Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  UZA o Inne aspekty przemysłu co…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Znamy szczegóły zachowania dziennikarzy TVN w czasie spotkania z ks. Hoserem. Prowokacja i skandal – jedynie takie słowa przychodzą do głowy.

Posted by Marucha w dniu 2013-10-15 (Wtorek)

„Nasz Dziennik” opisuje szczegóły związane z incydentem, o którym jako pierwszy napisał portal wPolityce.pl. Gazeta wraca do skandalicznej postawy dziennikarzy TVN, którzy nie dopuścili do spotkania modlitewnego z udziałem ks. biskupa Henryka Hosera.

CZYTAJ TAKŻE: TVN przekracza kolejną granicę? Dziennikarze zablokowali spotkanie modlitewne z udziałem abp. Hosera. „Kiedyś robiła to milicja. Dziś widać, że przeszło to na część dziennikarzy”

Przypomnijmy – w piątek 4 października w kościele oo. Dominikanów na warszawskim Służewie miała się odbyć debata różańcowa. Gościem i prelegentem miał być metropolita warszawsko-praski ks. Henryk Hoser. Niestety, z racji postawy dziennikarzy, spotkanie trzeba było przełożyć.

Dziennikarze dali o sobie znać w czasie spotkania kilka razy. Przed debatą domagali się rozmowy z ordynariuszem z Pragi, ale organizatorzy nie wyrazili na to zgody. Niestety ludzie TVN nic sobie z tego nie zrobili.

– Grupa reporterska wypadła z krzaków i próbowała zmusić księdza arcybiskupa do wywiadu – tłumaczy „Naszemu Dziennikowi” o. Stanisław Przepierski OP, organizator debaty.

Ks. Hoser wskazywał, że chodnik nie jest miejscem odpowiednim do przeprowadzania wywiadów, ale dziennikarze nie dawali za wygraną. „Odprowadzili” księdza do furty klasztornej, dalej ich nie wpuszczono.

Jednak jeden z nich, Wojciech Bojanowski, wszedł na salę wykładową. Dziennikarz ten jest znany z prowokacji m.in. antykościelnych, więc został poproszony o opuszczenie spotkania.

– Ojciec Przepierski zauważył dziennikarza siedzącego z tyłu sali, podszedł do niego i poprosił o pokazanie akredytacji. Mając na uwadze, że zachowanie reportera nosiło znamiona prowokacji, gospodarz spotkania poprosił go o wyjście. Ten przez kilkanaście minut lekceważył prośby organizatora – czytamy w „ND”.

– Z minuty na minutę atmosfera stawała się coraz bardziej nerwowa.
Poinformowałem zebranych, że mamy „gościa specjalnego” z TVN i zapowiedziałem, że nie rozpocznę spotkania, dopóki nie opuści on sali – wyjaśnia dominikanin.

Bojanowski jednak nie zamierzał wychodzić. W rezultacie ks. bp. Hoser zaproponował, żeby spotkanie przełożyć na inny termin. Spotkanie różańcowe odbyło się ostatecznie bez udziału księdza biskupa.

W czasie gdy sekretarz ordynariusza warszawsko-praskiego udał się po samochód, żeby podjechać przed furtę, dziennikarze TVN ruszyli za nim, wkraczając na prywatny teren klasztoru Dominikanów.

Prof. Piotr Jaroszyński, kierownik Katedry Filozofii Kultury Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, podkreśla, że zachowanie dziennikarzy sprawiało wrażenie, że zostali oni oddelegowani przez swoje szefostwo na tzw. odcinek walki z Kościołem.

– Chodzi przede wszystkim o osaczenie tych hierarchów, którzy publicznie jednoznacznie przeciwstawiają się legalizacji metody zapłodnienia in vitro oraz ideologii gender. To są obecnie dwa priorytety opanowującego Polskę neototalitaryzmu, stąd ci, którzy się temu przeciwstawiają, uznani są za „wrogów klasowych” czy „wrogów postępu”, których należy prześladować, dyskryminować, nękać, szydzić, szkalować etc. – mówi.

Sprawę dobitniej komentował z kolei inny dominikanin o. Andrzej Potocki, w czasie jednej z homilii.
–  Kiedyś milicja rozbijała spotkania modlitewne. Dziś przeszło to na część dziennikarzy – mówił.

http://wpolityce.pl

Nazywanie tych osobników „dziennikarzami” to gruba przesada. Ot, zwykłe świnie, bez wykształcenia i bez kultury, piszące do tego słabą polszczyzną.
Admin

Komentarzy 11 do “Znamy szczegóły zachowania dziennikarzy TVN w czasie spotkania z ks. Hoserem. Prowokacja i skandal – jedynie takie słowa przychodzą do głowy.”

 1. Aro said

  Mnie to przeraża. Wiem, że jesteśmy wyznawcami wiary miłości, bo tak w istocie nauczał Chrystus, ale nawet On tracił cierpliwość. Ile można? Dlaczego dziennikarzyna nie dostał po pysku? Mi się pięść zaciska. Ja bym nie wytrzymał. Wyrzuciłbym go, a jeślibym nie dał rady sam (bo bykiem nie jestem) zażądałbym pomocy innych. Siniaków nie musiałby mieć, bo walić nie trzeba, wystarczy złapać za łeb i wyrzucić.

  W innym artykule obrońcy życia podczas ataku zwolenników aborcji usiedli na ziemi i zaczęli się modlić. Jak baranki na rzeź. No ja tak nie umiem. Mam to w dupie, że dałbym tym wszystkim kanaliom argument jaki to katolik jest agresywny, ale doprawdy pytam już kolejny raz, ile można jeszcze wytrzymać?

  Czy Pan Marucha robi to celowo publikując takie artykuły? Kiedyś by podnieść sobie ciśnienie wchodziłem na onet by tam przeczytać góra dwa artykuły. Dziś wystarczy mi jeden w gajówce.

 2. Fran SA said

  Z tego wynika, ze w Polsce Kosciol Katolicki zostal ocenzurowany i osaczony przez bande najetych awanturnikow.
  Proponuje wyslac tych dziennikarzy na tajne spotkania rabinow i domagac sie wywiadu przed, w czasie i po spotkaniu.
  Nawiazemy wtedy dialog na temat wzajemnego zrozumienia i tolerancji religijnej.

 3. Griszka said

  Skoro wyrobnicy z TVNu wtargnęli na teren prywatny, to trzeba było korzystać ze sposobności, zatrzymać ich i zadzwonić po niebieskich.

 4. Krzysztotof P said

  at 1

  Ja tez mam krewka nature i naprawde nie wiem jakby sie zachowal w takiej sytuacji, ale NIE milczałbym, o nieeeee !
  Czy WALKA, OBRONNA jest niemiła Panu Bogu?
  Otoz, NIE. Stad nawet CUDA sie zdarzały ( najbardziej znany tzw.”cud nad Wisła”) i jawne opowiedzenie sie Hufcow Niebianskich po stronie napadnietych i P R A W Y C H
  / np. manifestacja Sw. Michala Archanioła w czasach powstania Chmielnickiego, gdy szedł na czele 100 000 ordy przeciwko 1500 Lachom, broniacych Lwowa /!!
  Wniosek wiec jest jeden. Nie jest mile Panu poddawac sie TYRANI i liczyc j e d y n i e na, zmilowanie Boskie !
  Dlatego w czasach współczesnych dziwia mnie takie „miekkie zachowania”? Bł.Ks.Jerzy ( ponoc) powiadał, ze ZŁO d o b r e m zwyciężaj???
  Zas Ks.Piotr Natanek tworzy Legiony RYCERZY Chrystusa Krola i.. zakazuje im chyba z niewiedzy, bo jak to odczytac (?) Rycerskiego zachowania wobec.. AGRESOROW !
  Jednym słowem – polątanie z pomieszaniem !

 5. 25godzina said

  To była – moim zdaniem – część kampanii „reklamowej” „nowej” partii pt „Twój ruch”. Serial z ks. Lemankiem, abp. Hoserem, potem serial o pedofilii wśród księży a na koniec, jak już emocje zostały odpowiednio podkręcone odbył się kongres.

 6. przemądrzałe bydlę said

  Skoro na sali było jak sądzę kilkudziesięciu, jeśli nie kilkuset katolików i nikt temu dziennikarzynie nie wpierdolił, to jak taki katolicyzm ma przetrwać? W starożytności za obronę katolicyzmu groziło rozerwanie przez lwy, w średniowieczu śmierć zadana mieczem, w nowożytności spłonięcie na protestanckim stosie, w XIX i XX w. cała gama rodzajów śmierci, a tym katolikom na tej sali za bójkę z tym typem z TVN nie groziło w zasadzie nic. A mimo to, zabrakło na tam choćby jednego mężczyzny z jajami.

 7. przemądrzałe bydlę said

  http://rzymskikatolik.blox.pl/2010/03/x-Grzegorz-Sniadoch-IBP-Herezja-pacyfizmu.html

 8. …Wczasy…
  Zmiane plci popieraja Ci co czuja,
  ze kiedys ich do wiezienia
  na wczasy oddeleguja.
  Janwid.

 9. …Odmiennosc…

  Tak mysle przy szachownicy
  gdy gram z kochajacymi inaczej
  ze chyba tak usilnie sie reklamuja
  bo spada zainteresowanie
  na ich odmienne
  kochanie.
  To zainteresowanie spada dlatego
  bo zdrowi wiedza z’e odmienne kochanie
  to choro’b zakaz’nych groz’ne rozpowszechnianie.

  Janwid.
  P.S.
  Jestem ciekawy czy ci co odmiennie kochaja
  odmienne ubezpieczenie zdrowotne posiadaja.

 10. …Doktorzy…
  Doktorzy przysiege Hippokratesa zdradzaja
  gdy na „Odmiennosc” przyzwalaja.
  Czeste odbytu sprawdzanie sprawilo
  ze dupna przyjemnosc rozpowszechnilo.
  Janwid.N.Y. 2013
  ———
  …Zboczenia…
  Tylko Ci popieraja zboczenia co czuja,
  z’e kiedys moga trafc do wiezienia.
  Janwid.N.Y. 2013
  ————-
  …Doctors…
  The Hippocrates oath doctors betray
  when they take dissimilar consent.
  Frequent anal checks make
  the ass more familiar
  with pleasure.
  Janwid. NY.2013
  ————
  …Pervert…
  The only ones who support deviations
  Are those who feel that one day
  they’ll go to jail.
  Janwid. NY. 2013

 11. przemądrzałe bydlę said

  na Ursynowie fizyczne ataki na księży.
  Portal WPolityce.pl informuje, że lewacka nagonka medialna na księży przyniosła efekt. Fizyczne ataki na księży są faktem.

  Na warszawskim Ursynowie kapłani są zaczepiani i znieważani na ulicy, a ostatnio ktoś poprzebijał opony wszystkich dziesięciu samochodów zaparkowanych przed plebanią kościoła pw. św. Tomasza Apostoła…

  http://konserwatywnaemigracja.com/2013/10/16/wpolityce-pl-na-ursynowie-fizyczne-ataki-na-ksiezy/

Sorry, the comment form is closed at this time.