Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Maverick o Co właściwie napisał Mora…
  Maverick o Kreml nigdy się nie naucz…
  Listwa o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Co właściwie napisał Mora…
  UZA o Kreml nigdy się nie naucz…
  revers o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  zorard o Kreml nigdy się nie naucz…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (38 – …
  Kapsel o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Marucha o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Leo o Wolne tematy (38 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (38 – …
  UZA o Polska wzywa do demilitaryzacj…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Raport ONZ: w Polsce nie da się żyć

Posted by Marucha w dniu 2013-10-06 (Niedziela)

Polska wypada dramatycznie słabo w prestiżowych rankingach badających jakość życia osób powyżej 60. roku życia (ranking Global Age Watch przygotowany przez ONZ) oraz zaangażowanie rządów w zapewnianie obywatelom dostępu do edukacji, wymiaru sprawiedliwości, infrastruktury i służby zdrowia (ranking Human Capital Index przygotowany przez World Economic Forum).

Jeśli chodzi o ranking ONZ (Global Age Watch) badający jakość życia osób powyżej 60. roku życia to nasz kraj zajął w nim odległe 62. miejsce (na 91. państw klasyfikowanych). Z krajów należących do Unii Europejskiej Polska zajęła ostatnie miejsce. Wszystko przez fatalny dostęp do opieki zdrowotnej. Zdaniem analityków ONZ rozwój gospodarczy w Polsce nie przekłada się na poprawę jakości życia ludzi starszych, bo nie jesteśmy w stanie zapewnić im godziwej opieki medycznej (pod tym konkretnym względem nasz kraj zajął dopiero 87. miejsce na świecie).

Z kolei w rankingu badającym rozwój kapitału ludzkiego (Human Capital Index) przygotowanym przez Światowe Forum Ekonomiczne Polska zajęła 49. miejsce na świecie. Okazuje się, że to jeden z najgorszych rezultatów wśród państw należących do świata zachodniego. O rozwój kapitału ludzkiego (w znaczeniu zaangażowania danego rządu w zapewnianie swoim obywatelom dostępu do edukacji, wymiaru sprawiedliwości, infrastruktury i służby zdrowia) lepiej od rządu naszego kraju dbają np. rządy Kazachstanu (45. miejsce) i Tajlandii (44. miejsce).

Drogi jak w Mozambiku, koleje jak w Zimbabwe

Skoro mówimy już o rankingach to warto wspomnieć o jeszcze jednym zestawieniu Światowego Forum Ekonomicznego – mianowicie o rankingu konkurencyjności. W kategorii „Jakość dróg lądowych” Polska w 2012 roku zajęła… 124. miejsce. W porównaniu do 2011 roku udało się nam wyprzedzić Mozambik. Uciekła nam jednak Mauretania.

Zdaniem analityków Światowego Forum Ekonomicznego lepsze drogi lądowe niż w Polsce (uwzględniając potencjał i możliwości gospodarcze danego państwa) są w Tanzanii, Zimbabwe, Czadzie czy Ugandzie.

Niestety niewiele lepiej prezentujemy się w innych kategoriach rankingowych dotyczących szeroko pojętej infrastruktury. W kategorii „jakość infrastruktury kolejowej” nasz kraj zajął 77. miejsce na świecie. Ten sam współczynnik osiągnęło Zimbabwe. Lepiej od Polski wypadły takie kraje jak: Bangladesz, Gabon, Vietnam, Liberia czy Pakistan.

Jeśli chodzi o kraje, do których możemy się porównywać w potencjale gospodarczym i rozwoju cywilizacyjnym, to: Hiszpania zajęła 8. miejsce; Litwa – 20. miejsce; Czechy – 23. miejsce; Ukraina – 24. miejsce; Słowacja – 25. miejsce; Irlandia – 31. miejsce; Łotwa – 33. miejsce; Gruzja – 34. miejsce; Węgry – 42. miejsce.

Równie tragicznie sytuacja wygląda jeśli chodzi o jakość infrastruktury lotniczej. Tutaj nasz kraj zajmuje odległe 105. miejsce na świecie. Ten sam współczynnik uzyskała Rosja, jednak wyżej od Polski zostały sklasyfikowane takie kraje jak: Zambia, Bostwana, Tadżykistan, Rewanda czy Kambodża.

