Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o „Bajecki”
  Bezpartyjna o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Greg o Wolne tematy (70 – …
  konfuzjusz o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Bezpartyjna o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Jacek o Schizofrenia fotowoltaiczna
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  Ale dlaczego? o Demokracja bezludna i inne cud…
  konfuzjusz o Białoruska elektrownia jądrowa…
  UZA o Covid-19 to dopiero wstęp. Będ…
  Sebastian o Polska – kraj stanu wyjąt…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (70 – …
  Marucha o Dziwne i najciekawsze choroby…
  Andzia o In statu nascendi
  50% slavic + 20% bal… o Dziwne i najciekawsze choroby…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 557 obserwujących.

Orban: Europa powinna wrócić do tradycyjnych wartości i zdrowego rozsądku

Posted by Marucha w dniu 2013-10-11 (Piątek)

Victor Orban przedstawił wizję naprawy, a właściwie „odnowy” Europy, która zakłada powrót do tradycyjnych wartości i zdroworozsądkowej gospodarki rynkowej.

– Węgry stanowią prawdziwe laboratorium. Próbujemy znaleźć właściwe odpowiedzi na wyzwania współczesnego świata, oparte na tradycyjnych wartościach – powiedział węgierski premier w Królewskim Instytucie Spraw Międzynarodowych w Londynie.

Węgierski polityk został zaproszony do Chatham House, jednego z najważniejszych brytyjskich think-tanków, zajmującego się analizą spraw międzynarodowych. 9 października zaprezentował tam wizję przyszłości swojego kraju i Europy z punktu widzenia pragmatycznego polityka. Podkreślił, że jego rząd cieszy się powszechnym poparciem społecznym, dlatego znacznie łatwiej jest mu przeprowadzać głębokie reformy strukturalne, które mają się przyczynić do odnowy kraju. Jednocześnie dawał sugestie, jak mogłaby się zmienić Unia Europejska.

Orban zauważył, że jeszcze w czasach, kiedy jego kraj starał się o akcesję do UE „obserwował strukturę pełną optymizmu i wiary w siebie”. Teraz widzi coś przeciwnego: „niepewną Unię Europejską bez jasnej wizji na temat swojej przyszłości”.

Węgierski polityk tłumaczył, że Węgrzy nie chcą – inaczej niż Brytyjczycy – opuścić UE. Dla jego narodu „Unia jest synonimem Zachodu”. – To jest między innymi jeden z głównych powodów, dlaczego przywiązujemy pozytywne uczucia do UE, do Anglosasów, niezależnie od rozwoju niektórych kontrowersyjnych zdarzeń– mówił. – Kto byłby na tyle szalony, aby finansować system taki jak ten? – kontynuował.

Orban proponuje jednak całkowitą odnowę struktury, a nie chwilowe zażegnanie kryzysu. Stwierdził: – Lepiej uznać, że nie możemy żyć tak, jak żyliśmy do tej pory. Mówiąc bardzo prosto: nie można żyć ponad stan.

Przypomniał, że ludność europejska stanowi 8 proc. ludności świata. Europa wytwarza 25 proc. światowej produkcji, ale wydaje na cele socjalne 50 proc. wszystkich wydatków na świecie. Ponadto całkowite zadłużenie 28 państw UE wynosi 11 bln euro, roczna spłata tej kwoty wraz z odsetkami – to ponad 2 bln euro. Państwa członkowskie UE „produkują” dziennie około 1,2 mld euro nowego długu.

„Kto byłby na tyle szalony, aby finansować system taki jak ten?”

Premier Węgier stwierdził kategorycznie: – Powinniśmy zachęcać rodziny i całe społeczności do zmiany strategii życiowych. To musi być zrealizowane, czy nam się podoba, czy nie. Iluzja społeczeństwa opartego na systemie kosztownych uprawnień socjalnych jest skończona. Brzmi to brutalnie. Ale też prowadzi do zasadniczego pytania: czy europejska elita polityczna jest na tyle odważna, aby być uczciwą i powiedzieć o tym społeczeństwu?– pytał Orban.

Następnie dodał: – I tu dochodzimy do konieczności powrotu do tradycyjnych wartości, których przykładem jest uczciwość. Bez uczciwości nie tylko nie będziemy w stanie przezwyciężyć kryzysu, ale też nie będziemy w stanie zadać sobie właściwych pytań.

Orban zauważył także, że o ile państwa strefy euro są niejako zdeterminowane do przyjęcia wspólnego budżetu, wspólnej polityki podatkowej i wspólnej polityki społecznej, to jednak kraje, które pozostają poza tą strefą, powinny mieć prawo do wyboru własnych rozwiązań ekonomicznych i politycznych. Chodzi o to, by kierować się zasadą zdrowego rozsądku. – Po prostu trzeba przestrzegać tego, co zdrowy rozsądek dyktuje: ta sama polityka gospodarcza z pewnością nie będzie odpowiednia dla Wielkiej Brytanii, Szwecji i Węgier. Tak więc, zamiast ideologii i dogmatyzmu, musi być uznana i szanowana duża różnorodność w tym zakresie. – mówił Orban.

„Pojęcie narodu wciąż istnieje”

Orban dodał, że uznanie prawa innych członków UE do stanowienia o własnej polityce ekonomicznej zakłada z kolei uznawanie praw narodów. – Mimo że jesteśmy otwarci, mamy wolny handel zorientowany na przyciąganie inwestycji, wciąż istnieją gospodarki krajowe. A to prowadzi nas do wniosku o ogromnym znaczeniu: pojęcie narodu wciąż istnieje, jest ono wciąż aktualne– argumentował węgierki polityk.

W dalszej części przemówienia Orban odniósł się do zielono-lewicowego spisku w Europie przeciwko narodom. Stwierdził: – Cóż, moje rozumienie tej sytuacji jest nieco inne. Konspiracja wymaga tajemnicy. A ja myślę, że to, co dzieje się teraz w Europie jest całkowicie otwartym czerwono-zielonym atakiem na tradycyjne wartości: przeciwko Kościołowi, przeciwko rodzinie, przeciwko narodowi.

– Oczywiście szanujemy prawo do wolnej debaty dotyczącej kwestii przyszłości chrześcijaństwa i Kościoła, ale pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnego mądrego Anglika: «Możemy mieć elementarne wątpliwości co do przyszłości chrześcijaństwa, ale z pewnością nie jest zadaniem polityków jego unicestwianie». Szczególnie, że w naszym rozumieniu, demokracja europejska opiera się na chrześcijaństwie. Antropologicznymi korzeniami naszych instytucji politycznych jest imago Dei, które wymaga bezwzględnego szacunku dla człowieka – dodał.

Nie imigracja, ale polityka prorodzinna

Orban skrytykował politykę imigracyjną, uznając, że odpowiedzią na demograficzne problemy Europy powinna być polityka prorodzinna. – Społeczność, która nie jest w stanie zapewnić ciągłości biologicznej, nie tylko nie przetrwa, ale i nie zasługuje na to, aby przeżyć. Imigracja nie jest odpowiedzią. To podstęp, blef. Większość krajów europejskich – w tym także mój – cierpi z powodu niżu demograficznego. Musimy przyznać, że demograficznie motywowana polityka rodzinna jest niezbędna i uzasadniona – powiedział.

Węgierski polityk krytykując państwo opiekuńcze stwierdził: – Lepiej uznać, nawet jeśli jest to trudne, że koncepcja państwa opiekuńczego jest skończona. Zamiast tego, powinniśmy starać się budować państwo workfare (państwa zachęcające lub skłaniające do pracy – przyp. red.).

