Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Listwa o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  Piskorz o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Cień minaretu nigdy nie kładzie się przypadkiem

Posted by Marucha w dniu 2013-10-15 (Wtorek)

Według tradycji to meczet jest ośrodkiem władz, miejscem, gdzie podpisuje się umowy i pokoje, decyduje i ogłasza wyroki śmierci, błogosławi armie i wysyła je na wojny. Słowem, meczet był i jest narzędziem dominacji politycznej, czy też – według premiera Turcji Recepa Tayyipa Erdoğana – ulem, w którym muzułmanie gromadzą się przed podbojem.

Maj 2013, niedawno otwarty meczet w chorwackiej Rijece. Fot. Reuters/Forum

Czasem są one solidne i kwadratowe, jak te z Afryki Północnej, innym razem okrągłe i strzeliste, jak w Turcji czy Europie Wschodniej. Niezależnie od wyglądu meczety są symbolem islamu, a jednak to właśnie ich powszechność sprawia, że nie budzą wśród ludzi Zachodu głębszej refleksji.

Taką właśnie bezmyślność można zauważyć w niemal wszystkich metropoliach europejskich, od Monachium po Londyn, gdzie wyraźnie zaznacza się trend budowania meczetów w ilości nieproporcjonalnej do wciąż relatywnie nielicznych osób wyznania mahometańskiego i często nieadekwatnych do ich potrzeb, np. umiejscawianych w okolicy zupełnie przez muzułmanów nie zamieszkałej. Jak na przykład dzieje się to na warszawskiej Ochocie, gdzie powoli kończą się prace nad budową nowego meczetu (wraz z minaretem, na który nie było zgody!). Może z tej okazji warto zastanowić się nad tym czym meczet jest, czym zaś nie jest na pewno oraz rozważyć skutki i konsekwencje takiego stanu rzeczy.

Nieprzypadkowe miejsca

Analiza miejsc, w których wzniesiono meczety zarówno w ważnych muzułmańskich miastach, jak i na nowo podbitych przez wyznawców Mahometa ziemiach, a także analiza lokalizacji meczetów budowanych współcześnie wskazuje jasno, że ich umiejscowienie jest jak najbardziej nieprzypadkowe i że zdumiewająco często powstają one w sąsiedztwie świątyni lub dzielnicy niemuzułmańskiej.

Według historyka architektury, profesora Keppela A. C. Creswella, pierwsze minarety powstały, kiedy podczas panowania dynastii Umajadów (661-750) islam zetknął się z wieżami świątyń Syryjskiego Kościoła Ortodoksyjnego. Na fotografiach starych syriackich świątyń można zobaczyć stożkowe wieże identyczne z tymi, które widzimy teraz przy meczetach. Profesor Creswell uważa, że „usłyszawszy, iż żydzi używają rogu, a chrześcijanie naqusa (egipski instrument muzyczny) lub kołatki, chcieli [muzułmanie] mieć coś podobnego na własny użytek”.

Umajadom również zawdzięczają wyznawcy Mahometa konstrukcję pierwszych meczetów stojących na miejscach dawnych świątyń chrześcijańskich lub żydowskich, a także tych budowanych w bliskim ich sąsiedztwie. W Damaszku kościół pw. Św. Jana Chrzciciela zamieniono w meczet pomiędzy rokiem 705 a 715. W 638 kalif Omar odprawiwszy swe modły w pobliżu Bazyliki Grobu Świętego w Jerozolimie powiedział: „Gdybym odmówił modlitwy w kościele, byłby on dla was stracony [chrześcijanie], gdyż wierni [muzułmanie] zabraliby go, mówiąc: Omar się tu modlił”.

Jego słowa okazały się prorocze, gdyż ostatecznie meczet Omara został wybudowany dokładnie naprzeciwko wejścia do bazyliki. Także w Jerozolimie już w 690 roku rozpoczęto konstrukcję meczetu Al-Aksa, który został zbudowany dokładnie w tym samym miejscu, w którym wcześniej stała Świątynia Jerozolimska, a następnie kościół Matki Bożej.

Taki sam scenariusz odnajdziemy i w innych miejscach – meczety zostały zbudowane tuż przy ogromnej świątyni Haga Sophia w Istambule – wtedy Konstantynopolu; co ciekawe nadano im taki sam kształt, aby z daleka trudno było odróżnić jedną budowlę od drugiej (nota bene, dzięki staraniom islamistycznego rządu premiera Erdoğana Haga Sophia, niegdysiejsza świątynia, obecnie muzeum, ma zostać zmieniona właśnie na meczet); a meczet w Ayodhya powstał dokładnie w miejscu hinduistycznej świątyni boga Ram. Wielki meczet w Gazie został pierwotnie zbudowany w miejsce pochodzącego z VII w. kościoła bizantyńskiego, a następnie ponownie odbudowany na miejscu XIII-wiecznego kościoła z okresu wypraw krzyżowych.

Symbole potęgi

Zarówno meczet, jak i minaret są symbolami potęgi. Potężna wieża Qutb Minar w Delhi, wysoka na 72 metry, była do niedawna najwyższym minaretem świata. Została zbudowana przez sułtana aby upamiętnić zwycięstwo i podbój miasta. Już zupełnie współcześnie organizacja Tablighi Jamaat, która przez FBI została określona jako pole rekrutacyjne Al Kaidy, zamierzała zbudować mogący pomieścić 12 tysięcy ludzi, największy w Europie meczet w Newham nieopodal wioski olimpijskiej. Inwestorzy nie ukrywali przy tym, że ich celem było to, by londyńskie igrzyska olimpijskie odbyły się w cieniu minaretu. Początkowo nawet wydano zgodę na budowę (pomimo protestów lokalnej ludności), zaś inicjatorowi kampanii sprzeciwu, radnemu Alanowi Craigowi grożono śmiercią umieszczając na serwisie YouTube jego „nekrolog”. Ostatecznie jednak władze przeciwstawiły się przedsięwzięciu i uniemożliwiły je. Pamiętajmy że największy w Europie meczet, mieszczący 30 tysięcy wiernych stanął nigdzie indziej a w Rzymie, w bezpośrednim sąsiedztwie Watykanu!

Meczet znajdziemy także przed kościołem Narodzenia Pańskiego, tuż po drugiej stronie placu, a pamiętać należy, że został on wybudowany w mieście, które ówcześnie było w 80 procentach chrześcijańskie. Próba zbudowania meczetu obok bazyliki Zwiastowania Pańskiego doprowadziła w 2002 roku do zamieszek w Nazarecie. W każdym z powyższych przypadków meczet został zbudowany po tym, jak wzniesiono w okolicy niemuzułmańską świątynię.

Ale nawet w mniej prestiżowych miejscach meczet zawsze był wyrazem potęgi i wpływu, każda bowiem muzułmańska enklawa, jak o tym pisał Kalim Siddiqui, inicjator Muzułmańskiego Parlamentu Wielkiej Brytanii, jest potencjalna bazą dla dalszej ekspansji. Każde nowe miejsce, w którym muzułmanie się osiedlają jest dodawane do świętej przestrzeni islamu, dlatego też muzułmańskie wspólnoty w Europie Zachodniej nieustannie sakralizują nowe przestrzenie. Podczas gdy pierwsze pokolenie emigrantów ograniczało swoją działalność do przestrzeni prywatnej, następne generacje zawłaszczają sobie przestrzeń publiczną a budowa meczetów i minaretów (zwykle finansowana przez obce rządy, szczególnie państwa z terenów Zatoki Perskiej) stanowi apogeum tego programu islamizacji przestrzeni.

Więcej niż dom modlitw

Aby to pojąć trzeba zrozumieć, że meczet nie jest po prostu domem modlitw; w islamie nie ma niczego porównywalnego ze świętością meczetu, ktorego nigdy nie wolno oddać na inny cel ani zburzyć. Jest on osią, wokół której skupia się życie wspólnoty – muzułmanie zazwyczaj osiedlają się w sąsiedztwie meczetu, najczęściej w promieniu, w którym słychać zawołanie muezzina na modlitwę. Szczególnie w krajach, gdzie muzułmanie stanowią mniejszość, meczet staje się ośrodkiem życia kulturowego, społecznego i politycznego o szerokim spektrum działalności.

Lista problemów stwarzanych przez meczety jest długa, wszystkie kontrowersje można jednak podsumować za pomocą trzech punktów:

Meczety stanowią przyczółki ekspansji i pierwszy krok w islamizacji okolicy, zapowiedź rozprzestrzeniania się islamu nie tyle w strefie duchowej, co właśnie materialnej. Jak zauważa Gavin Boby z Law And Freedom Foundation, której misją jest zapobieganie powstawaniu nowych meczetów i centrów islamskich w Zjednoczonym Królestwie, wiele meczetów wyniszcza dzielnicę, w której zostały zbudowane. Dzieje się tak ze względu na opisaną wyżej zasadę świętości miejsca. Meczet nie tylko przyciąga muzułmanów, którzy zaczynają osiedlać się w pobliżu. Doktryna islamska wymaga też, by w sąsiedztwie meczetu obowiązywało prawo szariatu. Jak to działa w praktyce widać dobrze właśnie w miastach brytyjskich. Nie jest bowiem dziełem przypadku, że właśnie wokół meczetów są tworzone “strefy szariatu” pilnie strzeżone przez patrole muzułmańskie. Takie patrole, czyli grupy samoorganizujących się muzułmanów informują przechodniów, że na tym terenie nie jest dozwolone chodzenie z odkrytą głową (dotyczy to także niemuzułmanek), wyprowadzanie psa (pies jest w islamie uważany za stworzenie nieczyste) czy picie alkoholu i usiłują wymóc przestrzeganie islamskiego prawa za pomocą różnych środków, włączając w to zastraszanie i przemoc. Konsekwencją tego jest exodus dotychczasowych mieszkańców i faktyczna islamizacja okolicy, w której pozostają sami muzułmanie.

Meczety są ośrodkami radykalizmu. To właśnie w meczetach gromadzą się osobnicy podejrzewani przez służby bezpieczeństwa o sympatyzowanie z terrorystami. Meczety skupiają wokół siebie jednostki radykalne, często powiązane z organizacjami terrorystycznymi lub nawet czynnie zaangażowane w planowanie zamachów i ataków. W meczetach znajdują także schronienie radykalni imamowie, często „importowani” zza granicy, nie mówiący nawet językiem kraju, w którym aktualnie przebywają.  Meczety wreszcie rektutują ochotników do świętej wojny i ułatwiają ich wyjazd na nią (np. do obozów szkoleniowych na pograniczu afgańskim lub do Syrii).

Ponieważ meczet pełni rolę społeczno-politycznego ośrodka wspólnoty muzułmańskiej, wiele z nich w naturalny sposób przekształca się w centra dżihadu i propagandy mającej na celu wspierać działania skierowane przeciwko ‘niewiernym’. W Stanach Zjednoczonych cztery prowadzone niezależnie od siebie programy badawcze potwierdziły, że w  80 procent meczetów amerykańskich nauczano dżihadu, wpajano przekonanie o islamskiej wyższości oraz krzewiono nienawiść do żydów i chrześcijan.

Meczety stanowią furtki dla terrorystów i centra obcych wpływów. Ponieważ wiele meczetów albo działających przy nich centrów kultury islamskiej zostało sfinansowanych przez rządy obcych państw lub islamskie organizacje charytatywne, należy liczyć się z wymiernymi skutkami takiej szczodrobliwości, a może być ona dwojaka. Po pierwsze, co nieco wiąże się z punktem poprzednim, meczety stanowić mogą ogniwo w przepływie funduszy do i od organizacji powiązanych z terroryzmem i ten sposób być czynnie zaangażowane w finansowanie dżihadu. Po drugie zaś, ponieważ zgodnie z doktryną islamską każdy meczet jest wzorowany na pierwszym meczecie, który Mahomet postawił w Medynie, tak jak swój pierwowzór jest on tak ośrodkiem religijnym, jak i politycznym.

Według tradycji to meczet jest ośrodkiem władz, miejscem, gdzie podpisuje się umowy i pokoje, decyduje i ogłasza wyroki śmierci, błogosławi armie i wysyła je na wojny. Słowem, meczet był i jest narzędziem dominacji politycznej, czy też według premiera Turcji Erdogana ulem, w którym muzułmanie gromadzą się przed podbojem. Premier Erdoğan wie, co mówi – obecnie większość niemieckich imamów pochodzi z Turcji, nie włada niemieckim i podlega bezpośrednio pod Turecko-Islamską Unię ds. Islamskich, która tak naprawdę jest… strukturą podlegającą bezpośrednio rządowi tureckiemu. Skuteczna kontrola ponad 900 niemieckich meczetów służy zatem tureckiemu rządowi do realizacji swoich własnych celów na terenie obcego państwa o wiele skuteczniej niż turecka ambasada.

*      *       *      *      *

Wszystkie te obiekcje bardzo łatwo byłoby zbyć wzruszeniem ramion. Przecież nic takiego nie stanie się w Warszawie, nie nastąpi w Polsce.

Zapewne tak samo uważano w Wielkiej Brytanii 40 lat temu. Dziś w tym kraju istnieje ponad 1 600 meczetów a wiele następnych jest w w trakcie budowy lub w fazie planów. Zachęcam, aby nie przechodzić informacją do porządku dziennego nad informacjami o powstawaniu w Polsce nowego meczetu, ale zastanowić się nad tym dlaczego ma on powstać właśnie w tym a nie innym miejscu. Niewątpliwie, tak historycznie, jak i współcześnie, ich umiejscowienie jest wyzwaniem rzuconym wobec przedstawicieli innych wyznań. Cień minaretu nigdy nie kładzie się przypadkiem, ale zawsze jest on rzucany tak, aby podkreslić polityczno-społeczny wymiar islamu i jego aspiracje.

Monika Gabriela Bartoszewicz
http://www.pch24.pl/

Komentarze 53 do “Cień minaretu nigdy nie kładzie się przypadkiem”

 1. Lily said

  Kiedys poczciwy Jan Sobieski,powstrzymal ich pod Wiedniem,teraz sa uprzywilijowanymi mieszkancami Starego Kontynetu Europejskiego.Oni na razie nie chca za duzo,tylko tolerancji,respektu,oraz kupe kasy z Socjalu,za to obdaruja Was Biali Europejczycy mnustwem dzieci.A kto stoi za Islamizacja Europy,i nie tylko. NO kto ?,odpowiedz moze byc tylko jedna.

 2. JO said

  W Rozmowie z Turkiem on WPROST powiedzial, ze Polska bedzie Wykupiona a Kazdy Walczy Metodami dostosowanymi do Wspolczesnosci z Domyslem, ze On MUZULMANIN jest w POLSCE jako WOJOWNIK

 3. JO said

  To nie w Emiratach Arabskich powstaja Koscioly Katolickie ani nie w TURCJI czy IZRAELU.

  MECZETY Powstaja w EUROPIE w Tym w Polsce

 4. Fran SA said

  Ale pierdoly!
  Jak juz lgac to przynajmniej z sensem.
  Chyba, ze jest mowa wylacznie o Arabii Saudyjskiej i Katarze. Ale tam tez wyroki padaja w sadzie a nie w meczecie.
  Meczet, podobnie jak kosciol (parafia) , synagoga czy zbor sa osrodkiem spolecznosci wierzacych. I naturalnie, ze odbywaja sie rozne spotkania. Przeciez to nic nowego!!!
  Tak samo kosciol jak i synagogi i koscioly anglikanskie zbieraja pieniadze na rozne cele.

  Kosciol anglikanski to nawet zaplatany jest w militaria, ale to tej pani Monice zydostwo nie pozwoli pisac.
  A juz te ‚furtki’ terroryzmu’ to czysta hasbara.
  Nic takieo nie nastapi w Polsce bo mamy puste muzea zydowskie za pol miliarda zlotych i rozne inne cenne ‚zabytki’.

  Rozumiem, ze rozne Marosty -jewhadisty beda we mnie wietrzyc jihadiste, ale nie rozumiem dlaczego mam powtarzac propagande Tel-Awiwu.

  Anglikanski kosciol inwestuje w przemysl zbrojeniowy (good business!)
  http://whatreallyhappened.com/node/268663

  A moze o tym ta pani napisze??????:

  http://news.antiwar.com/2013/09/20/israeli-mayor-wont-allow-churches-or-mosques/

  Chrzescijanie i muzulmanie w Egipcie

  http://canadafreepress.com/index.php/article/57297

  Muzulmanie w Egipcie

 5. Fran SA said

  Zrodlo informacji pani Bartoszewicz: (bliski kolega autorki)

  http://www.redressonline.com/2013/10/yet-another-israeli-rabbi-spouts-racist-poison-against-arabs/

  Ja tak sobie wyobrazam, ze ta pani w nastepnym artykule skomentuje polska swiatynie holokaustu i pare innych objektow muzealnych jak np. Auschwitz

  Muzeum historii:

  Zaslugi Lecha Kaczynskiego

  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/99744,zaslugi-lecha-kaczynskiego-dla-muzeum-historii-zydow-polskich

  Zydowski terror wobec katolikow:

  http://konwent-narodowy-pol.neon24.pl/post/100191,zydowski-terror-wobec-katolikow-w-izraelu

  Muzulmanie probuja bronic koscioly przed jawna prowokacja. Wiadomo, kto niszczy koscioly!
  http://www.huffingtonpost.com/2013/10/08/muslims-form-human-chain-pakistan_n_4057381.html

  Ten wpis tez pewnie zainteresuje moderatora. Za duzo linkow.

 6. Fran SA said

  Ad.1
  Lily
  Odpowiedz moze byc tylko jedna. Nalezy wrocic do szkoly i nauczyc sie pisac poprawnie.. A potem nauczyc sie czytac. Mozna sie duzo dowiedziec.

 7. Rysio said

  „……….Cień minaretu nigdy nie kładzie się przypadkiem…………..”

  Zgadza się.

  Tyle tylko że autor dziwnie zapomniał wspomnieć o tym, że cień minaretu aby się gdziekolwiek położyć musi mieć przyzwolenie starszych braci.

  🙂

 8. Fran SA said

  Ad.7
  Rysio
  Ta pani autorka niczego nie zapomniala. Moze perfidna, a moze rzeczywiscie glupia.
  Nie chciala napisac, ze meczety w Europie buduja wahabici i salafici.
  Dla tej pani i calej armii gawiedzi to Mormon, Baptysta, Luteran czy Katolik to jedno i to samo. I wszyscy muzulmanie to wahabici.

  Dziwnym trafem, jak wahabici budowali meczety w Kosowie, w miejsce starych swiatyn chrzescijanskich – prawie cala Polska wyla z zachwytu.
  Ta pani autorka pewnie tez.

 9. Lily said

  Ad 4; Czy”Fran”pochodzi od Franca ?,a Jezyk Polski nie jest moim pierwszym jezykiem,ani drugim.Jedno jest pewne, Polakiem nie jestes,co najwyzej polsko-jezycznym.Ugryzlo cie to co napisalam?Spadaj na drzewo,liczyc liscie,delikatnie powiedziawszy.(cie z malej litery,bo nie kazdy zasluguje,zeby pisac z duzej)

 10. niereligijna said

  ha ha ha ha a teraz o miejscach budowy minaretow decyduje watykan razem ze swoimi towarzyszami „bankierami” z ktorymi trzyma wladze!
  badzcie waleczni i pozabijajcie sie wszyscy…..im o to chodzi.

 11. Fran SA said

  10.
  Lily
  Zamiast pyskowac, naucz sie ortografii. Nawet z malej litery!

 12. JO said

  ad.7 Panie Lily, Pan Fran , nawet ostry w wypowiedzi nie zasluzyl na Pana Atak…

 13. revers said

  „Zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt zabijanie, uśmiercanie zwierząt albo dokonywanie uboju zwierzęcia z naruszeniem przepisów art. 34 ust. 1 (dotyczącego obowiązku ogłuszenia zwierzęcia przed uśmierceniem) jest przestępstwem i podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”

  http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/incydent-w-zwiazku-z-ubojem-rytualnym-w-bohonikach

  http://www.euroislam.pl/index.php/2013/08/pogrom-chrzescijan-w-egipcie-plona-swiatynie-klasztory-szkoly/plonie-kosciol-w-miescie-beni-suef-na-zachod-od-suezu/

  obroncy praw zwierzat sa silni tylko tam gdzie karpia sprzedaje sie, lub pies na krotkiej jak 3 metry uwiezi jest, ale jak po autostradach mkna TIRy PL uginajce sie pod koszer mieskiem nikogo nie ma w czasie i w miejscu masowej kazni.

 14. Romank said

  Statystyki mowia :
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Synagogi_w_Polsce#Wojew.C3.B3dztwo_dolno.C5.9Bl.C4.85skie

 15. Griszka said

  O matko. Co byśmy zrobili bez tej Wikipedii.
  Może jeszcze jakiś artykulik na temat Jedwabnego ?

 16. Joanna said

  ad/6 Chyba pan zawył, bo tzw. „cała Polska” nie miała zielonego pojęcia o tym, co dzieje się w Kosowie. A denoninacje muzułmanów nie robia wrażenia. Tak jak katolików opluwają niezależnie od zachowywania tradycji czy modrenistycznych. Żąda pan by muslimów wyjątkowo wyróżniać. Oni sa tacy sami. Żaden katolik innowiercy by nie zażynał jak owcy. Mususlimy to robią, a ci popierani przez pana nie otworzą gęby by skrytykować morderców. Pan sie znalazł jako obrońca. Uważaj pan, by ci gardła nie podcieli.

 17. Rysio said

  re 7. „……Jezyk Polski nie jest moim pierwszym jezykiem,ani drugim……….”

  To widać od razu Lily, że nie znasz języka polskiego i kilku jego liter – takich jak: ą ę ć ł ń ó ż ź.

  🙂

 18. Rysio said

  re 12 „………O matko. Co byśmy zrobili bez tej Wikipedii.,,,,,,,,,,,”

  Całe szczęście kapralu, że zatrzymaliście sobie wszystkie numery Żołnierza Wolności i W Służbie Narodu.

  Tera jak czego nie wieta – to zawsze kapralu możecie sięgnąć do starych numerów.

  Wikipedia nie jest wam do niczego potrzebna.

  🙂 🙂 🙂

 19. Kar said

  re:13

  ..na sprawe trzeba patrzec z innego punktu widzenia. Pan Fran jest prawnikiem, i kase robi na bazie muslim uchodzstwa. Wiecej muslim w Waiting Room u Pana Fran tym wiecej $$/kasy…i wiecej dmuchania/kadzenia w temacie

 20. Joanna said

  Ad/Kar. Musi mieć Pan rację. Ale jak na prawnika to prymitywne podchody. Wracając do Kosowa, to ja bardzo przeżyłam to rządowe, niby ciche, wstydliwe przyłaczenie sie do agresorów. Powinni za to odpowiedzieć osobiście.

 21. Joanna said

  Ja obejrzałam zarzynanie polskiego geologa. Najpierw się zastanawiałam, ale doszłam do wniosku, że to on doświadczył tej makabry…, Nienawidzę muslimów. Czy Fran to obejrzał, czy pierdoli tylko to, za co mu płacaą? Przepraszam za niieparlamentarny wyraz, ale chyba adekwatny,

 22. nimes said

  re. 13
  ” A denoninacje muzułmanów nie robia wrażenia.”
  To że na panią nie robi coś wrażenia nie uzasadnia i nie usprawiedliwia siania przez Panią kłamstwa i dezinformacji.
  „Tak jak katolików opluwają niezależnie od zachowywania tradycji czy modrenistycznych. Żąda pan by muslimów wyjątkowo wyróżniać.”
  Czyli uważa Pani że wszystko należy generalizować i wrzucać do jednego wora chociaż byłoby to postępowanie fałszywe i niesprawiedliwe i prowadzące do zafałszowania prawdy?
  To może wrzućmy wszystkich księży do worka z napisem „PEDOFIL” Co Pani na to?
  „Oni sa tacy sami.”
  Czy wszyscy księża są tacy sami? Czyli wszyscy księża są pedofilami?
  „Żaden katolik innowiercy by nie zażynał jak owcy.”
  Nie, no pewnie że nie, katolicy są tacy dobrzy że nie mordują za inną wiarę, Katolicy mordują jedynie za kasę. Ilu płatnych morderców z katopolandii, protestantów z USA i UK zgłosiło się na ochotnika do Iraku, Afganistanu i mordowało/morduje miejscową ludność? No ale co tam przecież zrzucanie bomb na muzłumanów nie jest sprzeczne z wiarą Katolicką i przykazaniem „nie zabijaj”. Zabijać nie wolno ale zbijanie za pieniądze jest jak najbardziej dozwolone.
  „Mususlimy to robią, a ci popierani przez pana nie otworzą gęby by skrytykować morderców.”
  Gęby to nie otwierają Katolicy i Protestanci. Ilu katolików z ultrakatolickiej Polski wykonałaby tak odważny ruch jak chociażby protest z transparentami przy ambasadzie USA przeciwko dozbrajaniu finansowaniu i wspieraniu politycznemu wahabickich hord mordujących w Syrii: Chrześcijan, Szyitów i Alawitów? Zebrałabyś chociaż 20 chętnych, którzy poszliby na taki pokojowy protest? Bardzo w to wątpię.
  Gdy ty w 40 milionowej ultrakatolickiej Polsce nie zebrałabyś 20 chętnych do pokojowej manifestacji w obronie mordowanych w Syrii Chrześcijan, to wtenczas Szyici i Alawici ryzykują własne życie i zdrowie w zbrojnej walce przeciw tym extremistom muzłumańskim min. w obronie Chrześcijan mieszkającym w Syrii. To Szyici i Alawici wraz z arabskimi Chrześcijanami walczą przeciw opłacanym, popieranym politycznie i dozbrajanym przez Chrześcijańskie USA i Europę(w tym Polskę) bandom radykalnych muzłumanów-wahabitów. Katolicy Protestanci i Wahabici stoją w jednym tym samym szeregu i walczą po tej samej stronie, tylko są zbyt tępi żeby to dostrzec.

 23. Tralala said

  ad 7 i 8

  Nie ”z małej litery”, ale ”małą literą”.

 24. revers said

  wasabi szykowali sie na sklady broni chemicznej w Rosji

  http://on.rt.com/5kfxy1

  liczac ze w samej tylko Moskwie jest okolo 2 mln muzulmanow, kiedy siegna po bron atomowa Rosji?

  http://www.euroislam.pl/index.php/2013/10/policja-z-palkami-w-helmach-i-bez-na-koniach-i-pieszo-muzulmanie-swietuja-w-moskwie/

 25. Romank said

  Panie Kar z pania Joanna…patrzcie panstwo, ilz to mozna wydedukowac z niczego.. czyli z glowy:-))))
  Feeeee bzydki pan Fran SA…opala sie w cieniu rozlicznych synagog i smie wyrazac opinie, ze nie przeszkadza mu cien meczetu:-)))) Wstretny prawnik…wogole- jak smie byc prawnikiem….bedac z nieprawego ..tego:-))))
  Jak smie pokazywac, ze w rzeczywistosci krew, jaka sie leje to krew niewinnych ludzi muzulmanow, jaka sie leje w muzulmanskich krajach, miliony ofiar, dzieci , kobiet, starcow….To nie muzulmanie rozpetali ten konflikt….ale tzw…takzwancy i islamisci…. .ISLAMISCI….:-)))hehehehehe….
  Kosovo.Czeczenia, Dagestan…Iraq…Libia..Liban. Egipt..Pakistan, Afganistan…
  ze nie protestuja muzulmanie???? protestuja!!!! ale kto ich protesty naglasnia???? kto pokazuje zwloki dzieci rozszarpanych… przez drony…. Katowanych Palestynczykow , glodzonych i palonych fosforem, grzebanych zywcem w rozwalanaych domach na ich wlasnej ziemi.;…
  Lezac w cieniu synagogi dobrze ponarzekac na cien minaretu….i opluc Frana SA…i paru innych co …widza, kto kieruje cieniem minaretu….mordujac i muzulmanow i chrzecijan…a te durnie mimo uplywu lat nie rzucaja sie na siebie i nie morduja nawzajem….narazie…..musza za nich to robic islamisci …i Marines, pod czujnym okiem Takzwanego……..przy pohukiwanach Referrratu…:-))))

