Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Banki zdzierają z Polaków coraz więcej pieniędzy

Posted by Marucha w dniu 2013-10-06 (Niedziela)

Żadna inna gałąź gospodarki w naszym kraju nie generuje tak olbrzymich zysków jak sektor bankowy. W ubiegłym roku banki działające w Polsce (w większości należące do zagranicznych właścicieli) zarobiły na czysto kwotę 16,21 mld zł.

Analitycy szacują, że ten rok będzie jeszcze lepszy (w okresie styczeń-lipiec zyski na czysto były wyższe niż w analogicznym czasie przed rokiem). Nie ma się jednak czemu dziwić jeśli uświadomimy sobie jak drogie jest w Polsce korzystanie z „usług bankowych”.

Banki w naszym kraju zarabiają głównie na wysokim oprocentowaniu udzielanych Polakom pożyczek. Co prawda Rada Polityki Pieniężnej w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy stopniowo zmniejszała wysokość stóp procentowych (od których uzależnione jest oprocentowanie zwykłego kredytu w banku), ale i tak są one na o wiele wyższym poziomie niż stopy procentowe w krajach Europy Zachodniej.

Wysokie opłaty i prowizje

Po drugie banki zarabiają potężne pieniądze na różnego rodzaju opłatach i prowizjach. Poniżej przykłady absurdalnie wysokich stawek stosowanych przez poszczególne banki działające na terytorium naszego kraju:

– Wysyłka monitu przypominającego o spłacie zadłużenia: 28 zł
– Telefon z banku „przypominający o zaległości na niewypowiedzianym kredycie”: 28 zł
– Opłata za jednorazowe skorzystanie z bankomatu: 7 zł
– Comiesięczna opłata za posiadanie karty płatniczej: 10 zł
– Opłata za zamknięcie rachunku bankowego: 99 zł
– Zastrzeżenie skradzionej karty: 100 zł
– Zmiana harmonogramu rat: 100 zł
– Wydanie zaświadczenia o stanie zadłużenia: 300 zł

By żyło się lepiej… Bankom.

Między innymi dzięki wspomnianym powyżej horrendalnie wysokim opłatom banki generują sobie olbrzymie zyski, zdzierając z Polaków mnóstwo pieniędzy. To pozwoliło od początku 2008 roku zarobić „na czysto” sektorowi bankowemu w Polsce astronomiczną kwotę 75,47 mld zł. W ten sposób hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej z 2007 roku zostało zrealizowane. Żyje się lepiej, ale nie zwykłym ludziom, lecz właścicielom Banków.

Na potwierdzenie tych słów warto przypomnieć, że 17/02/2012 partie Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka odrzuciły Sejmie projekt ustawy wprowadzającej tzw. podatek bankowy, który miał być liczony od zysków banków działających w Polsce. Widać, że te partie wolą podnosić podatki własnemu społeczeństwu, aniżeli narażać na mniejsze zyski korporacje i banki mające swoje centrale zagranicą Polski.

Zyski netto sektora bankowego w Polsce w latach 2008-2013:

2008 – 13,65 mld zł
2009 – 8,7 mld zł
2010 – 11,67 mld zł
2011 – 15,7 mld zł
2012 – 16,21 mld zł
2013* – 9,55 mld zł
* dane za: styczeń-lipiec

Łączny zysk netto: 75,47 mld zł

http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 140 do “Banki zdzierają z Polaków coraz więcej pieniędzy”

 1. JO said

  Pozyczajcie Lichwe zakazana przez Boga, bo nie macie niby wyboru

 2. andrzej said

  Re. 1:
  Co Pan / Pani opowiada, że „bo nie macie niby wyboru”.

  Jest wybór – tylko trzeba więcej „głową ruszać”!

 3. andrzej said

  Szanowny Panie Gajowy!

  Widzi Pan: nie trzeba nic produkować, by takie zyski mieć!
  Po co fabryki, po co obrabiać ziemię!

 4. JO said

  ad.2. Co Pan Powie??? Niemozliwe!

 5. dziadek said

  Kiedy durne narody przestana pozyczac ?
  KIEDY GOJ ZROZUMIE ,ZE ZYD TYLKO CZEKA KIEDY GOJ DO NIEGO PRZYJDZIE ABY GO MOGL TRZYMAC ZA KIESZEN ???

  Rzadow na swiecie teraz innych nie ma jak tylko lichwiarskie ?

  JAK CI BIDA TO NIE IDZ DO ZYDA !!!
  A BEDZIE CI SIE DOBRZEPOWODZXILO NA ZIEMI,KTORA UPRAWIAJ I Z NIEJ ZYJ A NIE Z POZYCZEK !

  Czy to tak trudno zrozumiec?

  GDY NIE POJDZIESZ DO BANKIERA TO ON SAM SIE WYNIESIE Z TWEGO KRAJU !

 6. dziadek said

  Wroc czlowieku do wymiany towarowej rolnik tobie zywnosc a ty robotniku daj mu swoj wytworzony towar czy usluge.

  Wtedy skonczy sie narzekanie na obcych zagniezdzonych jak pluskwy w twej Ojczyznie i wypijaja twa krew !

 7. Jan said

  Ad.2 Jedyny wybór możliwy to odejście od życia ponad stan. Niestety obecna zmiana mentalności ludzi przy totalnym zniewoleniu ekonomicznym banksterów nie pozwoli na to.

 8. dziadek said

  Ico wiecej dyskutowac po za rada ja daj glupkowi co czynic aby bankier czy inny xloczynca nie lal cie gdzie popadnie.

  Sam im leziesz w lapy a potem narzekasz.

  WYSTARCZY BOJKOTOWANIE LOTROW,
  A JAK MALO TO W CZAPE I ZA DRZWI !
  WON Z POLSKI ZLODZIEJE OBCY,A SWOICH WIESZAC NA WIDOCZNYM MIEJSCU !!!

 9. dziadek said

  Co to Polak Polakaka tu moderuje,ze to co prawda sie nie ukazuje ?

  TO KI DIABEL TU DRZEMIE ?

 10. JO said

  ad.5. Tak, Panie Janie, Pan dotknal sedna sprawy – PORZADANIA, opartego na promowanych filozofiach, gdzie Lichwa jest nie tylko narzedziem ale i skutkiem Konsumizmu, Sexizmu, Egoizmu.

  Lichwa, ktora bez zadnego ale akceptujemy jest wielorakim alem, grzechem i to nie tylko Lichwiarzy. Lichwa to dostanie Czegos na co nie zapracowalismy a to jest wbrew Nuce Chrystusa i wywoluje skutek udezajacy w nas jak kazdy Grzech. To branie udzialu we wspomaganiu Smiertelnego Wroga Kosciola Ziemskiego, wroga Chrystusa. To grzech braku roztropnosci….

  to rowniz dowod na Slabosc Duchowa, poddansto, uleganiu zlu.

  Ja dlugo nie moglem zrozumiec, ze mozna zyc bez DLUGU, ze moge kupic tylko wowczas jak wypracuje. To spojrzenie zmienia calkowicie czlowieka Psychike. Czlowiek staje sie ostrozny, odpowiedzialny, zaczyna myslec, kalkulowac, rozgladac sie w kolo szukajac Prawdy, widzi niesprawidliwosc, nonsens i sprzeciwia sie obludzie, porzadaniom…po prostu sprzeciwia sie grzechowi.

  Kazdy, kto ma DLUG, przede wszystkim Lichwiarski , jest niewolnikim i mysli jak Niewolnik. Chrystus potrzebuje ludzi WOLNYCH, Potrzebuje Ludzi Wolnych serc i rak ich.

  Zydzi wiedza, ze Lichwa , to uciecie rak potrzebnych Bogu

 11. Pokręć said

  Jeśli się od banków pożycza…
  Ja pożyczać nie musiałem. Wolałem być cierpliwy. Budowałem za gotówkę. Jak gotówki nie było, to stałem. Nie musiałem mieć gniazdka do ciupciania natychmiast, to mam teraz spokojną głowę a banki mogą mnie cmoknąć. Nie musiałem iść w niewolę na 30 lat za 50 metrów klitki w blokowisku. Na szczęście nie miałem głupich odlotów w stylu „chcę założyć rodzinę, mieć dzieci, etc, etc”. Zakochanie przeszedłem jako traumę, więc tyle dobrego – najlepiej na początku odchorować swoje na ostro i uodpornić się na całe życie niż potem cierpieć chorobę przewlekłą do grobowej deski. Mogłem sobie pozwolić na cierpliwość a kurs Franciszka Szwajcarskiego mnie zasadniczo cmoka.
  Pan Jezus miał rację: potrzeba mało, albo tylko jednego.
  Wolę umrzeć niż wziąć kredyt. Weź od nich 10 zł kredytu a za 5 lat stracisz dom.

 12. JO said

  Prosze zauwazyc, ze Zydo-Masoneria przechodzi do kolejnego ETAPU.

  Zatrzymajcie sie i pomyslcie co sie dzieje. SWIAT Biznesi, PIENIADZA przechodzi na KREDYT, na UJEMNE LICZBY.

  Dla nas w glowie sie nie miesci, by tak myslec ale oni juz dawno zaczeli, bo ujemne liczny to wlasnie Kredyt. Ujemne liczby to odwrocenie Prawdy, to przekret, to zycie Fikcyjne, to cos co w zyciu NIE ISTNIEJE , co korumpuje, co stwarza fikcje, oddala od Prawdy od Boga.

  Wszyscy juz wiemy, ze Pieniadz juz nie jest oparty li tylko na Parytecie Zlota….

  Pienidz Dzis opierany jest ptrzde wszystkim na Parytecie DLUGU

  Ja zaobserwowalem, ze dobrzy klienci Banku, to nie Ci co Maja 2 miliony Funtow na koncie , i by w tym Bank mogl obracac ich pieniedzmi. Dobry Klient Banku, to ten, ktory ma 2 miliony Dlugu, zatawione ma wszystko i zyje po to by dla Banku wypracowywac odsetki nie splacajac dlugu podstawowego, wykonujac Banku polecenia, ba Banku?, polecenia , a w zasadzie przykaz siedzenia w miejscu i Charowania pod STRACHEM, Trzesac sie, ze przychodzi termin splaty.

  Bank daje ulude, ze ktos jest wlascicielem, daje Kredyty na lat szesc, 10, 15 lat, 20 lat…., a tu nie raz nie dwa jest to cale zycie. Jezeli ktos przezyje ten KOLCHOZ ciaglego zycia w starchu, ciaglej pogoni za pieniedzmi, to po tym okresie jest Wrakiem, albo co najczesciej Zdeprawowowanym czlowiekiem, bez serca kombinatorem, egoista jnie zdolnym do jakiejkolwiek JALMUZNY.

  Czym jest Jamuzna, niech Pan Gajowy niewiedzacych oswieci.

 13. JO said

  ad.7. Panie Pokrec, to ze Pan tak postapil powoduje, ze Pan jest w Gajowce a nie na Onecie – Klubie Masturbantow…

  W jednym mi zal, ze ma Pan po jakiejs traumie takie podejscie do zalozenia Rodziny. Zycze Panu, by to sie zmienilo. Pana serce i umysl jest potrzebny by byl w kolejnych pokoleniach dla Boga Chwaly a najlepiej to zrobicprzez prokreacje w Swietym Zwiaku Malzenskim.

  Choc, nie kazdy musi ten sakrament Otrzymac…., by sie uswiecic i isc do Raju…

 14. shalom said

  Bankowość to nie jest żadna gospodarka!!!!!!!! Ta banda złodziei MUSI być pod rygorystycznym nadzorem. Żadne prywatne banki. Żadnych procentów. Tylko udział w zyskach ma być nagrodą za inwestycję. Płace nie większe, niż w budżetówce. Budżetówka ma mieć płace poniżej płac w gospodarce i szkolnictwie (nauczyciele). Policja poniżej nauczycieli. Przecież to takie proste.

 15. Pokręć said

  @5: Każdy rak w końcu wykończy swoja ofiarę i na koniec sam zginie. Lichwiarski system bankowy też padnie, choć jako ostatni.
  Mnie najbardziej zdumiało, kiedy usłyszałem… od własnego brata rodzonego, że „masz tyle majątku, jaka jest Twoja zdolność kredytowa”. Do dziś nie jestem w stanie tego pojąć, jak człowiek mający mózg, może w taką brednię uwierzyć? Przecież to jest powiedzenie dokładnie równoważne takiemu: „masz tyle majątku, ile jesteś wart jako niewolnik”. Zdolność kredytową osoby fizycznej określa się właśnie na podstawie prognozowanych jej zarobków – dochodów z pracy po odjęciu tego, co konieczne – czyli jakiejś tam kwoty na życie co miesiąc. Niewolnika się tak kalkuluje na targu portowym!!!! Ile może zarobić dla mnie i ile będzie kosztowało jego wyżywienie, danie mu dachu nad głową i kawałka derki do przykrycia jak będzie spał na słomie w czworakach. Jak jego praca przyniesie mi 3 razy tyle zboża, co on sam zje, to mogę za niego zapłacić w tej chwili, jednorazowo, powiedzmy, tyle zboża, co spodziewam się, że wyprodukuje dla mnie przez 5 – 10 lat. A to, czy to on sam się sprzedaje, czy kupuję go od kogoś, nie ma dla mnie znaczenia…
  Dziś, kiedy praca stała się towarem, podobnie jak chleb, czy pieniądz, nie ma znaczenia, u kogo będzie faktycznie niewolnik pracował. Byle w zębach co miesiąc przynosił wszelakie nadwyżki, jakie mu zostaną po tym, co musi wydać, żeby nie umrzeć z głodu.

 16. JO said

  Polacy powinni sobie pomagac na wzajem, nawet poprzez przekazywanie majetnosci za darmo, za darmo uzytkowanie, uzyczanie sobie. Ktos ma dojarke we wsi, to niech doji krowy sasiadowi az ten dorobi sie pieniedzy na wlasna dojarke. Ktos ma Traktor z belarka do siana czy slomy, to niech po kosztach zbierze sasiadowi, niech nie czeka az zbankrutuje sasiad lub sie u Zyda zadluzy ponaszac konsekwencje, ktore wplyna na kazdego, ale kazdy niech wychodzi do drugiego z rekoma, nadzieja, sercem z Bogiem, niech kazdy kazdego uswiadamia, poucza jeden drugiego, ostrzega, wyjasnia.

  ODETNIJMY sie od Zydowskiego Swiata

 17. JO said

  ad.11. Panie Pokrec, Pan wskazuje na aspekt MATERIALNY.

  TU Koniecznie Trzeba Mowic o ASPEKCIE MORALNYM-DUCHOWYM, co jest daleko wiekszym znaczeniem, niz Materialny czynnik.

  ZABIJAJAC Ducha w Czlowieku, ZABIJA sie Ducha Rodu, Narodu

 18. Pokręć said

  @9: Widzi Pan, z dziećmi bywa różnie. Śmiem przypuszczać, że nie ma żadnej korelacji między charakterem i wartościami wyznawanymi przez rodziców a tymi,które wyznają dzieci. Daleko nie muszę szukać… Niestety. Tak więc nie ma żadnej gwarancji, że moje dzieci „odziedziczyłyby” po mnie ostrożność, ba, wręcz fobię do ryzyka. Gdyby to zrobiły – to skończyłyby tak, jak ja skończyłem. I tu koło się zamyka.
  Wygląda na to, że rodzaj ludzki rozmnaża się tylko dzięki… głupocie ;-). Sam nie wiem, co o takim wniosku sądzić.
  Ale Pan Jezus, kiedy potwierdzał, że nie warto jest się żenić, chyba wiedział, co mówi.

 19. JO said

  ad.14. Panie Pokrec, zycie na ziemi jest PADOLEM, niesprawiedliwoscia, cierpieniem..

  Jest przewaznie tak jak Pan zauwaza, ale przewaznie nie oznacza ZAWSZE.

  O Laske Powolania do Zycia Jako Osoba Duchowna, ludzie musza sie modlic, modlic o Powolania na Ksiezy, Powolania na Zakonnikow, Zakonnice…

  ale rowniz o POWOLANIA DO ZYCIA W SWIETYM ZWIAZKU MALZENSKIM.

  To Swiety Zwiazek Malzenski daje najwieksza Gwarancje, ze DZIECI Beda miec Koleracje i CHARAKTERU I WARTOSCi, bo my wszyscy mamy byc w Chrystusie i przez Chrystusa, zachowujac jednak nasza indywidualnosc…cos takiejo jak pojecie Narodu Katolickiego.

  O to sie nalezy modlic ale i modlic Praca, wielkim wysilkim wychowawczym a reszte zostawic Panu Bogu i nie ZYC STRACHEM a Nadzieja!

 20. Griszka said

  Panie JO, krótka piłka. Ma Pana konto w banku ?

 21. JO said

  Wracajac do Finansow, Masono-Zydzi daza do Udupienia wszystkiego i wszystkich w Kredycie, czyli niewidzailnym niewolnictwie, zmiany ludzkiej mentalnosci, psychiki, ZLAMANIA CZLOWIEKA i kolejnym etapem bedzie to o czym tu sie pisze czesto, pozbycie sie pieniadza a zaczipowanie ludzi, wydawanie zywnosci na Nr Czipa i zanumerowany Przydzial.

  Gwarantuje Panu, ze toteoretycznie jest do osiagniecia. Warunkiem tego jest zmiana czlowieka w niewolnika, odmuzdzenie czlowieka a to sie dzieje. Tak w DLUGU na minusie funkcjonuja juz cale galezie przemyslu, przedsiebiorstwa i osoby prywatne…Bankowe Niewolnictwo jest w Fazie tak zaawansowanej, ze ludzie nie zdaja sobie z tego sprawy.

  Zadluzane sa cale narody i to nie poprzez „przypadek” niegospodarnosc ale to CELOWE dzialanie prowadzace do osiagniecia celu zadluzenia i zycia na liczbach ujemnych kazdego czlowieka na ziemi.

 22. JO said

  ad.16. Nie mam DLUGU.

  Prosze nie insynuowac, ze konto w Banku, ktore jest dzis obligatoryjne gdy prowadzi sie jakakolwiek dzialalnosc gospodarcza – jest dowolnym wspieraniem Lichwy i Zyciem w Lichwie z pelnymi tego slowa konsekwencjami.

  Konto to nie DLUG

  Poki co DLUG nie jest Przymusowy i NIGDY nnie bedzie i o to chodzi. Bo na Dlug decyduja sie osoby o zlamanej mentalnosci, ulegle, „przegrane”

  A

  Uleglosc Sila narzucona, nigdy nie da poddanego niewolnika a tylko takiego, ktory czeka okazji do Buntu i zrzucienia Kajdanow

 23. Jan said

  Wyprowadzanie z kieszeni pieniądza to przez banki to jedna sprawa, Temu służy powszechna i natarczywa reklama kredytów.
  Druga to wytyczony realizowany cel. Przejecie całkowite dóbr od goim. Państwo zadłużone,miasta zadłużone i ludzie zadłużeni, a kiedy i czym zostanie to spłacone. . Tylko zajęciem stanu posiadania z pozostawieniem niewolników bez niczego, na łasce ”panów świata”.

 24. Maciej said

  @ Pan JO.

  Trzymając swoje pieniądze na koncie w banku, podżega pan do grzechu, ponieważ przekłada się to wprost na możliwość udzielenia większej ilości przeklętych przez pana lichwiarskich kredytów … Czy został Pan zmuszony systemowo do założenia konta w banku, czy była to suwerenna decyzja ?

 25. JO said

  ad.20. Czy Pan to mowi tylko dlatego, ze Panu sumienie wyrzuca Pana Kredyty?
  Skad Pan wie, czy trzymam czy nie pieniadze w Banku?

  Jak powiem, ze nie trzymam, to Pan powie, ze placac podatki wspieram Zydow Banki.

  To co Pan mowi jest nonsensowne, jest dowodem na to, ze Pan nie rozumie o czym napisalem wczesniej, lub na to , ze nie chce Pan zrozumiec.

  Z oczywisosciemi sie nie dyskutuje Panie Macieju, chyba, ze sie jest zarazonym Kafyzmem.

  Jezeli ktokolwiek ma dlugi w Banku, to jego obowiazkem jest SPLACIC i NIGDY ich nie brac wiecej!

 26. JO said

  ad.19. Uprzednie DLUGIEM i Systemem Zlotego Cielca doprowadzajac Goim do Bezmozgowia, Totalnej Uleglosci, Zgode na Niewolnictwo i Powszechna Akceptowalna Tyranie z Wyuzdanym wykorzystywaniem Niewolnikow jako NORMA, za ktora Goim maja Dziekowac WLADCOM

 27. AlexSailor said

  Ad. 10 @Shalom

  Lenin też takie pierdoły opowiadał.
  A jak wyszło to wiemy.
  Już mamy ukryty sojusz władzy i pieniądza.
  Trzeba jeszcze, by był oficjalny, to jest wszystko należało do pan i panów z kasty rządzącej, jak w KC KPZR i PZPR.
  Wtedy ludzie będą pić szampan ustami swoich „przedstawicieli”.
  Tak, jak ta eskimoska kąpiąca się w szampanie w czasach „rewolucji”, gdy ludzie umierali z głodu.
  To są pokrętne hasełka dla ubogich.
  Pieniądz jest, mnoży się przez procent (nie piszę tu o przekręcie rezerwy cząstkowej, którą zresztą mało kto z wiedzących o sprawie rozumie), tak było zawsze i jest logiczną rzeczą, normalnym biegiem spraw, o czym uczy przypowieść o talentach.

 28. Maciej said

  @ 21

  Jedyny kredyt jaki mam to z przyzakładowej kasy – pożyczkowej, ale tam lichwy brak, jest tylko składka członkowska, którą można w każdej chwili wybrać. Co to jest kafyzm, nie wiem … Wiem Pan z pewnością jak działa system bankowy, więc trzymanie pieniędzy na koncie umożliwia instytucji finansowej większe pole manewrowanie w służbie lichwy … To dolewanie paliwa do ognia, nad pieczonym się narodem …

  Generalnie to ja się z Panem zgadzam, żeby była jasność. Tylko nie wszyscy mają możliwości działać tak anty – systemowo jak Pan. Realia bywają dużo bardziej różnorodne …

 29. Griszka said

  „Prosze nie insynuowac, ze konto w Banku, ktore jest dzis obligatoryjne gdy prowadzi sie jakakolwiek dzialalnosc gospodarcza – jest dowolnym wspieraniem Lichwy i Zyciem w Lichwie z pelnymi tego slowa konsekwencjami.”

  I wszystko w temacie, Panie JO. Tłumacząc to na pański język. Wspierasz Pan lichwiarzy a przecież nie musi Pan otrzymywać emerytury. Może Pan nauczyć się sztuki przetrwania i zaszyć się gdzieś w leśnym ostępie. Prawda ?

  Ja też jeszcze nie brałem żadnego kredytu, bo ja i Pan mamy szczęście, że posiadamy dach nad głową. Inni ludzie okradzeni przez lichwiarzy muszą zdać się na ich łaskę i wziąć pożyczkę. Są tacy też co biorą lichwiarską pożyczkę na różne zbytki – tych Bóg osądzi.

  W pierwszym przypadku to jest przymuszenie ludzi do tego, aby pozwolili siebie okraść. Dokładnie mówi o tym św. Tomasz z Akwinu. Jak można winić osoby, które padły ofiarą złodzieja ?

 30. AlexSailor said

  Ad.11 @Pokręć

  “masz tyle majątku, ile jesteś wart jako niewolnik” – jest to co można z twojej pracy wyciągać w przyszłości oraz zrabować z posiadanego przez ciebie majątku.

  Nie ma się co oburzać, to jest matematyka.
  Z tym, że można to określić inaczej – masz tyle majątku ile są warte posiadane przez ciebie dobra oraz ile jesteś w stanie wypracować w przyszłości z pewnym prawdopodobieństwem.
  No i od tego oczywiście minus zaciągnięte kredyty z odsetkami.
  A to wszystko mierzone w pieniądzu papierowo-elektronicznym fiducjarnym, bez żadnej wartości rezydualnej.
  Inaczej; masz tyle majątku, co nieruchomości, dóbr trwałych, i zdyskontowanych na dziś przepływów pieniężnych z twojej pracy z horyzontem czasowym kilku lat.

  „Dziś, kiedy praca stała się towarem, podobnie jak chleb, czy pieniądz,”
  Praca i chleb były zawsze towarem. Natomiast pieniądz był równocześnie towarem (kruszec) i jednostką miary. Dziś jest tylko jednostką miary i zapisem księgowym.

  Cały ten system nastawiony jest na wyciśniecie z człowieka jak najwięcej.
  Nie dało się tego robić z niewolnikiem i chłopem pańszczyźnianym, bo gdy tylko nadzorca się odwrócił to przestawał pracować, spał, kradł, albo zjadał to, przy czym robił.
  Podobnie jak w obozie koncentracyjnym.
  Komunistom nie udało się stworzyć armii robotniczych, czyli jednego wielkiego obozu koncentracyjnego z całego państwa, tylko z tego powodu.
  Pieniądze za pracę też nie załatwiają sprawy, bo jak za mało to część ludzi nie pracuje, a jak zda dużo to przestaje pracować po zgromadzeniu zapasu lub ogranicza potrzeby ceniąc wolny czas.
  Zatem dług sprawdza się bardzo dobrze jako nadzorca i motywacja, coś jak marchewka powieszona przed mordą osła ciągnącego ładunek i bat równocześnie.

 31. Re: 20 Maciej
  Bank nie pozycza pieniedzy, ktore zlozyli depozytorzy na swoich kontach, gdyz zadnemu depozytariuszowi swoich oszczednosci nie ubylo na koncie w chwili kiedy bank udzielal kredytow pozyczkobiorcom.
  Bank, owszem, zaslania sie ta propaganda, by ludzie uwierzyli w to, ze bank pozycza pieniadze, ktore sa zlozone przez depozytorow, co jest najzwyklejszym falszem.
  Bank kreuje kredyt z „powietrza” i udziela tym pozyczkobiorcom, ktorzy maja cos „pod zastaw” lub pod tzw., „zdolnosc kredytowa” w rozumieniu „pod zastaw” wlasne przedsiebiorstwo, fabryke, zaklad uslugowy itp…”…

  Wlasciwe pytanie mozna by postawic: „Czy mozna w dzisiejszych czasach obyc sie bez elektronicznego konta w banku???”.

  Owszem, mozna. Mozna bez zadnego problemu uzywac gotowke, a wypisywane czeki przez swojego pracodawce mozna bez problemu realizowac w tym banku w ktorym pracodawca ma konto finansowe i skasowac w tym banku czek na zywa gotowke.

  Inna sprawa jest: koniecznosc zalozenia konta w celach rozliczen elektronicznych miedzy przedsiebiorca a dostawca materialow, choc i te „koniecznosc” mozna by bez trudu ominac: rozliczajac sie w gotowce.

  Jak rowniez zalozenie konta w banku ma na celu TYLKO wziecie kredytu.

  I pytanie: W jakim celu osoba fizyczna zaklada konto w banku?
  W celu oszczedzania i zabezpieczenia swoich oszczednosci przez zlodziejami?
  W celu elektroniczego rozliczania sie?
  W celu wziecia kredytu fiansowego???

  =============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 32. JO said

  „Zatem dług sprawdza się bardzo dobrze jako nadzorca i motywacja, coś jak marchewka powieszona przed mordą osła ciągnącego ładunek i bat równocześnie.” – AlexSailor

 33. JO said

  ad.27. W celach:
  – kontroli Zydowskiej sily finansowej poszczegolnego Goim
  – Kontroli przedsiebiorstwa , jego partnerow biznesowych poszczegolnego Goim
  – kontroli wydatkow prywatnych i zarysowania profilu finansowego poszczegolnego Goim

  – ZLAPANIA POSZCZEGOLNEGO GOIM na SIEC Zydowsko-Masonska, ktora ma prowadzic do Paralizu Goim Mozgu i Goim Finansow po wszczepieniu Toksyn Pajaka, ktore nazywaja sie KREDYT

 34. JO said

  Kredytobiorca ma tak wyprany Mozg, ze juz nie potrafi w nim powstac Mysl o Katolickim podejsciu do Finasowego Zycia.

  Totalny Paraliz i jedna i tylko jedna droga – Zdalne Zydowsko-Masonskie Sterowanie

 35. Gość said

  ad 19
  Pan Jan napisał doskonałe podsumowanie. Właśnie o to chodzi. Dodam, zadłużone szpitale, szkoły, właściwie wszystko.

  Dług zaczyna być tak wszechobecny w naszym życiu, że zatracamy instynkt samozachowawczy i …zdrowy rozsądek.
  Jesteśmy zniewoleni, nie tylko fizycznie.

 36. JO said

  ad.31. Mamy wiec wyzwanie, obalic NIEWOLE.

  Zadluzylem sie po uszy w 2000 roku. Okradziono mnie i splajtowalem w 2002. Zajelo mi kolejne 10 tat na to by splacic dlugi i kolejne 2 by wyjsc na prosta.
  Te 13 lat do rowniez Droga Poszukiewnia Boga – Prawdy-Drogi-Zycia, zrozumienia Celu jaki mam do spelnienia na ziemi, postawienia sobie celow do osiagniecia w tym zyciu.

  Jest mozliwe zrzucic Kajdany narzucone nam przez Zydo-Masonow, bo one w duzej mierze sa kajdanami , ktore sami sobie nakladamy, kazdy z nas z osobna, kajdany Materialne-Fizyczne i te Duchowe.

  To indywidualnie od kazdego z nas z osobna zalezy, czy bedziemy wolni od Zydowskich Kajdanow czy nie.

  Nie ma Zbiorowej Wolnosci odosobnionej od wolnosci wiekszosci pojedynczych ludzi.

  Twoja wolnosc daje wieksze szanse na wolnosc Narodu. Be z Twojej Wolnosci Narod nie moze Byc Wolnym.

  To dlatego kazdy musi upominac drugiego a jeden drugiego milowac jak siebie samego

 37. JO said

  Nie ma takiego upadku z ktorego przez Chrystusa i w Chrystusie nie dalo by sie podniesc, Sw Pawel byl twego swiadkiem!

  Kazdy, ale to kazdy w szczegolnosci ten Grzesznik moze przyczynic sie do Obalenia Hegemonii Masonsko-Zydowskiej

  Wystarcza Dwa Miecze, Tylko Dwa.

 38. Rysio said

  re 27. „…….I pytanie: W jakim celu osoba fizyczna zaklada konto w banku?
  W celu oszczedzania i zabezpieczenia swoich oszczednosci przez zlodziejami?
  W celu elektroniczego rozliczania sie?
  W celu wziecia kredytu fiansowego?…………”

  To też ale głównym powodem (99%) jest to, że osoby fizczne mają bardzo rozwiniętą mentalność stadną i tzn. robią dokładnie to co robi stado.

  Do takich zachowań stadnych zaliczamy:

  gromadne chodzenie na koncerty, na mecze, do kościoła.
  gromadne zakładanie kont w bankach,
  gromadne kupowanie elektroniki, samochodów, i innych pierdół konsupmcpyjnych
  ………itp…. itd…

 39. Rysio said

  Ach zapomniałem!

  Pamiętacie obchody 1-szo majowe za PRLu – to też było typowe zachowanie stadne.

 40. Pokręć said

  Właściwie, to nasz pieniądz ma pokrycie… w długu. Niemal 100% naszych pieniędzy to tak naprawdę jest papier dłużny, weksel. Pokrycie pieniędzy jest w tym, że dług na nie przypadający zostanie spłacony. jakikolwiek pieniądz leży u mnie w skarpecie, to oznacza że ktoś gdzieś nie spłaci długu. Bo jakikolwiek pieniądz został wyemitowany przez banki – pochodzi on z kredytu przez kogoś gdzieś wziętego. Niech będzie, że trzymam w skarpecie 1000 zł. Co roku ogół kredytobiorców płaci bankom, powiedzmy, 100 zł odsetek od tego mojego 1000-ca…
  Ale nawet, gdybym ten 1000 zł wydał, to tez nie pomoże, bo banki wyemitowały kapitał, ale nie wyemitowały pieniądza, którym mozna by spłacić odsetki. W ten sposób gospodarka może się kręcić do momentu, kiedy akcja kredytowa przyspiesza… wykładniczo. Ludzie spłacają odsetki kapitałem pozyczonym przez następnych kredytobiorców. Jak kredyty przestaną być brane – system się zaczyna walić, co powoduje ludzkie i rodzinne tragedie, ale bankom też nie jest do smiechu – więc godzą się czasem nawet na udzielanie kredytów na 0% a nawet na ujemne oprocentowanie, byle utrzymać tego węża zjadającego własny ogon w ruchu.
  Ten problem m. in. powoduje, że mam poważne zastrzeżenia do systemu opartego o procent. Ponieważ należności w takim systemie rosną wykładniczo z czasem, musi się to skończyć katastrofą. Jak reakcja łańcuchowa w rdzeniu bomby jądrowej. Funkcja wykładnicza chce rosnąć coraz szybciej, z prędkością coraz szybszą i przyspieszeniem, jego pochodną… W przyrodzie nic nie może rosnąć w nieskończoność i układy rzeczywiste z reguły ulegają nasyceniu. Czasem to nasycenie jest bardzo gwałtowne, jak już wspomniałem i kończy się zniszczeniem układu wraz z jego okolicą…

 41. Aks said

  Ad. 8
  To prawda. Banksterzy okradaja wszyskich na calym swiecie wszedzie gdzie kontroluja gospodarke kraju.
  Dzis nie praca, ale czlowiek wykonujacy prace, jest traktowany jako towar lub niewolnik.
  Stad nazwa „human resources” czyli „ludzkie zasoby” lub „inwentarz” zamiast nazwy „pracownicy”. To odzwierciedla dzisiejsze podejscie i traktowanie czlowieka.

 42. Lily said

  Czym bardziej jestesmy wygoleni(z kasy)tym bardziej jestesmy zniewoleni.

 43. JO said

  ad.36. To co Pan napisal , opsal Ksiadz Ks Gladkowski:” lichwiarzy nie interesuja procenty, ale ogolna suma pieniedzy placuna przez zadluzony Narod.

  Kiedy Lichwiarze zdobeda calkowita kontrole nad panstwem, mechanizm oprocentowania spelnil juz swaja role i PROCENT moze byc zaniechany.., stad , stac Bankiera na wielki gest „umozenia dlugow”. Wie dobrze, iz jego celem bylo stac sie POSIADACZEM PANSTWA i to go w pelni zadowala. ( Ksiadz byl naiwny, bo zadowaoli Bankierow nas DEPOPULACJA>>).

 44. nanity said

  Banki zarabiają tyle pieniędzy, a wszystko idzie za granice. Szeregowy pracownik banku, udzielający kredyty zarabia nie wiele więcej niz pracownik na Orlenie tankujący samochody, do tego jeszcze wyśrubowane normy, które nonstop rosną, a wypełnić je nie sposób, bez użycia przemocy wobec klientów banku. Do tego nierzadko „z góry” otrzymują polecenia oszukiwania klientów. Dlatego też niedawno mój kuzyn zrezygnował z tej pracy.

 45. JO said

  ad.36. Katastrofa to ma sie skonczyc WYLACZIE DLA POLAKOW.

  MAMY PRZESTAC ISTNIEC

  Przeciez to DLUG powoduje, ze ludzie emigruja…, bankrutuja….dlug prywatny, dlug panstwowy, NIEMOZOSC zarabiania

  Polacy nie PROKREUJA, bo jak prokreowac na odleglosc albo ciagle zmieniajac miejsce zamieszkania i Pracy????

  Ta, uda sie moze JEDNO dziecko a moze i nie.

  STRES , zycie na Mc Donaldach , powoduje choroby w tym Nieplodnosc, trucizny celowo nam zapodawane…..IDEOLOGIA…

  My ULEGAMY WIELU ZMASOWANYM ATAKOM na wlasne zyczenie, atakom szatanskim, bo bazujacym na naszego ciala namietnosciach…..

  odciaci od Zrodla Prawdy

  Zarzuceni Ideologiami , Maszynami, Produktami Swiata, ktory przeciez wg KKatolickiego MAMY UNIKAC, Walczyc z nim!

  Bez rozpoznania kazdego z osobna czlowieka sytuacji, choroby wlasnej, NASZ Narod sie nie podzwignie.

  Podzwigniecie Nardu zalezy od podzwigniecie sie Jednostek

  Masy ludzkie zagnac w kozi Rog okazuje sie jest Latwo, ale Kademu z osobna z tej Masy Podzwignac sie z UPADKU niejednokrotnie jest sie niemaze niemozliwe….

  i na tym bazuja Zydzi, bo wiedza, ze tylko Chrystus moze wskazac DROGE, bo sam nia jest, wskazac MADROSC, obdarzyc Rozumem i WIEDZA, ktora jest w Kosciele Katolickim.

  To przez to KKatolicki, ten Tradycyjny przechodzi zmasowane Ataki, zostal podbity od srodka i ma Zydo-Masonskich Papizy, ktorzy wg mnie ANTYCHRYSTAMI

 46. Pokręć said

  @39: co oznacza tylko tyle, że system od początku został zaplanowany na kontrolowany krach w momencie, jak już wszystko zostanie zassane przez pejsate banki. Zgadza się.

 47. Re: 42 Pokrec
  No i „dzieki” zydowskim lichwiarzom rzymskie imperium i obecne amerykanskie imperium zostalo doprowadzone do calkowitego upadku – moralnego, etycznego, politycznego i ekonomicznego tylko dlatego, ze politycy reprezentujacy imperia calkowicie nie rozumialy lichwiarskiego systemu zniewolenia…
  ==========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. W podobnej sytuacji i my Polacy sie w sposob niefrasobliwy znalezlismy – dzieki naszej naiwnosci i narodowej glupocie…

 48. JO said

  ad.43. Panie Jasiu, „dzieki ” ZYDOM a nie Szlachcie na ktora Zydzi chca zlozyc CALA wine nie bez sukcesow….UPADLO NASZE IMPERIUM, bo nim bylismy, Katolickim Malym Imperium – RZECZPOSPOLITA

 49. JO said

  Historia sie powtarza….., niech Kazdy Patrzy i Przejrzy na Oczy i dziala a mozna ich pokonac. Potrzeba tylko Kazdego Serca i kazdych Rak dla Boga

 50. Guła said

  A nikt nie wspomina o … inwestowaniu w działalność, dajmy na to w swoim regionie. „Mam konto bo zbieram a sąsiadom moglibyśta pomagać …”

  Skoki powstały jako kasy wspierające w Niemczech, jako samoobrona przed lichwiarzami. Z Niemiec Stefan Stefczyk przeniósł te kasy na grunt polski. W pełni zdawały egzamin i w Niemczech i w Polsce.
  Do dzisiaj Skoki to sól w oku lichwy, tak jak i spółdzielczość mieszkaniowa którą próbują zbankrutować już od wielu lat.

 51. Licho nadalo said

  Panowie.

  Aksjomatami fajnie sie zongluje, nieprawdaz.

  A moze by tak troche konkretow? Moze by tak w dziale Porady: jak zyc. albo w ogole luzem, ci, ktorzy maja doswiadczenie w tej materii, albo chociaz idee, wypowiedzieli sie konkretnie – jak zyc niezaleznie od tych cywilizacyjnych wynalazkow, jak lichwa, powszechna rejestracja osob, znak bestii, czy inne znamiona wspolczesnosci.

  Mnie nawet nie wolno zlikwidowac telefonu komorkowego, jako ze strace robote w sluzbie publicznej. A przeciez to jest najzwyklejszy lokalizator.

  A jak juz beda biometryczne dowody tozsamosci, a potem wszczepialne ne kapsuly, to gdzie jest granica, na ktorej zaczynaja sie przepowiednie Apokalipsy?

  Tak, latwo jest moralizowac, gdy jest to musztarda po obiedzie.

  Adios. Obysmy sie nie zobaczyli tam, gdzie nie chcemy sie znalezc.

 52. JO said

  ad.47. Prosze pojechac do Warszawy do Bractwa Piusa X, pojsc tam na Msze, przygotowac sie, obprawic rachunek sumienia, pojsc do spowiedzi to po tem, Pan niech szuka odpowiedzi w Gajowce – tu jest mnustwo odpowiedzi jak i co nalezy robic!

 53. JO said

  Zmienic mentalnosc z Eunucha na Wolnego czlowieka
  Wyrzucic TV i Radio
  Nie kupowac w Tesco…
  Ubierac sie w ubrania SZTE przez Krawcowa a nie z zydowskiego sklepu, ubrania o kroju tradycyjnym a nie wspolczesnym
  nie brac kredytow
  mieszkac z rodzicami, rodzenstwem
  dbac o pokolenia , modlic sie o dzieci posiadanie, Rodziny
  Przyjmowac Sakrameny
  Czytac Gajowke , Gazety Bractwa Piusa X…
  Poszukiwac Prawdy, poglebiac Wiare-wiedze o Bogu
  Poszukiwac srodowiska Katolikow i wspolpracowac z nim, tworzyc wspolne spoleczenstwo, dbac o siebie, pracowac dla siebie, chronic siebie, upominac siebie,, uczyc siebie

  wszelkimi mozliwymi sposobami tepic Zydo-masonow i ich slugusow – nie wspolpracowac z nimi, nie robic zadnego z nimi interesu, eliminowc ich na wszelki mozliwy sposob

  zywnosc kupowac od rolnika a rolnik winien sprzedawac, wytwarzac zywnosc dla kupujacego , chetnych

  ——————————–

  Jestesmy w stanie wojny i obowiazuje rygory wojenne – kazdy z nas jest Zolnierzem i zarazem Dowodca i musi dzialac na wlasna reke a Przewodzic mu musi Duch Swiety

  Jezeli mozliwe , tworzyc Ruch oporu kilkuosobowy, zbroic sie, cwiczyc i umiejetnosci uzyc gdy czas przyjdzie

  Byc i Zyc w Pogotowiu, chroniac Kobiety i Dzieci

 54. JO said

  Kazdy z Nas Musie stac sie ZOLNIERZEM a Oni Musza sie Bac chodzic po Chodnikach

 55. JO said

  Zolnierzem – Rycerzem Najsiwetrzej Marii Panny – tak jak tego uczyl Sw Maksymilian Kolbe

 56. efka said

  Witaj, jak żyjesz?
  Na takie pytanie odpowiadam – z przyzwyczajenia.

 57. JO said

  WSPOMAGAC sie nawzajem, dodawac otuch w Kroczeniu PRZECIWKO SWIATU!

  Nie uzyczac Jezyka Demonom,

  Nie pozwalac wejsc Demonom w swoje Mysli

 58. Maciej said

  @ 27/ Pan Jan

  Nie zgodzę się z Panem, że pieniądze powstają z powietrza. W Polsce banki komercyjne w co miesięcznym sprawozdaniu muszą wykazać 3 % rezerwy obowiązkowej ogólnego swojego obrotu. Oczywiście mogą sobie pożyczać na dzień sprawozdania kapitał, który wykaże płynność finansową i tak śmiesznie niskiej rezerwy. Podaż pieniądza, a właściwie jego kreacja odbywa się na ściśle określonych zasadach prawnych, to ustawodawstwo reguluje ten proces, a właściwie proceder. Nie pochylam się nad aspektem realnej okupacji, tych którzy tworzą system pieniądza. Chce pokazać, że mówienie o drukowaniu pieniędzy z powietrza to uproszczenie. To odbywa się na ściśle określonych zasadach … Trzymanie pieniędzy na koncie wedle prawa polskiego można interpretować jako wspieranie siły mnożnika kreacji pieniądza z lichwą jako nie odłącznym dodatkiem …

 59. JO said

  ad.54. Pan pisze o plotkach a Pan jan o Rekinie.
  Pan sie myli.

 60. Maciej said

  @ 59

  Piszę o systemie podaży pieniądza w Polsce w oparciu o prawo – prawo jest jednym z elementów państwa, bez którego państwo nie istnieje i w tym wypadku jest to uregulowane. W czym się mylę ? Prawo się zmieniło w Polsce, niech mnie Pan oświeci w którym elemencie ?

  Dodam, że fundamentem okupacji lichwy w wymiarze budżetu państwa jest ten oto zapis z konstytucji art. 220 punkt 2:

  Ustawa budżetowa nie może przewidywać pokrywania deficytu budżetowego przez zaciąganie zobowiązania w centralnym banku państwa.

  Podkreślam jeszcze raz okupacja finansowa czy to ojczyzny, czy to globu rodzi się z prawa i monopolu na kreowanie pieniądza, nie z powietrza …

 61. Re: 59 Maciej…
  To, o czym Pan pisze, to w kolko powtarzaja polityczne kreatury w TVN-anch i innych zydowsko-niemieckich szczekaczkach.
  Jako fundament (glowly zreszta) jest tzw., „tajemnica bankowa” i jak na razie jest przez lichwiarzy tak bardzo chroniona, ze nikt nie wie kto, kiedy i za ile, czego dowodem sa przeszle „przekrety”, terazniejsze i przyszle „cyrki” lichwiarskiej diaspory wobec niewolniczej gawiedzi placacej coraz to wieksze podatki przy coraz to zmniejszaniem miejsc pracy (iloscia miejsc pracy), czego skutkiem jest przejmowanie fizycznie zbudowanych nieruchomosci wlacznie z bogactwami naturalnymi przez lichwiarski syndykat finansowy, ktory „podstawia tzw., „slupy” (osoby fizyczne) prywatyzacyjne i upadlosciowe za przyslowiowy „grosz”…

  Moze napisze jasniej: Gdy Stocznia Gdanska wziela dziewiaty razy kredyt finansowy z banku PKO-SA w Gdansku, to praktycznie Stocznia stala sie „wasalem” zydowskiego establiszmentu lichwiarskiego, a nastepnie niewolnikiem, a w koncu bankrutem, ktorego „wykupiono” praktycznie za zaciagniete i niesplacone dlugi wraz z odsetkami…
  Dokladnie taki sam proceder uprawiaja lichwiarze wzgledem mniejszych firm i prywatnych osob, czego dowodem jest m.in., „renta za zrzeczenie sie wlasnego domu na korzysc banku czy firmy ubezpieczeniowej – jako „slupa” banku (nowy szyld w dokladnie tej samej lichwiarskiej instytucji zlodziejskiej…

  Niech mi Pan powie o oszustwie finansowym, a ja Panu napisze w jaki sposob to zostalo przeprowadzone…
  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 62. Maciej said

  @ 61

  Wszystkie malwersacje rynków finansowych wobec szarego obywatela są mi znane, lecz nadal będę się upierał, że to dzieje się na podstawie prawa, które reguluje ustawodawstwo. Wszelkie nadużycia i monopolizacja branż i struktur finansowych jest powszechna. Czy byłby Pan przeciw gdyby banki, które powstały po 1989 roku były w większości w posiadaniu polskiego kapitału i pracowały na rozwój gospodarki oraz na rzecz polepszenia statusu gospodarstw domowych w Polsce ? Ja nie miałbym nic przeciwko, Tajemnica bankowa w Polsce dotyczy umowy między bankiem i klientem, informacji zawartych w umowie oraz czynności prowadzonych podczas negocjacji. Proces przejmowanie polskiej gospodarki, jej podporządkowania i sprowadzenia Polaków do roli taniej siły roboczej jest powszechną wiedzą. Zamordowanie kolejnych gałęzi przemysłu, także odbyło się z mocy prawa stworzonego pod konkretne cele i plany. Przecież sam plan Balcerowicza opierał się na zmianie prawa, prywatyzacja działała na podstawie prawa wykreowanego przez wrogów i zdrajców pisząc najdelikatniej jak to możliwie. Przykład Stoczni jest przykładem, jak działać zgodnie z „prawem” …

  TvN nie oglądam, i wątpię by ktoś wspomniał coś o rezerwie obowiązkowej mającej wynosić wedle polskiego prawa bankowego 3 %.

 63. JO said

  ad.62. Pan jest w Bledzie, kazda malwersacja jest nie w obrebie Prawa ale bezprawia. tz: jest Prawo jedno, ktore zezwala ale i jest prawo drugue, ktore kaze. To drugie prawo jest nie stosowane , bo wytlumaczenie jest przestepstewa Talmudyczne, w oparciu o zaaranzowany zmasowany atak wewnetrzny i zewnetrzny na dany podmiot gospodarczy, ktory to atak choc widoczny KARALNY nikt nie chce uznac za przestepstwo , nazywajac je dzialaniem „niemidzialnego” rynku.

  Pan odkrywa tylko jedna strone z wielu i glosi Farmazony. To nie jest w porzadku z Pana strony. Jak sie cos mowi do do konca,, albo mowi sie jak Klamca

 64. Lily said

  Przeciez zaraz po wkroczeniu wojsk sowieckich (17.IX.1939)rozradowani ich przybyciem inni zamieszkali w Polsce,dawali do zrozumienia Polakom ,mowiac w jezyki rosyjskim”to anieli przybyli”,a” Wasza Polska skonczyla sie Wam na zawsze”.Nasza,ale nie ich”. Robione jest to,co prostu zaplanowane bylo od dawna,agresorzy,zaczynali od wymordowania w hanebny sposob kwiatu Narodu Polskiego,zeby pod przybranymi nazwiskami zajac ich miejsca,w darzeniu do zaplanowanego celu.Dzisiaj(7.X.2013) spodkanie AIPEC”w Balii (Indonezja)”,najmadrzejszych” tzw.”elit”,tego Swiata,zeby zaplanowac o losie tych maluczkich. Slysze w radio,ze szukaja „najgrozniejszego czlonka ALKADY’,ponoc strasznie grozny,a ja znam naprawde bardzo groznych,ktorzy odpowiadaja za miliony wymordowanych cywilow,juz po drugiej W.S,i jakos ich nich nie poszukuje,osadza,chodza wolno,odznaczani wysokimi nagrodami,jeden z nich nawet przechrzcil sie na Katolika,a chrzest przyjal w Watykanie,z rak samego papieza.

 65. JO said

  Niech Kazdy rozgladnie sie w kolo siebie, przyjrzy a zobaczy ileu jest w kolo nas Unych. Przypatrzcie sie po biurach ADM, wypelnionych po brzegi ich dziecmi jako pracownicy, po Sadach i tam personelu, po Urzedach miejscich, ZUS ach, Szpitalch, Szkolach , szczegolnie tych wyzszych, BANKACH, jakie nazwiska maja nawet Panie w Okienku, jak wygladaja no i dyrektorach…

  Okaze sie, ze Polakow, po tych 20 tatach, to sa juz resztki…na ulicach, na , wsi, lub emigracji….

 66. XX said

  Przyklad okradzenie Boiwetu Gorzow Wlkop. Rzad Polski dotowal zwalczanie Motylicy Watrobowej u Rolnikow. Preparat na motylice Watrobowa byl produkowany przez Zaklafy Farmaceutyczne Przemyslu Bioweterynaryjnego Biowet w Gorzowie Wlkp, ktory sybstancje czynna zawsze kupowal zza granicy kraju, nie mielismy wlasnej w Polsce produjcji, wiec sprowadzalismy z zachodu za Dewizy.

  Po Rewolicji 89 roku Biowet Gorzow jako zaklad Pantwowy, chyba juz Sp Z o o ale Panstwowa, dokonal jak zawsze zakupu surowca .

  Wtedy Rzad Polski za wiedza, ze Biowet Gorzow MA Do splacenia kwote za kupno substancji czynnej , Wydal Decyzje NIE DOTOWANIA Leczenia Krow Chorych na Motylice, co rownalo sie tym, ze Rolnicy w CALEJ POLSCE NIE KUPIA PREPARATU DROGIEGO celem leczenia i prewencji Krow, rozumiecie CALA POLSKA NIE KUPUJE LEKU, choc BIOWET KUPIL NA CALA POLSKE SUROWIEC NA KOLEJNY SEZON!!

  Doktor Janiak, Doktor Szymczak – jechali do Warszawy, tlumaczyli, ze nie moze byc podjeta taka decyzja, bez uzgodnienia z nimi Sytuacji Zakladu, ktory po decyzji Rzadu nie bedzie mogl splacic Zobowiazania wzgledem Wierzyciela, bo na PANSTWA Urzedowa Decyzje o dotacji kupil surowiec a teraz Pantwo, ktore jest wlascicielem Zakladu – Panstwa Rzad wstrzyymuje Dotacje, wiec skonczy sie UPADLOSCIA PANSTWOWEJ SPOLKI.

  To byl Jawny Przekret.

  Oczywiscie, Biowet Gorzow Stal sie Bankrutem.

  Dyrektorzy z Biowetu otrzymali odpowiedz, ze teraz Panuja Prawa Rynkowe i Biowet musi sobie radzic SAM!!

  Zaklad stal sie niewyplacalny. Co robi Rzad, oczywiscie sprzedaje zaklad z calymi zasobami za ROCZNY ZYSK ZAKLADU!!!!, taka kwota byla do zaplaty.

  Kto kupuje, ano Pan Jan Ferster, ktory byl niby polskimm lekarzem w PRL, ktory po przemianach kazal sie nazywac FORSTER z o i dwiema kropeczkami.

  Oczuywiscie byla to osoba podstawona, ktora przejsciowo Nadzorowala niby jako wlasciciel po kupnie zakladu. Ferster Jan sprzedawal surowce na lewo z samochodu, taki ciulacz oszuscik jak wielu w tamtych czasach Sbekow np…

  I raprownie on ma Kase na wykupienie Zakladu :)))

  Po kilku Latach , Sprzedaje Biowet Gorzow dla Spolki VetoQuinol, ktorej jak plotki mowia, wlascicielem m.in sa dzieci przedwojennych wlascicieli Zakladu Biowet , wtedy Farmaceutyczna Firma niemiecka.

  Powiem wiecej, zaklad chciala wykupic zaloga zakladu, pracownicy i na to im nie pozwolono.

  Tak wykonczono podobnie wszystki Zaklady Biowet, procz Biowetu Pulawy, ale na niego zostala postawona Pulapka, gdyz Biowet Pulawy produkowal szczepionki, m.in na Wscieklizne.

  Pan Dariusz G, wlasciciel Innej Prywatnej Spolki farmaceutycznej , ktory ma Wejcia , jako namaszczony przez Kiszczaka, Jaruzeskiego i teraz jest kolejnym pokoleniem Czerownej Brygady PRL jako juz Bizmesmen w PRL BIS, doprowadzil do przejecia sprzedazy szczepionki na wscieklizne przez swoja Firme, ktora sprowadza szczepionke z Innej jak mi sie Wydaje Zydowskiej Firmy, dostal Licencje jako monopolista na cala Polske, wspierany Przez Rodzine Zydow z Czech i USA

 67. XX said

  Rodzina LORENCOW

 68. JO said

  No Tak, w kola nas kazdy Widzi i zamiast Powiedziec ±NIE, to wchodzimy z nimi w Ukady apotem sie dziwimy, ze jest to co jest.

 69. Jan z Lublina said

  Panie JO, proszę, wszystko Panu daruję. Nawet jak Pan Gajowemu buty do podłogi przyklei. Ale nie pisz Pan „rozglądnie”. Jak czytam ten nowotwór u Polaka, to mi się komputer pokładowy zawiesza. Pisz Pan jak człowiek – ROZEJRZY.

 70. JO said

  ad.69. Dziekuje Panie Janie. Poprawie sie.
  Rozejrzry, Rozejrzy sie…

 71. Pokręć said

  @66: po pierwszych trzech linijkach przeczytanego postu scyzoryk mi znowu poszarpał kieszeń a kałach w kącie sam się przeładował…

 72. JO said

  ad.71. Slyszal Pan cos O tym wczesniej??

 73. Kar said

  re:65

  ..no tak…A co Pan proponuje w sensie zmniejszenia liczebnosci tych administracyjnych-„polskich” karaluchow?

  Ja mysle, ze powinnismy zaczac skromnie (na bron palna i metody Rysiowe nas nie stac..) od rozprzestrzeniania tyfusu (metoda Auschwitz opisywana przez K. Piekarskiego/W. Pileckiego). Ja moge dostarczyc kazda ilosc wszy z UK, ktorych tutaj w okolicznych szkolach multum..mowie powaznie

 74. Prysio said

  To wszystko wina komuny, że tyle banków nabudowała!

 75. Boydar said

  Ty, drogi Prysiu, wracaj szybko do kokona, z którego się wylągłeś. Teraz jest jesień, musisz poczekać do wiosny.

 76. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2013/10/06/banki-zdzieraja-z-polakow-coraz-wiecej-pieniedzy/#more-36279 […]

 77. Rysio said

  re 74. Nie komuny tylko ŻYDO-KOMUNY

 78. Plausi said

  Lichwa stała się cnotą

  „banki działające w Polsce (w większości należące do zagranicznych właścicieli) zarobiły na czysto kwotę 16,21 mld zł ”

  Zarobiły ? „generują sobie olbrzymie zyski”, żeby nie powiedzieć okradły swych klientów.

  Lichwa, zabroniona w chrześcijaństwie, stała się dzięki zasługom naszego kochanego papieża, którego tak wielbimy, bez mała cnotą. Czyż nie powinien natychmiast zostać świętym, św. Janem-Pawłem od Lichwy ?

  „Wysokie opłaty i prowizje”

  Już to jest systemem rabunkowym, o oprocentowaniu to nawet nie wspomnę. Opłaty w bankach na Zachodzie są nieporównywalne, o wiele niższe. Za tymi opłatami nie ma żadnej ekwiwalentnej pracy. Polska stała się po „transformacji ustrojowej” dzikim zachodem dla awanturników finansowych, bankowych, parabankowych i pospolitych oszustów.

  „Żyje się lepiej, ale nie zwykłym ludziom, lecz właścicielom Banków ”

  To jest poważne nieporozumienie, to nie właściciele banków (dlaczego „Banków” z dużej litery ?) są tymi, którzy obrabowują społeczeństwo, to są właściciele wkładów bankowych. Banki posiadają bowiem jedynie niewielki procent pieniędzy, którymi operują, tzw. kapitał własny, do niedawna kształtował się on na poziomie do 3%, wg. Basel III miał być podwyższony chyba na 8%, ale z kreatywną buchalterią można to znakomicie ominąć. W fazie operacji „kryzys finansowy” Deutsche Bank (Bank Niemiecki, tylko się tak nazywa, bo wierzyciele są z całego świata) dysponował ponoć 1,6 % własnego kapitału 30 mld. euro przy wolumenie operacji 2 biliony. Banki są jedynie mechanizmem rabunku, one dokonują jedynie rabunku na zlecenie.

  Dobrze byłoby zrozumieć przynajmniej tę podstawową własność systemu finansowego, inaczej nie sposób jest pojąć co się dzieje i absolutna większość nie ma zielonego nawet pojęcia, jak ten system funkcjonuje i jaki jest jego konsekwentnie realizowany cel .

  Pracownika banku możemy śmiało porównać do „contract killer” (mordercy na zlecenie), on wykonuje jedynie zlecony mu rabunek, brudną robotę, zleceniodawcy mordu (gospodarczego) są zupełnie inni, cieszący się z reguły bardzo wielkim uznaniem społecznym, choćby ze względu na ich stan posiadania, że wymienię imię przed którym klęka prawie cała Polska: Soros.

  O celu systemu wspomniano wyżej, zwróćmy jeszcze uwagę na zupełnie fałszywie rozumiane zjawisko tzw. „kryzysu finansowego”. Najprościej jest to tak opisać, obok gospodarki realnej, obejmującej realne procesy produkcyjne i usługowe musi istnieć gospodarka irrealna (nowomodnie powiedzielibyśmy wirtualna), w której żadne wartości realne nie mogą powstać. Ta „gospodarka” irrealna, to właśnie gospodarka pieniężna. Z uwagi na to, że pieniądz jest obłożony lichwą, nazywaną milutko procentem, wielkość gospodarki irrealnej musi rosnąć, z uwagi na mechanizm procentu składanego, wykładniczo, z początku powoli (kredytobiorcy mają wrażenie, że z korzyścią dla nich), później coraz szybciej, aż do całkowitego zdławienia kredytobiorcy.

  Przez dłuższe okresy czasu rozwijają się gospodarki realna i irrealna równolegle, tzw. „kryzys finansowy” jest operacją MWF, polegającą na urealnieniu gospodarki irrealnej do realnej, ich konfrontacji. Z uwagi na to, że irrealna wzrosła liczbowo bardziej niż realna, to wierzyciele żądają wyrównania ich stanu „posiadania” realnymi wartościami, co im posłuszne rządy też czynią, ostatnio (2008) była to tzw. „pomoc” dla banków. Oficjalna wysokość tej „pomocy” rządów wyniosła ok. 4 bilionów dolarów, całkowita wielkość tego urealnienia „gospodarki” irrealnej była szacowana nawet na 40 bilionów, rzeczywista wartość musi leżeć pomiędzy tymi dwoma wielkościami.

  Trzeba jeszcze raz wyjaśnić, że nie chodzi o żadną „pomoc dla banków” a jedynie pomoc dla najbogatszych klientów banków, chodzi o rodzaj świadczeń „socjalnych” na rzecz bogatych wierzycieli banków, banki są jedynie mechanizmem wypłaty tych świadczeń, czyli urzędem socjalnym dla najbogatszych. Kapitalizm jest więc w istocie system socjalnym ale dla najbogatszych, to wynika z konstrukcji tego systemu.

  Jest interesująca zbieżność pomiędzy systemem niewolniczym a obecnym, w system niewolniczym starożytnej Grecji ok. 10% stanowili obywatele wolni, którym służyło państwo, 90% stanowili niewolnicy. Analitycy obecnego systemu szacują, że ok 10% społeczeństwa są ci którzy z uwagi na strukturę systemu muszą stale się bogacić, pozostałe 90% pracuje na nich, to jest możliwe jedynie dlatego, bo państwo służy najbogatszym, także obcokrajowcom.

  Daję ten niezbyt lekkostrawny materiał pod rozwagę, aby cztelnicy uwzględnili go w swych rozważaniach nad systemem. Ciekaw jestem do jakich dojdą wniosków. Należy uwzględnić, że adepci ekonomii są na ogół skażeni do tego stopnia bzdurami tej religii, ekonomia ma wszelkie cechy religii ale niewiele cech nauki, że nie są w stanie urealnić swego rozumowania, są bowiem niewolnikami nierealności finansowej.

  Zwracam czytelnikom uwagę przy tym na jedną z najlepszych interpretacji tzw. „kryzysu finansowego” w języku polskim i nie tylko, autor, jak można było oczekiwać, nie jest ekonomistą.

 79. Maciej said

  @ 63

  Panie Jo, piszę o aspektach prawnych funkcjonowania systemu podaży pieniądza. Może Pan mnie nazwać jak Pan chce, jeśli już Pan neguje coś co piszę, to proszę konkretnie wskazać nie prawidłowość. To że system jest amoralny ( dla nas ) i rodzi dziki pęd to widać, fakt w szerszym spectrum może wiązać to z moralnością rodem z Talmudu. Niech i Pan odpowie mi łaskawie:

  Czy byłby Pan przeciw gdyby banki, które powstały po 1989 roku były w większości w posiadaniu polskiego kapitału i pracowały na rozwój gospodarki oraz na rzecz polepszenia statusu gospodarstw domowych w Polsce ?

  @ Pokręć/ XX

  Tutaj fragment mojej pracy licencjackiej odnośnie reform, które pozwoliły oraz odpowiadały za taką sytuację. Temat oraz sam mechanizm dość powszechnie znany, przynajmniej w gajówce.

  2.Plan Balcerowicza, planem narzuconym z zewnątrz.

  By rozpocząć opis zdarzeń jakie miały miejsce w polskiej gospodarce czasu transformacji musimy przypomnieć postać prof. Leszka Balcerowicza, który podjął się wprowadzenia „niezbędnych” reform w owym czasie. Funkcja jaką pełnił, czyli wicepremier i minister finansów były kluczowymi dla przeprowadzenia reform, które miały zmienić gospodarkę centralnie sterowaną w wolnorynkową. Reforma zakładała 10 ustaw które zostały przyjęte przez sejm kontraktowy 28 grudnia 1989 i podpisane przez prezydenta 31 grudnia 1989 roku. Oto niektóre z nich, w mojej opinii kluczowe by z Polskiej gospodarki uczynić masę upadłościową – cel dla zachodniego kapitału:

  „ Ustawa o zmianie ustawy o gospodarce finansowej przedsiębiorstw państwowych – usuwała gwarancję istnienia wszystkich przedsiębiorstw państwowych niezależnie od ich wyników finansowych i efektywności produkcji, umożliwiała przeprowadzenie postępowania upadłościowego wobec przedsiębiorstw nierentownych.
  Ustawa o zmianie ustaw Prawo bankowe i o Narodowym Banku Polskim – zakazywała finansowania deficytu budżetowego przez bank centralny, uniemożliwiała nieograniczoną emisję pieniędzy bez pokrycia.
  Ustawa o uporządkowaniu stosunków kredytowych – znosiła preferencje kredytowe przedsiębiorstw państwowych wiążąc stopę oprocentowania ze stopą inflacji, zmieniała warunki zawartych wcześniej umów kredytowych o stałym oprocentowaniu. „

  Trzeba powiedzieć jasno, że Balcerowicz był tylko figurantem, choć na bardzo wysokich stanowiskach w strukturze rządowej w Polsce, wobec zachodniego kapitału reprezentowanego przez Jeffreya Sachsa, ogólnoświatowego ekonomistę. Plan terapii wstrząsowej został wcześniej wprowadzony w krajach Ameryki Południowej, teraz przeniesiony do Europy Wschodniej i zastosowany po upadku ZSRR w krajach byłego już bloku wschodniego. Jeffrey Sachs był związany w tamtym czasie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym oraz innym wielkim finansistą w skali globu Georgem Sorosem, który zasłynął na rynkach walutowych jako spekulant atakując brytyjskiego funta i włoskiego lira. Konkluzją tych dwóch Panów oraz ich spekulantów odnośnie zastosowani reform w Polsce była wymiana długów zagranicznych na wyprzedaż strategicznych gałęzi przemysłu i surowców. Plan od początku do końca zakładał zdławienie możliwości produkcyjnych Polski, przejęcie sektora bankowego Polski oraz uczynienie z narodu Polskiego taniej siły roboczej dla zachodniego kapitału. Soros pisał o tym w swojej książce Sponsorowanie demokracji, poczytajmy co ten „ hojny filantrop na rzecz demokracji i wolności” pisał o Polsce:
  ”Inflacja została zredukowana, produkcja została zredukowana o 30 %. Ale zatrudnienie tylko o 3 %. Należy teraz zastosować dyscyplinę rynku w stosunku do przedsiębiorstw państwowych. Bankructwa jak dotąd są niespotykane … „
  Bankructwa firm musiały być niespotykane, ponieważ plan to zakładał, a mechanizm tego działania został wprowadzony. Przyjrzyjmy się temu sztucznemu doprowadzaniu zakładów budżetu państwa wszelakich sektorów do upadłości. Podstawą prawną do tego była jedna z ustaw tzw. planu Balcerowicza zmieniająca, warunki wcześniej zawartych umów kredytowych na linii państwo – przedsiębiorstwo. Metoda sztucznego i ekonomicznie anty – narodowego zadłużania w ekspresowym tempie przedsiębiorstw była wyrokiem dla polskiej gospodarki. Z dnia na dzień narzucenie kolosalnych stóp oprocentowania przyniosła oczekiwany skutek, w 1990 roku kumulacja stóp wyniosła nawet 600 %. Ekonomiczne morderstwo wymierzone w Polską gospodarkę i polskie społeczeństwo podane pod hasłami wolności i demokracji. Podsumowując to słowami Henryka Pająka, człowieka który obnażył te mechanizmy w swojej książce:

  „Była to w istocie terapia bandycka, przestępcza, dywersyjna i sabotażowa. Był to przyjęty z premedytacją i konsekwentnie realizowany spisek przeciwko narodowi, przeciwko jego żywotnej substancji materialnej. Inwazja i grabież. Okupacja bez jednego wystrzału. Rozbiór bez dywizji pancernych – za pomocą kas pancernych NBP, MFW i Banku Światowego.”

  O skuteczności metody Sorosa przekonały się także państwa takie jak Węgry, Rosja i Ukraina. Wszędzie gdzie pojawi się MFW ze swoją pomocą, gospodarki zwalniają i są hamowane przez wytworzenie długów w budżecie często na skalę nie do spłacenia, rolę elit politycznych jest nie dopuszczenie do takiej sytuacji. Fenomen tych reform oraz skuteczność podsumował także chiński ekonomista Song Hongbing w swojej książce Wojna o pieniądz:

  „Takie niszczenie ludzi i krajów za pomocą wyrafinowanych, bezkrwawych metod jest niewątpliwie najmocniejszym punktem strategii Sorosa. Ilustruje to prostą prawdę, że najskuteczniejszym sposobem unicestwienia danego kraju jest wprowadzenie zamętu”

  Tutaj Panie Jo ma Pan kwintesencję Talmudu …

 80. guła said

  @77

  No to wymień Ryś jednego komunistę chama

 81. Pokręć said

  @Maciej:

  „Takie niszczenie ludzi i krajów za pomocą wyrafinowanych, bezkrwawych metod jest niewątpliwie najmocniejszym punktem strategii Sorosa. Ilustruje to prostą prawdę, że najskuteczniejszym sposobem unicestwienia danego kraju jest wprowadzenie zamętu”

  To nie Talmud, to Sun Tsy. Ale na jedno wychodzi. Chińczycy w Azji mają reputacje podobną do Żydów na Zachodzie. 😉

 82. ERROR 404 NSZ KP said

  Ad:58 , Sun Tzu.

 83. ERROR 404 NSZ KP said

  Ad:80, Sun Tzu. Przepraszam za błąd żelowa klawiatura… (dotyczy 80 a 58)

 84. Plausi said

  Lichwa stała się cnotą

  “banki działające w Polsce (w większości należące do zagranicznych właścicieli) zarobiły na czysto kwotę 16,21 mld zł ”

  Zarobiły ? “generują sobie olbrzymie zyski”, żeby nie powiedzieć okradły swych klientów.

  Lichwa, zabroniona w chrześcijaństwie, stała się dzięki zasługom naszego kochanego papieża, którego tak wielbimy, bez mała cnotą. Czyż nie powinien natychmiast zostać świętym, św. Janem-Pawłem od Lichwy ?

  “Wysokie opłaty i prowizje”

  Już to jest systemem rabunkowym, o oprocentowaniu to nawet nie wspomnę. Opłaty w bankach na Zachodzie są nieporównywalne, o wiele niższe. Za tymi opłatami nie ma żadnej ekwiwalentnej pracy. Polska stała się po “transformacji ustrojowej” dzikim zachodem dla awanturników finansowych, bankowych, parabankowych i pospolitych oszustów.

  “Żyje się lepiej, ale nie zwykłym ludziom, lecz właścicielom Banków ”

  To jest poważne nieporozumienie, to nie właściciele banków (dlaczego “Banków” z dużej litery ?) są tymi, którzy obrabowują społeczeństwo, to są właściciele wkładów bankowych. Banki posiadają bowiem jedynie niewielki procent pieniędzy, którymi operują, tzw. kapitał własny, do niedawna kształtował się on na poziomie do 3%, wg. Basel III miał być podwyższony chyba na 8%, ale z kreatywną buchalterią można to znakomicie ominąć. W fazie operacji “kryzys finansowy” Deutsche Bank (Bank Niemiecki, tylko się tak nazywa, bo wierzyciele są z całego świata) dysponował ponoć 1,6 % własnego kapitału 30 mld. euro przy wolumenie operacji 2 biliony. Banki są jedynie mechanizmem rabunku, one dokonują jedynie rabunku na zlecenie.

  Dobrze byłoby zrozumieć przynajmniej tę podstawową własność systemu finansowego, inaczej nie sposób jest pojąć co się dzieje i absolutna większość nie ma zielonego nawet pojęcia, jak ten system funkcjonuje i jaki jest jego konsekwentnie realizowany cel .

  Pracownika banku możemy śmiało porównać do “contract killer” (mordercy na zlecenie), on wykonuje jedynie zlecony mu rabunek, brudną robotę, zleceniodawcy mordu (gospodarczego) są zupełnie inni, cieszący się z reguły bardzo wielkim uznaniem społecznym, choćby ze względu na ich stan posiadania, że wymienię imię przed którym klęka prawie cała Polska: Soros.

  O celu systemu wspomniano wyżej, zwróćmy jeszcze uwagę na zupełnie fałszywie rozumiane zjawisko tzw. “kryzysu finansowego”. Najprościej jest to tak opisać, obok gospodarki realnej, obejmującej realne procesy produkcyjne i usługowe musi istnieć gospodarka irrealna (nowomodnie powiedzielibyśmy wirtualna), w której żadne wartości realne nie mogą powstać. Ta “gospodarka” irrealna, to właśnie gospodarka pieniężna. Z uwagi na to, że pieniądz jest obłożony lichwą, nazywaną milutko procentem, wielkość gospodarki irrealnej musi rosnąć, z uwagi na mechanizm procentu składanego, wykładniczo, z początku powoli (kredytobiorcy mają wrażenie, że z korzyścią dla nich), później coraz szybciej, aż do całkowitego zdławienia kredytobiorcy.

  Przez dłuższe okresy czasu rozwijają się gospodarki realna i irrealna równolegle, tzw. “kryzys finansowy” jest operacją MWF, polegającą na urealnieniu gospodarki irrealnej do realnej, ich konfrontacji. Z uwagi na to, że irrealna wzrosła liczbowo bardziej niż realna, to wierzyciele żądają wyrównania ich stanu “posiadania” realnymi wartościami, co im posłuszne rządy też czynią, ostatnio (2008) była to tzw. “pomoc” dla banków. Oficjalna wysokość tej “pomocy” rządów wyniosła ok. 4 bilionów dolarów, całkowita wielkość tego urealnienia “gospodarki” irrealnej była szacowana nawet na 40 bilionów, rzeczywista wartość musi leżeć pomiędzy tymi dwoma wielkościami.

  Trzeba jeszcze raz wyjaśnić, że nie chodzi o żadną “pomoc dla banków” a jedynie pomoc dla najbogatszych klientów banków, chodzi o rodzaj świadczeń “socjalnych” na rzecz bogatych wierzycieli banków, banki są jedynie mechanizmem wypłaty tych świadczeń, czyli urzędem socjalnym dla najbogatszych. Kapitalizm jest więc w istocie system socjalnym ale dla najbogatszych, to wynika z konstrukcji tego systemu.

  Jest interesująca zbieżność pomiędzy systemem niewolniczym a obecnym, w system niewolniczym starożytnej Grecji ok. 10% stanowili obywatele wolni, którym służyło państwo, 90% stanowili niewolnicy. Analitycy obecnego systemu szacują, że ok 10% społeczeństwa są ci którzy z uwagi na strukturę systemu muszą stale się bogacić, pozostałe 90% pracuje na nich, to jest możliwe jedynie dlatego, bo państwo służy najbogatszym, także obcokrajowcom.

  Daję ten niezbyt lekkostrawny materiał pod rozwagę, aby cztelnicy uwzględnili go w swych rozważaniach nad systemem. Ciekaw jestem do jakich dojdą wniosków. Należy uwzględnić, że adepci ekonomii są na ogół skażeni do tego stopnia bzdurami tej religii, ekonomia ma wszelkie cechy religii ale niewiele cech nauki, że nie są w stanie urealnić swego rozumowania, są bowiem niewolnikami nierealności finansowej.

  Zwracam czytelnikom uwagę przy tym na jedną z najlepszych interpretacji tzw. “kryzysu finansowego” w języku polskim i nie tylko, autor, jak można było oczekiwać, nie jest ekonomistą.

 85. Krzysztotof P said

  do; pp.Maciea, XX , prysia etc.
  Nie gadajcie o KREACJI pieniadza i DLUGÓW tylko o sposobie i mozliwosciach o d e j s c i a od tej zarazy, a w konsekwencji UWOLNIENIA sie z pomoca BOGA, rozumu i samozaparcia z zydowsko-masońskich sideł! O tych pracach DOKTORSKICH, o przelewaniu z pustego w prozne juz sie mdlo czlekowi robi.

  NIKT z Was nie pisze tak prosto jak p.Joe!!! A to czlowiek d o s w i a d c z o n y przez ZYCIE .Jedyny ktory mowi INACZEJ niz Wy panowie i Panie!

  Tu, na forach ” gajowki” powinna rozgorzec POLAKOW WSZECHNICA SAMOPOMOCY SARMACKIEJ. Dosc utyskiwania..trzeba w koncu dupe ruszyc..bo nas PARCHY (cokolwiek pod tym sie kryje), zeżra jak Amen w pacierzu.

 86. Re: 83 Krzysztof P
  Absolutnie NIE!!! „Parchy” nas nie zezra, to my sie sami predzej zezremy ku „parchow” uciesze…
  A du…p nam sie nie chce ruszyc od ponad 600 lat i wciaz mamy nadzieje, ze „jakos to bedzie” lub „jakos przezyjemy”…

  Obawiam sie, ze jest juz bardzo mala szansa na jedno jak i na drugie. To jest juz nasz poczatek konca…. Teraz juz nam pozostalo tylko: „woz, albo przewoz”…, co w zwiazku z tym jest mi bardzo przykro…
  ========================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Dostalem od nieznajomego dystrybutora z sieci Internetu ksiazki, ktore osobiscie przepisywalem w 1994-1996 roku.
  Czyzby, maialbym juz „zmiennika???”…
  Dziekuje Bogu…bo juz jestem troche zmeczony…:)))

 87. MatkaPolka said

  POLSKĘ CZEKA FINANSOWA APOKALIPSA

  http://www.gf24.pl/13600/polske-czeka-finansowa-apokalipsa

  Z profesorem Krzysztofem Rybińskim, rektorem Akademii Finansów i Biznesu Vistula, byłym wiceprezesem NBP, rozmawia Szymon Szadkowski

  Mój Komentarz (MP)

  Art. 227. Konstytucji RP

  1. Centralnym bankiem państwa jest Narodowy Bank Polski. Przysługuje mu
  wyłączne prawo emisji pieniądza oraz ustalania i realizowania polityki pieniężnej.
  Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość Polskiego pieniądza.

  Konstytucji RP mówi wyraźnie – jedynym bankiem mającym prawo emisji pieniądza i kredytu jest NBP

  Jaki dług ??? w stosunku do kogo ???
  Każde państwo, bo ma nieograniczoną władze emisji pieniądza nie może być zadłużone i NIE MOŻE ZBANKRUTOWAĆ.

  O jakim długu mowa? Ten dług może i powinien być zlikwidowany w ciagu ! sekundy jednym podpisem prezesa NBP

  Działalność wszystkich obcych banków w Polsce jest niekonstytucyjna, a wiec nieprawna, a wiec nielegalna , a wiec kryminalna.

  Marek Belka – prezes NBP, Min. Vincent Rostowski to etatowi pracownicy i agenci MFW i zapewne profesor Krzysztofem Rybińskim. Tusk jest agentem niemieckim.

  Wypowiedz profesor Krzysztofem Rybińskim – to dezinformacja i propaganda banksterów.

  Polskę NIE czeka ŻADNA finansowa apokalipsa.
  Apokalipsa czeka Belke, Rostowskiego, Rybińskiego i Tuska
  .
  Gałezi i sznura w Polsce nie zabraknie.

  POSADŹMY FAŁSZYWYCH BANKIERÓW ZA KRATKAMI
  avaaz.org/pl/bankers_behind_bars_f

  Jedynie Konstytucja RP jest ważna.
  Traktat Lizboński jest nieważny – Irlandia odrzucili w I glosowaniu ( a wiec tym ważnym) , Francja i Holandia odrzuciła Konstytucje Europejska w referendum, Niemcy odrzuciły Traktat Lizboński wyrokiem niemieckiego trybunału Konstytucyjnego w Karlsruhe ,Traktat Lizboński nie jest zgodny z Konstytucja RP Az w 54 artykułach – obowiązuje wyłącznie sygnatariuszy – LechKacza, Tuska i Sikorskiego – bo żaden akt prawny który jest kryminalny nie ma mocy prawnej.

  Międzynarodowy Fundusz Walutowemu, Bankowi Światowemu – uzurpatorom żydowskim ingerującym prawem kaduka w sprawy finansowe Polski i każdego innego państwa. EBC Europejskiemu Bankowi Centralnemu emitującemu bezprawnie walutę Euro – jak wyżej

  Pieniądz, jako uniwersalny środek wymiany ma służyć społeczeństwu i JEST WŁASNOŚCIĄ NARODU!
  Pieniądz nie jest własnością pana bankowego, ani pana rządowego
  Sejm Polski, tak samo jak parlamenty innych krajów (posłowie), NIE może sobie DOWOLNIE PRZEKAZYWAĆ PRAWA EMISJI PIENIĄDZA do innych instytucji nawet, jeśli obie strony (parlament i EBC) bardzo by tego chciały i pragnęły. NIE MA PRAWA!!

  Czy Europejski Bank Centralny jest w ogóle legalny? Czy Euro jest w ogóle legalne?
  Na banknocie Euro nawet nie ma żadnego podpisu – zaprzeczenie jakiejkolwiek definicji pieniądza i procedura bankowym

 88. Atanazy said

  @JO
  Polak Polakowi nie pomoże. Wielokrotnie przekonywałem się, jak rodacy potrafią mnie oskubać, oszukać, okraść. Najwięksi Judasze, to czasem najbliższa rodzina. Dziwić się potem, że Polak woli iść po kredyt do żyda. Przynajmniej dostanie umowę, która będzie przestrzegana. A zamiast dzieci robić, woli u Żyda odkładać na swoją starość. Wszak dzieci mogą zrobić, co chcą, jak napisał Pokręć.
  Czy księża mówią o tym z ambon? Słyszałem może z ust ks. Natanka, a i tego pewny nie jestem.
  W tym chorym świecie ludzie żyją jak w transie. Ktoś, który myśli w miarę trzeźwo, jest uznawany za szaleńca.

 89. Atanazy said

  @Pokręć
  To, że Panu serce złamano, to nie znaczy, że ludzie mają nie zaludniać Ziemi (he, wyszło „masło maślane”), a w dalszej perspektywie – Nieba. Jeśli komuś znowu miałbym coś zarzucić, to kapłanom, którzy nie mówią z ambon o życiu rodzinnym. I tak zdezorientowani grzesznicy, niekiedy bez ewidentnie złej woli, błądzą. A rodziny się rozpadają. Kiedy ostatnio słuchałem w kościele kazania o małżeństwie? Chyba nigdy. Raz jeden było kazanie o sakramencie pojednania (wielki szacunek dla kapłana, który powiedział treściwe kazanie zamiast mdłej homilii!), w którym – mimochodem – wspomniał o powinności wzajemnego przebaczania i wspólnej modlitwy.

 90. JO said

  ad.86. Tak, jednak to wlasnie trzeba isc neprzeciw swiatu we wlasnym Gronie. Pan nawoluje do Ksiezy a czy Ludzie we wlasnych Rodzinach Tak wychowuja Dzieci?

  To, ze jest Zle, nie oznacza, ze ma y zaprzestac dzialac Bozych i isc za Swiatem, Zydem, Masonem, Szatanem.

  Zostalem naciagniety, Okradziony wiele razy…jednak nie przestane pomagac, wychodzic naprzeciw Bliskim, naprzeciw Czlowiekowi. Okazalem sie NIEROZWAZNY, zbyt mocno zaufalem…to byla moja wina, ze dalem Okazje do Grzechu.

  Katolik jest jak WAZ a nie jak naiwna d-pa…

  To jest co wynioslem z doswiadczen o ktorych Pan napisal z autopsji.

  Taka postawa Katolika, ktory nie daje sie wykorzystac a POMAGA , przyciaga, buduje, wowczas pryskaja obludnicy z drogi nawet wlasna rodzina…

 91. revers said

  a dolar idzie w dol, dolar coraz miekszy jest – za to indeks banksterskiej korupcji idzie do gory

  a poniewaz zlotowka sprzezona z eurodolkiem jest, bedzie „lepiej” dla lepkich raczcek.

 92. Lily said

  A ja sie Was wszystkich ludzi honoru pytam,KTO stoi za tym wszelkim zlem od zarania Swiata?.

 93. JO said

  Cuala Namietnosci Odruchem , jest Egoizm…

  Dzieci nie sa WYCHOWYWANE w tej swiadomosci, ze to Ciala namietnosci pchaja je do egoizmu, konsumizmu a nawet sexizmu

  Jezeli Rodzic od dziecka wpaja , ze nalezy poslugiwac sie rozumem, Boza a nie ludzka miloscia…to dzieci beda sie wsperac w rodzinach, tak jak to bylo dawniej.

  Niejednokrotnie Najstarsze dziecko opiekowalo sie mlodszym rowniez w doroslym wieku, np sponsorujac wyksztalcenie…bedac juz samemu w miare finansowo bezpiecznym

  Dawniej Ludzie umieli ise dzielic soba, bo tak byli wychowywani.

  Nas KOMUNIZM i JPII Liberalizm ZNISZCZYL, nasza Umyslowosc, w nas Wiare…

  To wielkie WYZWANIe zmieniac to, isc PRZECIWKO Swiatu. Kazdego Obowiazkiem jest WSPERAC sie nawzajem w KROCZENIU PRZECIWKO SWIATU

 94. licealista said

  Powstaje pytanie, kto, kto za tym wszystkim stoi?

 95. JO said

  ad.92. Na to pytanie tu w Gajowce dawno odpowiedzano. Tu sie radzi , jak im przeszkadzac, jak sie Ratowac, jak sie przed nimi bronic.

 96. Krzysztotof P said

  at 93
  No wlasnie…o TO teraz juz chodzi, a nie roztrzasanie ze JEST ŻLE !!

 97. Plausi said

  Mechnizm zdzierstwa

  jest dobrze znany, to to lichwa, nazywana ostatnio milusio procentem, zresztą zabroniona w islamie i do niedawna jeszcze w kościele katolickim.

  Kościół ewangielicki uprał się z brzydotą lichwy już przed dwoma wiekami, co uskrzydliło kapitał, o którym nawet u Marksa możemy znaleźć cytat: zysk „300% a nie istnieje żadna zbrodnia, której nie zaryzykuje, nawet pod groźbą stryczka.””

 98. Krzysztotof P said

  Ps. jeszcze slowko.
  W Gajowce powinien pisac KTOS w stylu p.Stanislawa Michalkiewicza/ z tym ze nie roztrzasac KTORA spec.-sluzba robi nas w BAMBUKO ( czyzby ten Facet na to liczyl, ze te wiadomosci nas dlugofalowo ” rozloza ” na czyniki pierwsze i spowoduja OTĘPIENIE oraz apatie??) Zawsze sie nad tym zastanawialem, dlaczego OBCY traktuja w/w Pana z pewna nawet nadzwyczajną,łagodnoscia? No ale mniejsza o tamtego.

  Nam potrzeba stalej RUBRYKI…POMOC i DORADZTWO ( w wiadomej sprawie) Mamy juz pierwszy wpis JO nr.53 !!!
  Do p. Jaska z Toronto; czy moglby Pan nawiazac kontakt z Rycerzami Chrystusa Krola ( od ks. Natanka) albowiem jest to p.podobnie najblizsze nam BRATNIE stowarzyszenie?. Duza grupa ponoc jest w Chicago, – ONI beda mieli kontakty – a to teraz najcenniejsze.
  Wiosna lub latem zrobmy ZLOT „gajówkowiczow” w Grzechyni i tam w obliczu BOGA i Ks. Piotra, polóżmy podwaliny – pomysly na AKCJE SAMOPOMOCY SARMACKIEJ ?
  Jednakze najpierw ROZEJRZMY sie wokol nas, albowiem podobnie myslacych jest znacznie wiecej jak sobie wyobrazamy?.

  Niczego nie wymyslamy..to juz BYLO!!! Oczywiscie w zmienionych warunkach ale w bardzo podobnych okolicznosciach. Nasi poprzednicy w podobnej sytuacji w 1928 roku, widzac „parcie germancow na wschod” zalozyli w Liskowie kolo Kalisza WIES POLSKA !
  Inicjatorem byl. Ks. Bliżniński i ziemianin – szlachcic, Antoni Piatkowski h. Korab. WIES jak na owe czasy budzila PODZIW nawet naszych wrogow.
  Funkcjonowal Bank samopomocy Wloscianskiej, powstal Osrodek Zdrowia, Szkola, /kursy rolnicze/, Kuznia, Mlyn…i s w i a d o m o s c spoleczna, ze tylko TA DROGA obronia sie przed zorganizowanym atakiem NIEMCOW (majacych do dyspozycji cala MOC Panstwa).
  Oczekuje na konkrety – albowiem dosc mam lamentowania, ze NIC sie nie da zrobic albowiem nawet wsrod najblizszych „czlowiek czlowiekowi wilkiem JEST”!!

 99. JO said

  Mysle, ze Gajowka ODCINA sie od Ks Natanka.
  Odpowiedz jak Dzialac tkwi w Nauce Pana Jezusa Chrystusa Ktora Jedynie wlasciwie wykladana jest przez Tradycyjnych Ksiezy.

  Tradycyjny Katolicyzm to JEDYNE miejsce w kolo ktorego Polacy winni sie Organizowac. TAK bylo w przeszlosci i TAK winno byc Teraz, jezeli na powaznie Ktos Mysli o WALCE, POLSCE, RODZINIE i Bogu

 100. JO said

  KSIEGARNIA TE DEUM, Przy Bractwie Pusa X w W-we PELNA jest Ksiazek , wypelnionych Trescia jak czynic i Co czynic. Trescia, ktora jest Niezbedna w pokonywaniu SWIATA, Rozpoznawaniu Prawdy od Klamstwa i walki z wlasnego Ciala Namietnosciami.

 101. JO said

  To Ksiadz Natanek Winien Przyjsc do Tradycji a Nie Tradycja do Ks Natanka.

  Ks Natanek Uznaje Swietosc JPII

  To mowi, ze Ks Natanek to conajmniej zagubiony a wiec i tak ZDRAJCA

 102. Icek Blumsztajn said

  ad. 22
  prowadzę działalność gospodarczą i od lat żadnemu z urzędów nie wskazywałem konta w banku – jak chcą zwrócić nadpłatę to przez listonosza
  największą frajdą jest zamykanie konta w banku – ale mają miny, a jeżeli muszą coś jeszcze wypłacić, to już odlot

 103. JO said

  ad.99. Jak Pan to zrobil??

 104. Plausi said

  Panie gajowy Marucha,

  moje ostatnie trzy teksty do tego blogu zostały zablokowane. To jest kolejny przypadek takiej cenzury. Czy ma Pan coś przeciwko moim tekstom ? Jeśli ma Pan ze mną problemy, to proszę to ogłosić otwarcie. To należy do kultury internetu, że o moderacji tekstów mówi się otwarcie. Nie ukrywam, że ja też się nie zawsze mogę z Panem zgodzić, chociań często jestem podobnego zdania, Panu też to przysługuje, ale mówmy o tym otwarcie. Taka „silent war”, wprowazenie do tematu doc. Brzeskiego pasuje lepiej dla tajnych organizacji a nie do blogu tego rodzaju.

 105. JO said

  ad.101. To program hamuje teksty a nie Gajowy. W tekstach musza byc slowa, ktore blokuja przeslanie tekstu

 106. Plausi said

  Lichwa ma być tym słowem ?

  http://pppolsku.blogspot.com/2012/09/teksty.html#Zdzierstwo

  czy zdzierstwo ?

 107. JO said

  Ja nie wiem. Moze program uznal caly tekst za Spam? Moze tekst za dlugi?

 108. JO said

  aaa, to pewnie qrstwo…, to slowo blokuje

 109. ALI BABA said

  ad 97 NAJGORSZY to początek, prawda oczywista..ale od czegoś trzeba zacząć…a/www.konstytucja.manifo.com oraz b/ w google wpisujemy kredyt społeczny czytamy i wyciągamy wnioski, które potem należy przynajmniej próbować realizować.!! No i rozpowszechniać dalej..bo czas nagli!!

 110. Rysio said

  re 104. Plausi – zapewne za dużo rzucasz mięsem i dlatego twoje wypociny są automatycznie są blokowane.

  PS. Być może są też takie głupie, że sam komputerowy program powiedział: DOŚĆ! Gdzieś musi być granica !!!

  🙂 🙂 🙂

 111. robin said

  Banki jako sektor gospodarki… Komuś padło coś na głowę.

 112. JO said

  Trzeba Zalozyc Stwowarzyszenie Gajowiczow 🙂

  Tylko Kto by chcial byc sluga?

 113. JO said

  Pan Robert Gruncholz obiecal zjechac do Polski i cos zaczac „rozrabiac”…

 114. JO said

  Co robic, to wylozyl Ksiadz Gladkowski, Wyklada Bractwo Pisa X, Dokladnie Opisuje Wiara Katolicka.

  Bractwo Pisa X ma wielkie sukcesy, ma oddzialy w calej Polsce, ma 2 szkoly a w nich Piekne Kaplica, Biblioteke, Kadre, no i najwazniejsze – KSIEZY I BISKUPOW ( oprocz jednego…), ma Tradycjonalistow jak Pan Gajowy i Pan Marost.., Pan Jas tez sie dolacza…

  Coz tu wiecej trzeba? W Takiej komitywie, nie ma szans, by nie mozna bylo budowac wiecej i wiecej, przejmowac coraz wieksza ilosc przestrzeni Gospodarczej i Duchowej w Polsce. Mamy Rodziny wielodzietne, mamy przyszlosc, to do NAS Polska Nalezy, Polska to MY, Polska Jest NASZA

  Kazde, ale to kazde stowazyszenie gloszace JPII za Swietego , popierajace ide JPII, jest Zydowskie i nie ma szans powodzenia, ma Konia Trojanskiego, ktory predzej czy pozniej rozsadzie wszystko.

  Bractwo ma organizacje – Rycerzy Niepokalanej chociazby, przeciez to czysto Polskie, zalozone przez Polskiego Meczennika Sw Maksymiliana Kolbe – ORGANIZACJA CZYSTO POLSKA , KATOLICKA o Swiatowym Zasiegu.

  Na co czekamy?

 115. JO said

  By Przetrwac, trzeba miec Tarcze a Nia zawsze byl i bedzie Sw Wiara Katolicka.

  Kto pomaga Bractu Finansowo w prowadzeniu Szkoly?

  Kto jest Rycerzem Najswietrzej Marii Panny?

  Kto probuje Nauczac, Pouczac Wiernych , Organizowac Wiernych?

  Jak sami sie nie zorganizujemy w kolo Bractwa , tak by tworzyc nie tylko Front Wiernych Tradycji ale Tworza Front Kontrewolucyjny, to NIKT za nas tego nie zrobi.

  Jest Pan Baltazyr, Monarchisci no i wszelacka Grupa Narodowcow, ale ona zawsze ma JPII w Klapie.

  Ja nie widze Frontu Czysto Katolickiego, Frontu Kontrewolucyjnego, Tradycyjnego , czysto polskiego…

  Ktos moze widzi inaczej?

 116. JO said

  I zamiast Tworzyc, to my spalamy sie w „powstaniach” jak Warszawskie, Styczniowe z takimi Ludzmi jak Ks Natanek, ktory wyprowadza Energie Polakiow na Medugorie czy inne Miasta Europy….

  A wysrarczy poprosic Ksiezy Katolickich, by sie modlili i uczyli, nauczali i dzialac w zgodzie , organizowac sie w Zgodzie z Ta Nauka, TYLKO albo AZ Tyle.

  My wciaz nie doroslismy do Ksiezy Bractwa, do Tradycjonalistow.

  Nie umiemy SLUZYC

  Wciaz jestesmy NIEWOLNIKAMI , WYROBNIKAMI a nie SLUGAMI

 117. JO said

  Bractwo Ma Ksiegarnie

  A czy my zaproponowalismy Zbudowac dla Bractwa Piekarnie?, Sklep Spozywczo Przemyslowy w Warszawie, z wyrobami, owocami ,, produktami od Kazdego Tradycyjnego Rolnika?

  Bractwo ma gdzies wyznaczonego Krawca a czy zaproponowalismy zrobic ZAKLAD KRAWIECKI na bazie tego Krawca, dla NAS wszystkich i Ludzi, by sprzedawac nasze wyroby, ubrania?

  Bractwo Ma Szkoly, a czy zaproponowalismy zbudowac UNIWERSYTET? SZKOLY TECHNICZNE? ZAKON do Tego Sluzacy?

  Bractwo ma Samochody, a czy my zaproponowalismy zbudowac Bractwu Zaklad Remontu samochodow?

  Bractwo, tradycjonalisci nosza Buty a czy nie zaproponowalismy miec przy Bractwie Kusnieza, by robil tornistry dzieciom naszym, ButoTechnika ( czy jak tam to jest po polsku) ?

  A czy zaproponowalismy Rolnikom sie polaczyc, miec jednego Weterynarza Weterynarii,, jeden Zaklad produkcyjny Lekow pod NASZE POTRZEBY, Jedna Mieszalnie Pasz?

  Czy nie zaproponowalismy jeden Bank „Watykanski” Biskupa Zalozyciela Bractwa, gdzie beda lokowane nasze pieniadze, gdzi nie bedzie Lichwy?

  Takich pytan mozna mnozyc i mnozyc.

  Gdzie WY WSZYSCY JESTESCIE????????????????????

  Czemu nie widzicie, ze POLSKA JEST NASZA i kazda Mysl moze z Bogiem byc zrealizowana?????

  Czemu NIKT nie pojdzie z Petycjami do Ksiedza Jana, Karola i nie zasieje Nasionka, nie zbieze podpisow chetnych w Budowaniu????

  Czemu WY-MY budujemy ZYDOM a nie wlasnym dzieciom?????
  anie B O G U ??????????????????????????????????????????????

 118. JO said

  Tak , mielic jezorem, stukac w klawiature i ja mam dosyc, ile mozna stukac i tylko patrzec jak Ksieza preza, pracuja , stawiaja Mury …

  a my tylko stukamu w klawiature i stukamy w klawiature i czekamy az ktos za nas cos zrobi….

  Podniez Cegle i zanies ja i Ty. Popchnik drugiego, organizuj, organizuj…Ksiezy tez trzeba OSMIELIC, dodac otuchy swoja obecosci, pomyslem, wysilkiem a nawet ZYCIEM

 119. JO said

  JEDNAK TO KSIEZA i Trzeci ZAKON Musi Ludzi Prowadzic ale musza Byc Ludzie….

  Panie Marost, Panie Gajowy, Ksieze Janie, Ksieze Karolu…..mozna DUZO< DUZO WIECEJ.

  My potrzebujemy duzo, duzo wiecej

 120. JO said

  Polacy, My Polsce Tradycjonalisci Potrzebujemy miec KROLA. Na bezkrolewiu Krolem jest Biskup-Kardynal.

  W Polsce , dla Nas Kardynalem jest Ksiadz Karol.

  Nas Kardynal WINIEN Organizowac a nie tylko Zycie Duchowe ale i Zycie zwiazane z kazda jego Dziedzina. Sam Ksieze Karolu nauczasz, ze nie ma Rozdzialu Panstwa od Kosciola, wiec Prowadz Nas.

  Mozna wyznaczyc ludzi do zadan i To wszystko Robic, budowac Polske od ZERA. Polacy Maja Potencjal.

  TUSK naszego Potecjalu nie wykorzystuje.

  Prosze ten potecjal Wykorzystac!

  Robia to inni, kradnac nam dzieci za granice..

  Mozna robic to wszystko RAZEM w Polsce, nawet przy tak DRAKONSKICH Prawach.

  A , ze Mozna, Ksiadz wie, przeciez Musy ida w Gore …dach zakonczony, Kaplica bedzie otwarta, rozbudowa szkolu bedzie ukonczona.

  Tak mozna zrobic z Piekarnia i kazdym warsztatem pracy. My jestesmy gotowi na wyrzeczenia.

  Potrzebujemy Lidera, Ksiedza, Biskupa, Kardynala, KROLA, WLADZY na Ziemi Polskiej

  a nie TuskoZlodzieja, ktory Polska rzadzi i prowadzi nas do przepasci

 121. JO said

  My Polacy Mozemy byc sila, ktora teraz jest celowo na Biegu zwanym LUZEM a Pojaz jedzie i tryby sie starzeja, karoseria odpada, bo nie ma kto zachamowac, lub przyspieszyc i KIEROWAC

  My, na pastwie, kazdy sobie ..skrobie a przeciez nie robimy wspolnie , bo nie mamy WLADZY-KROLA

  a Zdrajcow tylko

 122. JO said

  Kto sie za nas wstawi do Pana Boga, jak nie prawowity KARDYNAL, ktorym Ksiadz Jest?

  Kto nas Zorganizuje na Bezkrolewiu i ustawi szyki?

  TUSK?
  KOMOROWKI?

  MACHARSKI?
  MUSZYNSKI?

  NATANEK?

  JUDEOEPISKOPAT?

  MODERNIZUJACY NA JASNEJ OKUPOWANEJ JASNEJ GORZE?
  ———————————-

  CZY Ksiadz Namaszczony Przez Zalozyciela Bractwa Piusa X, lub jego Biskupow w Polsce?

  Czemu zaden Biskup Bractwa nas NIe Prowadzi?Przewodzi?Organizuje?

  My tego , Wladzy potrzebujemy, potrzebujemy Rozkazow…

 123. Re: 122 JO
  Polacy jeszcze nie szukaja „krola” ani bynajmniej „przewodnika”, poniewaz jeszcze nie sa do tego zadania przez Boga przygotowani. Musimy jeszcze trwac w cierpieniu, a skonczy sie ono, kiedy prawowity Krol Jezus Chrystus ze Swoimi Prawami obejmie nas Wszystkich Polakow Swomi Wielkimi Ramionami po wsze czasy.
  A wiec w dalszym jestesmy skazani na szukanie Prawdy, Zycia i Drogi… I czy znajdziemy? To juz zalezec tylko bedzie od nas samych…
  =====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 124. JO said

  ad.123. Panie Janku, Czy mowi Pan za siebie? Bo ja Mowie za Siebie i Swoja Rodzine.

  Jezeli jeden czlowiek jest dla Ksiedza jak Cala Diecezja, to kim , ze jest CALA Jedna rodzina lub ich kilka?

  Czy tacy Ludzie, ktorzy glosno mowia, ze potrzebuja Krola By Na tym ziemskim Padole sie organizowac, nie zasluguja na TO??

  Kazde Panstwo potrzebuje Wladzy – Kazdy Narod potrzebuje Wladzy a na ziemi Wladcami sa ci, co Posiadaja Dary od Pana Boga – KATOLICY.

  Logiczne jest, ze Katolicy potrzebuja KROLA na tym Padole, Pomazanca i taki Ktos Musi wyjsc z Grupy Tradycjonalistow a wiec z Bractwa Piusa X

  Jezeli Tego nikt z Bractwa nie zrobi i Jego Otoczenia, to NIGDY Polska nie wstanie z Kolan, bo organizowac nas beda ZYDZI-Masoni….

  Pana opinia jest niekatolicka, nonsensowan, gdyz sam Kosciol To Organizacja – Krolestwo…a w nim panuje hierarchia…

 125. Re: 124 JO

  ad.123. Panie Janku, Czy mowi Pan za siebie? Bo ja Mowie za Siebie i Swoja Rodzine.

  (jasiek z toronto) Mowie tylko i wylacznie za siebie i w swoim imieniu to co widze, slysze i na jaki temat czytam….

  Jezeli jeden czlowiek jest dla Ksiedza jak Cala Diecezja, to kim , ze jest CALA Jedna rodzina lub ich kilka?

  (jasiek z toronto) Obawiam sie, ze to ksiadz jest na sluzbie u Boga a nie na sluzbie u ludzi, a dzieki sluzbie (posludze) ksiedza ludzie staja sie (jesli chca byc) posluszni Bogu posiadajac niezbywalne prawo wolnej woli (wyboru).

  Czy tacy Ludzie, ktorzy glosno mowia, ze potrzebuja Krola By Na tym ziemskim Padole sie organizowac, nie zasluguja na TO??

  (jasiek z toronto) Owszem zasluguja pod warunkiem, ze sie zwracaja poprzez modlitwe do Ojca Niebieskiego o taki Dar.

  Kazde Panstwo potrzebuje Wladzy – Kazdy Narod potrzebuje Wladzy a na ziemi Wladcami sa ci, co Posiadaja Dary od Pana Boga – KATOLICY.

  (jasiek z toronto) Kazdy Narod czy plemie napewno potrzebuje przewodnikow do ktorych Narod czy plemie ma calkowite zaufanie, a to jest bardzo trudne do zdobycia jesli chodzi o ziemskie zycie. Owszem, moga byc przewodnikami katolicy, choc nie wykluczam innych, ktorzy posiadaliby wysoki standard etyki i moralnosci (uczciwi i sprawiedliwi wobec tych, ktorych by reprezentowali).

  Logiczne jest, ze Katolicy potrzebuja KROLA na tym Padole, Pomazanca i taki Ktos Musi wyjsc z Grupy Tradycjonalistow a wiec z Bractwa Piusa X

  (jasiek z toronto) Byli ksieza w naszej historii, ktorzy posiadali realna wladze, choc krolami nie byli. Katolicy na ziemskim padole potrzebuja przewodnikow duchowych, ale rowniez przewodnikow politycznych, ekonomicznych czy edukacyjnych. (oczywiscie, ze wszyscy powinni sprawowac wladze w oparciu o Nauke Kosciola Katolickiego).

  Jezeli Tego nikt z Bractwa nie zrobi i Jego Otoczenia, to NIGDY Polska nie wstanie z Kolan, bo organizowac nas beda ZYDZI-Masoni….

  (jasiek z toronto) A jesli zrobi to jakis swiecki czlowiek i poprowadzi wlasny Narod ku wolnosci, sprawiedliwosci i niepodleglosci??? Czy taka ewentualnosc nie bierze pan pod uwage???

  Pana opinia jest niekatolicka, nonsensowan, gdyz sam Kosciol To Organizacja – Krolestwo…a w nim panuje hierarchia…

  (jasiek z toronto) Cale szczescie, ze to TYLKO panskie zdanie – jesli chodzi o moja niekatolicka opinie. (choc nie bardzo wiem o jaka „niekatolickosc” chodzi.
  Owszem, istnieje hierarchia koscielna, ale bardziej przypomina patriarchizm lub monarchie, ale wdawac sie w polemike nie mam zamiaru, gdyz nie jest to w mojej gestii, ani jako swiecki czlowiek nie jestem w tej hierarchii biegly.
  To sprawa Boga i Papieza.
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 126. JO said

  Ad.125. W ogole nie Ma Pan Gestii Panie Janku. Pana wywod to kogos kto, chce ale sie Boi, mdly, niekonkretny,na sile szukajacy dziury w calym.

 127. Fran SA said

  Merchant Banker:

 128. JO zorganizuje zbiórkę na wykup zamku w Malborku.

  Zmieszczą się tam wówczas wszystkie JO centralne instytucje – z królem ma się rozumieć, a i z naczelnym weterynarzem JO i jego wszechlecznicą – z placówkami w Anglii, a i po całym świecie.
  Jak tradycja – to tradycja.

 129. MatkaPolka said

  Kilka urywków z publicystyki Marka Chrapana

  Troche stare – ale Nic nie strąciły na Aktualności

  „RZĄDZĄ” POLSKĄ – AGENTURA ? – JOŁOPY ? – A MOŻE JEDNO DRUGIM W POŁĄCZENIU !

  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=polityka&id=3640

  Rozsyłając artykuł Grzegorza Michalskiego „Polska w okowach mafii” zastanawiałem się jak w sporym kraju centralnie położonym w Europie, w XXI wieku może sprawować „rządy” mafia, a że jest to mafia nie ma najmniejszych wątpliwości. Wszystko wskazuje na to że jest to efekt uzyskania tzw. „wolności z pod komunizmu”, czyli dalsza zależność od tych samych ludzi ale zrzeszonych już nie w systemie komunistycznym a mafijnym bez zasad obowiązujących w rdzennych mafiach. Wszyscy wiemy już że to nie Solidarność wywalczyła nam taką tzw. „wolność”, ale jest to wynikiem dojścia do władzy w ZSRR agentury KGB – M. Gorbaczowa, a więc tzw. „wolność” została „wprowadzona” na polecenie KGB przekazanego przez odpowiednie służby do poszczególnych państw komuszych, w Polsce – SB.
  (..)
  BANDYCKA SCHIZOFRENIA „RZĄDZĄCA” POLSKĄ. Marek Chrapan
  Słuchając i patrząc wczoraj na „gadające głowy” „podsumowujące” 2,5 roku „rządów” platfusokliki -jednej z dwóch najbardziej zbrodniczych szajek udających „rządy” – w pewnym momencie poczułem się jak bym się znalazł w schizofrenicznoidalnym świecie. Osobnik udający „premiera” z miną hochstaplera maniakalnie bredzi o „sukcesach” do których zalicza m.in..:
  (…)
  A co na to Jego Najwyższa i Totalnie Agenturalna Jełopowatość

  PRZEKUPKI UDAJĄCE „PARLAMENTARZYSTÓW” ZAMIAST NA BAZARZE „PYTLUJĄ”W z SBeczonych i SBckich MEDIACH
  (..)
  Oto Jego Najwyższa i Totalnie Agenturalna Jołopowatość udająca „prezydenta” wypowiada się publicznie o ustawie GMO – „jest to bubel prawny, ale jeszcze nie wiem czy ją zawetuję” – Po tej wypowiedzi przysługujący mu tytuł JNiTAJ wydaje się zbyt mały jak na rozmiar jołopowatości „dostojnika”. Najwyższy „dostojnik” państwowy „zastanawia się czy zawetuje bubel prawny !”

  Jeszcze jest nikła nadzieja, że w październiku znajdzie się jakaś grupa, która spróbuje zatrzymać proces całkowitej degrengolady wszystkich dziedzin życia w państwie łącznie z najwyższymi stanowiskami – wręcz nakazem jest zastosowanie procesu ipeachmentu w tym przypadku.
  (..)
  Skupiłem się na JNiTAJ, ale tego typu jołopowatości w z SBeczonych mediach ukazało się co niemiara. Nie warto cytować wypowiadane przez sobowtóra JPNiAJ udającej „premiera” – P. Olszewskiego, którego organ mielący powietrze w gębie podobnie jak u JPNiAJ jest bez żadnej kontroli ze strony „szarej”, bo „z pustego i Salomon nie naleje”.
  (…)
  Szykować Kałachy !!! Marek Chrapan

  http://www.aferyprawa.eu/index2.php?p=teksty/show&dzial=polityka&id=3348

  Swego czasu dzwoniący słuchacz audycji w Radiu Maryja określił wszystkie ekipy „rządzące” Krajem od 20 lat, wszystkich „parlamentarzystów” i cały ten 20-letni okres jako NIEODPOWIEDZIALNY – wykazując działalność WSZYSTKICH osób publicznych bez żadnej odpowiedzialności za swoje czyny nawet te zbrodnicze, postawy nie licujące się w żaden sposób z „osobą publiczną”, decyzje nawet te najgorsze na szkodę Narodu, Kraju, Państwa.

  Swoją drogą : na jakiej podstawie prawnej Polskie Wojsko brało udział w wojnie Irackiej i bierze w charakterze agresora w wojnie Afgańskiej ? Że to udział w wojnie a nie „stabilizacji” jest faktem bezspornym !

  TO ZNACZY ŻE „RZĄDY” POLSKIE B E Z K A R N I E Z PREMEDYTACJĄ, KONSEKWENTNIE ŁAMIĄ KONSTYTUCJĘ RP.

  I żaden Urząd, żadna instytucja powołana do przestrzegania konstytucji, prawa w państwie nie reaguje na jaskrawe gwałcenie zapisów konstytucyjnych.

  Stworzono nowe stanowisko „niezależnego” od polityki „Prokuratora Generalnego”, może on jako Urząd jednoznacznie powołany do nadzoru nad przestrzeganiem prawa zadecyduje o postawieniu zarzutów lub przesłaniu sprawy przed Trybunał Konstytucyjny odpowiedzialnym za łamanie Ustawy Zasadniczej RP.

  Na niezależnego Prokuratora Generalnego czeka więcej tego typu spraw, jak choćby działalności transformatora na grunt polski działań w stylu amerykańskim sprzed ok. 250 lat – „pierwszy milion trzeba ukraść”, J. K. Bieleckiego.
  (…)
  Dlatego My, zwykli ludzie, musimy wziąć „sprawy w swoje ręce” a więc siłą zagnać „rządzące” bandyctwo za zasieki, kraty by nie przeszkadzało stworzyć PRAWA powszechnie rozumianego o ustanowić rzeczywiście wolne Państwo Polskie !

  SZYKOWAĆ „KAŁACHY” !!!

  Marek Chrapan

 130. Re: Artykul…
  A czy Polacy sami dobrowolnie nie zakladaja kont w zydowskich bankach???
  A czy Polacy sami dobrowolnie pozwalaja sie okradac w zydowskich bankach?
  A czy Polacy otumanieni przez zydowskie „osrodki masowego razenia” nie zgadzaja sie na wszelkie oplaty w lichwiarskich bankach???
  Dlaczego wiec Polacy nie uzywaja w swoim codziennym zyciu banknotow i monet, tylko korzystaja z kart bankowych przy wszelkich operacjach finansowych???
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 131. Rysio said

  re 129. „……….SZYKOWAĆ “KAŁACHY” !!! ……….. Marek Chrapan……”

  Co za bzdura!

  Szykować kałachy?
  Jakie kałachy?

  Najpierw trzeba je mieć.

 132. Rysio said

  re 130 Sam Jasiek opowiedziałeś na swoje wszystkie pytania.

  Polacy lubią żydów i ich udogodnienia bankowe.
  A jak im parchy wszczepią chipy pod paznokieć to wprost oszaleją z miłości do nich.

  🙂

 133. MatkaPolka said

  To niech sobie Rysio poczyta więcej publicystyki Marka Chrapana
  ( więcej niż dwa wyrazy – SZYKOWAĆ KAŁACHY)

  A może Rysio już nie tylko przeczyta, ale może sam jest w stanie napisać jakiś rzeczowy artykuł ?

  Ruch w kondominium zwanym III RP-PRLbis.

  Marek Chrapan
  http://aferyprawa.eu/Polityka/Ruch-w-kondominium-zwanym-III-RP-PRLbis-Marek-Chrapan
  Zawierucha na scenie politycznej Kondominium Niemiecko-Rosyjskiego jeszcze pod nazwą „Polska” nadal trwa w najlepsze za sprawą GTW (grupa trzymająca władzę).

  Wszystkie jołopowatości poczynając od JNiTAJ ( Jego Najwyższa i Agenturalna Jołopowatość) udającej „prezydenta” i JPNiAJ (Jego Prawie Najwyższa i Agenturalna Jołopowatość) udającej „premiera” po „brylowaniu” z właściwym sobie bezmózgowiem i pustosłowiem jakoś się uspokoiły wysyłając na „pierwszą linię” podopiecznych z podobnym limitem 1 bita pod „kopułą” i to prawdopodobnie zaszczepionego z zdewastowanego swego czasu laptopa Z. Ziobry.

  A ci wierząc w siłę intelektu tego jednego zaszczepionego bita huzia na światowej sławy naukowców pracujących dla największych potęg powietrznych świata, ale kiedy trzeba stanąć „oko w oko” to przeistoczyli się w malutkie raczki i to jakby w ukropie poczerwienione , chociaż sądząc po wypowiedziach w takim kolorze są od zawsze i dobrze się w nim czują.
  No cóż, jaki pan taki kram. A ten „pan” – Jego Prawie Najwyższa i Agenturalna Jołopowatość” (w STASI pseudo -„Oscar”) – ma zupełnie inny problem – GTW postanowiło go „odstrzelić” z funkcji.

  Dla gawiedzi typu „ciemny lud wszystko kupi” zaprezentowano przy pomocy mendiów i wasalskich sondażowni igrzyska w postaci „zmiany preferencji wyborczych” ciemnego luda. I lud spragniony normalności łyka wciskaną ciemnotę jak kania deszcz podczas suszy. A tu chodzi tylko i wyłącznie o „przeistoczenie” całkowicie skompromitowanej żydokomuszej POlszewii w „nowy” byt polityczny z częścią najmniej skompromitowanych POlszewików.

  Dalszy ciąg „transformacji” żydokomuny UD/KLD =UW= PO = a teraz „partia” Gowina będzie spadkobierczynią poprzednich zbrodniczo-bandyckich klik, ale już jako „lepsza” bo nie ma już czego niszczyć. Resztki ostałej gospodarki narodowej zniszczy POlszewia przez dwa lata sprezentowane przez „dobrego policjanta” tego samego bandyckiego układu – PiS.

  Prawdopodobnie w tę „kampanię” wciągnięto też Solidarność – pokojowe marsze, petycje nawoływające do samorozwiązania się sejmu miałyby spowodować przedterminowe wybory ? – Obalenie bandyckiego „rządu” ? – Ciemnota wciskana przez Zarząd Główny Solidarności czy też oni sami są tylko manipulowanymi pacynkami.

  BANDYTYZM OKUPUJĄCY KRAJ NIGDY NIE USTĄPI BEZ WALKI !!!
  PAMIĘTAMY STAN WOJENNY !
  USTĄPIĄ TYLKO WÓWCZAS KIEDY WYWLECZEMY ICH ZA KARKI Z ZA BIUREK NA TACZKI I ZAWLECZEMY ZA KRATY !!!

  Z manifestacji i petycji to oni się śmieją. Co prawda JPNiAJ nie do śmiechu, widać to po worach pod oczami jak cycki u murzynek Cejrowskiego. Choć jego „pobratymka” wygrała w Dojczlandzie, ale to już nie ten czas, kiedy Donalda – „Oscara” miała, za co poklepywać po plecach – za zniszczenie przemysłu stoczniowego, wyprzedaż Niemcom innych gałęzi gospodarki (przemysł wapienniczy, cukrowniczy, część energetyki itp) Teraz już nie ma w Polsce przemysłu konkurencyjnego dla Niemiec, jesteśmy całkowicie uzależnieni, a więc i „murzyn, który zrobił swoje jest niepotrzebnym balastem”.

  Donald – „Oscar” bez opieki pryncypałki z Niemiec zaczyna w Polsce czuć się nieswojo, (bo przecież „Polskość to nienormalność” i może rozliczyć z zbrodniczych działań).
  Podobny „cykor” ogarnął więcej antynarodowej agentury – „flacha marychowa” do spółki z „Bolkiem” bez wazeliny włażąc do czterech liter Merkel wnieśli „projekt” bezwarunkowego „anszlusu” Polski do Niemiec licząc, że Merkel zaopiekuje się nimi po „ewentualnej zmianie władzy w Polsce”.

  Domyślam się jak rechocą z paniki wśród byłych podopiecznych GTW ich protektorzy. I dobrze, wszelaka „swołocz” agenturalna nie może mieć spokoju ani w dzień ani w nocy !!!

  BÓJCIE SIĘ !

  NIE ZNACIE DNIA ANI GODZINY KIEDY WYŁONI SIĘ RUCH NARODOWY Z KAŁACHEM W DŁONI BY ZAGONIĆ WAS ZA KRATY I DRUTY DO ODPRACOWANIA CHOCIAŻ UŁAMEK PROMILA ZNISZCZONEJ GOSPODARKI !!!

  Inne artykuły:

  Ujawniające się potworki i POTWORY Marek Chrapan

  Spotkania z P.Osłami w Pasłęku – Marek Chrapan

  Relacja z pikiety „Bolka” w Gdańsku w 20 rocznicę SBeckiego „puczu” w którym obalili legalny Rząd Jan Olszewskiego. – Marek Chrapan

  Polski Domiar Niesprawiedliwości – niespodziewane zakończenie toczącego się od przeszło 6 lat procesu Prezesa USOPAŁu Jana Kobylańskiego. Marek Chrapan

  Nielegalny cyrk na Wiejskiej ! Marek Chrapan

  PRZEKUPKI UDAJĄCE „PARLAMENTARZYSTÓW” ZAMIAST NA BAZARZE „PYTLUJĄ” W z SBeczonych i SB- ckich MEDIACH -Marek Chrapan

  AGENTURALNA LIKWIDACJA PAŃSTWA POLSKIEGO I EKSTERMINACJA NARODU ! Marek Chrapan

  Kolejna wpadka niekompetentnych rządzących państwem historyków – „Kotylioniarskie” małpowanie Marek Chrapan

  OD JOŁOPOWATOŚCI RZĄDU PLATFORMY NIE DA SIĘ W POLSCE ODPOCZĄĆ. Marek Chrapan

  PERFEKCYJNY PLAN ROSYJSKI – wg zasady wasz „premier” (niemiecki), nasz „prezydent” (rosyjski) – Marek Chrapan

  Przygotowania POlszewii do grabieży państwowych lasów Marek Chrapan

  OD DAWNA WIEMY KTO „RZĄDZI” POLSKĄ Marek Chrapan

  Platforma Polskę rujnuje i wcale zgody nie buduje…. Marek Chrapan

  Ile jest organizacji rzeczywiście patriotycznych w Polsce ? – Marek Chrapan

  BANDYCKA SCHIZOFRENIA „RZĄDZĄCA” POLSKĄ. Marek Chrapan

  Szykować Kałachy !!! Marek Chrapan

  Sejmową Komisją Śledczą d/s Hazardu i traumatyczno szokujący obraz kraju pod władzą POpaprańcówMarek Chrapan

  POCZĄTEK WOJNY Z BANDYTYZMEM PAŃSTWOWYM NA LITWIE PRZYKŁADEM DLA POLAKÓW

 134. MatkaPolka said

  To trzeba często powtarzać

  Jednak z jednym się nie zgadzam.
  Nie można tego traktować, jako fakt dokonany; – tak się stało, popłaczmy trochę , po biadolimy, po cholerujmy trochę, jakie to złodziejstwo …. I właśnie o to tym złodziejom chodzi.

  Trzeba wyraźnie stwierdzić, że tzw. prywatyzacja, tzw. transformacja ustrojowa – to jedno wielkie przestępstwo – nigdy nie będzie przedawnione, zawsze będzie ścigane do 10 pokolenia przestępców.

  Wszystkie przemiany są przestępstwami kryminalnymi i zbrodnia zdrady stanu
  ŻADNA UMOWA, żaden kontrakt nie jest ważny, jeśli jest kontraktem kryminalnym

  Opcja zero – Wracamy do nacjonalizacji zrabowanego

  Prywatyzacja to inwestycje własnego kapitału, który nie może być pochodzenia kryminalnego
  Kryminalny kapitał np. z narkotyków lub kradzieży – może i powinien być zarekwirowany.

  Zapis rabowania Polski
  http://aferyprawa.eu/Polityka/Zapis-rabowania-Polski

  (…)

  Fragment dotyczący Sektora bankowego

  „Wszystko zaczęło się na początku 1989 roku w czasie tzw. „okrągłego stołu”, potem było tylko gorzej.

  W lutym 1989 r. z Narodowego Banku Polskiego wydzielono dziewięć banków: Bank Przemysłowo-Handlowy, Powszechny Bank Kredytowy, Bank Zachodni, Wielkopolski Bank Kredytowy, Bank Gdański, Powszechny Bank Gospodarczy w Łodzi (PBG), Bank Depozytowo-Kredytowy w Lublinie (BDK), Pomorski Bank Kredytowy w Szczecinie (PBKS) i Bank Śląski.

  Banki z pierwszego ” rozdania ” szybko znalazły inwestora zagranicznego i te banki bardzo szybko wprowadzono na giełdę i w ten sposób sprywatyzowano:

  *-1992 r. BRE Bank, większościowym inwestorem jest Commerzbank
  *-1993 NBP utworzył Bank Inwestycyjny, który został kupiony przez Kredyt Bank , właścicielem Kredyt Banku jest belgijski KBC Bank.
  *-1994 r. Bank Śląski, większościowym inwestorem jest holenderski ING
  *-1995 r. WBK, większościowym inwestorem jest irlandzki AIB (Allied Irish Bank)
  *-1995r. Bank Gdański kupił notowany na giełdzie prywatny bank – Bank Inicjatyw Gospodarczych (który powstał w 1989 r., a od 1992 r. był notowany na GPW). W 1997 r. oba banki zostały połączone i powstał BIG BG, teraz Bank Millennium którego akcjonariuszem jest Banco Comercial Portugues.
  *-1995 r. BPH oraz PBK. Inwestorem strategicznym w BPH był Bayerische Hypo- und Vereinsbank (HVB), a w PBK austriacki BA CA. Po połączeniu zagranicznych inwestorów połączono również BPH i PBK. Powstał BPH, którego właścicielem większościowym jest UniCredito Italiano za pośrednictwem spółki zależnej Bank Austria Creditanstalt.
  *-1996 r. utworzono Pekao SA, w 1999 r. Pekao SA weszło na giełdę a większościowy pakiet akcji kupiły UniCredito Italiano SpA i Allianz Aktiengesellschaft.

  *-W 1997 r. na giełdzie zadebiutowały akcje Banku Handlowego, polskiego banku istniejącego od 1870 r. którego większościowym akcjonariuszem został po różnych perypetiach Citibank Overseas Investment Corporation
  Na dzień dzisiejszy grubo ponad 70% sektora bankowego w Polsce kontroluje zagraniczny kapitał, minister Grad zapowiada prywatyzację kolejnych banków, w których udziały ma państwo polskie: PKO BP, BOŚ, BGŻ.

  Krwioobieg gospodarki, jakim jest sektor bankowy jest już w rękach kapitału zagranicznego.”

  Niewiele zostało do sprzedania ,jeśli chodzi o tzw. strategiczne zakłady to raptem 16 głównie z branży chemicznej (LOTOS)i energetycznej (ENEA),rząd planuje na ten rok wpływy z prywatyzacji na poziomie 25-30 mld złotych w dodatku chce zbyć udziały w największych grupach energetycznych PGE i Tauron 20% ,ale 52% pozbywając się całkowitej kontroli nad energetyką krajową .Ja uważam ,że nie powinniśmy wyprzedawać resztek sreber rodowych ,tylko dlatego ,że trzeba czymś zasypać dziurę budżetową ,to jednorazowy strzał ,a zyski jak zwykle popłyną w obce ręce.

  Wrzucam listę ,jak poszczególne rządy prywatyzowały naszą gospodarkę.

  Rząd Mazowieckiego UW od 12.09.1989r. rządził 16 m-cy, Przygotował ustawę o restrukturyzacji i prywatyzacji .

  Rząd Bieleckiego KLD od 12.01.1991 rządził 11 m-cy i 11dni.Sprzedał 1208 zakładów.
  Rząd Olszewskiego ROP od 23.XII.1991 rządził 6 miesięcy i 18 dni Sprzedał 1 zakład. Zatrzymał prywatyzację.
  Rząd Suchockiej UD od 11.07.1993 rządził 15 m-cy i 14 dni. Sprzedał obcym 21 zakładów.
  Rząd Pawlaka PSL od 26X.1993r rządził 16 m-cy i 12 dni. Sprzedał obcym 2269 zakładów.
  Rząd Oleksego SLD od 7.03.1995r. rządził 14 miesięcy. Sprzedał 598 zakładów.
  Rząd Cimoszewicza SLD 7II.96 rządził 20 m-cy,18 dni. Sprzedał 992 zakładów.
  Rząd Buzka AWS od 31.X.1997 rządził 47 m-cy 19 dni. Sprzedał 1311 zakładów.
  Rząd Milera SLD od 19X.2001r. rządził 30 m-cy 15 dni. Sprzedał 548 zakładów.
  Rząd Belki SLD od 2 V 2004r. rządził 17 m-cy 29 dni. Sprzedał obcym 477 zakładów.
  Rząd Marcinkiewicza PIS 31X05r rządził 8 m-cy 15 dni. Sprzedał 271 h zakładów.
  Rząd Kaczyńskiego PIS od 14 07 2006 rządził 15 m-cy 24 dni. Sprzedał 18 zakładów.
  Rząd Tuska PO rządzi od 7.XI.2007r. Sprzedał 724 zakłady do 31.12.2010.

  Balcerowicz czeka na przedawnienie:

  Spowodował osiemnastomiesięczne zamrożenie kursu dolara, przy równoczesnym, sięgającym 90% rocznie , bankowym oprocentowaniu kapitału złotówkowego, co pozwoliło niebieskim ptakom całego globu przywieść nad Wisłę wagony dolarów, a kilkanaście miesięcy później wywieźć znad Wisły dwa i pół raza tyle (prawie 250%!!!).

  Za ten wymarzony „numer” cwaniacy Wschodu i Zachodu winni solidarnie wznieść panu Balcerowiczowi pomnik o wysokości Wieży Eiffla, i to ze szczerego złota, którego ciężar byłby lichym ułamkiem ich „doli”.

  Historia ekonomii zna niewiele finansowych „przekrętów”, które miały skalę porównywalną.

  *– Wychładzał gospodarkę podczas gdy należało ją podgrzewać.
  – Sprzedał polskie złoto (ponad 150 ton) kiedy było w absolutnym dołku cenowym. Polska straciła na tym ok. 2,5 mld dolarów.
  *– Przeszedł w rozliczeniach zagranicznych z rozliczeń dolarowych na euro w momencie wprowadzenia euro, a wiec nieustabilizowanym kursie. Po tym euro spadło z $1,15 do $0,89. A wiec siła nabywcza polskiej rezerwy walutowej spadła o prawie 30%, czyli ok. 15 mld$.
  *– Ostatnie jego posunięcia są wręcz fatalne. Przy prawie zerowej inflacji utrzymywanie stóp na tak wysokim poziomie jest czystym absurdem. W USA w podobnej sytuacji stopy spadły poniżej 2%.
  *– Panu Balcerowiczowi pomyliły sie role jaką powinien spełniać pieniądz w gospodarce. Pieniądz ma spełniać służebna rolę względem gospodarki i rozwoju kraju a nie odwrotnie jak to sie zdaje panu Leszkowi B.
  Geniusz Balcerowicz zaciągnął kredy i ulokował w obligach USA – 30 mld dolarów!!
  Przy kursie dolara ponad 4 zl. Na ten cel wyemitowano obligacje – większość na długi okres o stałym procencie – 15% i więcej. Obligacje USA były na 1-2%

  Polska na tym straciła na przestrzeni lat ponad 100 mld USD – ukrywanych, jako straty NBP.

  Tak niestety było! Nazywało sie to „kotwica Balcerowicza ”To było zaproszenie dla wszystkich tych „inwestorów portfelowych” do robienia „lokat” w naszych bankach.

  Rezultatem było zdewastowanie polskiego eksportu gdyż mechanizm był następujący: firma zawierała kontrakt w np markach. Szalejaca w Polsce i inspirowana przez mechanizmy wymyślone przez Balcerowicza inflacja (rzędu kilkadziesiąt procent) powodowała drożenie w takim tempie krajowych surowców np. drewna. Polski eksporter nie mógł jednostronnie korygować kontraktowej ceny a koszty produkcji rosły niewyobrażalnie/Rezultatem było bankructwo wielu firm i przejęcie ich za bezcen.

  Z powstałej w ten sposób armii bezrobotnych Kuroń robił rencistów. Doszło do tego że z zagranicy opłacało sie importować wszystko-nawet wodę destylowaną.

  Jaki system na świecie wytrzymałby takie praktyki?
  A z Balcerowicza zrobiono wybawcę kraju.
  Ciekawe, że np. Czesi nie mieli takiego tytana a bezrobocie nie przekroczyło u nich 9% ( u nas wówczas-ponad 20% – i to to oficjalnie licząc.

 135. Rysio said

  MatkaPolka – Ten twój Marek Chrapan to jakiś taki naganiacz Polaków do żydowskiego PISu.

  Czyżby Chrapan nie wiedział, że PIS też jest w 100% parchaty?

  Hehehe…

  Polecam książkę H. Pająka —- Prosto w ślepia PiS + PO = KOR + UW.

 136. Rysio said

  Żydowski PIS jest identycznie jak i inne parchate partie także całkowicie przeciwny posiadaniu jakiejkolwiek broni palnej przez Polaków.

  Tak że ten cały Chrapan gadając o „szykowaniu kałachów” po prostu łże i pier…li głupoty.
  Dobrze drań wie, że prawdziwi Polacy nie mają do nich żadnego dostępu.

 137. revers said

  szykowac kalachy! to tania prowokacja – a moze zawod rusznikarza upowszechnic jako dodatkowy, drugi zawod – jesli juz to za bliska wschodnia granica sie znajdzie odpowiednia zbrojownia.

  Z tego co zostalo po AK47 w demoludach to juz dawno zostalo sprzedane w afryce polnocnej, ostatnie transporty kalachow z Kroatii trafily do Al Kaidy w Syrii.

  Elity klechowe i salonowe lubuja sie juz w Berretach-krazy nawet zdjecie jak chrabia kOMOR z Glempem przymierzaja sie do watykanskich udzialow kapitalowych z optyka i lufa gwintowana w Berrecie.

  No miec swoje srednie kroczace i rympalki-dzwignie finansowe na pejsate MCAD, stochastyki, RSI ktore oprozniaja parchate portfele finansowe przedterminowo.

 138. MatkaPolka said

  Rysio ma racje – POPiS – to jedna i ta sama partia – działająca z przyzwolenia parchatych Służb Specjalnych

  „Żydowski PIS jest identycznie jak i inne parchate partie także całkowicie przeciwny posiadaniu jakiejkolwiek broni palnej przez Polaków”.

  I nic dziwnego, – bo się boją.
  Bo się panicznie boja – odpowiedzialności za swoje zbrodnie, przestępstwa i kradzieże.
  I dlatego wymyślają takie prawa, aby odebrać innym PRAWO DO SAMOOBRONY wobec agresji władz przeciw społeczeństwu wolnością obywatelskim, bezprecedensowego okradania i zniewalania.
  Żeby nawet nie dopuścić do tego, aby taka myśl powstała – że można i należy się bronić.

  Wg nich ludzie maja się bezwarunkowo na to zgadzać – nie protestować i nie pyskowac, uczestniczyc w falszowanych wyborach ….

  Revers i Rysio – posiadanie broni to żadna prowokacja.

  PRAWO DO OBRONY – NIE JEST CZYMŚ NADZWYCZAJNYM
  – JEST DOBRZE UTRWALONE W PRAWODAWSTWIE KAŻDEGO KRAJU.

  Najlepszym przykładem jest Konstytucja Amerykańska – Druga Poprawka

  Myślą przewodnią twórców tej poprawki jest prawo obrony OBYWATELA –SUWERENA przed agentami federalnymi.

  KONSTYTUCJA AMERYKAŃSKA

  2. poprawka do Konstytucji Stanów Zjednoczonych – uchwalona w ramach Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki (pierwsze dziesięć poprawek do Konstytucji Stanów Zjednoczonych), weszła w życie 15 grudnia 1791 roku po ratyfikacji ww. Karty Praw przez stan Wirginia który dokonał tego jako jedenasty z kolei.
  Poprawka gwarantuje obywatelowi Stanów Zjednoczonych Ameryki prawo do posiadania i noszenia broni

  Poprawka II
  Dobrze zorganizowana milicja jest niezbędna dla bezpieczeństwa wolnego państwa, prawo obywateli do posiadania i noszenia broni nie może być naruszone.

  Amendment II
  A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

 139. jowram said

  W 14 lat banki okradły Polaków na 700 mld zł … + odsetki, oczywiście.

  Manipulacja i kłamstwo polega na tym, że nie rozróżnia się kredytu z wykreowanych pieniędzy od kredytu z zaoszczędzonych pieniędzy.

  Pod moją notką, w której opisałem jak system bankowy przyczynia się do ubóstwa polskiego społeczeństwa – odbierając nam podstępnie siłę nabywczą poprzez kreację pieniądza bezgotówkowego na kredyty w systemie rezerwy częściowej – jeden z czytelników zwrócił uwagę na coś co jest bardzo popular nym poglądem:

  >> Jednak produkcja dóbr (powiększenie bogactwa) dokonuje się
  >> także m.in. dzięki akcji kredytowej, którą finansowany jest
  >> zakup np. surowców, środków produkcji, etc.

  Jest to jedna z największych MANIPULACJI współczesnego świata. Jest to je- den z głównych FAŁSZYWYCH dogmatów sączonych ludziom do głów zew- sząd: z telewizji, prasy, mediów, książek, uczelni, itp.

  Manipulacja i kłamstwo polega na tym, że nie rozróżnia się kredytu z wykreo- wanych pieniędzy od kredytu z zaoszczędzonych pieniędzy. Przemilcza się fakt, że to są ZUPEŁNIE RÓŻNE rzeczy – choć nazywa się je tym samym sło- wem: “kredyt” (tak jak słowo “zamek” ma dwa kompletnie różne znaczenia – może być błyskawiczny w spodniach, albo wielkie, średniowieczne zamczys- ko)

  A różnica jest zasadnicza – jak między kradzieżą – a pożyczką:

  W przypadku kredytów udzielanych ze zgromadzonych oszczędności – mamy do czynienia z uczciwą i normalną gospodarką. W takiej sytuacji udzielenie kredytu nie powoduje zwiększenia podaży pieniądza.

  W przypadku kredytów kreowanych za pomocą rezerwy częściowej, mamy do czynienia z kradzieżą siły nabywczej i dodatkowo z bezprawnie pobieranymi odsetkami od tej ukradzionej siły nabywczej (wykreowanej kwoty). W takiej sytuacji udzielenie kredytu powoduje zwiększenie podaży pieniądza.

  I TAK SIĘ OKRADA WSPÓŁCZEŚNIE CAŁE SPOŁECZEŃSTWA.

  Dla przykładu:
  w Polsce w styczniu 1998r. podaż pieniądza (M2) wynosiła 175 mld zł…
  … a do września 2012r. wzrosła już do 875 mld zł. (dane podaję za: www. money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )

  Czyli przez niecałe 14 lat prywatne firmy finansowe (głównie banki) ograbiły polskie społeczeństwo na 700 mld zł.

  Ile to jest? Dla porównania – Gdyby te pieniądze kreowało państwo – a nie prywatne banki – to od 14 lat moglibyśmy nie płacić podatku dochodowego – i starczyło by jeszcze na pokrywanie corocznej dziury budżetowej.

  DODATKOWO kredytobiorcy zostali bezprawnie ograbieni na odsetki od tych 700 mld zł. (które będą spłacać jeszcze długie lata)
  Za; http://freedom.nowyekran.pl/post/85150,w-14-lat-banki-okradly-polakow-na-700-mld-zl – 08.01.2013

 140. MatkaPolka said

  „W przypadku kredytów udzielanych ze zgromadzonych oszczędności – mamy do czynienia z uczciwą i normalną gospodarką. W takiej sytuacji udzielenie kredytu nie powoduje zwiększenia podaży pieniądza”.

  Jowram – nic nie rozumiesz!!!
  Nie rozumiesz Systemu Bankowego – Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Bank Światowy – to największy kryminalista wszechczasów

  Jesteś kompletnie w błędzie !!!

  Jak można udzielać kredytów z cudzych pieniędzy – te pieniądze nie należą do banku, a do właściciela
  i „panu bankowemu” nie wolno tego ruszać, bo to nie jego.

  Poza tym obce banki, głównie niemieckie (lub żydowskie, jak kto woli ), nie maja prawa w ogóle funkcjonować w Polsce – ich obecność jest nielegalna i kryminalna.

  Druk pieniądza – banknotów ( lub bicie monet, jak kto woli) to jedynie 3 -5% całej podaży pieniądza M2 jak to słusznie nazywasz

  Gross emisji pieniądza to kredyt.
  Państwo ma nieograniczone prawo emisji pieniądza – proporcjonalnie i zgodnie z potrzebami społeczeństwa , kraju i jego obywateli.
  Nie chodzi tu bynajmniej o kryminalna działalność Balcerowicza – który drukował pieniądze bez pokrycia, i podniósł stopę procentowa pożyczek (wstecz – to już w ogóle kryminał) do 80 % – następny kryminał

  Skąd się wzięły drogi asfaltowe w Polsce, zakłady pracy, elektrownie, szkoły i domy?
  Skąd się wzięła potęga militarna i kosmiczna byłego ZSRR ?
  Skąd się wzięła potęga militarna Hitlera?

  http://radtrap.wordpress.com/2011/11/10/system-bankowy-i-system-emisji-pieniadza-%E2%80%93-najwieksza-zydowska-podmianka

  Pozbycie się tej władzy jest po prostu nielegalne. A tak naprawdę prawnie jest niemożliwe
  Ale ta władza musi być kontrolowana i ograniczona przepisami, aby żaden „szaleniec w laboratorium” nie mógł emitować pieniędzy bezcelowo powodując inflację , albo manipulator typu niesławnego Balcerowicza podnosić stopy procentowe do niewiarygodnych wartości i to do tyłu.
  Potrzebna jest rzetelna informacja, edukacja społeczna a nie manipulacja.

  SIŁA I POTĘGA EKONOMICZNA ŻYDÓW WYNIKA Z PRZECHWYCENIA
  CENTRALNEGO SYSTEMU BANKOWEGO.

  W największym skrócie mechanizm tworzenia i funkcjonowania pieniądza.

  Szkolny przykład

  Chcemy wybudować autostradę z Warszawy do Poznania. Na ten cel rząd powinien wyemitować pieniądze – na opłacenie inżynierów projektantów drogi , inżynierów konstruktorów maszyn budowlanych , zakup ciężarówek do transportu surowca – żwiru i asfaltu , pensje dla pracowników operatorów koparek, wywrotek, walców drogowych, geodetów itd., na wykup po rynkowej cenie terenów pod drogę ( bo ostatecznym właścicielem ziemi jest państwo – a własność prywatna jest ograniczona do „fee simple” – największy pakiet praw do nieruchomości jaki może posiadać prywatny właściciel – osobny prawniczy temat).

  Suma pieniądza wpompowanego do krajowej gospodarki wyemitowanej właśnie na ten cel bardzo pobudza gospodarkę – bo inżynierowie robotnicy i wszyscy bezpośrednio związani z budowa autostrady – wydają później – na zakup bułeczek u piekarza, wybudowanie domu przez murarza, zakup butów u szewca, kupno telewizora, komputera, kanapy czy lodówki. Wyemitowanie pieniądza ma pokrycie – w wybudowanej drodze – która jest wspólnym dobrem narodowym i służy wszystkim do rozwoju gospodarki.

  Obecnie w większości pieniądz jest emitowany poprzez banki prywatne ( ŻYDOWSKIE) w formie pożyczek obciążonych procentem ( składanym)– między innymi na cele publiczne – zamiast bezprocentowo i bez- inflacyjnego DRUKOWANIA PIENIĘDZY przez rządy krajowe zgodnie z potrzebami społeczeństwa.

  Emisja pieniądza obciążonego procentem, JAKO DŁUG– tak jak to jest w chwili obecnej – to źródło inflacji ,a obecnie źródło niebywałego kryzysu finansowego – matematycznie oczywistego i spodziewanego

  Dług narasta wstępnie powoli i płasko, ąż przychodzi chwila, gdy przyrasta szybko i ekspotencjalnie – ten stan gwałtownego przyrostu długu obserwujemy właśnie teraz. Aby pokryć lawinowo narastajacy dlug, dodrukowuje się pieniądze.

  Dość powiedzieć , ze cena uncji złota jest stała i wynosi $20. Obecna cena złota $1920 to wskaźnik inflacji a nie cena ( dla ilustracji – niekoniecznie aktualne ceny)

  To nie system ekonomiczny jest zły, to system finansowy – emisji pieniądza jest zły

  Obecnie mechanizm emisji pieniądza jest następujący

  Rząd zamiast wydrukować pieniądze na potrzeby społeczne (np. drogi, szpitale, pensje dla lekarzy) rząd drukuje (emituje ) obligacje rządowe, zobowiązania rządu obciążone procentem

  i w zastaw bierze POŻYCZKĘ od banku centralnego albo komercyjnego również obciążone procentem

  Inna forma emisji pieniądza są wszelkiego rodzaju pożyczki hipoteczne i inne na cele prywatne.

  Te pożyczki i w ogóle istnienie banków prywatnych (emitujących pieniądz) są nielegalne w świetle Konstytucji, ponieważ zgodnie z Konstytucją tylko Bank Narodowy pa prawo emisji pieniądza.

  Tzw „Dotacje z Unii Europejskiej” to naprawdę śmiech i dowód jak propaganda może zrobić z mózgu wodę szerokim masom i wydawałoby się wybitnym profesorom.

  Cała ta Unia Europejska to jeden wielki spisek mający na celu wprowadzenie Euro we wszystkich krajach i odebranie, czy tez pozbawienie narody i naród prawa emisji pieniądza

  Równie dobrze można w Europie wprowadzić Polski Złoty jako walutę Europejska – to by była Polska Podmianka

  Kto się chce sam pozbawić emisji własnego pieniądza – jest zdrajca narodowym. Oddanie tego przywileje w obce ręce to oddanie decyzji czy możemy wybudować drogę w swoim kraju czy nie – czy musimy się o to prosić ( oczywiście o pożyczkę z procentem – oczywiście będziemy zadłużeni, a tego długu nigdy nie będziemy w stanie spłacić) ; nie mówiąc o tym, ze stajemy się bezbronni.

  Bo czy Niemcy dadzą nam pożyczkę na wybudowanie fabryki czołgów, samolotów czy karabinów –OCZYWIŚCIE NIE!!

  Pieniądz może być emitowany na w rożnych cele służące społeczeństwu – np. SZPITALE czy SZKOŁY i Uniwersytety – pieniądz również tym kanałem wchodzi do obiegu i pobudza gospodarkę.

  Ilość pieniądza na WSZELKIE cele społeczne – drogi, szkoły, lecznictwo – to zaledwie 3 procent wszystkich podatków dochodowych – tak naprawdę podatki nie sa potrzebne.

  ( w pierwszym roku istnienia Stanów Zjednoczonych Ameryki – Kongres przyznał sobie zbyt dużo pieniędzy i nie był w stanie ich wydać !! – pomyślmy o tym)

  Zastanówmy się skąd Związek Radziecki miał pieniądze na rozwój potęgi kosmicznej czy militarnej
  – nie potrzebował wcale pożyczek u „Zachodnich Bankierów” – po prostu SAM WYEMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Hitler tez pobudził gospodarkę budując autostrady i przemysł zbrojeniowy – skąd miał pieniądze po okresie wielkiej depresji światowej ???? RÓWNIEŻ SAM EMITOWAŁ PIENIĄDZE

  Niestety parlamentarzyści w Polsce i na całym świecie nie rozumieją tej podstawowej definicji pieniądza, kto ma prawo do emisji, jaka jest społeczna funkcja pieniądza i funkcjonowaniu Banku –
  – wmanewrowani są w dyskusje budżetowe, w dotacje itd. – nie rozumieją lub zostali przekupieni i tkwią w konformizmie i „poprawności politycznej”

  INFORMACJA JEST DOSTĘPNA W WIELKIEJ OBFITOŚCI – TRZEBA TYLKO CHCIEĆ
  TA PRAWDA POWINNA SIE PRZEBIC DO PARLAMENTARZYSTOW W POLSCE I NA ŚWIECIE
  W LINKACH WYMAZANE http://www. (za dużo linków wordpress przyjmuje tylko dwa)
  LINK biblebelievers.org.au/moneymad.htm – good enough links collection
  LINK michaeljournal.org/wyspa.htm Ukryta tajemnica pieniądza Wyspa rozbitków
  LINK michaeljournal.org/Stronaglowna.htm po polsku
  LINK michaeljournal.org/articles.htm po angielsku
  NAJKRÓTSZA LEKCJA MAKRO EKONOMII I EKONOMETRII. Filmy po 10 min.
  Zeitgeist: Addendum 02/13 (PL), Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL);
  Zeitgeist: Addendum 04/13 (PL)
  Zeitgeist: Addendum 03/13 (PL);
  ( linki na youtube moga juz nie dzialac)
  LINK prawda2.info/
  Wygodny link do filmu:
  LINK money.patrz.pl
  tu znajdziecie cytaty z filmu:
  LINK moneyquotes.patrz.pl
  tu recenzje ekspertów:
  LINK moneyreviews.patrz.pl
  Na ten temat rozumiejącym angielski polecam:
  LINK creature.patrz.pl
  G.Edward Griffin – autor książki „Creature From The Jekyll Island” opowiada jak powstał Federal Reserwe System (FED) i w jaki sposób FED tworzy dolary „z powietrza”.
  Transkrypt:
  LINK bigeye.com/griffin.htm
  LINK fed.patrz.pl
  Godzinny wywiad z G.Edward Griffinem
  LINK wheat.patrz.pl
  Wykład „Wheat Receipts” w którym Dr. Stuart Crane opowiada czym jest dzisiejszy pieniądz na przykładzie kwitu za zboże zdeponowane w elewatorze.
  LINK fiatempire.patrz.pl
  Film dokumentalny na temat FED. W filmie występuje kandydat na prezydenta USA w wyborach 2008 – RON PAUL.
  LINK AF2F.patrz.pl
  Film Aarona Russo „America: Freedom to Fascism” o amerykańskiej policji skarbowej (IRS) i legalności ściągania podatku dochodowego (income tax). Ron Paul również w tym filmie ma dużo ciekawego do powiedzenia.
  JOHN PERKINS – praktyk wdrażania systemu bankowego w krajach trzeciego świata – o tym mówi

  Autor książki–„WYZNANIA EKONOMICZNEGO ZABÓJCY” – wywiad na youtube (WYSZUKAĆ)
  Jak pokazuje film Pieniądz emitowany jest, jako DŁUG (obciążony procentem składanym), a wiec jest to LICHWA – zakazana przez wszystkie religie i systemy prawne. Na dodatek udowodnione jest ze DŁUG NIE MUSI WCALE BYĆ SPŁACANY – A TO JUŻ REWELACJA

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: