Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zbigniew Kozioł o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  JADAM o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  bryś o Wolne tematy (23 – …
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

USA: Biskup Fellay o negocjacjach doktrynalnych z Rzymem i papieżu Franciszku

Posted by Marucha w dniu 2013-10-22 (Wtorek)

Na stronie północnoamerykańskiego dystryktu Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X ukazał się zapis kilku fragmentów (całość jest dostępna w postaci pliku audio na dole tej strony) kazania wygłoszonego przez przełożonego generalnego FSSPX bp Bernarda Fellaya podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej w dniu 13 października br. w kościele św. Wincentego à Paulo w Kansas City, odprawionej dla uczestników konferencji zorganizowanej przez wydawnictwo Angelus Press.

Wyboru fragmentów kazania i opracowania redakcyjnego dokonał Jan Vennari, wydawca „Catholic Family News”.

Fragmenty kazania bp. Fellaya

W swoim kazaniu bp Fellay odniósł się szerzej do Tajemnicy Fatimskiej oraz przebiegu rozmów pomiędzy Bractwem Św. Piusa X i Rzymem w 2012 r., a następnie mówił o niektórych spośród wielu poważnych problemów dotyczących osoby papieża Franciszka.

„Od samego początku [pontyfikatu] odnosi się wrażenie, że to bardzo problematyczny papież. Od początku chciał się wyróżniać na tle wszystkich innych [papieży]”. Musimy przyjrzeć się temu – powiedział bp Fellay – jaka jest jego wizja Kościoła, jego wizja soboru i co zamierza. W czasie tuż przed Światowym Dniem Młodzieży, pod koniec lipca tego roku, papież Franciszek zaczął udzielać całej lawiny wypowiedzi, wywiadów, rozmów telefonicznych itd. „W tym momencie możemy nie mieć pełnego obrazu, ale widzimy wystarczająco dużo, aby czuć przerażenie”.

Wzajemnie sprzeczne wypowiedzi papieża

Bp Fellay podał przykład jednej z tych sprzeczności, mówiąc o wywiadzie, którego na początku października papież Franciszek udzielił ateistycznemu dziennikarzowi Eugeniuszowi Scalfariemu z rzymskiego dziennika „La Repubblica”. W trakcie wywiadu papież wydawał się promować niebezpieczny relatywizm:

Scalfari: Wasza Świątobliwość, czy istnieje tylko jedna wizja Dobra? I kto decyduje, czym ono jest?

Papież Franciszek: Każdy z nas ma wizję dobra i zła. Musimy zachęcać ludzi, aby podążali ku temu, co ich zdaniem jest dobrem [SIC!!! – admin].

Scalfari: Wasza Świątobliwość napisał w swoim liście do mnie, że sumienie jest autonomiczne i że każdy musi być posłuszny własnemu sumieniu. Myślę, że to jeden z najodważniejszych kroków uczynionych przez papieża.

Papież Franciszek: I powtarzam to teraz. Każdy ma swoje własne pojęcie dobra i zła [SIC!!! – admin] i musi wybrać podążanie za dobrem i walkę ze złem, takim, jak je pojmuje. To wystarczy, by uczynić świat lepszym miejscem.

Z dużą dozą emocji bp Fellay tak powiedział o tych słowach papieża: „To naprawdę nie jest katolickie! Ponieważ to, co sam myślę, nie ma żadnej wartości, jeśli to nie przystaje do rzeczywistości. A podstawową rzeczywistością jest Bóg!… Bóg jest wyjątkową dobrocią i odniesieniem dla wszystkiego, co jest dobre!… Mamy sumienie, ale będzie ono prowadzić nas do Nieba tylko wówczas, gdy będzie odbiciem [woli] Boga. Sumienie musi być ukształtowane zgodnie z prawem Bożym.” „Zatem twierdzenie, że każdy może postępować zgodnie z własnymi przekonaniami, jest po prostu bzdurą (just rubbish)” – powiedział bp Fellay. „To nie ma nic wspólnego z nauką katolicką. To jest absolutny relatywizm”.

Jednak kilka dni później papież Franciszek mówił o konieczności walki z diabłem, o ostatecznej bitwie z diabłem, że nie da się walczyć z diabłem bez pełnego zaangażowania i dlatego trzeba zwalczać relatywizm. Papież powiedział coś przeciwnego niż redaktorowi „La Repubblica”. „Powiedział, że jest inaczej niż tak, jak właśnie powiedział!”

Franciszek – człowiek soboru

Jak papież Franciszek postrzega II Sobór Watykański?

Biskup Fellay powiedział, że dla papieża „nie ulega wątpliwości, że sobór był wielkim sukcesem. Co było głównym tematem soboru? Ponowne odczytanie Wiary w świetle współczesnej kultury”, można powiedzieć: „wcielanie Ewangelii we współczesny świat”.

Papież Franciszek „jest z soboru bardzo zadowolony” i sądzi, że „sobór wydał wiele dobrych owoców. Pierwszym przykładem, jaki sam daje, jest liturgia – zreformowana liturgia. To jest ten piękny owoc soboru. Oto, co mówi. I jest z tego bardzo zadowolony”. Papież Franciszek mówi nam, że „to ponowne odczytanie Ewangelii we współczesnej kulturze jest nieodwołalne, więc nie można się cofnąć. Jak mamy się z nim porozumieć? Stoimy w obliczu ciężkiej walki”.

Papież Franciszek i Msza św.

[Mówiąc] o liturgii i starej Mszy św., papież używa określenia vetus ordo (‘dawny porządek’). Franciszek uważa, że Benedykt XVI pomógł przywrócić starą Mszę prawdopodobnie z roztropności [jako ukłon] wobec tych, którzy wciąż się jej trzymają. „Ale nie należy oczekiwać, że Franciszek wróci do starej Mszy… Może na nią «zezwoli» (cieszmy się tą wolnością). Bóg to wie”. Ale papież Franciszek „dostrzega problem, który tkwi w starej Mszy, ponieważ są ludzie, którzy ideologizują tę Mszę. Nietrudno zgadnąć, kogo miał na myśli. Więc co z nami będzie?… Widzę to tak, że papież ma prawdziwą obsesję na punkcie ludzi, którzy spoglądają w przeszłość. Posłuchajcie jego słów:

Jednak to, co jest niepokojące, to ryzyko ideologizacji vetus ordo, jego wykorzystywania… Jeśli chrześcijanin jest restauracjonistą, legalistą, jeśli chce, by wszystko było jasne i bezpieczne, wówczas nie znajdzie niczego. Tradycja i pamięć o przeszłości musi dodać nam odwagi do otwierania nowych obszarów na Boga. Ci, którzy dzisiaj wciąż poszukują rozwiązań dyscyplinarnych, ci, którzy tęsknią za doktrynalnym bezpieczeństwem, ci, którzy uparcie starają się odzyskać przeszłość, która już nie istnieje, mają statyczny i skierowany do wewnątrz ogląd spraw. W ten sposób wiara staje się ideologią pośród innych ideologii. Mam dogmatyczną pewność: Bóg jest w życiu każdego człowieka.

Biskup Fellay powiedział jeszcze: „Obecny papież sprawia wrażenie, że lubuje się w «mniej więcej», «około» i za wszelką cenę chce uniknąć tego, co zbyt jasne i zbyt pewne. Ale wiara jest właśnie taka, dlatego że taki jest Bóg. Cóż, nie tak myśli papież.” [Znamy innego papieża, który lubował się w „można tak powiedzieć” i „w pewnym sensie”… nie ma to, jak jasność i precyzja! – admin]

Papież Franciszek – prawdziwy modernista!

Kolejny problematyczny cytat z papieża Franciszka:

Jeśli ktoś z całkowitą pewnością mówi, że spotkał Boga i nie ma cienia wątpliwości, wówczas nie jest to nic dobrego. Dla mnie jest to ważna wskazówka. Jeśli ktoś ma odpowiedzi na wszystkie pytania, to jest to dowód, że Bóg nie jest z nim. Oznacza to, że jest on fałszywym prorokiem używającym religii dla własnych celów. Wielcy przywódcy ludu Bożego, tacy jak Mojżesz, zawsze pozostawiali miejsce na wątpliwości. [Boże, co za brednie… godne chyba Agaty Młynarskiej – admin]

W odpowiedzi bp Fellay zawołał: „Jaką on ma Ewangelię? Jaka Biblia pozwala mu mówić takie rzeczy? To jest straszne. Co to ma wspólnego z Ewangelią? Z wiarą katolicką? To czysty modernizm, moi drodzy bracia. Mamy przed sobą prawdziwego modernistę.” „Ile czasu będą potrzebować ludzie mający władzę w Kościele, aby wstać i powiedzieć: «W żadnym razie [nie przyjmiemy tej nowej nauki]!». Mam nadzieję i modlę się, aby tak się stało. Ale to oznacza ogromne podziały w Kościele.”

Papież Franciszek mówi nam także, że jest wielkim wielbicielem ultraliberalnego jezuickiego kardynała Martiniego (dziś już nieżyjącego). Kard. Martini napisał książkę wzywającą do całkowitej rewolucji w Kościele. „I to jest to, czego chce Franciszek. I on wskazał nam ośmiu kardynałów myślących jak on sam, którzy pomogą mu «zreformować» Kościół!”

I ostatni przykład: ekumenizm

Bp Fellay powiedział, że papież Franciszek twierdzi, iż „bardzo niewiele zrobiono w tym kierunku”. To zdumiewające – komentuje biskup – bowiem ekumenizm był przyczyną niewypowiedzianych katastrof w Kościele, prowadząc katolickie narody ku apostazji. „Jednak obecny papież mówi: «Bardzo mało, prawie nic zrobiono w tej sprawie»… oraz: «Ale mam pokorę i ambicję, aby to zrobić»”.

Przylgnijcie do przeszłości i różańca!

Podsumowując kazanie, bp Fellay powiedział m.in.: „Tajemnica cienia, jaki ogarnął Kościół, nigdy nie była tak wielka! Czekają nas bardzo trudne czasy, nie miejcie żadnych złudzeń. I jest jasne, że jedynym ratunkiem jest przylgnięcie do tego, co mamy; zachowanie tego, nie dopuszczenie, żeby w jakikolwiek sposób to utracić. Papież św. Pius X powiedział, że rzeczą zasadniczą dla każdego katolika jest przylgnięcie do przeszłości [i] że w tym sensie każdy katolik jest tradycjonalistą. Obecny papież mówi coś dokładnie odwrotnego: «Zapomnijcie o przeszłości, rzućcie się w niepewność przyszłości».

Z pewnością potrzebujemy [opieki] Niepokalanego Serca Maryi. To, czego doświadczamy, to Tajemnica Fatimska. Wiemy, co mamy czynić: modlić się, modlić, modlić i pokutować, pokutować, pokutować. Modlić się do Niepokalanego Serca Maryi, które zostało nam dane właśnie na te trudne czasy… i odmawiać różaniec. Bądźcie pewni, że kolejna Krucjata [Różańcowa] nie jest sprawą odległą. Chwytajcie za różańce… Módlcie się na nich każdego dnia. Żyjemy w czasach bardzo niebezpieczny dla wiary i potrzebujemy tej niebiańskiej ochrony, która została obiecana, udzielona, po prostu z niej skorzystajmy! Wzrastajmy w zażyłości z Dziewicą Maryją i Bogiem!”.

Całe kazanie bp. Fellaya (w jęz. angielskim)
http://news.fsspx.pl

Komentarzy 25 do “USA: Biskup Fellay o negocjacjach doktrynalnych z Rzymem i papieżu Franciszku”

 1. Smigly said

  Jest coraz ciekawiej.
  Krucjata uratowała Bractwo przed straszliwym modernistycznym namiestnikiem Chrystusa na ziemi.
  Następną krucjate proponuje ogłosić w intencji uratowania Bractwa przed straszliwym, modernistycznym Kościołem Katolickim mistycznym ciałem Chrystusa.
  To juz zaczyna brzemieć jak bluźnierstwo.

  Modernista jest heretykiem.
  jak mozna wieszać obrazek heretyka w zakrystii i zmuszać do tego wszystkie przeoraty.
  Jak mozna udawac łączność z heretykiem jednocześnie całkowicie odrzucać jego władze.

 2. Marucha said

  Re 1:
  Bergoglio jest formalnym papieżem z dopustu bożego i nic na to nie możemy poradzić.

 3. Nemo said

  „Papież powiedział coś przeciwnego niż redaktorowi „La Repubblica”. „Powiedział, że jest inaczej niż tak, jak właśnie powiedział!””

  To jest właśnie styl Franciszka-raz mówi tak a raz siak,mąci by w rezultacie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Stąd zachwyty nad nowym papieżem tak z lewa jak i z prawa.

 4. papieży dwóch said

  Soborowi papieże nie są wybrani zgodnie z prawem kanonicznym a i nad nim jest Prawo Boskie

  http://www.ultramontes.pl/cekada_czy_ekskomunikowany.htm

  ( pomijając kwestię czy kard. Siri zrezygnował pod groźbą zamordowania rodziny, biskupów w żydokomunistycznych państwach).

  Pytanie czy Bergoglio ma ważne święcenia kapłańskie bo chyba nie otrzymał takich samych jak bp Fellay?

  Czy z Dopustu Bożego nie mogliśmy otrzymać papieża-materialnego, papieża-uzurpatora?
  Zgadza się tu tylko Dopust Boży.

 5. Listwa said

  Jeśli papież Franciszek mówi takie rzeczy – Jeśli ktoś z całkowitą pewnością mówi, że spotkał Boga i nie ma cienia wątpliwości, wówczas nie jest to nic dobrego. Wielcy przywódcy ludu Bożego, tacy jak Mojżesz, zawsze pozostawiali miejsce na wątpliwości. – to już wypowiedź godna lekceważenia.

  Kto jak kto, ale Mojżesz spotykał Boga „twarzą w twarz” był wyjątkowy pod tym względem ze wszystkich starotestamentalnych postaci. To on otrzymał księgę przykazań bezpośrednio z rąk Bożych, wychodząc ze spotkania z Bogiem zakrywał twarz przed Izraelem, gdyż była pełna jasności. To Mojżesz swymi interwencjami u Pana Boga uratował Izrael kilkukrotnie przed zniszczeniem.

  I zdaniem papieża Franciszka, Mojżesz miał co do spotkania Boga wątpliwości i spotkanie Boga bez wątpliwości jest złem. Mojżesz miał tylko raz wątpliwości co do mocy i potęgi Boga i nie wyprowadził od razu wody ze skały na pustyni, przez ten brak wiary (a nie wątpliwości co do spotkania Boga) nie wszedł do ziemi obiecanej, do której prowadził Izraela przez 40 lat i zmarł na górze jedynie widząc tę ziemię.

  Jeśli wypowiedzi Papieża są nielogiczne i sprzeczne z księgami objawionymi, to nikt nie może twierdzić , ze wypowiadając takie opinie papież korzystał z asysty Ducha Św, gdyż Duch Boży nie myli się , nie popełnia błędów, nie wprowadza w błąd.

 6. akej said

  Po swojej „dzialalnosci” Fellay chyba juz nie odzyska mego zaufania. Mysle, ze takich jak ja jest bardzo wielu. Gdyby mial dobrze w glowie ulozone, to zlozyby rezygnacje i oddal swoje stanowisko w SSPX komus, kto nie zblamowal sie. Wowczas wielu ludzi uwierzyloby w prawdziwe intencje SSPX i poparłoby Bractwo.

