Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  Sebastian o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  podczaszy o Wolne tematy (53 – …
  MatkaPolka o Traditionis Custodes
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
  JanuszT o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

75 rocznica wyzwolenia Zaolzia spod czeskiej okupacji

Posted by Marucha w dniu 2013-10-14 (Poniedziałek)

2 października 1938 okupowane przez Czechów polskie ziemie Zaolzia powróciły do macierzy. Czeska okupacja ziem polskich trwała 18 lat, od czasu gdy Czesi wykorzystali do ich zajęcia sowiecką agresję na Polskę.

Wydarzenia te przybliżył w swojej niezwykle interesująca książce „Płonące granice” Marek Skalski. Praca ta przybliża czytelnikom wydarzenia albo zapomniane, albo wbrew faktom wykorzystywany do antypolskiej propagandy – między innymi nieżyjący prezydent Polski Lech Kaczyński, w siedemdziesiątą rocznice wydarzeń, przepraszał Czechów za wyzwolenie spod czeskiej okupacji ziem polskich Śląska Cieszyńskiego.

Po pierwszej wojnie światowej wybuchł konflikt Polski z Czechami o ziemie cieszyńską. Podczas walki Polski z agresją sowiecką wojska czeskie rozpoczęły okupacje Zaolzia. Tereny te były zamieszkałe w 80% przez Polaków. Pod okupacją Czeską znalazło się 200.000 Polaków.

Ówczesne państwo Czechosłowackie składało się w 50% z ludności uznającej czeskie władze za okupantów. W 1921 roku w Czechosłowacji mieszkało: 6.700.000 Czechów, 3.100.000 Niemców, 2.000.000 Słowaków, 700.000 Węgrów, 500.000 Rusinów, 300.000 Żydów, 200.000 Polaków. Wszyscy poddawani byli czechizacji. Czesi dawali zasiłki tylko rodzino posyłającym dzieci do szkół czeskich. Kolejarze, górnicy i robotnicy państwowych fabryk byli wyrzucani z pracy za posłanie dzieci do szkół polskich. Policja zastraszała rodziców polskich dzieci. Czeskie władze manipulowały statystykami by wykazać mniejszą ilość Polaków niż w rzeczywistości.

Podczas gdy II RP nie broniła swoich rodaków pod czeską okupacją, w latach trzydziestych Węgrzy i Niemcy jednoznacznie bronili swoich rodaków okupowanych przez Czechów. Czesi dodatkowo wspierali ukraińskich terrorystów w Polsce.

W 1938 roku, kiedy wiadomo było że Niemcy wyzwolą swoich rodaków spod czeskiej okupacji, Czesi zdecydowali się oddać Polsce okupowane ziemie polskie. Wkraczająca na Zaolzie armia polska była entuzjastycznie witana przez tubylczą ludność. Podobnie w 1938 roku spod okupacji czechosłowackiej Polacy wyzwolili polskie ziemie Spiszu i Orawy okupowane przez Czechosłowację wbrew woli 120.000 Polaków mieszkających na tych terenach.

Podczas II wojny światowej, znajdujący się na emigracji, samozwańczy przywódcza czeski Benes domagał się rozbioru części terenów Polski, podporządkowania Polski ZSRR, wprowadzenia socjalizmu w Polsce. Po II wojnie światowej o czeskiej okupacji Zaolzia zdecydowali sowieci.

Marek Skalski w swej książce opisał i inne konflikty graniczne Polski z sąsiadami. XIX wieczny konflikt Polaków z Węgrami o Tatry. Powojenny konflikt Polski z Czechosłowacją o ziemie kłodzką i Wałbrzych. Zagarniecie przez ZSRR Królewca i wschodnich terenów powiatu hrubieszowskiego.

Ostatnim konfliktem granicznym Polski jest sprawa wód terytorialnych umożliwiających dostęp do portu w Świnoujściu. Wody te zostały zagarniete przez NRD w latach osiemdziesiątych. Przed mieszkańcami PRL ukrywano agresje wojsk NRD wobec polskich jednostek. Do agresywnej polityki wobec Polski powróciły zjednoczone Niemcy. Od 2012 faktyczny dostęp do portu w Świnoujściu jest zablokowany gazociągiem Nord Stream.

Jan Bodakowski
http://prawica.net

Komentarze 73 do “75 rocznica wyzwolenia Zaolzia spod czeskiej okupacji”

 1. semperparatus said

  Patrząc od strony moralnej autor ma całkowitą rację…Czesi wykorzystali zaangażowanie Polski w wojnę z Rosją Radziecką i zdradziecko zaatakowali 23 stycznia 1919 roku Śląsk Cieszyński…(po co nam była wojna z Rosją Radziecką?).I moralna była także rewindykacja tej ziemi we wrześniu-październiku 1938 roku…Ale to co było uzasadnione moralnie było jednocześnie samobójstwem politycznym…Jedynie polityczne i militarne poparcie Czechosłowacji dawało nam(i całej Europie)szanse na zatrzymanie agresji Hitlera i uratowanie pokoju…Armie-polska i czechosłowacka-były w sumie co najmniej równe Wehrmachtowi i Hitler bardzo by ryzykował wywołując wojnę przeciwko takiej koalicji…A gdyby się wycofał to by się skompromitował w samych Niemczech i -z dużym prawdopodobieństwem-został by obalony przez armię…W kwestii Królewca…patrząc z punktu widzenia naszego obecnego bezpieczeństwa,dobrze się stało,że Rosja posiada enklawę kaliningradzką…Bo gdyby Niemcy kiedykolwiek wysunęły roszczenia wobec swoim byłych ziem wschodnich to musiały by się zderzyć nie tylko z oporem słabej Polski,ale także Rosji…bądź co bądź militarnego,atomowego mocarstwa…Taka konfiguracja polityczno-militarna nieco zwiększa nasze bezpieczeństwo w ew.konfrontacji z Niemcami…

 2. Romank said

  Kuzden mai swoju racyj! -zikaji Moravcy….
  Prawda jest, ze ziemie Cieszynska zamieszkiwalo plemie Morawcow…lud slowianski gadajacy gwara morawska slaska posrednia miedzy narzeczami lechickimi, a czeskimi…Praktycznie emigracja wymiotla Morawcow ze swoich ziem calkowicie. Dzis Morawcy nasiedlaja srodkowy Texas szerokim pasem nasiedlenia od Dallas do Houston… Pozbawieni wlasnej panstwowosci juz za czasow zaboru poddani byli i czechizacji i polonizacji oraz germanizaji w zaleznosci z kim sie przezeniali. Bieda pchnela Morawcow i naciski assymilacyjne do emigracji.
  Teraz Morawcow mozna tylko spotkac w Texasie …..na szlaki :malowanych kosciolow” mozna usiasc z przyjaznymi, wesolymi ludzmi, nad piwkiem pod kolacz..i pogadac w jezyku, ktory jest calkowicie zrozumialy dla Polakow a dla Goroli i Slazakow prawieze swoj….
  To samo na Orawie…tam mieszkali Orawianie nie Madiary……
  Ziemia nigdy nie dzielila Slowian..Ona Matka Ziemia zywila wszystkich, a oni o nia dbali…. dzis kiedy Polska lezy odlogiem i porasta chwastami…a mlodzi Polacy. Czesi, Moravcy, Ukraincy,,,, szukaja chleba w Londynie i gdzie sie da…..probuje sie drapac granice????? po co???? nie ma co jesc???czy prawdziwympolakomkatolikomparchatymsarmatom mazi sie ……od Mojzia do Mojzia????od Sinego przez Czarne do Czerwonego?????
  Bratři Slované unite!
  Barcia Slowianie laczcie sie!
  Братья славяне объединяйтесь
  Браћа Словени уједине
  Bratia Slovania unite
  Bratje Slovani unite
  Брати слов’яни об’єднуйтеся

 3. Brat Dioskur said

  Ad@Semperparatus
  ” Czesi zdecydowali się oddać Polsce okupowane ziemie polskie. Wkraczająca na Zaolzie armia polska była entuzjastycznie witana przez tubylczą ludność. …”

  Mowiac dobitniej ,to Benesz nieprzymuszany przez Polske sam wyszedl z propozycja zwrotu Zaolzia ! Czy zatem Polska miala odmowic? Jakie tu wiec polityczne samobojstwo ?Poniewaz mamy do czynienia z permanetnym nie tylko ukrywaniem ,ale i zafalszowaniem tego faktu (vide Urban) to dzisiaj bez mala wszyscy sa przekonani ,ze wkroczylismy na Zaolzie nie tylko niezapraszani ,ale jeszcze po uprzednim porozumieniu z Hitlerem!O falszowaniu historii i to wcale niedawnej dowodzi retoryka i komentarze na Zachodzie w zwiazku ze smiercia wietnamskiego generala Giappa. Powiada sie wiec ,ze poprowadzil on Wietnam do zwyciestwa w 54′ nad Francja i 75’nad USA. Z tym ,ze Legia Cudzoziemska,nawiasem zlozona w 80% z b. SSmanow dostala baty pod Dien Bien Phu ,mozna sie zgodzic ,ale w 75′ jedynymi silmi zbrojnymi USA w Wietnamie Pd. byl batalion ochronny ambasady w Sajgonie!US Army juz od 2 lat w tym kraju nie bylo a mimo tego twierdzi sie uparcie ,ze USA te wojne przegralo!
  Oczywiscie zaprzepascil jej rezultaty Ford,bo powinien wykonac potezne uderzenie z powietrza na lamiace Pokoj Paryski oddzialy NVA,ale to juz calkiem inna historia.

 4. semperparatus said

  To czy Benesz oddał nam Zaolzie dobrowolnie,czy pod przymusem ma znaczenie drugorzędne…Ważne było,że nie poparliśmy Czechosłowacji w chwili próby…Można było wziąć od Benesza Zaolzie i całą siłą poprzeć Czechów…Hitler byłby wtedy zapędzony „w kozi róg”…bez dobrego dla siebie wyjścia…Ale sanacja…jako formacja antynarodowa…po raz kolejny zawaliła sprawę…

 5. marlog said

  Ad.4″To czy Benesz oddał nam Zaolzie dobrowolnie,czy pod przymusem ma znaczenie drugorzędne”…
  Oczywiście nie ma znaczenia , przecież Polska oddała Zaolzie też dobrowolnie…
  „10 lipca (1920) premier Grabski zgodził się na wycofanie polskich wojsk na linię Curzona (określoną przez Radę Najwyższą Ententy 8 grudnia 1919) oraz oddanie Wilna Litwie. Dodatkowo polski premier przystał na niekorzystne decyzje w sprawie podziału Śląska Cieszyńskiego, Orawy, Spisza (planowany plebiscyt zastąpiono rozpatrzeniem sprawy przez Radę Ambasadorów) i kontroli nad Gdańskiem.

  Zgoda na te ustępstwa dawała Grabskiemu obietnice skierowania do Warszawy misji wojskowo-dyplomatycznej Ententy i dostawy amunicji z Zachodu”.

 6. akej said

  I znow niejaki rezunski farfocel „wpierdala” nam opowiastki o niejakich Morawianach… Rzygac sie chce! Kiedy wreszcie Gajowy da tym antypolskim idiotyzmom odpor??? Do jasnej cholery! – Panie Gajowy – kim Pan w koncu jest? – Polakiem czy kims indywiduum podszywajacym sie pod Polaka. Dosc mam tych rezunsko-farfoclowych GOWIEN !

 7. akej said

  @ Marlog i Semperparatus
  Skonczone glupoty pieprzycie!!!

 8. akej said

  @ Antypolak RomanK
  Ziemie te zamieszkiwalo polskie plemie Goleszycow, Teren ten byl, antypolski gnojku az do 1918 roku, czescia ksiestwa cieszynskiego zawsze zamieszkiwany przez przewazajaca ludnosc polska. Tylko antypolskie rezunskie swinie – takie jak ty, zapowietrzony smierdzielu(!!!), mowia inaczej! Idz na „twiju Ukrajinu” chamie skonczony!

 9. marlog said

  @ Akej.
  Sugeruje Pan, że ten teks jest kłamstwem?

  “10 lipca (1920) premier Grabski zgodził się na wycofanie polskich wojsk na linię Curzona (określoną przez Radę Najwyższą Ententy 8 grudnia 1919) oraz oddanie Wilna Litwie. Dodatkowo polski premier przystał na niekorzystne decyzje w sprawie podziału Śląska Cieszyńskiego, Orawy, Spisza (planowany plebiscyt zastąpiono rozpatrzeniem sprawy przez Radę Ambasadorów) i kontroli nad Gdańskiem.
  Zgoda na te ustępstwa dawała Grabskiemu obietnice skierowania do Warszawy misji wojskowo-dyplomatycznej Ententy i dostawy amunicji z Zachodu”.

  Winszuję znajomości historii..
  Skoro uważa się Pan za Polaka , dlaczego nie pisze Pan po polsku, a po „polskawemu” bez polskich liter?

 10. akej said

  @ 9
  Gowno wiesz i tyle. W bardzo ciezkiej chwili Polacy odnosnie Slaska Cieszynskiego podpisali czek „in blanco” bo swinscy Czesi powiedzieli im, ze maja propozycje „bardzo korzystne” dla Polakow. No i co z tego??? Posadze twoj tylek na roznie i podpiszesz wszystko! Powiedz mi jeszcze, ze taki podpis ma jakas wartosc – to za jaja cie powiesze!

 11. Romank said

  Goleszyce – Holashici///, – glupi Akuju…to byl klan….piec opoli… i oni i Moravce tak samo j,ak Slazacy i Vislanie, czy Ledzie byli Chorvatami….
  nie Polanami…
  Poopowiadaj takim- jak ty..oslom:-))))))bajdy smolone…ku pokrzepieniu pustych lbow:-)))))

 12. akej said

  @ 11
  Zasrana ukrainsko-zydowska mendo! Kazdy, za wyjatkiem ciebie wie, ze Goleszyce byli plemieniem lechickim. Nawet antypolskie komuchowe atlasy historyczne temu nie zaprzeczaja. Zgin w cholere mendo upowska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. Romank said

  Moze i kazdy…. ale ty polglowku w zab…nic..mylisz jedno z drugim wyksztalcony na wypisach we wychodku…:-)))))
  Jeszcze Polski nie bylo kiedy Moravy wchodzily w sklad Moravia Magna, a pozniej stanowily odrebne ksiatwo Olomunieckie.
  Ktorzy Slazacy byli Lechitami???? chyba tak, jak ty papiezem:-)))
  Kocham cie z wzajemnosci..parchalusarmacki krzyworyjny:-))))))

 14. akej said

  @ 13
  Oczywiscie, ze Slazacy byli Lechitami! Nawet szwaby temu nie zaprzeczaja! – Ale wszystkowiedzacy banderowiec Kafel wie lepiej…. Glupis i idziesz na slepo, antypolski idioto! Powiedz nam, ze cala Polska nie byla lechicka, a tylko rezunska i czeska. Czy ty skonczony glupolu nie wiesz, ze Morawy byly czescia Polski? One odpadly odpadly od Polski dopiero w 1034 roku za czasow MieszkaII !!!!!!!!!!
  Pierwszy raz takie idiotyzmy wyczytuje. Trzeba byc idiota do potegi n-tej aby takie idiotyzmy wypisywac.

 15. Romank said

  Lechici byli zanim powstalo panstwo Polan, w sumie Goplan.. zaliczalo sie do nich wiele plemion w tym Ranowie, Luzyczanie. Polabianie , Bobrzanie, i Dziadoszanie..
  Slezanie nie byli Lechitami, ale Serbami reszta poludnia byla pozostaloscia Bialo Chorwatow..palancie ciemny parchatosarmaty:-))))
  Morawianie mieli wlasne panstwo zanim zlapali i ochrzcili Mieszka..i ozenili z Czeszka:-))).
  Zreszta na podstawie takich dziejow chcecie cymbaly wyprowadzac prawa do czego??osly??? Zmieniac przeszlosc????
  Tu sie wam panstwo rozlatuje…separuje sie- kto moze…jak sie wam wydaje dlaczego Slazacy tworza ruchy autonomiczne??? Brzydza sie i wstydza takich idiotow, jak wy parchatosarmackich obzydliwcow:-))))) nie potrafiacych nic nieudacznikow, silnych w pysku i posranych kurdupli, plujacych spoza winkla na wszystkich i wszystko co nie smierdzi poszczanym – jak wy sami:-))))
  To taka sama- jak wasza glupota rozwalila jednosc wielkiej Rzeczypospolitej, dokladnie takie same buce- jak wy..wasze dziadzisie buce arystokraty parchate sarmaty:-))))tak samo myslace, nawracajace ochrzczonych , zmieniajace ludziom tozsamosc, i historie na bzurne powiostki o emm pstrem bzdrem:-)))))
  TO dzieki takim jak wy..zostal z Polski rozsypujacy sie kadlub i dzieki waszym szczekaniom doprowadzicie do tego…ze rosnie wrogosc wokol….i nie da rady przezyc… jako kadlub…Bo doprowadzacie do tego, ze przy byle okazji zabiora co uwazaja za swoje sasiedzi…a was zparzagna do san:-))))
  DO was to nie trafi..ale kazdy kto ma normlny rozum i wzrok widzi co wyprawiacie….i wlasnie to do nich pisze i ostrzegam…nie do was..smierdziele za drobne na powrozie Referatu, ktory wie co robi i co wam zleca szmaty.

 16. Luxeuro said

  Ad. 2 – Panie Romku, jest Pan dobrze poinformowany jeżeli Pan tam sam nie mieszka miedzy nimi. Mnie mówiono ze to ludzie z Czech i tak sobie naiwne to przedstawiłem. Teraz pozwolił mi Pan lepiej tych ludzi zrozumieć. Dzięki 🙂

 17. Przecław said

  Kto twierdzi, że Ślązacy nie są plemieniem lechickim, polskim, myśli d..ą, nie głową. Czym różni się dlalekt górnośląski od iinych polskich ? każdy normanlny człowiek wie, że szwabskimi naleciałościami i tyle. Co więcej, zachowany dialekt dolnośląski jest bliższy klasycznej polszczyźnie niż dialekty mazowiecki lub małopolski.

  Najstarsza kronika węgierska pisałą o królu Świętopełku, władcy Wielkiej Morawy jako Polaku, chyba nie bez powodu.

 18. Juliusz Prawdzic-Tell said

  W 1938 r. Polska odzyskała Zaolzie na mocy Dyktatu Monachijskiego, jak Węgry Komarno. O ile rozgraniczenie polsko-czeskie była określona AUSTRIACKĄ mapą Językowo, którą akceptowali Wszyscy, to granica językowa w Południowej Słowacji była skomplikowana, tak że Mocarstwa Zachodnie musiały odwołać się do pośrednictwa Niemiec i Włoch. Polacy zagarnęli dodatkowo Bohumin, żeby nie wzięli go Niemcy na podstawie ROSZCZEŃ.
  Dyktat Monachijski był formalnie KARĄ za tajny pakt Benesza ze Stalinem, który został rozbity przez Becka, Hitlera i sztab generalny Armii Czerwonej, który pouczył Stalina, że WOJNA Z POLSKĄ JEST MOŻLIWA TYLKO W SOJUSZU Z NIEMCAMI. Wojna z Polską była bowiem wojną Wewnętrzną, w której Armia Czerwona byłaby zagrożona masową dezercją i przechodzeniem całych jednostek na stronę przeciwnika – na co liczyli Niemcy. Przy okazji jednak Chamberlain OSZALABIERZYŁ Hitlera, gdyż Hitler Musiał Złamać Układ Monachijski, żeby arsenał czeski (nie czechosłowacki) i technologia czeska nie dostała się Polakom, co wnioskowali patriotyczni generałowie czescy.
  Czeskie Odrodzenie było skutkiem obsługi kapitałów rosyjskich. Ze sprawą tą ma związek artykuł Aleksandra Halla, WOJNA KULTUR W TUŻURKACH – Bohdan Cywiński podjął się imponującego zadania: opisania spotkania, a właściwie konfrontacji imperium rosyjskiego z 12 kulturami i ludów Europy Wschodniej, które znalazły się w granicach państwa carów („Rz.”, 12-13.10.2013, s. P14) – z którego ja nie jestem zadowolony.
  Dlaczego oficjalna tytulatura majestatyczna zaczynała się: CAR ASTRACHANIA…? Otóż dlatego, że dopiero po zdobyciu Astrachania Iwan IV otrzymał od Bony tytuł CESARSKI, za co zwrócił Bonie tytuł Wielkiego Księcia Moskiewskiego, który Iwan Kalita otrzymał od Władysława Łokietka po zdobyciu przez Polaków i Litwinów Moskwy.
  Smuta była wojną Monastyrów przeciw Postoprycznej jako handlarzowi niewolników – i to większego od Liverpoolu. I okupacja przez Polaków została zlikwidowana ZAKAZEM Patriarchy sprzedawania żywności Polakom, gdyż polskie prawo nie znało rekwizycji, toteż Polacy wykopywali trupy na cmentarzach i jedli je. II zaś okupacja: 1662-67, została zlikwidowana buntem Doroszenki, gdyż wiadomo było, że Turcy Kijów ZDOBĘDĄ, co znaczyło, że NIE ODDADZĄ, wobec czego trzeba było dać go Moskwie.
  To było wszystko było jednak małym piwem wobec recepcji przez Polskę Wielkiej Rewolucji Francuskiej i Kodeksu Napoleona, którego Polacy wydrzeć sobie NIE DALI. Udało się to dopiero alfonsom z Knesetu warszawskiego przy pomocy miliona ton złota z satelitarnej detekcji.

 19. Griszka said

  @17
  „myśli d..ą, nie głową.”

  Dokładnie. U Kafla to widać jak na dłoni. Na 1-2 zdania, w których jest jakaś argumentacja, cała reszta stanowi zwykłą sraczkę ideologiczną połączono z rynsztokowymi kalumniami, których nie powstydziłby się niejeden pijaczyna. Drze się jak wariat, toczy pianę z pyska niczym pacjent zakładu psychiatrycznego przed podaniem dziennej dawki diazepamu.

  Spytałbym ile płaci gnojkowi ADL, ale wiem, że robi tutaj burdel za darmo. Dla rozrywki. To jego ulubione hobby upokarzać Polaków. Nawet skrajnie antyklerykalny szmatławiec Lisa, z którego czerpie garściami, jest mu pomocą, gdy uprawia ten sport.

  Kafel: „jak sie wam wydaje dlaczego Slazacy tworza ruchy autonomiczne??? Brzydza sie i wstydza takich idiotow, jak wy parchatosarmackich obzydliwcow:-))))) nie potrafiacych nic nieudacznikow, silnych w pysku i posranych kurdupli, plujacych spoza winkla na wszystkich i wszystko co nie smierdzi poszczanym – jak wy sami:-))))”

  Tak Romeczku. RAŚ powstał spontanicznie, bo się nami, Polakami, brzydzili. Oczywiście wszystko w wyniku oddolnej inicjatywy..
  Po co wspominać, że nawet pies z kulawą nogą nie przychodzi na ich rauty, finansowane przez Niemca i otwarcie wspierane przez obecną sitwę Tuska. Jakiego frajera szukasz na tę antypolską propagandę okraszoną knajackimi wulgaryzmami godnymi najwyżej kompletnego szaleńca ?
  🙂

 20. Przecław said

  Polacy, Czesi, Morawianie, Słowacy, Łużyczanie, dawne języki słowiańskie z terenu Niemiec, szukanie i wyolbrzymianie podziałów w tej zachodniosłowiańskiej wspólnocie jest sztucznie utrzymywane przez wrogów Słowiańszczyzny od czasów nie tylko Mieszka I, ale Mojmira, Rościsława i Świętopełka. Podobnie w relacjach ze wschodnią gałęzią.

 21. SileSlav said

  Śląsk Cieszyński? raczej Księstwo Cieszyńskie, które jako całość miało się świetnie aż do 1918r. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/0a/Duchy_of_Teschen.jpg
  potem wiadomo Rada Ambasadorów, polsko-czeski „anschluss” (pa pałom+/-) zwany eufemistycznie „powrotem do macierzy”. Dynamiczny rozwój gospodarczy XIX/XXw.skutkował napływem siły roboczej z różnych państw a najwięcej z Polski.
  Byłbym zapomniał. Potomek prawowitych władców Księstwa, książę Węgier Rudolf mieszka w Budapeszcie. Może się upomni 🙂
  Miłej zabawy w rozbiory.

 22. JO said

  ad.20. Podzial na Slowian Zachodnich i wschodnich to Sztuczna , perfidna Robota…Unych, od tych wlasnie czasow, ktore Pan wspomina, wystarczy przyjrzec sie Bialorusinom i Chorwatom….Luzyczanom a coz Polakom…

 23. marlog said

  @10
  Nie przypominam sobie byśmy byli po bruderszafcie – to po pierwsze..
  Po drugie stek wypisanych słów nie ma poparcia w źródłach historycznych..
  @ 18
  „W 1938 r. Polska odzyskała Zaolzie na mocy Dyktatu Monachijskiego”..
  Jest to oczywiście nieprawda i proszę podać źródło tej informacji.
  powinno być mniej więcej tak
  „Układ monachijski przewidywał ponadto zwołanie nowej konferencji międzynarodowej w sprawie rozstrzygnięcia sporu pomiędzy Polską i Czechosłowacją o część Śląska Cieszyńskiego, zwanego Zaolziem, oraz kwestii przynależności Wolnego Miasta Gdańska. Konferencja taka nie doszła jednak do skutku”.

 24. Rysio said

  re 19. Przyznam, że czytam z prawdziwą przyjemnością kaprala Griszkę.

  Np ten tekst: „…………Na 1-2 zdania, w których jest jakaś argumentacja, cała reszta stanowi zwykłą sraczkę ideologiczną połączono z rynsztokowymi kalumniami, których nie powstydziłby się niejeden pijaczyna. Drze się jak wariat, toczy pianę z pyska niczym pacjent zakładu psychiatrycznego przed podaniem dziennej dawki diazepamu………………”

  To czysty Żołnierz Wolności, w identycznych słowach tam pisano o wrogach władzy ludowej i ludu pracującego.

  🙂

  Tyle, że kapral zrobił się niechluj na stare lata bo nie używa polskich liter.

  Zamerykanizował się czy co?

  😦

 25. Fran SA said

  Ad. 22
  JO
  Panie JO
  Chorwatom to ja sie nie bardzo chetnie przygladam.

 26. Griszka said

  @24
  Rysiek, mały kundelku, znowu te same wytarte etykietki od komuchów i bolszewików ? Złote myśli faryzeusza Misesa są ciągle na topie ? 🙂 Już się tak nie śliń, jaki ty to oczytany w prasie ludowej, bo Maruchę wcześniej wyzwałeś od faszystów wzorem PRLowskiej propagandy.

 27. marlog said

  AD 19
  „Dokładnie. U Kafla to widać jak na dłoni.”
  Panie Griszka, ja przejrzałem posty od góry do dołu i nie znalazłem by ktoś się tak podpisywał..
  Widoczne, pan zna kogoś kto się nie wstydził swojego nazwiska i swojego sposobu myślenia..
  Skoro tak to używając nazwiska przedmówcy, który nie udzielił (przynajmniej nie widziałem) takowego pełnomocnictwa, to powinien pan również teksty podpisać swoim nazwiskiem..
  A nie anonimowo w szanowanego obywatela…

 28. Griszka said

  „Tyle, że kapral zrobił się niechluj na stare lata bo nie używa polskich liter.”

  Czy ktoś może temu biedakowi polecić jakieś leki na uspokojenie. Przez te zszargane nerwy wzrok mu się pogorszył… 🙂
  Nie tylko nie widzi polskich liter, ale i przecinki w tekście „zjada”. Może herbatka z melisy na początek ?

 29. Przecław said

  6:90 „podobno Słowianie w starożytności nie istnieli…”

 30. Griszka said

  @Marlog
  Jest taki na forum. Nic nie poradzę, że Pan tutaj od wczoraj. Proszę sobie wklepać w forumową wyszukiwarkę.

  Nazwiskiem nie będę się podpisywał. Jak komuś to nie odpowiada i ma anonimowości powyżej uszu, to niech się na FaceBook zaloguje i tam prowadzi dysputy pod czujnym wzrokiem „oficerów poprawności politycznej”. Każdy kto tutaj komentuje zna zasady.
  Już mieliśmy tutaj paru takich, co grozili sądami o mowę nienawiści, sianie antysemityzmu. Póki mój adres ip nie zmieni się na zagraniczny nie mam zamiaru ryzykować.
  Pan zresztą też się nie kwapi do ujawnienia swoich danych personalnych, więc tym bardziej nie rozumiem powodów tej prośby.
  Chyba, że jest Pan członkiem wzajemnego kółka adoracji Romka K. Wtedy to wiele wyjaśnia.

 31. Przecław said

  ad.29

  22:00 „bo centrum świata to Polska, a centrum Polski to góra Ślęża…”
  RomanK jednak „wie lepiej” od Białczyńskiego i twierdzi, Ślązacy nie są i nie byli Lechitami.

  „Slezanie nie byli Lechitami, ale Serbami reszta poludnia byla pozostaloscia Bialo Chorwatow..palancie ciemny parchatosarmaty:-))))” – patrz # 15,

  przy okazji żongluje on pojęciami Białych Chorwatów i Białych Serbów, tak jakby te terminy stały w sprzeczności do Lechitów, co jest zupełnym nonsensem.

 32. Romank said

  Panie Luxero, to dopiero wychodzi, jak pan blizej poznaje ludzi.Oni nie protestuja ,jak sie ich nazywa Czechami…malo opiekuje sie tam jakos nimi czeski Konsulat, ale ja wiedze, ze to raczej utrzymanie dobrych relacji ze wzgledow wizowych. Wie pan lud bez panstwa, podobnie- jak nasi i Slowaccy Lemkowie , jak dzieci sieroty….przytulaja sie do tego co ich nie odepchnie….Wsrod nich tez duzo Czechow i poczeszczonych. spolonizowanych, Moravcow oraz Slazakow Polakow. Np Grainger Texas…czy West Texas…czy wiele innych.
  Dopiero, jak pan wejdzie wsrod nich, wtedy zaczynaja sie historie :-())
  Moja wieloletnia przyjazn ze sw p prof.Kevinem Hannan.., ktory byl jednym z nich wprowadzila mnie w ich swiat i pozwolila popatrzec na swiat ich oczami.
  To co zostawil Kevin to doskonale opracowanie lingwistyki Slaska Cieszynskiego. ktora panu polecam. Borders of Language and Identity in Teschen Silesia (Series: Berkeley Insights in Linguistics and Semiotics, vol. 28). 1996. New York: Peter Lang. ISBN 0-8204-3365-9Tak samo, jak jego zbior zatytulowany Moja Polska…
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Kevin_Hannan
  Ciekawe historie dotycza jego rodziny,opowiadane mi przez roznych strekow i tietki Kevinove…. jak ta o prowadzeniu rozgraniczenia pomiedzy Polska i Czechami, kiedy jego babcia musiala przekraczac granice idac doic krowy do obory:-))))
  Czy historie rodziny Cybulow, gdzie jedna wielka rodzina zawiera Czechow Morawcow i Polakow:-)))ktora sie zjezdza na wesela , chrzciny i wita radosnie obacalowywujac:-)))) i jak sie zjezdzaja to parkingow przy kosciele braknie:-))+
  Widzi pan sa ziemie, ktore sa pomostami pomeidzy wielkimi grupami ludzmi…to blogoslawienstwo od Boga…ale dane rozumnym ludziom. Durnie potrafia natychmiast zamienic te ziemie w rzeznie i spalenisko….cmentarne.
  Dlatego tak delikatnie nalezy traktowac te ziemie i ludzi….

 33. marlog said

  @Griszka
  Skoro nie chce pan podawać własnych personali , to nie powinien pan też w nikogo nazwiskiem, a podawanym nickiem
  przecież i nazwisko Maruchy dałoby się wyszukać, dlatego uważam, ze na szanowanym forum pewne etyczne postawy powinny obowiązywać.
  Skoro niektóre wypowiedzi sięgają dna to trudno dyskutować, być może dlatego, ze Gajowy na urlopie..
  Ja podaję oczywiście swoje personalia do których piszę i znam ich personalia..
  Ale nam chyba nie po drodze…

 34. Romank said

  Panie Marlog…niech pan bedzie wyrozumialy dla tego cyrulika…pan tez by sie wstydzil zachowujac- jak on:-))))

 35. Przecław said

  Góra Ślęża, przypominam leży 49 km na płd.zachód od Wrocławia. Jest to centrum duchowe Słowiańszczyzny od tysięcy lat, co za tym idzie i Polski, która jest sercem Słowiańszczyzny i RomanK tego nie zmieni, żeby nie wiem jak się pieklił z pianą na ustach rzucając inwektywy.

 36. Griszka said

  @33
  Widzę, że trafiłem. Członek kółka wzajemnej adoracji.
  Czy ja napisałem coś niewyraźnie, Marlog. Wyszukiwarka forumowa taka ciężka w obsłudze ?
  Nawet sam admin w dzisiejszych postach używa personaliów Kafla. Zresztą, sam zainteresowany przypina sobie niesłychaną odwagę, bo miesza z g..wnem ludzi pod swoim imieniem i nazwiskiem. Ja dbam o to, żeby twórcę paszkwili można było łatwo zidentyfikować.

  Skoro tak Panu przeszkadzają te „niektóre wypowiedzi, które sięgają dna” to proszę schować swoją talmudyczną etykę sytuacyjną w kieszeń i zwrócić uwagę tym, którzy są autorami tych paskudnych obelg. Chyba, że woli mnie Pan podgryzać.

  PS. Romek, za ile srebrników sprzedałeś swoje poczucie wstydu wraz z nazwiskiem, że pozwalasz sobie takim gnojem, jak ten z posta nr 15, obrzucać cudze obejście ? Rozumiem, że księża, których pomawiałeś to też są anonimy ?

  Nie potrzebuje żadnej wyrozumiałości od karłów moralnych twojego pokroju, reprezentujących typowy gimnazjalny rynsztok. To by była dopiero śmieszność i plama na honorze, gdyby taką małość respektował. Mnie odpowiada bycie cyrulikiem. Lepsze to niż bytowanie jako spasiony teksański knur, który załatwia publicznie swoje potrzeby fizjologiczne na niewinnych osobach 🙂

 37. Griszka said

  przypisuje sobie niesłychaną odwagę”

 38. Fran SA said

  Ad. 29
  Przeclaw
  O jejku!
  Moze ten facet cos umie. A napewno go cos gnebi.
  Ale takiego galimatiasu dawno nie udalo mi sie posluchac.
  Najpierw facio opowiada, ze nie ma czasu, bo tylko pol godziny, zeby opowiadac o pochodzeniu Slowian, a potem 7 minut poswieca na gadanie o .. sobie. Ze z Lobzowa i ze lubil Mity Greckei i Frazera Golden Bough, i w dziecinstwie mial szkarlatyne..
  Wiecej miejsca poswieca na Slowian wspolczesnych, glownie Polakow, po czym zaskakuje takimi pomyslami, ze widac, ze nigdy nie czytal np. Herodota i roznych starozytnych zapiskow np. z tabliczek glinowych czy egipskich hieroglifow.
  Nie powoluje sie na zadne archeologiczne autorytey. Moze jest to w jego ksiazkach a na trawie mial treme..

