam.

  Zajrzałabyś do linku, to tam jest takie zdanie:

  „Część polskiej inteligencji wyniszczył okupant we Lwowie, drugą część poświęcono w powstaniu, to była ofiara palna, holokaust.”, pytanie tylko czyja ofiara i jakiemu bogu czy bożkowi ?

  A propos holokaustu. Jeśli szukasz z google n.p. w wersji niemieckiej „Warschauer Aufstand”, to otrzymasz głównie teksty o powstaniu z kwietnia roku 1943 w jednej z dzielnic Warszawy, w angielskiej wersji jest lepiej, ale też oba te wydarzenia są pomieszane. Jak widać, walczyli o to, żeby zostali pomieszani z innymi powstańcami, tyle, że jednych jest bardzo żal, a innych to już nie tak, ważne, że możemy się podniecać, jacy to dzielni i bohaterscy są Polacy. I zrobić jakąś piękną imprezę, przy której tzw. „celebryci” znowu mają okazję aby się nażreć za darmo i pochlać.

  Nie wiem jak ty, ale ja nie lubię, jak obcy, żeby nie rzec okupanci, robią ze mnie durnia.

  To, co naród najbardziej potrzebuje, aby przetrwać, jest mądrość, a pierwszym etapem na drodze do mądrości jest zmądrzenie. Zadaj sobie pytanie:

  Jakie cele osiągnęło Powstanie Warszawskie 1944 roku ? Podkreślam w którym roku, żeby nie było nieporozumień także za granicą.

 24. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 25. Wandaluzja said

  Ad. 21: Uprzejmie informuję, że nie było żadnego ZAMACHU STANU, gdyż przy Okrągłym Stole WŁADZĘ z rąk Komunistów przejęli KOMINTERNOWCY, czyli nomenklatura komunistyczna spermy jerozolimskiej, gdyż napłodzili z gojkami taka ilość masonów, że Kolaboratura Patriotyczna przestała im być potrzebna, którą to Kolaboraturę oskarżyli o WŁASNE zbrodnie.
  Politolog amerykański Francis Fukuyama stwierdził, że ZWYCIĘSTWO SOLIDARNOŚCI BYŁO MOŻLIWE DZIĘKI SOJUSZOWI LIBERAŁÓW Z NACJONALISTAMI. Ten SOJUSZ polegał na tym, że Liberałowie czyli kominternowcy-lasaliści grali MOIM kapitałem technologicznym, który UZALEŻNIŁ Japonię, USA i Związek Sowiecki. W to wszedł szef Bundesdinstu Franz J. Strauss płacąc ze Skarbu III Rzeszy na tajnym koncie szwajcarskim – co można sprawdzić – za zamordowanie Księdza Popiełuszki, co wyeliminowało SmerSz, czyli generałów Jaruzelskiego i Milewskiego jako Wodzów rewolucji antysemickiej w ZSRS, która miała być rozpalona przekazaniem Prałatowi Jankowskiego śledztwa Gomułki-Chruszczowa w/s Planu Rzymskiego a mnie dokumentacji Satelitarnej Detekcji Złota.
  Po ZAKATOWANIU Popiełuszki przez NKWD, o co oskarżono SmerSz, likwidacja komunizmu była KONIECZOŚCIĄ, co osiągnięto przez przekazanie władzy przez akceptujący spermę Niejerozolimską marksizm-komunizm dla nieakceptującego spermy Niejerozolimskiej lasalizmu-liberalizmu-kominternizmu. To było właśnie podstawą Rzeczpospolitej Anty-antysemickiej i polityki DOŻYNANIA WATACH czyli mego kapitału technologicznego i historycznego, wyłożonego w http://www.wandaluzja.com

 26. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/08/01/straty-spowodowane-przez-niemcow-w-warszawie-w-latach-1944-4… […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: