Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

13 października: zapowiedź o poświęceniu świata przez papieża Franciszka Niepokalanemu Sercu Maryi

Posted by Marucha w dniu 2013-08-26 (Poniedziałek)

Watykan przygotowuje się do Dnia Maryjnego z udziałem Papieża i stowarzyszeń maryjnych z całego świata. Obchody zbiegną się z 96. rocznicą objawień fatimskich. Ich kulminacją, 13 października, będzie poświęcenie świata przez Papieża Franciszka Niepokalanemu Sercu Maryi. Z tej okazji do Watykanu przywieziona zostanie figura Matki Bożej Różańcowej z Kaplicy Objawień w sanktuarium maryjnym w Fatimie. Dzień Maryjny wpisuje się obchody ogłoszonego przez Benedykta XVI Roku Wiary.

Dwudniowe uroczystości rozpoczną się, 12 października rano, pielgrzymką do grobu Apostoła Piotra. Po niej nastąpi Adoracja Eucharystyczna połączona z sakramentem pojednania [A co to takiego, ten „sakrament pojednania”? – admin].

Po południu na Plac św. Piotra przybędzie figurka Matki Bożej Fatimskiej. Papież Franciszek wygłosi wówczas maryjną medytację. Kolejnym etapem peregrynacji będzie przewiezienie figurki do podrzymskiego sanktuarium maryjnego w Divino Amore. Tam, w połączeniu satelitarnym z maryjnymi sanktuariami na całym świecie, zostanie odmówiony różaniec. Następnie odbędzie się całonocne czuwanie modlitewne.

W niedzielę rano figurka powróci na Plac św. Piotra gdzie Franciszek odprawi uroczystą Eucharystię. W czasie liturgii, wzorem swych poprzedników, poświęci świat Niepokalanemu Sercu Maryi. Aktu tego, o który Maryja prosiła w czasie objawień w 1917 r., po raz pierwszy dokonał papież Pius XII. Następnie uczynili to Paweł VI i Jan Paweł II.

Figurka Matki Bożej Fatimskiej opuściła dotąd kaplicę Objawień dziewięć razy. W Watykanie po raz ostatni była w czasie Wielkiego Jubileuszu Odkupienia Roku 2000, kiedy to Jan Paweł II zawierzył Maryi nowe tysiąclecie. Teraz powróci, ponieważ Ojcu Świętemu zależało na tym, by szczególnym znakiem Dnia Maryjnego był jeden z wizerunków Matki Bożej należących do najbardziej znaczących dla chrześcijan całego świata. „Z tego względu pomyśleliśmy o oryginalnej figurze Matki Bożej Fatimskiej” – podkreśla abp Rino Fisichella stojący na czele Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, która jest organizatorem obchodów Roku Wiary.

bz/ rv

KOMENTARZ BIBUŁY: Oczywiście chwalebne są inicjatywy kolejnego poświęcenia świata Niepokalanemu Sercu Maryji, tylko czy powinno się je kojarzyć, zestrajać z rocznicą objawień fatimskich i zastępować je, zaciemniając przekaz Objawień? Wszak Matka Boża wyraźniewezwała papieży do poświęcenia Rosji! I tylko diaboliczna ekwilibrystyka mentalna i antymaryjne interpretacje mogą podważyć to wezwanie. Wezwanie, które nigdy nie doczekało się realizacji – z katastroficznymi konsekwencjami obserwowanymi we współczesnym świecie. Jak długo będzie trwało oszukiwanie wiernych Kościoła, samo-oszukiwanie papieży i naginanie przekazu maryjego do doraźnych celów politycznych?

WIĘCEJ: Artykuły skatalogowane według hasła: ‘ fatima ’
CZYTAJ: FATIMA – aktualność Przesłania i konsekwencje niesubordynacji

Za: Radio Watykanskie (2013-08-22) (” Watykan: zapowiedź Dnia Maryjnego z Papieżem”)

http://www.bibula.com/

Ceremonia poświęcenia świata w wizji autorskiej gajowego Maruchy.

Wychodzi papież Franciszek.
– Cześć, Niektórzy mnie tu znają, Jestem Jorge, biskup Rzymu. Będziemy poświęcać świat.

Tłum szaleje, wiwatuje, krzyczy.
Papież bierze do ręki drewnianą pałeczkę od sushi z pobliskiego baru. Podnosi ją i czyni nieokreślony znak w powietrzu, coś jakby leżącą na boku ósemkę.
– Poświęcam świat – mówi Franciszek,
Odwraca się na pięcie i znika.

Tłum szaleje, wiwatuje i krzyczy, urzeczony niezwykłą prostotą (i zarazem taniością) ceremonii,

Komentarzy 20 do “13 października: zapowiedź o poświęceniu świata przez papieża Franciszka Niepokalanemu Sercu Maryi”

 1. Boydar said

  Byłby niezły numer, gdyby Duch Święty splątał umysł Pana Jorge i zamiast świata, „zupełnie przez pomyłkę” poświęcono by … Rosję. W trakcie ceremonii siły „specjalne” chyba nie były by w stanie zareagować. wybacz Panie Boże niestosowne żarty…

 2. Tralala said

  Dodam do wpisu gajowego Maruchy : …a masoni calego swiata zapchaja skrzynki pocztowe Watykanu pochwalnymi listami !

 3. A-a said

  Zatem wszystko jasne…

 4. Psiemislavius said

  Pozwoliłem sobie skorzystać z pewnego artykułu z tego Dziennika i na jego podstawie stworzyłem filmik na YT:

 5. RomanK said

  Panie Gajowy??? To pan dokonal tej kompilacji Herezji Jana Pawlowych??? Czy tylko zlecil psiemuhujusowi????
  i zeby sie za pana podpisal??:-)))))panska sygnatura:-)))
  Zobacz pan- jakie psiejuchy uczynne….jeszcze sie podpisza pod Panem Tadeuszem… Adam Mickiewicz…i na liscie plac Uczciwie Prawdomowny:-))_)
  Niech pan trzyma akt wlasnosci chalupy w szufladzie zamkniety…..:-))).bo sie zaraz podpisza:-)))Wlasciciel:-))))

 6. Jack said

  re:4
  Dzieki, bardzo potrzebny filmik o przekretach kryptozyda Jana Pawla II.

 7. RomanK said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14493418,Ksiadz_zlamal_zakaz_biskupa__Oskarza___To_wielka_intryga_.html?lokale=bydgoszcz#BoxWiadTxt

  Oto porzadna, prywatna religia na wlasnym rozrachunku:-)))
  Prywatny Kosciol, prywatne sakramenty, prywatne, swiecenia, prywatny ksiadz.. wyklac tez prywatnie w otoczeniu ochroniarzy..i odebrac teczke Frankowi heretykowi i zobaczyc co w niej dzwiga:-)))
  Skoro Vacat to vacat….Sede Privatis…
  Osly..hasbarskie parchate,…. Prawoslawni sa schizmatykami nie heretykami..i vice versa katolicy sa wg nich schizmatykami ale nie heretykami…
  Referat !!!!!…..przeszkolic lepiej hasbare z katechizmu..:-)))) i poprawic bzdury w filmiku firmowanym przez Gajowego:-)))

 8. Re: 5 RomanK
  Panie Romku, niechze mi Pan wskaze choc jednego Amerykanina czy Kanadyjczyka, ktory ma akt wlasnosci na swoja posiadlosc za ktora splacil zaciagniety kredyt pod hipoteke???

  Czy wie Pan co to jest faktyczna wlasnosc? Wlasnosc jest to taka, ktora nie jest obciazana ZADNYM podatkiem ani zadnym obciazeniem z tytulu jej posiadania…
  Osobiscie ja takiego faktu nie moge stwierdzic w Kanadzie ani w USA… (wiem ze sa wyjatki okreslane w promilach 0.002% w tzw., „titles” z nadania co dotyczy sie glownie Indian w nomenkalurze: „native”…)
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 9. Marucha said

  Re 5:
  Nie ponoszę za film z Youtube odpowiedzialności sprawczej. Co nie znaczy, że się z nim nie zgadzam.

 10. JO said

  ad.4. Dziekuje za ten Film w Internecie – JO

 11. Psiemislavius said

  Ja sam na własną rękę stworzyłem ten filmik, ale musiałem wskazać na źródło pochodzenia, bo to nie ja tworzyłem ten zestaw herezji.

  Re 5:
  Nałóż jarmułkę, bo ci menora wystaje.

 12. Amadeus said

  Jeszcze do tego fragmentu opisu przez pana gajowego „- Cześć, Niektórzy mnie tu znają, Jestem Jorge, biskup Rzymu. Będziemy poświęcać świat.”

  Dodałbym ostatni hit:

  „Jorge: mówta mi na TY.”

 13. RomanK said

  To podpisz i podbij ta menora swoj filmik prowokatorze….jaki sam „stworzyles ” tfuuurco…..wlasna reka”:-))) to zostaw odcisk tej reki:-))) niewidzialnej:-))))
  ….nie fuzyji Gajowego… zaslaniajac sie jego siedzeniem:-))))kurduplu!
  Panie Gajowy, ze pan sie zgadza to pana sprawa..ze polowa z tego to klamstwo to druga. Zasada, jak widac…stara niezmienna parchata…. zasada jest ucierac gowno z prawda..;co daje gownoprawde…a ze sie z nia wszyscy zgadzaja swiadczy tylko o… zgadzajacych sie:-)))
  Niestety nie jest tak jak sie panu wydaje , bo odpowiedzialnosc sprawcza dotyczy tez tego co swiadomie zgadzal sie, ze sprawca co do jego czynow.

  Panie Janku….prawdziwy wlasciciel powiedzial… Ziemia jest Moja, tys tylko dzierzawca … zatem placimy dzierzawe i co najgorsze…uzurpatorom.
  Wlasciciel do dzis nikomu nie wystawil rachunku, ani za Swiatlo, ani za Powietrze, ani za Ziemie ani za Wode… niech pan bacznie obserwuje co dzieje sie wokol wody….niech pan patrzy..zobaczy pan dziwne zjawisko…jak zamienic niesplacalny dlug na…prawo do wody:))) pitnej wody….
  Ale to wszystko fraszka najwazniejze ….ze Franek nosi teke:-)))) i jak idzie to jedna noga zostaje w tyle:-)))

 14. JO said

  ad.13. Przeciez nikt sie nie zaslania Gajowym tworzac ten „film”, ktory jest w zasadzie filmowa wersja tekstu wklejonego w Gajowce. Czemu Pan sie piekli I NIESLUSZNIE kogos oskarza. Tak jak Gajowy wystepuje w Gajowce pod pseudonimem tak I film jest Anonimowy propagujacy w zasadzie Gajowke I uczacy ludzi …myslec

 15. Griszka said

  RomuśK
  „Zasada, jak widac…stara niezmienna parchata…. zasada jest ucierac gowno z prawda..;co daje gownoprawde…a ze sie z nia wszyscy zgadzaja swiadczy tylko o… zgadzajacych sie:-)))”

  “ale jakos nawet w Jerozolimie nikt ….nawet z karabinem i w mundurze…..nie kopnie.modlacego sie spokojnie muzulmaniona,,,”
  https://marucha.wordpress.com/2013/08/26/zerwal-zydowi-z-glowy-jarmulke-i-wrzucil-do-kosza/#comments

  No widzisz Romek jak pięknie określiłeś swoją działalność na tym forum. Sam bym tego lepiej nie ujął. Tylko tych „zgadzających” się z twoimi wynurzeniami tylu co kot napłakał 🙂

 16. Griszka said

  @14
  „Czemu Pan sie piekli I NIESLUSZNIE kogos oskarza.”

  Panie JO. On sobie nic z tego nie robi. A za chwilę będzie Pana legitymował niczym jakiś milicjant.
  Ten człowiek bez najmniejszych skrupułów pomawiał m.in. ks. Stehlina o bycie elementem niemieckiej i masońskiej agentury. Bez żadnych dowodów. I to pomimo tego, że nawet według oficjalnej wykładni postkoncyliarnego Rzymu ten ksiądz ma jedynie nieuregulowany status kanoniczny a sam reprezentuje liberalne skrzydło w FSSPX.
  W praktyce Kafel to talmudysta. Dumny jak paw z tego, że się pod takim szambem imieniem i nazwiskiem podpisze. A jeszcze okrasi to paroma epitetami rodem z jakiejś meliny.

 17. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/08/26/13-pazdziernika-zapowiedz-o-poswieceniu-swiata-przez-papieza… […]

 18. JANNA said

  Biskup Rzymu poświęci świat Fatimie 13. 10. 2013
  A kiedy Franciszek odda świat figurce z kaplicy objawień w Sanktuarium Maryjnym w Fatimie to otworzy bramę dla muzułmanów.
  Przecież Fatima to córka Mahometa!
  Fatima była najmłodszą i ukochaną córką proroka Mahometa i jego żony Chadidży.
  Dynastia Fatymidów wzięła swą nazwę od jej imienia.
  Zaliczana jest do „czterech niezrównanych kobiet muzułmanów” obok Asiji, Marii i swej matki Chadidży.
  Fatima jest uważana za najdoskonalszą kobietę w islamie i określana jako sajjida – „przywódczyni”.
  Imię Maria pojawia się niejednokrotnie na muzułmańskich amuletach ochronnych.
  Wschodni chrześcijanie „dłoń Fatimy” nazywają „dłonią Marii”.
  Niektórzy wyznawcy islamu pielgrzymują do chrześcijańskich sanktuariów maryjnych (np. w Fátimie w Portugalii i Lyonie).
  A może Franiszek chce pojednać katolików z muzułmanami, słyszałam o jego pozdrowieniach w tą stronę.
  To wtedy musi się liczyć z tym, że będzie muiał zmienić swoje przekonanie o Jezusie Chrystusie i przyjąć poglądy islamskie, chyba że uda mu się przekonać ich do swojej prawdy.
  Isa bin Marjam – arabskie i muzułmańskie imię jednego z proroków islamu – Jezusa.
  Według Koranu był prorokiem i zapowiedzianym wcześniej Mesjaszem stworzonym przez Allaha w łonie Mirjam bez udziału mężczyzny, ale nie był Bogiem lub drugą osobą chrześcijańskiej Trójcy.

  To Bóg Najwyższy, którego kapłanem był Mechizedek, ostatecznie zdecyduje jakimi drogami potoczą się losy Ziemi.

  ROK WIARY – to jest rok złudy i walki z demonami.

  Teraz oczekujemy ROKU NADZIEI – to będzie oddzielenie ziarna od plew, a później na ROK MIŁOŚCI, który może przynieść poznanie Boga Żywego.

 19. JO said

  ad.16. Objawia swoj Talmudyzm tak bezczelnie, z tupetem, ze jest to niedowytzymania, nie nie to, ze sobie po pisze pstrem bzdem, ale, ze:

  NAWET jak sie zlapie jego na Klamstwie, na PUBLICZNYM pisaniu nieprawy, pomowieniach,

  To on bez zadnych ogrodek , nawet do Gajowego WMAWIA, ze to MY JESTESMy tymi nierozumiejacymi ( a w jego wydaniu , ze to my jestesmy Durniami, nic nie widzacymi…)

  To co on uprawia, to Talmudyzm polaczony z Ideologia posoborawa, PRAWDA OKOLICZNOSCIOWA.

  To co on reprezentuje i wyprawia to NONSENS

  To co KAFEL tu wypisuje to cos Gorszego od WANDALUZJI

  To nie jest KTOS z kim mozna dyskutowac, to jakis Chory osobnik, ktorego my z dopustu Gajowego my traktujemy jako partnera do rozmowy i tym samym Powodujemy, ze Stajemy sie IDIOTAMI jak on , gdyz KAFEL cale rozumowanie sprowadza do NONSENSU i Dyskusje w Gajowce.

  Dyskusje w Gajowce Kafel czyni WIECZNA, bez Konkluzji, wiecznie otwarta, wiecznie zmienna na Kazdy temat

  On nikogo nie uzna za MADREGO, zadnej Maderej wypowiedzi nie uzna za Madra, zawsze ja skrytykuje, osmieszy, upodli
  —————————————-

  Rozmowa na kazdy temat Gajowiczow jak Przeclaw, Akiej, Jacek, Tralala, Ten Pan z Francji, znajomy Gajowego, no wielu, wielu Gajowiczow, zawsze ma Konstruktywna Krytyke oparta na Magisterium z Mertytorycznymi Wnioskami, ktore maja swoj KONIEC i POCZATEK

  U Kafla nic nie ma poczatku i tym bardziej zakonczenia, nic nie jest Prawda, wszystko wymaga TYLKO Kafla Kolejnych interpretacji

  Powiem szczerze, ze Ulomnosc-Slabosc Pana Gajowego wzgledem Kafla bardzo Nas Doswiadcza

  zaczynam tracic optymizm, ze sluszne jest to akceptowac…

  Przeciez Ignorowac Kafla nie mozna, bo ten z talmudyczna bezczelnoscia zaprzecza PRAWDZIE a przeciez Gajowke czyta wiele osob PRAWDY poszukujacych, wiec zostawic Kafla wypowiedzi bez komentaza olewajac je, narazamy czytelnikow na Utrate Wiary a nie jej Poznanie

  Kolko sie zamyka tym, ze wchodzimy w nonsensowna dyspute sprowadzajaca Nas do poziomu DEBILA

 20. JO said

  Kafel NIGDY nie przeprosil nikogo
  Kafel NIGDY nie przyznal sie do pomylki

  Gajowy ponosi pelna odpowiedzlalnosc za Kafla i skutki jego tu obecnosci

Sorry, the comment form is closed at this time.