Orban dodał, że takie państwo budowane jest na Węgrzech. Wprowadzono tam szereg zmian strukturalnych polegających na zniesieniu dawnego, skomplikowanego systemu podatkowego. Zastąpiono go nowym systemem prorodzinnym, który honoruje tych, którzy chcą pracować, albo zatrudniać więcej ludzi i którzy są gotowi rodzić, i wychowywać więcej potomstwa.

Węgry wprowadziły 16 proc. stawkę podatku od dochodów i 10 proc. stawkę dla małych i średnich firm. Orban przekonywał, że wbrew temu, co się twierdzi powszechnie, wprowadzanie korzystnych zmian dla podatników jest możliwe nie tylko w okresie prosperity.

Zauważył także, że jego kraj ustanowił najbardziej elastyczny kodeks pracy w Europie. Rząd zrestrukturyzował system szkolnictwa wyższego i kształcenia zawodowego w taki sposób, by sprostać wymaganiom firm. Cały czas kontynuuje się walkę z biurokracją. Dzięki tym wszystkim zmianom, Węgrom udało się stawić czoła wyzwaniom, przed którymi stoi Europa. Między innymi zredukowano zadłużenie państwa, poprawiono konkurencyjność, wprowadzono w miarę stabilny system socjalny, wzmocniono pieniądz itp. Zwiększono liczbę podatników z 1 mln 800 tys. do 4 mln obecnie.

Orban stwierdził, że Europie potrzeba prawdziwego przywództwa, opartego na mądrej wizji, w której naczelne miejsce zajmą tradycyjne wartości. Uczciwość i zdrowy rozsądek powinny skłonić europejskich polityków do budowy państwa workfare, broniącego rodziny i ludzi uczciwie pracujących.

Agnieszka Stelmach
http://www.pch24.pl/

Komentarzy 27 do “Orban: Europa powinna wrócić do tradycyjnych wartości i zdrowego rozsądku”

 1. Tomasz said

  Orban pojechał tłumaczyć się swoim panom którzy mogli czuć się zaniepokojeni.

  „całkowite zadłużenie 28 państw UE wynosi 11 bln euro, roczna spłata tej kwoty wraz z odsetkami – to ponad 2 bln euro. Państwa członkowskie UE „produkują” dziennie około 1,2 mld euro nowego długu.”

  Oczywiście dogmat o tworzeniu państwowego (publicznego) pieniądza przez prywatny kartel bankowy pozostał nienaruszony. Orban tego tabu nie naruszy, Węgry mogą być bezpieczne.

  „jego kraj ustanowił najbardziej elastyczny kodeks pracy w Europie.”

  Hołota – do roboty! Jak nie ma miejsc pracy to je sobie wymyślcie 🙂

 2. Romank said

  Panie Tomasz… pokaze panu pewna sztuczke, z zakresu iluzji..optyczno- intelektualnej: prosze obejrzec ten filmik:

  OK..teraz patrzac na te wiezowce z papieru, uzmyslowi sobie pan dokladnie, ze ta sterta papieru jest dlugiem….OK…
  Teraz wyobrazi sobie pan, ze ta sterta papieru znika….szast prast…nie ma….
  Bo process upadlosci, czyli bankrupcja …..to nic innego, tylko legalne zwolnienie dluznika ze zobowiazania wobec wierzyciela…..
  Co pan widzi????
  W USA widzi pan Statue Wolnosci, wiezowce Manhattanu, ruch New Yoprk i reszte….czyli do kladnei to co jest w blasku nowego wschodzacego slonca….
  Co panb zobaczy w Polsce…..dokladnie to samo ..czyli tyliko to co jest…..
  Teraz co pan slyszy?????
  Szloch????a to szloch wierzycieli:-))))))ktorzy tez znikna.. ale niestety tylko w….. USA:-))))))

 3. Krzysztotof P said

  Jezeli DLUG jest w i r t u a l n y ( pieniadz wyplukany z powietrza) to oczywistym jest ze DLUZNIK moglby uznac go za NIEBYLY ! Jeden ruch reki…NI MA GO..dlugu i odsetek „skladanych” czyli LICHWY ZABIJAJACEJ NARODY. Czy TO zechacial nam Pan powiedziec p.Romanie?
  Jest tylko jedno „ale” – KTOZ PODSKOCZY LICHWIARZOM, skoro maja za soba cala MOC nacisku od szantazu, poprzez ekonomie z piekla rodem, wojsko, mafie, meRdia etc? Powiadaja ze malenka Islandia sie postawila/ znam ten przyklad/ ale to przeciez niezatapilany lotniskowiec Ameryki…i w sumie na obrzezach Swiata.
  No to nasi Bratankowie, Wegrzy? Wolne zarty…oni tylko straja sie zmienic niektore prorogatywy zarzadzania by sie WZMOCNIC, uniezaleznic od glupot gospodarczych ( a to i tak daje wieksza mozliwosc SPLAT wierzycielom, Stad wlasnie- NIE interweniuja BRUTALNIE.

  Inna sztuczka pieniezna. Skoro Narod ( obojetnie jaki) DLAWI sie i ZARZYNA by splacic Bankstersow…co JEST GLOWNĄ PRZYCZYNA lokalnej BIEDY ..to czy nie lepiej by bylo dla rzadzacych uwolnic ludzi od ZDZIERSTWA PODATKOWEGO…a z pozyczonych wciaz pieniedzy / i tak czy siak wciaz zaciagaja kredyty !!/ OPLACAC ADMINISTRACJE i inne agendy bedace w gestii Rzadu?

  Ja tak sobie tylko mysle? heeee?????

 4. przemądrzałe bydlę said

  Jakby ktoś jeszcze nie znał tego wykładu dr-a Ratha, to naprawdę warto poświęcić godzinkę:

 5. Boydar said

  „… Artykuł 49 Konwencji Wiedeńskiej z 1986 r. dotyczący nieprawidłowości mogących doprowadzić do anulowania umowy kredytowej mówi: „Jeżeli państwo zostało nakłonione do zawarcia traktatu drogą oszukańczego postępowania innego państwa lub międzynarodowej organizacji negocjującej, państwo to może powołać się na oszustwo jako unieważniające jego zgodę na związanie się traktatem.”

  Dwadzieścia dwa lata później 2 grudnia 2008 r. prezydent Ekwadoru Rafael Correa* odmówił spłaty 11 mld euro długów zagranicznych stosując koncepcje odmowy spłaty „niemoralnego długu” zaciągniętego przez poprzednie rządy na drodze korupcji. Rafael Correa podjął decyzję unieważniającą narodowe długi uważając je za nielegalne, gdyż ich zaciągnięcie „łamało konstytucję, aby uciskać naród”. Do konstytucji Ekwadoru wprowadzono nową zasadę, która mówi, że legitymowane przez prawo może być tylko to, co służy społeczeństwu.

  Korporacje przemysłu bananowego United Fruit Company oraz Del Monte & Associates “za niewolnictwo i zbrodnie przeciwko ludzkości”, zostały znacjonalizowane. Cały przemysł bananowy tego największego na świecie eksportera bananów znalazł się w rękach państwa. Dodatkowo The United Fruit Company zostało zobowiązane do zapłaty odszkodowania 6 mld dolarów za polityczną korupcję i wyrządzone szkody.

  W odwecie Dominique Strauss-Kahn, ówczesny dyrektor zarządzający Międzynarodowego Funduszu Walutowego oświadczył „Ten kraj jest izolowany” proponując wymazanie Ekwadoru z listy krajów cywilizowanych.

  Na tą próbę wywierania nacisku na Ekwador odpowiedział prezydent Wenezueli Hugo Chavez proponując darmowe dostawy do Ekwadoru ropy i gazu przez10 lat. Prezydent Brazylii Lula ogłosił darmowe dostawy do Ekwadoru 100 ton dziennie pszenicy, soi, ryżu, owoców dopóki kraj nie opanuje kryzysowej sytuacji. Argentyna zaofiarowała 3% swojej produkcji wołowiny za darmo.

