Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  bardzo o Największa pułapka pozytywnego…
  JADAM o Izrael wciąż domaga się zmiany…
  bardzo o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Skrót relacji z Sejm… o Minister zdrowia i statys…
  Bogdan o Na Dolnym Śląsku odnaleziono s…
  Kar o Największa pułapka pozytywnego…
  Niedowierzający o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  NyndrO o Wolne tematy (62 – …
  wanderer o Globaliści wzmagają agresję na…
  Boydar o Prokrastynacja – czy prokrasty…
  Bendzwal o Wiadomo, dlaczego niektórym tr…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

List otwarty do papieża Franciszka od Heliosa z Aleksandrii

Posted by Marucha w dniu 2013-08-22 (Czwartek)

Wasza Świętobliwość,

Rzeczywiście, postanowiłeś podobać się nie św. Piotrowi, którego jesteś następcą, nie Jezusowi Chrystusowi, który trzy razy powiedział “paś owce moje”, ale “światu”, o którym Jezus mówił : “Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę! Ja zwyciężyłem świat.” [Od tłum. – ze względu na brak czasu używam drugiej osoby l.p. zamiast sformułowań należnych osobie Ojca Świętego]

Dawno minął czas, w którym Duch Święty napełniający chrześcijan przekształcał “świat”. Obecnie “świat” przekształca chrześcijan, od najpokorniejszego do najwyższego, to znaczy – do Ciebie. Kościół z pewnością nie jest popularny, Kościół ma złą prasę, można nawet powiedzieć, że jest obficie oczerniany, nie bez powodu, ale z jakiego ? Z pewnością nie dlatego, że coraz mniej i mniej odzwierciedla Chrystusa i, że praktycznie przestał oferować Ewangelię tym, którzy łakną i pragną prawdy. Gdyby to było tylko to, Kościół zasługiwałby raczej na pochwały i gratulacje od tych, od których Ty pragniesz aprobaty. Nie, współcześni krytycy i inżynierowie społeczni nie potrzebują ewangelicznego orędzia, przed którym uciekają, jak nietoperze uciekają od światła ; żółć jaką obficie wylewają na Kościół ma tylko jeden cel, zachęcić go, aby zamienił się w lustro i odzwierciedlał “świat”, który oni starają się przebudować.

Dzięki Tobie Kościół przechodzi metamorfozę, przestanie być konserwatywny, będzie zgodny z normami “świata” i spokojnie wejdzie do foremki konformistycznej i sterylnej “awangardy”, która ma obsesję podążania za głównym nurtem.

Zgodnie z duchem czasów, Kościół poprzez Twoje oficjalne wypowiedzi nie mówi całej prawdy, ale tylko tę, której głoszenie jest poprawne lub politycznie korzystne. Twoje łzawe komentarze na temat “globalizacji obojętności ” na plaży Lampedusy dnia 8 ostatniego lipca, obracają w byle co cierpienia mieszkańców tej małej, kiedyś spokojnej wyspy, która służy za otwartą bramę setkom tysięcy młodych muzułmanów, z których wielu ma zamiar poświęcić się dżihadowi w samym sercu Europy.

Jaką miałeś intencję, mówiąc o “globalizacji obojętności?” Czy chcesz żeby Włochy, a przy okazji nawet cała Europa, wynajęły statki i promy, aby pozbierać tych nielegalnych [imigrantów] już na samych brzegach Afryki ? Czy naprawdę uważasz, że Europejczycy tęsknią za dokonaniem samobójstwa, i że najlepiej byłoby, gdyby się pospieszyli ? Komu starasz się przypodobać Twoimi słowami, jeśli nie tym, którzy głośno i jawnie opowiadają się za polityką otwartych drzwi dla imigracji i praktykują intelektualny terroryzm w stosunku do zaniepokojonych przyszłością Europy?

Zaledwie kilka dni temu litowałeś się nad setkami ofiar w wyniki starć między Braćmi Muzułmanami i siłami porządkowymi w Egipcie, a robiąc to byłeś echem mediów dezinformacji na Zachodzie, dla których zabójcy są ofiarami, a chroniący swój kraj, katami. Jednakże dzięki informacjom z pierwszej ręki, które otrzymujesz regularnie, byłeś au courant okropności popełnianych przez Braci Muzułmanów na chrześcijanach i kościołach w Egipcie. Z Twojego pałacu Papieskiego oglądałeś trwającą eskaladę przemocy zaprogramowanej i starannie wykonywanej przeciw wszystkiemu, co jest chrześcijańskie.

Dnia 14 sierpnia, Bracia Muzułmanie spalili w ciągu kilku godzin ponad sześćdziesiąt kościołów i klasztorów, a ponad stu cywilom-chrześcijanom poderżnęli gardła lub zlinczowali ich w skoordynowanych atakach, nie licząc setek zniszczonych domów i sklepów, gwałtów, uprowadzeń dzieci i młodych dziewcząt. Wiedziałeś o tym dość wcześnie, ale postanowiłeś nic nie mówić.

Piromania wymierzona kościoły jest niewątpliwie halal i zgodna z Koranem oraz Sunną Mahometa, w stosunku do którego, w przeciwieństwie do Twoich poprzedników, wyrażasz jak najgłębszy szacunek [Również JP II bardzo szanował islam. Bardziej, niż katolików wiernych Tradycji – admin].

Marząc o odbudowie mostów z tysiącami imamów, którzy zatruwają swoimi nienawistnymi słowami umysły młodych ludzi w Europie, starannie powstrzymałeś się od denuncjacji systematycznego męczeństwa chrześcijan, nie tylko w Egipcie, ale we wszystkich krajach o przewadze wyznawców islamu, a szczególnie w Iraku i Syrii. Ty nawet publicznie poprosiłeś katolików o stosowanie autocenzury i nie pozwalanie sobie na mówienie prawdy o islamie oraz podwójnym dyskursie islamistów.

Nie ulega wątpliwości, że Twoje stanowisko sprawiło radość elitom „intelektualnym”, politycznym i medialnym, na dowów czego okrywają Cię chwalą i nie wahają się trąbić wszem i wobec, że tak długo oczekiwana “zmiana” w Kościele jest na drodze realizacji.

Myśląc o męczeństwie chrześcijan z rąk muzułmanów, czuję się w obowiązku przypomnieć Ci te słowa Jezusa wypowiedziane w przeddzień ukrzyżowania:
“… Nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. Ale powiedziałem wam o tych rzeczach, abyście, gdy nadejdzie ich godzina, pamiętali o nich, że Ja wam to powiedziałem. ”

I dalej Jezus mówi :
“Na świecie doznacie ucisku. Ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat. ”

Czy wiesz, że Koptowie w Egipcie stale sobie powtarzają te fragmenty z Ewangelii świętego Jana, aby dodać sobie odwagi i cierpliwości ?

Myśląc o islamistach w stosunku do których wykazujesz tyle gorliwości, nie mogę sobie odmówić przypomnienia Ci tego fragmentu z Ewangelii według świętego Mateusza:
“Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Po ich owocach poznacie ich. Czy zbiera się winogrona z ciernia? Albo z ostu figi? … Każde drzewo, które nie daje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. ”

Trujące owoce islamistów można zbierać wszędzie: w Egipcie, Syrii, Palestynie, Iraku, Nigerii, Pakistanie, Tajlandii, Indonezji, na Filipinach i coraz częściej w Europie i w Ameryce. Być może nadszedł czas, abyś i Ty miał się na baczności !

Myśląc o Twoim pragnieniu podobania się obłudnikom [poprawnie myślącym] i tym, którzy biorą sobie za punkt honoru gardzenie Chrystusem i chrześcijaństwem, przypominam Ci ten inny fragment z Ewangelii świętego Mateusza:
“Nie jest uczeń nad mistrza, ani sługa nad Pana swego; Dosyć uczniowi, aby był jako mistrz jego, a sługa jako Pan jego; jeźlić gospodarza Beelzebubem nazywali, czem więcej domowniki jego nazywać będą.”
A potem dodał:
“Kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebiesiech, a kto się Mnie zaprze przed ludźmi i ja się go zaprę przed moim Ojcem, który jest w niebiesiech. ”

Ty jesteś pierwszym świadkiem Chrystusa, jesteś także następca Piotra, któremu Jezus po zmartwychwstaniu powiedział trzy razy: “Paś owce moje!”  Przedtem mówiąc o sobie, Jezus powiedział: “Ja jestem dobrym pasterzem: Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik, który nie jest pasterzem i nie jest właścicielem owiec, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza je. ”

Pytanie które pozwolę sobie Ci zadać, jest : « Co zrobisz gdy nadejdzie wilk ? »

I chciałbym jeszcze dodać : “Czy nie uważasz, że słowa Jezusa Chrystusa wypowiedziane przez Niego prawie dwa tysiące lat temu są zaskakująco aktualne, że dotyczą Ciebie i dramatycznych wydarzeń, które się toczą w świecie? ”

Pozostaje mi mieć nadzieję, że ten list dotrze do Ciebie i że będziesz miał cierpliwość przeczytać go. Jeśli uznasz moje słowa za zbyt surowe i niesprawiedliwe, powiedz sobie, że chrześcijanie terroryzowani, torturowani i zabijani w Egipcie i Syrii doznają znacznie więcej surowości i niesprawiedliwości.

Twój brat w Chrystusie,
Helios z Alexandrii

Za http://www.postedeveille.ca/chronique-dh%C3%A9lios-dalexandrie/
T
łumaczenie: Tralala

Komentarzy 31 do “List otwarty do papieża Franciszka od Heliosa z Aleksandrii”

 1. Ten klown list pewnie zignoruje. Pocieszający jest fakt, że gdzieniegdzie pasterze jeszcze są pasterzami.

 2. Listwa said

  opłakany stan , straszne

 3. RomanK said

  Pelagiusu Astiuriensussu…gdybym nie wiedzial ,ze jestes szelma kuta i szkoona na cztery nogi i goniona na dwa baty…odebralbm twoj komentarz- jako jeden z wielu tzw naiwnych dupkow.
  List ten mogl podpisac zupelnie dobrze Walus z Mieleca,
  Sedes z Bakelitu czy Palugias z Mossadu:-))))
  Szkoda ze nie opisuje muslimanow ,ktorzy opasuja koscioly podczqs nabozenstw, zeby nie podpalili ich islamisci na zoldzie syjonistow… zeby nei strzelali do nich na ulicy snajperzy..ukryci doskonale…
  Prowokacja ma wiele twarzy…popatrz w lusterko..sam zobaczysz:-)))

