Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Nierozwiązana tajemnica kamien…
  Crestone o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Krzysztof M o Puste hasła
  bez loginu o Kobiety zachowują się tak gówn…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  revers o Kto zniszczył tamę w Nowej…
  Marucha o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Jaber o Kobiety zachowują się tak gówn…
  AndreAndre o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Carlos o Wolne tematy (39 – …
  biordal o Kobiety zachowują się tak gówn…
  Boydar o Galicja
  Ramirez o Kobiety zachowują się tak gówn…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Brytyjczycy mają problem z „niezależnymi” muzułmańskimi szkołami

Posted by Marucha w dniu 2013-10-06 (Niedziela)

Wprowadzona dwa lata temu na Wyspach możliwość zakładania szkół – finansowanych z budżetu państwa i będących poza kontrolą lokalnych władz – spowodowała tworzenie się równoległego systemu muzułmańskiej edukacji. Muzułmanie pod przykrywką tzw. szkół międzywyznaniowych, od najmłodszych lat uczą szariatu nie tylko dzieci muzułmańskich emigrantów, ale także rodowitych Brytyjczyków.

Szacuje się, że już w tej chwili na terenie całego kraju działa co najmniej 80 takich szkół, a w fazie planowania jest ich 200. Część z nich, mimo głoszenia wielowyznaniowości, w praktyce naucza szariatu.

Ostatnio islamiści prowadzący Al-Madinach School w Derby nakazali wszystkim nauczycielkom, w tym także niemuzułmankom, by nosiły hidżab. Uczniom zakazano śpiewu i gry na instrumentach, a także czytania bajek, które uznano za zajęcia „nieislamskie”.

Szkoła otrzymuje dofinansowanie z budżetu państwa, ale nie przestrzega żadnych reguł, oczywiście poza islamem. Czteroletnie dziewczynki muszą siedzieć z tyłu sali za chłopcami, niezależnie od wzrostu i wady wzroku. Obiad mogą zjeść dopiero po opuszczaniu stołówki przez wszystkich chłopców. Nauczyciele ucząc alfabetu nie mogą przy okazji wymieniania litery „p” podawać świni (pig) jako przykładu. Kobiety pracujące w szkole mają zakaz noszenia biżuterii i nie mogą witać się z mężczyznami. Na teren placówki może być wnoszone jedynie jedzenie halal.

Te wszystkie zmiany zbulwersowały Brytyjczyków. Niektórzy prawnicy porównali warunki pracy w Al-Madinach School do warunków panujących w Pakistanie. Mówi się nawet o tworzeniu równoległego muzułmańskiego systemu edukacji w Wielkiej Brytanii. Szkoły te, by mogły korzystać z dopłaty budżetowej, muszą zadeklarować, że 50 proc. dzieci będą stanowili niemuzułmanie.

Jak na razie szkoła w Derby otrzymała 1,4 mln funtów dofinasowania. Jako tzw. szkoła niezależna działa poza kontrolą władz lokalnych. Odróżnia ją od prywatnej placówki to, że finansowana jest przez brytyjskich podatników. Możliwość zakładania bezpłatnych szkół została wprowadzona przez rząd brytyjski w 2011 roku. Przedstawiciele ministerstwa oświaty przekonywali, że tego typu placówki będą stanowiły większą konkurencję dla szkół publicznych, a tym samym przyczynią się do podniesienia poziomu edukacji.

Nowa polityka umożliwia rodzicom, nauczycielom, organizacjom charytatywnym i firmom zakładanie własnych szkół. Mogą one swobodnie decydować o długości dnia szkolnego, programie nauczania, wysokości wynagrodzenia dla nauczycieli itp. Jeszcze w 2011 r. minister edukacji Michael Gove zapewniał, że islamiści nie będą mogli założyć tego typu szkoły, ponieważ ministerstwo ustaliło odpowiednie wytyczne. Tymczasem wiele organizacji muzułmańskich, chcąc pozyskać fundusze z budżetu państwa, zakłada tzw. szkoły wielowyznaniowe.

Al-Madinach School, do której w tej chwili uczęszcza 240 uczniów w wieku od 4-16 lat, docelowo planuje edukować 1100 osoby. Założyciele placówki początkowo zatrudnili niemuzułmańskiego dyrektora Andrew Cutts–McKay’a i nie-muzułmańską wicedyrektor Suzanne Southerland. Po nieco ponad roku na swoich stanowiskach zarówno Cutts–McKay, jak i Southerland zrezygnowali. Przekonują, że zostali zastraszeni i ostatecznie wykluczeni z pełnienia obowiązków przez muzułmańskich członków zarządu. W sierpniu zarząd przedstawił nowe umowy o pracę, żądając od nauczycielek wyrażenia zgody na noszenie hidżabu.

11 nauczycielek szuka w tej chwili porady prawnej w Krajowym Związku Nauczycielskim. Zamierzają zaskarżyć decyzję zarządu szkoły, który niewłaściwie wykorzystuje publiczne pieniądze. Sprawa Al-Madinach School już znalazła się pod lupą rządu z powodu domniemanych nieprawidłowości finansowych. W lipcu ministerstwo oświaty zablokowało utworzenie innej, podobnej szkoły w Halifax. Sporo problemów brytyjskie władze mają także z muzułmańskimi palcówkami w Birmingham, Dewsbury i w Leicester.

Źródło: GI, AS.
http://www.pch24.pl/

Komentarze 34 do “Brytyjczycy mają problem z „niezależnymi” muzułmańskimi szkołami”

 1. JO said

  Tytul TOTALNIE bez sensu, bo Brytyjczycy NIE maja Problemu, bo Brytyjczycy wlasnie tak zaplanowali kierunek rozwoju Sytuacji by Islamizowaz-JUDAIZOWAC Islamem Brytyjskie spoleczenstwo.

  Tytul powoinien byc – Brytyjskie Osiagniecia w Judaizacji Brytyjczykow i eliminacji Anglikow

  Czemu wszyscy maja pokretna mowe? Czy to z powodu poprawnosci politycznej?

 2. Boydar said

  Osobiście nie cierpię angoli (tych historyczno literackich, innych nie znam), to tylko wykształceni barbarzyńcy.
  Jednak przypisywanie im autorstwa tej krwawej hucpy, jaka ma miejsce od kilku ładnych stuleci, to chyba lekka przesada.
  Za ich przodków barbarzyństwo bez sumienia, Bóg pokarał Wyspy parchem. „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”.

 3. JO said

  ad.2.Panie Boydar, swoim wpisem nie mialem zamiaru wywolac niecheci do Anglikow. Osobiscie Patrze na nich przez Pryzmat jednego z pierszych Wielkich Dramatow Europy z ktorego Ten Narod nie tylko sie nie otrzasna ale nie obalil – REWOLUCJI CROUMELOWSKIEJ

  Ta Krwawa Rewolucja doprowadzila do takiego terroru setki lat temu,, ktory choc juz zapomniany to ma skutki we wbitym sloganie w umysly Anglikow, ze ” O polityce, Religii i Pieniadzach” nie mozna rozmawiac , ba oni nawet nie pozwalaja sobie na myslenie w tych trzech obszarach.

  WB , jak Niemieckie Prusy, czy Rzesza niemiecka jest budowana na Totalitaryzmie oraz Strachu.

  Tu nie ma winy w ludziach ale w przywodcach.

  Te Narody przeciez daly nam Swietych a w Anglii Wielkosc Katolickiego Krolestwa wciaz bije po oczach swa wspanialoscia.

  Tej Anglii Synem , Katolickiej Anglii Jest Biskup Wiliamson jak sie nie myle?

 4. Boydar said

  „…jednego z pierszych Wielkich Dramatow Europy z ktorego Ten Narod nie tylko sie nie otrzasna ale nie obalil – REWOLUCJI CROUMELOWSKIEJ …”

  W samej rzeczy Mociumpanie, w samej rzeczy. Nic innego na myśli nie miałem.

 5. akej said

  Dla angoli i szwabow nie mam odrobiny litosci. Pewnie zaszlosci historyczne to sprawily. To sa swie najbardziej swinskie i nabardziej cyniczne nacje na tym swiecie.

 6. JO said

  ad.5. Tak, te narody pozwolily sie tak upodlic, ze sa takimi jak Pan je opisal Panie Akiej!

  Polska i Polacy sa na wlasnie tej DRODZE, do SPODLENIA sie jak te Narody.

  Przypominam sobie slowa Urbana, ktory zakladajac gazete nie, obral sobie za cel wlasnie taki, mowiac, ze „Chce sqwic Polakow tak, jak to jest najbardziej mozliwe”

 7. Boydar said

  Na szczęście, jest ‚nauka’, zwana ponerologią. I dziesięciu sprawiedliwych. I Matka Boża, gdyby wszystkie inne ratunki zawiodły. Nie jest aż tak źle.

 8. Rysio said

  re 1. „…….bo Brytyjczycy wlasnie tak zaplanowali kierunek rozwoju Sytuacji by Islamizowaz-JUDAIZOWAC Islamem Brytyjskie spoleczenstwo…….”

  JO to zdanie jest fałszywe i kłamliwe – zakładam, że przeoczyłeś przez nieuwagę.

  Zdanie powinno brzmieć: „……. bo KOSZERNI Brytyjczycy wlasnie tak zaplanowali kierunek rozwoju Sytuacji by Islamizowaz-JUDAIZOWAC Islamem Brytyjskie spoleczenstwo……..”

 9. Boydar said

  No i co Pan JO na takie dictum ? 🙂

 10. JO said

  ad.8,9. No tak, dziekuje za precyzje…

 11. JO said

  A tak dodam, ze niedlugo bedziemy miec Oficjalnego Ztdka jako Prime Minister w Anglii…rodem z Bolszewickiej Rosji…

 12. akej said

  @ JO i Boydar
  Zaczyna byc wesolo. Widze, ze Rysio zaczyna z niejakim Kaflem rywalizowac…

 13. JO said

  ad.12. Wole Pana Rysia od Kafla. Roman tak zmeczyl Gajowke, uwazam, ze winien byc moderowany. Nic konstruktywnego ten Gosciu juz nie wnosi. W kolo to samo a co gorsza, on zaczal oficjalnie popierac Talmudycznie tlumaczac – Modernizm – Religie Soborowa i POSOBOROWYCH PAPIEZY.

  Ten Facet jest skonczony dla mnie do czasu az odwola wszystko i bedzie blagal o wybaczenie.

 14. Boydar said

  Pan Rysio, jak łże, to mruży lewe oko. Dla mnie to jest fair. Pan Roman najchętniej oczy by wydłubał. Nam. To nie jest w porządku. To nasze oczy, i nasza wiara.

 15. Rysio said

  No czy te oczy mogą kłamać?

  http://tinyurl.com/ygp3phm

 16. akej said

  @ Boydar
  Pan powiedzial tak, jak jest. … Gajowego zas nie stac na obiektywna ocene … Prawdziwa przyjazn tak NIE postepuje.
  Ona tlumaczy, a jak tlumaczenia nie pomoga to … porzadnego kopa w dupe powinna dac. Ale Gajowego na to nie stac.

 17. Rysio said

  „…………Gajowego zas nie stac na obiektywna ocene ……….”

  Nie tylko Gajowego, każdy z nas ocenia rzeczy subiektywnie – co zresztą dawno, dawno temu obiektywnie zauważyło moje ulubione żydzisko.

  🙂

 18. Rysio said

  re 13. „……….Wole Pana Rysia od Kafla……….”

  Zważywszy, że JO uważany jest przez 99% za wariata ( a w sprawie ubiorów kobiecych przez 100%) to nie wiem czy to powód do zadowolenia czy smutku.

  🙂

  PS. Serdecznie pozdrawiam Panie JO – miło mi.

 19. Psiemislavius said

  Re 18:
  Wypowiadaj się za siebie.

 20. Psiemislavius said

  A poza bp. Williamsonem angielskimi katolikami byli jeszcze Alexander Pope, Gilbert Keith Chesterton i Hillaire Belloc.

 21. Boydar said

  @ Pan Akej

  Powiedział Pan : „… Gajowego zaś nie stać na obiektywną ocenę …”

  Moim skromnym zdaniem, należy, choć na siłę, uznać takie stwierdzenie, za retoryczne.
  To znaczy, nie oczekujące dyskusji.
  Bo gdyby jednak nie retoryczne, to krytyka mogła by się okazać miażdżąca. Dla Pana niestety.

  Podywagujmy zatem.

  Kontekst jest taki, że Pan Gajowy „nie wie”. Otóż trudno by było taką tezę udowodnić. Nie świadczy o tym żadna ze znanych mi wypowiedzi Gajowego. Przeciwko niej, staje również WIELOLETNIE doświadczenie Pana Gajowego w czytaniu między wierszami, oraz nabywane z okresem administrowania forum, „dekodowanie w czasie rzeczywistym” intencji komentujących. Posiada też Pan Gajowy ukrywaną nieudolnie, nieprzeciętną inteligencję, której wartości IQ nie ośmielę się ocenić. Ma też ogromną wiedzę ogólną i szczególną. Ta szczególna, to wiedza pozwalająca na zdobywanie innych „wiedz”. Jest też zadeklarowanym chrześcijaninem i katolikiem. Jest też prawym człowiekiem, co nie jest bez związku z poprzednimi przymiotami. Tak więc, jednak „wie”. Innej możliwości nie ma.

  No więc dlaczego. Aaa, to już jest inna para kaloszy, i, ośmielę się stwierdzić, nic nam do tego. To Jego wola. Mnie osobiście to nie przeszkadza. Powiem więcej, nieustanna walka z „czarnymi charakterami”, jest treningiem umysłu, jaki przyzwoity człowiek powinien prowadzić, dla higieny psychicznej. Westerny, to moje ulubione dzieci X Muzy. I za to jestem Panu Gajowemu serdecznie wdzięczny.

 22. Romank said

  Prozelityzm jest OK!
  Kali najwiekszym filozofem swiata i sprawiedliwym sedzia…
  Dobre to jest to co tylko mnieeeeee…. smakuje…Tradycja…panei Tradycja…

  Panie Gajowy… odnosnie wpisu i merytorycznosci chce zwrocic panu uwage i zauwazyc ze to moj pierwszy wpis a mimo to wczesniej dokonano piec z osobistymi wycieczkami pod moim adresem,.,,z imienia i nazwiska..mimo ze ani do artykulu, ani do czego ionnego nie przystaja:-))))
  Nie jest to zadna skarga z mojej strony tylko formalna uwaga:-)))) stwierdzenie powszechnego ostatnio na Gajowce zjawiska – jako factu:-)))) i potwierdzajacego dupkostwo dupkow:-)))

 23. Boydar said

  A co Panie Romanie, zaczęło się Panu czkać ? znaczy się, ‚odbijać’

 24. akej said

  @ Boydar 23
  Kaflowi zawsze odbija sie, ale z „tylniej rury”. Dalszy komentarz zbyteczny!

 25. Panie Romanie
  i do tego niemalowane.
  Towarzycho umie pisać (chodzi o znajomość liter) – to fakt.
  Jednak czytać potrafi tylko instrukcje.
  Zaś czytać ze zrozumieniem tego co czyta (a i tego co sami piszą) to już ni w ząb.
  Stąd i ta ich przypadłość – dupkowatość.

 26. Lily said

  Re 5; Ja jeszcze innych dorzuce do tego duetu.Nie tak dawno w pracy,Angol urodzony na Antypodach(Jego matka i Ojciec tez) zapytal mni”czy Wy,Polacy jestescie wdzieczni Nam,za to co zrobilismy dla Was w czasie drugiej W.S.?. Ja mowie,ze NIE,bo nie mamy za co byc Wam wdzieczni,to raczej Wy powinnscie Nam byc wdzieczni,za to,ze Polscy lotnicy walczyli w obronie Twojej Anglii,a po wojnie nawet nie zostali zaproszeni na parade zwyciescow w Londynie.Pomamral cos pod nosem,i nasze drogi rozeszly sie na zawsze.Byl dobrze wyksztalconym, cenionym adwokatem,ale u Angolii pycha nie zna granic.Przeciez jak bym byla taka jak On,to moglam go zapytac,jak myslisz,czy mieszkancy tych krajow,ktore Twoi krajanie kolonizowali sa wdzieczni Wam za to.

 27. Boydar said

  @ Pani Lily (25) 🙂

  Pani go nie doceniła. Ja wiem co on mamrotał : ‚głupia babo, żebyś ty wiedziała jak to naprawdę było …’

 28. Brat Dioskur said

  Wyglada na to ,ze prawdziwy swir zakorzenil sie jednak na Wyspach a nie w Holandii….Pisalem na wiosne o skandalu w Holandii z muzulmanskim gimnazjum w ktorym „wyciekly” tematy maturalne zlozne w szkolnym sejfie.Doszlo nawet do handlu poza szkola a komplet kosztowal od 200 do 500 euro, w zaleznosci od powinowactwa kupujacego ze sprzedajacym.Wynik calej afery ostateczne jest taki ,ze cos 30% zdajacym odebrano swiadectwo maturalne a reszta musiala zdawac mature powtornie.Szkola pomimo protestow zarowno muzulmanskich jak i lewackich , zostala oficjalnie rozwiazana i w calosci oddana pod kuratele innej szkoly i tutaj niespodzianka bo ….chrzescijanskiej!Bambusy jednak ,co mnie zdziwilo , przelknely jakos te gorzka pigulke ,bo alternatywa bylo rozpedzenie calego towarzystwa na 4 wiatry i zrownaie budynkow z ziemia.Kiedy obserwuje sie rozwoj wypadkow na Wyspach to mozna przypuszczac ,ze tam taki numer by nie przeszedl ,zatem mozna pokusic sie o hipoteze ,ze Holandia nie jest jeszcze az tak zdegenerowana.Przykladem tego niech bedzie ostatni rozwoj wypadkow wokol zamiaru budowy meczetu w Groningen.Jest to duze uniwersyteckie miasto a’la Wroclaw ,wiec moznaby oczekiwac tam raczej pogladow liberalnych nieoczekiwanie jednak miejscowa PVV Wildersa uzyskala duze poparcie przy oprotestowywaniu tego pomyslu i przystapila do natarcia.. Ciekawe sa jednak reakcje internautow.Rozgorzala bowiem dyskusja nad legalnosci miejsca islamu w Europie.Byli tacy ,ktorzy uwazaja ,ze jest on rownoprawny z chrzescijanstwem i judaizmem i tutaj zaczela sie jazda.!Zawsze utrzymywalem ,ze oskarzanie nas Polakow o grzechy wyssane z „mlekiem matki” jest niecnym pomowieniem, spojrzmy bowiem jak potoczyla sie dyskusja o legacie judeochrzescijanskiej Holandii.Na poczatek holenderscy internauci uznali okreslenie „judeochrzescijanski” za falszerstwo historyczne utrzymujac ,ze Holandia byla krajem chrzescijanskim a Zydow byla tylko garstka !U nas podobna opinia zostalaby uznana za „bonizm”,a jej autor strasowany przez sluzby i postawiony w stan oskarzenia za sianie nienawisci z powodow rasowych ,wyznaniowych ….itp.itd.Formulke znany tutaj kazdy.
  Nie lepiej dzieje sie tez na podworku multi -kulti.Intergracja bowiem dokonuje sie coraz czesciej …piesciami.Najpierw w miescie Haarlem 6 (sic!) osobnikow o „polnocnoafrykanskim” (tak to brzmi poprawnie!)wygladzie po klotni w autobusie, skopalo na ulicy JEDNA biala dziewczyne ….Sprawcow poszukuje policja.To nie wszystko. W ostatnia niedziele mecz pilkarski pomiedzy druzyna zlozona z imigrantow a druzyna czysto autochtoniczna ,czyli biala, skonczyl sie masowa bijatyka po tym jak jeden z bialych Holendrow zaproponowal swojemu czarnemu rywalowi ,zeby ten poszedl w koncu zrec banany!W bijtyce wzieli rowniez rodzice ,bo byly to druzyny mlodszych juniorow! Nic tylko sluchac paliglupkow i masowo sprowadzac czarnuchow do Polski! Na Lampeduzie magazyny pekaja w szwach…..

 29. Boydar said

  @ Brat Dioskur (27)

  Dobry tekst. Szacunek.

 30. Fran SA said

  A czym sie rozna muzulmanskie szkoly od yeshiva schools????????

  http://failedmessiah.typepad.com/failed_messiahcom/2013/09/british-government-knew-in-2008-that-some-haredi-schools-were-breaking-the-law-but-did-nothing-to-stop-it-789.html

  A w ogole dla kogo jest Business School w Londynie?? I czego tam ucza???
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4434176,00.html

  http://rinf.com/alt-news/breaking-news/israeli-agents-target-uk-universities/72649/

 31. Brat Dioskur said

  Ha ,przyznam ,ze jestem jeszcze bardziej zazenowany niz wtedy ,kiedy Rysio udziela mi,jedynemu na tym forum ,rozgrzeszenia za nawolywanie do glosowania na PiS!Wszelako odczuwam pewien niedosyt bo przeciez moglbym jeszcze dosadniej zaakcentowac moje oburzenie na niecnych Holendrow za dezawuowanie pierwszego czlonu okreslenia „judeochrzescijanski”……

 32. akej said

  @ Boydar
  „Problem jest taki, ze pan Gajowy nie wie”…
  G. prawda. Pan Gajowy NIE chce!

 33. Nemo said

  @25

  Bizon pierdnął sobie.

 34. Fran SA said

  Te zdegenerowane Angole powinny zrobic porzadek przede wszystkim z wlasnymi szkolami. Tylko ostatni idiota i przyglup posyla swoje dziecko do angielskiej szkoly, w ktorej oprocz child abuse i i child neglect nie zachodzi zaden proces nauczania. Angielskie szkoly sa obecnie jedne z najgorszych w calym tzw. rozwinietym swiatku.
  Nic dziwnego, ze sa rodzice, ktorzy domagaja sie odszkodowania.
  Coraz wiecej rodzicow uczy dzieci w domu, bo w szkole oprocz nauki spozywania narkotykow niewiele moga skorzystac.
  Wroble na dachu cwierkaja o angielskim systemie edukacji!!!!!!!! Nawet muzulmany nie maja ochoty na taki crap. Widac bardziej dbaja o swoje dzieci niz cywilizowane Protestanty brytyjskie pana Cromwella!

  http://www.independent.co.uk/student/news/british-education-in-crisis-literacy-and-numeracy-skills-of-young-people-in-uk-among-lowest-in-developed-world-8866117.html

  http://www.theguardian.com/education/2013/oct/08/england-young-people-league-table-basic-skills-oecd

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: