Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Martusia o Kościół w rękach predatora. Dr…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Przyrzeczenia poszły w las

Posted by Marucha w dniu 2013-10-14 (Poniedziałek)

Obchody 70. rocznicy „czystki etnicznej noszących znamiona ludobójstwa” na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej skończyły się. To już odległa historia. Skończyły się też „pojednania”. Czas zacząć, a właściwie czas odnowić jątrzenie.Tak można zrozumieć treść artykułu zamieszczonego w „Naszym Słowie” nr 49 z dnia 6 października 2013 roku, a tytuł artykułu brzmi: „Zdradzeni i zapomniani wołają o pamięć”.

„Nasze Słowo” już jawnie głosi „bohaterstwo” największych ludobójców świata: „Oni, bohaterowie Ukrainy, nie bezimienni, którym na razie nikt nie zaśpiewa na ich mogile „Wieczną pamięć”, nie odmówi „Ojcze nasz”, nie położy kwiatka, nie zapali lampki. Ich mogił nie ma. Oni oddali życie w boju na zew Ojczyzny. Sami sobie odebrali życie, bo nie chcieli poddać się wrogowi, którego przyprowadzili zdrajcy…” Itd. Itd.

Można by to przyjąć jako zwykły gest ludzki, wyrażający ból piszącego. Bowiem każda śmierć sprawia ból żyjącym, gdyby nie pewne ale… Gdyby to był ból także po zamordowanych przez „bohaterów” „Naszego Słowa” i – niewinnych ludzi. Nie ma tu ani jednego słówka o pomordowanych w bestialski sposób polskich kobietach, dzieciach i starcach. Amnezja opanowała całą redakcję „Naszego Słowa”.

Minęły niespełna trzy miesiące od głoszonych gromkim głosem wezwań o prawdę, nawoływania o pojednanie, a wszystko to przeszło już do zapomnianej historii. Tych, którzy mówili prawdę, nazwano dzisiaj zdrajcami. Wystarczy tylko spojrzeć na protokóły przesłuchań niektórych Ukraińców, by potwierdzić moje w tym zakresie zdanie. Już sam tytuł artykułu w „Naszym Słowie” to potwierdza.

Tygodnik bardzo szczegółowo rozlicza zachowania polskich żołnierzy wobec ukraińskich „striłciw” – w Bieszczadach. Podaje ścisłe dane liczbowe, słowa wypowiadane przez zabitych i samobójców, którzy wybierali samobójstwa zamiast poddawania się. Ten sam autor nie wie, gdzie są pochowani zabici „powstańcy” w Bieszczadach czy na Warmii i Mazurach. Brak jest jednak chociaż jednego słowa co ci „striłci” w 1947 roku robili w Polsce. Opisy wydarzeń w Bieszczadach, inaczej mówiąc, zabijanie zbiorowe ukraińskich mieszkańców i całych wsi ukraińskich, żywcem wzięte z polskich opracowań dotyczących Kresów Wschodnich. Zmienione zostały tylko nacje i nazwy. No cóż? Wszak obie strony ,ukraińska i poprawna politycznie polska, potwierdzają, że to była „wojna bratobójcza”. Zapisy w „Naszym Słowie” potwierdzają to w całej rozciągłości. Panowie Redaktorzy! Półprawdy to tak jak kłamstwa.

Wśród bojowników o wolną Ukrainę są” „bohaterzy” Myrosław Onyszkewycz ps. „Orest”, Jarosław Staruch ps. „Stiah”. Obaj należeli do czołówki Ukraińskiej Powstańczej Armii. Obaj wydawali rozkazy mrożące krew w żyłach. Myrosław Onyszkewycz był szefem sztabu II Okręgu UPA „BUH”, później dowódcą VI Okręgu UPA „SIAN”. Jarosław Staruch ps. „Stiah” był członkiem Ukraińskiej Głównej Rady Wyzwoleńczej i Głównego Sztabu Wojskowego Ukraińskiej Powstańczej Armii. Po wojnie był przewodniczącym Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów w tak zwanej Zakierzonii.

Pozwolę sobie zacytować fragment rozkazu wydanego przez Myrosława Onyszkewycza: „Rozkazuję wam niezwłocznie przeprowadzenie czystki swego rejonu z elementu polskiego. Oczyszczenie terenu musi być zakończone jeszcze przed naszą Wielkanocą, żebyśmy świętowali ją bez Polaków. (…) Działać szybko i mądrze. Mamy w tych sprawach określone pełnomocnictwa od Niemców (…) Prowadzić z nimi twardą bezpardonową walkę. Nikogo nie oszczędzać, nawet w przypadku małżeństw mieszanych wyciągać z domu Lachów. (…) Wydobyć broń! Śmierć Lachom! Chwała bohaterom”!

Cytat ten powtarzam. Ale widzę w tym potrzebę. Podczas dwustronnej propagandy obchodów 70-lecia apogeum ludobójstwa, znacznie wzrosła liczba zainteresowanych tym tematem. Świadkowie ludobójstwa już prawie odeszli, pozostali tylko młodzi, którym trzeba przekazać chociaż małe fragmenty prawdy, o którą tak mocno upominały się jednające się strony. Ponadto do powtarzania rozkazów prowodyrów UPA zmusza mnie „Nasze Słowo”. Dziwi mnie tylko milczenie naszych władz. Przecież „Nasze Słowo” to wszystko głosi za polskie – podatnika polskiego – pieniądze.

Antoni Mariański
http://sol.myslpolska.pl/

Komentarzy 14 do “Przyrzeczenia poszły w las”

 1. Griszka said

  Czy ktoś wie, jak stoi sprawa z antybanderowską ustawą na Ukrainie ?

 2. MatkaPolka said

  Ludobójstwo odbywało się pod „troskliwą opieką” i osłoną regularnych jednostek wojsk niemieckich.
  UPA i OUN były organizowane i finansowane przez Niemców – im ze strony Niemców nic nie groziło.

  Nacjonalizm ukraiński to stosunkowo nieliczna grupa, która terrorem i zmasowaną propagandą ( za którą stały pieniądze i organizacja niemiecka) zmuszała uczestników do tak potwornych zbrodni.

  Prof. Prus mowi o 20,000 bojców

  Wiktor Poliszczuk mieszkający w Kanadzie demaskując istotę i cele ukraińskiego nacjonalizmu (Gorzka Prawda) opisuje taka scenę – Las – kompania UPA – Apel poranny nowego rekruta;

  Prowodyr pyta – „A kto chce iść doma?”- wstąpiło 15 nieszczęśników;
  Tym każą kopać dół – za godzinę na oczach wszystkich pozostałych ich zamordowano strzałem w tył głowy.

  ***
  Rusini to Polacy – zawsze wierni Rzeczpospolitej Obojga narodów. Rusin to Symbol dobroduszności.
  Udział indoktrynacje miał również kler greckokatolicki – wielu „duchownych” było przechrztami żydowskimi.

  To lucyferyczna, żydowska propaganda zmieniła dobrodusznego , acz ciemnego chłopa w Ludzkie bestie.

  Na samym Wołyniu z rąk UPA zginęło ok. 120 000 Polaków i ok. 80 000 Rusinów. (wg Poliszczuka)

  Dwa narody – Polacy i Rusini żyli zgodnie obok siebie dopóki nie wtrącił się obcy – Niemiec i Żyd – odwieczni wrogowie Polski i Słowiańszczyzny.

  Trzeba pamiętać, że Ukraina to łakomy kąsek dla Niemców – to wielowiekowa gra Niemców na zagarniecie tych terenów i eksterminacje Słowian – od Krzyżaków po dzień dzisiejszy, bo agresja neonazistowskiej IV Rzeszy niemieckiej (Unia Europejska) na Polskę i Europe wschodnią trwa nadal!!!

  Jeśli pomija się role Niemców w rzeziach na Ukrainie – to NIC ze zbrodni UPA nie rozumiemy – Niemiec dalej się cieszy, ze antagonizuje dwa narody i triumfuje – krzyżak dalej w Kulak się śmieje.

  Bandera byl agentem GESTAPO

  Karta Ukraińska – to zawsze gra niemiecka przeciw Polsce – oderwanie od Polski Kresów Wschodnich. Ukraina to „As w rękawie Niemców” i Prusaków
  Przypomnijmy sobie, kto finansował i uzbrajał UPA i SS – Galizien.

  Mordy na Wołyniu były dokonywane pod osłona dywizji niemieckich na okupowanych przez Niemcy terenach polskich.
  Ale przecież wszyscy wiedzą, ze okrutne zbrodnie dokonali ukraińscy rezuni, a nie zwyrodnialcy niemieccy.
  (Oni się tylko przyglądali i osłaniali)…

  Ukraina, jako osobne państwo nigdy nie istniała – powstała dopiero w 1990 r. po rozpadzie Imperium Sowieckiego

  Ukraina to Kresy wschodnie Rzeczpospolitej
  Na kresach zachodnich Polski Niemcy również nie próżnują
  Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) – to akcja Niemiecka oderwanie kresów zachodnich Polskich

  Jak widać Niemcy nie próżnują w swojej nowej, współczesnej Agresji na Polskę

  Brak reakcji „rządu polskiego” jest bardzo wymowne.
  Bo ten rząd polski jest rządem agenturalnym – to niemiecka agentura. Najwyraźniej przekupiona przez Niemców, bo innego wytłumaczenia nie ma.

  Równie hańbiące i wymowne jest to, że senat KUL-u nadał tytuł doktora honoris causa, byłemu prezydentowi Ukrainy, Wiktorowi Juszczence – zagorzałemu gloryfikatorowi zbrodniarzy spod znaku faszystowskiej OUN-UPA.

  Jak tak dalej pójdzie to za kilka lat będziemy mieli nie tylko pomniki Stefana Bandery na Ukrainie ( czyli w Polsce), ale również pomniki Adolfa Hitlera – i w Polsce i w Izraelu

  Absurd goni za absurdem – kiedy naród polski obudzi się i przepędzi Niemca i Żyda z Polski?

 3. MatkaPolka said

  Neofaszyści ukraińscy
  Smert’ Vorogam! (Death To Enemies!) Smert Lachom!

  Poniższy teledysk pokazuje współczesnych neofaszystów ukraińskich (sympatyków OUN-UPA) oraz gloryfikuje faszystowską UPA i jej dzieło, czyli ludobójstwo Polaków, Żydów, Rosjan oraz Ukraińców na Wołyniu, Podolu i Małopolsce Wschodniej.

 4. MatkaPolka said

  A tu mój obszerny komentarz na temat Werwolfu – niemieckiej agentury w Polsce. Polecam wszystkim.

  https://marucha.wordpress.com/2013/10/14/zmarl-niemiecki-zbrodniarz-erich-priebke/#comment-286095

  Obecność Werwolfu w Polsce i działalność Nacjonalizmu Ukraińskiego maja wiele wspólnego

  I pomyśleć; UPA-owscy twierdza, że Kraków jest ukraiński ( a Warszawa, to tak przy okazji) – i to wcale nie żart.

 5. MatkaPolka said

  http://raportnowaka.pl/news.php?typ=news&id=479

  B’nai b’rith a nacjonalizm Zachodniej Ukrainy
  Kto stoi za nacjonalizmem Zachodniej Ukrainy? Czym była Ukrainska Powstancza Armia i SS Galicja? Dlaczego środowiska Gazety Wyborczej oponowały przeciwko budowie pomnika ku czci ofiar „Rzezi Wołyńskiej”?
  Informacje o tekście
  Typ tekstu: Wiadomo�ci

  Autor: Zbigniew Nowak
  Źródło: raportnowaka.pl
  Publikacja: 2012-05-09 00:22:56
  Czytano: 1846 razy

  » Narzędzia
  » Poleć stronę RaportNowaka

  » Drukuj ten tekst

  » Załączniki do artykułu
  Adolf Hitler
  plik PDF, 3715 kB
  Gehlen
  plik PDF, 1697 kB
  Richard Rokita
  plik PDF, 766 kB
  Spis ludności 1946
  plik PDF, 474 kB

  Fragment publikacji „Masoneria”, ks. Tadeusza Kiersztyn
  B’nai b’rith ingerowała również w sprawy polskie. Szefem polskiej sekcji B’nai b’rith został żyd z Krakowa, Józef Rettinger, którego zadaniem było realizowanie jednego z wariantów odrodzenia się państwa żydowskiego na ziemiach polskich pod nazwą „Judeopolonii”.

  Zamysł ten został przedstawiony w listopadzie 1918 r. w wewnętrznym okólniku, w którym syjoniści nawoływali:
  „Bracia i współwyznawcy! Trzeba, ażeby kraj Galicja został naszym królestwem (…). Starajcie się usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i skupić w swych rękach wszystkie nici władzy społecznej. Wszystko co do chrześcijan należy, powinno stać się naszą własnością. Związek izraelski (Alliance Israelite Universelle) dostarczy wam potrzebnych do tego środków. Już zaczęto na ten cel zbierać fundusze, a udaje się lepiej niż przypuszczać było można. Dla doprowadzenia do skutku wyrwania Galicji chrześcijanom, wszyscy nasi wielcy i bogaci zapisali się na nasze sumy. Da baron Hirsz, dadzą Rothschildowie, Bleichroderowie i Mendelssohnowie, dadzą i inni”.
  ***
  Zachodnioukraińska Republika Ludowa – jedno z dwóch państw ukraińskich powstałych w wyniku I wojny światowej Zachodnioukraińska Republika Ludowa proklamowała niepodległość 1 listopada 1918, po zajęciu przez ukraińskie oddziały wojskowe najważniejszych gmachów publicznych i obiektów wojskowych Lwowa. Jednakże miała to być państwowość w ramach państwa austriackiego. Przewodniczącym Ukraińskiej Rady Narodowej został Jewhen Petruszewycz. Prawne podstawy państwa określała przyjęta 13 listopada 1918 Tymczasowa ustawa zasadnicza o niezależności państwowej ziem ukraińskich byłej monarchii austro-węgierskiej (konstytucja ZURL).
  13 listopada 1918 na posiedzeniu URN powołano rząd (Sekretariat Państwowy), którego premierem został Kost Łewyćkyj.
  Do 10 grudnia 1918 państwo nie posiadało nazwy, w tym dniu uchwalono nazwę Państwo Zachodnioukraińskie (Zachidno-Ukrajinska Derżawa). Po uzyskaniu informacji o abdykacji Habsburgów w dniu 14 grudnia zmieniono nazwę na „republikańską” – Zachodnioukraińska Republika Ludowa

  Cdn.
  całość artykułu ks. Tadeusz Kiersztyn na: https://marucha.wordpress.com/2012/05/08/gdzie-i-kiedy-lech-kaczynski-zydowska-masonerie-w-polsce-reaktywowal/

 6. Inkwizytor said

  Czerń ukraińska niepiśmienna w d***e miała nimieckie „sprawstwo kierownicze”, jeżeli takowe było, w co bardzo wątpię. Każdy okupant chce miec spokój na tyłach i regularne dostawy żywności na front. Ukraińcy mordowali Polaków z chęci zysku, bo sąsiad miał krowę, buty czy nową koszulę

 7. Rysio said

  Byli też ukraińcy, którzy ostrzegali i ratowali Polaków.

 8. MatkaPolka said

  @ 6 Inkwizitor

  Czerń ukraińska rzeczywiście w d***e miała niemieckie “sprawstwo kierownicze”, bo nie miała o tym pojęcia;
  ale czerń ukraińska niemieckiego “sprawstwa kierowniczego” najzwyczajniej się bała, chociaż go nie widziała.
  Była sterroryzowana.

  Powtórzę jeszcze raz na czyn polegał ten terror (za W. Poliszczukiem)

  Wiktor Poliszczuk opisuje taka scenę: Las – polana – oddział/ kompania UPA – musztra nowej branki/ nowego rekruta – Apel poranny (Baczność, spocznij, kolejno odlicz) – komunikat dowództwa.

  Po apelu pada pytanie Prowydyra – „A kto chce teraz iść doma?”

  Występuje 15 nieszczęśników,
  którzy nie maja pojęcia, w czym uczestniczą ( nie maja pojęcia o „niemieckim sprawstwie kierowniczym” , w życiu na oczy żarówki nie widzieli, nie umieją czytać ani pisać)

  Tym 15 – tu nieszczęśnikom, którzy wystąpili i chcieli iść „doma”, każe się kopać dół.

  Po godzinie kopania, kiedy dół jest gotowy, prowodyr, Gestapowiec /Czekista –dowódca kompani – morduje 15 nieszczęśników strzałem w tyglowy – 9 gram w potylice – na oczach wszystkich pozostałych..

  Na tym polegał ten terror w stosunku do branki/ rekrutów

  Inkwizytor – ty chyba na głowę upadłeś
  „Każdy okupant chce mieć spokój na tyłach” – czy ty czytałeś o czym napisano, czy ty rozumiesz co sam napisałeś ?

  Tak to prawda.
  Zbrodnicza, nazistowska III Rzesza niemiecka chciała najwyraźniej mieć „spokój na tyłach”
  mordując 8 milionów Polaków i 60 milionów pozostałych ofiar II wojny światowej

 9. Inkwizytor said

  Matka Polka

  Nie mówię o tzw „żołnierzach dUPA” bo prace Wiktora Poliszczuka nie tylko mam ( wszystkie ) ale i czytam. Zatem kwestie „poboru” do dUPA znam z jego prac i nie o tym pisałem tylko o tzw kuszczowych widiłłach. dUPA dawała logistyczne wsparcie, natomiast mordowała czerń ukraińska, chłopi ukraińscy mordowali, podrostki dorzynali niedobitych Polaków a ukrainki kradły z chałup mienie Polaków. Jeśli upowców było niewielu ( za prof Prusem 20,000 ) to jak mogli wymordować 10x więcej ludności ?

  Czytaj co wklejasz bo prac prof Poliszczuka nie znasz na 100%. To właśnie Poliszczuk w tej samej pracy ( tom II Dowody zbrodni OUN-UPA ) pisząc o „poborze” wyjaśnia kwestię domniemanej walki na dwa fronty dupowców z Niemcami i Armią Czerwoną oraz fakt rzekomej inspiracji ukraińskiego, banderowskiego ludobójstwa ze strony Niemców.

  Napisze raz jeszcze, żeby dotarło i odsyłam do Poliszczuka ( tom II ) Niemcy nie byli zainteresowani wyrzynaniem ludności polskiej na Kresach. W tym czasie toczyli ciężkie walki z Rosjanami, chcieli miec spokój na tyłach i nie przerzucać części sił na tereny objęte ludobójstwem. Ponadto utrata w krótkim czasie tylu ludności wiązała się z brakami w dostarczaniu prowiantu na front. Nie sądzisz, ze chleb, mięso, ubranie dostarczano tylko z Berlina

 10. MatkaPolka said

  http://www.kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rus.html

  Inkwizytor
  Masz racje
  Udział czerni – miejscowych jest oczywisty –wszyscy autorzy zajmujący sie zbrodniami UPA o tym piszą
  Pisze o tym również Poliszczuk i inni.

  SIŁĄ SPRAWCZA była jednak UPA, a nie czerń. Wszystkie prace – tytuły i zawartość np. Poliszczuka
  dotyczą zbrodni UPAi OUN , SB – a nie czerni

  Kliknij na – Prace i artykuły Poliszczuka
  jednodniowka.pl/readarticle.php?article_id=38

  Związanie jednostek frontowych niemieckich na froncie z sowietami nie ma nic wspólnego z administracja i żandarmerią niemiecka na tyłach . SS- Galizien

  SS Galizie była tworzona przez gubernatora dystryktu galicyjskiego Generalnej Guberni SS-Brigadefuhrera dr Otto Wachtera.

  Nabór do dywizji spośród ludności ukraińskiej był w zasadzie dobrowolny , do 2 czerwca w Biurze Werbunkowym znalazło się 82 000 zgłoszeń, z których przyjęto 53 000 ochotników. Do dywizji tej zgłaszali wschodniomałopolscy Rusini i Ukraińcy, przede wszystkim członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN) i ich sympatycy

  Przeczytaj koniecznie

  http://www.kki.pl/piojar/polemiki/rubiez/ss/ss.html

  Udział Niemców w mordach UPA jest oczywisty.

  Korpus oficerski dywizji był w zasadzie niemiecki . Dowódcą dywizji został generał Fritz Freitag, zaś szefem sztabu mjr Wolf-Dietrich Heike, a adiutantem Ukrainiec płk. Dmytro Palijiw. W sumie Niemcy stanowili około 11% stanu osobowego dywizji , obsadzając prawie wszystkie stanowiska dowódcze w sztabach, pułkach i batalionach

  W skład dywizji weszły ostatecznie 29, 30, 31 pułki piechoty, pułk zapasowy, oraz inne pododdziały dywizyjne. Jak podaje szef sztabu dywizji SS-Galizien mjr Wolf-Dietrich Heike, już na samym początku jej formowania , z części ochotników uformowano także pięć tak zwanych „pułków policyjnych” o numerach: 4,5,6,7,8, które później brały udział w licznych akcjach pacyfikacyjnych i ludobójczych

  Po klęsce pod Borodam wielu żołnierzy z rozbitej dywizji przeszło do oddziałów OUN-UPA. Po odtworzeniu dywizji SS-Galizien z żołnierzy pułku zapasowego , ukraińskich policjantów i ochotników, niektóre z jej pododdziałów brały udział w tłumieniu powstania słowackiego w okresie od 29 sierpnia do 3 listopada 1944 roku.

  HUTA PIENIACKA, powiat Brody. Tragedia tej wsi rozegrała się 28 lutego 1944 roku w ciągu zaledwie siedmiu godzin. Pułk SS-Galizien i kureń UPA dokonał tu masakry polskiej ludności , mordując łącznie co najmniej 868 osób i paląc 172 gospodarstwa. Tego dnia około godziny 6.00 rano ukraińscy żołnierze SS-Galizien otoczyli pierścieniem wioskę i po ukazaniu się sygnałów świetlnych rozpoczęli natarcie. Za SS-manami sunęły bojówki OUN-UPA . Niemiecki dowódca , a potem , a potem jego ukraiński zastępca wydali rozkazy ,by spędzić mieszkańców do kościoła i szkoły.

  Niemcy tak samo wspierali nacjonalisow Litewskich ( marginalna ok. 2% populacji) w Ponarach

  Integralny nacjonalizm miał i ma marginesowe Poparcie w społeczeństwie
  Obecnie 2%- 4% w parlamencie Ukrainy.

  A termin Ukraińcy został narzucony przez ostatniego cesarza Austrii Karola I
  za namowa kilku intelektualistów ukraińskich rezydujących w Wiedniu

  Kliknij na
  Rusini a Ukraińcy

  .kki.pl/pioinf/przemysl/dzieje/rus/rusini.html

  Mychaił Baczyńskij
  Poseł B.B.W.R.
  Przemówienie wygłoszone w dniu 21 stycznia 1931 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Administracyjnej.

  Swoja drogą DUPA – to świetny pomysł.
  DEUTCHE – UKRAINISCHE PATIZAN ARMY

  W ten sposób można obciążyć również Niemców za zbrodnie Ukraińców a Ukraińców podciągnąć pod zbrodnie nazimu – bo tak w istocie jest. Zbrodnie ludobójstwa nie mogą być przedawnione.

 11. Inkwizytor said

  Ok, dzięki, z linków skorzystam chociaż stronę Piotra, znam 🙂

  Co do tej marginalizacji banderyzmu na Ukrainie to byłbym ostrożniejszy ponieważ we Lwowie, gdzie jestem bardzo często jest on powszechny. W czerwcu nawet miałem nieprzyjemną rozmowę z grekokatolickim dziadygą tj księdzem, który pochwalał Banderę. Ta zaraza rozszerza się też na wschód. Odessa się trzyma, tam nawet za rozmowę po chachłacku można w dziób dostać

  P.S określenie „dUPA” to moje określenie tych skurwieli banderowców i nie ma nic wspolnego z Niemcami. dUPA to dzieciobójcza „ukraińska powstańcza armia”

 12. akej said

  @ Inkwizytor
  Chachly traktuja nas dokladnie tak samo jak szwaby i koszerne robactwo.

 13. Inkwizytor said

  Re: Akej

  Juz kilka lat temu pisałem u Maruchy, ze banderowcom zapłacimy za operację Wisła. Wtedy traktowałem to jako żart ale nistety pewnie się spełni,jezeli te z PO, PiS itp antypolskie jełopy będą przy władzy

 14. akej said

  @ Inkwizytor
  Z pewnoscia slono zaplacimy jesli Polska beda rzadzic szumowiny, ktore dorwaly sie, dzieki 10-letnim przygotowaniom (1980-90) niejakiego „Polaka” – matrioszki Jaruzela.

Sorry, the comment form is closed at this time.