Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

MFW chce powszechnego podatku od oszczędności

Posted by Marucha w dniu 2013-10-28 (Poniedziałek)

Konfiskata części depozytów na Cyprze była fragmentem eksperymentu, jaki przeprowadziły międzynarodowe instytucje finansowe. Jej lokalny zasięg w kraju tak małym, jak Cypr nie odbił się w Europie szerokim echem. Obecnie Międzynarodowy Fundusz Walutowy sugeruje powszechny podatek od oszczędności.

W wydanym w październiku ponad 100-stronicowym dokumencie „Fiscal Monitor” MFW powrócił do pomysłu opodatkowania oszczędności. O ile jednak w wyniku „cypryjskiego eksperymentu” najbardziej ucierpieli właściciele depozytów powyżej 100 tys. euro, nowy podatek miałby objąć wszystkie gospodarstwa domowe. Jest to propozycja idąca dalej, niż ta, którą sformułowała niedawno Komisja Europejska – by powtórzyć rozwiązanie cypryjskie na skalę europejską.

Konieczność nałożenia nowego podatku MFW uzasadnia następująco (str. 49 dokumentu):

The sharp deterioration of the public finances in many countries has revived interest in a „capital levy” – a one-off tax on private wealth—as an exceptional measure to restore debt sustainability. The appeal is that such a tax, if it is implemented before avoidance is possible and there is a belief that it will never be repeated, does not distort behavior (and may be seen by some as fair). (…) The tax rates needed to bring down public debt to precrisis levels, moreover, are sizable: reducing debt ratios to end-2007 levels would require (for a sample of 15 euro area countries) a tax rate of about 10 percent on households with positive net wealth (wytłuszczenia – T.T.).

Nowy podatek, jak widać, miałby być jednorazowy i wynosić, według obliczeń MFW, 10 proc. oszczędności wszystkich gospodarstw domowych. Cel jego nałożenia – „przywrócenie równowagi zadłużenia” – wskazuje, w jak poważne długi wpadła Europa, skoro konieczne jest już opodatkowanie wszystkich oszczędności, nie tylko powyżej 100 tys. euro.

Ponadto, skoro jedynymi koncepcjami redukcji europejskiego zadłużenia jest druk pieniądza lub nakładanie kolejnych danin, proponowany przez MFW podatek od oszczędności na pewno nie będzie jednorazowy. Jeżeli przyniesie on jakąkolwiek poprawę, będzie ona krótkotrwała.

Tomasz Tokarski
http://www.pch24.pl

Komentarzy 5 do “MFW chce powszechnego podatku od oszczędności”

 1. Jasiek said

  i dobrze , bo w Polsce oszczędności mają tylko miliarderzy

 2. Aguirre said

  ad1) gdyby nie ludzka zawiść w ich sercach nie byłoby bolszewizmu…

 3. Dziad Wernyhora said

  Wcale nie dobrze, bo ten podatek to zwykla kradzież, która obiektywnie jest grzechem, niezależnie czy dotyczy biedaka czy bogacza. Ja i tak nie mam żadnych oszczędności.

  Prawdziwe zło leży w wykorzystaniu tych pieniedzy. Pal licho, gdyby za te pieniądze urzędnicy MFW, Rady Europy, Parlamentu Europejskiego i innych podobnych mieli wolny dostęp do alkoholu i burdeli bez żadnych ograniczeń. Właściwie, na taki cel to sam bym się zrzucił. Prawdopodobnie zapiliby sie na śmierć i więcej bysmy o nich nie usłyszeli.

  Niestety, forsa z tych podatków pójdzie na finansowanie aborcji, promocję pedalstwa, demoralizację lemingów i elektroniczny nadzór mas.

 4. Joe said

  Re 1 Dziadku zapomnieliscie o najwazniejszym!!!Wzmocnieniu finansowym Wielkiego Izraela….A bez tego swiat nie ruszy do przodu nawet o cal.

 5. KrzysztofP said

  Juz trzykrotnie wiecej wyprodukowano wirtualnego pieniadza niz warta jest gospodarka CAŁEGO ŚWIATA.
  No to ja sie zapytowuje elegancko ichnych, – a niemglibyscie tego ” siana ” sami nakrecic s o b i e bez rabunku innych?

Sorry, the comment form is closed at this time.