Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Motto elit zachodu-banki albo śmierć!

Posted by Marucha w dniu 2013-10-28 (Poniedziałek)

Media światowe doniosły niedawno o przypadku zastrzelenia [i] przez policję amerykańską trzynastoletniego chłopca niosącego w miejscu publicznym zabawkę-replikę karabinu.  Incydent ten poprzedziło wcześniejsze zabójstwo bezbronnej kobiety z niemowlęciem w pojeździe, która przekroczyła „strefę bezpieczeństwa” Białego Domu w Waszyngtonie [ii]. W następstwie, tego mordu, jego sprawcy, lokalni funkcjonariusze policji Capitolu, zostali nagrodzeni owacją amerykańskiego Kongresu [iii].

Każdy, kto jest dobrze obeznany z amerykańską specyfiką wie, że przypadki zabójstw obywateli dokonywane przez funkcjonariuszy policji nigdy nie należały w USA do rzadkości.

W ostatnich latach zjawisko to nasila się w znacznym stopniu. Jest to zapewne spowodowane faktem coraz większej obecności „zmilitaryzowanych” (uzbrojonych po zęby) psychopatów, masowo zatrudnianych przez panicznie bojące się swych własnych obywateli „demokratyczne” władze tego „przodującego” państwa świata. Demobilizowani żołnierze armii amerykańskiej, mając do wyboru bezrobocie lub pracę w aparacie bezpieczeństwa, ze zrozumiałych względów wybierają tą drugą opcje.

Większość z nich po przebyciu kilku tur „misji pokojowych” w Afganistanie czy Iraku obarczona jest kalectwem psychicznym, zwanym w tamtejszej terminologii PTDS [iv] (Posttraumatic stress disorder), którego wynikiem jest utrata kontroli nad własnymi zachowaniami.

Sytuację tą można przyrównać do tej z schyłkowego okresu PRLu, kiedy to przerażona „władza ludowa” chroniła się przed społeczeństwem za plecami bandytów z ZOMO [v], z tą tylko różnicą, że skrzętnie ukrywała zbrodnie dokonywane przez wspomnianych zbirów, a nie owacyjnie chlubiła się nimi, jak to ma miejsce w dzisiejszych Stanach Zjednoczonych.

Różnica ta w adekwatny sposób ilustruje postęp moralnej degradacji, jaki osiągnął globalny kapitalizm w porównaniu z komunizmem.

„Postęp” ten widoczny jest we wszystkich przejawach życia społecznego.

Co prawda w dziele szerzenia komunizmu, w asyście pozostałych „krajów demokracji ludowej”,  ZSRR stymulował w świecie wojny i rewolucje, równocześnie jednak wspierał materialnie „bratnie kraje trzeciego świata”, oczywiście kosztem wyrzeczeń i nędzy swych własnych socjalistycznych społeczeństw.

Dzisiejszy zachód bez litości wykorzystuje wszystkie słabsze nacje, a w dążeniu do globalnej dominacji, sieje jedynie śmierć, zniszczenie i społeczną destrukcję, przez co przybliża widmo kolejnej wojny światowej.

W pogoni za zyskiem, jego „elity” nie wahają się rujnować naszej Matki Ziemi, poprzez rabunkową gospodarkę Jej zasobami, czego najdrastyczniejszy przykład stanowi Fukuszima, gdzie przez dwa lata od katastrofy władze nie zrobiły nic, by odwrócić widmo globalnej nuklearnej katastrofy, na krawędzi której obecnie się znajdujemy [vi].

Wśród zachodnich „elit” wiodącą rolę piastuje obecnie światowa finansjera.

Stworzyła ona rozpasany system „kapitalistycznego kasyna” [vii], który doprowadził do światowego kryzysu 2008 roku.  Wspomniani „finansiści”, wykorzystując do tego „hazardu” swoje instytucje finansowe, takie jak banki, fundusze inwestycyjne i giełdy, za pomocą tzw. lewarowania [viii] (leverage), doprowadzili do wygenerowania  ilości finansowych „aktywów”.  Są one całkowicie bez pokrycia, a ich obecna nominalna wartość przekracza ponad dwudziestokrotnie cały światowy PKB [ix] (Produkt Krajowy Brutto).

W celu ratowania swej wypłacalności, bankierzy przerzucili na barki społeczne niewykonalne, z oczywistych względów, zadanie, jakie stanowi spłata zaciągniętych zobowiązań.  Od początku kryzysu, w 2008 roku, banki centralne Imperium Euroatlantyckiego (US&UE), wyemitowały astronomiczne sumy pustych „walut rezerwowych” (USD & Euro) i przy współudziale swych agentów mieniących się być „przywódcami zachodnich demokracji”, przetransferowały je w bankierskie ręce.

Ten transfer wirtualnego bogactwa z rąk publicznych do prywatnych (bankierskich) zaowocował rosnącym lawinowo zadłużeniem publicznym państw zachodnich, oraz spowodował turbulencje w całej światowej gospodarce opierającej się na wspomnianych „walutach rezerwowych”.

W odpowiedzi na to, zachodni przywódcy rozpoczęli wdrażanie „programów oszczędnościowych”, których rezultatem jest rosnące bezrobocie i nędza w bogatych społeczeństwach Imperium.

Ponieważ gros pieniądza wpompowywane jest w pasożytniczą sferę wirtualnych finansów, to jego braki w realnej gospodarce powodują zmniejszanie popytu, a co za tym idzie zmniejszanie produkcji i usług.

Można więc powiedzieć, że zachód dobrowolnie popełnia gospodarcze samobójstwo zaprzestając wytwarzać realne dobra konsumpcyjne, pomimo posiadania nowoczesnej bazy produkcyjnej i usługowej, infrastruktury, technologii, oraz kwalifikowanych kadr.

Dzięki temu działaniu, kara się on sam za zbrodnie dokonane na Polsce i innych krajach postkomunistycznych, w których to powyższy proces zaaplikowano przed dwudziestu laty, powodując ich zapaść materialną, gigantyczną emigracje, a co za tym idzie niespotykany w czasach pokoju regres cywilizacyjny, demograficzny i kulturowy.

Ponieważ prowadzona obecnie polityka finansowa i fiskalna nie daje wystarczających rezultatów, zachodni przywódcy przygotowują kolejny program polegający na jednorazowej [he he… – admin] konfiskacie („podatku”) znacznego procenta realnych bogactw należących do indywidualnych obywateli, oraz firm produkcyjnych i usługowych. Zarys tego programu przygotowano [x] już w MFW (IMF). Na obecnym etapie znajduje on poparcie naczelnej wiedźmy Funduszu Christine Lagarde [xi].

Każdy człowiek posiadający zdrowy rozsądek musi sobie zdawać sprawę z faktu, że nawet całkowita konfiskata globalnego bogactwa nie rozwiąże problemów banków, gdyż wygenerowane przez nie „wirtualne bogactwo” przekracza wielokrotnie nominalną wartość całej naszej matki Ziemi.

Powyższy fakt nie przeszkadza jednak obłąkanym bankierom i służącym im zachodnim „elitom” w próbie wprowadzania tego programu w życie. Na Cyprze przeprowadzono już jego „pilotaż”.

Reasumując obecne status quo, można skonstatować następujące fakty:

 • stopień degrengolady zachodnich demokracji przekroczył granicę, poza którą jakiekolwiek procesy sanacyjne muszą okazać się całkowicie bezowocnymi;
 • ich aparat administracyjny można przyrównać do konglomeratu bandycko-mafijnych organizacji, których jedynym autentycznym zadaniem jest rabunek społeczeństw i tłumienie ich ewentualnych odruchów obronnych;
 • niczym niemitygowana agresywność zachodu w stosunku do reszty świata grozi wybuchem globalnego konfliktu zbrojnego;
 • polityka gospodarcza polegająca na przetwarzaniu zasobów materialnych ziemi na śmieci „made In China”, prowadzi do kompletnej degradacji środowiska naturalnego, a być może nuklearnej anihilacji życia na naszym globie;
 • polityka finansowa i fiskalna prowadzi do likwidacji realnych gospodarek państw zachodu i ich kolonii, takich jak Polska.

Konkludując można przewidywać, że świat czeka ponura przyszłość, jeśli w najbliższym czasie od władzy nie zostanie odsunięta oligarchia finansowa i jej zausznicy odgrywający rolę „demokratycznych elit”.

Należy mieć jedynie nadzieję, że Boska Opatrzność nie dopuści do dalszego rozwoju planowanego scenariusza.


[i] http://blogs.kqed.org/newsfix/2013/10/23/sonoma-county-deputies-kill-13-year-old-carrying-replica-rifle/
[ii] http://articles.washingtonpost.com/2013-10-03/politics/42649836_1_car-chase-u-s-capitol-two-officers
[iii] http://www.youtube.com/watch?v=X38HoHwcEow&feature=player_embedded
[iv] http://en.wikipedia.org/wiki/Posttraumatic_stress_disorder
[v] http://en.wikipedia.org/wiki/ZOMO
[vi] http://www.ibtimes.com/fukushima-radiation-now-global-disaster-japan-finally-asks-world-help-two-years-too-late-1416058
[vii]http://www.salon.com/2012/03/09/casino_capitalism_as_gambling_spreads_metaphor_becomes_reality/
[viii] http://www.bankier.pl/slownik/waluty/lewarowanie.html
[ix] http://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto
[x] http://www.infowars.com/imf-pushes-plan-to-plunder-global-wealth/
[xi] http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2470291/Is-IMF-Director-Christine-Lagarde-attempting-win-public-favor-new-feminine-image.html

Ignacy Nowopolski
http://ignacynowopolskiblog.salon24.pl

Komentarzy 11 do “Motto elit zachodu-banki albo śmierć!”

 1. Kronikarz said

  Wreszcie rzeczowa analiza.

 2. Re: Artykul:

  Moze zacytuje pare fragmentow z „Protokolow Medrcow Sjonu” – (planow opanowania swiata i jego kontrolowania).

  W Protokolach Medrcow Sjonu znajduja sie bardzo ciekawe koncepcje, ktore lustrzanie odpowiadaja obecnej rzeczywistosci i naprawde warto je zapamietac, a generalnie polecam zapoznanie sie z calym „jadlospisem” zydowskiego (syjonskiego) spisku przeciwko wszystkim nie-zydom:

  Protokol No: 3

  (…)…

  WŁADZA I AMBICJA
  Aby pobudzić żądnych władzy do nadużywania jej przeciwstawiliśmy wzajemnie sobie wszystkie siły, rozwijając ich tendencje liberalne do niepodległości.
  W kierunku tym powołaliśmy do życia wszelką przedsiębiorczość, uzbroiliśmy wszystkie partie,
  umieściliśmy władzę jako cel dla wszystkich ambicji.
  Z państw uczyniliśmy władzę jako cel dla wszystkich ambicji. Z Państw uczyniliśmy areny, na których rozgrywają się zamieszki. Niezadługo zamieszki i bankructwa rozpoczną się wszędzie.

  Protokol No: 7

  (…)
  FERMENT, WAŚNIE I NIEZGODA NA CAŁYM ŚWIECIE
  W całej Europie, a przy jej stosunkach i na innych lądach również winniśmy wywołać ferment, waśnie i niezgodę. Wypływa z tego zysk podwójny: po pierwsze utrzymujemy w respekcie wszystkie kraje. Wiadome, że od woli naszej zależy wywołać zaburzenia, lub zaprowadzić ład. Wszystkie te kraje już przyzwyczaiły się do uważania nas za ucisk niezbędny. Po drugie:- przy pomocy intryg splączemy nici łączące nas z rządami wszystkich państw za pomocą polityki, traktatów ekonomicznych lub zobowiązań pieniężnych. Aby osiągnąć cel powyższy,
  musimy uzbroić się w wielki spryt w czasie układania i zawierania umów, lecz w dziedzinie tego,
  co nazywa się językiem urzędowym będziemy zachowywali taktykę wręcz odmienną;
  będziemy udawali uczciwych i ustępliwych. W ten sposób narody i rządy gojów,
  których nauczyliśmy patrzenia tylko na stronę zewnętrzną tego, co im proponujemy,
  będą nas uważały za dobroczyńców i zbawców rodzaju ludzkiego

  Protokol No: 8

  (…)

  EKONOMIŚCI I MILIONERZY
  Otaczamy nasz rząd, całym szlabanem ekonomistów.
  Oto dlaczego nauki ekonomiczne stanowią główny przedmiot wykładów dla Żydów.
  Będzie nas okrążała cała plejada bankierów, przemysłowców i kapitalistów,
  a przede wszystkim milionerów, bowiem w istocie wszystko będą rozstrzygały cyfry.

  Protokol No: 9

  (…)

  TERROR. KTO SŁUŻY ŻYDOM?
  My jesteśmy źródłem terroru wszechobejmującego. Mamy na usługach ludzi wszelkich poglądów, wszelkich zasad: odnowicieli monarchii, demagogów, socjalistów, komunistów oraz wszelkich utopistów.
  Wszystkich zaprzęgaliśmy do pracy. Każdy z nich na swoją rękę toczy jak czerw resztki władzy,
  usiłuje obalić cały ustalony układ. Wszystkie państwa są przemęczone wskutek tych działań: wzywają do pokoju,
  gotowe dla niego poświęcić wszystko: lecz my im spokoju nie udzielimy, dopóki jawnie i kornie nie uznają naszego nadrządu międzynarodowego.
  Ludy wołają, że niezbędne jest rozstrzygnięcie kwestii socjalnej w drodze porozumienia międzynarodowego. Rozczłonkowanie na partie oddało je wszystkie do dyspozycji naszej, bowiem chcąc prowadzić walkę konkurencyjną, należy mieć pieniądze, które całkowicie są w posiadaniu naszym.

  Protokol No: 10

  (…)

  TRUCIZNA LIBERALIZMU
  Kiedy wprowadziliśmy do organizmu państwowego truciznę liberalizmu,
  cała jego kompleksja polityczna uległa zmianie : państwa zapadły na chorobę śmiertelną – zakażenie krwi.
  Nie pozostaje nic, jak oczekiwać końca ich agonii

  Protokol No: 17

  (…)

  WPŁYW KLERU GOJÓW
  Postaraliśmy się już zdyskredytować duchowieństwo gojów i w ten sposób uniemożliwić posłannictwo jego, które obecnie mogłoby nam bardzo przeszkadzać. Wpływy duchowieństwa z każdym dniem maleją.
  Wolność sumienia jest teraz głoszona wszędzie, a więc lata jedynie dzielą nas od chwili zupełnego upadku chrześcijaństwa. Z sektami i innymi wyznaniami damy sobie radę jeszcze łatwiej, lecz mówić o tym byłoby przedwcześnie. Klerykalizm i kleryków ujmiemy w takie karby, żeby ich wpływy zwróciły się w kierunku odwrotnym do ich ruchu poprzedniego.
  Kiedy nadejdzie chwila ostatecznego zniszczenia dworu papieskiego, wówczas palec niewidzialnej ręki wskaże w stronę dworu tego, kiedy zaś narody rzucą się tam, wystąpimy w charakterze obrońców jego,
  by nie dopuścić do znacznego upuszczenia krwi. Przy pomocy dywersji tej wedrzemy się do wnętrza tego dworu, którego nie opuścimy, nie zniszczywszy uprzednio całej jego siły

  Protokol No: 20

  (…)

  POŻYCZKI PAŃSTWOWE
  Każda pożyczka dowodzi niemocy państwa oraz niezrozumienia spraw państwowych.
  Pożyczki, niby miecz Demoklesa, wiszą nad głowami władców, którzy zamiast czerpać z kieszenie poddanych przy pomocy podatników chwilowych, idą prosić naszych bankierów o jałmużnę. Pożyczki zewnętrzne są to pijawki,
  których nie ma możności odjęcia od ciała państwowego, dopóki same nie odpadną lub też państwo ich nie zrzuci. Państwa gojów nie tylko nie zrzucają ich, lecz nawet przystawiają ciągle nowe, to też muszą zginąć wskutek dobrowolnej utraty krwi. Czyż pożyczka, a zwłaszcza zewnętrzna, jest właściwie czym innym? Pożyczka jest to wystawienie przez państwo weksli, stanowiących zobowiązanie procentowe odpowiednie do sumy kapitału pożyczkowego. Jeżeli pożyczka jest na 5% to w ciągu dwudziestu lat państwo wypłaci sumę procentową równą sumie pożyczki, w ciągu 40 lat podwójną, w ciągu 60 lat potrójną, a dług pozostanie długiem.
  Z obrachunku powyższego staje się widoczne, że przy formie podatku pogłównego państwo odbiera biedakom ostatnie grosze, by móc zaspokoić bogaczy cudzoziemskich, od których pożyczyło pieniędzy,
  zamiast zebrać te grosze na potrzeby swoje bez płacenia procentów.
  Dopóki pożyczki były tylko wewnętrzne, goje przenosili pieniądze z kieszeni biedaków do kas kapitalistów.
  Z chwilą kiedy przepłaciliśmy osobę odpowiednią, żeby przenieść pożyczki na grunt zewnętrzny, wówczas zasoby wszystkich państw popłynęły do kas naszych i wszyscy goje zaczęli nam płacić haracz poddańczy.
  Lekkomyślność gojów panujących w stosunku do spraw państwa, sprzedajność ministrów lub ignorancja w zakresie spraw finansowych innych osób, stojących u steru, spowodowały zadłużenia państw w kasach naszych zobowiązaniami, niemożliwymi do spłacenia. Ale ileż to pracy i pieniędzy kosztowało nas!

  ===========================
  zapodal:
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

 3. Dzony said

  link do artykułu o tym pomyśle MFW. Sukinsyny powinni wisieć.
  http://www.pch24.pl/mfw-chce-powszechnego-podatku-od-oszczednosci,18729,i.html

 4. Plausi said

  Wyłuskane uwagi

  „Dzisiejszy zachód bez litości wykorzystuje wszystkie słabsze nacje, a w dążeniu do globalnej dominacji, sieje jedynie śmierć, zniszczenie i społeczną destrukcję, przez co przybliża widmo kolejnej wojny światowej. ”

  „Wśród zachodnich „elit” wiodącą rolę piastuje obecnie światowa finansjera.”

  Można więc powiedzieć, że zachód dobrowolnie popełnia gospodarcze samobójstwo zaprzestając wytwarzać realne dobra konsumpcyjne … czyli znalezione pod linkiem o brakteatach, dotyczy wspaniałej starożytnej Grecji:

  „Jedynie niewiele pokoleń później stali biedni pasterze kóz bezmyślnie przed świątyniami swej wielkiej przeszłości i wyrywali z nich ka

 5. Aguirre said

  „…naszej Matki Ziemi…” panteistyczny neopoganizm:)?

 6. Rysio said

  re 1. Tylko dla takiego jełopa jak ty, ta analiza może być rzeczowa.

  Np. zdanie

  „………Różnica ta w adekwatny sposób ilustruje postęp moralnej degradacji, jaki osiągnął globalny kapitalizm w porównaniu z komunizmem……………..”

  to przecież totalna bzdura.

  USA opanowane są przez wszelkiej maści komuchów – i system który stworzyli nie ma już nic wspólnego z wolonrynkowym kapitalizmem.

  90 milionów amerykanów jest poza rynkiem pracy – a to jest połowa ludzi zdolnych do pracy.

  To co obecnie jest w USA to zwykła komuna. Parchate, komunistyczne media cały czas wrzeszczą że to kapitalizm – no i takie Kronikarze dają się na to nabrać jak młode wróble na plewy.

  Ale to Goebels pierwszy zauważył, że kłamstwo powtarzane 1000 razy staje się prawdą.

  😦

  G…o, nie komuna. Zwykły żydowski banksteryzm. Niech Rysio sobie wzbogaci słownictwo. – admin

 7. Miet said

  Ad.6
  Rysio, jak zwykle musi walnąć z biodra jak Lemoniadowy Joe z czeskiego westernu.:-)))

  „90 milionów amerykanów jest poza rynkiem pracy – a to jest połowa ludzi zdolnych do pracy.”

  Populacja USA wynosi 315 mil.
  Według Rysia statystyki, 180 mil. to ludzie zdolni do pracy – czyli bezrobocie wynosi 50%. Dziwię się, że Rysio jeszcze nie uciekł z tej zapaździałej Hameryki – przecież nawet w biednych krajach Ameryki Południowej bezrobocie nie jest tak wielkie jak tutaj!

  Badacze rynku pracy w US podają, że bezrobocie wynosiło we wrześniu tylko 7.2% – no ale ci badacze, to jakiś gebelsowski pomiot i kto by tam takim dał wiarę – Rysio na pewno nie.:-)))

 8. Pokręć said

  No, w Apokalipsie było coś o Wielkim Ucisku. Myślicie, że nam się upiecze? Skoro to Bóg zapowiedział, to nam się nie upiecze.

 9. Re: 8 Pokrec…
  Kazdy dostanie dokladnie to…na co zasluzyl i jest to juz kwestia niedalekiej przyszlosci…
  Jesli chodzi o 3 dni ciemnosci, to czy nie przypadkiem bedzie to, ze przez 3 dni ludzie na swiecie nie straca na przyklad wzroku???…
  Dla Boga nic nie jest niemozliwego…
  ====================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. A tak miedzy nami, to w/g mnie stracilismy jasnosc widzenia (jako Polacy – mam na mysli) tuz po zakonczeniu II zydowskiej wojny swiatowej…i w dalszym ciagu nie posiadamy ostrosci obrazu jaki nam zydostwo i masoneria przedstawia…

 10. Kronikarz said

  Rysio
  Mędryał Roztropek Mysesowy Lekkoduch
  niechże Gajowrgo słucha i ta Rysiowina będzie mniej obłoconych bredni klepać.

 11. LaReine Toronto said

  W tym sasiednim kraju jest b. niebezpiecznie i nie wiadomo jak sie tam zachowywac zeby nie narazic sie ‚wladzom’.
  Juz tam nigdy nie wybiore sie….jest tak jak w CCCP…w latach 70’ch ub. wieku. Nawet Kanadyjczycy musza miec paszport zeby tam wjechac…o rety co sie tam ‚powydarzalo’…nikomu nie wierza….ale nam?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: