Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Nowa metoda in vitro: dziecko owocem zabójstwa dwóch innych dzieci

Posted by Marucha w dniu 2013-10-07 (Poniedziałek)

Bioetyk, dr Helen Watt ostro skrytykowała najnowszą metodę klonowania embrionów, z których mają narodzić się zdrowe dzieci. Metoda tzw. mitochondrialnego transferu już wkrótce może być wykorzystywana w Wielkiej Brytanii jako kolejna ulepszona technika in vitro.

Naukowcy, którzy są zaangażowani w tego typu badania snują wizje o tworzeniu dzieci wolnych od chorób dziedzicznych, które będą miały materiał genetyczny pochodzący od trzech dawców.

W tej chwili badania nad nową metodą zapłodnienia pozaustrojowego prowadzone są w USA, w Chinach i w Wielkiej Brytanii.

Zgodnie z instrukcją „Donum Vitae” wydaną przez Kongregacją Nauki Wiary w 1987 r. każdy typ badań na embrionach jest nieetyczny. Badania takie powinny być zaniechane. Instrukcja stwierdza: „Badania medyczne powinny powstrzymywać się od zabiegów na embrionach żywych, chyba, że mamy pewność moralną nie wyrządzania szkody ani życiu, ani integralności płodu i jego matce, pod warunkiem, że dobrze poinformowani rodzice wyrazili zgodę na taką interwencję.

Wynika z tego, że każde badanie, nawet jeśli byłoby jedynie zwykłą obserwacją embrionu, stałoby się niegodziwym ze względu na użyte metody czy spowodowane skutki, jeśli zawierałoby niebezpieczeństwo dla życia lub integralności embrionu”.

Embriologia uczy, że ludzki embrion od samego początku istnienia do ośmiu tygodni staje się konkretną dziewczynką lub konkretnym chłopcem z unikalnym kodem DNA. Katechizm Kościoła Katolickiego podkreśla, że „życie ludzkie musi być szanowane i chronione w sposób absolutny od chwili poczęcia, a produkcja ludzkich embrionów, przeznaczonych do wykorzystania jako materiał biologiczny, jest niemoralna.

Nowa technika ma na celu pomóc kobietom zagrożonym przekazywaniem choroby mitochondrialnej (tj. grupy chorób spowodowanych mutacjami komórek) poprzez usunięcie wadliwych genów z ich komórek jajowych i wszczepienie w to miejsce komórek innej kobiety.

W rezultacie mają powstać genetycznie zmodyfikowane dzieci, które będą przekazywały te zmiany następnym pokoleniom, co samo w sobie jest ryzykowne. Technika ta jest nieetyczna. Zakłada m.in. istnienie trzech potencjalnych rodziców, z których jeden jest całkowicie wykluczony z rodzicielstwa.

Zdaniem dr Helen Watt, starszej pracownik naukowy w Centrum Bioetyki Anscombe w Oxford, technika ta jest pod każdym względem niedopuszczalna. Jest to forma klonowania embrionów, która prowadzi do niszczenia jeszcze większej liczby potencjalnych istnień ludzkich niż czyni się to w dotychczas stosowanej metodzie in vitro. W ten sposób utworzone dziecko, które przyjdzie na świat, będzie klonem nawet nie rodziców, ale „prekursorów” genetycznych, którzy zginęli, bo pobrano od nich „części zamienne” dla utworzenia innej istoty ludzkiej.

Dziecko takie będzie owocem zamierzonego zabójstwa dwóch innych istot ludzkich, które pozostawią po sobie dziedzictwo w jego komórkach. Świadomość ta będzie straszna dla utworzonego w ten sposób człowieka.

Dr Watt uważa, że katolicy powinni informować o tych niegodziwych eksperymentach i przeciwdziałać ich praktykowaniu. Zwłaszcza młode kobiety proszone o oddanie swoich komórek jajowych powinny mieć świadomość, jak bardzo destrukcyjna jest nowa metoda zapłodnienia pozaustrojowego.

Źródło: CNR, AS.
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 6 do “Nowa metoda in vitro: dziecko owocem zabójstwa dwóch innych dzieci”

 1. Patrzac na dzisiejszym swiat szczycący się takim postępem i wyśmiewający się ze średniowiecza jako z czasów barbarzyńskich i zacofanych, zastanawiam się kto tu naprawdę jest większym barbarzyńcą: człowiek współczesny czy średniowieczny.

 2. Jan said

  Ad 1
  Tu nie trzeba się zastanawiać. Człowiek wierzący w średniowieczu dobrze rozumiał cel swego życia. Co innego dzicz bezbożna tamta i obecna to to samo, tylko przejawy barbarzyństwa nieco inne.

 3. Gość said

  ad 1i2
  Poezja średniowieczna była głęboka, miała bogactwo nie tylko formy, ale i treści. Przenośnie, porównania wymagały wiedzy i wykształcenia. Dzisiejsze słowo pisane jest ubożuchne, prymitywne, czasem wręcz grubiańskie i…współczesność, która „wydaje takie owoce” używa nazwy średniowiecza jako synonimu ciemnogrodu, jest nie tylko żałosna, ale i śmieszna. Dzisiejsi ludzie mają małą wrażliwość, latami ją tępiono, stąd wynika współczesna bezbożność i prymitywne okrucieństwo, które nazywa się „elegancko” np. planowanie rodziny, czy troska o „godną” śmierć!

 4. Jan said

  AD 3.
  Zgadza się. Ale nie tylko poezja, weżmy pod uwagę malowidła gotyckie czy architekturę.Średniowiecze to najbardziej zakłamany okres w dziejach, wiadomo dlaczego.

 5. Fran SA said

  To zadna ‚nowa’ metoda.
  Stara metoda, starannie ‚ulepszona’.

  Ta metoda mieszania embrionow – i do tego roznych gatunkow- bardzo nam sie przyda w potwierdzeniu, ze Darwin mial racje:
  Zarowno czlowiek pochodzi od malpy, jak i malpa od czlowieka.
  I wracamy do epoki malpoludow.

  Takie krzyzowki embrionalne moga byc bardzo pozyteczne.
  Jeden tydzien bedzie mozna pokazywac za takiego invitrala za pieniadze w zoo, a w drugi tydzien bedzie robil za darmowa sile robocza.
  Bedzie mial wszczepione chipsy, zeby nie uciekl.

 6. Brat Dioskur said

  U Brytoli nowy zwyczaj ,naturalnie tolerowany przez Prawo,pewnie w Polsce paliglupy az cmokaja z zachwytu a Czubaszkowa pewnie sobie pluje w brode ,ze nie wybrala takiego wariantu. Mianowicie mozna mordowac( w nowomowie :abortowac) nienarodzone dziecko jak sie mamusi nie spodoba jego …plec !Ponoc bambusy masowo zycza sobie syna wiec w angielskich klinikach „skrobanie” odchodzi na calego.

Sorry, the comment form is closed at this time.