  Prezydent Bush zapowiedział że Stany Zjednoczone dla zabezpieczenia amerykańskich interesów w Ekwadorze są gotowe do „opcji militarnej”.

  Firma prawnicza reprezentująca rząd Ekwadoru, opłacona przez rząd brazylijski Goldberg & Goldberg przedstawiła opinię, że dla działań Ekwadoru znajduje się prawniczy precedens, który podpisał w 2003 r. osobiście George Bush. W trakcie inwazji na Irak USA anulowało przez zastosowanie koncepcji „niemoralnego długu” długi w wysokości 250 mld euro które pozostawił rząd Saddama Husseina. Bush kwestionując decyzję Ekwadoru delegalizuje swoją własną decyzję i naraża skarb USA na wypłatę 250 mld euro z odsetkami. Obama, który już wtedy był prezydentem elektem, poprosił Busha o zaniechanie kontynuowania tej sprawy…”

  za http://www.komentarzpolityczny.com.pl/blog/niemoralne-dlugi-czesc-i-ekwador/

  Artykuł stary, ja nie wiem jak się sprawy mają obecnie, ale „… dał nam przykład Bonaparte , jak zwyciężać mamy …” tego Francuza, tez bym chętnie wyekspirował, ale to potem

 6. revers said

  europa wraca ale z szatansko masonskimi znakami ostatnio na watykanskich monetach

  tu odwrocona litera J na L nie Jezus a Lezus.

  ale byly tez i obrazki-reprodukcje rozdawane w kosciolkach z odwronymi krzyzami, z podobizna malpy na krzyzu, niezorganizowanymi ludzmi trzymajacymi bialo-czerwone szarfy i klekajace przed niewidzialna dla nich G wladza.

 7. Plausi said

  UE, bez uczciwości i rozsądku

  wg. Orbana. Za to „UE „produkują” dziennie około 1,2 mld euro nowego długu”

  w taki oto sposób, na przykładzie Grecji.

  Cyż nie jest to zgodne z założonym celem ?

 8. Krzysztotof P said

  Ha, skoro sa PRECEDENSY wyzej wymienione, to JAKAKOLWIEK PARTYJA W POLSCE ( p o w a z n a ) powinna na swoch sztandarach wypisac

  ” Z chwila objecia wladzy, WSZELAKIE zobowiazania platne POLSKI wobec grandziarzy finansowych – uznajemy za NIEBYŁE – albowiem zostały nam narzucone w drodze szantazu, nacisku Miedzynarodowego, oraz servilizwu skorupowanej wladzy poprzednich ekip.”.

  NO, a pozniej tylko przygladamy sie np. PiS-owi ????

  KONIA Z RZEDEM TEMU KTO Z OBECNIE BRYLUJACYCH NA SCENIE LIDEROW PARTII TO UCZYNI !!!!

  Ps. Pytanie pomocnicze; czy i MY moglibysmy liczyc na Miedzynarodowa Solidarnosc jak mialo to miejsce w sprawie Ekwadoru?

 9. dziadek said

  Orban wie co dla Wegrow dobre jak i dla wegierskich ickow , potrafi jednych i drugich trzymac na smyczy.

  ALE CO PTRAFIA TACY WODZOWIE W POLSCE JAK TUSK,KACZYNSKI,PALIKOT LUB INNY WYLENIALY PRZEDSTAWICIEL ZLOBU PARTYJNEGO, W DODATKU STARY WYJADACZ Z CZERWONEJ KARCZYMY,KIEDY TO ONI WSZYSCE Z TEJ SAMEJ WYLEGARNI SWIATOWEJ CHOC O ROZNEJ PRZEGLOSCI I SPRYCIE OSOBISTYM !

