Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Biskupi Europy: człowiek jest winny zmianom klimatu

Posted by Marucha w dniu 2013-10-28 (Poniedziałek)

Komisja Episkopatów Wspólnoty Europejskiej uznała, że zmiany klimatyczne są faktem niepodważalnym. Odpowiada za nie człowiek, w związku z tym konieczne są działania zmierzające do ograniczenia jego negatywnego wpływu na środowisko. Biskupi poparli politykę unijną w kwestii zwalczania skutków ocieplenia, nakładającą na państwa surowe ograniczenia.

Hierarchowie europejscy uczestniczyli w jednodniowej konferencji w Brukseli zorganizowanej przez Komisję Konferencji Kościołów Europejskich we współpracy z Biurem Doradców ds. Polityki Europejskiej i Komisją Episkopatów Wspólnoty Europejskiej.

Uczestnicy ekumenicznego [oczywiście… – admin] seminarium poświęconego ochronie środowiska i zmianom klimatycznym skrytykowali obecny sposób gospodarowania zasobami mineralnymi i konsumpcyjny styl życia. Wielu duchownych wezwało do działań na rzecz solidarności i globalnej sprawiedliwości w zwalczania skutków ocieplenia.

Prof. Goose z katolickiego uniwersytetu w Leuven podkreślił, że jest niezaprzeczalnym faktem, iż człowiek przede wszystkim odpowiada za zmiany klimatyczne. Janna Schönfelda ze stowarzyszenia skupiającego 17 głównych organizacji humanitarnych w Europie zarzuciła krajom UE emisją największej ilości CO2 po USA. Dodała, że Wspólnota Europejska, jako jeden z najbogatszych regionów świata, ma moralny obowiązek przeciwdziałać zmianom klimatycznym.

Z kolei mgr. Gomes, biskup pomocniczy archidiecezji Dhaka w Bangladeszu, skupił się na podkreśleniu niesprawiedliwości i cierpienia ubogich narodów dotkniętych zmianami klimatycznymi. Skrytykował rozwiązania, jakie proponują kraje najbogatsze.

Wszyscy uczestnicy zgodzili się co do promocji programów, ograniczających skutki rzekomego ocieplenia klimatu, spowodowanego przez działalność człowieka. Potwierdzili także gotowość ścisłej współpracy w zakresie redakcji dokumentów końcowych z konferencji klimatycznej, która ma się niebawem odbyć w Warszawie. Hierarchowie poparli raport panelu ONZ powołanego do badania wpływu człowieka na zmiany klimatyczne – IPCC – który nie reprezentuje wszystkich środowisk naukowych. Raporty panelu służą jako uzasadnienie decyzji politycznych wielu państw, w tym Unii Europejskiej.

Naukowcy, jak w każdej dziedzinie, są podzieleni co do tego, czy człowiek rzeczywiście ma wpływ na zmiany klimatyczne, czy też dokonują się one niezależnie od jego działalności. Jest wiele badań potwierdzających, iż człowiek nie ma wpływu na zmiany. Świadczy o tym chociażby fakt, iż emisja dwutlenku węgla przez ludzi i zmiany temperatury globu nie idą w parze. Zmiany są raczej wynikiem działalności Słońca i innych gwiazd.

Źródło: comece.org, catholicculture.org., AS
http://www.pch24.pl/

Zawsze sądziliśmy, iż biskup – nawet „ekumeniczny” – posiada przynajmniej maturę…
Admin.

Komentarzy 28 do “Biskupi Europy: człowiek jest winny zmianom klimatu”

 1. Boydar said

  Jeszcze będą skamleć, sprzedajne, kłamliwe, tępe, spasione gnidy. Jak nie tu, to u tatusia. Im głośniej, tym bardziej się ucieszy.

 2. Romank said

  WN – October 28, 2013 Dallas Texas
  From Our Store: Moral Issues (eBook)

  Speaking in Texas, the chairman of the Commission of Cardinals advising Pope Francis said that the Church must serve only Jesus Christ, not its own organizational needs.

  “Even Jesus didn’t proclaim Himself,” Cardinal Óscar Andrés Rodríguez Maradiaga remarked in his address to the University of Dallas Ministry Conference. He said that the challenge for the Church today lies in “humbly trying to follow Jesus.”

  The Honduran cardinal said that the reforms needed at the Vatican today include a move to make the message and structure of the Catholic Church truly universal, rather than European. He observed: “The ‘Italianation’ of the Church has always been tied to power.”

  Cardinal Rodriguez said that the Church is also learning to appreciate the role of the laity, and reject the image of a “society of unequals” in which the clergy take precedence. “We are here to serve, and that requires lowering ourselves to become servants,” he said.

  Today the Church must confront the global power of financial capital, the cardinal said. He said that Christians must “destroy the power of the new feudal lords,” by building a culture based on “mercy and solidarity, and a return to the Church of the poor.”

 3. Zbigniew - ten drugi said

  Zastanawiam sie na podstawie czego biskupi doszli do tego wniosku; Studiujac Stary Testament czy Ewangelie?

 4. Romank said

  Nie moge tego tlumaczonego artykulu…pod podanym linkiem znalezc ???? sam nie wiem dlaczego????…ale stanowisko biskupow KK znajduje sie tu:
  http://catholicclimatecovenant.org/catholic-teachings/bishops/

 5. Dzony said

  Polski (?) Episkopat chce legalizacji uboju rytualnego. Ci z kolei faktycznie ględzą, jakby matury nie mieli. W jakim kierunku to wszystko zmierza? Jak można głosić takie pierdoły? Jak można ludzi w ten sposób ogłupiać? Ekumeniczne seminarium……

 6. Atanazy said

  Ależ biskupi mają poniekąd rację:
  1. Człowiek odrzucił Boga.
  2. Człowiek pluje Bogu w twarz.
  3. Bóg jest cierpliwy, ale człowieka upomina poprzez katastrofy naturalne.
  4. Człowiek widzi w tym tylko zmianę klimatu, ale nie widzi, Kto w ten sposób mówi i dlaczego mówi.

  Bóg w końcu dopuści takie katastrofy, np. głód, wojnę, że ludzie zrozumieją. Tylko szkoda płacić aż taką cenę!

 7. Boydar said

  Ech, Panie Atanazy, zaczynasz Pan ględzić jak szechterson.
  Człowiek Boga nie odrzucił, to większość biskupów Go odrzuciła. Dowodem na to są ich wypowiedzi i wnioski z nich wypływające. I to oni, „mową i uczynkiem” plują naszemu jedynemu Bogu w twarz. Śmieszni są w tym pluciu i niedouczeni. Człowiek nie może opluć Boga, mission impossible. Jeżeli zaś plują mimo to, to widać nie chodzi im o samo plucie, tylko o przypodobanie się swoim demonom, które nimi rządzą. Pisze Pan, ‚Bóg jest cierpliwy’. To założenie wzięte z sufitu. Bóg nie jest cierpliwy. Cierpliwość to nasze określenie na określenie reakcji na zdarzenie w funkcji czasu. Pan Bóg jest poza czasem. Z urzędu więc ta cecha Go nie dotyczy. Powiem więcej, nie uważam, że nasz jedyny Pan Bóg w ogóle stoi przed koniecznością jakiejkolwiek reakcji. Mówi się – Bóg jest sprawiedliwy. Te dwie sprawy, w moim pojmowaniu się wiążą nierozerwalnie. Otóż świat jest tak skonstruowany, aby cokolwiek się nie zdarzyło, miało swoje nieuniknione, wręcz technicznie uwarunkowane konsekwencje. I to jest Boża sprawiedliwość. A to, że procesy trwają, mogą być w ich trakcie odwrócone lub wręcz zatrzymane, to można próbować określić Bożą cierpliwością. Pisze Pan również, że Pan Bóg upomina ludzi poprzez katastrofy naturalne. A jeśli stężenie zła, produkowanego przez człowieka, samo przez się jest czynnikiem wywołującym katastrofę ? Skąd Pan to może wiedzieć, że tak właśnie Pan Bóg świata nie urządził. Powiem więcej, tak właśnie zrobił. Wszystkie prawdziwe przepowiednie, zawierają warunek „jeżeli”. To idealnie wpisuje się w to, co napisałem. Proces może się zatrzymać, nawet zmienić kierunek. Ech, Panie Atanazy …

 8. JO said

  Ad.7. Panie Boydar, Ja Pana Lubie czytac….I cytowac

 9. Dzony said

  Ksiądz proboszcz na posoborowej mszy w ostatnią niedzielę: (cytuję z pamięci) „Bóg jest tylko jeden. W dzisiejszych czasach wmawia nam się coś innego, że są inni bogowie. To jest bzdura. Zbawienie może przynieść tylko Bóg. I nie wolno przypisywać Bogowi cech ludzkich. To jest nieporozumienie.”

 10. Juziek said

 11. Dictum said

  Ad 6.
  Zgoda, tylko brak w ich służalczym poparciu takiej mianowicie racji, którą Pan był łaskaw tu jasno wyłuszczyć. Gdyby się zebrali w godnym swoich godności gronie (nie w jakimś szatańskim ciele wspólnoty europejskiej) i przemówili do ludzkości z apelem o poszanowanie doskonałej przyrody świata, stworzonej przez Boga, byłoby to prawdziwe i warte posłuchu. Ale jeśli biskupi dmuchają w trąbki globalistów, to także w żadnej innej kwestii religijnej nie wolno ich słuchać, kto ma olej w głowie to gołym okiem rozpozna kłamców.
  Wczorajsze huragany w Europie Zach. (Niemcy, Wlk. Bryt.) odebrały ludziom – jak donoszono – na dużych obszarach elektryczność. Pan Bóg może jednym palcem zrobić to z resztą świata i cała misternie tkana cywilizacja – w wielu dziedzinach budowana na służbę szatana – padnie.
  I ludzkość zacznie żyć z powrotem z tego, co każdy sobie wypracuje własnymi rękami i jak kiedyś w pocie czoła.

 12. Joe said

  Re 1…Panie Boydar…Wyglada na to ze spasione… sprzedajne…nie dotrzymuja tajemnicy spowiedzi.Bo skad wiecej moga sie dowiedziec kto ile bakow puscil albo smiecia wyrzucil???

 13. marrkerr said

  Jest prawdopodobne, że człowiek może mieć wpływ na globalne ocieplenie (o ile ono rzeczywiście jest faktem), ale ten wpływ jest znikomy. O tym mówią naukowcy zajmujący się klimatem, a nie pierdołami.
  Faktem jest też, że żyjemy w kolejnym, krótkim z punktu widzenia geologicznego, interglacjale, tj. okresie międzylodowcowym. Konkretnie w holocenie (okresie subatlantyckim), w którym to zresztą pojawiają się krótkotrwałe okresy znaczącego ochłodzenia klimatu, jak choćby 1300 do 1950 roku tzw. mała epoka lodowa.
  No więc ustępowanie tej epoki może być uznawane za ocieplenie, ale uczeni wiążą to z pozaludzkimi czynnikami np. ze zmianą parametrów orbity Ziemi itp.
  Czynni badacze, o ile nie są jakimiś lobbystami w „słusznej sprawie” takich pierdół jak biskupi opowiadać nie będą.

 14. Boydar said

  Żeby nie było wątpliwości – ja nie dyskredytuję stanu kapłańskiego Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Wyrażam jedynie swój sprzeciw wobec osobników, którzy w seminarium znaleźli się w ramach przydziału służbowego, a papiery na biskupa otrzymali od takich samych jak oni w nagrodę z a wierną służbę oraz stosownego przełożenia na bieg spraw.

 15. Brat Dioskur said

  Schodzac z niebiosklonow na matke Ziemie…..Wczoraj TV hol. wyemitowala niezwykle intrygujacy reprtaz o eksporcie rakotworczego asfaltu do Europy Wschodniej.Okazuje sie ,ze asfalt kladziony w Holandii w latach 70 tych zawiera rakotworczy teer i obecnie jest w calej Holandii zrywany z przeznaczeniem do recyklingu ,ale… wybudowane specjalnie na ten cel zaklady stoja bezrobotne, bo rzeczony brudny asfalt bardziej oplaca sie wywozic na wschod!.Interes jest ponoc obustronie intratny ,bo produkcja asfaltu od podstaw jest drozsza od asfaltu uzywanego a gminy zrywajace asfalt oszczedzaja na drogim recyklingu. Indagowany w tej sprawie profesor wyzszej uczelni uznal to za niemoralne ,ale znajac nasze „normy” trudno oczekiwac ,zeby ktos sie takim glupstwem przejmowal.Czy jest jakas instancja ,ktora sprawdzilaby zrodlo pochodzenia asfaltu kladzionego obecnie na polskich drogach?

 16. Janek said

  ad 7 Boydar Twoje wywody zalatują mi na kilometr deizmem .Robisz z Boga jakiś nieosobowy byt ,który z Katolickim Bogiem nie ma nic wspólnego.A już mądrości tego typu jak ; Człowiek nie może opluć Boga, mission impossible. przebijają wszystko.

 17. Amadeus said

  Nie wiem do czego się jeszcze modernistyczne duchowieństwo posunie, aby się podlizać władzy światowej i ludziom?

 18. Atanazy said

  @7
  Nie chce mi się podjąć polemiki ze wszystkimi stwierdzeniami, bo mam chwilowo słaby internet, ale nie docenia Pan tego, że ludzkie działania naprawdę mogą ranić Jezusa Chrystusa. Grzechy ludzi nic nie są w stanie uszczuplić z Boskiej Chwały – to prawda. Ale każdy grzech rani naszego Zbawiciela. Niech Pan przykładowo poczyta dzienniczek św. s. Faustyny, gdzie jest mowa choćby o grzechach dusz konsekrowanych.

 19. KrzysztofP said

  Nie dziwie sie szczerym wypowiedziom o stanie T(d)USZY wiekszosci biskupow. Sam fakt iz istnieje jakies grono zwane Komisją Episkopatów Wspolnoty Europejskiej budzi conajmniej zdziwienie, tym bardziej iz rzeczeni hierarchowie doprowadzili swoje „owieczki” do autentycznej duchowej smierci !
  No i oczywiscie te grono zajmuje sie NIE TYM co POWINII czynic – tylko wypowiada sie na zlecienie jakiegos tam LOBBY, o ” winie czlowieka” wobec srodowiska w jakim zyje „??
  KOŚCIÓŁ Boga jedynego/ ZAPRZESTAŁ UŚWIĘCAĆ( a przyczyn jest bez liku, ) no i w tym stanie rzeczy, Swiat rzadzony JEST przez wcielone ZŁO.
  Poznajecie go poprzez zatrute o w o c e ktorymi sa; grabieze, wojny, rabunki, rozpasanie cielesne, choroby, patalogie polityczne czy ekonomiczne !
  Istnienie PRZECIWWAGI dla DOBRA (szlachetnosci, wspolczucia, empatii, piekna etc) wpisane zostalo w nasza ziemaska droge przez Stworce (kreatora). Obdarzeni zarowno TALENTAMI jak tez w o l n a w o l a i kreatywnym umyslem, mielismy w tym TYGLU sprzecznosci, zachowac swoje Czlowieczenstwo?
  Niestety, – nasze wady główne / pycha, chciwosc, pozadliwosc / stały sie naszym kamieniem mlynskim, skazujacym nas na SAMOZAGŁADĘ.!
  Mozna wrecz powiedziec, ze punktu widzenia SIŁ KTORE OW ŚWIAT POWOLALY DO BYTU, egzamin ziemski, oblalismy z kretesem.To, ze sie wzajemnie wybijamy jakby mniej interesuje Kogos tam na gorze?. Nooooo ale ingerowanie w POCZĘCIA i ŚMIERĆ ( zapłodnienia poza ustrojowe, aborcje, eutanazja ) MUSI budzic conajmniej GNIEW BOSKI. Przeciez za mniejsze przewinienia wobec Boga zniszczona została biblijna Sodoma i Gomora.
  A skoro tak, – to gdzies tam na wyzynach juz przed 2000 laty zapadła decyzja o SĄDZIE OSTATECZNYM i ponownym ” przemodelowaniu Swiata widzialnego „.
  Jest to autentycznie NIEODZOWNE a MY, nomen omen, zyjemy w c z a s a c h o s t a t e c z n y c h. Czy zabija nas kataklizmy, zywioły czy ingerencja człowieka bez rozumnego nie ma TU zasadniczego znaczenia. Znaczenie ma tylko to, ze SAMI Z SIEBIE JUZ SIE NIE NAPRAWIMY.
  Amen

 20. Boydar said

  W uzupełnieniu komentarza Brata Dioskura (15) – po translatorze :

