Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  Nic do ciebie nie o Sprawowanie władzy nad państwe…
  Lily o Inne aspekty przemysłu co…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Marek o Inne aspekty przemysłu co…
  gnago@o2.pl o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  gnago o Śmierć lekarza rodzinnego
  I*** o Herbert, czyli skąd się w…
  bryś o Wolne tematy (52 – …
  bryś o Śmierć lekarza rodzinnego
  Igor Niefiedow o Wolne tematy (52 – …
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  Igor Niefiedow o Dziś Węgry, jutro Polska – czy…
  Boydar o Wolne tematy (52 – …
  I*** o Wolne tematy (52 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

USA przenoszą bazę nad Morze Czarne

Posted by Marucha w dniu 2013-10-20 (Niedziela)

Stany Zjednoczone rozpoczęły przenoszenie do Rumunii działań bazy Manas w Kirgistanie, dotąd służącej jako lotnisko tranzytowe dla amerykańskich samolotów transportowych zaopatrujących siły międzynarodowe w Afganistanie.


Ogłoszenie decyzji o przenoszeniu operacji z Manas do bazy Mihail Kogalniceanu koło Konstancy nad Morzem Czarnym nastąpiło krótko po wczorajszych rozmowach w Pentagonie ministra obrony Rumunii Mircei Dusy.

USA korzystały już z tej bazy na mocy umowy z Bukaresztem z 2005 roku, dotyczącej zainstalowania na terytorium rumuńskim amerykańskich baz wojskowych.

W Afganistanie stacjonuje obecnie 51 tys. żołnierzy USA; znakomita ich większość, jak i ciężki sprzęt musi zostać przetransportowana do Ameryki do końca 2014 roku. Parlament Kirgistanu zdecydował w czerwcu, że Stany Zjednoczone muszą zlikwidować swą bazę lotniczą w Manas pod Biszkekiem do lipca 2014 roku.

Zwane popularnie bazą wojskowe centrum tranzytowe USA w Manas służy od roku 2001 jako lotnisko tranzytowe dla amerykańskich samolotów transportowych zaopatrujących siły międzynarodowe w Afganistanie. Po uzyskaniu 2 mld dolarów pomocy od Rosji ówczesny prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew ogłosił na początku 2009 r. zamknięcie bazy. Gdy USA trzykrotnie (do 60 mln dolarów) zwiększyły roczną kwotę za dzierżawę, wycofał się z decyzji.

W Manas znajduje się obecnie 1500 żołnierzy amerykańskich i flota samolotów KC-135, latających cystern, zaopatrujących inne maszyny w paliwo w powietrzu.

IK, PAP
http://naszdziennik.pl

Prosimy osoby znające się na rzeczy o porównanie liczby wojskowych baz USRAELA znajdujących się poza granicami kraju z analogiczną liczbą baz złowrogiej Rosji.
Admin.

Komentarzy 12 do “USA przenoszą bazę nad Morze Czarne”

 1. Rysio said

  W przypadku Rosji budowa baz nie ma najmniejszego sensu.
  Rosja jest tak olbrzymia, że jej macki sięgają wszędzie.
  A USA jest kilka razy mniejsze.

 2. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 3. pocztowiec said

  Szanowny Panie Gajowy: co do wpisu pierwszego to kiedy czas tego debila podpisującego się jako „Rysio” dobiegnie w gajówce końca? Jego komentarze są coraz bardziej irytujące… Chyba że to swoista forma poczucia humoru, mocno spaczonego zapewne z racji zamieszkiwania gdzieś w demokratostanie.

  Co do pytania pod tekstem uznaję je za retoryczne. Tu nie ma nawet skali porównawczej.

 4. revers said

  no nie tak ad1 z morza czarnego coraz blizej do morza kaspijskiego , do roponosnego iranu oraz
  rosyjskiego Baku, a i rury gazowe moga byc lepiej kontrolowane przez ex-us army generalow, doradcow jak to ma miejsce w kosovo base.

  Druga sprawa ze w Rumuni masowo odbywaja sie demonstracje i ruchawki przeciwko Chevronowi a w zydomediach cicho-sza.

 5. Rysio said

  Pocztowiec – czy to tak przypadkiem, czy tak wypsknęło ci się i stary cenzor się w tobie odezwał.

  😦

 6. Marucha said

  Re 5:
  Pocztowiec ma rację.
  Pana komentarze nie są śmieszne, tylko irytujące.

 7. Re: 1 „rysie i ptysie”…
  Czy przypadkiem rysio nie „zarobil” mlotkiem w glowke? A moze w dziecinstwie z wozka wypadl???
  Niech no „rysio” pokaze mi te rosyjskie „macki???”…
  Ale tak juz konkretnie !!!
  Moja cierpliwosc do talmudowych „rysiow” i „ptysiow” moze sie wyczerpac…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 8. Jan said

  Nowa baza w Rumunii w moim przekonaniu ma także inny cel poza ropą i wspieraniem demnonokracji. Będzie służyła krwawemu przygotowania świata Antychrystowi. Skończy się rozmiękczanie katolicyzmu genderami i innymi ” wynalazkami” postępu i trzeba będzie dokonać rzezi wyznawców Chrystusa i to w dużo większej skali niż podczas II Wojny Światowej. Czyli podstępnie i pokojowo prowadzona wojna przejdzie w fazę z zastosowaniem najnowocześniejszej broni, po wywołaniu prowokacji jakimś konfliktem w tym rejonie.

 9. pocztowiec said

  Dla uświadomienia skali „macek” oplatających świat:

  Zadałem sobie trud sprawdzenia raportów uraelskiego kongresu i oficjalnie mają 850 baz w 147 krajach (tylko zagranica w usraelu jest ich 4500), w tym nawet jedną przeładunkową w Rosji.
  Jednak to nie wlicza miejsc gdzie są nieoficjalnie (tzw „doradcy”), baz i więzień CIA itp obiektów, co do tych nie ma oficjalnych danych ale szacuje się że jest ich ok 3000.

  Większość mieszkańców państw gdzie te bazy się znajdują postrzega je jako okupacyjne, niezależnie czy jest to trzecioświatowy Salvador czy np baza na Okinawie o zamknięcie której mieszkańcy wyspy walczą od lat 70 (to tam powinien stanąć pomnik jankeskiego żołnierza gwałcącego Japonkę a nie jakieś prowokacje w Gdańsku).
  Oczywiście wszelkie bazy znalazły się według oficjalnej retoryki na zaproszenie rządów. U nas PiSopaci próbowali też ściągnąć bazę jankeską na wielką skalę ale udało się to dopiero Thuskowi i na skalę nieco mniejszą (ku nieskrywanemu bólowi megaserwilisty „Kaczyńskiego”, to on chciał się wykazać).
  W jankeskich bazach jako stała obsługa przebywa 300000 ludzi, ale oczywiście te liczby są płynne, zależnie gdzie uSSa „buduje demokrację”, wtedy stan obsady baz się zwiększa.

  Dla porównania: Rosja dysponuje oficjalną bazą wojskową w liczbie jednej – w Giumri w Armenii, jest to baza mieszana gdzie stacjonuje pułk lotniczy i siły lądowe. Zresztą dzięki tej bazie Armenia jest ciągle Armenią a nie częścią jakiegoś Azerbejdżanu, i za to mieszkańcy tego kraju autentycznie lubią Rosjan.
  Oprócz tego ma punkt przeładunkowo – logistyczny w Tartus w Syrii (bez stałej załogi wojskowej), oraz misje wojskowe (o charakterze szkoleniowo-doradczym) na Białorusi, w Republice Konga, Angoli i likwidowaną w Wietnamie (każda to ok 40 ludzi), no i tzw „łączników wojskowych” w Demokratycznej Republice Konga, Etiopii, Algierii i Laosie, a także wszelkich republikach posowieckich oprócz Gruzji, państw bałtyckich i Ukrainy. Są to pojedynczy oficerowie odpowiedzialni za pomoc techniczną w użytkowaniu broni rosyjskiej. W żadnym razie nie należy ich obecności traktować jako obecności wojskowej. Skala jest żadna i uSSa mają takich (z tym że głównie z CIA) w każdym kraju świata może poza KRLD. Ciekawy jest status sił porosyjskich w Mołdawii, ale oficjalnie to oni są częścią Sił Zbrojnych Naddniestrza.

  Tak wyglądają te „macki”, ale oczywiście dyżurni „patryidioci” z pod szyldu gazetki żartobliwie zwanej „polską” będą twierdzić że „imperialna Rosja terroryzuje świat”…

 10. Luxeuro said

  „Nowa baza w Rumunii” nie tylko patrzy na wschód ale przyda się jak będzie potrzeba „ratować” Żydów w Polsce od polskich antysemickich band.

  Kneset już bezprecedensowo uprawia politykę na terytorium Polski, tak ze dalsze kroki to tylko kwestia czasu.

  Dziękujemy towarzyszom Okrągłego Stołu
  http://tiny.cc/iwxa5w

 11. Fran SA said

  USA ma ponad tysiac baz militarnych rozsainych po calym swiecie. Rosjanie maja tylko jedna i to niezupelnie taka jak amerykanie, w Tartu w Syrii.
  Bazy amerykanskie okrazaja Rosje (i Chiny), zeby byc ‚pod reka’ w ‚razie potrzeby’.

  http://politicaljar.wordpress.com/2012/01/26/usa-bazy-wojskowe-na-swiecie-infografika/

 12. Fran SA said

  http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/dangertopeace.php

Sorry, the comment form is closed at this time.