Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kolaboranci żydowscy w czasie II wojny światowej (3)

Posted by Marucha w dniu 2013-08-08 (Czwartek)

Poprzednie odcinki:

Historycy piszący o holocauście, szczególnie historycy żydowscy skrzętnie omijają dokumenty mówiące o kolaboracji samych Żydów z niemieckim oprawcą. Warto poznać z jakich ludzi i o jakim statusie społecznym składała się policja żydowska w gettach.

Przytoczę tu słowa Hanah Arendt:

„Ta kolaboracja części Żydów z Niemcami była tym bardziej szokująca i wstydliwa ze względu na społeczny charakter jej uczestników. W przeciwieństwie bowiem do Polaków, wśród których z Niemcami godzili się na ogół kolaborować głównie ludzie z marginesu społecznego, męty, wśród Żydów na kolaborację poszła duża część elit…” (Hannah Arendt, „Eichmann w Jerozolimie”, Kraków 1987).

Od grudnia 1940 pierwszym nadkomisarzem Żydowskiej Służby Porządkowej (SP) getta warszawskiego był Żyd Józef Szeryński, który przeszedł na chrześcijaństwo i zmienił nazwisko z Szenkman, Szynkman bądź Szeinkman. Szeryński od 1920 był komisarzem Policji Państwowej, wkrótce awansowany na nadkomisarza (1921) i w 1930 r. na podinspektora. Przed wybuchem wojny początkowo pełnił funkcję szefa wydziału organizacyjnego w kwaterze Komendy Głównej Policji Polskiej, następnie od maja 1935 piastował urząd oficera inspekcyjnego i zastępcy komendanta wojewódzkiego w Lublinie, gdzie zastał go wybuch wojny.

Podczas okupacji pracował w biurze ekspedycyjnym, aresztowany – został zwolniony i wyjechał wraz z żoną i córką do Warszawy, gdzie w getcie pracował jako urzędnik w biurze transportowym. 9 października 1940 prezes warszawskiej gminy żydowskiej Adam Czerniaków powierzył mu sformowanie Żydowskiej Służby Porządkowej.

Jako komisarz Judischer Ordnugsdienst był odpowiedzialny za pobicia i prześladowania ludności getta, uczestniczył w rewizjach i zatrzymaniach, był jednym z koordynatorów wysyłki ludzi z Umschlagplazu do obozu zagłady. To on wpadł podobno na pomysł, aby pod pozorem „rozdawania marmolady” ściągnąć biedotę żydowską na Umschlagplaz, gdzie zostali brutalnie załadowani do wagonów i wywiezieni do Treblinki. Był zwolennikiem i wyrazicielem tezy, że kierując do obozów dzieci, starców i chorych da możliwość przetrwania najsilniejszym. W getcie był osobą uprzywilejowaną, jako jeden z nielicznych był uprawniony do nienoszenia opaski z gwiazdą Dawida.

Według dostępnych źródeł Szeryński jawi się jako człowiek moralnie zły. Poza tym, że był zdeklarowanym kolaborantem, informujących Gestapo dwa razy w tygodniu o nastrojach w getcie, to znany był z agresji wobec Żydów mieszkających w getcie, obsadzania stanowisk swoimi znajomymi, łapówkarstwa i z prowadzenia w getcie nielegalnych interesów.

Niemcy aresztowali Szeryńskiego za pospolitą kradzież jednego ze skonfiskowanych futer i próbę przemycenia go na aryjską stronę (1 maja 1942). Osadzono go na Pawiaku. Został zwolniony 26 lipca 1942 r., pod warunkiem koordynacji udziału Judischer Ordnugsdienst w akcji wysiedleńczej oraz ostatecznej likwidacji getta, powrócił na stanowisko nadkomisarza. Skazany zaocznie na śmierć za kolaborację przez podziemie w getcie, był obiektem nieudanego zamachu dokonanego przez Izraela Kanała, prawdopodobnie 21 lub 25 sierpnia 1942. Szeryński w końcu popełnił samobójstwo zażywając cyjanek.