  PARTIE PRECZ A NIE DO RZADOW !
  WYBRAC RZADY BEZPARTYJNYCH !

  JEWRO-KOLCHOZ
  ROZWIAZAC !

  POLSKA DLA POLAKOW !!!

  LICHWIARZE DO PIEKIEL !

 10. revers said

 11. Danuśka said

  Może Orban to nawrócony człowiek? dlatego trzeba go wspierać w tworzeniu tego co dobre ale też trzeba go bacznie obserwować i pamiętać, że studiował na Oxfordzie jako stypendysta fundacji G. Srosa? http://pl.wikipedia.org/wiki/Viktor_Orb%C3%A1n
  Oby to nie chodziło tylko o skanalizowanie. Patriotycznych porywów ludności węgierskiej i sprawowanie nad nimi kontroli? Sam nie wiem co o tym człowieku myśleć. Po owocach go poznamy. Jak zlikwiduje chory system finansowy produkcji węgierskiej waluty przez prywatną mafię? Uznam, że jest to ten właściwy człowiek?

 12. Catolik said

  Po lacine Lessus = pogrzebowy lament

 13. Joe said

  Po tym co sie stalo poza kontrola bankstersow w Ameryce Poludniowej…postanowili prawdopodobnie zrobic wlasny instytut
  z eksperymentem kontrolowanym na Wegrach….gdzie ich idol Soros ma 100% kontrole.Przypomina mi to pewien eksperyment z przed lat jak moj amerykanski przyjaciel zeglarz dostal 1/2 miliona dol od jakiegos instytutu psychiatrycznego w Izraelu…zeby dokona podrozy dookola swiata z czterema zalogantami…dwoma Zydami i dwoma Palestynczykami i oczywiscie prowadzic osobny dziennik pokladowy dotyczacy tylko…relacji pomiedzy nimi.

 14. Tadeusz. said

  Koczująca nacja „zapętlila’ się, przerywnik: http://www.dailymotion.com/video/x15umyv_przerywnik_news.

 15. odkurzacz said

  @1

  Będziemy odzyskiwać miejsca pracy. Inna opcja jest nierealna.

 16. Boydar said

  Jest tak, jak pisze Pan Joe, przestańmy się łudzić. Owszem, Bracia Węgrzy wymodlili, jest światełko w tunelu, śruba kilka obrotów się cofła (pisze się cofnęła ?). Ale to tylko skala eksperymentalna, i w ściśle zakreślonych ramach. Muszą walczyć i modlić się dalej, i więcej.

 17. Amadeus said

  Ad 4 Przemądrzałe Bydlę

  To nie tylko epidemia nowotworowa o której mówi ten dr. Rath.
  Ale cały system szczepionkowy.
  Szczepią dzieci nowo narodzone aż 6 szczepionkami na raz. Jak wiadomo w szczepionkach jest rtęć i inne szkodliwe związki chemiczne. Jak organizm dziecka nie zostanie zniszczony od razu i dziecko nie stanie się niepełnosprawne fizycznie, a najczęściej umysłowo (coraz większa ilość dzieci autystycznych po szczepieniach) to taki młody człowiek i jego zdrowa i nowo budowana immunologia zostaje przez szczepionki zniszczona i organizm nie może już się naturalnie bronić przed rożnymi chorobami.
  To także- fakt- wchodzi w dziedzinę farmaceutyczną i na tym także te firmy farmaceutyczne zarabiają krocie. To o czym mówił ten dr. Rath.
  Po co szczepić dzieci na choroby kiedy te dzieci nie będą miały styczności z nią? A nim mogą mieć z nią styczność to minie wiele lat i ta szczepionka nie będzie już działać i trzeba między czasie tą truciznę dawać systematycznie co jakiś czas. I następuje znowu degradacja immunologiczna organizmu. I tak dalej, i tak w kółko.

