Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Isreal o Instynkt samozachowawczy i…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Joannus o Instynkt samozachowawczy i…
  Mietas o Instynkt samozachowawczy i…
  Krzysztof M o Wolne tematy (24 – …
  NyndrO o Wolne tematy (24 – …
  . o Policja interweniowała w spraw…
  sanning o Policja interweniowała w spraw…
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  Wanderer o Wolne tematy (24 – …
  Listwa o Wolne tematy (24 – …
  leśnik o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 511 obserwujących.

Skąd Hitler brał fundusze w początkach działalności?

Posted by Marucha w dniu 2013-09-03 (Wtorek)

Partyjna gazeta „Volkische Beobachter” (VB) należała do tajnego stowarzyszenia „Thule”, po czym stała się własnością Hitlera w grudniu 1920 roku.

Jak wiadomo w tym okresie Hitler nie miał praktycznie żadnych własnych dochodów. Jednak zdołał on uzyskać pomoc finansową, gdyż jak podaje Dietrich Bronder w 1921 roku Hitler dzięki pieniądzom pożyczonym między innymi od Żydów , odkupił od „mistrza zakonnego” Sebottendorfa „Volkische Beobachter” za 100 000 marek w gotówce, z których 30 000 wniósł jego żydowski przyjaciel Moses Pinkeles alias Trebitsch-Lincoln .

Wśród owych pożyczkodawców był również producent fortepianów – Bechstein , którego żona Helena, pomogła Hitlerowi nawiązać rozległe znajomości wśród „śmietanki towarzyskiej” Berlina. Dzięki temu Hitler poznał między innymi berlińskiego producenta kawy – Franka , u którego uzyskał kredyt w wysokości 60 000 franków szwajcarskich, przy czym zabezpieczenie pożyczki stanowiły liczne cenne przedmioty (biżuteria) otrzymane od Heleny Bechstein.

Jedną z postaci, zaangażowanych w finansowanie nazizmu, był naturalizowany w Anglii w 1915 roku i nobilitowany w 1920, Holender Henry Deterding, podstawiony przez „Royal Dutch Shell”. Jak zapewnia amerykański autor Glyn Roberts w 1922 roku Deterding przekazał Hitlerowi, poprzez swego agenta George Bella co najmniej cztery miliony guldenów holenderskich. Między rokiem 1929 i 1933 Deterding wpłacił Hitlerowi kolejne 50 milionów marek , a w 1937 roku 10 milionów guldenów.

W przekazywaniu tych środków finansowych pośredniczył londyński bank „Samuel & Samuel” /Aj Waj!/.

Człowiekiem , który faktycznie stał za sir Henry Deterdingiem był założyciel firmy „Shell”, Marcus Samuel – Żyd , który zbierał muszle w Azji Wschodniej i spieniężał w Londynie. Stąd znak i nazwa jego firmy „Shell”. Na naftowej fali z okresu I wojny światowej z Samuela zrobił się lord Bearstedt. W 1928 roku Sowieci wywłaszczyli z Baku „Shella” bez odszkodowania. W Trzeciej Rzeszy zabroniono sowieckim spółkom naftowym eksportować ropę do Niemiec. W lukę na rynku weszła firma „Shell”

Według P.Vilemaresta dużą role odgrywała żydowska rodzina Openheimow.

Przed 1914 istniało w Niemczech 1221 banków prywatnych.
W 1933 r.– 1709 banków .
Pięć lat późnie,1938r. – tylko 491, z powodu przeniesienia się za granicę lub konfiskaty banków żydowskich.

Gdy w roku 1948, na bazie tajnego planu monetarnego dostarczonego przez Schachta z więzienia władzom amerykańskim, rodziła się Republika Federalna – istniało w Niemczech 300 banków prywatnych.

W 1984 zostało ich tylko 79.

Jeden bank żydowski przetrwał ten wiek, wliczając w to okres nazizmu, i przyjął ponownie swe imię w 1948 – bank Oppenheimów, którego właściciele byli ogłoszeni „honorowymi aryjczykami”, podczas gdy sami schowali się za plecami ich wspólnika Roberta Pferdmengesa.

Ten ostatni, tak jak Otto Abetz, Abs i inni naziści należał faktycznie do niemieckiego odgałęzienia Synarchii. Tak samo jak wielu z von Oppenheimów. Hermann J. Abs, który wszedł w 1929 do „Delbruck, Schinkler Co.” przeszedł w 1937 do „Deutsche Bank”.

Najstarszy z Oppenheimów miał od 1940 do 1944 dwa biura w Reichsbank (Banku Rzeszy). Był on od 1934 doradcą Ernsta Kaltenbrunnera, osobistości numer trzy w hierarchii SS, w tym samym czasie zresztą co Schacht i Funk (dyrektor Reichsbank).

Miał on prawo podpisu wszystkich ewentualnie podejmowanych sum z tajemniczego konta nr 31.611 niejakiego Maxa Heiligera … który nigdy nie istniał (!)

Fakt ten figuruje w archiwach procesu w Norymberdze. W rzeczywistości to specjalne konto służyło od 1937 roku dla deponowania pieniędzy w gotówce i biżuterii skonfiskowanych Żydom.

Bank Oppenheim/Pferdmenges wzbogacił się między innymi w maju 1936 dzięki konfiskacie grupy L. Halevy’ego z Kolonii – 500 milionów ówczesnych marek za „odszkodowanie” dla tegoż w wysokości miliona 100 tysięcy marek…

Dzieci Oppenheimów przez małżeństwa „wyroiły się” w różnych krajach latynoamerykańskich, między innymi w Argentynie, gdzie jeszcze w 1979 obecny „numer jeden” rodu Oppenheimów byt konsulem honorowym Republiki Federalnej Niemiec.

Dwóch dziennikarzy próbujących wyjaśnić te sprawy dla dobra historii współczesnej przypłaciło życiem swoje poszukiwania. Zginął również autor książki opublikowanej w 1979 r. w wydawnictwie „Belfond”, w której Oppenheimowie kryli się pod nazwiskiem Frankenheim. Publikacja ta została całkowicie zignorowana przez prasę – z pewnością pod czyimś naciskiem lub w wyniku autocenzury. (…)

Oppenheimowie są również od lat dwudziestych członkami Synarchii europejskiej , zdecydowanej organizować Nowy Porządek Światowy we współpracy z ZSRR .”

MatkaPolka

Komentarzy 8 to “Skąd Hitler brał fundusze w początkach działalności?”

 1. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Znaleziono Ślązaka, który był podoficerem w II Rezerwowym Pułku Monachijskim. Ślązak okazał się jednak Niewiarygodny, gdyż zaprzeczył jakoby Hitler był kapralem: U NAS STOPNIE PODOFICERSKIE ZDOBYWAŁO SIĘ NA ZWIADZIE A HITLER NA ZWIAD NIC CHODZIŁ.
  Kilka lat temu nadano w TV dokumentalny film o Adolfie Hitlerze jako ZASTĘPCY KOMUNISTYCZNEGO KOMISARZA Czerwonego Pułku Monachijskiego Bawarskiej Republiki Rad. Pułk ten, który był w czasie wojny onym II Monachijskim Pułkiem Rezerwowym, Róża Luksemburg stawiała za WZÓR. Na zdjęciach Zastępca Komisarza Komunistycznego jest Starszym Strzelcem.
  Mam list z USA z opisem awansu Starszego Strzelca na Kaprala. Hitler wziął urlop okolicznościowy, żeby z Himmlerem obrabować bank Rotszylda w Paryżu. Rotszyld jednak ich złapał, ale miast wezwać policję Przesłuchiwał. W końcu poruszony opłakaną sytuacją finansową Bawarskiej Republiki Rad, dał Hitlerowi 900 milionów dolców na bank w USA z komisariatem banku Frankenburgera w Grazu – w jaki to sposób Adolf stał się miliarderem AMERYKAŃSKIM.
  Gdy Hitler z Himmlerem powrócili do Monachium po najbardziej OWOCNYM napadzie w Historii to Bawarska Republika Rad była już jednak zlikwidowana przez Reihswehrę więc Włamywacze zostali aresztowani. Ludendorff wziął ich jednak na konfidentów, mianując Miliardera Amerykańskiego Kapralem i dając Żelazny Krzyż – żeby się Amerykanów NIE BAŁ.
  Adolf został jeszcze kochankiem Ilii Erenburga, rezydenta finansowego dyktatora ZSRS Karola Radka, co wiemy od polskiego psa wojny z Angoli.

 2. andrzej said

  Nikt inny nie finansował w działalność Hitlera, jak tylko protoplaści przedsiębiorstwa Holokaust!

 3. andrzej said

  Re. 1:

  Odstaw prochy, albo weź coś na przeczyszczenie!

 4. akej said

  @ Andrzej (2)
  Dzieki. Wyreczyl mnie pan.

 5. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 2: To bardzo ciekawe, bo ja słyszałem, że dostał od Amerykanów miliard dolców za WYMORDOWANIE MURZYNÓW, co potem rozciągnięto na Słowian jako TEŻ NIEWOLNIKÓW, ale chyba w związku z przesunięciem Wschodniej granicy Niemiec do Missisipi? Na tym forum pouczono mnie, że nazwa Holokaust jest grecka i ma się nijak do Szoach-zagłady, gdyż Holokaust wymyślił Ławrenty Beria, który zagarnął archiwum oświęcimskie, które UTAJNIŁ, co obowiązuje do dziś. Byłoby to zgodne z poglądem Asza, że Holokaust jest PRZYKRYWKĄ ataku 12 milionów ogierków żydowskich na Amerykanki.

 6. Plausi said

  Koszerny kapitał dla nazistów

  Na czyich usługach byli naziści wskazuje może też źródła ich wsparcia finansowego.

  Szwajcarska domena, zarejestrowana z Peru:
  „Domain name:
  geschichteinchronologie.ch

  Holder of domain name:
  Palomino Michael
  Dauerauftrag via Postfinance
  Av. Mello Franco 573
  PE– Distrito Jesus-Maria; Lima
  Peru
  Contractual Language: German”
  prezentuje n.p.

  Listę sympatycznych finansistów nazistów

  i kogóż tam nie ma, zasłużony hiperoszust John Davison Rockefeller, związany
  zarówno z klanem Rotszyldów jak też Standard Oil, bez której nie odbyłby się żaden atak sił pancernych III Rzeszy, albo Max Warburg, brat Pawła, założyciela do dziś miłościwie nam panującego prywatnego banku FED, który emituje dolary. Jest tam także przedstawiciel innego dostawcy benzyny dla zmotoryzowanych oddziałów Wehrmachtu Royal Dutch Shell.

  Pytanie dla bardziej zaawansowanych:

  Czy byłby możliwy nazizm bez koszernego kapitału ?

  Nagrodą za właściwą odpowiedź jest lepsze zrozumienie istoty wojen, II Wojny szczególnie, co w końcu jedynie niewielu potrafiło osiągnąć, większość musi się zadowolić opowieścią sabałową z naszych nieocenionych mediów.

 7. Boydar said

  Wiedza, wiedza, wiedza…, podobno to potęga.
  Hmm, no dobrze, już wiemy, żydowscy bankierzy, Anglia, planowe niszczenie wszystkich i wszystkiego (z nielicznymi wyjątkami, ma się rozumieć), i co ?
  Co to nam daje ?
  Chyba tylko uspokojenie, podobne do stanu upojenia alkoholowego.
  Poukładaliśmy klocki. Ładnie to wygląda (tfu !).
  Ale klocki to nie życie !
  Jak byliśmy głupi, tak dalej jesteśmy.
  Bo wiedza to nie mądrość, a i ta czasem nie wystarcza żeby ułożyć ŻYCIE.
  Potrzeba czegoś jeszcze, a może przede wszystkim.
  Nie ma TEGO, to życia się nie da ułożyć.
  I ktoś o tym dobrze wie.
  Dużo lepiej od nas.

 8. Bernard Korzeniewicz said

  Drobna uwaga – nie wydana w Polsce ale dostępna w sieci książka „Wall Street and the Rise of Hitler” (http://www.reformed-theology.org/html/books/wall_street/) jest miażdżaca. Tak samo było z Leninem (http://www.reformed-theology.org/html/books/bolshevik_revolution/index.html).
  Prawda jest taka, że od 2600 lat („niewola babilońska, gdzie częśc kapłanów narodu wybranego zdradziła naszego Pana na rzecz lokalnych bożków, czyli upadłych aniołów; wcześniej termin „faryzeusz” nie występuje) mała grupka wyznawców diabła masakruje normalnych ludzi.
  Najpierw rozwalili Naród Wybrany (dlatego diabeł mógł się chwalić, że może dać Jezusowi wszystkie królestwa tego świata, i dlatego konieczne było zesłanie Syna Bożego, by wyprowadził wiarę poza – w tym momencie już stracony – Naród Wybrany).
  Gdy wpływy nauki Jezusa w dawnym Izraelu wzrósl – sataniści rozwalili własny kraj dwoma bezcelowymi powstaniami.
  Potem – korzystając z tej samej metody, co z faryzeuszami, tj. histrycznego przekręcania wiary, użyli drobnego heretyka średniowiecznego Martina Lutra do stworzenia protestantyzmu (finansowanie luteranizmu jest naprawdę dobrze opisane).
  Itd. Itp.
  Metody zostają dokładnie takie same, owoce zawsze są zatrute a dziś, kiedy „składanie Molochowi ofiar z dzieci” zostalo zastąpione przez „Planed Parenthood” tylko skala zbrodni wzrosła.

Sorry, the comment form is closed at this time.