Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

PZPN rozstał się z “antyfaszystami”

Posted by Marucha w dniu 2013-08-24 (Sobota)

Polski Związek Piłki Nożnej zerwał współpracę z “antyfaszystowskim” stowarzyszeniem Nigdy Więcej, które od kilku lat uchodziło – według działaczy PZPN – za specjalistów w “tropieniu rasizmu” na polskich stadionach. Doszukiwanie się “rasizmu” w każdym możliwym miejscu, z czego słyną “tropiciele” z Nigdy Więcej, ściągnęło w końcu kłopoty także na sam PZPN.

Jeszcze do niedawna PZPN finansował działalność “antyfaszystów”, w zamian za pomoc w wyszukiwaniu flag i transparentów o rzekomo rasistowskim charakterze, które pojawiały się na trybunach podczas meczów ligowych bądź tych rozgrywanych przez reprezentację. Stowarzyszenie Nigdy Więcej jest zresztą autorem listy zakazanych symboli na stadionach, wśród których obok nazistowskiej swastyki znalazły się również krzyż celtycki, falanga czy szczerbiec. PZPN do spółki z “antyfaszystami” ochoczo ścigał również flagi o antykomunistycznej i patriotycznej tematyce.

Okazuje się jednak, że “antyrasistowska” współpraca PZPN z NW zapędziła tych pierwszych w kozi róg. Działaczom Nigdy Więcej nie wystarczało już bowiem donoszenie do Polskiego Związku Piłki Nożnej na poszczególne kluby za – ich zdaniem – “niewłaściwe zachowanie kibiców”, poszli więc o krok dalej – do związku UEFA.

A działacze UEFA po donosach “antyfaszystów” karać zamierzali także sam PZPN. Tak było m.in. przy okazji marcowego meczu Polska-Ukraina na Stadionie Narodowym w Warszawie, na który – jak poinformowali działacze Nigdy Więcej – kibice drużyny gości mieli wnieść trzy flagi prezentujące zabronione symbole. UEFA groziła wówczas zamknięciem Stadionu Narodowego, jednak odeszła od tego pomysłu po przeprosinach i obszernych wyjaśnieniach ze strony Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Czarę goryczy, po której PZPN postanowił definitywnie odciąć się od Nigdy Więcej, przelały jednak ostatnie “antyfaszystowskie” donosy do UEFA, w których domagano się ukarania polskich klubów występujących w europejskich pucharach. Chodzi o Lecha Poznań i Legię Warszawa, które zostały ukarane przez UEFA.

Po donosach NW, UEFA ukarała 10-cioma tysiącami euro grzywny klub z Poznania za rzekomą sprzedaż wlepek z hasłem “Good Night Left Side” na trybunach podczas meczu z fińskim FC Honka (czytaj: UEFA ukarała Lech Poznań za… wlepki). Fani z Warszawy dzięki “antyfaszystom” zostali ukarani jeszcze surowiej, bowiem oprócz grzywny na ich klub nałożono również karę w postaci zamknięcia popularnej “Żylety” (północnej trybuny stadionu) na rewanżowy mecz ze Steauą Bukareszt, w związku z “niewłaściwym zachowaniem” kibiców w Walii na meczu z The New Saints (chodzi o odpalenie rac oraz… “rasistowskie flagi”). Przeciwko zamknięciu trybuny najzagorzalszych kibiców z Łazienkowskiej protestuje m.in. zarząd T-mobile Ekstraklasy.

Jakub Kwiatkowski, będący obecnie rzecznikiem prasowym Polskiego Związku Piłki Nożnej, w korespondencji z dziennikiem “Gazeta Polska Codziennie” odciął się od współpracy z Nigdy Więcej, pragnąc w ten sposób odsunąć od PZPN-u podejrzenia wyrosłe wokół nałożonej przez UEFA kary na Legię Warszawa. “(…) Mając na uwadze fakt, że takie informacje mogą wprowadzać w błąd piłkarskich kibiców i niesłusznie wskazywać PZPN jako współwinnego zamknięcia trybuny stadionu Legii, związek jeszcze raz stanowczo podkreśla, że nie wspiera finansowo działalności tej organizacji” – napisał w liście do “GPC” Kwiatkowski.

Zakończenie współpracy PZPN z NW najprawdopodobniej nie zakończy jednak represji, jakie zwykły spadać na kibiców polskich klubów np. w związku z pojawiającymi się na trybunach patriotycznymi oprawami czy transparentami odwołującymi się m.in. do ważnych dla kraju rocznic. PZPN zrywając współpracę z “antyfaszystami” nie porzucił wytworzonych wspólnymi siłami zakazów, zezwalających delegatom Polskiego Związku Piłki Nożnej na przerywanie spotkań za sprawą “haseł nieodwołujących się do tematyki meczu” czy dopatrywanie się “rasizmu” w przekreślonym symbolu sierpa i młota.

Na podstawie: niezalezna.pl, źródła własne
http://www.autonom.pl

Komentarzy 12 do “PZPN rozstał się z “antyfaszystami””

 1. Kronikarz said

  No i co, nie miał tamten racji ?
  Wytruć tę wszawicę !
  Urban pierwszy.

 2. pancerny said

  akurat w tym temacie NIGDY WIĘCEJ powinno siedzieć cicho na dupie .”Urządźmy Polakom drugi holokaust ” 9 MAJA 2013 – to tekst z portalu litewskiego nawołującego do MORDOWANIA POLAKÓW !!!!!!! więc niech wszyscy stulą pysk w stosunku do wyczynów Poznaniaków , które na tle tych haseł to bułka z masłem

 3. pancerny said

  dodam tylko że hasła z portalu litewskiego to czysta prowokacja -kogo ? wiadomo do kogo należą media , ale niech się cieszą że im się udało

 4. A ja tak w ogóle zadam pytanie: po co Polsce Ministerstwo Sportu? Czy nadal państwa w świecie ocenia się na podstawie wyników ich sportowców? Jeśli tak to wystarczy mała Instytucja państwowo-prywatna dofinansowująca najlepszych, oraz szkoląca młode kadry na przyszły zawody i Olimpiady. Jednak w kwestii piłki nożnej państwo powinno mieć 0% zainteresowań, niech wszelkie wydatki spadną na kluby i ich kibiców. Nie ma sensu podkręcać w Polsce fanatyzmu tym globalistycznym sportem. Nie dość, że tworzy to ogromne podziały i jest przyczyną wielu przestępstw, to zmusza młodych kibiców, tysiące z nich do bezsensownej walki między nimi samymi. Wszyscy kibice w Polsce zjednoczeni na protestach anty-rządowych to jest to czego oni się szczególnie boją. Dlatego wmawia się, że ktoś noszący inny szalik niż Ty to wróg.

  Z kolei PZPN to zgraja setek zapijaczonych komunistycznych ryjów. Piłka nożna jest obecnie idealnym odzwierciedleniem polityki – pijaństwo, narkotyki, dziwki, korupcja i teatrzyki. Taki twór jak UEFA nawet w kraju najbardziej zafascynowanego piłką, czyli w Brazylii, nie był miło witany tworząc swoje własne miasta-państwa i ciągnąć miliony zysków kosztem ludzi.

 5. XenofoP z Warszawy said

  rozważam nagranie filmu odpowiadającego temu gudłajowi tylko czy zniżać się do takiego poziomu? NIECH MU ZIEMIA LEKKĄ BĘDZIE !!!

 6. shadowman said

  Ad. 5 Nie wiem nawet po co wrzuciłeś filmik tego typu. Zepsutych do szpiku kości świnioludów strąca się w niebyt. Jak na niego patrzę to przez 3 dni nie mam apetytu.

 7. louis de funes said

  shadowman powiedział/a
  2013-08-25 (niedziela) @ 13:19:20

  bardzo dobrze że filmik się pojawił – człowiek nie jest w stanie wszystkiego śledzić w wielu miejscach tak więc dobrze że wszystko jest na jednej stronie .to wielki plus tej strony

 8. shadowman said

  Ad7. To prawda, zgadzam się z twoją opinią ale trzeba pamiętać, że ten mutant będzie żyje m.in z takich prowokacji. To pasożyd. Im mniej wokół niego szumu tym jest mniej podekscytowany i motywowany. Lepiej inaczej rozwiązać problem z tym świnioludem.

 9. revers said

 10. louis de funes said

  żyje z sprzedaży swojego NIE, ale tego nie kupują Polacy, więc czy zrobi jedną prowokację więcej czy mniej to dla Polaków nie ma znaczenia , jak jego ziomkowie go oleją któregoś dnia to zbańczy – oczywiście to nie nastąpi ,ale chodzi o to skąd on czerpie zyski , ja tego gówna nie miałem nigdy w ręce i dopiero dzisiaj pierwszy raz sprawdziłem czy ten filmik jest na jego stronie, ale nie sądzę aby na mnie zarobił w ten sposób . jednym słowem dla mnie NIE nie istnieje .

 11. Boydar said

  @ Shadowman (6)

  „… świnioludów…” – prawdziwe świnie miały by prawo oskarżyć Pana o zniesławienie

 12. shadowman said

  Ad11. W sumie racja. W porównaniu z tą kreaturą świnie są świętymi

Sorry, the comment form is closed at this time.