 7. akej said

  @ 6
  Zapomnialem dodac, ze kardynalnym warunkiem jest tu przeproszenie bpa Williamsona oraz przyjecie go do Bractwa! Inaczej Bractwo bedzie zawsze kulawe.

 8. Aguirre said

  O Boże jest mi coraz trudniej…

 9. JO said

  Ad. 6. Tak wlasnie.

 10. Dzięcioł said

  Biskup Fellay poprzez cierpliwe znoszenie niesprawiedliwych oskarżeń oraz wierną służbę Kościołowi św. zasługuje na najwyższy szacunek! Jest nam dany na trudne czasy.

 11. Janek said

  Ad .2

  My nic na to nie możemy poradzić?Nie to pan Gajowy nic na to nie może poradzić gdyż znajduje się w duchowej i intelektualnej niemocy!Zamykanie oczu na Prawdę jest ohydnym grzechem przeciwko Duchowi Świętemu!A pan w żywe oczy ignoruje naukę Kościoła Katolickiego odnośnie HERETYCKIEGO PAPIEŻA…..

  Znalazłem ciekawy news o Bergoglio -według Gajowego prawdziwego papieża.Oto popis ortodoksji w wydaniu tego masona!

  Bergoglio prosi judeosatanistę o modlitwę za siebie

  Dlaczego antypapież Bergoglio-Franciszek prosi perfidnego żyda o modlitwę za niego? Czy głowa Kościoła Katolickiego nie powinna modlić się o nawrócenie perfidnego żyda?!

  r111

  Oremus et pro Iudaeis: ut Deus et Dominus noster auferat velamen de cordibus eorum; ut et ipsi agnoscant Iesum Christum Dominum nostrum. …

  „Módlmy się także za żydów wiarołomnych, aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego…”

  – Uroczyste modlitwy Wielkiego Piątku w Kościele Katolickim (nie mylić z soborową sektą judeochrześcijańską)

  Poniżej zamieszczony e-mail antypapieża Bergoglio do wiarołomnego żyda Menachema Rosensafta.

  „Kiedy pan, z pokorą, mówi nam gdzie Bóg był w tamtej chwili, to ja poczułem w głębi mego jestestwa, że pan wykroczył poza wszystkie możliwe wyjaśnienia i że po długiej pielgrzymce, czasami smutnej, nużącej lub chmurnej, doszedł pan do odkrycia pewnej logiki i właśnie od tego rozmawiał pan z nami: logiki Pierwszych Królów 9:12, logiki tego „delikatnego powiewu” (wiem, że jest to bardzo słabe tłumaczenie tego bogatego, hebrajskiego wyrażenia), która stanowi jedyną, hermeneutyczną interpretację. Dziękuję panu z całego serca. I proszę nie zapominać modlić się za mnie. Niechaj Pan błogosławi panu.

  Franciszek, biskup Rzymu ”

  Menachem Rosensaft jest amerykańskim profesorem, specjalizującym się w prawie dotyczącym ludobójstwa i procesów sądowych nad zbrodniami wojennymi, na uniwersytetach Columbia i Cornell…hmmmm…6 milionów wymordowanych żydów…250 milionów (dotyczy USA- tłum.) dusz zamordowanych (abortowanych) nienarodzonych dzieci w łonach matek…wszystkie wymordowane nienarodzone dzieci (abortowane) w łonach matek przez perfidnych, żydowskich morderców (tzw. aborcjonistów)…widzicie co się dzieje kiedy zaprzestaje się modlitw o nawrócenie perfidnych żydów? Czy jakikolwiek z tych perfidnych, żydowskich morderców nienarodzonych dzieci stanął kiedykolwiek przed sądem? Czy jakikolwiek z tych perfidnych, żydowskich morderców nienarodzonych dzieci otrzymał kiedykolwiek wyrok śmierci?

  r112

  Judeosatanista „profesor” Menachem Rosensaft, idol kryptożyda Bergoglio. Też „katolik”.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Panie Janku, Pan usiłuje – zupełnie niepotrzebnie – przekonać mnie, iż papież Franciszek zachowuje się niegodnie, że jest złym papieżem itd.
  Ja o tym wiem nie gorzej chyba od Pana.

  Natomiast ani Pan, ani ja, nie możemy zdjąć go z papieskiego tronu. Został wybrany do tej godności i NIC nam nie wiadomo, aby dokonało się to z pogwałceniem Prawa Kanonicznego..

  Nie ma sensu cytować dziesiątek i setek kolejnych nowych faktów świadczących źle o Bergoglio.
  TO NIC NIE ZMIENIA, rozumie Pan?
  Żaden kolejny oburzający wybryk nie wymaże z historii faktu, iż Franciszek był wybrany na papieża. Żaden.

  A Pan liczy na to, że jeszcze jeden opis jeszcze jednego wybryku Bergoglio może skłonić mnie do uznania, iż papieżem nie jest…

  Dlaczego to do Pana nie dociera?
  Dlaczego Pan nie może zrozumieć różnicy między nieważny/nielegalny a niegodny?

 13. akej said

  @ Dzieciol (10)
  Stuknij sie porzadnie w twoj glupi leb!!!

 14. @12 Mądre słowa.

 15. u said

  Panie Marucha ja w zyciu nie uwierze, ze Duch Swiety byl obecny na konklawe, ktore wybralo antypapieza! Nie mam zadnych obiekcji zeby czuc sie zobowiazana zeby okazywac mu posluszenstwo, nie moge uwierzyc, ze glosi prawde – Objawiona!. Antyklerykalowi!!!??? (ponoc tak oglosdil swoje credo – NCz – Wielomski). To obraza Boga w wilczej skorze. Czekam na wybor Papieza godnego zeby go nazwac Namiestnikiem Chrystusa na ziemi.

  Nikt nie mówi, że Bergoglio jest dobrym czy choćby akceptowalnym papieżem, albo że głosi prawdę objawioną.
  Nie wiemy natomiast, czy Duch Święty był i do czego zechciał dopuścić.
  Wiemy tylko, że nic nie dzieje się bez woli albo przynajmniej bez zgody Boga.
  Admin

 16. Romank said

  http://www.vatican.va/holy_father/francesco/speeches/2013/october/documents/papa-francesco_20131002_intervista-scalfari_en.html

  TU jest dosc wierna wersja angielska wywiadu, jaki ukazal sie w La Republica././/
  Kazdy moze przeczytac….badz pieprzyc na temat…w oparciu o wypisy z tlumokof….

 17. u said

  @16

  Tak pobieznie zapoznalam sie z trescia podanego linku (pozno). Moze Pan wytluma jak nalezy rozumiec slowa Franciszka, ano, ze : Jak widzi klerykalow to jest antyklerykalem”. To mi przypomina slawne „jestem za i nawet przeciw.” i swiadczy o braku Laski wiary Franciszka. To uwypuklanie zaintersowania biedakami jest bardzo podejrzane, boc przeciez Watykan to magazyn lakomych skarbow dla drukowanych nominalow.
  Do A.Wielomskiego opinni mam akurat zaufanie. On bezpodstawnie nie oczernia, tymbardziej papieza. B XVI z przeciwienstwie do obecnego papieza – wyroznil, uznal, ze to byl najwiekszy posoborowy pontyfikat, a negatywnie ocenia dzialania – nastepcy.

 18. Romank said

  Panie U nie jest wazne co sie panu widzi ale co Powiedzial papiez Franciszek?
  Ktorej czesci dzdania pan nie rozumie???? bo wydaje mi sie ze nei za bardzo rozumie pan pojecie klerykal…
  Naiwnosc to calkowicie odmienne pojecie od wiary.,.. niech ich pan nei utozsamia.

 19. Mordka Rosenzweig said

  re 4

  Szanowny pan Papieży Dwóch,

  Papiesz Franek byl wyswiecony na ksiedza wedlug nowa formula, a wiec niekture czlowieki uwaszaja sze on nie jest nawet ksiadz.

  Jesli pan Franek nie jest ksiadz to nie mosze byc pan papiesz.

 20. Janek said

  Ad12
  Pan świadomie przekręca moje słowa ,bowiem ja nie piszę o niegodnym zachowywaniu się Bergoglio tylko o blużnierstwach i jawnym sprzeciwianu się Katolickim Dogmatom.Piszę o Apostazji i Herezji tego osobnika . Dotarło?Nie pisałem też kiedykolwiek ,że to ja czy pan mamy wykopać Bergoglio z Watykanu ,tylko powoływałem się na Magisterium Kościoła Katolickiego ,które jasno mówi ,że każdy Heretyk traci automatycznie swój urząd A ,że poza Biskupami sedewakantystami nikt tego nie ogłosił [jak powinni to zrobić chociażby biskupi z Bractwa] jest wymowne samo przez się !Nie jest też prawdą ,że Bergoglio został wybrany legalnie ponieważ jego wyboru dokonali heretycy ,wybierając heretyka .Więc jeśli pan określa ten teatrzyk mianem legalności ,ba twierdzi ,że Bergoglio jest narzędziem Chrystusa to pozostaje mi tylko pogratulować rozeznania zarówno duchowego jak i intelektualnego.A ,jeszcze jedno proszę swoje wywody podeprzeć chociaż jednym argumentem magisterialnym.Chociaż jednym.

  Czy Pan w ogóle rozumie, co się do niego mówi?
  ŻADNE przykłady niegodnych zachowań i wypowiedzi Franciszka – choćby Pan przytaczał coraz to nowe codziennie – nie zmienią oczywistego faktu, że jest on legalnie wybranym papieżem.
  Ani moje, ani pańskie opinie w tej sprawie nie mają żadnego znaczenia.
  Admin

 21. bergoglio z katakumb said

  Zakładając:

  kard. Siri wybrany na Papieża Grzegorza XVII

  zostaje zmuszony groźbą do rezygnacji z wyboru

  zostaje „wybrany” kardynał z rąk prezydenta Francji – Roncalli Jan XXIII ( na cześć antypapieża Jana XXIII?)

  Czyż Roncalli nie zostaje pozbawiony Asystencji Ducha Św?

  To są wszystko spekulacje – admin

 22. u said

  A moze Bog nas testuje, testuje nasza Wiare, dlatego dupuscil do wyboru Franciszka. No w kazdym badz razie jak nie akcpetuje tego wyboru, tak dlugo jak nie uznam, ze Franciszek jest Bozym Pasterzem.

 23. wow said

  Nie ma w Kościele Katolickim takiego autorytetu, który mógłby w tej chwili stwierdzić, ze np Franciszek nie jest papieżem. Albo, że nie byli nimi papieże posoborowi. Oczywiście niektórzy teologowie sugerowali coś takiego, ale to musiałby być ktoś na miare autorytetu papieskiego aby wierni w swej masie mogli takie twierdzenie zaakceptować. W historii byli już papieże niegodni,papieże heretycy też, choć później przezwano ich często anty-papieżami.

 24. Boydar said

  @ U22

  Nie ‚może’ tylko na pewno.

  Powtórzę pytanie, które już kiedyś zadałem : czy pijak, narkoman, i urodzony zabójca, otrzymawszy po ukończeniu stosownego kursu prawo jazdy, posiada ważny dokument, czy nie ważny ?

 25. krawat ks. Ratzingera said

  Wow

  Jak to nie ma? A Anioł Śmierci FSSPX – Ratzinger (nazwany przez Arcybiskupa Marcela Lefebvre):-)
  Bergoglio nie tylko sobie wystawia antykatolickie świadectwo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: