Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Listwa o List przełożonego generalnego…
  I*** o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  Boydar o Kościół w rękach predatora. Dr…
  Boydar o Traditionis Custodes
  Boydar o Jeszcze o Gierku…
  Listwa o Traditionis Custodes
  prostopopolsku o Obywatele w obronie radcy praw…
  lewarek.pl o List przełożonego generalnego…
  lewarek.pl o W obronie realizmu polity…
  Boydar o List przełożonego generalnego…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Białoruska biegaczka będzie si…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Akt zawierzenia

Posted by Marucha w dniu 2013-10-14 (Poniedziałek)

Akt zawierzenia wypowiedziany przez Ojca Świętego Franciszka 13 października 2013 r. w Watykanie.

Błogosławiona Maryjo Dziewico z Fatimy, z odnowioną wdzięcznością za Twoją matczyną obecność łączymy nasze głosy z głosami wszystkich pokoleń, które nazywają Cię błogosławioną.

Podziwiamy w Tobie wielkie dzieła Boga, który nigdy nie przestaje pochylać się miłosiernie nad ludzkością, dotkniętą złem i grzechem, aby ją uleczyć i zbawić.

Przyjmij z życzliwością Matki akt zawierzenia, który dziś z ufnością wypowiadamy przed Twoim wizerunkiem, tak bardzo nam drogim.

Jesteśmy pewni, że każdy z nas jest cenny w Twoich oczach i że nieobce Ci jest to wszystko, co gości w naszych sercach.

Pozwalamy się ogarnąć Twojemu słodkiemu spojrzeniu i otrzymujemy pocieszającą pieszczotę Twojego uśmiechu.

Strzeż naszego życia w Twoich ramionach: pobłogosław i umocnij każde pragnienie dobra; rozbudzaj i ożywiaj wiarę; podtrzymuj i oświecaj nadzieję; wzbudzaj i ożywiaj miłość; prowadź wszystkich nas drogą świętości.

Naucz nas Twojej własnej miłości szczególnego upodobania biednych i ubogich, wykluczonych i cierpiących, grzeszników i zagubionych w sercach; zgromadź wszystkich pod Twoją opieką i wszystkich przekaż Twojemu umiłowanemu Synowi, Naszemu Panu Jezusowi. Amen.

http://naszdziennik.pl/

Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie (Mt 7:21-29).
Admin

Komentarzy 41 do “Akt zawierzenia”

 1. kolega admina said

  … i po raz kolejny nie wypełniono nakazu Matki Bożej z Fatimy ( poświęcenie Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi ) … i nie ma się co dziwić bezbożnym Żydom

 2. Atanazy said

  Wiem, że wielu gajówkowiczów nie uznaje tych orędzi, ale nie mogłem ich tutaj nie zacytować:

  „Aby przekonać dzieci Boże, że pozostają oni wierni prawdziwemu Słowu Bożemu i tradycji Kościoła katolickiego, będą organizować uroczystości, utrzymując, że mają one na celu oddawanie mi czci. Wykorzystają proroctwa z Fatimy, aby zbezcześcić mój wizerunek, przedstawiając światu wielkie oszustwo. Wykorzystają mnie, aby sprofanować Kościół mojego Syna i wszystko zrobią na odwrót, zgodnie z żądaniami złego ducha.

  Wzbudzając wrażenie, że czczą oni Matkę Bożą, wprowadzą wielu katolików w fałszywe poczucie bezpieczeństwa. To będzie oznaczało, że wszystkie wątpliwości, które normalnie by mieli, będąc świadkami dziwnych nowych poprawek do Mszy i Sakramentów, zostaną natychmiast zapomniane.”

  http://www.paruzja.info/sierpien-2013/1196-17-08-2013-16-45-matka-zbawienia-beda-musieli-znalezc-miejsca-schronienia-aby-mogly-im-one-zapewnic-codzienne-sprawowanie-mszy-i-najswietszej-eucharystii

 3. Nemo said

  @1

  Dla mnie i myślę,że nie tylko dla mnie,to żadna niespodzianka niestety…

 4. Józef said

  Aby wypełnić polecenie NMP z Fatimy, Kościół musi mieć papieża a nie Franciszka.

 5. Nemo said

  A czego się spodziewać po papieżu,który ma takie podejście do różańca?

 6. Nemo said

  I jeszcze jedna fotka:

 7. Józef said

  Gajowy Marucha jeszcze do opcji ”sede” nie dojrzał, choć na pewno do niej dojdzie wcześniej czy później. To prosta konsekwencja wyznawania Katolicyzmu, który nie godzi się na schizofrenię sumienia.

 8. Inkwizytor said

  Re:6

  Miejmy taka nadzieję. Mi przejście od lefebryzmu ( nie pies ni wydra ) do katolickiego stanowiska ( sedewakantyzmu ) zajeło prawie 10 lat. Młyny Boże mielą powoli

 9. efka said

  Gajowy dojdzie do opcji (sede…) jak odsłucha co dziś wygadywała jedna żydówka w telewizji(kanał 18 program o JPII), a po niej kapciowy JPII bredził przekręcając słowa JPII.
  To jest kabaret wg kiepskiego scenariusza.
  Obrażają logikę przeciętnego zjadacza chleba, który ma trochę oleum w głowie i czytał co nieco o mozaizmie, judaizmie i takie tam.

 10. efka said

  Warto przeczytać : http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomason-bergoglio-praktykuje-judaizm-2013-10

 11. JO said

  1 . Data – 13
  2. które nazywają Cię błogosławioną.
  3.Podziwiamy w Tobie wielkie dzieła Boga
  4.każdy z nas jest cenny w Twoich oczach
  5.otrzymujemy pocieszającą pieszczotę
  6.Twojemu słodkiemu spojrzeniu
  7.umocnij każde pragnienie dobra

  Ja nie wierze w te slowa a odbieram je jako Talmudyczne

 12. Z jednej strony to duży plus…. i teraz trzeba poczekać na jakieś ewentualne „owoce” z tym związane. Z drugiej konsekwentnie Rosja nie chce przejść przez usta i jest to sprzeciw Matce Bożej…. niestety długo się nie doczekamy tego.

 13. Marucha said

  Państwo Józef, Efka, Inkwizytor….
  Do sedewakantyzmu chyba nie dojrzeję.Godzę się z faktem, że mamy całą serię papieży niezbyt godziwych. Traktuję to jako nieprzenikniony zamysł boży – być może wystawienie nas na próbę.
  Fakty na temat wypowiedzi i czynów papieży posoborowych znam, nie trzeba mnie o niczym przekonywać. To nie obfitość faktów może zmienić moje nastawienie.

 14. Janek said

  Dla zwykłego człeka już te zdjęcia powyżej na ,których ten chwiej mieniący się papieżem wykonuje akrobacje różańcowe powinny wystarczyć ,żeby ujrzeć w tym najzwyklejsze prymitywne szyderstwo ,nie mówiąc już o braku czci !

  Ad.2
  Atanazy nie wiem czy te proroctwa są prawdziwe czy nie ,ale mówią prawdę ,że słudzy szatana będą chcieli wprzęgnąć Najświętsza Dziewicę w swoją BEZBOŻNOŚĆ i to będzie początek ich końca!

  Ad13

  Gajowy raczej do sedewakantyzmu nie dojrzeje bo nie chce dojrzeć .Według Gajowego ta szatańska dzicz niszcząca Kościół działa z woli Boga samego .Według Gajowego wszyscy pseudo papieże soborowi mieli poparcie Pana Jezusa i Ducha Świętego przemawiającego przez nich .Pan gajowy twierdzi ,że ci Apostaci byli trochę dobrzy a trochę żli, raz przemawiał przez nich Pan Bóg a raz Diabeł .Na pewno to Panu Jezusowi nie przeszkadzało ,,że rzekomo jego reprezentanci wyznają herezje ,ustanawiają złe prawa i zamiast uświęcać to deprawują katolików poprzez ukazywanie im fałszywej duchowości!Na pewno też nie miał i nie ma nic przeciwko ,że negują dogmaty Kościoła,zaprzeczając Jego nauce we wszystkim.Wyliczanie ich przejawów „prawowierności” można by tak ciągnąć bez końca, tylko po co ?Przecież dla Gajowego to nie są żadne Argumenty ,także jasne nauczanie Magisterium też nie jest żadnym Argumentem .Więc warto by się zapytać jakież to Gajowy ma potężne Argumenciska ,żeby udowodnić ,że Bergoglio i spółka mają Autorytet Boga!Niech no Gajowy wykaże nam jak soborowi „papieże „sprawowali swoją rzekomą władzę w trzech aspektach zajmowanego przez nich urzędu ,czyli Nauczania,Rządzenia i Uświęcania!Tylko proszę o FAKTY, A nie o demagogię ,że to jest próba ,wola Boża ,że są trochę godziwi a trochę nie ,że mają zaniki pamięci podczas ,których ucieka im 2000-letnie Nauczanie Kościoła itp mądrości. Zapytam się jeszcze Gajowego czy jego zdaniem Bergoglio jest w stanie Łaski Uświęcającej czy nie .Jeśli jest ,to proszę powiedzieć na jakiej podstawie można wysnuwać takie stwierdzenie?

 15. Ezaw wykiwany przez matkę said

  ad. 13
  Bracia módlmy się przeto za Gajowego, bo tu potrzebna jest łaska

 16. Jan said

  Obawiam się iż ten swoisty akt zawierzenia to próba uwiarygodnienia, podobnie jak u Papierza Dialogu. Afiszował się pobożnością do NMP, tymczasem wywyższał nieprzyjaciół zarówno Jej jaki Jej Boskiego Syna. O destrukcji porządku Różańca świętego nie wspominając.

 17. Marucha said

  Re 14:
  Panie Janku… ani jeden liść nie spadnie na ziemię bez wiedzy Boga, a Pan uważa, że Bóg nie wiedział co robi, dając nam takich papieży? Albo że stali się oni papieżami z czyjejś innej, niż bożej woli? No to z czyjej? Proszę, może Pan się wykazać.

  Re 15:
  Modlitwa nigdy nikomu nie zaszkodziła.

 18. Romank said

 19. Tralala said

  Te „rozancowe fotki” obejrzalam dzisiaj rano. Do tej pory moj smutek nie wywial !

 20. efka said

  Każdy odpowiada sam za swoje zbawienie.
  Dróg do zbawienia jest wiele, a my jesteśmy tylko sługami Boga lecz wolną wolę otrzymaliśmy dlatego, żebyśmy wybierali sami, a rozum po to żeby dobro od zła odróżnić.

 21. Janek said

  Panie Gajowy twierdzić ,że Pan Bóg dał nam takich papieży jest obrazą Boga.Proszę rozróżnić dopust Boży od Jego akceptacji , poparcia i wspierania jakiegoś człowieka czy inicjatywy.Takiego papieża dała nam Żydomasoneria [po owocach ich poznacie] Infiltracja Kościoła przez Synagogę szatana w celu odwrócenia Nauki Chrystusowej tak ,żeby miała pozór prawowierności [przystrojenie w fatałaszki katolickie ]ale w konsekwencji czyniła z wiernych apostatów i niewolników Czarta.Bo na tym świecie są tylko dwie religie ;Religia Katolicka i religia diabelska!Bóg dopuścił ,aby sługa czarta zagnieżdżił się na Tronie Kefasa[I ujrzałem inną bestię mającą rogi jak Baranek ,lecz mówiła jak Smok]

 22. zofia said

  Slow ich sluchajcie a czynow nie nasladujcie.
  I dobrze, ze p Gajowy nie chce zostawic te miliony Ochrzczonych w Imie Jezusa Chrystusa.

 23. Janek said

  Polecam ten krótki artykuł Ks.Cekady ,który pan Gajowy widocznie przeoczył.

  11 września- wywiady z Bergoglio

  Ciekawy najnowszy artykuł x. Antoniego Cekady (z 11 października) na temat magisterium Franciszka:

  11 września dla magisterium: wywiady z Franciszkiem

  x. Antoni Cekada

  rypi1NIKOMU, kto śledzi religijną i świecką prasę, nie umknęła burza, którą wywołał Bergoglio („Papież Franciszek”) swymi niedawnymi wywiadami prasowymi i publicznymi listami.

  W zrozumiały sposób dyskusja skupiła się wokół znaczeniaposzczególnych wypowiedzi Franciszka (na temat ateizmu, prozelityzmu, „osądzania”, sumienia, że nie ma katolickiego Boga, etc.). Co to czy tamto stwierdzenie mogło w ogóle znaczyć? Jak to pasuje do wcześniejszego nauczania katolickiego? Czy też w ogóle pasuje?

  Bowiem każda wypowiedź wydawała się tak zaskakująca sama w sobie, jednak szersze pytanie nie zostało praktycznie postawione: co, oprócz trwająjcej popularności Franciszka wśród duchownej i świeckiej lewicy, będzie długoterminowym skutkiem jego niedawnych stwierdzeń w ogólności?

  W nieunikniony sposób będzie się to dało odczuć na płaszczyźnie tego, jak władza nauczycielska Kościoła jest rozumiana i postrzegana – a konsekwencje będą katastrofalne.

  Z łatwością można to przewidzieć po reakcji new age’owskich modernistów jak Ryszard Rohr, który triumfalnie potraktował franciszkowe wywiady jako przełomową dla Kościoła chwilę:

  „Na zawsze zmienił katolicki dyskurs. Nigdy nie będziemy mogli się całkowicie cofnąć. Nikt nie może nigdy powiedzieć, że ważnie wybrany papież, cokolwiek to oznacza dla kogokolwiek, nie powiedział rzeczy, które powiedział Franciszek w wywiadzie opublikowanym w czwartek.Przytaczane będą jeszcze przez długi czas. Jest to teraz częścią autorytatywnych danych, jak same Ewangelie, i trzeba się z nimi liczyć.”

  Widziane w tym świetle, franciszkowe wywiady są niczym innym, jak 11 września dla kościelnego magisterium. W rezultacie, najpierw przemieniają je w generator bzdur, który musi być rozszyfrowany, a następnie niszczą samego jego fundamenty.

  Aby zrozumieć dlaczego, najpierw musimy zobaczyć, czym jest magisterium i jaką rolę spełnia w nim papież.

  1. Magisterium = funkcja nauczająca.

  rypi2Imponujący łaciński termin magisterium jest tak naprawdę bardzo łatwy do zrozumienia. Ogólnie oznacza po prostu „funkcję nauczania innych”.

  Nauczające magisterium (= docens) Kościoła ma na celu przekazywanie wszystkim wiernym wiedzy dotyczącej zdrowej doktryny i dobrej moralności.

  Otóż, w umysłach większości katolików słowomagisterium automatycznie łączy się ze słowem nieomylne, jak w czymś [zdaniu] takim, jak: „Magisterium papieża jest nieomylne, gdy wydaje definicję ex cathedra dotycząca wiary czy moralności”.

  Drugą stroną tego, wnioskuje większość katolików, jest zasada, która sprowadza się do: „Brak pieczęci ex cathedra/nieomylności, żadnegoobowiązku by w to wierzyć”.

  Ale ta idea jest całkowicie fałszywa, bowiem oprócz magisteriumnieomylnego, katolik jest również zobowiązany przez to, co zwie się magisterium autentycznym. To jest sposób, w który papież zazwyczajnaucza katolickiej doktryny i zasad moralnych.

  Działa to w ten sposób: Papież posiada „władzę i urząd, by nauczać doktryny”, a jako katolik masz „obowiązek i prawo, by otrzymywać nauczanie”. Nauczanie papieża jest autentyczne w sensie ścisłym „z powodu autorytetu Bożego wydelegowania, z którego korzysta nauczyciel”. Byłbyś zatem „zobowiązany udzielić mu zgodę intelektu”, ponieważ jego władza nauczająca opiera się na „posłannictwie otrzymanym od Boga, któremu towarzyszy asystencja boska”. (Salaverri, De Ecclesia1:503ff. Jego podkreślenie)

  2. Wywiadowe magisterium Franciszka

  rypi3Oczywiście przytłaczająca liczba katolików na świecie uważa Franciszka za prawdziwego papieża. Gdzie więc zatem, dla nich, usytuowalibyśmy jego niepokojące wywiady i publiczne listy w odniesieniu do zasad nakreślonych w punkcie 1?

  Pisarze tacy, jak Carl Olsen, którzy byli przerażeni i zawstydzeni przez większość stwierdzeń Bergoglio, odpowiedzą: „Zupełnie nigdzie”. Papieskie wywiady, mówi, „nie są z natury magisterialne”.

  Rzecznik prasowy Watykanu, x. Fryderyk Lombardi, żartował, że materiał [ten] „to nie Denzinger” – zbiór papieskich i soborowych twierdzeń dotyczących wiary i moralności. Franciszek tylko „udziela pastoralnych refleksji”, które muszą „być odróżnione od encykliki, na przykład, albo posynodalnej adhortacji apostolskiej, które są magisterialnymi dokumentami”.

  Ale co właściwie robił Bergoglio, jeśli nie publicznie nauczał o doktrynie i moralności, robiąc to jako papież? A nauczać to dokładnie to, co oznacza „magisterialne”. Jeśli chodzi o pastoralny, co jest pierwszym obowiązkiem Najwyższego Pasterza? „Karm baranki moje, karm owce moje” – zdrową doktryną.

  Wieloletni watykański reporter, Sandro Magister, podkreśla dokładnie to, co robi Franciszek, w nagłówku artykułu z 7 października: „Encykliki mają nowy format: Wywiad”. Wątek, który Magister rozwija jest następujący: Tam, gdzie wcześniejsi papieże używali encyklik, aby przekazywać światu doktrynalne i moralne nauczanie, obecnie Franciszek wybrał nowy środek bardziej dopasowany do nowoczesnych czasów: wywiady prasowe. Te niosą jego nauczanie przez cały świat za pośrednictwem cudów technologii XXI wieku. Wywiady, mówi Magister, są pierwszymi aktami tego ‘magisterium’”.

  Może przesada?

  Wcale nie. Papież nie jest ograniczony do jednego formatu, gdy sprawuje swój autentyczny nauczający autorytet. Papieże zawsze mieli cały szereg możliwości do wykorzystania odnosząc się do doktrynalnych czy moralnych kwestii: bulle, dekrety, breve, listy, etc. Przyjęli dziś znaną encyklikę dopiero w XVIII wieku. W XX wieku, Pius XI i Pius XII dodali przemówienia i alokucje do mieszanki i spora ich liczba rzeczywiścieznalazła się w Denzingerze.

  Te różne formaty były tylko różnymi środkami, których papież używał, aby nauczać. To był jego wybór.

  Nic więc nie może stanąć na przeszkodzie, by papież używał sieci internetowej, wywiadów lub publicznych listów do ateistów, aby przekazywać swe autentyczne nauczanie. Forma komunikacji nie stwarza obowiązku akceptacji. Raczej fakt, że papież jest „dostawcą treści” (jak powiedzieliby ludzie obeznani z internetem).

  Ci katolicy, którzy uważają Bergoglio za prawdziwego Następcę św. Piotra nie mają więc swobody, by odrzucać treść jego wywiadów i publicznych listów jako dużą ilość białego szumu. Muszą raczej uważać je jako autentyczne nauczanie i uważać się za „zobowiązanych udzielić mu zgodę intelektu”.

  I to tutaj zaczynamy spoglądać z przerażeniem na skutki pierwszego uderzenia, jakie wycelował Franciszek…

  3. Magisterium, które naucza bzdur

  rypi4Aby zrozumieć dlaczego, przypomnijcie sobie, jak wywiady Bergoglio wywołały pozornie nie kończący się strumień artykułów „Co-naprawdę-papież-miał-na-myśli” w prasie katolickiej i blogosferze.

  Novus Ordo Wire (serwis informacyjnyNovus Ordo Watch – przyp. tłum.) dostarcza długą listę pisarzy, którzy czuli konieczność wtrącenia czegoś: x. Dwight Longenecker (3 artykuły), Simcha Fisher, Jimmy Akin, Jeffrey Mirus, Elizabeth Scalia, Lalah Alexander, Jennifer Fitz, Joanne McPortland, Gerard Nadal, Thomas McDonald, Terry Nelson, Mary Eberstadt, Stacy Trascanos, Kathy Schiffer, Joseph Shaw, Joseph Susanka, Christopher Orlet, Edward Mulholland, Mark Shea, Carl Olsen i oczywiście x. John Zuhlsdorf (co najmniej 3 artykuły).

  Fiu fiu!

  Niektóre artykuły wykażą poziom zamieszania, jakie spowodowały uwagi Franciszka: „Co tak naprawdę powiedział papież?” „Franciszek zostanie źle zrozumiany”, „Błędnie rozumiejąc Papieża Franciszka”, „Jestem zbyt grzeszny, by zrozumieć Papieża Franciszka”, „Problemem są USA, nie Franciszek; Papież porusza się po tajemniczych drogach” i „To, co dobre, co zaskakujące i co niejasne”.

  Pisarze podjęli się misternego procesu egzegetycznego, który próbował pogodzić rzeczywiste słowa Franciszka z ustalonymi doktrynami katolickimi i zasadami moralnymi, którym jego słowa wydawały się po prostu zaprzeczać. I rzeczywiście, musieli „bardzo dużo wyjaśniać”.

  Trud i konsternacja pisarzy są oczywiste, podobnie jak i ich czytelników. X. Zuhlsdorf nawet zaczyna jeden taki artykuł mówiąc: „Moja skrzynka elektroniczna pełna jest notatek od ludzi, których trzeba przekonać, by zeszli z krawędzi”.

  Jeśli cofniemy się od krawędzi i przyjrzymy się całemu procesowi, który wywołały stwierdzenia Bergoglio, to, co widzimy to: magisterium, które rzeczywiście już nie naucza.

  Bergoglio, rzekomo jego autentyczny nauczyciel, którego nauczaniu jesteśmy „zobowiązani udzielić zgodę intelektu”, publicznie głosi Kościołowi powszechnemu doktrynalne i moralne zasady, które przynajmniej powierzchownie są sprzeczne z wcześniejszym nauczaniem magisterialnym. Osoby prywatne muszą więc pogodzić jego nauczanie z wcześniejszym nauczaniem poprzez misterny proces egzegetyczny.

  My, którzy mamy być nauczani przez autentycznego nauczyciela musimy zamiast tego stać się rozszyfrowaczami bzdur, nosząc okulary podobne do tych Józefa Smitha*, aby rozczytać hieroglify, które nam przekazał.

  Tak więc stwierdzenia w wywiadach i listach Bergoglio rozstrzaskują właściwy cel magisterium – nauczanie – na kawałki. Nikt nie jest w stanie zrozumieć przekazu nauczyciela!

  To już byłoby dostatecznie katastrofalne. Ale niektóre stwierdzenia Bergoglio wiążą się, by przypuścić drugi atak w formie…

  4. Magisterium, które niszczy swe własne fundamenty

  rypi5Widać to wyraźnie, gdy zbierze się streszczenia oburzających stwierdzeń Bergoglio pod ogólnymi tytułami albo wiary, albo moralności.

  (a) Wiara: Nie ma katolickiego Boga, doktrynalne bezpieczeństwo już nie istnieje, ten, który twierdzi, że posiada wszystkie odpowiedzi nie ma w sobie Boga, prozelityzm to nonsens, ateiści mogą pójść do nieba, etc.

  Te oświadczenia pozbywają znaczenia Credo, naturę Boga, możliwość dotarcia do prawd doktrynalnych, boską misję nawracania innych na te prawdy i wiarę jako warunek wiecznego zbawienia.

  (b) Moralność: nauczanie moralne (dotyczące szóstego i dziewiątego przykazania) jest chaotycznym zbiorem doktryn, które nie mogą być uporczywie narzucane, nie można mieć obsesji w tych sprawach (aborcja, „małżeństwa” gejowskie i antykoncepcja), to, co obiektywnie jest cudzołóstwem pozwala na „rozwiązanie pastoralne”, kim jestem, by osądzać, każdy ma swoje własne wyobrażenie dobra i zła, ingerencja duchowa w życie osobiste jest niemożliwa, etc.

  Te oświadczenia pokazują grzechy moralne jako błahostki, karcą tych, którzy mówią inaczej, jako „obsesyjnych”, trywializują cudzołóstwo, ganią sądy moralne, intronizują sumienie jako autonomiczne i najwyższe oraz faktycznie porzucają prawo magisterium do mówienia czegokolwiekosobistemu sumieniu.

  Nie trzeba wysiłku, by wyciągnąć tu podstawową zasadę: Magisterium Kościoła nie może już być źródłem pewności w tym, w co należy wierzyć i jak postępować.

  Bach! Cały gmach magisterium wali się, jego fundamenty na zawsze są podkopane przez to, co włoski teolog Piotr De Marco nazywa „relatywistycznym poślizgiem” Bergoglio. Wszystko – wszystko – jest obalone.

  * * * * *

  BEZ WĄTPIENIA czasami usłyszymy katolickobrzmiące wypowiedzi Bergoglio, które pozornie będą sprzeczne z modernistycznymi Bergoglianizmami, o których już wspomnieliśmy. Zaiste, już się to dzieje. Nie miejcie obsesji na punkcie aborcji kontra abortowane dzieci są „obliczem Jezusa”. Prozelityzm to uroczysty nonsens kontra Niedziela Misyjna to naprawdę wspaniała rzecz. Różańce są pelagiańskie kontra pamietajmy, że październik to miesiąc Różańca.

  Nie dajcie się nabrać. To wszystko jest tylko częścią modernistycznej sztuczki, którą św. Pius X ujawnił w Pascendi. Moderniści mogą być pobożnie brzmiącymi katolikami na jednej stronie i prawie agnostykami na drugiej. Gdy tylko się pojmie, jak relatywizować dogmaty i przemienić je w intelektualną papkę, można powiedzieć w zasadzie wszystko.

  rypi6W ten sposób w siedem miesięcy Bergoglio pozbawił całej broni może 20% dusz w posoborowym kościele, które nadal trzymają się pozostałości doktrynalnego i moralnego nauczania starej religii. Odtąd ich obiekcje wobec modernistycznych doktrynalnych i moralnych skandali będą napotykały na cytaty „autentycznego nauczyciela” dotyczące zasad ograniczonych umysłów, obsesji, braku doktrynalnego bezpieczeństwa, braku katolickiego Boga, triumfalizmu, restoracjonizmu, ideologii, etc. Bądźcie pewni, że moderniści jak x. Rohr rzeczywiście na zawsze będą traktować te pontyfikalne powiedzenia „jako część autorytatywnych danych”.

  Z mojej strony, stwierdzam teraz, że już nie uważam Jerzego Bergoglio po prostu za heretyka. Jest apostatą, ponieważ przyjmuje system, który odrzuca możliwość religijnej prawdy i obiektywnego prawa moralnego.

  Apostazja jest rzeczywiście, jak ostrzegał św. Pius X, ostatecznym produktem systemu modernistycznego. Ale Jerzy Bergoglio nie stał się modernistycznym apostatą dzięki własnym staraniom. Od stóp do głów jest produktem Soboru Watykańskiego II i wszystkie jego szkodliwe i skandaliczne wypowiedzi przeciwko wierze i moralności katolickiej są tylko zatrutym owocem nasion zasianych przez ten Zbójecki Sobór.

  Prosta linia wiedzie od soborowego ekumenizmu, wolności religijnej i pogańskich sekt jako narzędzi Ducha Świętego do bergogliowych nie ma katolickiego Boga, prozelityzm to nonsens, ateiści idą do nieba, nie osądzam i każdy z nas ma swoje wyobrażenie dobra i zła.

  Na świecie są tysiące innych Bergoglio, więc na dalszą metę jest tylko jedno lekarstwo na tę chorobę. Pozbycie się tego, co w ogóle rzeczywiście spowodowało infekcję: Sobór Watykański II.

  A jeśli ktoś się waha, czy słuchać rad sedewakantysty, niech pamięta: „nawet zepsuty zegar pokazuje prawdziwą godzinę dwa razy dziennie”.

  Otóż, jest teraz 10:28 – a datą jest 11 września.

 24. Psiemislavius said

  Co? Józefie stałeś się sedewakantystą?

 25. Janek said

  Ad 22

  Pani Zofia wyobraża sobie ,że Pan Jezus jedno mówił a co innego robił?Te słowa odnosiły się do Faryzeuszy ,którzy mimo całego swego zła i niegodziwości nie zmieniali wiary Starotestamentowej i przykazań Bożych .A w naszym przypadku tak się składa ,że czy to będzie Pani słuchać Bergoglio czy naśladować go w jego postępowaniu to marnie pani skończy!

 26. Marucha said

  Re 21:
  Panie Janku, już mnie, cholera, morda boli od powtarzania, że tacy papieże są dopustem bożym, więc proszę, naprawdę, mi tego nie wkładać do głowy, bo ono tam już jest.

 27. Janek said

  NIE PAN CIĄGLE TWIERDZI ,ŻE TO PAN BÓG DAŁ NAM TAKICH PAPIEŻY ,A TO NIE JEST RÓWNOZNACZNE Z DOPUSTEM BOŻYM.Pan Bóg dopuścił również odstępstwo Żydów ,założenie przez nich Masonerii, Rewolucję Francuską ,Żydobolszewicką ,I i II wojnę ,Pan Bóg dopuszcza także do wszelkich zbrodni ,samobójstw itd. a to wszystko nie jest Jego wolą Temu wszystkiemu Dobrzy mają się przeciwstawić bo to wszystko są dzieła Diabła a nie Boga.Więc niech pan nie mówi że ,Bóg współdziała z heretykami czy apostatami , różnej maści dewiantami ,bezbożnikami, zboczeńcami bo te wszystkie kreatury prowadzą z Bogiem wojnę.

 28. pokorny sługa jego wielmożności said

  może mi ktoś przypomnieć do kogo Jezus skierował słowa:
  ,,Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie!”

 29. pokorny sługa jego wielmożności said

  ad 27
  do pierwszego papieża

 30. To Czarny Papież, czarny nie znaczy ciemnoskóry, ktoś kiedyś napisał, że papież będzie czarny. Co dalej było w tym piśmie poszukajcie sami…

 31. Tralala said

  kogo interesuje fsspx :
  http://www.cfnews.org/page88/files/14e8cf27a431ca52105cf70b45567b82-149.html

 32. Tralala said

  Wytlumaczenie sprawy rozanca na uchu papieza : http://www.dailymail.co.uk/news/article-2457651/Pope-pictured-roary-beads-draped-EAR-thrown-pilgrim.html

  No to dobrze, że sprawa się wyjaśniła.
  Admin

 33. Romank said

  No to dobrze, że sprawa się wyjaśniła.
  Admin
  Eeeee…….. nie woli pan wyjasnien Referatu???:-)))))))Bractfa Wypartego i Poslusznego Pustemu Tronowi????

 34. Inkwizytor said

  kafelstein, co ty sie przejmujesz sprawami katolików ? ciebie to przecież nie dotyczy

 35. Józef said

  Psiemislavius powiedział/a
  2013-10-14 (poniedziałek) @ 18:13:58

  Co? Józefie stałeś się sedewakantystą?
  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
  Bardzo się o to postarał ”Franciszek”

 36. Nemo said

  @21

  „Panie Gajowy twierdzić ,że Pan Bóg dał nam takich papieży jest obrazą Boga.Proszę rozróżnić dopust Boży od Jego akceptacji , poparcia i wspierania jakiegoś człowieka czy inicjatywy.Takiego papieża dała nam Żydomasoneria…”

  Panie Janku-ja wiem,że zapewne niechcący ale umniejsza pan Bożą Chwałę i Moc gdyż bez przyzwolenia Stwórcy żydomasoneria nie mogła by nic uczynić.Więcej-Bóg mógłby ich unicestwić jedną swoją myślą. Lecz widocznie takie są Jego zamiary by wypróbować swój Kościół,dlatego przyzwolił by na Piotrowym Tronie zasiedli tacy papieże jakich mamy ostatnimi czasy. Marucha ma rację-to jest dopust Boży.

 37. Marucha said

  Re 33:
  Dlaczego posądza mnie Pan o chęć naginania albo fałszowania prawdy w celu dowalenia papieżowi? Mnie osobiście ucieszyło, że Franciszek nie zawiesił sobie różańca na uchu.
  O jakim Bractwie Pan mówi, co jest posłuszne Pustemu Tronowi?

 38. Tralala said

  Mnie tez ucieszylo, ze Franciszek nie zawiesil sobie rozanca na uchu, ze sam nie podrzucal rozanca w powietrze, ale tylko lapal rzucony mu z tlumu.

  Zastanowilam sie jednak nad: czy gdybysmy zauwazyli rozaniec na uchu Piusa XII, Piusa XI i w dol, przyszloby nam wogole do glowy, ze to popieze sami sobie go tam zawiesili ?
  Czy to my mamy juz tak zdeprawowany sposob myslenia ?
  Czy tez papiez Franciszek swoim zachowaniem sklania nas do przesadnych i zbyt gwaltownych ocen?

  Tak właśnie jest: Franciszek swym zachowaniem skłania nas do takich ocen, gdyż wszystkiego można się po nim spodziewać.
  Admin

 39. JO said

  ad.38. Panstwo sie Mylicie. Tu nie chodzi sklanianie do takich Ocen. On ma Panstwa Oceny w daekim powazaniu.

  To co robi Franciszek, to DEPRAWACJA Wiernych, oddalanie od Kultury Katolickiej i Katolickiego Nauczania.

  Panstwo wiecie, ze Rozance sa Poswiecone. Tradycja nakazuje obchodzic sie z Rozancami, Szkaplezami….w sposob Godny.

  Czy wyobrazacie sobie Panstwo obrazek w ktorym , ktoc Rzuca Rozaniec w Strone Papieza Piusa X , czy XII? albo Czy wyobrazacie sobie Ppaieza Piusa X LAPIACEGO Rozaniec?

  To co Robi F1 to filozofia Liberalizmu i jej Promowanie polaczona z RUINA Szacunku i Hierarhii , Godnosci , Boskosci Chrystusa , sprowadzenie Trójcy do poziomu czlowieka w ATMOSWERZE „Robta co Chceta”

 40. JO said

  Na droge przed Krolami a Nawet Chrystusem Ludzie Kladli Kwiaty, Platki Roz….

  Rozaniec To osobity Atrybut Wiary i nie tylko, TO SWIETY ROZANIEC, ktory podarowala nam Sw Maria – Bogarodzicielka

 41. Marian said

  Czy ktoś jest w stanie dotrzeć do gazety ( magazynu? ) „Stimme des Glaubens” ( nr10 z 1981r. ), gdzie mają być zawarte następujące słowa Jana Pawła II o trzeciej tajemnicy fatimskiej: „oceany zatopią cale kontynenty, że ludzie nagle zostaną pozbawieni życia, z minuty na minutę, i to milionami…”? Wiem, że wielu cytuje te słowa. Ja jednak nigdy nie widziałem oryginalnego tekstu. A dobrze by było zobaczyć, bo ma się on nijak do ujawnionej treści trzeciej tajemnicy.

Sorry, the comment form is closed at this time.