Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Martusia o Kościół w rękach predatora. Dr…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  Maverick o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Traditionis Custodes
  Listwa o Traditionis Custodes
  wanderer o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  wanderer o Paradoks Pałacu Saskiego
  lewarek.pl o Traditionis Custodes
  Miet o Gospodarz. Rzecz o Edwardzie…
  wanderer o Traditionis Custodes
  wanderer o Traditionis Custodes
  Listwa o Wolne tematy (54 – …
  UZA o XXI wiek. Więźniarkę zgwałciła…
  lewarek.pl o Paradoks Pałacu Saskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

I smieszno, i straszno…

Posted by Marucha w dniu 2013-10-22 (Wtorek)

Otto von Bismarck mawiał, że „55 profesorów i Ojczyzna jest zgubiona” (w innej wersji 88). U nas, jak się okazuje, wystarczy kilkunastu. Tzw. zespół Antoniego Macierewicza ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej stał się pośmiewiskiem dla mediów i opinii publicznej.

Pomimo wcześniejszych wpadek i kompromitacji, jakoś funkcjonował w przestrzeni publicznej, ale dopiero wyskoki prof. Jacka Rońdy z AGH w Krakowie wstrząsnęły nawet zwolennikami teorii spisku. Każda jego wypowiedź wywoływała nie tylko zdumienie, ale przede wszystkim śmiech.

Bo, pomijając już kłamstwa i bajki wypowiadane na temat samej katastrofy, jak można poważnie traktować człowieka, który mówi w jednym z wywiadów:

„Czuję się osobą prześladowaną. Moje wszystkie telefony są podsłuchiwane przez 24 godziny na dobę (….) Po tym przykrym doświadczeniu [rzekomo podsłuchiwana rozmowa z kolegą] wyrzuciłem do kosza moje dwa telefony komórkowe i kupiłem cztery nowe, na kartę i z doładowaniem. Systematycznie wyrzucam do kosza jeden z nich, co kilka dni”?

Afera z Rońdą to tylko kropka nad „i”, to tylko zwieńczenie kilku lat taniej komedii i groteski. Problem w tym, że ta zabawa toczy się wokół jednej z największych tragedii, jaka wydarzyła się w polskiej historii czasów najnowszych. To końcowy akord kilkuletniego niszczenia na zimno godnej pamięci o ofiarach tego lotniczego wypadku.

No bo jak inaczej oceniać to, że działanie „zespołu” przyczyniło się do powstania całej masy szyderstw, dowcipów i kalamburów nawiązujących do jego działalności, a przez to godzących w pamięć o tych, co zginęli. To jest – niestety – jedyny namacalny skutek aktywności panów doktorów i profesorów dowodzonych przez posła Antoniego Macierewicza.

Pomijam już inne skutki, takie jak celowe zatrucie relacji polsko-rosyjskich czy podsycanie w kraju atmosfery permanentnej wojny psychologicznej, atmosfery, dodajmy, przypominającej oddział szpitala psychiatrycznego. Ale czy winny jest tylko Antoni Macierewicz i tych kilkunastu profesorów? Oczywiście, że nie. Kto jest za to odpowiedzialny w o wiele większym stopniu – wszyscy dobrze wiedzą.

Jan Engelgard
http://sol.myslpolska.pl

Komentarzy 57 do “I smieszno, i straszno…”

 1. Radosław37 said

  Brzoza była ścięta już 5 kwietnia. Samolot został zniszczony przez wybuchy to tak w skrócie po pierwszym dniu konferencji. Zabawa trwa dalej na koszt narodu.

 2. pilarz said

  jasne, gieniusz lasków, milerów i anodinów święci zasłużone tryumfa

 3. AlexSailor said

  Autor nie wie chyba o czym pisze.
  Zginęło 30% najważniejszych osób w Państwie Polskim, po tym jak wymordowana została część elity dowódczej wojsk lotniczych.
  Oficjalne działania wyjaśniające co się stało, nawet nie szukające sprawców czy ewentualnie winnych, obrażają inteligencję każdego nie upośledzonego umysłowo Polaka.
  Nawet dzieci z gimnazjum czułyby się robione w konia działaniami czynników odpowiedzialnych.

  „Zespół Maciarewicza” jest inicjatywą obywatelską, prywatną, i próbuje z różnym skutkiem wskazać nieprawidłowości w oficjalnej wersji wydarzeń.
  Ludzie pracują w nim za darmo na zasadzie woluntariatu, przy czym działa bez ochrony kontrwywiadowczej, przez co jest podatny na wszelkiego rodzaju inwigilacje i prowokacje.
  Nie rozważam tu motywacji samego Maciarewicza.

  Gdyby zastosować kryteria oceny pracy tego „Zespołu” do prac czynników oficjalnych opłacanych sowicie przez Polskę i Rosję, oraz dysponujących nieporównywalnie większymi środkami, wnioski nasuną się same.
  Gang Olsena przy czynnikach oficjalnych byłby wzorem perfekcyjnego profesjonalizmu.

 4. Marucha said

  Re 4:
  Macierewicz i jego zespół to porażka.

 5. AlexSailor said

  Ad.4 @Marucha

  Zabawa trwa.
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/dr-hab-andrzej-ziolkowski-to-absolutny-przelom-w-sprawie-smolenska/vkqne

  Zadaniem poważnego zespołu byłoby zabezpieczenie maksymalnej liczby dowodów, przeprowadzenie i spisanie analiz z wnioskami w trybie nie jawnym, to jest dostępnym dla zainteresowanych ale bez nagłośnienia.
  Obecnie niczego więcej nie da się zrobić, gdyż nawet gdyby okazało się, że JE Włodzimierz lub JE Donald osobiście strzelali w tył głowy polskiej delegacji lub morowali okutymi pałkami, na co są dowody w postaci zdjęć, filmów, świadków a nawet oświadczeń ich samych, TO BY NICZEGO, dosłownie NICZEGO, nie zmieniło w działaniach polskich władz i opozycji.
  Podobnie, gdyby się okazało, że JE Lech zapragnął popełnić samobójstwo i sterroryzował załogę samolotu granatem nakazując lot w celu rozbicia samolotu o Kreml, a zorientowawszy się, że piloci lądują we mgle odpalił granat, na co są dowody nie do zbicia, TO BY NICZEGO, dosłownie NICZEGO, nie zmieniło w działaniach polskich władz i opozycji reprezentowanej przez PIS.

 6. marrkerr said

  Re 4 To jak przy tym nazwać prace komisji Laska czy Millera? Katastrofa to trochę za mało.

 7. polak said

  marucha ma umysł Laska więc co ma napisac

 8. jowram said

  Ronda przejrzał w końcu na oczy i powiedział prawdę, że żadnej katastrofy nie było a złom,który tam zalega nigdy nie wzbił się w powietrze.

 9. shalom said

  Pan Jan Engelgard znów łyknął nie tę pigułkę. P……i zupełnie bez „sęsu”. Nawet głupiec widzi, że ..ądząca .anda ma na sumieniu śmierć 96 osób. Po elementarnym kursie logiki można dojść do takiego wniosku bez wysiłku. Obecne państwo jest bezprawiem i hucpą. Trzeba je „rozdupcyć w try miga”. Wszelkimi dostępnymi środkami. Trzeba ujawnić wszystkie komunistyczne brudy i trupy (zbiór zastrzeżony IPN). Musi być „druga Norymberga” tym razem dotycząca komunizmu i rządó „żydobolszewii”. Muszą spaść głowy. I to w tak spektakularny sposób, jak podczas mordów w końcu XVIII wieku „czczonych” do dzisiaj przez francuskich głupców każdego 14 lipca. Znowu „szkoda prądu” na pana Engelgarda „wypociny”.
  I do Gospodarza gajówki. Wprawdzie gościowi nie wypada krytykować, ale tym razem pan Gajowy Marucha (ad 4.) palnął bzdurę.

 10. Marucha said

  Panie Shalom,
  Pan wybaczy, ale pozostaję przy swoim zdaniu.
  Komisja Che Macierewicza to nieporozumienie ●

 11. Kazek said

  Kolejny „przełomowy moment w śledztwie”. Ruscy już przed 5 kwietnia złamali brzozę w oczekiwaniu na samolot. Dzięki swoim specom w jasnowidzeniu już tydzień wcześniej wiedzieli, w którą brzozę samolot uderzy, a potem powbijali w nią fragmenty samolotu.

  A co by się stało, gdyby pilot posłuchał sugestii wieży, że ze względu na pogodę lotnisko nie nadaje się do przyjmowania samolotów i zgodnie ze zdrowym rozsądkiem (w końcu też miał oczy i widział jaka była wtedy pogoda) odleciał na lotnisko zapasowe?

  Całą tą misterną robotę z łamaniem brzozy diabli by wzięli. Żal jest patrzeć „zamachowcy” wymyślają coraz większe idiotyzmy.

 12. Joe said

  Re…5.Zabawa sie dopiero zaczyna….bo amerykanskie Putinowi nie popuszcza na grubosc wlosa.A co sie w Smolensku naprawde stalo toz UNE maja poukladane w glowkach od czsu jak Kasper byl sektretarzem obrony.Pogrzabcie i poczytajcie co piszal o samolocie z Polskii ktory bedzie lecial z osobistosciami.Bylo to dobrych 10 lat temu ,albo jakos tak.Tyle.

 13. antka kobity szwagra brat said

  …ad3….ogłosilem konkurs p.t…..na jakiej plaży odpoczywa prezydęt Kalkstain – vel Kaczynski…dołączy się Pan – czy to moze za trudne?…

  https://marucha.wordpress.com/2011/12/24/a-moze-jednak-nie-katastrofa/

 14. seter said

  Joe dawaj linki

 15. MatkaPolka said

  „Katastrofę Smoleńską” trzeba wyjaśnić, bo:

  1.Popełniono morderstwo
  2.Dokonano zamachu na instytucje państwowe – urząd prezydenta, finanse państwa– prezesa NBP, dowództwo Armii Polskiej, prezesa IPN …

  Nie wiem, dlaczego cala dyskusja o katastrofie smoleńskiej kreci się wokół Kaczyńskiego?
  Kaczyński nic dobrego dla Polski nie zrobił i goście Gajówki wielokrotnie to w swoich wypowiedziach wyrażali. Ale tu nie chodzi o Kaczyńskiego

  Jest wiele hipotez o zamachu – moim zdaniem najciekawsza, Najbardziej przekonywująca analiza i hipoteza przebiegu wydarzeń daje strona

  http://zamach.eu

  Część VII i cz. VIII. Przedstawione są dowody na podrzucenie wraku

  Nie ma żadnych dowodów na potwierdzenie katastrofy
  Wszelkie dywagacje i konkluzje opierają się na braku dowodów – „bicie piany”

  Nie ma czarnych skrzynek te co dostarczono nie są z miejsca katastrofy
  Nie ma kokpitu z unikalną awioniką – to „linie papilarne” samolotu

  Nie ma ciał – Ciało generała w mundurze przypięte do fotela, na miejscu katastrofy w Smoleńsku – jest to dowód. Nagie ciało generała w prosektorium w Moskwie – nie jest to dowód – można było dowieść albo ze Smoleńska albo z Warszawy

  „Polski rząd” się nie kwapi do przeprowadzenia śledztwa
  ( w 5 minut po informacji o katastrofie – powinna być wysłana ekipa zabezpieczająca teren i dowody)

  Polski rząd mataczył i zwlekał ze śledztwem

  Raporty Anodiny i Millera są celowo głupie i nielogiczne.
  Macierewicz inicjator umiędzynarodowienia – robi wszystko, aby nic się specjalnie ważnego nie stało
  – prowadzi całą sprawę w ślepy zaułek.

  Wcześniejsza wiedza o katastrofie
  Komorowski wystosował Orędzie do Narodu na 3 (trzy) godziny PRZED „katastrofą” !!!!
  Urban w Faktach – na pierwszej stronie przedstawił Gosiewskiego z łopata na samolocie już w Piątek
  (więcej)

  Chrabia bul-Komorowski natenczas Marszalek Sejmu –sam mianował się prezydentem przejął pełnię władzy
  Już 5 minut po nieoficjalnych informacjach mediów

  Kancelaria premiera Tuska – z semita Arabskim i Turowskim misjonarzem od misji specjalnych – trudziła się przygotowywaniem do rozdzielenia wizyt i przygotowywaniem do zamachu od stycznia 2010 r.

  Scenariusz katastrofy identyczny jak katastrofa CASY w Mirosławcu– zginęli wszyscy dowódcy lotnictwa

  W Smoleńsku – wrak podrzucono – to inny samolot stwierdził to prof. Wróbel z Politechniki Śląskiej
  -– fachowiec od katastrof lotniczych – i zginął

  Eliminuje się ludzi i dowody – Tajemnicze zgony

  Tych ludzi zamordowano w Warszawie– już dzień wcześniej
  – w piątek wieczorem 9.04.2010 w warszawskich hotelach
  . Cześć Siódma

  Udział Rosji i Smoleńsk to jedynie „maskirowka”
  odciągnięcie uwagi od Warszawy i skierowanie uwagi na Smoleńsk

  Nawet hangar na Okęciu, w którym miała się zebrać delegacja, ostatnio zburzono

  Ciała preparowano w zakładzie utylizacji padliny, ciała były nagie – bo noże do krojenia padliny zacinały się na guzikach mundurów – Fragment ze strony zamach.eu

  Masakrowanie ciał ludzkich nie jest zajęciem codziennym i trudno do takiego zadania użyć sprawdzonych specjalistów, bo jest to problem organizacyjny. Musiano postanowić, że rolę zaćpanych psychopatów – z pasją kopiących swe leżące ofiary – spełnią urządzenia przemysłowe – maszyny.

  Obecnie jest już znana i stosowana technika spalania ludzkich ciał celem produkowania ciepła do kaloryferów. Techniki do rozszarpywania ludzkich ciał jeszcze nie ma, bo tłuszczu ludzkiego jeszcze się nie wykorzystuje do produkcji np. mydła, trzeba było więc rozejrzeć się wkoło odnoście rozwiązań z innych branż.

  Taka branżą, która ma do tego niezbędne usprzętowienie, są typowe zakłady do utylizacji padłych zwierząt. Urządzenia te, to linia do podawania i rozdrabniania padliny. Linia taka składa się głównie z taśmociągu szerokości do 2 metrów oraz leja, pod którym obraca się ( młyn, rozrywarka), te są zbudowane jako dwa przeciwbieżnie walce wyposażone w noże do szarpania materiału biologicznego. Materiał biologiczny przechodzi przez taką wielką wyżymaczkę z kolczasto- nożowymi wałami i tak jest rozdrabniany. Rozstaw walów jest regulowany, po to, aby regulować stan rozdrobienia materiału.

  Okazuje się, że:

  – młyny źle tną ubrane ciało, bo własności mechaniczne materiałów tekstylnych są zupełnie inne niż tkanki ludzkiej.
  – części garderoby wplątują się w części obrotowe maszyny i jest kłopot z ich wyjęciem – ściągnięciem z noży na wałach.
  – jeżeli jest to ciało generała ubranego w mundur to zauważano, że maszyna złapała pagony i pourywała guziki, które powpadały na dół i błyszczą się gdzieś w jakiś czeluściach otchłani leja czy zbiornika pod wałami i pod młynem. Trzeba to wydobyć, bo pracownicy utylizacji, którzy przyjdą do pracy w poniedziałek zdziwią się, kiedy zobaczą pagony lub ordery wśród ochłapów padłych krów, psów i kotów, a kto wie, zaczną się grzebać dalej i znajdą ochłap pochodzenia ludzkiego.

  Trzeba to wyciągać. Mordercy razem ze sportowcami wymiotują, przeklinają i robią racjonalizację: ciała rozebrać, guziki i pagony oraz podobne trzeba poucinać. Chaos, nie widomo co zrobić ubraniami, czy puszczać obok ciał, czy osobo , czy wcale.

  4. Mielone jest drugie lub dalsze w kolejności ciało:

  Zauważa się, że i to nie idzie to tak jak trzeba, miazga nie wygląda dobrze – na katastrofę. Dodatkowo, maszyny stają się, w widoczny i łatwo zauważalny sposób, obłożone fragmentami ludzkich szczątków, które trzeba na bieżąco sprzątać. Ludzkie jelita okręcone wokół wałów młyna zaczynają coraz bardziej przerażać, mundur admirała kreci się wokół wałów i też nie można go łatwo ściągać.

  Tak sportowcy jak i oficerowie muszą coraz częściej przerywać pracę i wychodzić na świeże powietrze. Któryś z przemyślnych oficerów domyślał się już wcześniej problemów i przezornie wywiedział się, że w takim wypadku, smród i straszny widok najlepiej jest stępić wódką. Ma parę butelek, zaczynają podpijać, jest może trochej lepiej, ale za to zaczynają być nieco podpici, też źle. Nawet w oczach tych wariatów to wszystko zaczyna wyglądać jak horror albo już jak bramy piekieł.

 16. jowram said

  Niedzielny pilot latającej motorynki widmo

  Lebiega Artymowicz otrzymała już tyle szans od zdesperowanych salonów i wszystkie tak spektakularnie spieprzyła, że z czystym sumieniem można lebiegę oddelegować do archiwum, gdzie leżą akta Osieckiego i Hypkiego. Ale nie takie rzeczy widzieliśmy w wykonaniu desperatów w walce o lepsze jutro, dlatego nie ma co współczuć, trzeba wbijać w dupę osikowy kołek każdej lebiedze, która ma bodaj teoretyczne szanse na odrodzenie. Artymowicz płodząc swoje rozprawki kabotyńskie zawsze i wszędzie posługuje się nieodzowną triadą: kłamstwo, wodolejstwo, prostactwo. Kto jeszcze nie wpadł na schemat poligraficzny weekendowego kierowcy powietrznej motorynki, niech sobie weźmie dowolną produkcję i przyłoży do niej opisaną kalkę, nie ma siły, żeby się cokolwiek na milimetr przesunęło w treści i formie.

  http://kontrowersje.net/kategoria/tagi/artymowicz

 17. Kar said

  re:15

  po co/dlaczego Pani podaje tak mocne/apetyczne szczegoly cwiartowania zamiast krotkiego:

  ..Ciała preparowano w zakładzie utylizacji padliny, ciała były nagie..

  nakreca Pania to, delektuje sie Pani „przezuwajac” detale?

 18. Joe said

  Re 10…Porozumienie,porozumienie Panie Marucha….Pan Macierewicz jest dokladnie wpisany w scenariusz miedzynarodowki…Bo ze to UNEJ robota to juz dzis nie mam najmniejszych watpliwosci.Miejmy tylko nadzieje ze Putin udal glupiego i opublikowal raport Anodiny z pancerna brzoza….a prawde zostawil na zas….BO TO ZE ZACZYNA SIE JAZDA BEZ TRZYMANKI TO WIDAC KAZDEGO DNIA….
  Czy skamlanie o tej brzozie od pierwszej sekundy nic Panu nie mowi?

 19. MatkaPolka said

  W katastrofie smoleńskiej zupełnie, o co innego chodzi

  Syjoniści to nie tylko Izrael, a ich nowym-starym pomysłem jest także rekonstrukcja średniowiecznej Chazarii, bynajmniej nie państwa samego w sobie, a zbrodniczej organizacji politycznej obejmującej swoim zasięgiem tereny całej środkowej Europy. Demontaż Polski, a następnie doprowadzenie jej do wojny ze wschodnimi sąsiadami to klasyczny myk syjonistów-podpalaczy świata – najpierw podpalić, potem ugasić udając strażaka. Dlatego potrzebni są im tacy “zawodnicy” jak Kaczyński, Macierwicz i cała armia syjonistycznych szczekaczek.

  Chodzi o demontaż Państwa Polski – Ten zrobił, kto skorzystał. A na pewno nie skorzystają Polacy

  – Cui Bono

  A skorzystali Tusk i Komorowski – PO, Służby Specjalne. Pełnia władzy a w tym – pełne oddanie i służalstwo Niemcom, UE i zachodowi , a także USA i Izraelowi. W istocie korzysta w ten sposób zachód.

  Skorzystał MFW. Nowym szefem NBP został Belka i od razu przyjął pożyczkę, czego Skrzypek nie chciał zrobić.

  Dla mnie katastrofa w Smoleńsku na odległość śmierdzi Perfidią Krzyżacką

  To był zamach przygotowany w Polsce przez Spec Służby najprawdopodobniej na zlecenie Aliantów.

  No cóż, Kaczyński rozwiązał WSI i odsunął ich finansowanie ze środków publicznych, już przeorientowanych na zachód. I interesy z zachodem. I to było nie do przyjęcia dla SS.

  Koncentrujemy się na technikaliach, a trzeba koncentrować się na WCZEŚNIEJSZEJ WIEDZY w Polsce o Katastrofie i wcześniejszych przygotowaniach Tuska i Komorowskiego do katastrofy.

  Korzystają Niemcy, bo cała złość na Ruskich, odwracanie uwagi, a tymczasem Polska jest kolonizowana i eksploatowana przez Niemcy – miliardowe zyski płyną na zachód.(Banki wywożą miliardy – w gajowce u Maruchy) to stały element tajnej polityki, dyplomacji, propagandy niemieckiej po więlokroć potwierdzony przez historię.