  „…W przeszłości, zamiast bitumu zwany smoły stosowane jako spoiwa. Tar jest sztuczny produkt otrzymany przez „destrukcyjnej destylacji” węgla. Ze względu na wysoką zawartość wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych (PAH) maj tar nie jest stosowany w budownictwie drogowym w Europie od 1990 [2] . Stare warstwy asfaltu nadal mogą zawierać substancji smolistych, co wymaga dodatkowych środków ostrożności dotyczące usuwania starych warstw asfaltowych związanych ze zdrowiem pracowników. Co więcej, jeśli asfalt tar w Holandii jako produkt recyklingu być nadal używane w niższych warstwach, aż 2001. Od 2001 roku, jednak holenderski rząd dąży do całkowitego usunięcia smoły z łańcucha asfaltowej …”

  za http://nl.wikipedia.org/wiki/Asfalt

 21. Boydar said

  Panie Janku (16), ja piszę tak, jak sprawy widzę i czuję, powiem Panu więcej – ja nawet nie wiem co to jest deizm. I nie wiem czy mi do szczęścia ta wiedza jest potrzebna. Jeśli moja opinia „zalatuje deizmem”, nie będę się sprzeczał, może Pan mieć i rację. Szczerze, to mi to dynda. Co do opluwania Boga, pozostanę przy swoim zdaniu – mission impossible. Trzeba być pozbawionym rozumu, aby próbować.

 22. Gość said

  Re 16

  Doczepianie filozoficznych nurtów do wypowiedzi Pana Boydara jest …niesensowne.
  Pan Boydar pisze z właściwym sobie wdziękiem, niekiedy nieprawdopodobnie mądrze i z pewnością jest jak najbardziej porządnym i prawym katolikiem!

 23. Marucha said

  Oczywiście człowiek nie jest w stanie ubliżyć czy opluć Boga.
  Tak samo, jak pies szczekaniem nie obraża człowieka (chyba, że nienormalnego).

 24. Dictum said

  Może to będzie nieco niestosowne porównanie, ale w eleganckim świecie, który już dawno przeszedł do przeszości (pozostała jeszcze wśród nielicznych grup ludzi starej daty) uważało się, że cham nie był w stanie obrazić w jakikolwiek sposób człowieka porządnego.

 25. Boydar said

  Dziękuję, Gościu. To było bardzo miłe i pokrzepiające.

 26. Pablo said

  Ciekawa dyskusja, jak z resztą zwykle u Gajowego – tak w kwestii formalnej: oczywiście, ze człowiek może opluć i obrazić Boga, chyba że Chrystus nie był umęczony i ukrzyżowany:) Inną sprawą jest, że nic to nie ujmuje z Bożego Majestatu.

  Dobrze Pan to ujął.
  Admin

 27. dr TS said

  Wracając do tematu mundrych bardziej… purpuratów ekumenicznych.
  Nie ma co nad tym tematem załamywać rąk. Dowiedzionym jest, że za efekt „szklarniowy”, zwany obecnie cieplarnianym, w 96%-tach odpowiada para wodna. Z pozostałych 4% CO2 stanowi tylko trochę więcej niż połowę, czyli ok. 2%. Głównym źródłem CO2 są oceany, w których jest rozpuszczony. Podniesienie o 1 st. temperatury wody powoduje uwolnienie ogromnej masy tego gazu, wraz z malejącą jego rozpuszczalnością. Dalej działalność sejsmiczna, procesy beztlenowe.. a działalność antropogeniczna to niecałe 10%. Czyli ogólny udział CO2 w gazach cieplarnianych to niecałe 2 promile. Z tego na UE przypadnie jakieś 25% czyli 0,5 promila. Oszczędności mają sięgnąć 20% emisji, zatem ich wpływ na efekt cieplarniany wyniesie 0,1 promila – 0,0001.
  A Arktyka ma w tym roku 60% przyrostu zlodowacenia – można z Rosji przejść do Kanady. A podobno misie polarne miały wyginąć…

 28. Dr TS, skąd Pan ma te informacje o Arktyce? Pragnę zauważyć, że nie da się przejść z Rosji do Kanady przez cieśninę Beringa, która ma silne prądy wodne i nie zamarza nigdy (no i po drodze jest Alaska-USA), a jeśli ktoś dobrze przygotowany by próbował iść przez biegun, taszcząc np. 150 kg narkotyków w psich zaprzęgach – to jak tam wygląda kontrola i szczelność graniczna? Nie kpię, pytam serio.

Sorry, the comment form is closed at this time.