Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Zenon_K o Wolne tematy (52 – …
  NC o Czy pan profesor Rafał Broda s…
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Lily o Nasze miejsce w szeregu
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Kojak o Rosja: odizolowanie Runetu od…
  revers o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Wolne tematy (52 – …
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Bodzio o Czy człowiek faktycznie wykorz…
  Piskorz o Sosnowe zdrowsze, dębowe trwal…
  Miet o Wolne tematy (52 – …
  Zerohero o Ludzi wybitnie uzdolnionych łą…
  Marucha o Wolne tematy (52 – …
  Wanderer o Czy pan profesor Rafał Broda s…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 548 obserwujących.

Islamiści przechodzą do ofensywy

Posted by Marucha w dniu 2013-10-29 (Wtorek)

Sprzeciw w Egipcie przeciwko chrześcijanom jest podsycany przez wściekłe po utracie władzy absolutnej Bractwo Muzułmańskie.

Islamiści angażują się do organizowania w Kairze zadym studentów, podżegania do siania niepokojów duchownych muzułmańskich, zaś lokalne autorytety, a nawet uczonych uczelni Al-Azhar do krytykowania rządu tymczasowego i jego dążeń do naprawy zdewastowanego kraju przez roczne rządy nieudacznika Mursiego. To właśnie z tego ważnego dla świata sunnickiego miejsca płynie teraz fala krytyki w stronę nowych władz.

Islamiści chcą zrobić wszystko, aby pokrzyżować plany wygrzebania się kraju z trudnej sytuacji politycznej i ekonomicznej. Są też wściekli, ponieważ naród nie poszedł za nimi. Egipcjanie są bowiem zadowoleni z nowych władz. Prezydent tymczasowy na razie realizuje punkt po punkcie mapę drogową dla wyjścia z kryzysu. Trwają prace nad nową konstytucją i doniesienia na jej temat są z jednej strony optymistyczne, z drugiej już nieco mniej.

Kiedy spotkałem się w bieżącym miesiącu z ambasadorem Egiptu w Sejmie RP, panem Redą Abdelrahman Bebarsem, ambasador obiecał przekazać wkrótce gotową konstytucję, zapowiadając, że będzie ona niezwykle satysfakcjonująca. Trzymam go za słowo.

Według doniesień serwisu arabskojęzycznego Ahram nowa konstytucja anuluje artykuł ograniczający budowę nowych kościołów. Jest to wspaniała wiadomość. Była to dotychczas prawdziwa groteska, żeby zbudować nowy kościół (ponieważ dość często one płonęły, szczególnie w okresie tuż przed przejęciem władzy przez Bractwo Muzułmańskie, w czasie jego destrukcyjnej dyktatury, i po jego obaleniu), należało posiadać szereg pozwoleń, włącznie z prezydenckim, co graniczyło niemal z cudem. Dyskutowany artykuł 47 stanowi teraz o „absolutnej wolności wyznania” egipskich obywateli, a państwo jest zobowiązane do zapewnienia swobodnego praktykowania religii. Przed jego wprowadzeniem protestowali też przedstawiciele salafitów, ale są w mniejszości.

Pamiętajmy jednak, że także nowa konstytucja zachowa ochronę tożsamości islamskiej, która jest zapisana w artykułach dotychczasowych dokumentów: 1, 2, 3, 4. Egipt traktowany jest przez Arabów (w odróżnieniu od Koptów) jako kraj muzułmański i ściśle związany z tradycją koranicznego prawa nie odstąpi od prawa szariatu, które znajdzie miejsce także miejsce w tworzonej na nowo konstytucji.

Ambasador Egiptu, kiedy zapytałem go o wątek art. 2, który ustanawia islam religią państwową, zapewnił, że obecność przedstawicieli wszystkich Kościołów i wspólnot chrześcijańskich wskazuje, że najważniejszy dokument kraju kreowany jest przy poszukiwaniu wspólnego konsensusu, który zapewniłby wolność i prawa wszystkim obywatelom, nie tylko chrześcijanom. Dodał też, że potrzebny jest czas, aby wszystkie animozje, konflikty, problemy społeczne i gospodarcze w jego ojczyźnie zniknęły. Obok ruchów fanatycznych wciąż występuje duży problem biedy, analfabetyzmu, a usuwanie tych patologii wymaga wysiłku i czasu.