  (Dygresja -PiS jest dlatego pro-Niemiecki, bo jest ostentacyjnie anty-Rosyjski.
  Z Rosją mamy rachunki krzywd, ale PiS zwala wszystko na Ruskich nic nie mówiąc o tym, że Rewolucje Bolszewicka robili Żydzi i Prusy (50/50), że wcześniej cały dwór carski był zgermanizowany, Tron rosyjski zajmowała dynastia Holstein-Gottorp, nazywana także Holstein-Gottorp- Romanow, że NKWD i Czerezwyczajka to żydzi, że wymordowali 60 milionów Rosjan. PiS jest dlatego pro-Niemiecki bo jest za Unią Europejska – czyli Agresja Niemiec na Polskę )

  Ponownie zginęli wszyscy polscy generałowie. To kolejny zamach, niemal identyczny jak CASA w Mirosławcu – gdzie również zginęli polscy generałowie.
  Komu zależy na likwidacji czołówki polskich generałów ?
  Komu zależy na likwidacji polskiej armii i sil zbrojnych, komu zależy na tym, aby Polska była bezbronna.?

  Likwidacja armii zdolności obronnych to również stały element tajnej dyplomacji i polityki pruskiej.

  Wobec bezprecedensowej agresji Niemiec i Izraela na Polskę, jakiej jesteśmy świadkami odpowiedź wydaje się być oczywista.

  Rosja nam w tej chwili nie zagraża – sama jest demontowana. Proces zwijania imperium zaplanowana jeszcze na początku lat 70-tych, a rozpad państwa następuje po 1990 r.

 20. MatkaPolka said

  Pan Ławrow powiedział, że jakiekolwiek spekulacje na temat smoleńskiej katastrofy to bluźnierstwo. Zatem milczeć bluźniercy.
  Prawda jest tylko jedna i tylko jeden scenariusz wynika z raportu MAK

  Oto on:

  Niezrównani eksperci naszego bratniego narodu z właściwą sobie precyzją zdołali wydobyć wspomnienia z umysłów pilotów. Nad ich głowami stał pijany generał Błasik z siekierą. Drzwi od kabiny pilnowała Anna Walentynowicz, polewająca pasażerom wódkę. Poseł Deptuła groził pilotom zakolczykowaniem, w końcu to weterynarz. Lech Kaczyński zaś wrzeszczał w stronę kabiny, że wyśle pilotów do Berezy Kartuskiej, jeśli nie zetną tej brzozy. Tak się biedni piloci wystraszyli okropności kaczystowskiej katowni, ze postanowili brzozę ściąć.

 21. MatkaPolka said

  WCZEŚNIEJSZA WIEDZA O KATASTROFIE
  ( ważniejsze niż cala dyskusja nad techniką)

  “GW” podała informację o katastrofie
  W s24 jest informacja, że portal gazeta.pl podał informację o katastrofie już o 8:38 od razu informując, że wszyscy zginęli.

  Michnik na portalu GAZETA.PL
  – 3 MINUTY PRZED katastrofą

  • Wypowiedz Komorowski – prezydent poleci, a wszystko może być inaczej
  Smoleńsk: Czyżby Komorowski cos wiedział?
  youtube.com/watch?v=n3TTVhhofoQ&feature=related

  • Komorowski Orendzie „W tych trudny chwilach bądźmy razem”
  opublikowane na TVP.INFO o godz. 5:57
  3 godziny PRZED katastrofą

  Dla tych, którzy nie wierzą:


  (ciekawe komentarze internautow)

  Urban – piątkowe wydanie „Fakty i Mity” . z karykaturami Gosiewskiego siedzącego na nurkującym samolocie. Kolejny „przypadek”

  Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem 16 min przed.
  youtube.com/watch?v=zv5FgK7U7Is&feature=related

  Chronologię intryg zmierzających do odrębnego lotu prezydenta i jego ekipy
  Książka H.Pająka pod linkiem
  Ostatni transport do Katynia 10.04.2010
  Henryk Pająk
  Osobnym lotem po śmierć w Smoleńsku
  http://www.forum.suwerennosc.com/viewtopic.php?f=35&t=487&sid=10ece3debac387b29e40ebee594c46e3&start=10

  Również w Rosji trwa WALKA SIŁ MIEDZY WYWIADAMI wojskowymi i cywilnymi – GRU i FSB (KGB)

  Najwyraźniej podrzucono Putinowi tzw. „DYMIĄCY NAGAN PUTINA

 22. Kazek said

  i tutaj ten obłęd ???

 23. Joe said

  Kazek obled jest we wlaczaniu televizorni!!!!

 24. Boydar said

  Zobaczcie, policzcie, ilu sq…wysynów w Polsce umazało się w smoleńskim gów_nie. Są na te wszystkie kłamstwa niezaprzeczalne dowody. Lekko licząc około 2000 osobników. Wszystko co Ruskim można zarzucić, to zorganizowanie przedstawienia pk. „śledztwo”. Czy to jest zbrodnia przeciw ludzkości ? Czy to jest zbrodnia przeciwko Polsce ? A co będzie, jeśli się okaże, że te „spiskowe” teorie, mówiące o ZUPEŁNIE INNYM przebiegu zdarzeń, okażą się rzeczywistością ? Nie jest rzeczą dobrą, że dowodami przeciwko tubylczym bandytom, dysponuje obce państwo (konkretnie Rosja). Może ich (tych dowodów) użyć w celu szantażu dla swoich korzyści. Jednak lokalnymi siłami, Polacy nie są w stanie, skutecznie dowieść ‚who is who’. I ‚pociągnąć za konsekwencje’. Trudno, trzeba Ruskim jeszcze raz zawierzyć. A Ławrow, to poważny facet, jeśli mówi że spekulacje to bluźnierstwo, to aż się prosi zrozumieć te słowa właściwie.

 25. MatkaPolka said

  @ Kar 17

  Wcale się nie delektuje
  Dlatego, że każda zbrodnia jest ohydna. Ludzie do linków nie zaglądają.

  Strona zamach.eu jest bardzo obszerna i trudno wyłowić esencje.
  Cała ta zbrodnia jest nieapetyczna – zamach w Smoleńsku i późniejsze tajemnicze zgony.
  Innym podobnym jest np. powieszenie A. Leppera – następnego przeciwnika politycznego – też nieapetyczne
  Dla mnie to nieapetyczne jest te cale sekretne „Komando Śmierci”. A torturowanie jest apetyczne?

  Dopiero jak ludzie przeczytają taka ohydę – to w końcu dociera, z kim i z czym mamy do czynienia. Niech ludzie wiedzą, z jakimi ohydnymi zbrodniarzami maja do czynienia.
  Zdawkowe słowa nie oddaja całej dramaturgii zbrodni.

  @ 24 Boydar

  Tubylczy bandyci oddali również Niemcom cała dokumentacje zbrodni ludobójstwa zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej na Narodzie Polskim – i teraz wszyscy będą wiedzieć jak to Polacy mordowali Niemców i Żydów w „polskich obozach koncentracyjnych

 26. Marucha said

  Re 22:
  Co ja narobiłem… 😦

 27. Boydar said

  A tak długo się Pan Gajowy trzymał 🙂

  @ Matka Polka(25)

  Szanując i doceniając wkład Pani Matki w niesienie kaganka oświaty, z ‚pewną taką nieśmiałością’ przyznaję, że … nie rozumiem przesłania. Z mojego punktu widzenia, im bardziej durne jewreje na całym świecie będą przekonane, że Polak całe swoje życie wyczekuje, jakby tu jakiegoś żydka ubić, tym lepiej i dla nas i dla żydków. To „drobne” kłamstwo nie naszego przecież autorstwa, stwarza naturalną niechęć do osiedlania się nad Wisłą. I póki co, niechby tak zostało. Proszę wymienić negatywne skutki takiej „światowej”, Pani zdaniem, opinii o Polsce i Polakach, dla Polski i Polaków. Dziwnym zbiegiem okoliczności, jakoś w Rosji te „bolesne rewelacje” propagowane nie są. Niepojęte, prawda ?

 28. AQQ said

  komentarz obrazujący koszty wyprawy smolenskiej
  Prawy-i-Sprawiedliwy [2 godziny temu]

  Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o. . .
  Rodziny ofiar TU 154 otrzymały: 40 tys. zł wysokość jednorazowego wparcia, które otrzymała każda rodzina ofiar katastrofy na mocy decyzji rządu (łącznie 3,8 mln zł). Kwota ta nie była opodatkowana.
  250 tys. zadośćuczynienia d l a k a ż d e g o c z ł o n k a r o d z i n y ofiary katastrofy (dla wszystkich: matki, ojca, żony i dzieci).
  2 tys. zł miesięcznie przyznał premier jako renty specjalne 73 osieroconym dzieciom (trojgu niepełnosprawnym dożywotnio, pozostałym do ukończenia 25 r.ż ).
  4 tys. zł renty dla 4 żon, które pozostały same lub z trójką lub większą liczbą dzieci.
  2 do 3 tys. zł dożywotniej renty dla 11 niepracujących współmałżonków ofiar.
  800 do 2 tys. zł miesięcznie kosztują 3 renty dla rodziców ofiar.
  Każda rodzina otrzymała świadczenia z ZUS przysługujące rodzinom, uzależnione od stażu pracy i wynagrodzenia osoby, która zginęła.
  6,4 tys. zł; Każda rodzina otrzymała zasiłek pogrzebowy w najwyższej możliwej kwocie (mimo że pogrzeby odbyły się na koszt państwa). Skarb Państwa wykupił miejsca pochówku i ich 25-letnią dzierżawę.
  100 tys. zł dla wszystkich rodzin posłów, którzy zginęli w katastrofie z polisy, którą wykupiła kancelaria.
  Anulowano na prośbę rządu koszty połączeń telefonicznych wykonywanych przez bliskich ofiar w związku z katastrofą.
  5 tys. zapomogi wypłacono z kasy Sejmu rodzinie każdego zmarłego posła.
  Para prezydencka ubezpieczona była na łączną kwotę 3 mln zł.Ponadto:
  702 tys. zł kosztowała ceremonia powitalna ofiar katastrofy na lotnisku Okęcie, przygotowanie Sali Torwar i domu pogrzebowego na cmentarzu Północnym do uroczystości żałobnych oraz przewiezienie tam trumien z Okęcia

  647 tys. zł kosztowała msza za ofiary katastrofy na Placu Piłsudskiego w Warszawie (!!!!!)

  6,16 mln zł kosztowały uroczystości pogrzebowe pary prezydenckiej
  3,4 mln zł kosztowały pogrzeby pozostałych ofiar
  5,5 mln zł wydały władze Krakowa na przygotowanie miasta do uroczystości
  3 mln zł wydały władze Warszawy na przygotowanie miasta do uroczystości
  272 tys. zł kosztowało wykupienie miejsc na cmentarzach dla ofiar katastrofy
  1,6 mln zł kosztował pomnik ofiar katastrofy na Powązkach
  169 tys. zł kosztował sarkofag pary prezydenckiej na Wawelu
  3 mln zł kosztowała budowa pomników nagrobnych pozostałych ofiar
  65 tys. zł 105 urn onyksowych, które po napełnieniu ziemią z miejsca katastrofy zostały przekazane m.in. rodzinom ofiar.

 29. Boydar said

  Niektórym mogli by jeszcze wypłacić rozłąkowe.

 30. Marucha said

  Wiecie Państwo… przeliczanie czyjejś śmierci na pieniądze to jest coś niegodnego.

 31. Kazek said

  re 28: skąd te dane?

 32. AQQ said

  re 28: skąd te dane?
  komentarz stąd, 2x kliknij w link.
  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1038663&title=Malgorzata-Wassermann-ujawnia-szokujace-informacje-na-temat-sekcji-zwlok-ojca&wid=16094940&

 33. Guła said

  Jeżeli już to Plac Józefa Piłsudskiego!

  AQQ na „per ty” z marszałkiem na pewno nie byłeś.

 34. Sądzę, że jednak muszę dodać: (z mej strony http://www.Dakowski.pl ):

  Ptaszysko Kłamstwa Smoleńskiego macha swym prawym skrzydłem

  Środowiska GaPol-a i PiS-u reklamują „II Konferencję Smoleńską”

  Przejrzałem program. Przyczynki dotyczące ewentualnych szczegółów „rozpadu Tu-101” nad złomowiskiem. Bo to ich quasi-dogmat. Trochę porównań z innymi katastrofami. Ktoś kolejny raz >>obala mit „pancernej brzozy”<<. Dobre i to.

  Widać polityczny ZAKAZ wyjścia poza to – i zakaz badań kluczowych spraw:

  Brak żądań zwrotu zrabowanego samolotu, szczególnie kokpitu, rejestratorów. Brak analizy dostępnych badań zwłok, brak żądań ekshumacji 97 pojemników ze szczątkami (zapewne..?). Brak analiz wędrowania i pojawiania się kawałków złomu na tym złomowisku. Brak analiz tego, co działo się z Prezydentem i innymi zaginionymi od czwartku, 8 kwietnia. Brak relacji Rodzin sprzed t. zw. „odlotu”. Brak analiz matematycznych prawdopodobieństw „zjawisk” podawanych do wierzenia przez media i „zespoły”, tak propagandystów rządowych, jak ZP. Brak syntezy trzech lat osiągnięć Analityków Smoleńskich. To tylko przykłady.

  Informują: Oprócz sesji technicznej w ramach II Konferencji odbędą się również sesje medyczna, socjologiczna oraz prawna.

  Również tu – znane osoby – w tym znane mi osobiście – milczą grobowo o powyższych, kluczowych dla poznania Prawdy, problemach. A prywatnie – znają je.

  Ptaszysko Kłamstwa Smoleńskiego macha swym prawym skrzydłem.

  Co smutne – sądzę, że z 90 % Polaków uważa jeszcze, że ma do wyboru tylko te dwa warianty: skrzydło lewe lub skrzydło prawe kłamstwa…

 35. Boydar said

  Pozostańmy przez chwilę w klimacie dyskursu akademickiego.

  A co konkretnie Pan Gajowy ma na myśli ?
  AQQ przytoczył zestawienie. Ktoś je „zestawił”. Nieistotne kto, jeśli było co zestawiać, zostało zestawione.
  Nie należy przypuszczać, że wymienione kwoty i płatności są uregulowaniem rachunku za zamówioną usługę.
  Jeśli nie, to czym są ? Możliwości jest kilka, wymienię dwie : tyle się należało, tyle uznano że się należy.
  Wierzyciel uznał, że kwoty wyczerpują roszczenie, nawet domniemane. Nie słyszałem, żeby ktoś chciał więcej, lub też, odmówił przyjęcia przelewu (?).

  Naganne moim zdaniem, jest kwestionowanie, że poszkodowanym materialnie i moralnie, nie należy się zadośćuczynienie.
  Jest (niestety) powszechnie przyjęte, że i śmierć ma swoją cenę (vide – umowy ubezpieczeń na wypadek zgonu, etc.)
  Dyskusyjna, jeśli nie wręcz zastanawiająca, jest wysokość świadczeń, jednak przyjąwszy, że Ci ludzie zginęli „w służbie krajowi”, to nie są to kwoty zbyt wygórowane. Porównywalne z emeryturami esbeków.

  Problem zaczyna się w momencie, gdyby uznać przyjęte przeze mnie założenia za z gruntu fałszywe.
  Ale to już zupełnie inna bajka …

 36. Marucha said

  Re 35:
  Gajowy ma na myśli to, że nie należy nikomu zazdrościć odszkodowania, jakie dostał po śmierci bliskiej osoby, ani też rozważać, ileż to państwo na takie zadośćuczynienia wydało.
  Niech nikt nie bierze powyższego do siebie.

 37. Boydar said

  @ Pan Gajowy (36) Czyli herezji nie opowiadam. Ok.

  A Pan Profesor niech się nie zamartwia. Może i te 10% jest skłonne oświadczyć TO publicznie, jednak co najmniej drugie 10% jest w trakcie zastanawiania się, jak sobie światopogląd od nowa ułożyć. Wiedzą, że muszą, bo stary się rozsypał. To nie jest prosta rzecz, po kilkudziesięciu latach używania. Jak ułożą, to dołączą. Trzeba im pomagać, ale po ludzku, żeby u czubków nie skończyli.

 38. Marucha said

  Re 37:
  Tak samo dowiemy się prawdy o Smoleńsku, jak Amerykanie o śmierci Kennedy’ego.
  A nawet jeśli obok niej przejdziemy, nawet jeśli ją potrącimy w przejściu, to jej nie rozpoznamy wśród dziesiątek i setek tworów agentury i opętanych idei nawiedzonych badaczy-amatorów.

 39. Boydar said

  W ogóle nie widzę u Pana Gajowego chrześcijańskiego optymizmu. To te pół naleśnika Pana podtruło. Miał Pan szczęście, że nie zjadł do końca 🙂

 40. Easy Rider said

  W kwestii smoleńskiej doszło do tego, że zdezorientowanej publice pozostawiono wybór między dwoma rodzajami kłamstw: MAK-millerowskim i macierewiczowskim, podczas gdy prawda leży – nie, nie pośrodku, lecz zupełnie obok i wynika z faktu (nie teorii!) inscenizacji na Siewiernym. To lotnisko (właśc. lądowisko, ros. aerodrom, w odróżnieniu od aeroportu) w ogóle było nieczynne dla ruchu pasażerskiego, nie figurowało w systemie TAWS, nie posiadało kodów IATA oraz ICAO i już samo planowanie tam lądowania nie wchodziło w rachubę przy tej randze delegacji, w związku z czym ten lot miał charakter wirtualny już na etapie planowania. Ponadto, na tymże lotnisku nie było urządzeń do obsługi podróżnych, nawet schodów samojezdnych, a na rzekomy przylot Delegacji nie oczekiwała żadna kolumna samochodów, których powinno być kilkanaście, stosownie do liczby i rangi członków Delegacji (autobusy, busy, limuzyny). Trzeba tutaj jeszcze dodać, że zgoda strony rosyjskiej na wlot Tu-154M w przestrzeń powietrzną FR została przekazana stronie polskiej dopiero 13 (tak, trzynastego) kwietnia 2010 r.

  Dobrze, że w niniejszej dyskusji pojawiły się głosy dające wyraz prawdzie w sprawie 10/04 – MatkaPolka, prof. Dakowski. Dziękuję i pozdrawiam.

  P.S.1. Uprzedzając z góry argument w sprawie lądowania Tuska i Putina 7 kwietnia na Siewiernym, chciałbym powiedzieć, że nie jest to sprawa do końca jasna, czy aby nie miało to miejsca na Jużnym. Zdjęcia i filmy wykonane z poziomu „0” nie dają jednoznacznego obrazu sytuacji, a dowodem nie może być ten dziwny, jakby „pierwszomajowy” napis „Aerodrom Smoleńsk – Siewiernyj”. Właśnie – Aerodrom, czyli Ruscy jakby sami dają do zrozumienia, że lądowanie delegacji prezydenckiej nie mogło odbyć się na tym zapyziałym lądowisku.

  P.S.2. Macierewicz powinien najpierw wyjaśnić, czym dotarł (wraz z grupą posłów PiS) do Smoleńska 10 kwietnia 2010, gdyż brak jakichkolwiek dokumentów czy relacji świadków, aby miało to miejsce tym specjalnym pociągiem. Prezentowane jako dowód zdjęcie M. stojącego za szybą w wagonie pochodzi w jego wyjazdu do Rzymu rok wcześniej.

  P.S. 3. Zespół Parlamentarny nie jest organem Sejmu – zgodnie z regulaminem Sejmu, takim organem jest Komisja Sejmowa. Ponadto, Zespół Parlamentarny jako gremium nie posiada żadnego mandatu decyzyjnego, wykonawczego lub śledczego – posiada je natomiast Sejmowa Komisja Nadzwyczajna, w tym przypadku jej szczególna postać – Śledcza. Skoro było możliwe utworzenie Komisji Śledczych w takich sprawach, jak np.:

  – afera Rywina,
  – przekręty w PKN Orlen,
  – przekręty przy prywatyzacji w PZU,
  – śmierć byłej posłanki Barbary Blidy
  – zamordowanie Krzysztofa Olewnika,

  to czy ta bezprecedensowa tragedia z 10 kwietnia nie zasługiwała na utworzenie Komisji Śledczej? Tylko czy jakiekolwiek ugrupowanie polityczne było zainteresowanie utworzeniem takiej Komisji?

  Zespoły parlamentarne to po prostu przejaw sejmowego życia towarzyskiego. Zespołów tych jest obecnie 128 i zajmują się m. in. takimi zagadnieniami, jak brydż, szachy, badminton, łowiectwo, wędkarstwo i inne, równie ważne społecznie kwestie. Czy sam fakt umieszczenia w tego rodzaju kontekście sprawy katastrofy smoleńskiej nie zakrawa na jakąś kpinę z powagi i rangi tego zdarzenia? Stąd też nasuwa się uzasadnione podejrzenie, że PiS-owi, reprezentowanemu w kwestii „smoleńskiej” przez AM nie chodziło o dotarcie do prawdy, tylko o grę polityczną przy pomocy „karty smoleńskiej”. Tym samym, PiS-owi niekoniecznie musiało zależeć na utworzeniu Komisji Śledczej, gdyż tę zaplanowaną grę polityczną wygodniej było prowadzić z poziomu Zespołu, w którym nie obowiązuje klucz partyjny i w efekcie ok. 97% stanowią członkowie PiS, niż w Komisji, która musiałaby być utworzona według klucza partyjnego, co powodowałoby, że PiS byłby w niej mniejszością. Gdyby sprawa utworzenia Komisji Śledczej była rzeczywistym, a nie tylko deklarowanym celem PiS-u – wniosek w tej sprawie wpłynąłby do marszałka sejmu wkrótce po katastrofie, a nie w 5 miesięcy po utworzeniu Zespołu Parlamentarnego (08.07 – 10.12.2010).

 41. Fran SA said

  Ad.10
  Marucha
  Komisja Macierewicza to nie zadne ‚nieporozumienie’.
  To bardzo ukartowane ‚porozumienie’.
  >> Oczywiście, można to i tak ująć – admin

  Umowili sie, ze ta ‚komisja’ wsadzi sobie sledzia w dupe i bedzie udawac Syrenke warszawska.

  Obojetnie, co sie stalo pod… czy poza Smolenskiem – traktowanie milionow Polakow jak bezmozgowych bestii, ktorym sie rzuca padline ‚dochodzeniowa’ jest smierdzacym syfem, i cuchnie z daleka.

 42. Re: 41 Fran SA
  Dokladnie tak…
  Singer vel macierewicz od dosc dawna jest na „wlasciwym” miejscu i nad „wlasciwymi” sprawami ma „czuwanie”…wlacznie z „bolkiem”, a kazda „powierzona” mu sprawa do wyjasnienia lub do wytlumaczenia nigdy nie byla wyjasniona ani w logiczny sposob wytlumaczona, gdyz „zawsze cos” stalo na „przeszkodzie: jak nie jedno to drugie…I tak w „kolko Macieju”…
  Ot, taki zydowski „czarownik”…
  =======================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 43. MatkaPolka said

  Macierewicz/Singer to człowiek “Układu” – cywilny Żyd, chociaż został Ministrem Spraw Wewnętrznych

  W „Katastrofie Smoleńskiej” Żyd zabił Żyda i kwita.
  Na oczach wszystkich amerykańskich satelitów i światowego Kahału

  A ja mam takie pytanie.

  Czy Jahwe pozwala bezkarnie zabić Żyda?

  Jeśli Jahwe pozwala to znaczy, że można i o czym w ogóle rozmawiamy

 44. Fran SA said

  Ad.43
  Matka Polka
  Ci, co wierza, ze Jezus byl zydem, to pewnie uwierzyli, ze Jahwe pozwala ubic zyda, co widac wyraznie po przyczynach i roznych zdarzeniach II-ej wojny swiatowej

 45. Re: 43 Matka Polka…
  Pytania: Ile ofiar zamachu zostalo zweryfikowanych a ile nie???
  Kto byl w stanie rozpoznac ofiary dajace sie rozpoznac w sensie najblizszej rodziny, przyjaciol czy znajomych??

  Jaki mamy fizyczne dowody na to, ze zamachu dokonano w Smolensku, a nie np: w lesie pod Moskwa czy w W-wie???
  Jaka mamy pewnosc, ze wszystkie ofiary zginely, a nie tylko „wybrana” czesc???
  Ile ofiar zamachu zostaly poddane badaniom przez niezaleznych bieglych lekarzy???
  Ach, szkoda czasu na gadanie o tym mosad-owskiej „chutzpie”…, ktora nie znajdzie wyjasnienia ani wytlumaczenia dopoty, dopoki nie powstanie Polski Rzad – suwerenny i niepodlegly zadnej lichwiarskiej „korporacji” i „kanapowych” tuzow rodzinnych…
  ===================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 46. Boydar said

  Gdzie jest wózek !

 47. revers said

  http://www.konferencjasmolenska.pl/

 48. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 49. jowram said

  Losy komunikatu o zagrożeniu atakiem terrorystycznym

  …dlaczego wykrzywiono brzmienie pierwotnego komunikatu? W istotnym stopniu zmieniono jego sens?

  [Cytuję fragment z wywiadu FreeYour Mind’a z Jakuckimi: „Smoleńskie Ministerstwo Prawdy” , 22.06.2012. Wobec zalewu brudów Kłamstwa Smoleńskiego warto przypomnieć te trzeźwe uwagi. Warto też przeczytać całość. MD]

  Brak jakichkolwiek informacji dotyczących poranka 10 kwietnia na Okęciu jest tym bardziej zastanawiający, że z jakichś tajemniczych względów przechodzi się nad tym do porządku dziennego. Czy w toku śledztwa prowadzonego przez prokuraturę wojskową, bądź cywilną lub podczas prac sejmowego zespołu smoleńskiego, ta sprawa kogoś zainteresowała? Chyba nie, inaczej coś by przeciekło do mediów.

  Nie mamy więc np. ani jednej relacji taksówkarza, który odwoził któregoś z członków delegacji. A rozmowy telefoniczne? Co Pan robi, gdy ktoś z Pana rodziny odlatuje, a Pan nie może go odprowadzić na lotnisko? Naturalnie, dzwoni Pan do tej osoby, by spytać, czy wszystko w porządku, czy nie ma opóźnienia w podróży. Albo osoba wybierająca się w podróż dzwoni, czy przysyła sms-a. A tu nic, brak danych na temat jakiegokolwiek nawiązywania kontaktu z najbliższymi, tak jakby te osoby rozpłynęły się we mgle. Bo trudno przecież przyjąć do wiadomości, że nikt się ich podróżą nie interesował, szczególnie tak ważną wizytą jak upamiętnienie pomordowanych w Katyniu.

  Czy ta dziwna sytuacja nie miała związku z tajemniczym komunikatem z wieczora 9 kwietnia, o którym w ostatnich wiadomościach informowały TVP1, TVP2, TVP Info? Można też go było znaleźć w telegazecie, a był podobny w treści do tego odebranego przez brytyjski kontrwywiad tuż przed zamachem nad Lockerbie. Komunikat brzmiał dokładnie tak: „Dyżurna Służba Operacji Sił Zbrojnych RP przekazała do Centrum Operacji Powietrznych w Warszawie informacje o zagrożeniu atakiem terrorystycznym jednego z samolotów Unii Europejskiej”…

  PJ: … a propos: z telegazety zniknął 10 kwietnia tuż po „katastrofie”. Dlaczego nad tym komunikatem zapadła cisza, skoro mógł on by być jednym z kluczowych elementów rozwikłania smoleńskiej zagadki?

  Czy spotkał się Pan z jakimiś analizami, skąd się ten komunikat wziął i którego samolotu z UE to ostrzeżenie mogło dotyczyć? Nie wiem, być może prokuratura wojskowa, analizuje ten materiał, ale dziennikarze o to nie pytają, a ta część Polaków, która wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku jeszcze się interesuje – na przekór mediom i politykom, którzy robią wiele, by wywołać u opinii publicznej zmęczenie tym tematem – o tym komunikacie już pewnie nie pamięta.

  Wbrew niektórym opiniom informacja Dyżurnej Służby Operacji Sił Zbrojnych RP nie była utajniona. I jest to dziwne, gdyż z reguły tego typu ostrzeżenia, wychodzące od służb specjalnych, a Dyżurna Służba Operacji Sił Zbrojnych RP jako organ wykonawczy Szefa Sztabu Generalnego WP zajmuje się m.in. zapobieganiem aktom terroru i ich następstwom, są tajne. Potwierdził to zresztą w odpowiedzi na pytanie „Niezależnej Gazety Polskiej Nowe Państwo” (w tekście Leszka Misiaka pt.: „Rozdział I – ostatnie ostrzeżenia”, numer 3/2011) rzecznik prasowy SG płk Andrzej Wiatrowski. Stwierdził on, iż „przesyłane bądź otrzymywane informacje o zagrożeniu mają status dokumentów, które nie są rozpowszechniane. Nie mają one charakteru informacji publicznej.”

  Dlaczego więc ten konkretny komunikat był opublikowany w mediach? Przecież do pewnego czasu można go było znaleźć za pomocą wyszukiwarki Google, czy na stronach internetowych m.in. wprost24.pl, wolnemedia.net, wolnapolska.pl, niezalezna.pl, newsweek.pl… Wielu blogerów (m.in. mailbox w styczniu 2011 roku), stawiało tezę, że komunikat został wydany specjalnie tak późno, by nie dotarł do opinii publicznej, a jedynie do zainteresowanych, by usprawiedliwił np. zmianę lotniska docelowego samolotu, czy też, z uwagi na konieczność zastosowania ochrony kontrwywiadowczej, zmianę sposobu i czasu dowozu członków delegacji i zebranie ich na przykład w hangarze.

  Może warto zastanowić się, czy nie był to sygnał do podjęcia jakiejś akcji, czy nie taki był cel upublicznienia komunikatu.

  Istotną kwestię, dotyczącą zmian zawartości komunikatu podjął 11 lutego 2012 roku bloger Wunderman we wpisie pt.: „Klucz do zrozumienia przyczyn katastrofy smoleńskiej”, opublikowanym na Salonie24, podkreślając, że „dopiero później manipulowano jego treścią nadając mu taką formę: „…dzień przed katastrofą otrzymano ostrzeżenie o możliwości uprowadzenia statku powietrznego z lotnisk jednego z państw Unii Europejskiej”. Wobec tego twierdzono, że cała sprawa nie mogła dotyczyć katastrofy smoleńskiej.

  Z tego drugiego tekstu łatwo wywnioskować, że był zmieniany post factum, już po katastrofie.

  Zastanawia to, że taką wersję komunikatu przyjęła też Biała Księga w sprawie katastrofy smoleńskiej opracowana przez Zespół pod kier. Antoniego Macierewicza. Ale przede wszystkim zastanawia co innego – dlaczego wykrzywiono brzmienie pierwotnego komunikatu? W istotnym stopniu zmieniono jego sens?”

  Właśnie, dlaczego?

 50. MatkaPolka said

  żyd tusk i żyd arabski zabili żyda kaczyńskiego i wassermana
  Jahwe i pierwszy po Jahwe Mossad, swiatowe Kahaly, zyd z Kremla i zyd na Manhatanie – wszyscy sie zgadzaja.

  Przeslanie dla swiata jest oczywiste
  MOZNA BEZKARNIE ZABIJAC ZYDA

  Taka jest lekcja ze Smolenska

 51. Boydar said

  Matka Polka to się chyba muchomorów objadła, i to nie tych czerwonawych.

  Przesłanie dla świata jest zupełnie inne, pomijając, że to nie przesłanie tylko przypomnienie –

  NIEWAŻNE JAK WYSOKO LATASZ, TO MY DECYDUJEMY JAK LĄDUJESZ

  Szczególnie mówienie o żydach jest niezasadne – praktycznie bez wyjątków, ci na świeczniku są zawsze „swoi”.

 52. Fran SA said

  Ad.50
  Matka Polka
  Czy w tym samolocie byli sami zydzi?
  Przeciez mialy leciec jakies rabiny, ale w ostatnim momencie sobie przypomnialy, ze w Szabas nie poleca.

 53. akej said

  @ Matka Polka
  To nie Polacy oddali ewidencje. To byli Polacy z pejsami!

 54. MatkaPolka said

  @ Boydar

  Przesłanie dla świata Ty też dobrze zrozumiałeś – chyba wyżarłeś mi wszystkie muchomory.

  NIEWAŻNE JAK WYSOKO żydzie LATASZ TO MY żydzi DECYDUJEMY czy wyLĄDUJESZ czy wyparujesz. My możemy BEZKARNIE ZABIĆ ŻYDA

  mówienie o żydach jest (…) zasadne -– praktycznie bez wyjątków, ci na świeczniku są zawsze “ŻYDZI”

  @ Fran SA

  Czy w tym samolocie byli sami żydzi?

  Prawdopodobnie byli sami żydzi.
  A jeśli nie – to GOJ dla Żyda nie ma najmniejszego znaczenia – śmierć Goja to dla Żyda bonus.
  Ile gojów zginęło w żydowskich wojnach – 100 mln, 200mln

 55. Boydar said

  @ Matka Polka

  Co do konsensusu, to on jest. Także względem muchomorów. 🙂

  Zgłaszam jednak zdania odrębne, w kwestii samolotu oraz zabijania :

  – żydom posiadającym aktualnie moc sprawczą, jest obojętne kogo zabijają,
  – nie uważam podawanej „lewej” ani „prawej” wersji zdarzeń smoleńskich za prawdziwe.

  A’propos drugiego votum separatum – wszystko czego jestem pewien to fakt, iż z przestrzeni publicznej w tajemniczych okolicznościach „zniknęła” spora grupa osób różnej proweniencji, oraz, że korzyści z tego „zniknięcia” mogą stanowić temat historycznie ważnej rozprawy naukowej.

 56. Santa Claus said

  Engelgard, chłopie… Weź się lepiej za pisanie bajek dla dzieci – do Wyborczej i tak cię nie przyjmą…

  On wie co chce i nie wie co nie chce.

  Np. wie, że telefony Rońdy NIE są na podsłuchu – ciekawe skąd ta wiedza, czyżby gdzieś dorabiał na pół etatu?

  Za to nie wie iż szyderstwa i dowcipy na temat Zespołu i jego członków pochodzą wyłącznie od pr-owców Słońca Peru i mendiów głównego rynsztoka bardzo zainteresowanych wyjaśnieniem przyczyn katastrofy.

  No i – skoro wie kto – dlaczego nie donosi do prokuratury na sprawcę antypaństwowej działalności polegającej
  na sianiu zamętu i niepokojów społecznych oraz zatruwaniu stosunków polsko-rosyjskich?

  Dyżurny pismak, to dla niego komplement…

 57. Marucha said

  Re 56:
  Odwal się Pan od Engelgarda.

Sorry, the comment form is closed at this time.