Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NICK o Szokująca wypowiedź ministra A…
  NICK o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  bryś o 3:0 dla Łukaszenki
  jaroslawraczynski o Koniec świata
  zen o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  Us o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Czy tzw. „paszport szcze…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o SKANDALICZNE słowa eksperta.…
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
  revers o Wolne tematy (40 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (40 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

„Nietolerancyjny” obywatel pod lupą Unii Europejskiej. Projekt ustaw w Parlamencie Europejskim.

Posted by Marucha w dniu 2013-10-31 (Czwartek)

Podczas gdy europejscy liderzy są zajęci wyrażaniem publicznego oburzenia z powodu amerykańskich operacji szpiegowskich realizowanych w krajach Unii Europejskiej, Parlament Europejski właśnie debatuje nad propozycją wytycznych, które przewidują objęcie specjalnym nadzorem każdego obywatela UE podejrzanego o „nietolerancję”.

Projekt pod nazwą Europejskie Ramy Wspierania Tolerancji przewiduje nałożenie na rządy wszystkich państw członkowskich UE obowiązku ustanowienia „specjalnych jednostek administracyjnych,” mających monitorować każdą osobę lub organizację podejrzaną o nietolerancję.

Władze mogłyby więc podsłuchiwać, śledzić i karać wszystkich tych, którzy krytykują model wielokulturowości, homoseksualizm i inne dewiacyjne zachowania, albo są nieprzychylni islamowi.

Proponowany projekt został niedawno przedstawiony członkom komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego.

Organizacja Kwaśniewskiego

Projekt przygotowała Europejska Rada ds. Tolerancji i Pojednania (ECTR), organizacja pozarządowa założona w 2008 roku przez byłego prezydenta naszego kraju, Aleksandra Kwaśniewskiego i szefa Europejskiego Kongresu Żydów, Moshe Kantora.

ECTR, która przedstawia się jako „stróż tolerancji”, przygotowała praktyczne zalecenia dla rządów i organizacji międzynarodowych w sprawie „poprawy religijnych i etnicznych stosunków na kontynencie”. W skład ECTR wchodzi kilkunastu znanych polityków europejskich, w tym były hiszpański premier José María Aznar.

ECTR po raz pierwszy przedstawiła w Parlamencie Europejskim projekt ustawy ogólnoeuropejskiej dotyczącej tolerancji w listopadzie 2008 roku w ramach Europejskiego Tygodnia Tolerancji, który zbiegł się z 70. rocznicą Nocy Kryształowej w Niemczech.

Po pięciu latach lobbingu, wniosek ECTR wydaje się robić postępy, o czym świadczy niedawna decyzja Parlamentu Europejskiego o wysłuchaniu argumentów w sprawie przyjęcia proponowanego rozwiązania. Przesłuchanie odbyło się w Komisji Wolności Obywatelskich 17 września.

Projekt, znany również jako „statutowy model dla tolerancji”, był dyskutowany podczas debaty nad dyrektywą unijną o równym traktowaniu, która znacznie poszerza zakaz dyskryminacji, rozciągając go na wszystkie sfery życia zarówno publicznego jak i prywatnego.

ECTR chce nie tylko tolerancji, ale także akceptacji dewiacji

ECTR chce, by rządy kontrolowały zachowania społeczne obywateli. Dokument ETCR zawiera szereg niejasnych określeń, otwierając tym samym drogę do nadużyć.

Na przykład termin „tolerancja” jest szeroko zdefiniowany jako: „szacunek i akceptacja dla sposobów wyrażania, zachowania i rozwijania odrębności danych grup”. Z kolei w innym miejscu możemy przeczytać, że celem ustawy jest „potępienie wszelkich przejawów nietolerancji na podstawie uprzedzeń i fanatyzmu”.

Jak dokument definiuje nietolerancje religijną? Jako utrwalanie „islamofobii”. Warto zauważyć, że termin islamofobia nie jest zdefiniowany. Przypuszczalnie więc może oznaczać całkowity zakaz krytycznego wypowiadania się na temat islamu i islamskiego prawa szariatu, o co od dawna przecież zabiegają fundamentaliści islamscy, prześladujący chrześcijan w swoich krajach.

Dokument deklaruje również, że „tolerancja musi być praktykowana nie tylko przez organy rządowe, ale równie przez osoby fizyczne”. Znajdujemy tam oczywiście rozwinięcie tej myśli: „Gwarancję tolerancji należy rozumieć nie tylko w odniesieniu do relacji wertykalnych (rząd – osoba lub osoby) , ale także jako relację horyzontalną (grupa-grupa, osoba-osoba). Obowiązkiem rządu jest zapewnienie takiej sytuacji, aby nietolerancja nie była praktykowana zarówno w wertykalnych, jak i horyzontalnych relacjach”.

Dokument zwiera również treści, które stanowią o uprzywilejowaniu „grup pokrzywdzonych”. W rozdziale 6 napisano, że „członkowie grup słabszych i pokrzywdzonych mają prawo do szczególnej, dodatkowej ochrony, która musi być zapewniona przez rząd”. Dalej następuje wyjaśnienie, że „szczególna ochrona przyznana członkom grup słabszych i pokrzywdzonych może oznaczać ich preferencyjne traktowanie. Ściśle mówiąc, to preferencyjne traktowanie wykracza poza zwykły szacunek i akceptację, i leży u podstaw tolerancji”.

Zbrodnie i reedukacja dla dzieci

Autorzy projektu domagają się, by każdy z 28 krajów członkowskich UE „powołał specjalną jednostkę administracyjną w celu nadzorowania wykonania niniejszego Statutu”. Nota wyjaśniająca dodaje: „Specjalna jednostka administracyjna powinna działać w ramach Ministerstwa Sprawiedliwości (lub w ramach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych)”.

Dokument przewiduje też kary dla tych, którzy będą podżegać do przemocy wobec jakiejś grupy i oczerniać dane grupy. Przy czym przez oczernianie, autorzy projektu rozumieją „oszczercze komentarze publicznie skierowane przeciwko grupie lub jej członkom, wypowiedziane w celu podżegania do przemocy, wystawiania na śmieszność itp.”.

Powyżej wymienione czyny będą karane „jako zbrodnie o szczególnym charakterze”. Z kolei nieletni łamiący przepisy zapisane w dokumencie będą „zobowiązani do poddania się programowie reedukacyjnemu, mającemu zaszczepić w nich kulturę tolerancji”.

Ale to nie wszystko. Jeśli przedstawicielom Parlamentu Europejskiego spodoba się dokument, to może to oznaczać głęboką ingerencję w szkolnictwo krajów UE. Projekt „Europejskie Ramy Wspierania Tolerancji” zobowiązuje bowiem rządy do wprowadzenia już od najmłodszych lat w szkołach „kursów zachęcających uczniów do przyjęcia kultury różnorodności i promujących klimat tolerancji w odniesieniu do cech i kultur innych”. W dokumencie podkreśla się, że „bardzo ważne jest, aby rozpocząć takie kursy jak najszybciej w procesie edukacji, czyli w szkole podstawowej. Jednak kursy te muszą być oferowane również na wyższych poziomach edukacji, w tym na uczelniach”.

Dokument dopuszcza również m.in. i to, że rządy mogą wspierać finansowo te media, które promują kulturę tolerancji. Wszystkie media miałyby przyjąć rządowy kodeks etyczny, zabraniający szerzenia poglądów nietolerancyjnych itp.

Gdyby projekt został przyjęty w niezmienionej postaci przez Parlament Europejski byłby to jest niemal pewne, że będzie to koniec wolności wypowiedzi, a początek indoktrynacji dzieci od najmłodszych lat, inwigilowania rodzin i zwykłych obywateli, pragnących żyć zgodnie z własnymi przekonaniami religijnymi.

Źródło: GI, Agnieszka Stelmach
http://www.pch24.pl

Komentarzy 14 do “„Nietolerancyjny” obywatel pod lupą Unii Europejskiej. Projekt ustaw w Parlamencie Europejskim.”

 1. Dzony said

  To nawet trudno komentować, używając słów uważanych za cenzuralne.

 2. Jarząbek said

  Nie udało się przez propagandę, to uda się pod przymusem. Dla Towarzyszy z Brukseli nie ma rzeczy niemożliwych.

 3. antypejsista said

  „Władze mogłyby więc podsłuchiwać, śledzić i karać wszystkich tych, którzy krytykują model wielokulturowości, homoseksualizm i inne dewiacyjne zachowania, albo są nieprzychylni islamowi.”

  Antyislamizm to realizacja syjonistycznego planu. Sprowadzić muzułmanów, rozmnożyć. Dać obywatelstwo. I niech się żrą z innymi. Dla islamistów można tylko wyznawać islam lub być martwym. Reakcja żyjących po sąsiedzku z muzułmanami: „Precz z islamem”. Ludzie tracą Żyda z oczu. Agresywny muzułmanin czy inny Murzyn załatwi sprawę antysemityzmu.

  Tu jest sporo filmów, co się dzieje w miastach Europy: http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/01/22/multikulti/

  Normalni ludzie uciekają z czarnych i islamskich dzielnic. O tym europejsy nie debatują. Oni chcą posadzić tych, którzy kolorowej zarazie mówią stop.

 4. syoTroll said

  No cóż, założenia tegoż projektu są ciekawe, ale wykonanie zapewne będzie „jak zwykle”

 5. Zuza~~~ said

  Powinniśmy to wszyscy obejrzeć
  Przestroga przed syjonazizmem
  http://vimeo.com/45722356 – DEFAMATION – ZNIESLAWIENIE CZYLI PRAWDA O TZW. ANTYSEMITYZMIE

 6. Dzony said

  Ad. 3.
  „Normalni ludzie uciekają z czarnych i islamskich dzielnic. O tym europejsy nie debatują. Oni chcą posadzić tych, którzy kolorowej zarazie mówią stop.”

  To właśnie o to chodzi. Wywoływać zamieszki aby móc je potem pacyfikować. Im więcej zamieszek, tym lepiej. A potem mieć uzasadnienie dla wprowadzenia państwa policyjnego

 7. worker-ant said

  „Gdyby projekt został przyjęty w niezmienionej postaci przez Parlament Europejski byłby to jest niemal pewne, że będzie to koniec wolności wypowiedzi…” Jakiej „wolnosci wypowiedzi”? Juz jeej dawno nie ma, a jesli jest to taka stalinowska, masz wolnosc do mowienia, ale nie po wypowiedzi. Taka „czesciowa” wolnosc wypowiedzi jest rownie idiotyczna jak „czesciowe dziewictwo”.
  @3 : kompletnie sie zgadzam. Oni maja swoich ludzi a aparacie przemocy (bo jak tu mowic o wymiarze sprawiedliwosci?). W tej propozycji wyraznie mowia o relacjach „wertykalnych” i „horyzontalnych” ( naprawde sa takie slowa w jezyku polskim, czy to tylko niechlujne tlumaczenie?), wiec mozna sie spodziewac zawiadomien o przestepstwach, gdzie wladza, za pieniadze podatnika bedzie niszczyla nasza kulture i historie. To nie islamisci wymyslili te bzdury.

 8. Joe said

  Poprawnosc Polityczna zostala wprowadzona po zamachu na braci Kennedy.Zostalo powiedziane jasno…kto nie z nami ten przeciwko nam…Pokazali ze moga zabic prezydenta Stanow Zjednoczonych i nic im sie nie stanie…Opanowywali wszystkie dziedziny zycia spoleczenstw krajow tz.demokratycznych.Po roku 90 dorwali sie i do postkomuny przy pomocy swoich w Sojuzie.Nie przez przypadek Gorbaczow zyje jak paczek w masle….wykonal kawal „dobrej roboty”…Bolkowi tez powodzi sie niezle…kufajki nie nosi ,rozstal sie z nia na zawsze…medrkuje po calym swiecie..A wiec teraz mozna realizowac ostatni czlon…Policje Mysli… ale wczesniej z mowa rozprawa konieczna…Czego jestesmy swiadkami w tym momencie.

 9. Dzony said

  Ad 7
  Ani nie Rosjanie.

 10. Przyjaciel said

  Dla Waszego dobra polecam serdecznie: Święty Ludwik Maria Grignion de Montfort „Traktat o doskonałym nabożeństwie
  do Najświętszej Maryi Panny” – dostępny w internecie. Pozdrawiam

 11. Easy Rider said

  To już jest rzeczywistość orwellowska, bez żadnych cudzysłowów. To nowy totalitaryzm, porównywalny jedynie z najciemniejszym okresem terroru stalinowskiego.

  Przypuszczam, że te przepisy o nietolerancyjności (jeśli w ogóle wejdą w życie) będą działać wybiórczo, bo inaczej musieliby zamykać agresywnych aktywistów środowisk pedalsko-lesbijskich, jak również osobników pochodzenia żydowskiego, wściekle nienawidzących Polaków, jak Bartoszewski – a przecież nie o to im w tym wszystkim chodzi.

  Ale lemingi i tak się nie obudzą, nawet jak znajdą się w obozach detencyjnych typu FEMA – będą uważali, że to dla ich bezpieczeństwa. Jeżeli nie stanie się jakiś cud lub nie włączy się w to (jakkolwiek rozumiana) jakaś Siła Wyższa – czarno to widzę.

 12. NC said

  Unia Europejska – jeden wielki gułag

 13. buffik4386 said

  Ja skutków „poprawności myślowej” doświadczam od 18.10.2013 r. Rankiem tamtego dnia napisałem na facebooku o czymś, co mi się nie podoba w Kościele katolickim, a co jest powszechne praktycznie rzecz biorąc, we wszystkich parafiach w Polsce, niestety (chodziło o Komunię na stojąco). I sprawa rozeszłaby się bez echa, gdyby nie pewien użyteczny idiota, w postaci jednego z ministrantów, czołowy lizus proboszcza mojej parafii, który poszedł na plebanię, i doniósł na mnie. I co ja potem miałem? Póki nie usunąłem go z listy znajomych, to się doczepiał nie tylko do spraw dotyczących Kościoła, o których się wypowiadałem, ale do wszystkich innych wpisów, które zamieszczałem w grupach tematycznych, do których na tym portalu przynależę.
  Dlaczego mówię tutaj o Kościele? Bo plan jest dwuczęściowy. Jednocześnie rozwalić od środka Kościół (poprzez np. hasła „ekumenizmu”), a potem napuścić na siebie muzułmanów i chrześcijan. Rozwalony od środka Kościół nie będzie miał wówczas sposobności do obrony swoich mordowanych członków, bo będzie siłą rzeczy zajęty leczeniem ran.

 14. odmieniec said

  Mnie się podoba UE ale taka: http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/nowa-unia-europejska
  Obecna jest bardziej totalitarna, niż władza sprzed przemian w krajach Demokracji Ludowej. Podejrzewam, że zmodyfikować UE, bez przelewu krwi się nie da. Ludzie zniewolenia długo nie wytrzymają.

Sorry, the comment form is closed at this time.