  Do tego wszystkiego doprowadza masoneria. W tym wykładzie nie padło to słowo. Ale ona jest w cieniu i tym wszystkim steruje. Ci ludzie to masoni.
  Masoneria to nie jedna firma i jakaś jedna grupka ludzi z jednej dziedziny zainteresowania czy wiedzy.
  To organizacja która skupia cztery główne ośrodki jakby to nazwać władzy:
  1) Władza państwowa
  2) Władza medialna
  3) Władza nad pieniądzem czyli bankowość
  4) Władza nad zdrowiem człowieka

  To wszystkie władze dają całkowitą kontrole nad człowiekiem, od zdrowia po funkcjonowanie w państwie, finanse/ zarobki po władze nad myślą czyli odpowiednio wyprany umysł co jest zasługą mediów wiadomego pochodzenia i szkół i uczelni które są uzależnione od władzy państwowej i także pośrednio od medialnej.
  I wszystkie te władze się na wzajem wypełniają i wspierają.
  Całkowita władza.

 18. Romank said

  Przepraszam panie Krzysztofie,,ale moja panu odpowiedz zostala usunieta..trudno mi dociec z jakiego powodu… Nie bede wierzgal przeciw oscieniowi:-))))

  Nic Panu nie usuwałem – admin

 19. Griszka said

  Romek K rozmawia z anonimowymi ksywkami ? Czyzby pelnoobjawowa schizofrenia jak u tow. Pytla ? Przeciez pitoliles, ze za pseudonimami zawsze ukrywa sie jakas agentura… Powinines ich wpierw wylegitymowac a potem w miejscowej komorce ADL sprawdzic czy nie figuruja tam jako antysemici.
  Albo ich dopisac, jesli nie padaja na kolana na dzwiek slow „Drugi Sobor Watykanski”, jak Foxman przykazal.

 20. Romank said

  Aaa,,panie Krzysztofie polecam panu jak i wiekszosci zdolnych do myslenia Gajowkowiczow b.ciekawy side i tam zamieszczane artykuly:

  http://www.dystrybucjonizm.pl/wojciech-czarniecki-czy-wszyscy-jestesmy-ekonomistami-cz-2/

 21. Griszka said

  Kafel skad wiesz, ze to Pan Krzysztof a nie np. Pani Krystyna ?
  Popros lepiej od razu o skan dowodu osobistego, bo potem mozesz sie niezle rozczarowac 🙂

 22. Plausi said

  Jak na wojnie

  @Joe
  @Danuśka,
  „nie wiem co o tym człowieku myśleć ”

  Macie oboje racje, ktoś ze stajni Sorosa nie jest godny zaufania. Niemieckie przysłowie mówi, nie chodzi o Orbana czy Węgrów: „Żyd kłamie nawet jak się modli”.

  Jest w obiegu interpretacja, że węgierska bezpieka została przez zachodnich grandziarzy wyślizgana przy podziale łupu na Węgrach i się zbuntowali (Michalkiewicz), o ile zgadza się, że bezpieka odgrywa niebagatelną rolę w zarządzaniu każdego okupowanego kraju, tak samo Węgrów jak Polski, ale grandziarze też nie są na tyle durni, aby za bardzo drażnić swych wykonawców i swych kapo narodu.

  Bardziej logicznym byłoby, że rzeczywiście, międzynarodówka grandziarzy dostrzegła pewne wady dotychczasowego systemu eksploatacji ludności i próbują na Węgrzech inne rozwiązanie, też z innymi partnerami, gdyż bankructwo imperialnego centrum USA jest postanowione. Upadek USA postawi viele rzeczy na głowie i wiele służb imperialnych trzeba będzie przekazać n.p. do UE.

  Jest dość prosta zależność, na czele organizacji krajowych wszelkiego rodzaju są agenci: rząd, partie, związki zawodowe, AI, ekologicznej, pokoju, zdrowia co by nie było. Strony, w szczególności bezpieka, hodują od małego przyszłych „przywódców narodu”, nie róbmy sobie złudzeń, że akurat ten, który wydaje się nam taki sympatyczny, akurat nie jest. Gdyby się nawet jakiś przez przypadek znalazł, to zostanie wg. zasad sztuki zlikwidowany.

  Zwracałem już uwagę na to, że

  1. trzeba uświadomić sobie a i otoczeniu, że znajdujemy się w wojnie a właściwie pod okupacją, to znaczy, w stanie poważnego zagrożenia całego społeczeństwa i to oznacza, że należy tworzyć ruch oporu.

  2. wobec wroga należy zaprzestać wzajemnych waśni i skoncentrować się na organizacji społeczeństwa w ruchu oporu, w grupach lokalnych, gdyż te są dla okupanta zbyt liczne, aby w każdej zainstalował swoich agentów. Organy centralne są zawsze skontaminowane. Opór nie oznacza żadnych operacji militarnych a tylko bojkot zarządzeń, które wymierzone są przeciw społeczeństwu i wywieranie presji na urzędników w sensie interesu społecznego a nie okupanta.

 23. Krzysztotof P said

  at.20
  Oj Griszka GRISZENKAaaaaaaaa…zapewniam ze p. Marucha ma czytelne dane osobowe
  Krzysztof

 24. Fran SA said

  Ten Orban ma nasrane w kapelusz. Jak mozna prowadzic polityke ‚pro-rodzinna’ bez ulg i swiadczen socjalnych?. Czy chore dzieci same sie maja leczyc???
  Pieprzy ten Hun jak chora dupa.

  Na tym, ze ‚panstwo opiekuncze’ jest zle – przejechaly sie wlasnie Hamerykany, jak sie okazalo, ze na ‚opieke’ nad militariami i bankami kazde panstwo stac, a na opieke nad matka i dzieckiem juz nie wystarcza, bo wszystkie podatki ida na wojenki i zbrojenia oraz na ratowanie zlodziejskich bankow.

  Z panstwa opiekunczego cala para korzystaja wylacznie pasozyty-politycy.

  Orban pokazuje prawdziwe kolory.

 25. Boydar said

  To, jak mamy my, szaraki (nie ważne czy w Polsce czy na Węgrzech), zależy od wielu czynników. Ja oceniam, że najistotniejsze są trzy :

  – plan wobec danego państwa/narodu/grupy nakreślony przez tych na „najwyższej górze”,
  – sposób realizacji przez warstwę posiadającą zewnętrzne znamiona władzy,
  – właściwości państwa/narodu/grupy.

  Nie rozwijając szerzej mojej koncepcji, zauważam :

  – Najwyższa góra dała względnie wolną rękę zarządcom folwarku pk. Węgry i zakazała pozostałym grupom dywersyjnym zdecydowanych aktów sabotażu,
  – na zarządców pozwolono ustanowić osobników światłych i inteligentnych (mimo wszystko, Orban to nie Gierek),
  – Węgrzy dzięki modlitwie i samoświadomości nie rżną po bolszewicku gałęzi na której aktualnie przyszło im siedzieć.

  I tak się będzie toczyło w dobrym kierunku, dopóki czynnik pierwszy nie zmieni paradygmatu. Będzie musiał zmienić, zanim dwa pozostałe nie wyewoluują do postaci trudno naruszalnej. Takie przeszkody zmywa tylko krew. Ale niezbadane są Wyroki Boskie i drogi fal radiowych. Może paradygmat nie zdąży się już zmienić.

 26. Griszka said

  Panie Krzysztofie P, niech Pan nie bierze moich zartow z paranoika Kafla do siebie. Ja nie mam zamiaru nikogo tutaj legitymowac. Romek po prostu ciska agenturalnymi etykietkami we wszystko co go w zad nie ucaluje. Anonimowosc to tylko palka na niewygodnych oponentow.

 27. Tekla said

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/osw-umowa-atomowa-wiaze-wegry-z-rosja-w-sferze-energetyki/mqdqf

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: