Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dyplomaci opuszczą Wenezuelę

Posted by Marucha w dniu 2013-10-01 (Wtorek)

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro poinformował, że nakazano opuszczenie kraju trzem dyplomatom z ambasady USA w Caracas. Zarzuca się im nawoływanie do sabotażu.

Nicolas Maduro

Amerykańscy dyplomaci, wśród nich charge d’affaires, dostali 48 godzin na opuszczenie wenezuelskiej stolicy. „Precz z Wenezueli. Jankesi do domu. Dość nadużyć przeciw godności naszego państwa” – oświadczył Maduro podczas wystąpienia w stanie Falcon, na zachodzie.

Ambasada USA w Caracas czeka na oficjalną notę w tej sprawie.

Prezydent Wenezueli powiedział, że kilku dyplomatów amerykańskiej placówki spotkało się z przedstawicielami „wenezuelskiej skrajnej prawicy” i przekazało im fundusze. Według Maduro pieniądze zostały wykorzystane na sabotowanie wenezuelskiej sieci energetycznej. [No coś podobnego! Czy to możliwe, że demokratyczne USA dają pieniądze „opozycji”? – admin]

„Co by się stało, gdyby grupa pracowników ambasady Wenezueli (w Waszyngtonie) przekazała pieniądze na sabotaż systemu ekonomicznego gringos?” – Pytał Maduro.

Relacje między Wenezuelą a USA pozostają napięte od dłuższego czasu. Poprzednik Maduro, zmarły w marcu prezydent kraju Hugo Chavez należał do najostrzejszych krytyków polityki Stanów Zjednoczonych i amerykańskiego kapitalizmu. Spór toczył się też na płaszczyźnie dyplomatycznej; od 2010 roku oba kraje nie mają ambasadorów w swych stolicach. (PAP)

AN, PAP
http://naszdziennik.pl

Komentarzy 5 do “Dyplomaci opuszczą Wenezuelę”

 1. AlexSailor said

  Och, gdyby przeanalizować wsparcie finansowe i logistyczne dla „polskiej opozycji” przed 1989r., a jeszcze lepiej przed 1980, udzielone przez RFN, France, Brytanię nie wiedzieć dlaczego wielką i USA.
  To jawne, to przez placówki ss i podobne.
  Dużo dałoby się zrozumieć.

 2. JO said

  ad.2. WATYKAN!

 3. revers said

  Ach i ta hiszpanka w Syrii, proba sil, podchody, kiedy wejscie do Rosji i wczesniejsze uderzenie w BRICS?

 4. andrzej said

  Przedstawiciele syjonistycznej V kolumny z Wenezueli VON!

 5. akej said

  Maduro dobrze wie co robi. Niech tylko bedzie ostrozny bo jakis „wypadek” moze mu sie przydarzyc.
  PS – A ta wenezuelska „prawica” z pewnoscia wieprzowiny nie jada.

Sorry, the comment form is closed at this time.