 26. Michał said

  Islam szykuje się do wojny: czytajcie na http://www.urbietorbi-apocalypse.net/3wojna_swiatowa.pl.html, http://www.urbietorbi-apocalypse.net/Grecy-Turki.pl.html oraz http://www.urbietorbi-apocalypse.net/Zydy-Araby.pl.html

 27. Fran SA said

  No wlasnie. Marucha jak tylko wroci z urlopu to moze mnie wreszcie odblokuke.

  Nigdy Pana nie blokowałem – admin

 28. Andy said

  O czym tu mowa?
  Kolejny zastępczy „temat”!
  Ludzie….wy gadacie głupoty!
  Kto sieje takie plewy? Po co?
  Wiadomo!
  Żybyśmy się „nawzajem zarzynali w mądrych opiniach”.
  Rzygać się chce!!!!

  Temat Islamu, religii mułzumańskiej, czy czegokolwiek związanego z kulturą-cywilizacją arabską, szczególnie po „11 września” jest
  obsrywany ostatnimi laty aż do znudzenia w judomediach!
  A Polska ginie na naszych oczach, a my pieprzymy o propagandowych syjonistycznych głupotach!
  Goldman Sachs z „Federal” Reserve (Rotshyldzka Mafia Banksterów), obrabia-morduje cały świat, a my
  pieprzymy o „arabskich terrorystach”!

  Walczący z najeźdźcą-okupantem hazarskim naród Palestyński, w dzisiejszych „standardach” to pestka!!! w porównaniu do Powstańców Warszawskich…..prawda?
  Be!!!
  Wybaw nas, panie Owsiak, kolejni…premierze, prezydencie,…..

  Ich banki wywołują wojny, nienawiść między ludźmi, decydują o twym losie, życiu twych dzieci, a nawet o…..twym zbawieniu!
  Brawo!
  W między czasie…..
  Hanka się utrzymała, a Warszawiaków zrobili „w konia”!
  Oby tak dalej!

  O!
  Co jest „ważne”…..to co dziś podano w „polskim” radiu PR1 (to jest „nasze-publiczne” za nasze pieniądze!) o godz.6:00 w wiadomościach:
  Marek Lenert (oświecony z oświeconego PR1) z Itali nadawał do „polskiego” radia, do polskiego słuchacza, jak to cała „elita” polityczna Włoch,
  „świętowała-płakała” wczoraj nad wywózką 1000 „starszych braci” do Oświęcimia, za czasów PiusaXII, który nie przyszedł im z pomocą!
  O! To jest coś!!!
  Co tam meczety!
  Bazylika Św.Piotra jest „centrum wszelkiego zła”!!!!
  Zapomnijmy o beatyfikacji PiusaXII, cieszmy się JP I!!!!
  Puste chochoły.

  I takim sposobem jad się sączy w mózgi bezmóźgowców!

 29. Fran SA said

  Ad.27
  Marucha
  Przeciez nie nie mam pretensji do Gajowego, tylko do ‚moderatora’.
  Faktycznie program jest wybiorczy; czasem ‚moderuje’ bardzo krotkie wpisy, a czasami przydlugie.
  To nawet nie chodzi o pretensje – a o dyskretne zwrocenie uwagi Gajowemu, zeby otworzyl ‚poczekalnie’.

  Bo jak Gajowy cos obcina – to sie zawsze przyznaje i nie robi z tego tajemnicy. To juz kazdy wie.. I ja z tym nie mam problemu.

 30. Marucha said

  Re 29:
  Przypominam, że wstępnej moderacji dokonuje sam system, na który nie mam wpływu. Oprócz mnóstwa ewidentnych spamów czy wpisów wulgarnych odrzuca czasami zupełnie normalne wypowiedzi, gdyż jednak nie rozumie tego, co czyta, a jedynie posługuje się teoriami statystycznymi.
  A uwalnianie wpisów z poczekalni to zawsze pierwsza rzecz, jaką robię, po wejściu do gajówki.

 31. Fran SA said

  Ad.28
  Andy
  Jak to dobrze, ze nie jestem jedyna czarna owca na oceanie jewhadzistow, ktorzy probuja za wszelka cene odwrocic uwage od palacych problemow tego swiata.

  Przeciez na Cyprze nie bylo muzulmanow wtedy, gdy bankierzy okradali pol swiata!. Prasa pisala niemal wylacznie o bogatych Rosjanach ( ze: dobrze im tak!) a tymczasem zawalil sie fundusz emerytalny tych panstw, ktore sobie ‚ulokowaly’ ten fundusz na Cyprze, jak np. Anglia.
  Co jakas nowa draka bankowa, to wolna prasa zachodnia wyskakuje z przerazajacymi cytatami z Koranu (tak, jakby w Starym Testamencie byly lepsze)
  A teraz jakies kompletne dranie probuja wciagnac Matke Boska w … krucjate przeciwko Rosji!
  A polscy pseudouczeni wbijaja maluczkim zupelnie zle pojety nacjonalizm (nie mylic z patriotyzmem, ktory jest tepiony przez tych samych burkow z podworka)
  Amerykanski shutdown nie ma jak zwalic na islam -no, to sie w sieci zaczyna roic od nie autoryzowanych proroctw i kretynskich przepowiedni o ukaraniu nie banksterow – tylko… narodu rosyjskiego.
  A w pomoc przy mordowaniu Rosjan ma nam przyjsc Matka Boska, ktora bedzie popierac … armie chinska.!

  Wpisy tego pana Michala sa frapujace. A przepowiednie beda natchnieniem dla Holywoodu i polskiej gawiedzi, ktora dalej nie rozumie, kto nam rozebral Polske!
  Bo od rozbioru i calkowitego zniszczenia Polski – sto razy gorsi sa … muzulmanie.

 32. Joanna said

  Myslenie polega na tym, by nie dać się odwrócić od palących problemów tego świata i innych nie palących według FRAN . Niszczenie kościołów katolickich i barbarzyństwa na katolikach to nie problem.według FRANA. Jak muślimy palą koscioły u siebie trzeba to uznać za normę, jak budują meczety w Europie również za normę. Jak zaczną „nawracać” na islam też norma według FRANA. Jakoś synagog nie palą. Czy nie jest uprawnione podejrzenie, że idą ręka w rękę?

 33. Fran SA said

  Ad.32
  Joanna
  Na razie trzeba udowodnic, ze to ‚muslimy’ pala koscioly i postawic przed sadem winnych.
  Powtarzanie pejsatych bajek bez pokrycia tez mija sie z celem.
  Ja osobiscie uwazam, ze palenie kosciolow i JAKICHKOLWIEK obiektow kultowych i religijnych jest zbrodnia. Taka sama jak bombardowanie przez Amerykanow 400 cerkwi prawoslawnych w Kosowie. Wtedy nie bylo obroncow chrzescijanstwa.
  Nikt, ale to NIKT w Polsce nie protestowal, jak papiez wywalil polskie zakonnice z polskiego klasztoru na Zwirowisku i wsadzil do polskiego klasztoru zydowskich biznesmenow. Hipokryzja??

  Juz wroble na dachu cwierkaja, ze w Nigerii podpala koscioly jewhadisci a nie zadni muzulmanie.
  W Jeruzalem przesladuje sie katolikow, ale to juz Joanny nie interesuje bo ma azymut nastawiony przez propagande.
  Podobnie uwazam, ze wsadzanie wszystkich muzulmanow do jednego worka, jest takim samym geniuszem jak wsadzanie Katolikow z Luteranami i Mormonami do jednej torby.
  Niestety, pani Joanno, meczety TEZ pala. Ci sami. Wszystkim przeciez znany jest los slynnego meczetu w Jerozolimie do ktorego muzulmanie nie maja wstepu a ‚archeolodzy’ izraelscy podkopuja meczet, bo podobno znajduja sie pod nim… stajnie krola Salomona.
  Najbardziej ‚reka w reke’ ida muzulmanie z Palestyny z panami Izraela!
  Bardzo mnie ta rewelacja ucieszyla.

  http://rinf.com/alt-news/breaking-news/israeli-settlers-desecrate-wb-mosque/77975/

  http://www.redressonline.com/2013/10/will-western-churches-unite-fight-injustice-in-holy-land/

  http://www.intifada-palestine.com/2010/11/the-baghdad-cathedral-massacre-zionist-fingerprints-all-over/

  http://africa-terror.blogspot.com.au/2011/09/mossad-and-cia-in-nigeria.html

  http://africa-terror.blogspot.com.au/2011/12/spooks-bomb-churches-in-nigeria.html

  http://www.bibula.com/?p=15492

  http://www.haaretz.com/jewish-world/jewish-world-news/israeli-rabbis-warn-yule-be-in-trouble-if-you-put-up-christmas-trees.premium-1.489490

 34. Fran SA said

  Ad.16
  Joanna
  Prawie cala Polska nie ma zielonego pojecia, co sie dzieje w swiecie.
  Nawet nie wiedza, co robi polskie wojsko w Afganistanie i w Mali..
  O Kosowie tez nie wiedzieli, ale popierali mordowanie chrzescijanskich Serbow.

  Ja nie bronie muzulmanow, co niektorzy w gajowce odbieraja po swojemu.
  Ja bronie nieslusznie oskarzonych. Obojetnie, czy to Polacy, Cyganie, Rosjanie czy bezbronne dzieci z Iraku i Palestyny..

  Kazde pomowienie o zbrodnie nalezy sprawdzic sto razy zanim sie skrzywdzi nieslusznie podejrzanego.
  My na razie mowimy o ‚podejrzanych’ ale nie o ‚skazanych’.

  I trzeba rzeczywiscie nie rozumiec o co chodzi, jesli sie porownuje wewnatrz-chrzescijanskie spory do morderstw jakie sie przypisuje tym, ktorym nie udowodniono winy.
  Stalinowski to zwyczaj: ‚Wsrod tysiaca zamordowanych napewno sie znajdzie jakis winny’.

  A pani argument o ‚podcieciu mi gardla’ mowi sam za siebie.
  Widac na nic innego pani Joanny nie stac. Wiedzy i argumentow nie stalo.
  Natomiast kipiel nienawisci do blizniego pomaga bardzo paniom podkuchennym dyskutujacym w maglu ‚grzechy tego swiata’ .
  Moje gratulacje!

 35. Marucha said

  Re 34:
  Panie Fran,
  Co by Pan nie sądził o muzułmanach i islamie, jakby ich Pan nie bronił – z mieszania się dwu tak różnych cywilizacji NIGDY NIE MOŻE WYJŚĆ NIC DOBREGO. Ja nawet nie wartościuję, która cywilizacja jest „lepsza” – ja po prostu mówię: nie mieszać, bo wybuchnie.

  Jak mogą obywatele w jednym państwie podlegać dwu albo więcej systemom prawnych?
  Jednym wolno mieć jedną żonę, a innym cztery?
  Jednym wolno zabijać córki za pohańbienie rodziny, a inni są za to karani?
  Co dzieje się, jeśli obywatele wyznają różne systemy wartości moralnych i etycznych?

  Czy do cholery naprawdę dobrze jest, jeśli spójność społeczeństwa się rozpada, jeśli ludzie mają coraz mniej ze sobą wspólnego?

  NIE CHCĘ MUZUŁMANÓW W POLSCE.
  Nie chcę palonych samochodów, wybijanych szyb, rozbojów, gwałtów ani ulicznego prawa szariatu – które to zjawiska ciągną się za muzułmanami jak smród za wojskiem, wszędzie, gdzie ich liczba przekracza pewną masę krytyczną.

 36. Fran SA said

  Ad.35
  Marucha
  Jesli mieszanina dwoch roznych cywilizacji ( zydow i katolikow) jest mozliwa – no to nastepne cywilizacje – to pestka.
  Kiedy do Pana i roznych ‚bogobojnych’ polskich ‚patriotow’ dotrze , ze JA MAM W DUPIE MUZULMANOW!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????
  Pewnie NIGDY!
  Bo dla WAS NAJWIEKSZYM ZAGROZENIEM SA AKURAT NIE CI, CO ZAGRAZAJA NASZEJ RELIGII.

  A teraz dam przyklad:
  Polskie koscioly i polskie swiatynie JUZ zostaly okradzione. Tam kurwa NIE ma POL MUZULMNINA!!!!!!
  W Polskim kosciele , rzekomo katolickim, rzadza zydzi- a nie muzulmanie.
  TO QRWA, nie muzulmanie urzadzili nam II Sobor Watykanski!!!!!!!!!!!!
  A my, ciagle i w kolko pierdolimy o tym, ze zagraza nam nie skradziona liturgia – tylko islam!
  Chyba sie komus zapomnialo – co to jest LITURGIA

  Upadek na glowe moze miec ciezkie konsekwencje.
  A my robimy absolunie wszystko, zeby Kosciol Katolicki sie nigdy nie podniosl
  Bo jak na razie i jak dotad – musi Pan przyznac ( jesli ma pan odrobine uczciwosci) ze do obecnej sytuacji w Kosciele Katolickim- nie przyczynili sie muzulmanie. Chyba, ze ma Pan calkiem wyzwyrtane w swiadomosci… rownie dobrze za obecny stan w kosciele mozemy oskarzac kosmitow, buddystow, maoistow, mormonow, ateistow i anabaptystow….

  Podobnie jak pare innych osob, mam dosc hipokryzji i bigoterii w gajowce.
  Albo jestesmy katolikami – albo sie plujemy.

  I

 37. Marucha said

  Re 36:
  Jesli mieszanina dwoch roznych cywilizacji ( zydow i katolikow) jest mozliwa – no to nastepne cywilizacje – to pestka.

  Nie – nie jest możliwa. To widać na przykładzie Europy i USA. To co powstaje z takiej mieszanki, jest stanem acywilizacyjnego gnoju.

  Więc tylko powtórzę: NIE CHCE ŻEBY DUŻE GRUPY PRZYBYSZÓW MIESZAŁY SIĘ Z MOMI NARODEM.

  PS
  Niech Pan nie wyważa otwartych drzwi i nie uczula nas na niebezpieczeństwa zażydzenia czy upadku ziemskich struktur Kościoła. Mówimy o tym od wielu lat.

 38. Rysio said

  „……… NIE CHCE ŻEBY DUŻE GRUPY PRZYBYSZÓW MIESZAŁY SIĘ Z MOMI NARODEM………”

  O tym Gajowy nie decyduje tylko polskie dziewczyny.

  PS. Pamięta Gajowy tego afrykańskiego anytfaszystę roku co to obdarowywał Polki adidasem na prawo i lewo?

 39. nimes said

  Brednie. Polska nie jest, nie była i nie zapowiada się by nawet w dalekiej przyszłości krajem do którego masowo cięgnęliby emigranci z innych krajów. Polska jest krajem z którego się ucieka a nie do którego się przyjeżdża czego efektem jest to że w Polsce mieszka kilka tysięcy muzłumanów natomiast Polaków na emigracji jest kilkadziesiąt milionów. Po co mieliby tu zjeżdżać muzłumanie? W tym kraju nie ma nic w co mogłoby przyczynić się do ich masowej imigracji. Polska nie ma i nie zapowiada sie żeby miała z tym jakikolwiek problem. Dlatego dziwię się tym zamartwianiom na zapas Pana Maruchy, tendencje Pana Maruchy bardziej wpisują się w żydowską propagandę waśnienia Chrześcijan i Muzłumanów po to żeby się wyżynali na wzajem.

 40. Marucha said

  Re 38:
  Tylu bisurmanów, ile sprowadzą do Polski dziewczyny, da się ścierpieć.

  Re 29:
  Ależ jasne, panie Nimes. „W Polsce nigdy do tego nie dojdzie”.
  Tak jak „nie doszło” do plugawych ataków na Kościół, jak „nie doszło” do pedalstwa…

 41. nimes said

  Jasne jak słońce panie marucha. Nie daj boże muzłumanie odkryją tą tajemniczą prawdę że najlepszym krajem do emigracji nie są Niemcy, UK czy Francja tylko POLANDIA. Wtedy to dopiero się zacznie.

 42. Marucha said

  Re 41:
  To po kiego ch*** budują meczet z minaretem w Warszawie?
  Zawsze wkurwiają mnie idioci, którzy mówią, że w Polsce „nigdy do tego nie dojdzie”.
  Dojdzie szybciej, niż to Pan sobie może wyobrazić.

 43. nimes said

  Marucha
  To się narobiło. To już już 4-ty meczet w Polsce i do tego z minaretem !!!!! Alarm!!! Alarm!!! Muzłumanie zalewają naszą mlekiem i miodem płynącą krainę a kto tego nie widzi ten idiota. Zabierając nam miejsca pracy niszczą naszą świetnie prosperującą gospodarkę, będą gwałcić nasze niepokalane białogłowy i palić kościoły. BUUUUU Koniec Polski zbliża się wielkimi krokami!!!

  Ot, debil.
  Precz stąd.
  Admin

 44. Boydar said

  Czytając wypowiedzi pana Fran’a nie mogę się oprzeć wrażeniu, że ktoś tu kręci.
  Pan Fran ma powód, aby odwracać uwagę od zagrożenia. To rozumiem. Rozumiem, gdyż ten powód, wg. Pana Frana, zagrożenia nie stanowi. Sądzę, że to prawda. Jednak jeśli rzeczony powód jest Panu Franowi bliski, i jeszcze rozmawia po polsku, to jest dla mnie oczywiste, że już dawno Panu Franowi wyartykułował, że nie wszystkie koty są czarne („… wsadzanie wszystkich muzułmanów do jednego worka, jest takim samym geniuszem jak wsadzanie Katolików z Luteranami i Mormonami do jednej torby …”). Poza tym Pan Fran ma Swój rozum, uszy i oczy, i sam zapewne dobrze wie, o tych kotach.
  To czemu Pan Fran w takim razie, nie napomknie, że ci „muzułmanie” którzy przetaczają się przez Polskę, z tymi muzułmanami którzy żyją w naszym kraju od wielu, wielu lat, NIC WSPÓLNEGO NIE MAJĄ, I MIEĆ NIE CHCĄ ? I vice versa !!!
  Dlaczego (to już nie do Pana Fran’a) muzułmanie polscy, przez lata gnieździli się ze swoim obrządkiem jak ubodzy krewni po zakamarkach, a napływający obecnie dostają w prezencie lokalizację meczetu na najwyższej półce ? Kto stoi za opłacaniem większości wydatków socjalnych i nie tylko, przelatującym sępom ? Tak, przelatującym, bo większość z nich traktuje Polskę jako grzędę z dobrym żarciem i niezłą metą, przed lotem za Odrę. Większość zdecydowana tego „ptactwa” odlatuje, niestety część z różnych powodów zostaje na dłużej lub na stałe.
  Wracając do wypowiedzi Pana Fran’a, Swoimi argumentami, stara się Pan właśnie wrzucić ich wszystkich do jednego worka. Robi Pan im krzywdę, w imię czego ?

 45. u said

  Na zagrozenie nawala islamska zwrocil dzis uwage Rand Paul. Oznajmil, ze glowne mendy ignoruja fakt, ano taki, ze islam walczy z chrzescijanstwem, a amerykanska polityka sprzyja islamskim fanatykom w Syrii, wysyla im zbron, mimo, ze sa sprzysiezeni z al kaida.

  „Od Bostonu do Zanzibaru jest prowadzona , w calym swiecie walka z chrzescijanstwem” – powiedzial Rand Paul 12 pazdziernika na wyborczym szczycie w Waszyngtonie. Chrzescijanie atakowani sa na calym swiecie, ale media o tym nie informuja, bo tak jest im wygodnie, nie pasuje im to do wypowiadanych opinni na temat radykanego islamu.

  Wynika z tego, ze nadzieja w Chinach i Rosji, ze powstrzymaja ta halastre,

 46. Fran SA said

  Ad. 4
  U
  Rand Paul nie takie pierdoly opowiadal.

  Te halastre powstrzyma nasz wielki przyjaciel odznaczony ostatnio Krzyzem kawalerskim przez polskiego prezydenta.
  George Soros jest gwarancja dla Polakow, ze muzulmanie do Polski nie wejda:

  http://wpolityce.pl/artykuly/40696-order-dla-sorosa-czy-obecny-prezydent-nie-splaca-kolejnego-dlugu-wdziecznosci-wobec-swojego-zaplecza-politycznego-i-to-tego-najstarszego

 47. Fran SA said

  Ad. 44
  Boydar
  Smiem twierdzic, ze napewno bylem jednych z pierwszych w gajowce, koprzy bronili polskich muzulmanow, ktorzy mieszkaja juz od ponad 600 lat i nigdy nikomu nie robli krzywdy.
  Gajowy wtedy argumentowal, ze polscy muzulmanie sa dlatego spokojni, bo jest ich malo, a jak bedzie wiecej to nam narobia gigosu.

  Prosze sprawdzic moje poprzednie wpisy na temat polskich muzulmanow a potem sprobowac powtorzyc swoj wpis.
  Ja osobiscie bardzo wspolczuje polskim muzulmanom, ktorzy na codzien i od swieta wyczytuja i wysluchuja wszystkich chamstw i grubianstw na temat ich religii.

 48. Marucha said

  Re 47:
  Niech Pan dobrze poszuka. Pisałem z sympatią o polskich muzułmanach jeszcze zanim Pan pojawił się w gajówce.
  A to, co powiedziałem odnośnie liczebności, podtrzymuję. I dotyczy to nie tylko muzułmanów, ale każdej innej mniejszości o innej kulturze i cywilizacji. Wskazują na to wszystkie przykłady z innych państw.

 49. Fran SA said

  Marucha
  Zarowno moje intencje jak i argumenty na temat zagrozenia Polski i Kosciola Katolickiego sa byc moze niechcaco zle interpretowane jako wielka obrona islamu.
  Bzdura!
  Wiele wpisow poswiecam obronie Kosciola katolickiego – wtedy nikt mnie nie posadza o dzialanosc niemal agenturalna.

  Dowody na ataki na Kosciol Katolicki poprzez awantury miedzy religiami sa widoczne na kazdym kroku. Bezposrednio zainteresowani w tym konflikcie sami sie do tego przyznaja.

  Naturalnie, na prozno tlumaczyc, ze w Kosowie nie ma Sziptarow (normalnych muzulmanow) tylko sa Wahabici.
  Na prozno komukolwiek tlumaczyc, ze w Czeczeni to nie uzbeckie, kirgiskie czy kazachskie muzulmany – tylko Wahabici, ktorzy nie sa przawdziwymi muzulmanami. Tak samo jak Donmeh, czy polowa polskiego rzadu, ktorzy podaja sie za Polakow, czy obrzezanych ksiezy, ktorzy podaja sie za katolikow.

  I nie o to chodzi, ze ‚lubie prawdziwych muzulmanow’, tylko o to, ze bardzo wazne jest zidentyfikowac, kto nam naprawde zagraza.
  Trwa okrutna wojna przeciwko Kosciolowi i Islamowi.
  Dlaczego? Bo tylko te dwie religie zagrazaja NWO.
  Kosciol katolicki posiada ogromny majatek. Katolik uznaje tylko wladze i prawo boskie.
  Kraje islamu posiadaja nie tylko rope ale i bezlichwiarskie banki.
  Materialow jest cala fura. I to prosto ze zrodla.

  Zamiast pilnowac referendum w Warszawie, to pyskujemy o meczecie; jakos tak sie dziwnie sklada, ze za kazdym razem jak nam robia kolo dupy – to w tym samym czasie prasa, wiadomo czyja, zajmuje nas emocjami religijnymi.
  Jest to ostatnie swinstwo, zeby dzialac na podswiadomosc zagrozenia i wpuszczac na falszywy trop.
  Ja nie agituje na rzecz ‚wspolnoty miedzy-religijnej’ i nigdy nie ukrywam swojego stosunku do innowiercow. Wszystkich. I nie marza mi sie ‚mlodsi bracia w wierze’ … islamu. I nie marzy mi sie katolicko-muzulmanska Polska. Ale tez nie marzy mi sie judeo-Polonia- a taka juz mamy!!!!!

  Juz nie po raz pierwszy sie upieram, ze nie lubie powtarzac zydowskiej propagandy i chodzic na sznurku syjonu i popierac pro-izraelskie lobby.

  Dla mnie takie samo oburzenie Polakow powinno byc i przeciwko budowie meczetu jak i przeciwko zydowskiemu muzeum za pol mliarda.
  Nikt nie protestowal. Zadziwiajace, nieprawdaz??
  Komorowski odznacza Sorosa Krzyzem Komandorskim, ale pro-izraelskie lobby … milczy.

  http://polish.ruvr.ru/2013_09_17/Nowa-Miss-Ameryki-zaszczuto-w-internecie/

 50. Marucha said

  Re 49:
  Dziękuję za sprecyzowanie swego stanowiska.
  Swoją drogą pisaliśmy tu o muzeum żydowskim niezbyt przyjaźnie…

 51. Boydar said

  Panie Fran, muzeum żydowskie jest do likwidacji w najbliższych sprzyjających okolicznościach. Żadna dyskusja tego nie zmieni, więc po co język (i klawiaturę) strzępić. Natomiast budowanie nowych meczetów, jest nową okolicznością. I tu rozmawiać trzeba. Na miejscu naszych, polskich muzułmanów, nie wadzących nikomu, „skorzystał bym z okazji do siedzenia cicho”, to nie są czasy do wychodzenia przed szereg. Z całą pewnością dostaną jakimś rykoszetem, i po co im to ?

 52. Joanna said

  Panie Fran, a kto mnie pytał o Kosowo? Do wyborów chodzi połowa uprawnionych, a widząc łgarstwa koryrowych trudno wierzyc w oficjalne wyniki. Rządzacy są całkowicie odcięci od Polaków, którzy ich tak obchodzą jak Kosowscy Serbowie.Papiez się zaangażował w burdy syryjskie i chwała mu za to. Egipscy koptowie prosili o pomoc- bez odzewu. Ani w Syrii ani w Egipcie nie dzieje sie dobrze. Według Pana mamy uważać inaczej, mimo że w tych burdach cierpią katolicy.A kościoły palą żydy czy muslimy? Pisząc, ze niiedostrzegam problemu katolików w Jerozolimie, mija się Pan z prawdą. Tam żydy pluja na katolików, ale ich nie podpalają i nie gwałcą. Niech Pan nie broni muzułaninów i może obejrzy sobie film z zarzynania katolickiiego księdza (tego nie byłam w stanie obejrzeć) Wystarczył mi jeden film, o którym wyżej pisałam. Jak robią to za żydowskie pieniądze, to nic ich nie usprawiedliwia.

 53. Boydar said

  Do […]

  „Głupi Żyd, jest głupszy od najgłupszego Goja” (z mądrości starych rabinów)

Sorry, the comment form is closed at this time.