  Natomiast przyklad Kopernika jest zalosny.
  Kopernik nie byl zadnym ‚cudem’.
  Byl wyksztalcony na polskim uniwersytecie i byl ksiedzem.
  Wiec opowiadanie, jak to kosciol wprowadzil ciemnote w Polsce jest skutkiem ‚wdrukow’ pana Bialczynskiego.
  Nie tylko Mikolaj Rej umial czytac i pisac. Nawojka studiowala na krakowskiej uczelni w Sredniowieczu, ale nauka w sredniowiecznej Polsce byla bezplatna.
  Jak juz ten pan jest z Krakowa, to powinien wiedziec, ze w zaborze austriackim wszycy chodzili do szkoly. Zdaje sie, ze w zaborze pruskim tez. Szkoly przyparafialne byly od dawien dawna, a dzieci wiejskie uczyly sie czytac i pisac na katechizmie.
  No, ale to moze marksizm temu panu zamieszal,
  Natomiast meczy go jego wlasny materializm i rownoczesnie wiara w jasnowidzenie.
  Najmniej w tym wykladzie w plenerze jest o pochodzeniu Slowian.
  Bo wystarczy poczytac Herodota o Scytach, zeby wiedziec wiecej, niz nam ten pan przedstawia.
  A dlaczego Herodot ma byc mniej wiarygodny niz pan Bialczynski?
  O tych Indiach, z ktorych pochodza wszystkie niemal europejskie ludy ( ale Slowianie z kasty braminow) to tez mozna spekulowac , jako, ze Slowianie nie przyniesli ZADNEGO boga z Ramajany ani Mahabaraty do Europy.
  Wiadomo, ze jestesmy indo-europejscy, ale nie tyllko my.
  Panu sie wydaje, ze tylko Polacy pochodza z wyzszej kasty.
  Herodot bardzo dokladnie opisuje historie Ilirow na Balkanach. Nie ma materialu genetycznego z tych czasow. Nie zostaly zadne zapiski ani pismo. Nie ma sladu po tych wszystkich plemionach, o ktorych pisze Herodot. Kolejne najazdy na Balkany zniszczyly poprzednie kultury. Na zgliszczach nikt nie sprawdzal genow.
  Najwiekszym jaskrawym bledem jest stwierdzenie tego pana, ze polscy zydzi mowili po hebrajsku. Guzik prawda. Jezyk jidisz, duzo ladniejszy od obecnego sztucznego tworu rozwijal sie naturalnie. Hebrajski jezyk byl jezykiem liturgicznym w zamierzchlych czasach i syjonisci postanowili odtworzyc hebrajski jezyk na podstawie tejze zamierzchlej liturgii.
  Nowojorscy zydzi dalej gadaja w jidish, ktory jest bardziej naturalny,. W Izraelu ucza Hebrew.
  Slowianie – to nie tylko Polacy.
  Pan wykazuje slaba wiedze o Slowianach Poludniowych. (Pan Jo bedzie protestowal, ze jest to podzial sztuczny)
  Podzial jest dosc wyrazny. Wystarczy odwiedzic ‚muzeum oruzhja’ na Kalemekdanie w Belgradzie, zeby dostac ‚olsnienia’; skad i kiedy przyszli Slowianie Poludniowi, czy Srodkowi.
  Dziwne, ze pan nie wspomina o panstwie Wielkomorawskim, natomiast upiera sie, ze Polacy stworzyli kulture Indii.
  Zdaje sie, ze o Mogulach tez nie slyszal.

  Ja mam troche migawki, gdy chodzi o mieszanie genow do polityki. To juz Niemcy probowali.
  Polacy nie sa homogeniczni. Nikt nie jest.
  Zydzi teraz probuja wylaczyc Askenazych z innych grup zydowskich, ze to niby Askenazi to ta ‚prawdziwa, aryjska rasa zydowska’. Przeciez z Bliskiego Wschodu tez nie ma materialu genetycznego hebrajczykow, bo ich dawno ‚wcielo’.
  Pojda w ruch znowu getta.
  Czy w Polsce tez to mozliwe? Nasza kolezanka wyszla za maz za Bulgara i ma z nim troje dzieci. A mieszkaja na Tajwanie i ich najstarszy syn ozenil sie z pol Chinka- pol Tajlandka.
  Czy to tez Slowianie???
  Moja rodzina jest z Krakowa. Znaczy sie z Galicji. Ale dziadek opowiadal, ze jego babka przyjechala z Wegier.
  Ja mam tez przesrane. Glownie w genach.
  Trzebaby sprawdzic, czy przypadkiem moja prabaka nie byla ksiezniczka wegierska z rodu Balvandych, czy Karpatych.

 39. JO said

  ad.38. Wegry, to Slowianie, to przeciez SLOWACJA Nawet. Spotykam Wegierki na Zachodzie i maja takie buzie jak Polskie Dziewczyny. Pewnie, ze nie wszystkie, bo tam i sa tacy co jak i u nas albo Mongol albo Zyd Wegier. Jednak wiekszosc to Slowianie.

  Co do Mongolskich Wegrow, to jak i w Polsce oni sie Zasymilowali…Zydzi – NIE

  Mialem Kolezanke dawno temu, nazywala sie Dorotka i miala na nazwisko SYREK. Zawsze sie dziwilem temu nazwisku, az po latach przypomnialem sobie jej cere, wlosy, oczy…no i …to Dziecko Polskich Tatarow a przeciez Byla Tak Polska Dziewczyna…

 40. JO said

  Wierze w Jedno – w Nadprzyrodzonosc I naturalizm. To te Dwie Determinanty Tworza Narod a nie Cialo-Geny…

  Rozwazanie przeszlosci sprzed czasow Chrystusowych Ma tylko sens Filozoficzno-Naukowy.

  Tamte czasy NIGDY NIE WROCA, bo Objawienie Zmienilo NATURE CZLOWIEKA z Natulalistycznej na Nadprzyrodzona.

  Poganstwo NIGDY nie wroci do stanu przedchrytusowych czasow

 41. Przecław said

  ad.38

  Wiele z tego co tu powiedział Białczyński jest kontrowersyjne, z wieloma sprawami ja się nie zgadzam, nie podejmuję się teraz szczegółowej analizy całości. Jednak trzeba przyznać, że w sprawach etnogenezy Słowian jest on autorytetem i to bardziej miarodajnym niż większość mianowańców.

  Ja wypunktowałem dwie sprawy które on porusza, jeśli Pan się z tym nie zgadza to proszę przedstawić swój pogląd i swoje argumenty, a nie atakować go od Sasa do Lasa bez związku z dyskusją j.w. , tego tematu jednak w ogóle Pan nie dotyka.

 42. Przecław said

  ad.39 JO

  Byłem w sierpniu tego roku nad Balatonem. Wśród Węgrów jest nie mniej blondynów niż wśród Polaków. Znajdujemy łatwo wspólny język duchowy, są też oni bardzo przyjaźni w stosunku do Polaków.
  Nad Balatonem są do dzisiaj wsie słowiańskie i Węgrom to nie przeszkadza, byłem w restauracjach, gdzie jadłospis jest drukowany w dwóch językach: madziarskim i lokalnym słowiańskim, bo jest to miejscowość słowiańska.
  Poza tym madziarski jest przesycony słowami słowiańskimi i to o podstawowym znaczeniu.
  Sami Madziarzy najprawdopodbniej są spokrewnieni z Buriatami, którzy obecnie mieszkają na Zabajkalu.

 43. marlog said

  Jak przeczytałem kolejne wypowiedzi, to stwierdziłem, że chyba nie zrozumiałem tekstu którego dotyczą wypowiedzi..
  Dlatego przypomnę chociaż tytuł:
  „75 rocznica wyzwolenia Zaolzia spod czeskiej okupacji”
  może teraz ktoś napisze w temacie…

 44. JO said

  ad.41. Ja odbieram Bialczyskiego i jako V kolumne, gdyz on ATAKUJE Kosciol Rzymskokatolicki w ogole.

  Jego podawana wiedza na temat Slowian prowadzi do SMIERCI i to jest Jego Celem

 45. Przecław said

  ad.44 JO

  Faktycznie on atakuje KRK, z tym nikt nie musi się zgadzać. Bynajmniej to nie przekreśla tego co ma do powiedzenia na temat Słowian, a mówi rzeczy bardzo istotne, powiedzmy nawet odkrywcze, których inni boją się poruszać, lub kłamią na całej linii.

  Jeszcze się ten nie urodził, co by każdemu dogodził, Panie JO.

 46. akej said

  @ Fran
  Wszyscy chodzili do szkoly TYLKO w zaborze pruskim! Nie wazne jaka ta szkola byla – szwabska czy polska. Podniosla jednak niesamowicie swiadomosc i zdolnosc komunikowania sie. Byly zabor austriacki mial przecietnie ponad 10-15% analfabetow, zabor pruski ich prawieze nie mial. Naplyneli tu dopiero z Kongresowki po odzyskaniu niepodleglosci.

 47. marlog said

  Ad.46 „Wszyscy chodzili do szkoły TYLKO w zaborze pruskim!”
  Na obszarze należącym do Prus…powinno być.
  Bo w zaborach było inaczej niż głosi propaganda i na przykład Warszawa w rozbiorach przypadła Prusom…

 48. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 23: Uczono mnie, że w Monachium o Zaolzie dla Polski upomniał się Hitler jako sygnatariusz Dyktatu Monachijskiego. Marlog trzyma się wersji Stalina, że NIE BYŁO Dyktatu Monachijskiego tylko Rozbiór Czechosłowacji, co jest SZALBIERSTWEM. Nie podoba mi się też tytuł: 75 ROCZNICA WYZWOLENIA ZAOLZIA SPOD CZESKIEJ OKUPACJI, gdyż nie była to Okupacja tylko PODZIAŁ przez Radę Ambasadorów Ententy jako Administratora Pokoju Wersalskiego Księstwa Cieszyńskiego, OKUPOWANEGO Zbrojnie przez Czechosłowację jako SOJUSZNIKA Rosji Sowieckiej, który to Podział – wobec wojny na Wschodzie – Polska uznać musiała. Śpiewka, że nie trzeba było wszczynać wojny na Wschodzie jest głupiego gadaniem, gdyż Polska była pierwszą ofiarą MASOŃSKIEJ Rewolucji Światowej. Czechosłowacja zaś – jako państwo masońskie – wiele sobie po tej Rewolucji obiecywała.
  Hitler MUSIAŁ upomnieć się o Zaolzie dla Polski, gdyż wyobrażał sobie, że – wobec Odmowy Polski przystąpienia do paktu Antykominternowskiego – utworzy potężny blok militarny przez Rozbiór Czechosłowacji, czemu Beck sprzeciwił się, wobec czego Hitlerowi pozostało tylko Złamanie Dyktatu Monachijskiego.

 49. Fran SA said

  Ad.46
  Akej
  Ja sie z tym zgodze, bo tak mi sie zdawalo, ze w Prusach byly dostepne szkoly dla wszystkich. Ale jak czegos nie wiem napewno – to zawsze sie przyznam.
  Ja z Galicji, i to wiem, ze od Lwowa do Krakowa byly szkoly panstwowe i wyzsze uczelnie. W Galicji byly i polskie i austriackie szkoly.
  Robienie z nas analfabetow przedwojennych, i ze dopiero ‚komuna nas oswiecila’ jest duzym naciaganiem. Komuna przede wszystkim korzystala z polskiej wiedzy przedwojennej; mielismy dosc duza kadre naukowa, ktora przetrwala pozoge wojenna.
  No i skad by sie wzieli polscy uczeni, z ktorych wielu wyszlo ze srodowisk wiejskich???

  JO
  Ja sie zgadzam, ze w PRZECZYTANYM wywodzie pana Bialczynskiego jest zupelnie niepotrzebny atak na kosciol. Nie ma to zwiazku z pochodzeniem Slowian, a przyjecie chrzescijanstwa pozwolilo sie nam ostac w historii.
  Pan Bialczynski mogl sie lepiej przygotowac do tego wystepu publicznego. Przeciez nie mowil z pamieci, tylko czytal z kartki.
  Troche to bylo balaganiarskie i skakal z tematu na temat.

 50. Fran SA said

  Ad.41
  Przeclaw
  Przeciez wyraznie pisze, z czym sie nie zgadzam, i ze NIE sa to moje prywatne opinie:
  – Brak powolania sie na inne autorytety w tej dziedzinie(SCS – grupy jezykowe)
  -Brak powolania sie na starozytnych historykow i podroznikow
  – Nie mozna dyskutowac ani Scytow ani Ilirow bez chocby napomknienia Herodota, ktory BARDZO dokladnie opisuje zwyczaje Scytow i dzieje plemion Ilirii.
  – pan wykladowca nie wspomina grup slowianskich, ktore wyginely
  -Kopernik jest dowodem na to, ze Kosciol mial swiatlych ludzi i ksieza studiowali na roznych uniwersytetach
  – polscy/ europejscy zydzi nie mowili po hebrajsku. Mowili i dalej znaja jidish. O tym kazdy wie. Po przyjezdzie do Izraela musza sie obowiazkowo uczyc hebrajskiego.
  – O Atlantydzie wiemy malo ( i to tez na podstawie Herodota). Ale wypadalo choc wspomniec Etruskow.
  – Brak materialu genetycznego nie bardzo pomaga w badanich genetycznych.
  – Z tego balaganiarskiego wykladu wyglada na to, ze
  Slowianie pochodza od indyjskiej kasty braminow ale to Slowianie stworzyli kasty i kulture Indii ( i vice versa?).
  Ja tego nie rozumiem: czy jajko czy kura?
  – Te bardzo fragmentaryczne wywody na temat grup krwi – bez podania zrodel- sa troche podejrzane. Probowali juz Niemcy ‚politycznej genetyki’ i dowodow na czystosc genetyczna.

  A ten caly wywod o grupach krwi przypomina ostatnie trendy o dochodzeniu… czystosci zydowskiej krwi aryjskiej.

  http://www.bloomberg.com/news/2013-10-08/founding-mothers-of-ashkenazi-jews-may-be-converts-study-finds.html

 51. Przecław said

  ad.50

  Powyżej zaznaczyłem dwie wypowiedzi Białczyńskiego:

  1. „Podobno w Starożytności Słowianie nie istnieli…”, w 6:90 minucie. Już dla tego samego warto było wkleić ten 35 film. To co mówi on ma kapitalne znaczenie dla nas, choć jak widać wielu uczestników Gajówki tego nie rozumie i nie potrafi docenić, co było zresztą do przewidzenia. W sprawie autochtonizmu Słowian ogólnie nie jest on pionierem, ale biorąc pod uwagę zastosowanie genetycznej genealogii owszem jest pionierem i autorytetem jak najbardziej. Należy cenić go za odwagę, rzeczowość i konsekwencję. Z pewnością zna on Herodota i ja nie tylko widzę sprzeczności miedzy tym co on mówi a przekazami Herodota, ale jest to komplementarne.

  2. 22:00, zaznaczyłem wypowiedź Białczyńskiego na temat etnicznej przynależności Ślązaków w związku z wypowiedzią pana RomanaK negującą zaliczanie ich do Lechitów.

  Zgadzam się z tym, że stosunek Białczyńskiego do chrześcijaństwa jest kontrowersyjny, jednakże nie to jest najważniejsze w jego dorobku. Najpierw trzeba przetrawić to co pisze on naszej etnogenezie, a ten film jest tylko do tego wstępem, niezbędne tu będzie przeczytanie źródeł na które on się powołuje, bez których nic się nie zrozumie.

  W sprawie jego stosunku do chrześcijaństwa najlepiej podyskutować z nim samym, wrzucanie tego tematu na pierwszy plan jest odwracaniem uwagi od najważniejszych spraw,które on nam ma do przekazania.

 52. akej said

  @ Marlog (47)
  Glupis jak przyslowiowa stolowa noga, przemadrzalcu!!! Kazdy prawidlowo myslacy Polak, w odniesieniu do ziem zabranych przez zaborcow/rozbiorcow, NIGDY nie napisze „na obszarze nalezacym do Prus” – bo taki sposob mowienia czy pisania, posrednio akceptuje rozbiory! Trzeba i, tylko i wylacznie nalezy pisac „pod zaborem pruskim (niemieckim), rosyjskim i austriackim”, bezmyslny lemingu!
  PS – Per „Pan/i” zwracam sie tylko do prawdziwych Polakow.
  Do antypolakow i lemingow zwracam sie per „cham, glupek lub leming”.

 53. Fran SA said

  Ad. 51
  Przeclaw
  To jest troche tak, jak w prawach logiki.
  Na temat ksiazek pana Bialczynskiego sie nie wypowiadam, bo nie znam. Moge tylko dyskutowac jego wystapienie ‚ w plenerze’.
  Dla mnie sprawy slowianskie sa wazne, mimo, ze nie bede sie sprzeczac na temat szczegolow.
  Komentuje tylko i wylacznie to publiczne wystapienie.
  I dalej uwazam, ze mogl sie lepiej przygotowac.
  I niektore przeklamania (hebrajski jezyk mowiony w Polsce, czy analfabetyzm promowany przez Kosciol katolicki,) sa dla mnie dosc istotne w dyskusji o Polakach i pochodzeniu Polakow.
  Zeby jeszcze ten pan wspomnial najmadrzejszego i najbardziej wyksztalconeo monarchy owczesnej Europy- Mieszka II-go i jego znajomosc siedmiu jezykow…
  Natomiast rozumiem, ze w tej tzw. etnogenezie stawiamy pierwsze kroki i moze nas czekac jeszcze kilka niespodzianek. Zwlaszcza politycznych. No bo trzeba bedzie ‚posprawdzac i zbadac Ukraincow, Lemkow, Rosjan, wykopac spod ziemi Jadzwingow, zbadac Bulgarow i Czarnogorcow i Bogumili, (Albigensi) no i cale rzesze polskiej genetyki w haremach tureckich i na dworach swiata (Kanut Wielki) .
  Nie chce splycac ogromu problemu.
  Na to potrzeba wielkich pieniedzy i rzetelnych badan.
  Jedna osoba nie stanowi autorytetu, za co bardzo przepraszam, ale sentymenty i prywatne opinie ( o sredniowieczu) nie powinny byc podstawa badan genetycznych.

 54. Zetef said

  Czytam te wasze komentarze i zupełnie jak w rosyjskim przysłowiu ‚I smieszno i straszno – kak ja jebał tigra’. Podobnie i u was. I śmiech i grzech.
  Mnie to serdecznie wisi czy Lechici byli Serbami czy Łużyczanami. Do czego zaliczało się Państwo Polan a w sumie Goplan i kto się do nich zaliczał (czy Dziadoszanie czy inna dzicz).
  To jest czas przeszły dokonany.
  Serdecznie mnie to gówno obchodzi.
  Odzyskaliśmy Zaolzie?
  Odzyskaliśmy. A więc wyszło sprawiedliwie. I tego się trzymajmy.
  A brednie o tym że Węgrzy to Słowianie albo odkrywcze spostrzeżenia o mongolskich Węgrach – to łeb urywają. W sumie najprawdziwszymi Słowianami to Chińczycy – tylko jeszcze o tym nie wiedzą.
  Ale dzięki wam się dowiedzą.
  Nasi dziadowie obronili Polskę, pognali czerwoną hołotę. A potem odebrali co nam zostało ukradzione.
  i jestem przekonany że nie dyskutowali o Mongolskich Węgrach czy o Węgierskich Mongołach.
  A czytając wasze wpisy odnoszę wrażenie, że Polacy to naród idiotów. Nie dziwota, ze żydzi tak nas dymają.

 55. akej said

  Bialczynski potrafi pieprzyc nawet skonczone glupoty twierdzac, ze po 2WS wsrod Polakow bylo 80% analfabetow – co dopiero komuna zlikwidowala !!! Pozal sie Boze! Jak mozna takie glupoty wygadywac? O roli oskarzonego przez tego osobnika Kosciola nie bede pisal, bo wyreczyli mnie tu poprzednicy.

 56. Fran SA said

  Ad.54
  Akej
  To prawda.
  Przeciez w zyciu nie bylibysmy w stanie odbudowac Warszawy ( i Polski) po wojnie przy pomocy 80% analfabetow!!!
  Ani uczyc dzieci w szkolach.
  Dziekuje za to przypomnienie, bo mi sie zapomnialo.

 57. akej said

  @ Semper… (1)
  Sprawa Zaolzia, zabor ktorego Polacy uwazali za nic innego a tylko czeski szwindel, zatrula stosunki polsko – czeskie w Miedzywojniu. Wspolpraca z Czechami byla praktycznie niemozliwa ze wzgledu na ich proszwabskosc i nieprzejednanie w stosunku do nas. Rura pepikom zmiekla dopiero na krotko przed Monachium – a to bylo juz stanowczo za pozno. Zajecie Zaolzia oraz skrawkow Orawy i Spisza przez nas bylo aktem sprawiedliwosci i rozsadku gdyz przy okazji dostal sie nam niezwykle wazny strategicznie wezel kolejowy w Boguminie. Jakos swinskim Czechom nie przeszkadzala nasza walka na smierc i zycie z Sowietami i napadli na nas. Natomiast z Czechoslowacja sprawa byla calkowicie odmienna – ona zostala oddana szwabom przez jasnie oswieconych i „milujacych pokoj europejczykow”. Bylibysmy skonczonymi glupcami gdybymy nie wzieli tego, co, zgodnie z ugoda polsko – czeska, bylo NASZE, a pozniej przez Czechow wydarte nam zostalo klamstwami i szwindlami w czasie najwiekszego zagrozenia naszego narodowego bytu.

 58. marlog said

  Ad.46
  ” w Prusach byly dostepne szkoly dla wszystkich”
  Zgadza się, oczywiście cesarz nie w trosce o rozwój umysłowy, ale o sprawną młodzież do walki mu chodziło…

  Ad.52
  Ostatni raz odpiszę , by w przyszłości nie zniżać do poziomu dna…
  „Kazdy prawidlowo myslacy Polak, w odniesieniu do ziem zabranych przez zaborcow/rozbiorcow, NIGDY nie napisze “na obszarze nalezacym do Prus” – bo taki sposob mowienia czy pisania, posrednio akceptuje rozbiory!”
  Dlaczego nie mam akceptować faktu zatwierdzonego przez Sejm…lub Króla będącego u władzy…???
  Było to państwo prawa czy bezprawia?
  Mogę krytykować , ale zmieniać historii nie zamierzam..

  Jeszcze jedno, dlaczegoż jako uważający się za Polaka nie pisujesz po polsku???
  Może wydaje się, że to nie robi różnicy?
  A jednak „zrob mi laske” brzmi jednak inaczej niż „zrób mi łaskę”..

 59. akej said

  @ 59
  Szkoly na terytoriach polskich pod zaborem pruskim (a NIE, jak piszesz „w Prusach!!!) byly tylko i wylacznie w jezyku niemieckim – co okazalo sie bronia obosieczna. Prawie wszyscy Polacy, za wyjatkiem malej grupki ociezalych umyslowo, potrafili tu czytac i pisac. Dlatego latwiej bylo im sie zorganizowac i prowadzic solidna prace organiczna. Odnosnie rozbiorow Polski – w swojej glupocie nie zdazyles zauwazyc, ze cokolwiek podpisane pod przemoca nie ma zadnej wartosci moralnej ani prawnej. Jesli chodzi o moje wpisy to powinienes zauwazyc, ze po prostu nie mam polskich liter. Z kontekstu powinienes doskonale domyslac sie znaczenia wyrazow. Jak tego nie rozumiesz, to
  „nie wlaz na afisz jak nie potrafisz!

 60. marlog said

  Nazewnictwo czasami jest przyjmowane i dlatego można się doczytać np.
  „Prusy Wschodnie (niem. Ostpreußen) – część Królestwa Pruskiego, a potem zjednoczonych w XIX w. Niemiec (do 1945 r.). Prowincja Prusy Wschodnie powstała w 1772 r. z części ziem Polski (Warmii) oraz Prus Książęcych (z wyłączeniem Kwidzyna). Stolicą prowincji był Królewiec. W maju 1939 roku prowincja miała powierzchnię 36 991,71 km² i liczyła 2 488 122 mieszkańców.”
  Trudno mówić o przemocy trzeciego rozbioru, bo legalnym reprezentantem był car rosyjski z woli Króla Polski..
  Oczywiście można się nie zgadzać, ale trzeba niektóre informacje przyjmować jaki są..
  Wilno jest częścią Litwy, a Lwów Ukrainy, czy to nam się podoba czy nie , ale to jest fakt…
  Polak który nie ma polskich liter, to się nie mieści w głowie…
  „zrob mi laske” .
  Nie ma takiego urządzenia na którym nie potrafię z dowolnego miejsca na ziemi nie pisać po polsku…
  A jak nie potrafisz to się nie pchaj między tych co potrafią…a przynajmniej innych nie pouczaj..
  Więcej pokory…

 61. Przecław said

  58,59

  Akej – 1.popieram, bardzo słusznie że korygujesz, NIC nie „należało” do Prus – bandyckiego państewka, klienta-wydmuszki bandyckiej, niewolniczej Anglii – United Kingdom of Enslaved Nations.

  2.Marlog – Akej ma świętą rację, żaden Polak z prawdziwego zdarzenia tak nie napisze. Poza tym ani król, ani Sejm nie podpisywał 3-rozbioru wcale, a 2-gi tak jak pisze Akej.

  3. Akej, założ sobie polskie czcionki. Dziwię się jednak, że Marlog /wybiórczo, oh wybiórczo niemal jak ta gazeta…/zwraca uwagę tylko niektórym, 2/3 na tym forum pisze bez polskich czcionek, w tym RomanK, ale on najwyraźniej celowo bo skoro gnojem obrzuca Polske to i nienawidzi języka polskiego-centralnego języka Słowian, także JasiekZToronto, jak sam napisał od 14 lat /kuriozum/, także JO, co oczywiście we wszystkich przypadkach jest niechlujstwem.

 62. Przecław said

  ad.61.
  Dla chcących…
  Panel sterowania – region i język – klawiatury i języki – Polish programmers.

 63. Marucha said

  Re 62:
  Niektórzy tak kochają Kościół, że im się nie chce Ave Maria po łacinie nauczyć.
  Inni zaś są takimi patriotami, że im się po polsku nie chce pisać (dla oszczędności czasu i pieniędzy)/

 64. Przecław said

  ad.63

  Też nie mam książek Białczyńskiego, choć myślę że warto je nabyć pomimo wysokiej ceny. Można jednak zajrzeć na jego blog.

  Z analfabetyzmem przesadził, nie mam czasu teraz na szczegółową analizę tego. To wszystko są jednak kwestie poboczne, on zrobił bardzo dużo. On dokonał rewolucji, choć ona dopiero w początkowym stadium, ale musi zwyciężyć i tak zwykle jest, tacy ludzie, nieformalni, za to potrafiący myśleć samodzielnie dokonują rewolucji. Chwała Mu za to.

 65. Przecław said

  54.zetef

  Pocałuj nas w dupę, a ja ci pierdnę na pożegnanie.

 66. akej said

  @ Zetef (54)
  Nie ma to jak hasbara! – Ile ci, skonczony gnoju smierdzacy, za to zydki placa?????????????

 67. akej said

  @ Marlog (60)
  To, ze Wilno i Lwow – od wielu stuleci az do 1945 roku byly miastami POLSKIMI (a nie chachlackimi czy zmudzinskimi) oczywiscie nam sie nie podoba i podobac sie nie moze i NIGDY nie bedzie sie podobac. Popros kogos aby ci odcial ktoras z konczyn – a zaraz sie przekonasz jakie qrevstvo wyrzadzili nam nasi „sojusznicy” oddajac ponad naszymi glowami te nasze etnicznie polskie terytoria stalinowskim sowietom.
  PS – Ty wypowiadasz sie tak samo jak rezunski farfocel niejaki RomanK.

 68. Zetef said

  Przecław – sobie pierdnij w nos. Tumanie jeden. A Akej niech spierdala na drzewo. Niedomyty filozof.
  Dyskutuj dalej co było pierwsze czy państwo Wieletów czy Ostrogotów.
  Ty też jesteś czas przeszły dokonany. Ty się zastanów wsiowy mędrku co przychodzi z takiego słodkiego pitolenia w Twoim wykonaniu. Popisujesz się ‚wiedzą’ która nie ma znaczenia.
  U Polaków tak to jest – kłótnie do upadłego o duperelach ( u nas to się nazywa o ‚pryncypiach’ ) a jak co do czego przychodzi to okazuje się, że usmarkany Mosiek ze Szmulek dwa razy nas sprzedał i dostał nawet niezłą cenę.
  Na mnie Twoje wyzwiska nie działają. Uważam, że jesteś skromnym Polskim idiotą. Takich jak Ty jest multum. Nawet normalnie odpowiedzieć nie potrafisz głupi goju. Przecłąw – to Ciebie też dotyczy.

 69. akej said

  Zetef
  Jestes najzwyklejsza zydowska menda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Ile ci za to placa? Nie wstydz sie i powiedz nam, wszarzu skonczony. Wsadz swoj nos tam, gdzie sie nalezy – w twoja DUPE!

 70. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Na studiach spotkałem MORAWCA, od którego dowiedzieliśmy się, że Czesi wygnali Morawców do Rosji i Teksasu? Chodziło prawdopodobnie o to, że Czesi nie godzili się na szkoły z językiem morawskim a ci nie chcieli szkół niemieckich, czyli że poprzez szkoły z językiem czeskim Morawcy ZNIKNĘLI. W Prusach było wprowadzona przez Fryderyka II Powszechna i Obowiązkowa Szkoła w języku niemieckim, co, tak jak powszechna służba wojskowa, było narzędziem germanizacji. Bismarck powiedział: WOJNY WYGRYWA NAUCZYCIEL SZKOŁY LUDOWEJ.
  Niejednokrotnie czytałem i słyszałem, że agresji na polski Śląsk Cieszyński dokonała nie armia czechosłowacka a Legioniści Czescy w mundurach FRANCUSKICH. Jest to o tyle ciekawe, że zdobycie przez CZECHÓW Cieszyna było Zniszczeniem Europy FRANCUSKIEJ, tak jak tajny pakt Benesza ze Stalinem był zniszczeniem Europy Wersalskiej. Moi zaś czescy krewni mówili, że CZESI NICZEGO BEZ ROTSZYLDÓW ZROBIĆ NIE MOGLI – czyli że tak Europę Francuską, jak Wersalską ZNISZCZYLI Rotszyldowie?

 71. Przecław said

  ad.68

  Wejdź sobie na YouTube i popatrz na niemieckie filmy. Co nie widziałeś, ślepy i głuchy ? Wrzask i kwik o „odwiecznie germańskich ziemiach do Bugu”, ale Tobie wszystko jedno. Kto tu jest GŁUPIM GOJEM ?

  Zaolzia nie odzyskaliśmy ale je straciliśmy właśnie w r.1939 dzięki sanacji, choć szczerze mówiąc to jeszcze nie najgorsza tragedia. Ja niczego nie wyolbrzymiam, nie można jednak kierować dyskusji na tory Raś’u.

 72. Juliusz Prawdzic-Tell said

  Ad. 71: Właśnie w tej sprawie wypowiedziałem się na: https://marucha.wordpress.com/2013/10/13/wolne-tematy-39-2013/ – nr 122. Śledzę tą sprawę od półwieku więc mogę powiedzieć, że tak Niemcy otruli Rosję i Francję fekaliami pruskimi czyli TROJĄ Heinricha Schliemanna – a chcieli otruć też WBr i USA – tak teraz chcą nas otruć fekaliami hitlerowskimi. W połowie lat 60. Wytruto Lwowsko-Wrocławską Szkołę Archeologiczną i Architektoniczno-Historyczną, na której miejsce PCHAŁA SIĘ Krakowska Szkoła Archeologiczna szofera Hitlera Oskara Schindlera. Otóż ta KSzA Odkryła, że kultura łużycka to GERMANIE – chyba na podstawie frazy, że REN JEST NAJPIĘKNIEJSZY NA ŚWIECIE, BO ŁADNIJSZA JEST TYLKO SASKA czyli łużycka ŁABA?
  Poza tym otruty trutką Majranowskiego Hawrot – a trutki Majranowskiego używała wówczas tylko KGB – odkrył zamek Królewski na krakowskich Bielanach, który ja zidentyfikowałem z GARGAMELLEM-Krakiem, od którego to Gargamella pochodzi rzymska nazwa GERMANIA, która była nazwą Taktyczną dla ludów walczących PIESZO czyli Gierków lub Giermków. Otóż Krakowska Szkoła Archeologiczna wykorzystała tą spekulację taktyczną – która opublikowano w literaturze przedmiotu – do rozciągnięcia swebojęzycznych GERMANÓW, których na kontynent sprowadził Juliusz Cezar dając im CELTYCKĄ Teutonię, aż do Bugu (!!!!!!!???).
  Niemcy, którzy obiecali polskim prostytutkom milion ton złota z satelitarnej detekcji za TUSKOWANIE Funkcjonalnej Chronologii Architektury Niemieckiej, przesunęli tym GRANICĘ z Żydami z Wisły na Bug. Nazwa Bug pochodzi jednak od starszego syna Posejdona z Poznania, Buzyrysa, który poległ z synem Amfidamesem w walce z Asklepiosem ze Lwowa.

 73. Juliusz Prawdzic-Tell said

  CZESI JAKO WANDALOWIE AFRYKAŃSCY

  Nazwa GOCI nie była skandynawska, ale słowiańska, prawdopodobnie od GETYTU, jak pierwotnie nazywano importowany ze Szwecji Osmund, który znaczył „wschodnie miasto” czyli Rygę. Juliusz Cezar oddał CELTYCKĄ Teutonię Swewom skandynawskim, a Wandalowie sprowadzili do walki z tymi Swewami-Swebami Skandynawów, których zakwaterowali w Gotiskandzy-Kołobrzegu. Neron po narzuceniu Antywandalskiego protektoratu Lugiom-Łużyczanom (Quo vadis) wysłał misję do Gotów w Kołobrzegu z obietnicą przewiezienia na Pomorze stu tysięcy Skandynawów i UZBROJENIA ich.
  Obietnicy Nerona dopełnił Domicjan w wojnie Germańskiej, ale wielką wędrówkę Skandynawów PO LODZIE do Wielkopolski zatrzymał książę Dziadoszan-Hadsdingów śląskich WYZYMIR. Klęska Rzymu w wojnach markomańskich polegała zaś na tym, że w r. 174 został zawarty Pokój Gotów z Wandalami, na mocy którego Goci przenieśli się na prawy brzeg Wisły, co określiło GEOGRAFICZNIE ekspansję słowiańsko-germańską na Bałkany wg Środkowego Dunaju: Peszt Gotom a Buda Wandalom.
  To WYMUSZAŁO współdziałanie Germanów ze Słowianami, umożliwiając Gotom podbój ziem od Dunaju do Donu, ale po ich klęsce z Hunami zdolnymi do zbrojnego przeciwstawienia się Hunom, którzy opanowali ziemie od Pacyfiku po Atlantyk, okazali się tylko Słowianie jako WANDALOWIE, toteż po rozgromieniu nad Nidą w r. 454 olbrzymiej Ordy Huńskiej pozostańcy Gotów na Mazowszu Gepidzi zostali przesiedleni do Siedmiogrodu a Longobardowie znad Renu otrzymali Bohemię.
  Nazwa Wandalowie jest rzymska i pochodzi od WENEDY jako Wielkiej Wenecji, której Krzyżacy nadali nazwę Big Ghost (Bydgoszcz) a po zawarciu pokoju kaliskiego w 1346 r. ZRÓWNALI Z ZIEMIA. Slawizacja Bałkan była skutkiem wojny wandalskiej Belizariusza, za którą został Oślepiony. Wandalowie pod wodzą Króla Afryki MOSKWY przenieśli się bowiem z Tunisu do Dalmacji, rozgromili pod Bihaczem Bizantyjczyków, zdobyli Belgrad i oblegli Konstantynopol, który został uwolniony przez sprowadzonych przez dyplomację bizantyjską z Mongolii Awarów, którzy byli potomkami zesłanej przez Wandalów na Wschód KARNIE armii łużyckiej.
  W r. 568 zawarto w Adrianopolu pokój, w którym Rus oddał cesarzowi Bałkany, które zostały zeslawizowane, za Włochy, które zaraz sprzedał za naddunajską Bohemię dla Czecha, za co otrzymał od Lecha SMOLEŃSK. – W ten sposób Rosjanie i Czesi jawią się jako Wandalowie Afrykańscy a Polacy jako WENEDOWIE: http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&iPageContent=1
  W tej sprawie miałem małą awanturę we wrocławskiej Wytwórni Filmowej. Gdy zaprotestowałem lokalizację Lugiów na Dolnym Śląsku to odpowiedziano mi, że tak sobie życzą AMERYKANIE. Odpowiedziałem: WON DO DREZNA więc Ligia z Ursusem uciekli do Tranowa.

Sorry, the comment form is closed at this time.