Władza niszczy nasz potencjał

Kilka lat temu obiecywano nam, że staniemy się „drugą Irlandią”. W jak niewielkim stopniu te obietnice zostały zrealizowane świadczą rankingi, o których mowa powyżej. Polska, jako kraj o naprawdę sporym potencjale gospodarczym i rozwojowym, staje się światowym skansenem. Obecna władza – prawdopodobnie celowo i z premedytacją – nie wykorzystuje możliwości jakie posiadamy, a jeżeli już coś robi, to tak, aby przy okazji rozwalić połowę firm, które uczestniczą w danym przedsięwzięciu modernizacyjnym (przykład budowy autostrad). Niestety, póki rządzi układ, którego spoiwem są ludzie wywodzący się z PRL, a obecnie reprezentowani przez ekipę powiązaną z Tuskiem, nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianie na lepsze.

Czytaj więcej: Polska: tu się nie da żyć. Łatwiej umrzeć (Gazetaprawna.pl)
Polecam także: Global Competitiveness Report 2012-13 (PDF)
http://niewygodne.info.pl

Komentarzy 26 do “Raport ONZ: w Polsce nie da się żyć”

 1. Rafał said

  mysle ze nie chodzi tu o tzw biede materialna.ale o biede duchowa-beznadzieje,utrate zaufania do innych,braku autorytetów.

 2. Griszka said

  Polska Republika Bananowa.

 3. JO said

  „Obecna władza – prawdopodobnie celowo i z premedytacją – nie wykorzystuje możliwości”

  BEZ PRAWDOPODOBNIE

  Kazdy juz wie, ze JESTESMY OKUPOWANI< DEPOPULOWANI< NISZCZENI

  Nasza ziemia jest przeznaczona Zydom a my i nasze corki jako niewolnicy i worki na sperme Zydowska

 4. Maciej said

  Żyć się da co pokazuje prawie 37 milionów osób, gorzej przeżyć …

 5. Romank said

  Zyc sie da??????
  Panie Maciej….. to dlaczego Polska wymiera?????
  Ja tego nie wymyslilem…nie zmyslam,, jak JOjne z niczego czyli z glowy….czy reszta hasbarskiej Komandy:-))) to pisze Polska prasa i oficjalne dane statystyczne…

  Polska wymiera:
  http://www.rp.pl/artykul/1023894.html

  mamy czyatc , ze da sie zyc????

 6. JO said

  ad.4. Maslo Maslane…, nie ch Pan sie okresli wiec…

 7. Rysio said

  „……..Raport ONZ: w Polsce nie da się żyć…….”

  Da się da, tylko nie trzeba o tym głośno mówić.

  Trzmiele według fizyki nie powinne być zdolne do latania a latają sobie w najlepsze.

  Polacy identycznie jak te trzmiele – nie czytają raportu ONZ – i żyją sobie w najlepsze.

  🙂 🙂 🙂

 8. Guła said

  Nihil Novi – jak powiadają wyedukowani.
  Melchior Wańkowicz w Bitwie o Monte Cassino – co by Naród pamiętał, że w Polsce, Polacy żyją poniżej standardów życia cywilizacji białego człowieka.
  Jak widać; nihil novi.

  Powiada też, Melchior Wańkowicz, że nie zmieni się nic w życiu Polaków dopóki nie zaczną jeść dębowej kory.
  Wyrocznia nie spełnia się. Zamiast zmieniać się, wymierają.

 9. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 3:
  Powstanie Warszawskie ZNISZCZYŁO Granicę Niemiecko-Żydowską na Wiśle. Gdyby Niemcy zbudowali Festung Warschau jako podstawę OPERACYJNĄ frontu Wschodniego, osiedlając tam też sto tysięcy młodych Niemek, to Komintern by Zmienił Front dla zaatakowania USA z Japończykami i Niemcami. Japończycy i Niemcy nie mieli wprawdzie samolotu dla NUKLEARNEGO bombardowania USA, ale Stalin go miał w postaci ciężkiego bombowca MAKSYM GORKI, którym był zdobyty we Lwowie „Józef Piłsudski” dla bombardowania Uralu.
  Broń atomową mieli tylko Niemcy i Japończycy, bo USA po zamordowaniu przez Żydów Tesli mieć jej nie mogli więc bombardowali Japonię TAKTYCZNYMI bombami atomowymi Kriegsmarine. Funkcjonalne STRATEGICZNE bomby atomowe mieli natomiast Japończycy, którzy wyobrażali sobie, że dostaną PIŁSUDSKIEGO, ale po spartoleniu Pearl Harbor bombardowanie USA nie było z Japonii możliwe, natomiast Stalin mógł bombardować MAKSYMAMI Wschodnie Wybrzeże USA japońskimi strategicznymi bombami atomowymi.
  Po aresztowaniu przez Żukowa Generalissimusa za katastrofę II frontu białoruskiego, i zniszczeniu Warszawy, gdzie osiedlenie stu tysięcy Niemek możliwe nie było, sowiecką LOGIKĄ było zdobycie Turyngii, gdyż bombardowania Japonii bombami atomowymi Kriegsmarine nikt nie brał pod uwagę, toteż Stalin WSTRZYMAŁ wojnę z US Air Force dopiero wobec Kapitulacji Japonii – czyli że wojnę dla USA wygrał Wielki Admirał Deniz.
  Ponieważ USA nie zostały wzięte przez Opryczną Iwana Groźnego gambitem, więc trzeba było je wziąć Holokaustem, czemu służyła eksterminacja Polaków, których Sowieci i Niemcy wymordowali – jak mówiono w 1998 r. na I Międzynarodowym Kongresie Oświęcimskim – 16 czy 17 milionów.
  Granicę niemiecko-żydowską na Wiśle i Missisipi zaktualizowano przez rewolucję Solidarnościową i Satelitarną Detekcję Złota, przez co sfinansowano też nową Sowdepię [UE], tylko już nie na marksistowskiej a lasalowskiej technice władzy, czyli nie dyktaturą biurokracji a KORUPCJĄ. Po likwidacji Antysemityzmu przez Holokaust – najgroźniejszy imperializm w Historii – obrona przed kapitałem kryminalnym jest NIEMOŻLIWA.
  Przykładem tego jest, że po zrzeczeniu się przez Jana Pawła II urzędu Nadrabina potrzebna jest budowa Trzeciej Świątyni dla Króla Talmudycznego Filipa Battenberga – przez ODBUDOWĘ Pretorium rzymskiego na Ścianie Płaczu, gdyż tam odbył się proces Jezusa Chrystusa. To Pretorium nazywano idiotycznie Świątynią Salomona, a po nagłośnieniu przeze mnie tego IDIOTYZMU Drugą Świątynią. Winnymi tego szalbierstwa są Czesi, którzy mają Obowiązek REPRESJONOWANIA go: http://www.wandaluzja.com/?p=p_290&sName=jerozolima-do-utraty-zmyslow
  Czesi mogą tym powtórzyć swoje wyczyny w postaci zniszczenia Europy Francuskiej w r. 1919 czy Europy Wersalskiej w r. 1937.

 10. revers said

  wlasnie przed paroma dniami umarl w cywilizowanej hiszpani Polak , jedni twierdza ze zglodu w dniu smierci mila 30 kg wagi inni ze na zapalenie pluc.

  Takich wypadow jest setki czy we Francji, czy innym bogatym zachodzie

 11. Boydar said

  „…Kilka lat temu obiecywano nam, że staniemy się “drugą Irlandią”…” I mamy domyślny żal, że g… z tego.

  Jakiś czas wcześniej, Polska przymierzała się do bycia „drugą Japonią”.
  Obserwując doniesienia prasowe z Fukuszimy, nawet dzieląc je przez 10, dziękuję Bogu, że nic z tego nie wyszło.

  Póki co, módlmy się za Irlandię. Tam podobno też mieszkają katolicy.

 12. Lily said

  Wiecie dlaczego tak jest? Bo Polska jest najbardziej zaz….ym krajem w Europie,

 13. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-wielki-exodus-z-polski-trwa/lm78x

 14. Guła said

  Powstali z martwych?
  Co też ten „penondz” nie potrafi.
  Cuda.
  A kolejki przed instytutem coraz dłuższe. Samych szwedów za sąsiadów będziem mieli.

 15. Prysio said

  W Polsce da się żyć i to bardzo dobrze, tylko lenie nie mają pracy, bo im się nie chce pracować, albo wyjeżdżają do Anglii, Francji czy Ameryki z nadzieją łatwego tam zysku.

 16. Brat Dioskur said

  No ale czy wzieto pod uwage ekcentrykow propagujacych odmienny styl zycia ,gwarantujacy jego przetrwanie bo jego zrodlo ,ze tak powiem , jest niewysychalne?. Chodzi tu o stolowanie sie na smietnikach….Wspominal o tym z entuzjazmem onegdaj WybGaz.

 17. Romank said

  “…Kilka lat temu obiecywano nam, że staniemy się “drugą Irlandią”…” I mamy domyślny żal, że g… z tego.

  Panie Boydar..usunie pan z tego jeden wyraz..i bedzie to doskonale stwierdzenie. nadajace sie na sentencje , epitafia..czy inne plakietki..np bumperstickers:-))
  ….wcale nie chodzi o slowo na g…:-)))))

 18. Romank said

  Radze dobrze zapoznac sie z doskonala analiza:
  Poniewaz autorzy prosza o nieprzedrukowywanie textu podaje link:

  http://myslnarodowa.wordpress.com/2013/03/17/wojna-demograficzna-warunki-bytowe-katastrofa-demograficzna-i-emigracja-polakow-z-ziem-polskich/

 19. Nemo said

  @14 Prysio

  „W Polsce da się żyć i to bardzo dobrze, tylko lenie nie mają pracy, bo im się nie chce pracować, albo wyjeżdżają do Anglii, Francji czy Ameryki z nadzieją łatwego tam zysku.”

  A pan(i)jest posłem czy bankierem,że tak bardzo dobrze mu się żyje?

 20. Brat Dioskur said

  Prysia powinowaty pewnie rozkladal i skladal Okragly Stol …nawet i z tak mikroskopijnych okruszyn ,jakie jeszcze pozbieral mozna bylo spokojnie zalozyc „stara” nowa rodzine…..

 21. bezpartyjny said

  Podejrzewam, że ten czarny pijar jest na zamówienie. Tylko na czyje ? I jaki ma cel ? Podejrzewam, że zainteresowanymi mogą być Niemcy (chcą przejąć pełną kuratelę nad tym „głupim” narodem, który nie potrafi się rządzić, żydzi ( chętnie już jawnie zajęliby stanowisko głowy), Również widzę wielu innych zainteresowanych, którym rozpowszechnianie takich informacji .jest z rozmaitych względów bardzo na rękę.

 22. anatom said

  prysio spieprzaj dziadu do jarka katynskiego.

 23. Rysio said

  Prysio też powinien wyjechać za granicę – nie musiał by się wtedy tak męczyć.

  Za granicą z marszu dostał by robotę łatwą, lekką, przyjemną i duuuużo płatną w branży marketingowo-biologicznej.

  Musiał by tylko, komu trzeba swój zad wystawiać.

  Fuj!

 24. revers said

  A jak juz werteranem, kombatantem bedziesz i staniesz pod pomnikiem to zajmie sie toba nowa policja w przodujacych demokracjach to „norma”, a do tej normy wszyscy pchaja sie, tubylcy tez

 25. Rysio said

  Nie podniecaj się Reverse tak bardzo werteranmi i kombatantami.

  Wszyscy oni byli dobrowolnymi sługusami parchów u koryta.

  Ci tzw. weterani, dawno już się zużyli, są do niczego nieprzydatni, no i ostatnio zaczęli za bardzo brykać.

  A więc amerykańskie parchate władze zadecydowały aby ponownie poszczuć młodych sługusów w kostiumach rządowych na tych starych, zużytych.

  Powtarza się to zresztą, regularnie co kilkadziesiąt lat.

  Obecni weterani z II wojny światowej (jako młodzi żołnierze) rozganiali pod dowództwem Generała Douglasa MacArthura ( wtedy majora ) w 1932 roku żołnierzy/weteranów Generała Smedleya Butlera z I wojny światowej.

  A teraz spotyka ich po prostu to samo co poprzedników.

  http://en.wikipedia.org/wiki/Bonus_Army

  PS. A za kilkadziesiąt lat, ci obecnych młodzi rozganiający też będą rozganiani.

  🙂

 26. Re: Artykul
  Co gwarantowal nam „jewropejski kolchoz”…
  (skopiowalem ze strony: http://ojczyzna.pl (forum dyskusyjne z 2004 roku)

  Autor: jasiek z toronto
  Data: 27-01-04 05:08

  Oto tylko niektore „brukselskie gwarancje” o lepszej i wspanialej
  „przyszlosci” dla Narodu Polskiego, ktore beda sfinalizowane po 1 maja 2004 roku, to:

  1) Calkowite przejecie calego majatku narodowego wypracowanego rekami Polakow.

  2) Calkowita likwidacje (eksterminacje) dzieci narodzonych z wadami fizycznymi i psychicznymi

  3) Gwarantuje likwidacje osob niezdolnych do pracy (niezdolnych do placenia podatkow unijnych) – czyli osoby po-produkcyjne lub osoby z wadami fizycznymi i psychicznymi.

  4) Gwarantuje odpowiednia wysokosc podatkow glownie od nieruchomosci prywatnych i podmiotow gospodarczych, ktore maja na celu doprowadzenie do ich likwidacji a wlascicieli wyrzucic na ulice.

  5) Gwarantuje zakaz demonstracji, strajkow i innych protestow na terenie brukselskiego „landu” poprzez europejskie sily „szybkiego reagowania”

  6) Gwarantuje niezwloczna likwidacje wszelkich rozglosci i redakcji, ktore rozglaszac beda wiadomosci politycznie niepoprawne sprzeczne z „nieomylna” polityka Brukseli…

  7) Gwarantuje wysokie kary za wszelka dodatkowa produkcje zywnosci (nielegalnie sprzedana), ktore doprowadza do calkowitej likwidacji (niewyplacalnosci) kazdego gospodarstwa rolnego.

  8) Gwarantuje totalna elektroniczna kontrole kazdego producenta zywnosci, maszyn, odziezy, energii, i innych, ktorzy zdobyli „europejska licencje” na produkcje.

  9) Gwarantuje wysokie oplaty za korzystanie z drog publicznych, parkingow – czyli wszystkie komunikacyjne oplaty wchodzace do brukselkskiej kasy.
  (lacznie z ubezpieczeniem wszelkich pojazdow)

  10) Gwarantuje zmiane jezyka z polskiego na urzedowy jezyk niemiecki lub angielski na terenie „landu” (generalnej brukselskiej gubernii)

  11) Gwarantuje elektroniczne podsluchy na wszystkie polaczenia tele-komunikacyjne i kontrole sieci Internetu.

  12) Gwarantuje niezwloczne „odosobnienia” dla osob o odmiennym pogladzie od brukselskiego – „ogolnie przyjetego”…

  13) Gwarantuje wysokie oplaty za (lekarstwa rowniez) uslugi medyczne i laboratoryjne w uprzednio sprywatyzowanych klinikach.

  14) Gwarantuje wysokie i obowiazkowe ubezpieczenia od wlascicieli i osob zatrudnionych w prywatnym sektorze produkcyjnym i uslugowym.

  15) Calkowita likwidacje wszystkich polskich ustaw, dekretow i umow ustanowionych przez polski Sejm i Senat i zastapienie ich bezwzglednym prawem unijnym.

  16) Calkowita likwidacje polskiego rzadu i zastapieniem go europejskimi regionalnymi komisarzami jako wladzy wykonawczej na terenie „landu”.

  17) Gwarantuje likwidacje kosciolow katolickich lub zamiane ich na inne obiekty o bardziej ekonomicznej przydatnosci (oplacalnosci), czyli Krzyze do kieszeni marynarek…

  18) Przepisy i ustawy w europejskiej konstytucji gwarantuja ucieczke z Polski za chlebem conajmniej 3 miliony mlodych, wyksztalconych i zdolnych do pracy Polakow.

  19) Gwarantuje przejecie wlasnosci na Ziemiach Zachodnich wszystkich poprzednich wlascicieli bez wzgledu czy obecni wlasciciele posiadaja akt wlasnosci, akt nadania czy akt dzierzawy.

  20) Gwarantuje redukcje Narodu Polskiego do liczby nie wiekszej niz 12-15 milionow obywateli.

  ======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: