Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Największa pułapka pozytywnego…
  Boydar o Największa pułapka pozytywnego…
  Greg o Wolne tematy (62 – …
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  Jasnowidz z Jasnej G… o Minister zdrowia i statys…
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  Carlos o Specjalna jednostka zajmuje si…
  Ale dlaczego? o Największa pułapka pozytywnego…
  seler o Wolne tematy (62 – …
  Zenon_K o Największa pułapka pozytywnego…
  Kwal o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  Boydar o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (62 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 553 obserwujących.

Większość braci chce starej Mszy: Mocne słowa prokuratora generalnego Franciszkanów Niepokalanej

Posted by Marucha w dniu 2013-08-23 (Piątek)

Fałszywe oskarżenie, przekazywane przez różne czasopisma i agencje informacyjne, rozprzestrzeniło się niczym wyciek ropy. Poważnie naruszyło dobre imię Ojca założyciela Instytutu – mówi o. Alessandro Apollonio w wywiadzie dla Vatican Insidera.

Sprawa Franciszkanów Niepokalanej, a właściwie dekretu, który narzucił im rezygnację z odprawiania starszej formy Mszy trwa. Zakaz zawarty w dekrecie obejmuje także prywatne celebracje, co jest niezgodne z prawem kościelnym zawartym w motu prorio „Summorum Pontificum” i instrukcji „Universae Ecclasiae” [„Fuck the Church Law” – powiedziałby pewnie papież Dzieńdoberek – admin]

Do tej pory mieliśmy liczne przecieki i spekulacje dziennikarzy na temat tego co dzieje się w Zgromadzeniu. Bracia do tej pory wydali tylko króciutkie oświadczenie oznajmiające, że całkowicie podporządkowują się Ojcu Świętemu. Wywiad z ojcem Apollonio, prokuratorem generalnym Zgormadzenia jest ważnym i obszernym głosem na temat tego co naprawdę spotkało FN.

W polskim tłumaczeniu wywiad ten ukazał się na portalu Liturgia.pl Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego.

Ojciec Apollonio nie pozostawia złudzeń, że powołanie komisarza w Zgromadzeniu ma związek z zaangażowaniem ministra generalnego (główny przełożony Franciszkanów) w promowanie, zgodnie z prawem kościelnym, vetus ordo liturgii rzymskiej. Ważne w tej sprawie jest zdanie o. Apollonio, który mówi:

„Grupa braci […] oskarżyła wcześniej Ojca założyciela o narzucenie vetus ordo całemu Instytutowi. Chociaż to oskarżenie jest całkowicie nieuzasadnione, ludzie w nie uwierzyli, a nasze próby wykazania, że jest fałszywe, okazały się daremne. To fałszywe oskarżenie, przekazywane przez różne czasopisma i agencje informacyjne, rozprzestrzeniło się niczym wyciek ropy. Poważnie naruszyło dobre imię Ojca założyciela Instytutu”.

Z wypowiedzi ojca prokuratora wynika, że pojawiła się w Zgromadzeniu, ze strony władz zakonnych, propozycja by dawny ryt był rytem własnym Zgromadzenia – co oznaczałoby, że w takiej formie odprawiana byłaby choćby Msza konwentualna. Jednak, zgodnie z prawem kościelnym, nikt nie może ingerować w prywatne celebracje poszczególnych braci i ryt jaki wybierają – dotyczy to zarówno nowej jak i starej Mszy. Zatem reakcja „grupy braci”, przypomina raczej atak uprzedzający. A odpowiednie kongregacje za samą propozycję zareagowały sankcjami.

„O. Lombardi stwierdził wyraźnie, że decyzje dotyczące naszego Instytutu nie stanowią wyparcia się motu proprio. Jednakże nadal czekamy na autentyczną interpretację dotyczących liturgii warunków, jakie naszemu Instytutowi postawiła Stolica Apostolska. Na przykład nadal nie wiadomo, kim dokładnie są „właściwe władze”, które mogą dać wyżej wymienione zezwolenie. Czy będzie to komisarz, Kongregacja ds. duchowieństwa, Papieska Komisja Ecclesia Dei, miejscowy biskup, jedna z wymienionych instytucji czy wszystkie z nich? Mamy nadzieję, że to tylko tymczasowe warunki dyscyplinarne i że wkrótce otrzymamy pozwolenie, by celebrować w vetus ordo, tak jak czyniliśmy to zawsze. Już bez obecnych ograniczeń, które – jeśli nie znajdzie się lepszej dla nich racji – pozbawiają nas uniwersalnego prawa, przyznanego w motu proprio Summorum Pontificumi instrukcji Universae Ecclesiae.” – to słowa stanowcze i dobrze pokazujące, że dekret jakim wydano w sprawie FN jest prawnym bublem, który powstał z niejasnych intenscji.

Sprawa ta musi być rozwiązana – dzisiaj dekret ten wytwarza pewnego rodzaju próżnię prawną ponieważ jest niepowiązany z opbowiązującym prawem Kościoła w kwestii rytów liturgii rzymskiej.

Tomasz Rowiński
http://www.fronda.pl/

Komentarzy 26 do “Większość braci chce starej Mszy: Mocne słowa prokuratora generalnego Franciszkanów Niepokalanej”

 1. Boydar said

  Nie polemizując z treścią artykułu, zadam tylko na szybko następujące pytanie : a pozostali ? (jeśli jest większość, występuje również mniejszość)

 2. Griszka said

  Moderniści i ich poplecznicy obawiają się, że ten trend w powrocie do starych, uświęconych i legalnych form sprawowania liturgii może przenieść się na inne zakony…

 3. Tralala said

  ad 1
  Coz pozostali ? To jest albo 5 kolumna, albo pozyteczni idioci pomagajacy tejzesz. Owszem, jestem kategoryczna, ale uwazam, ze ktos kto poznal msze trydencka (i zrozumial ja, a do takich naleza zakonnicy – mam nadzieje), a pragnie swojego duchowego rozwoju, nie moze „wolec” nowej mszy. To jest wykluczone i basta !

 4. JO said

  ad.3. „Kategoryczna” ? Przeciez Msza Nowusowa jest Msza Masonska spreparowana przez Masona Buginiego, Msza Sprotestantyzowana, Niekatolicka, ktora zagraza Utrata Wiary dla Kazdego Kto jej , coz nie slucha a Uczestniczy , bo Ona pcha do Uczestnictwa w Mszy a Nie sluchania jak powinno byc i w tym miejscu zrownywajac nas z Samym Bogiem!!

  KAZDY winien porzucic Ksiezy, ktorzy odprawiaja Nowusa Obrazajacego Boga, gorszacego Ludzi

 5. JO said

  Nie Kategoryczna a NORMALNA

 6. Jack said

  Maximilian Kolbe: Freemasonry is a Jewish Proxy
  http://henrymakow.com/2013/08/Modern-World-is-a-Product-of-Freemasonry%20.html

 7. RomanK said

  Panie Marucha…mysli pan, ze powiedzialby???? narazie pan juz napisal. Poczekam na dziendoberka,,, czy powie.
  A jak nie powie przypomne ….

 8. Wojtas said

  Hej, nie wiem czy widzieliście i co o tym myślicie, ale jest jedna stronka, która polemizuje z bractwem św. Piusa:

  http://www.apologetyka.info/kosciol-katolicki/sobor-watykanski-ii,10/

  z tego co widzę, to na razie jest 6 artykułów – jeden ogólny (obrona), jeden o kwestii ekumenizmu, jeden krytyka Roberto de Mattei, jeden o komunizmie i jeden jest polemiką z artem z tego bloga „Zasady postępowania z wrogami Jana Pawła II”. W tej „obronie” jest nawet jakaś ostra dyskusja – jeszcze nie przebrnąłem, ale hmm… daje trochę do myślenia.

 9. Boydar said

  @ Pan Wojtas (8)

  Greg1 nadaje …

 10. Marucha said

  Re 7:
  Papież Dzieńdoberek nie powiedział wprost „Fuck the Church Law” – ale tak właśnie zrobił. Olal Motu Proprio.
  Zakazuje Mszy, której nikomu nie wolno zakazywać!
  Co trzeba więcej?

 11. Marucha said

  Re 9:\
  Greg?
  Ten sam, który określił publiczne sranie na Pierwsze Przykazanie jako „genialny pomysł”?

 12. Amadeus said

  Ad 8 Wojtas

  Hej, nie wiem czy widzieliście i co o tym myślicie, ale jest jedna stronka, która polemizuje z bractwem św. Piusa:

  http://www.apologetyka.info/kosciol-katolicki/sobor-watykanski-ii,10/

  z tego co widzę, to na razie jest 6 artykułów – jeden ogólny (obrona), jeden o kwestii ekumenizmu, jeden krytyka Roberto de Mattei, jeden o komunizmie i jeden jest polemiką z artem z tego bloga “Zasady postępowania z wrogami Jana Pawła II”. W tej “obronie” jest nawet jakaś ostra dyskusja – jeszcze nie przebrnąłem, ale hmm… daje trochę do myślenia.

  Przeczytałem od niechcenia jeden z artykułów na jego stronie.
  Był to artykuł polemizujący z tym który ukazał się tutaj o „Zasady postępowania z wrogami JPII”

  Ten chłopaczyna ma totalny mętlik w głowie. U samych fundamentów jego wypowiedzi są, złe nauki, brednie które wypisuje wręcz z zażarta chęcią odwdzięczenia się. Na siłę chce pokazać swoją większość lepszość w wierze.

  Został tutaj na tym forum usunięty. Jego nienawiść z tym związana że nie zostało mu przytaknięte spowodowała tą polemikę.
  Jest pysznym, próżnym ,dumnym człowiekiem niedopuszczającym innego myślenie niż on preferuje.
  Oburza się o tzw „krytyczne oburzenie” ,a samą swoją wypowiedzią i mędrkowaniem zasadę tego krytycznego oburzenia pokazuje.
  Jego argumenty są śmieszne, nie warte nawet większego zastanowienia. Oburza się o to że ponoć my „zarzucamy coś co nie jest możliwe do udowodnienia, a jeżeli ktoś nam powie że nasze zarzuty są niemożliwe do wykazania to my rzucamy tekst że jest wiele dowodów na to co mówimy i jak ktoś chce to niech poszuka znajdzie na pewno”. Tylko że w rzeczywistości tak jest.
  Jest wiele zdjęć, filmów i relacji kto ma uszy ten usłyszy, kto ma oczy ten zauważy.
  Ten człowiek nie chce widzieć materiałów które nie współgrają mu z jego światopoglądem.
  Jego światopogląd to KK zaczęło się od SVII, a wszystko co przed soborem utożsamiają w sobie lefrebryci którzy według niego są pomiotami szatana, schizmatykami i sekciarzami stworzonymi i wykorzystywanymi przez masonerie.
  A SVII i papieże posoborowi to święci nad świętymi.
  Sam podtytuł jednego z jego artykułów :”Książka „Ostatnia bitwa szatana” to twór masoński napisany przez masona”.
  Mała wiedza autora tych artykułów pod tym linkiem co pan dał jest zatrważająca, pobieżna jego wiedza w jego mniemaniu wrosła do wiedzy wartej nagrody nobla.
  Zapomina o tym lub w ogóle nie wie że święci którzy nomen omen zostali wyniesieni po SVII w swoich wizjach jak i naukach przestrzegali przed takim kościołem który on wychwala pod niebiosy, tacy święci jak św. Ojciec Pio lub bł. Katarzyna Emmerich. Nie mówiąc już o tych św. którzy zostali wyniesieni na ołtarze przed SVII.
  Autor tych wypocin pod tym linkiem jest człowiekiem który idealnie się w pisał w zarys katolika który ten artykuł „Zasady postępowania z wrogami JPII” pokazuje.
  Żal mi go.