W czasie, gdy Szeryński został aresztowany jego obowiązki nadkomisarza pełnił Jakub Lejkin, który przed wojną był adwokatem, a w getcie był zastępcą komendanta Żydowskiej Służby Porządkowej. Lejkin pełnił czołową rolę w deportacjach Żydów do obozów zagłady i słynął ze szczególnej brutalności. Został zastrzelony przez Eljasza Różańskiego, bojowca z ŻOB, na ulicy Gęsiej w drodze powrotnej z komendy do domu w dniu 29.10.1942 roku.

To tylko kilka przykładów świadczących o pochodzeniu społecznym członków żydowskiej policji, ale są one wymowne. Z takiego środowiska, ludzi wykształconych, inteligencji wywodziła się zdecydowana większość członków i dowódców Judischer Ordnungsdienst. Funkcjonariuszami byli zwykle młodzi ochotnicy, w dużej liczbie byli studenci lub absolwenci wyższych uczelni przed wojną, zajmujący się utrzymaniem porządku w getcie, choć uczestniczący także w patrolach po getcie prowadzonych przez niemieckich żołnierzy oraz wartach przy wejściach do dzielnicy żydowskiej.

Szczególnie negatywnie wśród mieszkańców gett odbierano udział funkcjonariuszy w pacyfikacji dzielnicy oraz ich pomoc w organizacji wywozu ludzi do obozów zagłady. W wyświetlanym niedawno serialu pt. „Czas honoru” jest pokazany jeden z policjantów, który był asystentem profesora z Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to bodajże pierwszy przypadek, kiedy pokazano prawdziwe oblicze żydowskiego policjanta w getcie, bowiem dotychczas wszyscy Żydzi z getta uznawani byli bez wyjątku za ofiary. Trudno przyjąć, że ci ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego jakiemu celowi służą i za jaką cenę przedłużają swoje życie. O policji żydowskiej zwanych też „Odemanami” (od Ordnungsdienst – OD) w getcie krakowskim mówi dr Schlang:

„Służba porządkowa żydowska została zorganizowana z polecenia Gestapo jeszcze w r. 1940. Początkowo znaleźli się w szeregach OD ludzie przyzwoici, pod kierownictwem kapitana W.P. Aleksandra Chocznara, znanego działacza społecznego i sportowca z Krakowa. Następnie jednak ludzi tych usunięto lub sami wystąpili, a służba porządkowa została opanowana przez 30-tu ludzi, którzy złożyli przyrzeczenie wierności i bezwzględnego podporządkowania się rozkazom gestapo krakowskiego na ręce Untersturmführera Branda.

Ta 30-tka została następnie przeniesiona z końcem marca do getta na Podgórzu 4 i pod kierownictwem Simche Spiry uformowała się jako niezależna od rady żydowskiej instytucja, podległa bezpośrednio rozkazom gestapo. Część członków OD otrzymała mundury z odznaką JOD (Judischer Ordnungsdienst), bez dodatku „Judische Gemeinde” i pałki gumowe, a część chodziła w ubraniach cywilnych, tworząc specjalny oddział pod nazwą „Zivilabteilung”. Ta ostatnia grupa złożona z 10-u zaufanych, spełniała rolę niejako policji politycznej (…). Brali oni udział w różnych akcjach (łapanki) wespół z gestapo. Kontaktowali się stale z urzędem „Sicherheitspolizei” przy ul. Pomorskiej 2, gdzie mieli resortowych szefów gestapowców (…).

Do tej grupy należał znany mi osobiście Szymon Spitz, Wigdor Werthal, Leopol Blodek, mgr Artur Löffler, znani konfidenci gestapo i ścigani przez podziemną organizację polską. Kierownikiem tej. „Z.A.” (Zivilabteilung) był Michał Pacanower. Mundurowi odemani (…) w czasie wysiedleń lub łapanek wykonywali również funkcje doprowadzania z listy osób przeznaczonych do aresztowania. (…)

Wiadomo mi, że niemal wszyscy byli przekupni i ludność żydowska, która usiłowała przez bramkę przenieść żywność do getta, zmuszona była opłacać się drogo członkom OD. OD miało nieograniczoną władzę policyjną, sądową i administracyjną. Spory między mieszkańcami getta załatwiał arbitralnie kierownik OD, który za zgodą gestapo uzurpował sobie nieograniczoną władzę sądową i administracyjną. OD miało własne więzienie przy ul. Józefińskiej 37, gdzie przetrzymywano ludzi przywiezionych przez gestapo, policję kryminalną i inne władze policyjne niemieckie.

Z tego więzienia wybierano ludzi do obozów koncentracyjnych w czasie ogólnej represji przeciwko ludności polskiej i żydowskiej, przeznaczając ich jako zakładników do stracenia. Ponadto z więzienia tego wysyłano ludzi do Bełżca lub innych miejsc stracenia, dołączając ich do transportów przechodzących przez Kraków. Z chwilą likwidacji getta dnia 13 marca 1943 roku część odemanów przeniesiono do obozu w Płaszowie, a część „Z.A.” pozostała do dnia 14 grudnia 1943 roku. W tym czasie członkowie „Z.A.” spełniali niebezpieczne dla ludności polskiej funkcje śledzenia i informowania gestapo o różnych ruchach oporu i organizacji podziemnej polskiej. W dniu 14 grudnia 1943 władze niemieckie, uważając, że członkowie „Z.A.” spełnili swoją „powinność”, wywiozły wszystkich członków „Z.A.” z rodzinami na tzw. „górkę stracenia” w obozie w Płaszowie i tam po rozstrzelaniu spalili”.

A już sam fakt, iż w ostateczności podzielili los swoich wcześniejszych ofiar nie upoważnia do zaliczania ich do ofiar holocaustu, bowiem jest to policzek dla tych bezbronnych, którzy zginęli przy ich wydatnej pomocy.

I na koniec przypomnijmy raz jeszcze cytat ze wspomnień Emanuela Ringelbluma, którego trudno posądzić o złą wolę wobec Żydów:

„Policja żydowska miała bardzo złą opinię jeszcze przed wysiedleniem. W przeciwieństwie do policji polskiej, która nie brała udziału w łapankach do obozu pracy, policja żydowska parała się tą ohydna robotą. Wyróżniała się również straszliwą korupcją i demoralizacją. Dno podłości osiągnęła ona jednak dopiero w czasie wysiedlenia. Nie padło ani jedno słowo protestu przeciwko odrażającej funkcji, polegającej na prowadzeniu swoich braci na rzeź. Policja [żydowska – dop. aut.] była duchowo przygotowana do tej brudnej roboty i dlatego gorliwie ją wykonała. Obecnie mózg sili się nad rozwiązaniem zagadki: jak to się stało, że Żydzi –przeważnie inteligenci, byli adwokaci (większość oficerów [policji żydowskiej – dop. aut.] była przed wojna adwokatami-sami przykładali rękę do zagłady swoich braci”. (E. Ringelblum, „Kronika getta warszawskiego”, Warszawa,1988, s.426)

Z najbardziej zaufanych policjantów żydowskich utworzono organizację „Żagiew” – Żydowską Gwardię Wolności – która była kolaboracyjną organizacją żydowską w getcie warszawskim powołaną przez żydowski referat Gestapo z członków Grupy 13, do infiltrowania żydowskich i polskich organizacji podziemnych, przede wszystkim tych niosących pomoc Żydom. Żagiew pozostawała w ścisłej konspiracji, udając grupę przemytniczą, dzięki czemu mogła kontrolować kanały przerzutu żywności do getta. Według różnych opinii zajmowała się też szmalcownictwem, tropiąc i wydając Niemcom Żydów ukrywających się w tzw. aryjskiej części Warszawy.

W przeciwieństwie do Judischer Ordnugsdienst kolaboranci z Żagwi posiadali wydane przez Gestapo pozwolenie na broń. Na początek przytoczę nieco informacji o tzw. Grupie 13, która swą nazwę wzięła od budynku przy ul.Leszno13, gdzie była ich siedziba. Grupa 13, „trzynastka”, Urząd do Walki ze Spekulacją – kolaboracyjna formacja policjantów żydowskich z warszawskiego getta. Kierował tą grupą Abraham Gancwajch, który miał oficjalnie za zadanie zwalczanie przemytu oraz spekulacji, a faktycznie kontrolowanie działalności Judenratu (nie było to potrzebne, bowiem jak poznaliśmy wcześniej, Judenraty były bardzo gorliwe w kolaboracji z Niemcami) oraz infiltrowanie podziemnych organizacji, szczególnie Żydowskiego Związku Wojskowego i ŻOB działających w getcie.

