Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na Feedage

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bronisław o Upadek polskiej myśli pol…
  VAV o O syndromie Pana John’a
  NICK o Wolne tematy (56 – …
  Joannus o PIS nie jest partią katol…
  witek o Upadek polskiej myśli pol…
  osoba prywatna o O przeciwnikach szczepień
  Polski punkt widzeni… o Nie żyje twórca postaci Genowe…
  Polski punkt widzeni… o O syndromie Pana John’a
  VAV o O syndromie Pana John’a
  Listwa o PIS nie jest partią katol…
  Mietek o O przeciwnikach szczepień
  VAV o Wolne tematy (56 – …
  Sebastian o Upadek polskiej myśli pol…
  Dinozaur o Krótka przerwa w działalności…
  jasiek z toronto o O przeciwnikach szczepień
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 430 obserwujących.

Rządy jakich krajów domagały się ujawnienia danych od Facebooka? Jest specjalny raport.

Posted by Marucha w dniu 2013-08-28 (środa)

W pierwszych 6 miesiącach 2013 r. rządy 74 krajów zażądały informacji na temat 38 tys. użytkowników Facebooka – wynika z danych ujawnionego we wtorek po raz pierwszy raportu Facebook’s Global Government Requests Report.
Rządy jakich krajów domagały się ujawnienia danych od Facebooka? Jest specjalny raportOpublikowany przez Facebooka raport informuje opinię publiczną o żądaniach rządów dotyczących ujawnienia informacji o użytkownikach. Niechlubne pierwsze miejsce pod względem liczby żądań informacji o posiadaczach kont na popularnym portalu społecznościowym należy do rządu Stanów Zjednoczonych.

Władze amerykańskie zażądały informacji na temat ponad 20 tys. użytkowników. Dokładne liczby nie są znane, gdyż… ujawnianie takich informacji jest zakazane.

Z kolei władze brytyjskie zażądały danych 2337 osób mających konta na Facebooku. Przedstawiciele firmy zapowiedzieli dalsze ujawnianie tego typu przypadków. Reprezentujący Facebooka prawnik, Colin Stretch wyraził nadzieję, że raport będzie pożyteczny dla użytkowników w trwającej debacie na temat polityki prywatności.

Raport dotyczy okresu od 1 stycznia do 30 czerwca 2013 r. Facebook planuje publikować podobne raporty co pół roku. Nie ujawniono powodów, dla których nakazywano ujawnianie informacji na temat użytkowników. Oprócz Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, częste żądania ujawnienia danych użytkowników wysuwał także rząd Indii (4144 ), Włoch (2306) i Niemiec (2068). Firma przekazała dane na żądanie amerykańskich władz w 79 proc. przypadków, w 68 proc. przypadków żądań władz brytyjskich oraz jedynie w 50 proc. żądań władz Indii.

Zdaniem ekspertów raport ujawnił poważne zagrożenia dla prywatności, jakie wynika z upowszechnienia portali społecznościowych i ich kontroli przez rządy. „Biorąc pod uwagę nadal rosnącą obecność Facebooka w życiu ludzi z całego świata, doceniamy ogłoszenie przez nich raportu” – napisali przedstawiciele broniącej prywatności organizacji Privacy International. Zwrócili oni jednocześnie uwagę na fakt, że rząd jest w stanie zbierać dane o obywatelach także bez „pośredników” takich jak Facebook, Microsoft czy Google.

Źródło: bbc.co.uk
Mjend
http://www.pch24.pl

Komentarze 2 to “Rządy jakich krajów domagały się ujawnienia danych od Facebooka? Jest specjalny raport.”

 1. A Polska? Polska też prosiła?

 2. Brat Dioskur said

  ad1.
  Predzej w jej imieniu jakis inny kraj….ale zamilcze, bo paragraf za sianie nienawisci wisi nad nami jak miecz Damoklesa.

Sorry, the comment form is closed at this time.