 13. marta15 said

  Sekta watykanska celowo niszczy wszelkie tradycyjna LITURGIE , wszelkie obrzedy, rytualy, ceremonie .
  Uprasza je na wzor protestancki I czyni z nich masowke, bez ducha I wiary.
  Wszelkie wtajemniczenia w chrzescijanska wiare w czasach wczesno-chrzescijanskich byly bardzo waznymi , uroczystymi, podnioslymi rytualami . Tam nie bylo zadnej masowki, pospiechu, aby tylko odbebnic podejscia. Bogu nalezy sie czesc i szacunek. Sprawa wiary jest sprawa najwazniesza dla duszyczlowieka i jej wiecznej przyszlosci.
  Nie mozna tych spraw traktowac ot tak sobie, z automatu. Sekta pozbawia , usuwa niejako Ducha Bozego z wszelkich celebracji przez nia wykonywanych. Temu tez mamy takie owoce jakie mamy, takich kaplanow jakich mamy, takich wiernych jakich mamy. Tam NIE MA Ducha bozego. On zostal celowo , specjalnie z premedytacja usuniety.
  ——–
  Tu przyklad jak sie odbywal obrzed chrztu w czasach wczesno-chrzescijanskich. Ten artykul i tak nie oddaje calej donioslosci z jaka Chrzest sie odbywal. warto wiecej poczytac.

  „..Dla Justyna chrzest jest odrodzeniem nowego człowieka, które nazywa oświeceniem.
  Dla niego, zatem chrzest jest momentem, w którym człowiek doznaje prawdziwego oświecenia.
  W swoim dziele zatytułowanym Apologia w rozdziale pierwszym mówi o chrzcie, jako sposobie wprowadzania ludzi w szeregi wyznawców Chrystusa.
  Inicjacja chrzcielna według św. Justyna rozpoczynała się od przygotowania dalszego, które obejmowało podstawową ewangelizację, czyli nauka wiary i moralności chrześcijańskiej. Kandydatów do chrztu nazywano „uczniami prawdy”, „poszukującymi”, „nowicjuszami w wierze”.
  Następnym etapem było przygotowanie bliższe, które rozpoczynało się od przyrzeczenia, w którym kandydat wobec wspólnoty wyrażał swoją świadomą i wolną decyzję na życie zgodne z przyjętymi naukami. Kolejnymi elementami tworzącymi ten etap przygotowań do chrztu był żal za popełnione grzechy i podjęcie czynów pokutnych.
  Katechumen, czyli kandydat do chrztu wyrażał także wiarę w Kościół jako „nauczyciela prawdy”.
  Ważnym momentem przygotowania przedchrzcielnego były tzw. „skrutinia”, czyli forma egzaminu, podczas którego kandydat do chrztu musiał wykazać się zmianą dotychczasowego sposobu życia i całkowitym nawróceniem.
  Już przed chrztem od katechumena oczekiwano wiary i życia zgodnego z zasadami Ewangelii.
  Był to warunek konieczny dopuszczenia do sakramentów inicjacji chrześcijańskiej.
  W okresie przygotowawczym uczono kandydata modlitwy, postu i żalu za grzechy
  . Sakramentu chrztu udzielano przez trzykrotne zanurzenie w wodzie lub przez polanie głowy wodą.
  Zawsze musiała to być woda naturalna, czysta i świeża.
  Chrzest rozumiano jako odradzająca kąpiel w wodzie.
  Przed obrzędem zanurzenia w wodzie katechumen wyrzekał się zła i wyznawał swoją wiarę.
  Powszechnie stosowano trynitarną formułę chrzcielną „W mię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  Sakrament chrztu św. Justyn nazywa „poświęceniem Bogu przez Chrystusa” oraz „oświeceniem — światłością”, gdyż „obmycie to nosi nazwie oświeceniami, bowiem, co przyjmują te naukę, doznają oświecenia ducha”5.
  Najprawdopodobniej zaraz po chrzcie miało miejsce bierzmowanie.
  Dopełnieniem przyjęcia chrztu i bierzmowania było uczestnictwo w Eucharystii. „Dla dopełnienia całej prawdy sakramentu trzeba, aby dzieci były potem wychowywane w tej wierze, w której zostały ochrzczone..”

 14. marta15 said

  Swoja droga w starozytnym Rzymie ( ok 3 wieku) na okolo 154 ksiezy , okolo 52 bylo egzorcystami.
  „.. Powietrze starozytnosci bylo ” przesiakniete „demonami , wlaczajac w to wszystkie poganskie bozki, ktore byly demonami w ukryciu”.. „..Zwalczanie tych poganskich bozkow, ich wplywow i ich obrzedow bylo glownym zadaniem egzorcystow..”
  Garry Wills ” Font of life. Ambrose, Augustine and the Mystery of Baptism”.

 15. Wojtas said

  Re 9: O to widzę, że ten koleś jest Wam dobrze znany. Tylko czy to faktycznie greg1 – bo on w jednym artykule wspomina o nim, ale w 3 osobie…
  Re 11: == Ten sam, który określił publiczne sranie na Pierwsze Przykazanie jako “genialny pomysł”? == On coś takiego na prawdę napisał??!! A można wiedzieć gdzie? Jak na osobę zajmującą się obroną wiary katolickiej to byłoby to… hmm… nietypowe stwierdzenie.

 16. Boydar said

  Głowy nie dam Panie Gajowy, ale zacytować mogę :

  „… Greg1 powiedział/a
  Niedługo zbuduję stronkę poświęconą tym zagadnieniom, w której punkt po punkcie będę będę wywalał wasze mundrości z lefebrystyki …”

  Stronę ‚apologetyka.info’ podpisuje niejaki Pan Gregorz Żebrowski
  W swoim intro, pisze m.in. :
  „… Ostatnio można zaobserwować wzrost aktywności pewnych osób sympatyzujących z sedewakantystami, lub Bractwem św. Piusa X (zwanych lefebrystami) co chwila rzucających ciężkie oskarżenia i kierujących ostrą krytykę pod adresem tego soboru oraz posoborowych papieży.

  Pierwszy chronologicznie artykuł nosi datę 2013:07:15 13:46

  Troszkę autorowi zeszło, ale zawziętość wzięła górę.

 17. Griszka said

  To nie będzie odkrycie Ameryki, ale wspomnę o ciekawym talmudycznym mechanizmie. Gdy Pan Marucha nazwie rzeczy po imieniu: papieża Dzieńdoberkiem a jego stosunek do Magisterium „pieprzeniem”, którego pogwałcenie wiąże się w tym przypadku z zaciągnięciem kary ekskomuniki, to burek Roman K wie gdzie jego miejsce i nie ma ujadania, że Gajowy to „gównojad hasbarski”, ubecki siepacz, mason, wahabicki radykał działający w oparciu o wytyczne z centrali z Tel Avivu.

  Kundel Roman K zrywa się dopiero wtedy z łańcucha, warczy i toczy pianę z pyska niczym psychopata Niesiołowski, gdy dokładnie to samo stwierdzi szeregowy użytkownik. Z lubością, właściwą szaleńcom, napada na bezbronnych. Tylko wtedy, gdy wie, że jest bezkarny.

  Ja wiem, że to można ignorować długo, ale w końcu co wrażliwsi czytelnicy (ja się do nich nie zaliczam) zapytają czemu jakiś wariat może bez najmniejszych konsekwencji wypisywać niczym nie poparte kalumnie pod adresem czytelników. Nie chcę wchodzić w kompetencje admina ani tym bardziej rozporządzać wszystkim jak własnym, ale sprawę musiałem jakoś przedstawić.
  Tym bardziej, że do tego człowieka nic nie dociera. Dla osobnika jego pokroju mieszanie kogoś, za przeproszeniem, z gównem jest najlepszą obroną wartości katolickich. Ja osobiście nie mam zamiaru dalej wariata przekonywać, że czarne jest czarne a w konsekwencji rabiniczna moralność nie ma nic wspólnego z tą właściwą chrześcijaństwu.

 18. Griszka said

  To nie będzie odkrycie Ameryki, ale wspomnę o ciekawym talmudycznym mechanizmie. Gdy Pan Marucha nazwie rzeczy po imieniu: papieża Dzieńdoberkiem a jego stosunek do Magisterium “pieprzeniem”, którego pogwałcenie wiąże się w tym przypadku z zaciągnięciem kary ekskomuniki, to burek Roman K wie gdzie jego miejsce i nie ma ujadania, że Gajowy to “g.wnojad hasbarski”, ubecki siepacz, mason, wahabicki radykał działający w oparciu o wytyczne z centrali z Tel Avivu.

  Kundel Roman K zrywa się dopiero wtedy z łańcucha, warczy i toczy pianę z pyska niczym psychopata Niesiołowski, gdy dokładnie to samo stwierdzi szeregowy użytkownik. Z lubością, właściwą szaleńcom, napada na bezbronnych. Tylko wtedy, gdy wie, że jest bezkarny.

  Ja wiem, że to można ignorować długo, ale w końcu co wrażliwsi czytelnicy (ja się do nich nie zaliczam) zapytają czemu jakiś wariat może bez najmniejszych konsekwencji wypisywać niczym nie poparte kalumnie pod adresem czytelników. Nie chcę wchodzić w kompetencje admina ani tym bardziej rozporządzać wszystkim jak własnym, ale sprawę musiałem jakoś przedstawić.
  Tym bardziej, że do tego człowieka nic nie dociera. Dla osobnika jego pokroju mieszanie kogoś, za przeproszeniem, z gównem jest najlepszą obroną wartości katolickich. Ja osobiście nie mam zamiaru dalej wariata przekonywać, że czarne jest czarne a w konsekwencji rabiniczna moralność nie ma nic wspólnego z tą właściwą chrześcijaństwu.

 19. RomanK said

  Szanowni Pastwo..zeby zrozumiec dzialania hasbary…i jaki maja one zasieg..prosze wejsc na strone- Blog pana Piotra Bein’a w ktorym opisuje on jedna z takich akcji sterowanych i oplacanych przez sily hasbara wewnatrz sluzb amerykanskich:

  http://piotrbein.wordpress.com/2013/08/24/breaking-news-black-supremacist-buys-weapons-for-dhs/

  Takich akcji jest wiele wszystkie maja na celu jedno….zmuszenie ludzkosci do przyjecia konfrontacyjnych postaw i do zaburzen, politycznych rewolt i chaosu, a najlepiej II Wojny..ktora pozwoli Lichwie zebrac plony swoje pracy przez ostnie 60 lecie.
  Bez tego. Uwaga!!!! .Lichwa moze zostac z Bankiem i zerami…czyli z gola i wesola…
  Zasada Dovide et Impera tlumaczy wszystko i wyjasnia wszystko. Dzielic na kazdym poziomie na kazdej niwie, wszystkich ze wszystkimi rozpoczynajac od rodziny.. Podkreslac roznice- jakie dziela ludzi i wynosic je na piedestaly udajac dobrotkow i zatroskanych o Jednosc:-))))
  Klocic sie o fredzle we firance i szerokosc koronek , gumke w majtkach i zapach kadzidla…i przy okazji opluwac , obsrywac, najwyzsze auytorytety, przez podstawianie falszywych, najczeciej virtualanych nieistniejacych i sztucznie kreowanych ad hoc… autorytetow z nikad, z zachowanie calego rytualu podawania linkow do nikad, tlumaczy i zrzynaczy:-))) oczywiscie ktoru Polak sprawdzi:-)))) ano teraz juz sprawdzaja:-)))
  Wszedzie dopasowujac do charakteru narodowego , etnicznego, czy cywilizacyjnego.
  Prosze zapoznajcie sie z tym materialem….
  Podkreslanei roznic i budowanie cisnienia emocji… nie wazne jest to co ludzi laczy…Najwazniejsze TO CO DZiELI…to jest zadaniem hasbary….i to uprawia! Ale i to jest jej pieczatka i to ja zdradza. Ich dzialania sa prymitrywne i skierowane na prymitywne reakcje prymirtywnych instynktow, i w sumie dla prymitywow:-))
  Nie wazne, jaki jest stosunek do najwazniejszych zasad Religii i calej cywilizacji opartej na Dobrej Nowinie…nie wazna obrona rodziny, zycia pocztego,..wazne sa np…meszty papieza:-))) ze nie czerwone ino czarne…wazne jest,,, ze papiez wlecze teczke,…i to. itd,,,
  Patrzcie…i starajcie sie widziec…
  Plutonowy , czy jak was tam teraz wabia- czy znakuja:-0))))..ty burku wymysl cos sam nie uzywaj moich okreslen..idz do przelozonego da ci gotowe… zatem, myslisz -zes jestes na tyle cwany, polidioto -kundlu za dyche.,ze Gajowy glupszy od ciebie??????:-)))heheheheh!!!!oooiiii..:-))))

  Ja Roman Kafel mowie ci zes gownem i agentem…i klamca..i ty to doskonale wiesz bo dali ci materialy o mnie z referatu przelozeni. Wiesz doskonale ,ze zadne z twoich opluskwien nie sa prawdziwe:-))) Tak samo- jak to co glosicie:-))) wiecie z enieprada a glosicie:-)) I doskonale wiecie gnojki, ze nie jestem ani Ukraincem , ani Zydem, ani waszym kolsiem za dyche ze sluzb..ani nie wyslugiuje sie- zeby zaluzyc…jestem poprostu soba…i o tym wiedza wszyscy ,ktorzy mnie znaja blizej czy dalej, lepiej czy gorzej..ale znaja…zaden sekret:-)))
  A teraz ty- pokaz dowod osobisty…zlamany fallusie:-))))) Sam,,,:-))) bo nie bede za ciebie tego robil:-)) Wlasnie tylko po to- zeby ci pokazac zes szmata:-)))) na ktora nawet psi nie chca nalac:-)))
  Bo to- ze znam twoje prawdziwe dane…wcale na nic nie wplywa:-))) po sciagnieciu twojej ksywki okazalo sie bowiem….ze.pod ksywka siedzi takie samo autentyczne prawdziwe gowno:-)))))i udaje ksywke :-))) … jak ksywka:-)))

  Widzisz…. jaki jestes dupek:-)))?????? nawet nie jestes w stanie ocenic swej wlasnej glupoty:-))))) Kundlu parchaty… Gajowy to madry facet i do tego cwaniak in specie:-)))…. przy ktorym wysiadaja wszystkie inne cwaniaki i wyja do miesiaca …..caly miesiac minimum:-)))))
  Popatrz jak wam ustawil estrade…… po ktorej paradujecie:-))))) cynbaly:-)))))jak na pokazie parchatych psow:-))))) i wieprzkow tez parchatych:-)))) Sami, bez poganiania:-))))

 20. RomanK said

  Panie Boydar….NIkt…nikt nie moze byc Czlonkiem BractwaX Piusa, kto nei jest Ksiedzem….i tylko wlasciwe ich wladze sygnuja oficjalne stanowisko Bractwa…i nikt inny– reszta to taka sama hasbara- jak ta wyzej:-))a ze sie powoluja….swidczy sie cygan swymi dziecmi,.,,
  Naprawde trzeba miec dobre rozenanie zeby sie nie pogubic i oglupic:-)))

 21. u said

  Bez dowcipnych, obficie okraszonych neologizmami komentarzy Pana Romana to forum byloby calkowicie nijakie. Dochodze do wniosku, ze moje slownictwo jest naprawde ubogie w porownanniu do ekwilibrystycznej lingwistyki Pana Romana! To prawdziwy, nie malowany Master Wszechnauk!!! Brawo Panie Romanie!!!!

 22. Marucha said

  Nie warto zajmować się ani stroną „Grega” ani wypocinami tam zamieszczanymi. Ja tam nawet nie zajrzałem, no bo po co? Jak stoi za chałupą wychodek, to z góry wiem, czym śmierdzi.
  Ambicją faceta jest zniszczenie gajówki. Chce się zemścić za wywalenie go.

 23. Wasz stary znajomy said

  Właśnie dostałem cynk od jednej dobrej duszy, że coś się dzieje tutaj w związku z moją osobą… No i faktycznie.
  Panie Gajowy, nie jest to prawdą, że zależy mi na rozwaleniu gajówki… W wielu kwestiach podzielam Pańskie poglądy i doceniam, że porusza i nagłaśnia Pan tak ważne sprawy. Nie mniej jednak moja wiara jest dla mnie najważniejsza, a że posiadam pewne umiejętności i możliwości do prowadzenia dyskusji, polemizowania i argumentowania swojego stanowiska, to oczywiście to wykorzystuję. Tamta rozmowa o ewolucji uświadomiła mi, że jest pewien problem, którym powinienem się zająć… Oskarżenia wobec ostatnich papieży i bieżącej nauki Kościoła wydały mi się rażąco niesłuszne i dlatego postanowiłem stanąć w ich obronie (tym bardziej że swego czasu zetknąłem się z tym również na Nowym Ekranie i Ekspedycie). Przedstawiam swoje zdanie i jeśli się Pan przyjrzy, to nie wszystkie artykuły dotyczą gajówki… Ja potrafię kulturalnie polemizować (co można zobaczyć w komentarzach pod moim artykułem „Sobór Watykański II – obrona” – tam prowadzę sobie dyskusję z panią Kamilą, która jest tradycjonalistką i studiuje na teologii we Wrocławiu).

  Kolejna sprawa, to nie chciałbym, żeby Pan szerzył kłamstwa co do mojej osoby – ja nigdzie nie twierdziłem i odcinam się od poglądów, że „sranie na pierwsze przykazanie” to jest genialny pomysł. Wręcz przeciwnie – uważam, że to przykazanie jest co najmniej tak samo ważne jak pozostałe przykazania. Doprawdy nie wiem skąd Pan to wziął… Może powiedziała to jakaś inna osoba o podobnym nicku – bo ja nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek miał takie poglądy. No chyba, że wywnioskował to Pan na tej podstawie, że ja aprobowałem zachowanie papieża Jana Pawła II za to, że ucałował Koran i postawił posążek buddy na ołtarzu – to faktycznie jest zgodne z prawdą, ale podkreślam, że nie oznacza to, ża aprobuję „sranie na pierwsze przykazanie”, tylko oznacza, że moim zdaniem takie zachowanie papieża nie ma nic wspólnego ze złamaniem tego przykazania. Dlaczego tak uważam – o tym pisałem w komentarzach do „Sobór Watykański II – obrona”.

  I jeszcze jedno – proszę mi wierzyć, że ja mam duży szacunek do tradycjonalistów, choć nie podzielam ich niektórych poglądów (z tego co zaobserwowałem, to szacunkiem tradycjonalistów do Pana osoby jest niestety różnie).
  Pozdrawiam (Wasz stary znajomy – greg).

 24. Amadeus said

  23.

  Mogę zarzucić panu kłamstwo. Jest pan bezczelnym łgarzem.

  Dobra rada dla pana, panie greg. Aby pisać jakiekolwiek rzetelne artykuły zgodne z prawdą, trzeba posiadać jakąkolwiek wiedzę na temat który chce się pisać.
  Pan nie ma żadnej wiedzy, bredzi pan.
  A najśmieszniejsze lub najbardziej żałosne jest to że pan nawet nie rozumie tego co sam pan pisze, a co dopiero mówić o próbie minimalnego zrozumienia przez pana tematu, który pan próbuje poruszać.

 25. dr TS said

  Ad. 24
  W całej rozciągłości zgadzam się z Pana opinią Amadeus. Ponieważ mam bana, więcej czasu mam na czytanie, bo moje opinie są niemile widziane przez Gajowego. Ale za to nie mam do Niego pretensji. Tak dla informacji, to już cała moja rodzina czynnie chodzi na Mszę Trydencką i odkrywa na nowo Wiarę Katolicką. To dzięki Wam Tradycjonaliści. Bóg Wam zapłać. Dla mnie pozostaje łowić nowych lemingów i ewangelizować na nowo (nie mylić z nową ewangelizacją 🙂 ).
  A co do Grega, to chyba chce zaistnieć jako „nowy teolog” – bez wiedzy i wiary. Pomyliła mu się miłość z zauroczeniem… żenada.
  Pozdrawiam.

 26. Griszka said

  Przyznam, że nawet nie chcę mi się czytać wypocin rezuna Kafla. Romuś machnął link ze stronki, której admin ostatnio oskarża Gajowego o agenturalną działalność, przy okazji przedstawia dowody równie poważne co mojej sprawie. tj,. własne urojenia i fantazje a czytelnik z automatu ma uznać, że te wszystkie epitety o „hasbarskich g.wnojadach” są poparte mocnymi argumentami. Niemal prawda objawiona.

  Romek, co się tak zburzyłeś, że zacytowałem to całe twoje szambo, które naprodukowałeś, w duchu talmudyzmu ? Czemu takim knajackim językiem zaśmiecasz tę witrynę ? Przełożony ci kazał wszystkich normalnych stąd wypędzić ? A dużo ci zapłacił czy to robisz tylko tak z potrzeby serca ?

Sorry, the comment form is closed at this time.