Grupa została założona w grudniu 1940 roku i liczyła 300-400 osób. Była zatem grupą bardzo elitarną, w porównaniu z liczącą 2.500 osób żydowską policją w getcie, o czym przekonamy się w dalszej części tekstów. Była, co istotne, całkowicie niezależna od Judenratu, podlegała bezpośrednio Gestapo. Była odmiennie umundurowana i, co ciekawe, posiadała własne więzienie. Uprawnienia Grupy 13 i przywileje pozwalały im poruszać się poza terenem getta, gdzie udawali bojowników żydowskich organizacji w getcie, pełniąc także rolę tzw. „łapaczy”. O „łapaczach” napiszę w dalszych częściach tego tekstu. Obie organizacje bojowe, zarówno ŻZW oraz ŻOB a także AK likwidowały rozpoznanych członków 13-tki, ale samego Gancwajcha, mimo wydania na niego wyroku nie udało się zlikwidować. Gancwajch nie poniósł kary za swoją działalność i gdzieś zniknął. Wcale nie byłbym zaskoczony, gdyby okazało się, że przeżył i… działał w żydowskich organizacjach ofiar holocaustu.

Ireneusz T. Lisiak
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 14 do “Kolaboranci żydowscy w czasie II wojny światowej (3)”

 1. kiriki said

  Ta antysemicka prawda…

 2. Ciek said

  „Polacy pomagali Niemcom w eksterminacji Żydów. Żydzi pomagali Niemcom w eksterminacji Polaków. Niemcy pomagali Polakom w eksterminacji Żydów. Niemcy pomagali Żydom w eksterminacji Polaków. Niemcy pomagali Niemcom w eksterminacji Niemców. Żydzi pomagali Żydom w eksterminacji Żydów. Polacy pomagali Polakom w eksterminacji Polaków”

  To chyba najmądrzejsze co kiedykolwiek znalazłem w sieci na temat II WŚ 🙂

  Wyjątkowo durne, jak tym można się zachwycać? – admin

 3. Plausi said

  Sadystyczni żydowscy oprawcy

  Znane są relacje, że polskie podziemie karało karami fizycznymi policjantów żydowskich za sadyzm i znęcanie się nad ludnością żydowską (z rejonu kieleckiego), aby ukrócić sadyzm tych oprawców.

  Podobnie zapomina się chętnie, że warszawskie getto było zarządzane przez żydowskie władze a nie niemieckie, ustalanie list wywozu do KZtów jak też spędzanie żydów do transportu było przez nie organizowane i nadzorowane przez w/w żydowskie służby policyjne. W gruncie rzeczy zarząd gmin żydowskich w tym ich siły porządkowe były wspólnikiem nazistów w eksterminacji oddanej ich władzy ludności żydowskiej. Odpowiedzialność żydowskich oprawców Żydów jest nie mniejsza, niż odpowiedzialność karanych przez sądy oprawców pochodzenia niemieckiego, ukraińskiego czy innego.

  Dodajmy, że ci Żydzi, którzy przetrwali II Wojnę Światową, rekrutowali się głównie z szeregów w/w żydowskich oprawców Żydów. Jest rzeczą zrozumiałą, że te właśnie zbrodnicze elementy były założycielami państwa Izrael. Kogóż może dziwić, że siły zbrojne Izraela przejęły to dziedzictwo oprawców Żydów i pojmują się wielokroć jako „born to kill” (urodzony aby mordować),

  Jest obrzydliwością, że te zbrodnicze elementy dyktują politykom rekrutowanym do władz państwa polskiego, jakie winy ma przejąć na siebie za ich zbrodnie naród polski, patrz Jedwabne w wykonaniu Kwaśniewskiego, Komorowskiego i Mazowieckiego, jak też jakie kwoty tzw. „rewindykacji” (przeszło 200 miliardów złotych) należy im zapłacić z tytułu majątku ich żydowskich opfer, tzn. każą sobie zapłacić za swe zbrodnie.

  Dodajmy, że Żydzi ponoszą odpowiedzialność za eksploatację i wyzysk Polaków przez wiele wieków jako tzw. „warstwa pośrednia”, że nie wspomnę o pospolitym oszustwie, jak fałszowanie pieniądza.

  „nieco informacji o tzw. Grupie 13”, to przywiodło mi na myśl aktualnie istniejącą grupę oprawców narodów G 30, gdzie znajdujemy nowszego oprawcę narodu polskiego, L. Balcerowicza.

  Należało by wyjaśnić przed Trybunałem Uni, czy przypominanie zbrodniarzy żydowskich w II Wojnie światowej jest antysemityzmem. Ci zbrodniarze kontynuowali swą działalność także po II Wojnie, znany jest przypadek otrucia jeńców niemieckich przez komando Aby Kownera, syjonistyczna wersja Wikipedii dla Polaków kłamie, że „przygotowywał zamachy w Niemczech, których nie wykonano”, naturalnie, że wykonano w obozie jenieckim w Nürnberg-Langwasser . W efekcie trucicielskiego ataku na jeńców ok. 2000 zachorowało (patrz wersja niemiecka).

 4. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 5. syoTroll said

  Kolaboranci żydowscy byli, to udowodnione. Zdarzali się Polacy, a nawet katoliccy duchowni, jak na przykład po sąsiedzku w Słowacji. A i protestantów też pewnie paru by się paru znalazło, jakby co. Na kolaborację szli na ogół ci którzy nie mieli oparcia w wierze, lub kierowali się korzyściami osobistymi. http://pl.wikipedia.org/wiki/Jozef_Tiso

 6. profesor Czachor Czachorowski said

  Ale mi odkrycie!.To może tak Marucha ze swej łaski wyszuka w jakiś sposób i ogłosi pochodzenie oraz wykształcenie członków obecnej straży miejskiej obojętnie w jakim mieście i wyjdzie to samo.Zresztą wykonuję podobnie paskudną robote.No na razie nie mordują ale gdyby była taka potrzeba to nie mem wątpliwości że mają odpowiednie nastawienie i kwalifikacje.Jakto mówię , co za upadek w kupę grosza.

 7. Maciej said

  Czy ten tekst to:

  a. mowa nienawiść
  b. antysemityzm
  c. prawda historyczna.
  d. rasizm z elementami zwierzęcej nienawiści.

  Test wielokrotnego wyboru. Poprawne odpowiedzi to: a,b,d.

 8. — Przygladajac sie bezczynnie na kolejne wchodzenie nacji miedzy ludzi w spoleczenstwo , jest zaproszeniem do powtorki z historii , ktora juz byla

 9. akej said

  Zpowodu pazernosci zydki nienawidza prawdziwych Zydow mowiacych prawde o zachowaniu sie zydostwa w czasie 2WS. Do najbardziej znienawidzonych naleza Hannah Arendt, Izrael Szahak oraz lekarz Hirschfeld (Historia jednego zycia), a z mlodych Zydow majacych odwage cywilna aby mowic prawde nalezy tez Norman Finkelstein – chociaz w stosunku do niego mozna miec czasami jakies poboczne zastrzezenia.

 10. Cytat:
  „W przeciwieństwie bowiem do Polaków, wśród których z Niemcami godzili się na ogół kolaborować głównie ludzie z marginesu społecznego,(…)”
  Zapis ten jest nieprecyzyjny i dotyczy wyłącznie ludzi bezideowych typu karierowicz. Autor nie uwzględnia w zupełności patriotów rasy i person rozumiejących ducha nowych czasów – że wspomnę chociażby uczonego kardynała Wyszyńskiego (wtedy ksiądz, bardzo sympatyzujący z III Rzeszą – vide „Ateneum kapłańskie” z 1938 r.), Polaków z niektórych grup NSZ-owskich czy całe zastępy Polek, gotowych realizować swe macierzyńskie posłannictwo w Lebensbornach (m.in. ciotka mojego kuzyna, matka pięciorga dzieci) – tylko że nie wszystkie ochotniczki spełniały dość surowe etniczne kryteria, by dostąpić tego zaszczytu. Kobiety te z radością umożliwiały przetrwanie, wzrost i sublimację najlepszych polskich genów w Wielkoniemieckiej Rzeszy na pożytek całej Europy, a mimo tego w każdej chwili mogły zostać za to zabite przez narwańców z AK czy komuchów z AL/GL – roztropni ludzie z NSZ mieli o wiele więcej linearnej wyobraźni, toteż wysoko ich cenię i popieram tę formację. Na szczęście relacje Niemców z Polkami dobrze się mają do dzisiaj. 😀

  Natomiast pozbawione honoru tematyczne żydki, z dawien dawna koncentrują się tylko i wyłącznie na życiu materialnym oraz na pieniądzach i biznesie, toteż nic dziwnego, że wykorzystują wszelkie okazje, by przedłużyć swój zasrany żywot i złudną prosperity, choć wiedzą doskonale, że na końcu też będą się nieźle koncentrować – tyle że w obozach. Oto cała mentalność aspołecznej strzygi, podświadomie zmierzającej ku autodestrukcji, a jeszcze zjawisko żyd to ewenement! „Po owocach ich poznacie”.

 11. — Pan Ostbaltsch z wpisu 6 —
  Rozumiec mozna ze czuje sie Pan dotkniety , moze nawet
  urazony , artykulem Pana Ireneusza Lisiaka .

 12. Guła said

  Foto: czy to nie w ramach „misterium”? skoro mowa o „priorytetach rasy”

 13. Plausi said

  Sadystyczni żydowscy oprawcy

  Znane są relacje, że polskie podziemie karało karami fizycznymi policjantów żydowskich za sadyzm i znęcanie się nad ludnością żydowską (z rejonu kieleckiego), aby ukrócić sadyzm tych oprawców.

  Podobnie zapomina się chętnie, że warszawskie getto było zarządzane przez żydowskie władze a nie niemieckie, ustalanie list wywozu do KZtów jak też spędzanie żydów do transportu było przez nie organizowane i nadzorowane przez w/w żydowskie służby policyjne. W gruncie rzeczy zarząd
  gmin żydowskich w tym ich siły porządkowe były wspólnikiem nazistów w eksterminacji oddanej ich władzy ludności żydowskiej. Odpowiedzialność żydowskich oprawców Żydów jest nie mniejsza, niż odpowiedzialność karanych przez sądy oprawców pochodzenia niemieckiego, ukraińskiego czy innego.

  Dodajmy, że ci Żydzi, którzy przetrwali II Wojnę Światową, rekrutowali się głównie z szeregów w/w żydowskich oprawców Żydów. Jest rzeczą zrozumiałą, że te właśnie zbrodnicze elementy były założycielami państwa Izrael. Kogóż może dziwić, że siły zbrojne Izraela przejęły to dziedzictwo oprawców Żydów i pojmują się wielokroć jako “born to kill” (urodzony aby mordować),

  Jest obrzydliwością, że te zbrodnicze elementy dyktują politykom rekrutowanym do władz państwa polskiego, jakie winy ma przejąć na siebie za ich zbrodnie naród polski, patrz Jedwabne w wykonaniu Kwaśniewskiego, Komorowskiego i Mazowieckiego, jak też jakie kwoty tzw. “rewindykacji” (przeszło 200 miliardów złotych) należy im zapłacić z tytułu majątku ich żydowskich opfer, tzn. każą sobie zapłacić za swe zbrodnie.

  Dodajmy, że Żydzi ponoszą odpowiedzialność za eksploatację i wyzysk Polaków przez wiele wieków jako tzw. “warstwa pośrednia”, że nie wspomnę o pospolitym oszustwie, jak fałszowanie pieniądza.

  “nieco informacji o tzw. Grupie 13″, to przywiodło mi na myśl aktualnie istniejącą grupę oprawców narodów G 30, gdzie znajdujemy nowszego oprawcę narodu polskiego, L. Balcerowicza.

  Należało by wyjaśnić przed Trybunałem Uni, czy przypominanie zbrodniarzy żydowskich w II Wojnie światowej jest antysemityzmem. Ci zbrodniarze kontynuowali swą działalność także po II Wojnie, znany jest przypadek otrucia jeńców niemieckich przez komando Aby Kownera, syjonistyczna wersja Wikipedii dla Polaków kłamie, że “przygotowywał zamachy w Niemczech,
  których nie wykonano”, naturalnie, że wykonano w obozie jenieckim w Nürnberg-Langwasser . W efekcie trucicielskiego ataku na jeńców ok. 2000 zachorowało (patrz wersja niemiecka). (07.08,13; 09.08.13)

 14. andrzej said

  Przykro to wszystko oceniać, kiedy ma się świadomość nagminnie kolaborujących Żydów
  i Polaków oddających za nich życie!

  Rodzina Ulmów i tysiące innych są tego przykładem!

  To wszystko woła o pomstę do Nieba!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: