Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Emeryt może stracić mieszkanie

Posted by Marucha w dniu 2013-10-22 (Wtorek)

Brak regulacji prawnych w sprawie renty dożywotniej to największe zagrożenie dla seniorów korzystających z tego świadczenia – ostrzega Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zdaniem UOKiK, jeśli doszłoby do upadłości firmy oferującej taką rentę, to emeryt może stracić swoje mieszkanie. [I o to właśnie chodzi. O wasze ulice, a nasze kamienice – admin].

Urząd skontrolował wszystkie siedem spółek oferujących renty i zakwestionował 17 z 37 wzorców umów. Pozwy do sądu obejmą: TUnŻ Europa, Fundusz Senior, Fundusz Hipoteczny Gwarancja i Fundusz Hipoteczny Dom SA s.k.a.

http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 9 do “Emeryt może stracić mieszkanie”

 1. Atanazy said

  Dobrze, że taki UOKiK coś jeszcze robi.

 2. Józef Piotr said

  …. ” i o to właśnie chodzi !…..”
  A jak myslicie ? do czego zmierza restrukturyzacja wsi ? Tworzenie specjalistycznych tzw wysoko towarowych gospodarstw rolnych i pompowanie w nich pieniędzy unijnych nawet gdy te gospodarstwa noszą znamiona rodzinnych (tylko trochę większych).
  Przyzwyczajanie do kredytów, b. waskie wyspecjalizowanie , gra cenami i przydziałami , …. pod hasłami nowoczesności przy jednoczesnym bankrutowaniu tysięcy innych mniejszych gospodarstw ?

  Czy nie jest to „podgatowka” do wdrażania ” wasze ulice a nasze kamienice ” tylko w wersji „AGRO” ?

 3. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 4. Fran SA said

  Prywatny Fundusz czegokolwiek bez zabezpieczenia panstwowego, a w ogole prawnego jest gowno wart. Dlatego te fundusze – najbardziej bolesne sa emerytalne- sa to spolki zlodziejskie, ktore bez zezwolenia i wiedzy udzialowcow handluja tymi pieniedzmi na gieldach i inwestuja w podejrzane biznesy.
  Ktoregos dnia moze sie okazac, ze … dziadki inwestowaly w prostytucje i narkotyki. Sutenery ukradly pieniadze, a na rynku pojawily sie wzmocnione tabletki – duzo lepsze i tansze od afganskiej heroiny, w ktora dziadek posrednio i bezwiednie zainwestowal. Do tego wojna w Afganistanie sie skonczyla i hodowla urwala, bo wladze przejal Taliban.
  Reszte pieniedzy przepieprzyli na wysokie wynagrodzenia dyrektorow, zastepcow i kierownikow roznych dzialow Fundacji.
  Zbankrutowany zas Dziadek do konca swojego marnego zycia bedzie musial spac pod plotem, bo sie okazalo, ze wpisujac sie do Funduszy – podpisal na siebie wyrok.
  A tzw. panstwo, czyli parlament, ktory w ogole zezwolil na takie zlodziejskie organizacje – nie bedzie spac pod plotem, bo wlasnie tez korzysta z pieniedzy Dziadka, ktory cale zycie pracowal na bandyckie (nie) rzady.
  Nie pamietam, zeby parlament byl oskarzony o karygodne zaniedbania ochrony obywateli, ktorych podobno reprezentuje.
  Zadziwiajace jest i to, ze zlodzieja nikt nie ruszy, bo go chroni… prawo.

 5. Ad. 4

  „zlodzieja nikt nie ruszy, bo go chroni… prawo.”

  – I na tym cały ,myk polega. Złodzieja chroni prawo! Chcieliście państwa prawa? No to je macie!

 6. Nemo said

  @4 Fran SA

  „Zadziwiajace jest i to, ze zlodzieja nikt nie ruszy, bo go chroni… prawo.”

  Bo to jest złodziejskie prawo- ustanowione przez złodziei i dla złodziei wielkiego kalibru.

 7. Isreal said

  za to prawo i inne, których rocznie tworzą setki struziki i inne takie dostały fortuny………………

 8. wow said

  Jeżeli ktoś podpisuje umowę na oddanie obcej firmie mieszkania wartego np. 400 000 zł za to, że przez kilka lat dostawać będzie 400 zł dodatku do emerytury to jest mówiac wprost debilem. Rozumiem, ze ludzie są starzy, łatwowierni itp. ALE TYM BARDZIEJ jeśli sami nie potrafia podjąć dobrej decyzji to nie powinni się za to brać. Oczywiście jest to wina prawodastwa, któe często jest anty ludzkie i antyspołeczne i bombardowania reklamami, ale nie zwalnia to nikogo z myślenia.

  Bezmyślność nie jest usprawiedliwieniem.

 9. Eliza said

  Część wybranych reprentantów Narodu zaczyna się bać swojej aktywności politycznej, część zapomina, że prawo które stworzy będzie dotyczyć ich samych. Wszystko co się zrobisz w życiu …. do Ciebie wraca.

Sorry, the comment form is closed at this time.