Rzeczywiście, wśród 50-osobowej konstytuanty jest trzech przedstawicieli Kościołów: prawosławnego, katolickiego i protestanckiego, a w sumie pięciu członków gremium to chrześcijanie; oprócz tego są w nim kobiety, socjaliści, liberałowie, a nawet salafici. Oprócz członków Bractwa Muzułmańskiego, którego 11 członków tego gang osądzono w ostatnim czasie na karę dożywotniego pozbawienia wolności, a 45 na pięć lat więzienia. Mursi przebywa w areszcie, prokurator wytoczył przeciwko niemu poważne oskarżenia, jak m.in. podżeganie do przemocy czy korupcję.

Jednak Bractwo Muzułmańskie przechodzi do ofensywy. Zamachy, organizowanie zamieszek, ofensywa militarna na półwyspie Synaj, nie zapowiadają pokoju i łatwego pogodzenia się islamistów z porażką. Ci ludzie wolą rzucać fałszywe oskarżenia, prowokować, odgrywać bezbronne ofiary zamachu stanu, wreszcie, zanurzyć kraj we krwi, niż poddać partię, o czym świadczy okrutny mord na weselnikach w Kairze.

dr Tomasz M. Korczyński
 http://naszdziennik.pl

Komentarzy 8 do “Islamiści przechodzą do ofensywy”

 1. Romank said

  Co za stake bzdur i klamstw….
  Po smierc i Nassera rzadzil Mubarak sluga USRaela i wierny pies, Zachodu, przez tyle lat doprowadzil ekonomie Egiptu tam gdzie jest dzis.
  legalnie wybrany rzad Bractwa Muzulmanskiego zostal obalony przez wojskowy putch i sprawuje uzurpowana wladze w imieniu swych priotektorow i sponsorow a nie narodu! Ofiary bezbronni ludzie ida w setki, tych ktorzy bronili wlasnego rzadu golymi rekami…
  Trzeba byc nieskonczonym chamem, zeby nie wstydzic sie pisac takie bzdety!
  Nasim Dziennik, wystawia sobie wlasciwe swiadectwo:-)))))
  Czyzby doktur Korczynski przepisywal artykuly tatusia …ze stanu wojennego w Polsce???

 2. Romank said

  parf=don oczywiscie Saadata…ktorego zabil Mubarak,,,

 3. Psiemislavius said

  Bij Saracena! Bij bij bij!

  A Ty Kafestein wyłaź stąd. Twoich kłamstw nie potrzebujemy.

 4. Brat Dioskur said

  Sadat zginal z reki …fanatycznych islamistow ,zakonspirowanych w wojsku,czyli protoplastow dziesiejszego Bratctwa.Powodem zamachu bylo wdanie sie w rozmowy z Izralem.Wiernosc tego bezbronnego ludu wobec Mursiego ma juz swoje przyklady w historii,jednym sa Niemcy walczacy do ostatniej kropli krwi za Adolfa ….Jezeli zas sa tak oddani swojemu wyborowi to czemu ma sluzyc atak na Bogu winnych chrzescijan?Juz tylko za barbarzynskie palenie koptyjskich kosciolow i mordowanie ich wiernych usprawiedliwia w 100% postepowanie wojskowych puczystow. Nawiasem my tez w Polsce chcielibysmy sie dochowac takiej generalicji pomimo tego ,ze rzad mamy wybrany legalnie ….no nie?

 5. kiriki said

  Nam grozi islam? Proszę mnie nie rozśmieszać! My sami sobie jesteśmy winni! Umyslowa impotencja ogarneła większość europejczyków. Pozwalamy zrzucać bomby na Libię, Irak, Afganistan, Syrię mordujac miliony niewinnych muzułmanów i chrześcijan, a sami wpieprzamy MC Sraki i popijamy cola z dodatkiem płodów ze skrobanek, aby smakowalo lepiej:) Jedyne co potrafimy to chodzić na wybory i stawiać krzyżyk na karcie do głosowania. Analfabetyzm i intelektualne niewolnictwo! Islam nam grozi! Ba, pewnie znowu zwalczaj objawy a nie przyczynę. Pocałujmy w dupę tych, którzy ten „islam” stworzyli zaczynając od szkółek dla straumatyzowanych wojną dzieci z Afganistanu już w czasie ZSRR! To Islam sprzedaje dopalacze handluje koką i innym gównem na dyskotekach! To Islam nakazał wojskom powiększenie plantacji opium w afganistanie i strzeże ich wojskami Usraela! To islam nakazuje, aby nasze córki brały przyklad z kurew, jak Lady Gaga, pieprzyly sie na dysko w kiblu i lecialy na skrobankę! To islamiści zapewne siedzą w naszych parlamentach, jako zmiennokształtni udając uczciwych europejskich mężów stanu… i mówią ITS OK TO BE A GAY!
  Szukajcie winnego najpierw w lustrze, bo to ktoś wyglądający jak my wszyscy! Obraz skurwiałej Europy i jej wykastrowanych moralnie dzieci!
  Pozdrawiam

 6. grab said

  Mocne ! Kiriki , ja to znam i rozumiem , ale między Odrą a Bugiem , no nie dociera do ludzi … , chyba żeby jak granat , co urwał rękę , to wtedy się do tego przekonają.

 7. nimes1 said

  re.1
  „legalnie wybrany rzad Bractwa Muzulmanskiego”

  W krajach arabskich nie było nie ma i zapewne nigdy nie będzie demokracji z prawdziwego zdarzenia. Tam wybory są tylko fasadą, w wyborach wygrywają ci którzy liczą głosy a liczą głosy ci którzy są na ów moment najmocniejsi. To że w Egipcie w pseudowyborach wygrało Bractwo Muzłumańskie niewiele ma wspólnego z poparciem społecznym.

  „zostal obalony przez wojskowy putch ”

  Każda zmiana władzy w krajach arabskich niemalże zawsze była następstwem puczów, rewolt i innych siłowych rozwiązań to jest tam normą. Za to demokracja to jest coś z czym Arabowie w ogóle się nie liczą.

  „sprawuje uzurpowana wladze w imieniu swych priotektorow i sponsorow a nie narodu! ”

  Jakich protektorów? Raczej nie Usraela który przez lata za rządów Mubaraka i Mursiego wysyłał mln dolarów pomocy dla Egiptu, oraz sprzedawał/dawał/ broń. Po odsunięciu od władzy Mursiego USA wycofalo się z tego. To jest dobry symptom bo oznacza że obecna władza w Egipcie jest od Usraela o wiele bardziej niezależna w porównaniu do Mubaraka czy Mursiego.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-nie-dadza-broni-ale-zapewniaja-o-przyjazni-egipt-nie-ugnie-sie-pod-presja,361818.html

  Na dodatek odsunięcie od rządów w Egipcie Bractwa Muzłumańskiego znacznie pomogło Syrii, bo wielu dżihadystów powiązanych z Bractwem Muzłumańskim wyszła z Syrii i włączyła się do walk w Egipcie w celu odzyskania władzy. odsunięcie od władzy w Egipcie Bractwa Muzłumańskiego jest również korzystne dla Syryjskich i Egipskich Chrześcijan.

 8. Romank said

  Dociera dociera…Polacy nie sa durniami:-)))) te ze paru parchatych palantow platnych robi takie wrazenie na forach????
  Sami panowie ich rozpoznajecie:-))))..i dobrze….

  Nimesie????,,,gdzie??? w jakim kraju i ruczaju….. lud wybiera : demokratycznie” swoich uzurpatorow?????
  TO ze chodzisz glosowac nei znaczy ze to ty wybierzesz kogokolwiek do czegokolwiek….:-)))i nic wiecej!

Sorry, the comment form is closed at this time.