  Rozumiesz co ci ludzie wolaja??? powinienes calkiem podobny do hebrajskiego:-))

 4. Smigly said

  Świat cały z hierarchia KK na czele poddany próbie czasów ostatecznych uległ globalnej deprawacji.
  Szczególnie widać to na przykładzie posoborowego antykoscioła.
  Tak jak ateista zaczyna wierzyc we wszystko tak posoborowy kościół zaczął wierzyć w bogów wszystkich szatańskich religii.
  A świat cały od kilkudziesięciu lat patrzy z zachwytem na bestie przebraną w anioła światłości, która skorumpowałą rozumy strażników wiary.
  I 30 września emanacja szatańskiej deprawacji zostanie kanonizowana.
  Cudzołóstwo hierarchi katolickiej z demonem tego świata doprowadził do narodzenia antykościoła posoborowego z nieprawgo łoża.
  Przerażające czasy triumfu bestii i samozniszczenia Kościołą.

 5. marta15 said

  gora masoni. a zaczadzona publika niech sie miota w swojej glupocie. na glupote nie ma rady. baran zostanie baranem bo on nie kojarzy faktow, nawet jakby nimi po lbie swym tepym dostal. nie zajarzy.

 6. Psiemislavius said

  Re 3:
  Ty szumowino! Jak śmiesz atakować szanownego Pelagiusza z Asutrii? Jak śmiesz wylewać swoje nieczystości na piękny gajówkowy ogród? Paszoł won chazarski brudasie!

 7. Griszka said

  @5
  RomanK to typowy katolicznik z bardzo zaawansowaną manią prześladowczą. Każdy kto broni Tradycji Kościoła jest dla niego masonem albo byłym ubekiem sterowanym przez miejscową komórkę Mossadu. Ewentualnie islamskim radykałem wieszającym chrześcijan na latarni. Należy olać tego idiotę. Albo polecić dobrego lekarza psychiatrę.

 8. RomanK said

  Nu gownojady hasbarskie:-)))) pokazcie legitymacje gnoje piekne wychodkowe…:-))))
  Tylko gnoj i agenciak bedzie zamieszczal takie bzdury kreowane w Tel Avivie…nazywal papieza clownem i rozpowszechnial te rzygowiny udajac katolika…dzwoniac obrzynem:-)))
  Ty dupku silacy sie na psychologa.., rad udzielaj swojej kolezance malzonce,,powiedz…. jak zeby zmienila rog ulicy:-)))
  Ty opluta szumowiono nie musisz zgadywac..kim jestem..bo ja z tego -odwrotnie od was – tajemnicy nie robie:-)))z prostej przeczyny i tez odwrotnie od was,,,nie jestem parchatym, ani sbekiem, ani hasbarowcem ani wynajetym shtadlanem- jak wy..parchate kurduple! Ja w oderozbueniuod was ni emam sie za co i czego wstydzic….wszarze!
  Pasiool vonnn…. to tyzapluty podsrywku powiedz swojemy tacie wypierdkowi..i synusiowi pederascie…bo smierdza- jak ty…:-)))i im tez mozesz mowic- ty.. trepie pachciarski,
  TO taki skurwysyn i jego obroncy,,,parchate …smie papieza nazywac klawnem..i podaje sie za katolika????…to jest k wasza mac parcharta cywilizacja i elegancja…obslizgle skurwysyny….

 9. Jack said

  Przestalem dawno temu czytac komentarze RomanK.
  Nie nie pisze jak Polak.
  A jesli chodzi o Franka to z listu jasno wynika ze Franek to wilk w owczej skorze. Czekam kiedy otworzy drzwi do skarbca Watykanu zydom.
  Nie mam watpliwosci ze to nastapi.
  Podejrzewam Franka ze jest wloskim marano,
  Zachowuje sie jak parch.
  Zwodzi tak wielu.

 10. Psiemislavius said

  Re 8:
  Nie używaj polskiego języka, bo go tylko kaleczysz. Schowaj się psie do budy!
  Re 9:
  Oprócz tego poniża autorytet i urząd Papieża jeszcze bardziej, niż Jan Paweł II.

 11. Griszka said

  @10
  Romek tak się rozpędził w swoich insynuacjach i kalumniach, że aż nie zauważył blokady admina na jego posty. Widocznie nie tylko ja to widzę czy Pan, Panie Psiemslaviusie, że ten człowiek postradał zmysły i już dawno nie reprezentuje katolicyzmu. Chyba, że chodzi o specyficzną odmianę chrześcijaństwa (?) właściwą sekciarzom z UPA, którzy nie tylko człowieka i jego rodzinę najgorszym gnojem obrzucą za kilka słów prawdy, ale i jeszcze zamachną się na niego siekierą.

  ———-
  I po za konkursem. Nie myśl Kafel, że te oszczerstwa i chamskie epitety kierowane pod moim adresem kogokolwiek przekonają. Im więcej dziadostwa i wulgaryzmów z twojej strony tym bardziej się ośmieszysz w oczach czytelników i pokazujesz swoją prawdziwą twarz. Twarz wariata. Katolik nie miotałby bez żadnego zażenowania takich obelg niczym jakiś zapijaczony menel pod budką z piwem i to jeszcze w obronie papieża (sic!).

  Nigdy nie nazywałem żadnego z papieży klownem, niepoczytalny psychopato. Jaki masz dowód, że używałem tego epitetu ? Własne przywidzenia ? Majaki szaleńca ? Rozśmieszasz mnie jedynie.

 12. Griszka said

  Teraz widzę. Pierwszy akapit szamba, które wyprodukował niepoczytalny Roman Kafel odnosił się do Pelagiusza. Reszta tego łajna poszła w moim kierunku.

  Romek. Może pokażesz swoje nasycone prymitywnym chamstwem wpisy, rodem z forum pisemka Urbana, biskupowi miejsca albo jakiemu księdzu związanemu z postkoncyliarnym Rzymem, jak ty dzielnie walczysz z masonerią i hasbarą. Jestem ciekaw czy spodoba im się taka obrona zajmowanych przez nich pozycji. Zawsze możesz też przedstawić komplet papierów z psychiatryka, z którego ciebie wypuścili. W końcu to też jakaś okoliczność łagodząca 🙂

 13. RomanK said

  Wam extrementy nie chce i nie bede nic pokazywal…pokazalem ludziom- kim jestescci wszarze podle..i madrym to wystarczy…i komu sluzycie.
  Takich- jak wy- polakow dzis pelno…w sadzeo w rzadzie i w kosciele…dlatego wystarczy tylko potrzepac was proszkiem swieconym i od razu klebicie sie- jak to zazwyczaj gownojady:-))

 14. Griszka said

  Jedyne co pokazałeś to bluzgi rodem z rynsztoka. Idealne do obrony papieży i biskupów. Są pewnie dumni, że tacy menele ich bronią. I nie mów nic o Polakach, bo nawet paru zdań po polsku nie umiesz poprawnie sklecić rezunie.

 15. Psiemislavius said

  A może on nie wyszedł z psychiatryka, tylko po prostu ma w nim dostęp do Internetu?

 16. Griszka said

  @15
  Najlepsze, że jeszcze pozuje na „jedynego prawdziwego obrońcę wiary katolickiej” na tym forum. Chyba pęknę ze śmiechu 🙂
  Nie wiedziałem, że papieża można bronić wymyślając oponentom, że np. jego syn to dewiant seksualny a żona oddaje się nierządowi. Taktyka odczłowieczania przeciwnika rodem z Talmudu. Na szczęście obu nie mam, więc mi to wisi. I będę miał dzięki temu dalej używanie.
  Jedno mnie ciekawi ? Z jakiego psychiatryka tego typa przywiało ?
  Do takich epitetów, do epatowania skrajnym ubóstwem moralnym, zniża się jedynie koszerne towarzystwo (Michael Hoffman publikował przykłady na swoim blogu, można zobaczyć jak ktoś nie wierzy) albo skrajna bezbożna lewizna, która za idola ma psychopatów pokroju Dawkinsa. Nie wiem jak sytuacja się przedstawia na forach zwolenników zwyrodnialca Bandery.

 17. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/08/22/list-otwarty-do-papieza-franciszka-od-heliosa-z-aleksandrii/. […]

 18. RomanK said

  Zapytajcie Panstwo tych dupkow cicholejacych…co to za siupryza//To ……Poste de Veille????( tlumaczac na posli to bedzie…videta, stanowisko obserwacyjne. posterunek) sie srule nazwali:-)))) mogli od razu napisac Ha Shomer:-))))) bedaca forum dla nomen omen…Heliosa z Aleksandrii?????
  Pisemko internetowe wydawane w Canadzie w Quebec… bez zadneych fredzli…nawet takich- jak rejestracja:-))))) Zadnych nazwisk…helios z Aleksandri to taki sam dupek schowany za pseudonimem Heliosa. jak te tu go cytujacy:-))) kurduple. Pelejtusy, Psiehujusy i Gryszczyle…etc vulgo nie wspomne:-)))
  I takiemu agencikowi hasbary ma odpowiedac papiez?????
  Kto chce doskonale wie -kto jest stalym i neizmiennym od wiekow podpalaczem kosciolow….
  Tam w Kairze i Alexandrii Koscioly staly pol millenium zanim pojawily sie meczety…pierwsze tez zreszta w kosiolach..arianskich zreszta….POtem wprowadzili swoje okraglosci Arabowie i zaczely sie roznic,,,NIkomu te koscioly nie przeszkadzaly 2000lat…i nagle szast prast-0 jak w Iraqu….
  PO to wlasnie takie dupki sa oplacane, zeby takie wersje opowiadac…
  Tam ludzie pilnuja kosciolow ..i robi to Bractwo Muzulmanskie..oni doskonale wiedza po co sa podpalenia i tacy co podpalaja niezorientowanych w sytuacji jaka tam panuje,,,na calym swiecie w tym w Polsce…to jest zadanie hasbary…i ich dupkofff…zaksyfkowanych:-))

  Co sie tyczy moderacji..

  Gajowka jest prywatna, wolna i niezalezna placowka Gajowego…i jego wola kogo moderuje, kogo holub,i a kogo kolanem zaprasza…czy noga glaszcze….Laska Gajowego jest tu prawem. Jak sie komu nie podoba niech pisze na sroczyku…albo na tablicy w Referacie:-))))
  A Gajowy jesli, kogo moderuje i za co… i dupek rozpowiada, To i zdziwienia nie ma zadnego…. bo raz kapus cale zycie kapus:-)))kto sie dupkiem ulung..fruwal nie bedzie:-))))

 19. RomanK said

  Te dupku Jack.. ja nigdy nie pisze dla dupkow takich- jak ty!
  Nigdy! To by bylo uczeniem swini rachunkow….:-))))
  Takie gnidy- jak ty i twoi kolesuie hasbarowcy przylaza zawsze tam , gdzie sie schodza Polacy…w jednym celu…
  Wlasnie sie z nim minales:-))) i szpik ci w ryj…kazalbym ci sie pocalowac w rzyc..ale rzyc sie prosi zedby nie …..ze sie porzyga z obzydzenia :-))))…..zatem ci nic nie powiem:-)))))

 20. Griszka said

  Widzę, że ciebie też dopadła chorobliwa megalomania Pytla. Machniesz jakieś wypociny jak te powyższe, podpiszesz się pod pożal się wywodem jedynie imieniem, nawet nie nazwiskiem, bo w końcu głupotą nikt się nie chwali i już każdy ma wierzyć na słowo. Ugiąć się pod ciężarem dowodu.
  Gajowy też się posługuje nickiem. Każdą jego wypowiedź można storpedować w ten sam, naiwny do bólu, sposób. Wiadomo jednak czemu mały tchórzliwy burku warczysz tylko w kierunku zwykły użytkowników.

  Twoje wynurzenia, że jak ktoś posługuje się imieniem Helios z Aleksandrii to świadczy zaraz, że jest islamskim radykałem podpalającym egipskie kościoły albo agentem opłacanym przez Bractwo Muzułmańskie są po prostu poniżej wszelkiej krytyki. Nie wiem kto się jeszcze nabierze na ten sensacyjny wątek oprócz niesprawnych umysłowo. Jakiejkolwiek argumentacji, po za zapewnieniami skończonego chama internetowego, tam nie znajdziesz. I z czym tu dyskutować ? Z czyimiś przywidzeniami ?

  Twoje komentarze są moderowane. Chociażby ze względu na przekleństwa, które w nich obficie występują. To jest fakt, który może każdy sam sprawdzić. Albo wpisać twój nick.
  Ja się nadal śmieje. Widzę, że nadal jest w formie i tradycyjnie robisz na wycieraczkę. I jeszcze jesteś z siebie dumny jak paw. Jak na szaleńca przystało 🙂

 21. marost said

  Najwyrazniej cos dzieje sie z Gajowka, takiego bagna chyba jeszcze nie bylo, ostatnio wiekszosc wpisow, zwlaszcza autorstwa RomanaK (Czy to Roman Kafel?????) FrankSA i kilku innych, zamieniaja Gajowke w gnojowke. Nie moje „Zooo nie moje malpy” ale szkoda tego jeszcze nie tak dawno popularnego i ciekawego forum……

 22. syoTroll said

  Strasznie „szarmutskie” są te wypociny, przepraszam wypowiedzi pana RomanaK. Nie wszystko co islamistyczne jest robotą „służb” izraelskich.

 23. Jack said

  David Maria Jaeger, izraelski żyd, przebrany za katolickiego zakonnika, jako szef watykańskich radców prawnych, pomoże Franciszkowi przerobić Kościół Chrystusa na kościół ubogich.
  http://www.haaretz.com/print-edition/news/israeli-jew-turned-catholic-priest-named-head-of-papal-court-1.365615

 24. RomanK said

  Panie Marost..aka Marianie Ostrowski… aka co tam se pan wymysli….jesli sobie dobrze Gajowkowicze przypominaja..to pan zaczal…podle ,chamsko i po swinsku oskarzajac papieza Jana Pawla II..o apostazje na podstawie oskarzen i falszerstwa ksiazki jego aurtorstwa…. czyli Czlowiek i Czyn….
  TO wlasnie od panskiej Akcji zaczelismy Rozmowy z Resortem…. na Gajowce…. w ktorych z jednej strony uczestniczy Resort…a z drugiej paru ludzi co resort maja tam ..gdzie kura jajko ….a wy uczciwosc i prawde:-))))
  Tak ze- za ta prowokacje ohydna, bo opluwajaca pamiec zmarlego i tak dla Polakow waznego czlowieka…panie Marianie Ostrowski ani pan nie przeprosil ani wyjasnil:-))) Nie muyski sie pan tez przyznac do wlania pierwszego wiadra gnojowki- ani jak widac nie zamierza,,,,,,a do czego pan zmierza widac wyraznie…:-))) ZMierzacie do tego co zlecil wam resort:-)))zmierza Resort do zamiany Gajowki – bardzo poczytnego i opiniotworczego Portalu popularnego wsrod Polakow na calym Swiecie….w Rynsztok, czyli usilujecie sciagnac do waszego poziomu, bo to wam daje wlasciwe srodowisko w ktorycn sie dobrze czujecie:-))) i oczywiscie zamienic dialog na monolog…. wieloksywkowy… ale zwykly stary i sprachlony Monolog Resortowy:-)))
  Weszliscie jako…pobozni i pokorni tradycyjni katolicy, oczywiscie niosac falszywa kiche i usilujac nia nakarmic Czytelnikow….poniewaz sie to nie udalo , ba udowodnililsmy z panem Jozefem Bizoniem, ze jestescie banda oszustow i podalismy na to dowody…
  prosze tutaj:

  22 luty 2013 r. wraz z Panem Romanem Kafel (Dallas USA) z tego samego głównego powodu (DANIA ŚWIADECTWA PRAWDY) zamieściliśmy na
  .
  http://jozefbizon.wordpress.com/2013/02/22/osoba-i-czyn-karol-wojtyla-1969/

  i sasiednie linki, gdzie odnalezlismy i oryginalne ksiazki wydanie i wiele innych ciekawych informacji ukazujac i intencje i metody pracy Resortu:-)))
  Tak ,ze zamieniliscie sie z koleji w chamow, a kiedy dostaliscie po chamsku tym samym po ryjach klamliwych rozpoczynacie skowyt:-))))z powrotem udajac zdewocialych ,katoli- oszolomow, czyli taki gazowtowo wyborczy ciemnogrod polski …jaki chca kreowac dla ogolengo wyobrazenia o Polakach,,,
  Kazdy kto widzi co robicie , jakie sa wasze intencje jest wam niewygodny i uderzacie oskarzajac o to-co wy sami wprowadzacie i uprawiacie tych co sa wam niewygodni…..w tym pana Fran SA…:-))))))
  Tez wam niewygodny????:-)))) Wlasnie dlatego , ze wie co mowi:-))) i mowi o czym wie i czego doswiadczyl:-)))) no i oczywiscie nie jest z Resortu:-))))

  Panei Gajowy…. skoro jest juz mieszanka wedlowska temator roznych i dzikich…moze by pan dla tych gosciofff otworzyl specjant Temat…..pod nazwa
  Rozmowy z Resortem…..??????

 25. Marucha said

  Panie Romanie,

  1. Telawiw nie musi mnie uczyć kim jest papa Buongiorno ani podsuwać mi określeń Go opisujących. Sam widzę, że jest błaznem, ośmieszającym powagę papiestwa – a fakt, że stał się ulubieńcem parchatych mediów i innych szambiarzy, wystarczy mi za wszystko.
  2. List Heliosa z Aleksandrii, czy jest prawdziwy, czy jest fałszywką – DOKŁADNIE OPISUJE STAN RZECZY, Podobnie jak Protokoły Mędrców.
  3. Niech Pan da spokój p. Ostrowskiemu (Marostowi), to b. przyzwoity człowiek, któremu zawdzięczam zawrócenie z drogi judeokatolicznictwa i zwrócenie się ku Tradycji.
  W całym bagnie ekumaniactwa, synkretyzmu, modernizmu i innych herezji oraz czynów jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II (włącznie z dewastacją Różańca!), jedna książka i jej interpretacja nie ma najmniejszego znaczenia dla całokształtu.
  Chce nam Pan na serio wmówić, że Jan Paweł II był dobrym papieżem? Ortodoksyjnym strażnikiem prawd wiary i tradycji? Że nie był czcicielem Żydów? Że, kurwa, nie przepraszał ich w imieniu Kościoła za niepopełnione grzechy?.Że nie okazywał szacunku hinduskim, afrykańskim i południowoamerykańskim demonom?

 26. Rysio said

  re 25. „……….Sam widzę, że jest błaznem, ośmieszającym powagę papiestwa – a fakt, że stał się ulubieńcem parchatych mediów i innych szambiarzy, wystarczy mi za wszystko………..”

  Mnie też.

  😦

  PS. Dla mnie najbardziej przerażające jest to, że jak dotąd, nie usłyszałem ani jednej, nawet najmniejszej krytyki papieża w parchatych mediach USA.

  Natomiast cały czas jest wychwalany pod niebiosa przez wszelkiej maści medialnych oszustów, drani i łąjdaków, największych jakich kiedykolwiek nosiła ziemia.

 27. Oraetlabora said

  Papież jest jak każdy widzi. Niemniej, krytykując warto tak krytykować, aby coś z tego wynikało poza „jest źle, a będzie jeszcze gorzej”, bo takie myślenie nie jest chrześcijańskie.
  Zapytam przekornie: jakie mogą być pozytywy tego pontyfikatu? Żadne? – Właśnie mogą być skutki pozytywne, bo Bóg ma tę władzę i mądrość, że pozwala rosnąć chwastom i pszenicy, a na koniec i tak ocali tylko pszenicę. Ale żeby nie moralizować powiem konkretnie.
  Myślę, że obecny pontyfikat jest po to, abyśmy wyleczyli się z przesadnej czci papiestwa, czci bałwochwalczej, bezkrytycznej, która w Polsce dała znać za czasów JP2. Pamiętam te pielgrzymki papieskie (ileż ich było?), podczas których spędzano ludzi jak bydło do zagród z żerdzi. Byłem wiele razy i pamiętam – osobiście czułem się upokorzony siedząc w odświętnym ubraniu na trawie, w tłumie, w upale, gdy problemem jest zwykła potrzeba fizjologiczna. I nad tym wszystkim ON, machający łapką, rozdający uśmiechy, z nienaganną dykcją prawiący frazesy, w starannie zaprojektowanych kostiumach, w przemyślanej scenerii, manipulujący nastrojem… – I czasem zastanawiałem się: po co właściwie to wszystko? Przecież kompletnie nic z tego nie wynika… kompletnie nic.
  Pamiętam Kościół Katolicki przedpielgrzymkowy – każdy bardzo indywidualnie i serio podchodził do spraw wiary. Katolik, to brzmiało dumnie.
  Tymczasem uczestnicząc w papieskich pielgrzymkach czułeś się cząstką tłumu, cząstką tzw. Ludu Pielgrzymującego – dokąd, po co? – nieważne! W tym tłumie twoje osobiste przeżywanie wiary, twoje codzienne dylematy moralne – nie są istotne, ważny jest falujący tłum. Nie myśl – klaskaj, nie myśl – krzycz razem z tłumem: „kochamy ciebie”…, nie myśl – machaj flagą.
  – Wygląda na to, że pielgrzymki JP2 miały na celu utrwalenie praktyczne teologii tzw. Ludu Pielgrzymującego. Kiedyś katolik, każdy z osobna, był i czuł się cząstką Kościoła, cząstką Ciała Chrystusa, czuł się osobiście włączony w Chrystusa, w jego życie, misję i przeznaczenie do chwały. Dziś, czuje się cząstką bezkształtnego tłumu – bez jasnej doktryny, często o mglistej pobożności osobistej… Czy ktoś zauważył, że współczesny Kościół jest kompletnie pozbawiony małych struktur? – Prawie nie istnieją bractwa, stowarzyszenia, brak inicjatyw oddolnych – staliśmy się bezkształtnym tłumem.
  Myśląc F.Konecznym – zamieniono nam cywilizację z personalistycznej (przy okazji wrzeszcząc wniebogłosy o rzekomym personalizmie), na gromadną, stadną… Staliśmy się stadem…

  Papież, Bondziorno I, paradoksalnie może być lekarstwem. Może zmusić do myślenia. Papież mówi nam bez bajeru: „Jesteście zwykłym tłumem, frajerzy, ukradziono wam wasze dusze”.
  „Panie Jezu Chryste, do kogóż pójdziemy, Ty masz słowa życia wiecznego”.

 28. RomanK said

  Panie Waclawie….panski prywatny i osobisty stosunek do Religii, Vatycanu i Papieza jest absolutnie panska prywatna sprawa.Wolno panu lubiec, nie lubiec, nienawidziec….i miec swoje tego powody.
  Z tego co pamietam , byl czas ze bardzo pan lubil papieza Polaka i to co on robil, nawet mi sie dostawalo za malolubienie…i:-)))i opieszalosc w entuzjazmie:-)))
  Widac pan Maria ma talent nawracania:-))) na pelnym biegu:-))) TO tez jestem w stniee zrozumiec….
  Pod jednym warunkiem…jest tyle rzeczy, ktore prawdziwie przyniosly oplakane skutki , ze nie powinno sie wspomagac klamstwem, fabrykacja dowodow falszywkami i namolnym wpychaniu ich czy sie to komu podoba- czy nie.
  Mozna papieza nie lubic…ale szkalowac ,poslugiowac wyzwiskami…epitetami…oczerniac i caly czas i poslugiwac sie plakietka przyzwoitosci katolickiej…to dwie rozne sprawy.
  Nie widzi pan ze cus tu nie pasuje????
  Jako swiezo nawrocony moze pan oglosic papiezem pana Mariana Ostrowskiego, papiezyca pania Ole Gordon, sam siebie biskupem…. a reszte kolegium kardynalskim..prosze bardzo- panska Gajowka pan tu rzadzi….ale nie starajcie sie mi wmowic- ze to jest Kosciol Katolicki… i robiac takie rzeczy stawiacie sie poza kosciolem Katolickim, gdzie papiez jest glowa kosciola. Nie wmawiajcie sobie i innym- ze to wy i podobni wam sa Tradycja i Szafarzem Magisterium Kosciola….
  Niech pan uczciwie przyzna kiedy pan slyszal odemnie, ze JPII byl dobrym papiezem??? czy ja kiedykolwiek wmawialem panu cos podobnego???? Wrecz przeciwnie…i mowilem to- jesli sobie pan przypomina w czasach kiedy papiez byl , zyl i popelnial bledy…a wszyscy spiewaliscie mu Kumbajajajaj..kochamycieallejuja…..
  Niech pan zacytuje choc jedno slowo ,ze tak mowilem???
  Owszem zawsze podkreslalem ze jego znaczenie mialo ogromy wplyw na dzieje Polski…i to bezsprzecznei w sensie pozytywnym. To ze dzis wielu ma do neigo zal, ze nie zrobil za nich wszystkiegio i nei napiekl ciastek, pozamiatal , przpral gacie, kupil piwa i cichuyko zamknal drzwi…to juz wina poslkiego charakteru nei charakteru papiestwa…
  Owszem w kazdej spolecznosci sa potrzebne extrema..ale jak juz kiedys panu powiedzialem po przekroczeniu pewnego limitu kazdy extremizm zamienia sie w extrement….a magisterium w Magiosterium…
  ZUpelnie na marginesie dodam , ze dla widza wglad na to – to tylko excesy przechylonych w prawo dewotow..w sumie, jak wskazuja badania 13% spolecznstwa przywiazuje do tego wage jakakoliwk….ale ja doskonale wiem ze to bardzo kosztowna i precyzyjnie prowadzona akcja na skale miedzynarodowa. Doskonale inspirowana, oplacania i kierowana przez osrodki walki z Kosciole, w tej akcji duza role odgrywaja tzw. nadgorliwi idioci ogarnieci zarem detalicznym..i sa tu i tacy…..ale wiekszosc robi to zawodowo.;
  I to by bylo na tyle…kazdy ma swoj rozum, boc nie bydle..i dlatego za czyny bedzie rozliczony…i raczej wczesniej ..niz pozniej.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Ja uważam, że powinienem się dzielić swoją wiedzą na temat Posoborowia, papieży i Judeokościoła, To nie jest moja prywatna sprawa.

  Proszę mi nie zarzucać, że na własną rękę chcę obalić papiestwo i unieważnić posoborowych papieży. Dobrze Pan wie, że właśnie bronię legalności ich wyboru. Nie bronię ich godności, lecz legalności – tak. Nie szkaluję, nie poniewieram, nie oczerniam.

  Jak już sobie wspominamy, to pozwolę sobie przypomnieć Panu Jego własną wypowiedź na temat słynnego:
  Wołam, ja, syn polskiej ziemi, a zarazem ja, Jan Paweł II, papież. Wołam z całej głębi tego Tysiąclecia, wołam w przeddzień Święta Zesłania, wołam wraz z wami wszystkimi: Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze Ziemi!… Tej Ziemi!
  Jak to głośno zastanawiał się Pan, jakiego to Ducha wezwał Jan Paweł II, że z Polską stało się, to się stało…

  Ja nie wiem, co Jan Paweł II zrobił dobrego dla Polski… Wpędził Polaków swych autorytetem jeszcze głębiej w herezję modernizmu. Miał prawdopodobnie wielki wpływ na decyzję Polaków odnośnie wejścia do Unii Europejskiej… spłycił katolicyzm do poziomu masowych spędów i Kumbaya,…

  PS. Nie jestem „świeżo nawróconym” na Tradycję. Moje „nawrócenie” miało miejsce sporo przed rokiem 2000.
  Do nawrócenia mnie przyczyniły się WYBITNIE proglobalistyczne wypowiedzi Jana Pawła II i rajfurzenie Polakom Unii Jewr(op)ejskiej. Ale nie tylko one.
  Pana uwagi w tej materii są nierelewantne, a ich złośliwość ma na celu jedynie zasianie wątpliwości co do rzetelności oponenta..

 30. Amadeus said

  Ad 27 Oraetlabora

  Kiedyś katolik, każdy z osobna, był i czuł się cząstką Kościoła, cząstką Ciała Chrystusa, czuł się osobiście włączony w Chrystusa, w jego życie, misję i przeznaczenie do chwały. Dziś, czuje się cząstką bezkształtnego tłumu – bez jasnej doktryny, często o mglistej pobożności osobistej… Czy ktoś zauważył, że współczesny Kościół jest kompletnie pozbawiony małych struktur? – Prawie nie istnieją bractwa, stowarzyszenia, brak inicjatyw oddolnych – staliśmy się bezkształtnym tłumem.

  Tutaj takie wyjątki z pewnej książki:

  „Niebezpieczna pomyłka, która niestety przeniknęła do Kościoła, jest wyobrażenie o postępie dziejowym w naszej obiektywnej relacji z Bogiem. Sądzi się przy tym iż Bóg w trakcie rozwoju historii przyciąga ludzkość bliżej siebie z czego nie zdaje sobie sprawy jednostka. Myślenie takie jest szczególnym owocem teilhardyzmu.
  Ważne może być tu zrozumienie, że żaden człowiek nie może osiągnąć wiecznego zbawienia bez własnego współdziałania. Qui te fecit sine te, non te justificat sine te – powiada św. Augustyn. Jeżeli nawet współdziałanie jednostki jest tylko niewielkim czynnikiem,(…)
  (…)Wyobrażenie, iż w ciągu dziejów ludzkość zbliża się do Boga poprzez dokonujący się postęp, opiera się na heglowskim błędzie, o którym szczegółowo napisaliśmy w „Koniu trojańskim” : nigdy nie istnieje coś takiego, jak niezależne od nas i niezauważalne bycie bliższym Bogu, a wszelkie zbliżenie do Boga jest czymś, co może się odnosić tylko do jednostki. Także i do wielu jednostek równocześnie, ale nigdy do ludzkości czy do wspólnoty w ogóle. Tutaj również napotykamy heglowski błąd depersonalizacji , prymat wspólnoty nad pojedynczą osobą, który skłania filozofa do traktowania państwa jako tworu wyższego rzędu, stojącego ponad indywidualną osobą ”

  Dietrich von Hildebrand „Spustoszona winnica” rozdz.6 „Qui te fecit sine te-„

 31. Oraetlabora said

  ad. 30: Bardzo ciekawy tekst. Dziękuję.

Sorry, the comment form is closed at this time.