Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  wanderer o Będziemy mieli dokumenty, jak…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Wanderer o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  bryś o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Jeszcze o Gierku…
  revers o Wolne tematy (54 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (54 – …
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Obywatele w obronie radcy praw…
  Antychazar o Syjonizm prawnie chroniony?
  Listwa o Traditionis Custodes
  plausi o Obywatele w obronie radcy praw…
  Listwa o Traditionis Custodes
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Bramownice zagrażają kierowcom?

Posted by Marucha w dniu 2013-10-29 (Wtorek)

Do wykonania części bramownic sieci viaTOLL, na których zamontowano urządzenia elektronicznego poboru opłat, wykorzystano materiały niespełniające norm, dopuszczone zostały do obrotu na podstawie sfałszowanych świadectw odbioru. To zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia uczestników ruchu drogowego – alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.

Najwyższa Izba Kontroli przygotowała raport oceniający przygotowanie i funkcjonowanie sieci viaTOLL, która umożliwia elektroniczny pobór opłat za przejazdy samochodów ciężarowych po drogach publicznych. Sieć zastąpiła system winiet, uznawany za nieefektywny.

Poważnym mankamentem – jak podkreśla NIK – funkcjonowania sieci viaTOLL jest brak metrologicznej kontroli całego układu pomiarowego, wyłączenie z jednolitej sieci elektronicznego poboru opłat autostrad koncesyjnych, gdzie należności pobierane są manualnie, oraz błędy w naliczeniach kar dla kierowców.

Krajowy System Poboru Opłat (KSPO) został uruchomiony 1 lipca 2011 roku. Sieć viaTOLL uruchomiono niespełna osiem miesięcy później. Założono, że do końca 2018 r. system ma wygenerować 12 mld zł przychodu budżetu państwa. Badając cały proces, kontrolerzy NIK ustalili, że do wykonania około stu bramownic systemu, na których zamontowano bezprzewodowe urządzenia elektronicznego poboru opłat, wykorzystano materiały niespełniające norm.

Według NIK, wielokrotnie nakładano niesłuszne kary pieniężne na kierowców z powodu nieuiszczenia opłaty elektronicznej. „Kierowców, którzy nie uiścili opłaty elektronicznej, karano w sposób niezgodny z przepisami ustawy. Wysokość kar za przejazd bez opłaty po tej samej drodze krajowej była bowiem uzależniona od liczby bramownic, przez które przejechał pojazd. Prowadziło to do niedozwolonej kumulacji kar za nieuiszczenie opłaty za jednorazowy przejazd tą samą drogą krajową” – zauważa Izba i wnosi o zmianę prawa.

Użytkowanie viaTOLL rozpoczęto, mimo że na drogach nie ustawiono znaków, które informują kierowców, że przejazd określoną drogą publiczną jest płatny. „Pierwsze tego rodzaju znaki pojawiły się na drogach dopiero w październiku 2011 r., czyli po trzech miesiącach od uruchomienia sieci” – wskazano w raporcie NIK.

Co więcej, jak ustalono, sieć viaTOLL uruchomiono, choć nie była zakończona budowa wszystkich planowanych punktów elektronicznego poboru opłaty (uruchomiono ok. 100 z ponad 400 bramownic). „Tym samym do września 2011 r. elektroniczny system poboru opłat był nieszczelny” – wskazano. NIK przyznała przy tym, że GDDKiA zadbała o interes publiczny i potrąciła wykonawcy z powodu opóźnień blisko 48 mln zł (na tyle oszacowano wielkość utraconych przychodów).

Według NIK, bramownice viaTOLL nieprawidłowo zakwalifikowano do kategorii urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). „W konsekwencji ponad 500 bramownic wzniesiono na drogach bez uzyskania pozwolenia na budowę, bo urządzenia z kategorii BRD takich pozwoleń nie wymagają” – napisano w raporcie.

Najwyższa Izba Kontroli zwróciła się z wnioskiem do ministra gospodarki o zainicjowanie prac, które doprowadzą do objęcia sieci viaTOLL prawną kontrolą metrologiczną, co zabezpieczy możliwość weryfikacji poprawności naliczania i poboru opłaty zarówno ze strony państwa, jak i przedsiębiorców transportowych i kierowców.

NIK zwróciła się także z wnioskiem do ministra transportu o wprowadzenie zmian w ustawie o drogach publicznych, które jednoznacznie uregulują zasady wymierzania kar za nieuiszczenie opłaty elektronicznej i tym samym wyeliminują ostatecznie niesłuszne karanie kierowców.

MM
http://naszdziennik.pl/

Komentarzy 9 do “Bramownice zagrażają kierowcom?”

 1. Masksymilian said

  Maszyna do pobierania myta wcielenie drugie, bo pierwsze (fororadary) już zostało zdemaskowane.

  * Wzór oświadczenia dla GITD – http://damskomesko.pl/2013/04/oswiadczenie-dla-gitd/

  * Cała prawda o Iskrze-1 – https://www.facebook.com/photo.php?v=595849973810707&set=vb.513993135329725&type=2&theater

  * Nielegalne suszarki – wzór pisma procesowego – http://damskomesko.pl/2013/04/nielegalne-suszarki-wzor-pisma-procesowego/

  * Pomoc prawna Stowarzyszenia Prawo na Drodze. Straże gminne (miejskie) od lat bezprawnie wykorzystują stacjonarne urządzenia rejestrujące do kontroli ruchu drogowego. http://prawonadrodze.org.pl/spnd-oferuje-bezplatna-pomoc-osobom-pokrzywdzonym-przez-straze-gminne-miejskie/

 2. Zbyszko said

  Przecież w tym całym procederze chodzi o kolejny pobór haraczu od społeczeństwa dla siebie i kolenych swoich pociotków. Więc czy nie prościej (taniej i bezpieczniej) by było gdyby powiedziało się społeczeństwu wprost: „Potrzebujemy od was więcej pieniędzy, musicie więcej pracowac i nam dawac, bo jak nie to bedziemy wymyśląc rózne podatki, daniny itd. których ściąganie może byc dla was niebepzieczne”. Z calą pewnością każdy poszedłby na coś takiego. Przecież to już się kiedyś sprawdziło w takiej jednej tam książce, co to ją napisał taki jeden wizjoner G.O..:-)

 3. 25godzina said

  Zbiorniki z ropą tuż obok jezdni. A niedawno przydrożne krzyże Haja G-W kazała likwidować, bo zagrażają bezpieczeństwu kierowców.

  „(…)Adam Sobieraj z Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie tłumaczy, że „niepożądane elementy pasa drogowego” muszą być usuwane. Przyczyna prozaiczna – Mogą być przyczyną zagrożenia w ruchu drogowym – dodaje. – Szanujemy miejsce pamięci, ale nie ma na nie zgody.(…)”
  http://tinyurl.com/pwwjjy4

 4. Re: Artykul…
  Gdyby oddawac tym s….synom 100% zarobkow w zamian za skromne jedzenie, skromne ubranie I skromne mieszkanie, to na 1000% jestem pewny, ze wciaz byloby „im” za malo…I wymyslaliby tysiace ograniczen wlacznie z niewychodzeniem z domu, bo swieze powietrze tez kosztuje I nie nalezy go az nadto marnowac spacerujac dla zdrowia…
  Ach, szkoda strzepic sobie jezyka na tych szubrawcow…
  ==================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Gdyby zydom oddac cala Australie do swojej dyspozycji, by tam sie sami rzadzili, to wymyslali by tysiace powodow, by tam nie jechac… No bo jakze to? A kto tam w Australii na „nich” by pracowal????

 5. Cham Wiejski said

  Szanowny „panie” Jaśku z „Toronto”!
  Pisze Pan „ciekawe” rzeczy i reprezentuje ciekawe „poglądy”.
  Ale czy mógłby Pan „używać” trochę mniej „cudzysłowów”? Większość z „nich” jest „wogóle” niepotrzebna, a „niektóre” wywierają „skutek” odwrotny do „zamierzonego”.
  Nie „mówiąc” o tym, że „ciężko” się „czyta”.
  Kiedyś moja „pani” od „polskiego” powiedziała, żeby „używać” cudzysłowów i „nawiasów” jak „najrzadziej”…

 6. Re: 5 Cham Wiejski…
  Lubie uzywac cudzyslowow, ale bede sie staral uzywac jak najmniej, by czytalo sie lzej I sila rzeczy myslalo sie lzej…
  Tak, wiem, ze nie wszystko mozna przekazac otwartym tekstem I trzeba uzywac „pod-tekstow”, ktore wrecz zmuszaja czytelnika do myslenia w wersji „ciezszej”, a nie tylko „powierzchownej”…:)))
  =================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  P.S. Nie reprezentuje ciekawych pogladow, ale reprezentuje poglady normalnie myslacego Polaka, ktory przebywa czasowo poza granicami obecnego „jewRo-landu”, a moim zamierzeniem jest przywrocenie Polski I Polakow do polskiej normalnosci…Od ponad 30 lat mowie glosno NIE zydowskiemu terrorowi prosto w ich slepia…

 7. Rysio said

  Zaniechaj Jasiek cudzysłowów i zacznij używać pięknych polskich liter – ą ę ć ł ń ó ś ź ż to będzie się ciebie czytało trochę bardziej „przyjemniej”.

  🙂

 8. @ jasiek (4)
  Byłoby mniej więcej tak, jak w Polsce szlacheckiej: najpierw ex-niewolnik (chłop pańszczyźniany) zapier.dalał u swojopańskiego nieroba kilka dni w roku, a pod koniec istnienia naszego zaeskimosowanego państwa – kilka dni w tygodniu, plus to co na swoim polu i w chałupie, i stawał się niewolnikiem w pełnym tego słowa znaczeniu.

  *****
  OSTRZEGAM Białych Towarzyszy przed drugim-gorszym dnem takich wątpliwej utylitarnej wartości zdobyczy techniki jak te viaTOLLe, otóż odgórnie analizując i porównując dane z SĄSIEDNICH bramek odnośnie danego samochodu, łatwo można wyliczyć prędkość, trasę czy czas pracy kierowcy i z tego tytułu mogą się posypać dodatkowe kary, niż tylko za ‚nieuprawniony przejazd’.

 9. Re: 8 Ostbaltisch
  Wstawianie takich elektronicznych ‚bajerow” do kontrolowania kierowcow ma w glownej mierze na celu unieruchomienie danego (podejrzanego) pojazdu w kazdym miejscu i czasie, a tzw., „bezpieczenstwo” jak to „osrodki masowego razenia” probuja wmowic jest na dalszym planie m.in., do okradania kierowcow, co sila rzeczy sami sobie zakladamy petle na szyje zgadzajac sie na taki zydowski „geszeft”…

  Podobna jest sprawa z „bio-chipem”, ktorego nie tak dawno reklamowal „nasz bolek” z Matka Boska w klapie – ze chodzi o zdrowie, eliminacje poslugiwania sie gotowka, bo „bio-chip” jest bezpieczny i uniwersalny itd., itd.,
  A chodzi o to, aby poprzez „bio-chip” cakowicie kontrolowac i zarazem likwidowac jednostki ludzkie, ktore beda bezproduktywne lub z tzw., „wadami” (umyslowymi, fizycznymi lub beda „niewygodne” dla sprawujacych wladze)…
  ==================================================
  jasiek z toronto

  http://polskawalczaca.com

Sorry, the comment form is closed at this time.