Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Kościół katolicki w USA podczas pontyfikatu Piusa XII

Posted by Marucha w dniu 2013-11-01 (Piątek)

Kolejny dowód na to, że do lat 60-tych „wszystko się waliło i paliło”, więc „sobór był konieczny”.

Kliknij, aby powiększyć.

http://breviarium.blogspot.se

Dla osób nie znających angielskiego: tabela obrazuje wzrost liczby archidiecezji, diecezji, parafii, powołań kapłańskich, katolickich instytucji edukacyjnych itp. podczas pontyfikatu Piusa XII.
Rzeczywiście, tragedia… szczególnie wzrost liczby konwertytów w świetle znanej wypowiedzi papieża Bergogli0, iż nawracanie jest głupotą.
Admin

Komentarzy 30 do “Kościół katolicki w USA podczas pontyfikatu Piusa XII”

 1. Janek said

  Kazanie Św. Bernarda

  Oto fragment kazania Św. Bernarda skierowanego do rycerzy katolickich zgromadzonych w Vezelay, w Burgundii, we Francji, przed rozpoczęciem drugiej krucjaty do Ziemi Świętej zwołanej przez papieża Eugeniusza III na 01 grudnia 1145 r.

  Św. Bernard

  Wiecie, że żyjemy w czasach ucisku i zniszczenia… Prawa naszej ziemi i prawa naszej religii zatraciły siły, aby utrzymać nasze zwyczaje i zatrzymać triumf zła. Diabeł herezji siedzi dziś na tronie prawdy. Bóg przeklął swoje sanktuarium.

  Ci, którzy mnie słuchacie, pośpieszcie kroku, aby uspokoić gniew Niebios! Zostawcie czcze błaganie o Jego dobroć, bo to daremne biadolenie swbernard_0131lub zamartwianie się, lecz ujmijcie w ręce swe niepokonane tarcze. Zgiełk bitewny, niebezpieczeństwa, trudności i ryzyko wojenne to jest pokuta, jaką nakłada na was Bóg. Idźcie naprawiać swe błędy i winy w zwycięstwach przeciw niewiernym, i niech wyzwolenie Świętej Ziemi stanie się szlachetną nagrodą tego nawrócenia.

  Gdyby ktoś przyszedł i ogłosił wam, że wróg właśnie wszedł do waszych miast, skradł wam żony i dzieci, zbezcześcił kościoły, a wy co byście zrobili? Czy nie od razu bieglibyście do walki chwytając za broń? Cóż, te wszystkie nieszczęścia i inne jeszcze gorsze spadły na rodzinę Jezusa Chrystusa w Ziemi Świętej, która jest również waszą rodziną. Rodzina ta padła ofiarą rozproszenia od miecza pogan; barbarzyńcy zniszczyli dom Boży i podzielili jego dziedzictwo. Co jeszcze musi nastąpić, aby poruszyć was, byście chcieli naprawić tyle wyrządzonego zła i pomścić tyle okrucieństwa?

  Czy pozwolicie niewiernym cieszyć się ciszą zniszczenia i grabieży, jakich dokonali w domu ludu chrześcijańskiego? Jak ten triumf stanie się przyczyną nieutulonego smutku przez wszystkie wieki, i jak wieczystym wstydem będzie dla przyszłych pokoleń.

  Bóg żywy każe mi przemówić do was, że będzie karać wszystkich, którzy nie bronią Go przed jego wrogami. A więc do broni! Niech święty gniew da wam ducha walki, i niech te słowa proroctwa rozbrzmiewają po całym świecie: Przeklęty, kto nie zakrwawi swego miecza!

  Jeśli Bóg wzywa was do swej obrony, to nie dlatego, że Jego ręka stała się mniej potężna… Przeciwnie, Bóg patrzy na swe męskie dzieci i chce zaoferować im drogę miłosierdzia. Jego dobroć daje każdemu dzień przebaczenia. Wybrał nas jako instrument swej zemsty. Chce nam zawdzięczać zniszczenie swoich wrogów i triumf swej sprawiedliwości. Wszechmogący Bóg wzywa nas do zadośćuczynienia za grzechy przez obronę Jego chwały i Jego imienia.

  Chrześcijańscy wojownicy, te walki są warte waszego trudu, te zmagania obdarzone są błogosławieństwami ziemi i Nieba, w których nawet sama śmierć będzie niczym innym, lecz kolejnym triumfem. Wspaniali rycerze, pamiętajcie przykłady waszych przodków, którzy zdobyli Jerozolimę i których imiona wpisane są w Księdze Życia. Weźcie swój krzyż… który pozwoli wam zasłużyć na podbój Królestwa Niebiańskiego.

 2. akej said

  Jaka szkoda, ze dla porownania nie ma statystycznych „osiagniec” posoborowego judeokosciolka…
  Wowczas dopiero poznalibysmy jego zgroze i zgnilizne.

  Gdzieś są, może je odszukam – admin

 3. Zbyszko said

  Akej@1, ale gołym okiem widac, że w trybie pilnym trzeba było zwołac II Synod Watykański

 4. Nemo said

  @1

  U Dextimusa jest to:

  Wielka Brytania – konwersje dorosłych na katolicyzm w latach 1913-2010

  http://breviarium.blogspot.se/search?updated-max=2013-10-28T21:18:00%2B01:00&max-results=5

 5. Ad. Admin

  „Rzeczywiście, tragedia… szczególnie wzrost liczby konwertytów w świetle znanej wypowiedzi papieża Bergogli0, iż nawracanie jest głupotą.”

  – A może Frankowi chodziło o to, że znacznie lepiej jest, jeśli konwertytą zostaje się w wyniku własnych przemyśleń, własnej dojrzałości, a nie w wyniku namów, nawracania?

 6. Marucha said

  Re 5:
  Jakoś dla Chrystusa, Jego Apostołów i ich następców przekonywanie nigdy nie było czymś niewłaściwym.

 7. Kardynał Giuseppe Siri jako Grzegorz XVII by to pięknie kontynuował
  tak jak to zrobił w swojej Archidiecezji w Genui jako „Papież w Czerwieni”…

 8. Luxeuro said

  Nie znam statystyk, ale część tych wzrostów w USA była spowodowana pewnie przez emigracje w czasie i po II WS.

  Wiem że kościół katolicki w USA miał się bardzo dobrze do połowy lat 60-tych i wyraźnie rozpoczął w tym momencie słabnięć.

  Ta „Love Revolution” która własnie w tym momencie się rozpętała przypomina mi teraz „Orange Revolution” na Ukrainie, „Spring Revolution” w Egipcie i takich sobie „spontanicznych „Rewolucji”. Łynk, Łynk ….

  Polacy mieli duży wpływ na te statystyki.

 9. Janek said

  Koszmar w biały dzień wciąż trwa.To jest jakaś groteska!Episkopat składa się z samych Judaszów!

  Papież Franciszek o Mazowieckim
  ryp1-262×300

  – Był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste – tak o zmarłym w poniedziałek Tadeuszu Mazowieckim napisał w imieniu papieża abp Angelo Becciu, substytut Sekretariatu Stanu.

  List kondolencyjny z Watykanu dotarł w czwartek do siedziby Episkopatu Polski. Papież zapewnia w nim o modlitwie za Tadeusza Mazowieckiego i łączy się duchowo „z tymi, którzy z bólem i nadzieją dziękują Bogu za jego bogate życie, za owoce jego działalności społecznej i politycznej”. Pisze także, że to Opatrzność Boża wyznaczyła Mazowieckiemu w 1989 r. trudne zadanie przewodniczenia rządowi, który „miał poprowadzić Naród ku lepszej rzeczywistości”.

  – Pełnił tę misję z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste – czytamy w liście.

  Tadeusz Mazowiecki zmarł w poniedziałek 28 października. Miał 86 lat. Jego pogrzeb odbędzie się w niedzielę 3 listopada.

 10. Janek said

  Nie to nie groteska, to bezczelne szyderstwo z Polaków.Łupienie Watykanu niedługo dobiegnie końca Bergoglio i diabelska sekta apostatów i Judaszów zostaną skruszeni w proch .Durne ścierwa podnieśli swoje bezbożne łapy na Kościół Boga.Za to się płaci tylko w jeden sposób Piekłem!

 11. Zbyszko said

  Janek @10, masz świętą rację… Pycha przemawia przez tych ludzi, którzy stawiaja się na miejacu Pana Boga. Trzeba byc wyjątkowo naiwnym by wierzyc że coś takiego uchodzi płazem, tym bardziej że niektórzy z nich juz praktycznie stoją bardzo blisko w kolejce pod Sąd Ostateczny… Po prostu mają juz za mało czasu by naprawic ten cały ogrom zła, który nam tutaj na Ziemi sporządzili

 12. Marucha said

  Znalazłem następujące dane tyczące wspaniałego rozwoju Kościoła w USA po II Soborze z roku 2004.
  Jak jest teraz?

  1. In 1965 there were 58,632 Priests         Now, 41,212	30% Decrease
  Since most are 65 years or older, the % drop could reach 85% in 7 to 10 years 
  leaving less than 12,000 priests. And most of these are in aging categories.
  2. In 1965 there were 48,992 Seminarians       Now, 4,719	90% Decrease
  3. In 1965 there were 12,271 Religious Brothers   Now, 5,505	55% Decrease
  4. In 1965 there were 179,954 Religious Sisters   Now, 71,468	61% Decrease
  5. In 1965 there were 1,566 Diocesan High Schools  Now, 786     50% Decrease
  6. In 1965 there were 10,503 Catholic Grade Schools Now, 6,623	37% Decrease
  7. In 1965 there were 104,314 Teaching Sisters    Now, 8,233	92% Decrease
  8. In 1965 there were 12,346 Teaching Priests    Now, 1,897	85% Decrease
  9. In 1965 there were 65% of Catholics Attending   Now, 25%     62% Decrease
    Weekly Mass	
  Most of the 25% are 50 years old or older. The projected attendance will be less 
  than 10% in ten years. When our grey hairs are gone our churches will be empty.

  Więcej na http://catholicmoraltruth.com/churchstatistics.htm

  Zob. także:
  http://www.piusx.org.pl/kryzys/katechizm-o-kryzysie-w-Kosciele/1
  http://www.piusx.org.pl/zawsze_wierni/artykul/595

 13. Romank said

  Panie Gajowy,,grzecnei i skromnie przypominam, ze prozelityzm a konwersja to dwa diametralnie rozne pojecia….moze nie dla wszystkich ,ja to rozumiem,,ale mimo to przypominam przynajmniej panu.
  Papiez nigdy nie powiedzial tego co pan i inni mu zarzucacie,… cytowalem oryginalny wywiad papieza…
  Dane o Kosciele w USA tu:
  http://cara.georgetown.edu/caraservices/requestedchurchstats.html
  Od 65 roku przybylo ok 30 mln katolikow….kryzys powolan to bolaczka calego Kosciola…upadek zycia religijnego…porownujac jednak KK w USA i Polsce mysle ze w USA nie jest wcale zle:-))))

 14. Romank said

  W roku 1965 przecietna katolicka rodzina miala i wychowywala 5 dzieci… dzis statystycznei mniej niz 2…1,3…..inni jeszcze gorzej.
  Brak powolan to moaim skromnym zdaniem glownie wina demografii…moze trzeba bedzie zniwesc celibat,,duzo ksiazy wuychowuje sie w rodfzinach duchownych co widze wsrod prawoslawnych,…

 15. u said

  Mial racje B XVI, ze udal sie na emeryture, zakonczyl pontyfikat. Nie chcial biorac pod uwage kolegialnosc, czyli brak posluszenstwa pionowego wsrod hierchii koscielnej , nie chcial firmowac „stada wilkow” – dranstw i wypaczen. Jak tak dalej pojdzie to Franciszek zezwoli na udzielanie slubu – osobom tej samej plci, celebracje Mszy przez plec piekna a o obrzedach i ceremoniach koscielnych to bedzie decydowal proboszcz parafialny. bedzie zalezala od

 16. Marucha said

  Re 13:
  Bardzo wątpię, że w USA przybyło katolików, ponieważ ich liczba na całym świecie maleje – nawet jeśli jako do katolików zaliczymy takie kurewstwa, jak Neokatechumenat czy niemieckie „Wir sind die Kirche” oraz bezmyślnych lemingów, nie wiedzących z kogo składa się Trójca Święta (jak powszechnie wiadomo, z Józefa, Marii i Jezusa…)

  Prozelityzm jest postawą wierzących, z której ewentualnie wynika konwersja osób przekonywanych.

  Zdumiewa mnie „wrażliwość” Kościoła, aby broń Boże za bardzo nie przekonywać heretyków i pogan… takie ostrożne stawianie cienkiej linii między prozelityzmem jeszcze dozwolonym, a tym już niedozwolonym.

  A w ogóle to Panie Romanie – koń jaki jest, każdy widzi. Obecny Neokościół zrezygnował z jakiegokolwiek przyciągania ludzi do katolicyzmu. Niech każdy wierzy, w co chce, bo i tak będzie zbawiony, jeśli będzie miły dla innych ludzi, a jak będzie niemiły, to też zbawiony będzie. bo Bóg jest mniłością i na nikogo się nie gniewa.

  Wypowiedź Franciszka jest jasna i niedwuznaczna jak rzadko:
  Convertirmi? Il proselitismo è una solenne sciocchezza, non ha senso…

  I to mówi Papież…

 17. Luxeuro said

  Ad. 12 – Dzięki za tą informacje.

  Ta statystyka nie dziwi bo jest to widoczne gołym okiem dla każdego człowieka KK w USA. Większość to dzisiaj male szopki z dziwnymi nazwami, pastorami w jaskrawych garniturach z Rolexem i sygnetem z diamentem jako dewiza że to człowiek Boga. A jak mają swoją stacje telewizyjną to wiadomo ze komunikacja z Bogiem jest pierwszej klasy i tam ludzie walom jak oszaleńi.

 18. Psiemislavius said

  Re 13:
  Przecież św. Józef, NMP i Jezus Chrystus i Święta Rodzina, a nie Święta Trójca. Pan jest poważny w tym, co mówi? Naprawdę katolik tzw. ogólny nie zna nawet takiego banału, jak Trójca Święta?

 19. akej said

  @ Marucha (12)
  Serdeczne dzieki. Obraz posoborowego judeokosciolka to obraz prawdziwego gnicia!

 20. akej said

  Gdy przyjechalem do USA bylo na Greenpoint 8 lub 9 szkol katolickich. Prowadzily je siostry zakonne. Wkrotce, proporcjonalnie do braku powolan, szkoly te zaczly szybko znikac. Dzis jest, ale niestety na wykonczeniu – ze wzgledu na niewystarczajaca liczbe dzieci (!!!) tylko jedna przy kosciele sw. Stanislawa Kostki. Bedzie ona wkrotce zamknieta!

 21. Marucha said

  Re 18:
  Proszę mi wierzyć – to nie jest zmyślone z tą Trójcą Świętą.
  A podczas Chrztu Św, zdarza się, że na pytanie księdza: ” O co prosicie Kościół Boży dla swojego dziecka?” pada odpowiedź rodziców chrzestnych typu: „zdrowia”, „pieniędzy” itp.

 22. akej said

  @ Marucha
  Z dzika przyjemnoscia wysle do „bongiorno” te dane z okresu papiestwa Piusa XII oraz posoborowego judeokosciolka. Komentarz dam w jezyku angielskim. Prosze mi podac adres internetowy strony „bongiorno”. Bede niezmiernie wdzieczny.

 23. Jan said

  Ad 22 Pisać do ”bongiorno” to to samo co pisać ”na Berdyczów”.

 24. akej said

  @ 23
  Niekoniecznie. Uwazam, ze on vqrvi po n-tej liczbie niwygodnych dla niego wiadomosci. Szpilka w tylek nie zaszkodzi. Ponoc pobudza krazenie krwi – szczegolnie tej krwi, ktora przeplywa przez mozg!

 25. Marucha said

  Re 22:
  Oficjalna witryna Stolicy Apostolskiej:
  http://www.vatican.va/phome_en.htm
  Twitter:
  https://twitter.com/Pontifex_pl

 26. Romank said

  Panie Gajowy…To Papiez ma racje…prozelityzm nie ma najmniejszego sensu…niech sie pan zastanowi. A najlepiej sprobuje nawrocic kogos…no jakiegos Szweda, sasiada…nie zadnego ludozerca, czy innego Amerykanina…
  Ilu nawrocili inni tradycanalni misjonarze??:-)))I najwazniejsze na co???
  Te wszystkie wrzaski roznych parchatych prafdziwych katolikow, i ksiezy bez zadnych swiecen -jak bracia Diamenty i inne…poza sciaganiem i oszukiwaniem katiolikow nie nawrocili nikogo….Prosze policzyc, jak przyrastaja wierni w tych wspolnotach najprawdziwszych papieskich od papieza….
  Ich zadaniem co najlepiej widac tu nawet, jest plucie na Papieza na Kosciol..a nie nawracanie ludzi do Boga…
  ‚ Prosze porownac… Niech pan pokaze jeden przyklad prozelityzmu Chrystusowego , badz Apostolow….????
  Chrystus nauczal…. i to pod wplywem nauki Chryustusowej ludzie sami z wlasnej wolneh woli dokonywali konwersji i przyjmowali Chrzest….swiadomie …nie w strachu i bojazni o utrate zycia, czy zdrowia czy zrodla utrzymania…
  Niech pan sprobuje….
  Kosciol uczy…tkumaczy….ale nawet w USA aktywnie uczestniczyt w zyciu religijnym borac udzial co tydzien wer Mszu Sw tylko 24% deklarowanych katolikow…w Polsce mniej…
  Niech mi pan powie od kiedy pan zaczal uczeszczac regularnie na Msze sw???
  Prosze pamietac..ze zbawienie to nie obowiazkowe szczepienie…….to panski wybor..i szansa. Kadego jednego.

 27. Romank said

 28. Marucha said

  Re 26:
  Panie Romanie, jednym z PODSTAWOWYCH zadań Kościoła jest NAUCZAĆ i CHRZCIĆ, a więc nawracać.
  Papież Dzieńdoberek zaś twierdzi, że to głupota.
  Dalej nie ma sensu wałkować sprawy, wywracać do góry nogami znaczenia, interpretować itd.
  Pan dobrze o tym wie.
  Dlaczego Pan broni tego szkodliwego błazna – najgorszego papieża ostatnich stuleci?

 29. Fran SA said

  Katolicy w USA
  Wiceprezydent USA Joe Biden jest katolikiem i syjonista, do czego sam sie przyznal. Jak to w ogole jest mozliwe???
  I na czym polega jego katolicyzm? Bo jego syjonizm nie budzi watpliwosci.

 30. Jan said

  Ad 29
  Jak to w ogole jest mozliwe???

  Nie zauważa chyba Pan dokonującej się syntezy zmodernizowanego katolicyzmu z syjonizmem

Sorry, the comment form is closed at this time.