Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Rosja odrzuca arbitraż

Posted by Marucha w dniu 2013-10-24 (Czwartek)

Federacja Rosyjska nie przyjmie procedury arbitrażowej przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza w sprawie zatrzymanego statku Greenpeace.

Takie stanowisko przedstawiło MSZ Rosji, dodając, że Moskwa nie weźmie również udziału w postępowaniu przed hamburskim Trybunałem w sprawie kroków tymczasowych, o podjęcie których zwróciła się do niego Holandia. Rosyjska dyplomacja podała także, że o stanowisku Kremla w tej kwestii powiadomiono już Trybunał i rząd Holandii. Jednocześnie MSZ Federacji Rosyjskiej zadeklarowało, że pozostaje otwarte na uregulowanie powstałej sytuacji.

Rząd holenderski poinformował, że zwrócił się do Międzynarodowego Trybunału Prawa Morza, by doprowadzić do uwolnienia 30 aktywistów Greenpeace, aresztowanych we wrześniu po proteście na Morzu Barentsa przeciwko wydobyciu ropy naftowej w Arktyce, a także ich statku pływającego pod banderą Holandii. Rząd Holandii wystąpił o nakazanie Rosji uwolnienia statku i jego załogi, a także o zalecenie rosyjskim władzom, by wstrzymały wszelkie działania prawne podjęte w związku z tą sytuacją.

Ogłaszając stanowisko Rosji, rzecznik MSZ Aleksandr Łukaszewicz zwrócił uwagę, że przy ratyfikacji Konwencji Narodów Zjednoczonych o prawie morza w 1997 roku strona rosyjska zastrzegła, że nie akceptuje przewidzianych w tym dokumencie procedur regulowania sporów, pociągających za sobą obligatoryjne dla stron decyzje w sprawach dotyczących egzekwowania suwerennych praw i jurysdykcji.

18 września, operując z pokładu „Arctic Sunrise”, działacze Greenpeace usiłowali wdrapać się na należącą do koncernu paliwowego Gazprom platformę wiertniczą Prirazłomnaja, aby w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec wydobywania ropy naftowej w Arktyce. Interweniowała straż przybrzeżna Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), która zatrzymała statek i odholowała go do Murmańska.

Sąd rejonowy w tym mieście na północy Rosji nakazał aresztowanie na dwa miesiące wszystkich 30 członków załogi. Komitet Śledczy FR postawił wszystkim zarzut piractwa. Grozi im od 10 do 15 lat więzienia.

ŁS, PAP
http://naszdziennik.pl

Zarzutu piractwa nie będzie. Przestępstwo dokonane przez Greenpeace zakwalifikowano jako chuligaństwo.
Admin

Komentarzy 26 do “Rosja odrzuca arbitraż”

 1. andrzej said

  Jeszcze popłynął tam polski pożyteczny idiota (czytaj: leming)!

  Co najmniej 10 lat kolonii karnej może coś rozjaśni w jego głupiej łepetynie!

 2. Fran SA said

  Sad w Rosji zamienil oskarzenie o ‚piractwo’ na ‚chuliganstwo’. Mozna za to dostac do 7 lat wiezienia.
  Moim zdaniem powinno sie ich wyslac do Iraku albo Afganistanu bronic ekologii zniszczonych uranowym bombardowaniem terenow Falludzi i Hindukuszu..
  No, jeszcze w skazonym napalmem Wietnamie przydalby sie raport ekologow.
  Szkopul w tym, ze te komando ekologi -amatorzy z Greenpeace (co za glupia nazwa) nie pisuja raportow tylko robia drake, zeby ich w telewizji podziwiali.
  Utrzymuja ich ci sami, co finansuja Pussy Riots i ruchy pedalskie.

 3. andrzej said

  Dobre i 7 lat!

 4. AlexSailor said

  Rosja strzela sobie w stopę wycofując się z zarzutu piractwa.
  Jeśli zamiarem bandytów było wdarcie się na platformę, to zarzut piractwa jest jak najbardziej uzasadniony.
  Samo naruszenie stref bezpieczeństwa i przepływanie koło platformy nie daje podstaw do zarzutu piractwa.

  Wsadzenie cwaniaków bawiących się za wymuszane i ciemne pieniądze po całym świecie do łagru na kilka lat
  (albo jeszcze lepiej zwyczajem amerykańskim na 15 lat), spowodowałoby zaprzestanie prowokacji i ataków na Rosję przez
  amatorów.

 5. andrzej said

  Dziś usłyszałem w żydotrójce, że rusza proces przeciwko Brunonowi, który ponoć chciał wysadzić w powietrze knesejm (sic)!

 6. Fran SA said

  Ad.5
  AlexSailor
  Wydaje mi sie, ze jest problem z oskarzeniem o piractwo, bo trzeba byloby udowodnic, ze dzialali dla zysku i chcieli okrasc platforme.

  Naturalnie, niechby sprobowali wspiac sie na izraelskie odwierty kradnace gaz z Gazy. Zamiast wyrokow mieliby juz przygotowane trumienki. Bez wyroku sadowego, bo tam nikt nie ma czasu na takie luksusy.

 7. Reblogged this on ZYGFRYD GDECZYK.

 8. Sowa said

  Nieważne czy to piractwo, czy chuligaństwo. Ciąg dalszy powinien tych prożydowskich qtasów wyleczyć skutecznie. Tego polskojęzycznego ciula też. Wysłać ich można do sprzątania wokół Czarnobyla. Przecież chc dbać o Ziemię, to niech dbają.

 9. anaTOM said

  szkoda ze I nie odstrzelili odrazu.

 10. Brat Dioskur said

  Mozna tylko tytulem uzupelnienia dodac ,ze orzeczenia Trybunalu nie maja mocy sprawczej wiec na ich podstawie nie mozna nakladac na strone zadnych sankcji.Jak juz pisalem afera ta stala sie obiektem niewybrednych zartow ,ktore bogato serwuja holenderskie portale.Ponizszy przyklad niech bedzie tego dowodem .Pokazana na nich dziwczyna to niejaka Faiza,24 karatowa Holenderka ,ktora ,jezeli wierzyc internautom ,holenderski paszport dostala na Schippol,czyli ichnim Okeciu…
  To ona skarzyla sie na to ,ze ja straznicy podgladaja,co wywolalo natychmiast lawine niewybrednych komentarzy.Seria zdjec jest rowniez utrzymana w tej konwencji ,prawdziwa jest tylko masywna krata.Poniewaz wiekszosc napisow na jej dloni jest po angielsku wiec nie bedzie problemu z ich zrozumieniem .Wyjatek stanowi spis artykulow,jakie sobie zyczy wiezniarka a sa to m.i. podpaski oraz ,kuzkuz( arabska potrawa).
  http://www.dumpert.nl/fotostream/

 11. rararakpiesnapo said

  @ Q 9 .. ciebie komuszku byś tak strzelał najchętniej w tył głowy…

 12. maasteer69 said

  Czy postać ze zdjęcia nie wygląda jak reptylianka?

 13. jowram said

  Jak pan sobie wyobraża, że można złamać drzewa na wysokości 6,5 m?

  – spytał dziennikarz próbując znaleźć haczyk w założeniu, że brzoza była złamana już 5 kwietnia 2010. Prof. Cieszewski odpowiedział ze spokojem, że możliwości jest wiele, drzewo może zostać złamane przez wiatr, inne czynniki atmosferyczne czy choćby uderzenie buldożerem w dolną część drzewa. Wątku widzialności śladów buldożera na zdjęciach satelitarnych redaktor uczepił się najbardziej. Dopytywał uparcie czy można takie ślady znaleźć na zdjęciu i czy profesor jakieś ślady buldożera widział albo czy mógłby widzieć, gdyby ten tam kilka dni temu jechał.

  – Prof. Cieszewski: Rozmowa o buldożerze nie ma sensu. Dlaczego my rozmawiamy o buldożerze?

  – M. Kacprzak: Bo zastanawiam się jak to drzewo pięć dni wcześniej zostało złamane

  – Prof. Cieszewski: Niech się pan zastanawia w swoim własnym czasie. Ja nie mam czasu, żeby czekać aż się pan zastanowi. Pan się zastanawia nad rzeczami, o których nie ma pan pojęcia, nie ma kwalifikacji, tracimy czas. Ja tu nie jestem po to, żeby się pan dowiedział jak mogą jeździć buldożery. To jest nonsens. Ja tu jestem po to, żeby odpowiedzieć na pytania związane z moimi badaniami, nie z buldożerami. To, co pan robi to dokładnie działanie brudnych, nieetycznych, nieeleganckich mediów, które tylko się skupiają na tym, żeby sprowadzić sytuację do absurdu. To sytuacja, w której się pan na dobrą sprawę nic nie dowie, ale próbuje pan pokazać, że coś jest niespójnego w tym co ja robię lub myślę

  http://wpolityce.pl/artykuly/65402-prof-cieszewski-miazdzy-dziennikarza-polsatu-jestem-tu-po-to-zeby-odpowiedziec-na-pytania-zwiazane-z-moimi-badaniami-nie-zeby-sie-pan-zastanawial-nad-nonsensem

 14. Boydar said

  @ Maasteer69 (12)

  Uprzedził mnie Pan. Nawet jeśli Reptylianie są fikcją lteracka, to ona dokładnie odpowiada rysopisowi.

 15. maasteer69 said

  ad 14 Boydar
  jaszczurzyca 🙂

 16. XYZ said

  W miejscu brzozy wykonano wykop, może powstanie w miejscu tym pomnik!

 17. Re: Artykul…
  Jesli „green peace” bedzie sie na sile gramolil miedzy „wodke a zakaske”, to sila rzeczy niech nie liczy na czyjas poblazliwosc, zwlaszcza, ze „green peace” jest finansowane przez lichwiarska finansjere o czym Rosjanie (Putin) doskonale jest poinformowany o tym zydowskim ruchu na rzecz „uratowania ziemi” (dla zydow ma sie rozumiec) i podjal wlasciwe kroki ku „szyldowym” zapedom zydowskiej oligarchii…
  Ponadto, warto zwrocic uwage na fakty, ze tam gdzie „pojawia” sie ropa, gaz, zloto, platyna i inne „intratne” surowce, tam zaraz pojawiaja sie „ciekawe” organizacje walczace o pokoj, solidarnosc itd., itd., itd.,…

  A moze nalezaloby skierowac „green peace” do Palestyny???…
  ============================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 18. Easy Rider said

  Ad 12, 14

  Jest taki dowcip:
  Jak poznać ze przejechało się granice Holandii, jadąc z Belgii czy Niemiec?
  Wystarczy spojrzeć na pole, jeśli krowy są ładniejsze od kobiet , możemy być pewni, że jesteśmy w Holandii.

  Patrząc na tego kaszalota na zdjęciu, rzeczywiście można dojść do wniosku, że coś jest na rzeczy w tym dowcipie.

  Natomiast co do Greenpeace – czy wszyscy już zapomnieli o zatopieniu ich statku Rainbow Warrior w Auckland w lipcu 1985 r. przez francuskie służby specjalne, w wyniku czego zginęła jedna osoba? W ten sposób francuski rząd „rozwiązał” sprawę niewygodnych ekologów, którzy mieli protestować przeciwko francuskim testom atomowym na Pacyfiku. (cyt. Wiki).

  No i proszę – taka cywilizowana Francja, a mogła zatopić ich statek, stąd też powinni być wdzięczni „niecywilizowanym” Ruskim, że ich tylko aresztowali i nie zatopili statku. Czyżby zarówno ci ekoterroryści, jak i ich zleceniodawcy myśleli, że obecnej Rosji Putina można grać na nosie?

  Natomiast na próżno byłoby liczyć na to, że organizacja Greenpeace zajmie się realnym zagrożeniem ekologicznym świata, jakim jest zjawisko chemtrails czy w ogóle tajne programy geoinżynieryjne, bo przecież one są realizowane przez ich sponsorów.

 19. Boydar said

  Mocny wpis Panie Easy, gratuluję.

 20. Brat Dioskur said

  Nie bylbym w porzadu,gdybym pozostawil wpis Easy Rider tak po prostu …easy.Po pierwsze primo: na fotce widzimy …lewaczke, bez watpienia zazarta feministke ,zwolennniczke wszystkich „wynalazkow” wspolczesnego zgnilego Zachodu.Szukac tam ze swieczka urodziwych dziewoj!Po drugie primo: …uogolnienia prowadza zawsze w slepa uliczke! Zachowujac calkowity obiektywizm ,moge stwierdzic ,ze w swoim przekroju Holenderki nie sa brzydkie i nawet na rynku modelek dosc licznie reprezentowane.Jedna z nich jest niejaka Doutzen Kroes ,ktora niestety wdala sie w zle towarzystwo i zwiazala swoje zycie z czarnuchem, tak ze juz jej potomstwo wypadlo poza nawias nacji europejskiej ….,ale mowilismy o wygladzie a nie o skazeniach charakteru.
  http://www.ad.nl/ad/nl/5585/Home/3100/Doutzen-Kroes/actua/index.dhtml

 21. Boydar said

  najpierw 🙂
  A potem, pragnę zauważyć, że generalnie modelki nie są i nie muszą być ładne, w potocznym tego słowa znaczeniu.
  Ładnie, to ma na danym wieszaku wyglądać promowany ciuch.
  A co do przekroju, to owszem, ale to już jakiś chirurg preparator musiałby się wypowiedzieć autorytatywnie.
  Tak czy owak, sierżant Nowak, stoję po stronie Pana Easy.

 22. Easy Rider said

  Ad 19, 21 – Boydar

  Dziękuję za uznanie i poparcie, ale oczywiście, kawały rządzą się swoimi prawami, chociaż z drugiej strony „nie ma dymu bez ognia”. Tę negatywną opinię o urodzie Holenderek potwierdza moja córka, która przebywa w Holandii. Tam spotyka się takie 2-metrowe mutanty, których związek z kobiecością ma charakter raczej urzędowy. Nie wiem, czy ktoś zastanawiał się, co jest tego przyczyną, ale najbardziej prawdopodobną jest skaza genetyczna, spowodowana praktykowanym niegdyś tamże masowo kazirodztwem, zakazanym dopiero pod koniec lat 80.

 23. Boydar said

  Dokładnie tak jest, jak Pan napisał. Mało kto wie, a tym bardziej mówi o kazirodztwie Holendrów. Dajmy jednak spokój „urodzie” holenderskich dziewoi, gdyż mogło by zostać dalsze dywagowanie, uznane za naśmiewanie się z garbatego.

 24. Brat Dioskur said

  re@ tandem Boydar,Easy Rider

  „Tak czy owak, sierżant Nowak, stoję po stronie Pana Easy…”

  Rozumiem , z sierzantami nie ma zartow ,jak rozkaz to rozkaz!

  Przy okazji pytam Easy czy regula…. ” kawały rządzą się swoimi prawami, chociaż z drugiej strony “nie ma dymu bez ognia” tez sie odnosi do tzw. polish jokes? …. jezeli tak, to kto „zarzadza” ich prawami ,bo ogni i dymow ….sie domyslam..

 25. Maciej said

  Bardzo miło słuchało się skowytu dziennikarzy nad smutnym losem aktywistów wobec prawa – suwerennego kraju, które jak czas pokazał potrafi być elastyczne … Oby ta elastyczność była gibka w dobrą stronę, prawą stronę …

 26. Easy Rider said

  Ad 24 – Brat Dioskur

  Należy odróżnić kawały dotyczące wyglądu od kawałów dotyczących zachowania. Polish jokes należą do tej drugiej kategorii – podobnie jak kawały o Szkotach, „Krakauerach”, Wąchocku, blondynkach czy bacach. Ludzie muszą się z czegoś pośmiać, bazując na pewnych stereotypach, chociaż w przypadku Polish jokes – oficjalne hipotezy łączą je z antypolonizmem niemieckich imigrantów po II wojnie światowej. Ja podejrzewam tutaj również nienawistny czynnik żydowski, podobnie jak w przypadku kawałów o blondynkach, będących symbolem rasy aryjskiej.

  Spotkałem się z taką zaskakującą opinią, że rozpowszechnione niegdyś w Polsce kawały o milicjantach, w wielu przypadkach miały za swój pierwowzór właśnie Polish jokes. To jest zjawisko nieodosobnione – zauważyłem, że również baców w kawałach wrabia się w różne sytuacje, pochodzące z zupełnie innych kawałów. Ważne, żeby było z czego porechotać, zwłaszcza w stanie „wskazującym”.

Sorry, the comment form is closed at this time.