Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Nie chcą umierać za pomniki…
  Listwa o Nie chcą umierać za pomniki…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Jabo o O tych, którzy się na niemieck…
  UZA o Zamach na fantastykę
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Armia wykluczonych z OFE

Posted by Marucha w dniu 2013-10-28 (Poniedziałek)

Rząd jednym ruchem wykluczy 1,3 mln ubezpieczonych w otwartych funduszach. I to bez względu na to, czy zdecydują się zostać w OFE, czy przejdą do ZUS.

Jeśli rząd zmieni zasady ubezpieczenia emerytalnego od przyszłego roku, to dla około 1,3 mln ubezpieczonych w otwartych funduszach emerytalnych oznacza to koniec kapitałowego oszczędzania. I to bez względu na to, czy zdecydują się zostać w OFE, czy przejdą do ZUS. To osoby, które od wieku emerytalnego dzieli dziesięć albo mniej lat.

Stanie się tak przez mechanizm, który rząd określa jako „suwak bezpieczeństwa”. Ma polegać na tym, iż w na dziesięć lat przed osiągnięciem przez ubezpieczonego (członka otwartych funduszy emerytalnych) wieku emerytalnego, po pierwsze ZUS przestaje przekazywać składki, a po drugie, co miesiąc OFE będzie umarzał 1/120 zgromadzonych na jego rachunku jednostek rozrachunkowych i przekazywał do ZUS.

W momencie, w którym ubezpieczony dobrnie do wieku emerytalnego na jego koncie w OFE nie będzie już żadnych składek i żadnych jednostek rozrachunkowych, a jego konto zostanie zlikwidowane. Rząd zamierza wprowadzić tę zasadę obligatoryjnie, zapominając o tym, że w Polsce emerytura nie jest świadczeniem obligatoryjnym, które otrzymuje się równocześnie z uzyskaniem wieku emerytalnego. Wniosek o emeryturę składa każdy indywidualnie.

Zmiany zaproponowane przez rząd oznaczają, że jeśli ktoś zechce pracować dłużej, ponad swój wiek emerytalny, to i tak nie będzie już członkiem OFE, nawet gdyby chciał.

Dla osób, które od przyszłego roku będą na 10 lat przed emeryturą wybór pomiędzy otwartymi funduszami emerytalnymi, a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych jest iluzoryczny, podobnie jak zaproponowana przez premiera Donalda Tuska możliwość zmiany decyzji, co cztery lata. Jeśli zdecydują się na pozostanie w otwartych funduszach emerytalnych, to i tak na dziesięć lat przed emeryturą jego konto w OFE będzie coraz mniejsze. A składki do OFE przestaną być odprowadzane przez ZUS. Jeśli zaś w przyszłym roku od wieku emerytalnego będzie ich dzieliło mniej niż 10 lat, to zmniejszenie wartości ich konta w OFE będzie szybsze i bardziej gwałtowne. Taka sytuacja może dotyczyć około 1,3 mln obecnie ubezpieczonych w OFE. Bowiem pod koniec zeszłego roku w OFE ubezpieczonych było ponad 500 tysięcy mężczyzn, którzy skończyli 54 lata i ponad 800 tysięcy ponad 50 letnich kobiet. (Tak wynika z danych o ubezpieczonych ZUS)

Nie wiadomo dokładnie, w jakich miesiącach się urodzili, trudno więc szczegółowo określić kiedy osiągną wiek emerytalny (od tego roku wiek emerytalny wydłużany jest co kwartał o miesiąc), ale można przyjąć, że większość z nich już w przyszłym roku dotyczyć będzie mechanizm określany jako „suwak bezpieczeństwa”. Rząd szacuje, że w przyszłym roku uzyska w ten sposób ponad 4 mld zł.

O tym, że mechanizm „suwaka bezpieczeństwa” prowadzi do faktycznej likwidacji kapitałowej części systemu emerytalnego zwraca uwagę KOBE. Konfederacja Lewiatan (członkami tej organizacji są PTE nadzorujące OFE) postuluje by ubezpieczony, który pozostanie w OFE mógł decydować, czy zgadza się stopniowe przekazywanie środków do ZUS, czy chce by wszystkie zostały przekazane dopiero w momencie przejścia na emeryturę. Lewiatan przypomina przy tym, że ubezpieczony nie musi przejść na emeryturę w momencie osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego

Przeczytaj więcej o:  fundusze emerytalne , OFE , rząd , zmianyhttp://www.rp.pl/mojaemerytura

http://www.ekonomia.rp.pl/

Komentarzy 7 do “Armia wykluczonych z OFE”

 1. andrzej said

  Ten pan z fotki na pewno jest tylko na garnuszku złodziejskiego ZUS.
  Sądząc po jego wieku nie mógł by przejść owczym pędem mamiony wiecznymi wczasami pod palmami do pejsozłodziejskiego OFE.
  To raczej w głównej mierze dotyczy dzisiejszych trzydziestolatków
  i czterdziestolatków.
  Zatem fotka jest manipulacją!

 2. Brat Dioskur said

  „po pierwsze ZUS przestaje przekazywać składki, a po drugie, co miesiąc OFE będzie umarzał 1/120 zgromadzonych na jego rachunku jednostek rozrachunkowych i przekazywał do ZUS……”

  ZUS przestaje przekazywac skladki (komu?)….a OFE bedzie(…..) przekazywac do ZUS .
  Czy ktos w ogole rozumie o co tu chodzi?

 3. Zbyszko said

  Brat Dioskur @2 chodzi o to by zdobyc kolejne pieniądze na utrzymanie okupanta, na bardzo wysokim poziomie. Okupant musi mieszkac w apartamentowcu, lub rezydencji, musi się tam stosownie urządzic, musi miec wysokiej klasy samochód, musi miec komfortowe wysoko płane miejsce pracy np w administracji państwowej… itd, itd, itd… A że okupant liczebnie się rozrasta, więc potrzeba nowych podatków, opłat, cięc budżetowych itd,itd,itd… Kolejne szpitale nie mają już tzw kontraktów, tutaj jak widac obcina się emerytury itd,itd,itd…

 4. andrzej said

  Czy jest granica wytrzymałości, jeżeli tak, to gdzie ona leży?

 5. krzylu said

  Nikt nie mówi o zmianie długu z wewnętrznego na dług zagraniczny . Dziś rzad wypuszcza papier-obligację i ma dwóch partnerów do kupna Ofe i zagranica . Po likwidacji OFE-obligacji ,pozostaje zagranica . Bardzo niebezpiecznie I rzadu (szantaż) jak i dla emerytów . Dlaczego o tym tak mało sie mówi

 6. przemądrzałe bydlę said

  @5
  Do tego (w obliczu nieuniknionego upadku dolaru i systemu finansowego opartego na „pieniądzu” fiducjarnym) kompradorzy z Warszawy nie kwapią się do sprowadzania polskich rezerw złota zdeponowanych w Londynie:
  http://michalwroblewski.blog.pl/2013/10/18/czy-juz-czas-aby-polskie-zloto-wrocilo-do-kraju/

  Dodaję jeszcze link z bardzo ciekawym pomysłem dotyczącym rozdawania Polakom srebra (KGHM jest 6 wydobywcą srebra na świecie!), zamiast sprzedawania go w Londynie (nb. widocznie metale szlachetne z neokolonialnej III RP mają obowiązek trafiać do Londynu, czyli do Rothschildów).
  http://dwagrosze.com/2010/03/polskie-srebro.html

 7. Maciej said

  Grabić zagrabione …

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: