Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Wandaluzja.pl o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Olo o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  JW o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  podczaszy o Wolne tematy (63 – …
  NC o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Piskorz o W rocznicę utworzenia Narodowy…
  Jacek o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  walthemar o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  Dziadzius o Wybór sofisty. Ochrona zdrowia…
  NyndrO o Prof. Horban orbituje. Jego zd…
  NyndrO o Unia blokuje Węgrom wypłatę pi…
  UZA o Nadmiarowe zgony
  NyndrO o Nie żyje Jerzy Targalski
  Peryskop o Wolne tematy (63 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 554 obserwujących.

Papież Franciszek składa kondolencje po śmierci Mazowieckiego

Posted by Marucha w dniu 2013-11-01 (Piątek)

Papież łączy się w żałobie po śmierci Tadeusza Mazowieckiego. Papież Franciszek złożył kondolencje na ręce przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Józefa Michalika.

Był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste – napisał w imieniu papieża abp Angelo Becciu. W piśmie czytamy również, że funkcję szefa rządu Mazowiecki pełnił z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego.

Ojciec Święty poleca duszę Zmarłego Bożej łaskawości. Rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom i wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowej składa wyrazy współczucia, wyprasza potrzebne łaski i z serca błogosławi – czytamy w piśmie kondolencyjnym.

http://wiadomosci.dziennik.pl

Kardynał Bergoglio został papieżem zbyt późno, aby uczcić pamięć Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, którzy przecież też pełnili swe funkcje „z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego”.
Niewykluczone jednak, że to, co powiedział Franciszek należy „zinterpretować w duchu”, czyli powykręcać sens słów i zdań tak, by oznaczały coś wręcz przeciwnego. 
Admin

Komentarzy 59 do “Papież Franciszek składa kondolencje po śmierci Mazowieckiego”

 1. bobik said

  O ile prawda z tą wypowiedzią, to jeden drugiego wart. A zapewne na pochówku będzie jeszcze kilku następnych postępowych kropidłowych.

 2. Margo said

  Widzę, że w Watykanie zadomowiła się żmija, która sączy zło i zraża katolików do kościoła takimi kondolencjami (nie mam tutaj na myśli papieża bo on nawet nie ma pojęcia kto to Mazowiecki). Wystarczy przypomnieć sobie gratulacje i peany dla Bartoszewskiego w dniu jego urodzin. Nie wspomnę innych …… (wolę wykropkować).
  Ciekawe jak nazywa się ta pani, która w Watykanie podsuwa do podpisu takie kondolencje i inne pisemka z gratulacjami?
  Czy ci ludzie nie boją się śmierci i kart Bożej?

 3. Ość said

  Papież, jak się okazuje, może być tak głupi, że aż nieomylny. Pod słowem „głupi” ukryta jest jego wasalność wobec rządzącego nim zła, czyli żydostwa.

  Przypomniał mi się „nasz” Wojtyłek, jak za pontyfikat dziękował eskimosowi Brzezińskiemu.

 4. Kronikarz said

  : )

 5. Pokręć said

  @2: przecież dziś prawda wiary „Bóg jest sędzią sprawiedliwym, za dobro wynagradza a za zło karze” jest uznawana, jak powiedział mój znajomy: „tak było po staremu, dziś Bóg jest miłosierny”. Zapominają, że jest miłosierny, ale dla tych, którzy najpierw wyrzekną się zła i poproszą Boga o miłosierdzie.
  Pan Jezus nie kazał Apostołom być dyplomatami, tylko mówić tak – tak, nie – nie. A św. Paweł nakazywał to czynić „w porę i nie w porę”.

 6. WIDAĆ że żydowska SEKTA wewnątrz Vatykanu rządzi identycznie jak w Waszynktonie! said

  Różne oświadczenia publiczne i decyzje nawiedzonego SZAMANA Franciszeka świadczą nie zbicie, że ten oszołom stracił kontakt z rzeczywistością pod wpływem agresji żydowstwa, a ci jego sekratarze są skorumpowani wobec międzynarodowej grasującej mafii żydowskiej, która ma swoja organizcje oraz bardzo poważne wpływy, aby zmusic tego cymbała do oświadczanie BZUR i BREDNI na temat byle jakiego SZUBRAWCA żydo-komunisty jakim przecież był ten zafałszowany obszczymurek, wstrętny typ Mazowiecki.

  Agresywna SEKTA żydowska, robiąca SABOTAŻ od wnętrza kościoła katolickiego w Vatykanie kiedyś w przeszłości zmusiła Karola Wojtyłę robiąc z niego SWOJEGO CYNGALA, który osobiście dzwonił do proboszcza Kościóła św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie nazywanego „NA SKAŁCE” w Krakowie,(przy ulicy Skałecznej 15) aby ten wyraził zgodę na pochowanie wewnątrz tej kaplicy tego ANTY-polskiego zaprzańca Czesława Miłosza, też kolaboranta żydo-komuny we wczesnym PRL-u.

  To pochowanie trupa zaprzanca Miłosza „Na Skałce” spowodowało całkowitą DEGRADACJE tego kosciła, do którego przestali chodzi UCZCIWI katolicy i ludzie. Tam teraz nawet pies z kulawa noga nie zaglada wskutek umieszczenia tam trupa tego ANTY-polskiego Miłosza, który też był kolaborantem żydo-komuny stalinowskiej oraz synalków stalinowców.

  Dzwonił też do biskupa metropolity Krakowskiego na ZAMÓWIENIE żydów z Polski oraz przymuszony przez SEKTĘ żydowskich masonów bardzo dobrze zoorganizowanych wewnątrz Vatykanu, aby zmusic ówczesnego metropolite Krakowskiego, aby ten też poparł pochowanie trupa tego zaprzańca Miłosza, aby tym sposobem zalegalizować ŚWINSTWA i ubliżanie Polakom jakie wypisywał ten knut renegat Miłosz wyniesiony do NOBLA przez żydów za plucie na Polaków …

  To renegat Miłosz został wylansowany przez Jana Pawła II jako wzór do NAŚLADOWANIA i poniżania oraz plucia na Polaków na ZAMÓWIENIE żydowskich chciwców z klubów finansowych, które wymusiły HARACZ $65 miliardów od polskiego podatnika, jako WYMYŚLONE „zadośćuczynienie” NIBY poszkodowanych zagranicznych klubów żydowskich, którzy zbankrutowali New York oraz cały ten zdomaralizowany gnój USA.

  Jak widac, ten Franciszek to takie samo POPYCHADŁO żydowskie i międzynarodowego żydo-lewactwa jakim był Karol Wojtyła realizujący kiedyś ZAMÓWIENIA pt. „ekomunizmu” ze wszystkimi sektami ze spisu żydowskich hoksztaplerów.

 7. Dictum said

  Wspaniały zyciorys!

  http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=15405

 8. Marucha said

  Re 2:
  Ambasadorowie III RP przy Stolicy Apostolskiej:
  2001-2013 – Hanna Suchocka (Hajka Silberstein)
  od 2013 – Piotr Nowina-Konopka (Chaim Kromer)
  I wszystko jasne.

 9. 25godzina said

  Po pierwsze pokazuje to kim jest Franek, a po drugie kim był autor preambuły do obecnej konstytucji tego dziwnego tworu zwanego nie wiadomo czemu „polskim państwem”. Preambuły ( http://www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm ), która wychodzi na przeciw potrzebie instalacji na ziemiach dawnej Polski nowotworu o roboczej (ale i historycznej nazwie) Judeopolonia. Istotą Judeopolonii jest kłamstwo jakoby tzw Żydzi byli tej ziemi współgospodarzami (patrz napis na tzw pomniku w Jedwabnem; patrz dr Leszek Szcześniak „Judeopolonia”).

  „Na bat micwie mojej córki Neshy powiedziałem, że ta uroczystość odbywa się w Polsce, a jej współgospodarzami są matka Polka i ojciec Żyd – dokładnie tak, jak kiedyś Żydzi i Polacy byli współgospodarzami tej ziemi. Ktoś mi wtedy zwrócił uwagę, że byliśmy tu tylko gośćmi. Nie, nie byliśmy żadnymi gośćmi, byliśmy tu u siebie. Pojęcie narodów pojawiło się w Europie dopiero w XIX wieku.(…)”
  http://tinyurl.com/qewfx49

 10. Zdziwiony said

  Przerażony jestem albowiem aż TRZECH t.zw. HIERARCHÓW podpisało coś tak zakłamanego i wiernopoddańczego w stosunku do jawnych wrogów Kościoła Katolickiego w Polsce.

  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=10842&Itemid=46

 11. MatkaPolka said

  Po pierwsze rzymska zasada „de mortuis nil nisi bene” – o zmarłych nie mówi się żle) jest nie do przyjęcia w stosunku do polityków o znaczącej pozycji, a do takich niewątpliwie należał Mazowiecki. Powinno się w stosunku do nich stosować bardziej odpowiednią zasadę: „de mortuis nil nisi veritas” (o zmarłych mówi się prawdę), co wprawdzie w tym przypadku nie jest takie łatwe ze względu na tajemniczość i małomówność, jakie cechowały ostatniego premiera PRL i pierwszego „III Rzeczpospolitej”.

  http://niezalezna.pl/47668-macierewicz-i-gwiazda-wspominaja-sp-tadeusza-mazowieckiego

  Macierewicz o Mazowieckim – no i wychodzi szydło z worka – Kto jest kto
  Kruk krukowi oka nie wykole

  Antoni Macierewicz, minister spraw wewnętrznych w latach 1991–1992, wieloletni poseł na Sejm, działacz opozycji demokratycznej w PRL w latach 1968–1989, współtwórca Komitetu Obrony Robotników, wspomina zmarłego dziś Tadeusza Mazowieckiego:

  – Wielokrotnie stykałem się z Tadeuszem Mazowieckim od lat sześćdziesiątych, gdy był redaktorem „Więzi”, także później, gdy była kwestia jego relacji do powstającej opozycji, KOR, różnych inicjatyw, które inicjował.

  Na pewno był znaczącą postacią środowisk politycznych kontestujących ówczesny reżim komunistyczny i odegrał olbrzymią rolę jako doradca Solidarności, będąc zwolennikiem bardzo ostrożnych działań politycznych, ewolucyjnych metod postępowania (…)

  . Gdy dzisiaj patrzę z perspektywy dziesiątków lat, które minęły od tego czasu, zastanawiam się, z jak wielkim realizmem podchodził do swojego środowiska i jego rzeczywistych aspiracji, które nie przekraczały poziomu limitowanej opozycji. Był jedną z tych osób, która odegrała olbrzymią rolę w czasie strajku gdańskiego, działając na maksymalne ograniczenie jego aspiracji niepodległościowych.

  Obawiał się zbyt radykalnych ruchów, to nas zawsze bardzo różniło, ale niewątpliwie był człowiekiem, który podejmował działania, kierując się swoim rozeznaniem sytuacji. Odegrał bardzo dużą rolę jako pierwszy premier po Okrągłym Stole, realizując tę umowę zarówno w sferze politycznej, jak i gospodarczej. Warto pamiętać, że był wychowankiem nurtu politycznego w polskiej historii, który wywodził się z myśli politycznej i doświadczenia Bolesława Piaseckiego, który bardzo realistycznie oceniał polskie możliwości w obozie komunistycznym. I o ile w sferze ideowej i wyznaniowej zbliżając się do socjalizmu uznawał możliwości daleko idącej autonomii naszego kraju, to w sferze politycznej zakładał, iż możliwość zmian jest bardzo niewielka.

  Na pewno był człowiekiem wybitnym i jako wybitny spadkobierca myśli realistycznej, działań ostrożnych, ewolucyjnych, nieprzekraczających przyjętych granic pozostanie w naszej pamięci. (…)

  Tadeusz Mazowiecki nigdy nie udawał, nie tworzył wrażenia, nie wprowadzał nikogo w błąd swoimi działaniami i tym, co mówił. Realistycznie wskazywał, iż jego zdaniem polskie możliwości są bardzo ograniczone. Moim zdaniem się mylił, ale był bardzo uczciwy w swoich działaniach politycznych – mówi Macierewicz.

 12. MatkaPolka said

  „Papież łączy się w żałobie po śmierci Tadeusza Mazowieckiego”. Dobre

  Une wyznają ta sama religie – takie żydo- masońskie lucyferyczne Bractwo

 13. Zbyszko said

  Matka Polka @11, nieodżałowanej pamieci Edward Gierek mówił o nich wichrzyciele. Powiedział także (na krótko przed śmiercią) że „Polska klasa robotnicza ciężko pożałuje tego, że uwierzyła tym wichrzycielom” z Solidarności. Gdzie jest teraz Solidarnośc, gdy odbywają się np eksmisje, przeważnie w dramatycznych okoliczonościach. To komuna nie była tak okrutna, jak ta teraz wywalczona przez Solidarnośc, „wolnośc”.

 14. galaszek said

  Uuuuujjjjbćććć!!! …asz szal mnie sie zropiło tego Franca I -go ……bo un tysz musi sie dużo spłukał …… zn sie duszo spłakali po tem Macowieckie !?…. Sam siebie winien…. tyko smiech to zdrowie!

 15. Easy Rider said

  @Gajowy

  Kardynał Bergoglio został papieżem zbyt późno, aby uczcić pamięć Jacka Kuronia i Bronisława Geremka, którzy przecież też pełnili swe funkcje “z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego”.

  Uwaga słuszna, dodam tylko, że za te zupki to Kuroń powinien być co najmniej beatyfikowanym.

 16. jorg katakumbista z koloseum said

  KSIĘŻA – AGENCI IMPERIALIZMU

  We wtorek, dnia 22
  września br. [1953 roku m.z.] Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie ogłosił
  wyrok w sprawie

  ks. bp. Kaczmarka
  oraz ks. J. Danilewicza,
  ks.Wł.Widłaka,
  ks. J. Dąbrowskiego i
  siostry W. Niklewskiej –

  oskarżonych o zorganizowanie ośrodka prowadzącego działalność dywersyjną, wymierzoną przeciwko państwu ludowemu, działalność godzącą w najżywotniejsze interesy naszego narodu.

  Proces ten, którego szczegółowy przebieg znany jest z prasy
  codziennej i radia, wstrząsnął nami wszystkimi. (…) Każdy, kto jest
  wiernym Kościoła, a zarazem uczciwym obywatelem ludowej ojczyzny
  rozumie, że religijna misja Kościoła trwająca przez wszystkie czasy
  może i powinna być pełniona w ustroju socjalistycznym.
  Równocześnie milionowe rzesze wierzących w naszym kraju dają
  codziennie ofiary, i twórczy wkład w nowe budownictwo
  gospodarczo-społeczne. I właśnie ludowa ojczyzna przywróciła godność
  ludzką milionom prostych ludzi, w olbrzymiej większości wierzących,
  przekraczając raz na zawsze stosunki społeczne, w których urodzenie czy
  majątek decydowały o wartości człowieka, otwarła dzieciom robotników i
  chłopów dostęp do nauki i kultury i buduje w niezwykle trudnych
  warunkach powojennego życia podstawy lepszego bytu (…).
  Na rozprawie sądowej zanalizowana została przestępcza
  działalność oskarżonych jak i jej skutki. Wychowanie nacechowane
  podejrzliwością i

  wrogością wobec postępu społecznego, atmosfera
  środowiska społecznego rozniecająca lub choćby tylko podtrzymująca
  bezwzględną wrogość wobec osiągnięć społecznych Polski Ludowej, wpływy
  polityczne przychodzące z zewnątrz i wyrosła na tym wszystkim błędna
  postawa polityczna ks. bp. Kaczmarka, która doprowadziła go do kolizji z
  prawem – oto sumarycznie ujęte przyczyny działalności przestępczej
  oskarżonych. Doprowadziły one do czynów skierowanych przeciwko
  interesom własnego narodu. Doprowadziły ks. bp. Kaczmarka do
  działalności wrogiej wobec interesu narodowego i postępu społecznego w
  okresie przedwojennym, okupacyjnym i w Polsce Ludowej.
  Doprowadziły
  w szczególności nie tylko do postawy przeciwnej nowej rzeczywistości
  naszego kraju, nie tylko do podrywania zaufania w trwałość
  władzy
  ludowej i nowych stosunków społecznych w Polsce, ale i do uwikłania się
  we współpracę z ośrodkami wywiadu amerykańskiego, które pragnęłyby
  posługiwać się przedstawicielami duchowieństwa, jako narzędziem
  realizacji swych wrogich Polsce planów. Należy z całą siłą zaznaczyć, że proces skierowany był wyłącznie
  przeciwko działalności społeczno-politycznej ks. biskupa i współ
  oskarżonych, nie zaś przeciwko urzędowi biskupiemu i ich godności kapłańskiej (…).
  (…) postawa polityczna biskupa czy kapłana podlega takiej
  samej ocenie, jak postawa każdego innego obywatela. Dlatego więc nie
  tylko
  bolejemy, ale i odcinamy się od błędnych poglądów ks. bp.
  Kaczmarka, które doprowadziły go do akcji dywersyjnej wobec Polski
  Ludowej i kierowały w tej działalności jego postawą.
  Zadając sobie pytanie, jak się stało, że do tego dojść mogło,
  widzimy następujące wyjaśnienie. Ku działalności tej kierowało
  nastawienie wrogie
  wobec postępu społecznego, wrogie wobec przemian
  społecznych i broniące dotychczasowego kapitalistycznego ustroju.
  Postawa ta wyrażała się też w widzeniu przyszłości dla Kościoła i
  katolicyzmu jedynie w dawnych warunkach, co w skutkach oznaczało
  wyzbywanie się apostolskiego nastawienia wobec nowych czasów i nowej
  epoki społecznej.

  Wrogość wobec reformy rolnej, wrogość wobec unarodowienia
  przemysłu i wobec innych podstawowych osiągnięć społecznych Polski
  Ludowej doprowadziła w wyniku tego nastawienia nie tylko do szkód dla
  ściśle pojętego interesu państwa, ale i do przeciwdziałania czy
  osłabienia możliwości układania się poprawnych stosunków między
  Kościołem a Państwem, do traktowania Porozumienia z kwietnia 1950 r
  jako martwej litery, co godziło zarówno w interes Państwa, jak i w
  dobro Kościoła i jego misję religijną w Polsce Ludowej.
  Ku tej szkodliwej działalności kierowały ks. bp. Kaczmarka i
  współoskarżonych poglądy prowadzące do utożsamiania wiary ze wsteczną
  postawą
  społeczną, a dobra Kościoła z trwałością i interesem ustroju
  kapitalistycznego. Z tego stanowiska wynikało wiązanie się z
  imperialistyczną i nastawioną na wojnę polityką rządu Stanów Zjednoczonych (…).
  Proces ks. bp. Kaczmarka udowodnił również naocznie, i to nie po
  raz pierwszy, jak dalece imperializm amerykański, pragnący przy pomocy
  nowej wojny, a więc śmierci milionów ludzi, narzucić panowanie swe go
  ustroju wyzysku i krzywdy społecznej krajom, które obrały nową drogę
  dziejową, usiłuje różnymi drogami oddziaływać na duchowieństwo oraz
  ludzi wierzących i kierować ich na drogę walki z własną ojczyzną,
  stanowiącą wspólne dobro wszystkich obywateli.
  Przedstawiając się jako obrońca cywilizacji chrześcijańskiej,
  imperializm amerykański dokonuje nadużycia, pragnąc oszukać katolików w

  krajach demokracji ludowej, w szczególności Polsce, że nowa wojna,
  wojna dokonywana przy pomocy neohitlerowskiego Wehrmachtu ma pozostawać
  w zgodzie z dobrem Kościoła. To nadużycie wymaga stanowczego odporu od
  nas, którzy wiemy że dobrem Kościoła nie jest wojna, a katolicyzm
  pełni swą misję przez apostolstwo, a nie przez siłę polityczną i
  militarną. Stawiający na skłócenie wewnętrzne Polaków imperializm
  amerykański musi otrzymać stanowczą odprawę od polskich katolików W
  szczególności ważne jest wyraźne i stanowcze odcięcie się od tych
  usiłowań przez władzę kościelną w Polsce – Episkopat, na
  przeciwstawienie którego interesom naszego narodu i jego nowej drodze
  rozwojowej liczy wciąż imperializm amerykański (…).
  Bolesny dla sumień ludzi wierzących proces ks. bp. Kaczmarka
  dobiegł końca. Wyciągnięcie wniosków z jego przebiegu -jak już
  podkreślaliśmy -jest konieczne, aby podobna sytuacja nie miała nigdy
  więcej miejsca (…).
  Katolicy polscy co dnia pogłębiając swój wielki udział w pracy
  całego narodu, jednocząc się we wspólnym Froncie Narodowym, będą dalej
  pracować nad tym, aby stwarzać perspektywę dla misji Kościoła w nowej
  epoce, usuwać istniejące trudności i nie dopuszczać do tragicznych
  konfliktów w sumieniach wierzących, jak to miało miejsce w związku z
  procesem ks. bp. Kaczmarka.
  Wierzymy bowiem najgłębiej, że nawet
  najbardziej bolesne i tragiczne pomyłki nie mogą zmienić faktu, że
  przyszłość należy do ustroju społecznego, w którym żyjemy, i że w tej
  przyszłości Kościół znajdzie właściwe swojej misji religijnej miejsce, a
  ludzie wierzący na równi z ludźmi innych światopoglądów będą tej
  przyszłości współtwórcami.

  Żyd Tadeusz Mazowiecki źródło: „Wrocławski Tygodnik Katolicki”, nr 5, 27 IX 1953 r. s. 3-4.

  O bp Kaczmarku antypapież żydofil Jorg Bergoglio zapomniał?

  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=19984

  http://wpolityce.pl/artykuly/34552-rocznica-smierci-niezlomnego-kaplana-szukanie-prawdy-kosztowalo-go-wiezienie-za-propagande-na-rzecz-waszyngtonsko-watykanskich-mocodawcow

 17. Szymon Klucznik said

  W kwietniu 1980 r. delegacja bankierów zachodnich przybyła do Polski, podobnie jak czyniono to w przypadku innych krajów zadłużonych, na rozmowy w sprawie warunków spłaty kredytów. Magazyn „Fortune” pisał, że w czasie tych rozmów bankierzy żądali ograniczenia dotacji do podstawowych artykułów żywnościowych w celu szybszej spłaty zadłużenia. Rząd się zgodził, a już latem 1980 r. wybuchły pierwsze strajki przeciwko podwyżkom. W ich wyniku w sierpniu ’80 rząd PRL podstawił dla Mazowieckiego i Geremka prywatny samolot, którym mieli ci panowie dotrzeć na wybrzeże w celu przekonania robotników do zaniechania strajku. Dotarli jako opozycyjna inteligencja. Do pełnienia tej roli zostali oddelegowani po ustaleniach Jaruzelskiego z MFW oraz Klubem Paryskim. Ponieważ rządowa strategia przejęcia kierownictwa w „S” nie powiodła się, konieczne do tego było użycie siły. I tak w grudniu ’81 wprowadzony został stan wojenny. Z początkiem 1982 r. Polska przestała spłacać zadłużenie. Nie było z czego, ale banki przyjęły stan wojenny wprowadzony nad Wisłą z umiarkowanym optymizmem. „Wall Street Journal” (21.12.1981) pisał: „Prezydent Reagan może potępiać wypadki w Polsce, ale wielu amerykańskich bankierów uważa, że autorytarne rządy typu radzieckiego są najlepszą gwarancją odzyskania pieniędzy, pożyczonych Polsce”. Stan wojenny pozwolił obsadzić we władzach „S” z jednej strony agenturę Kiszczaka i Jaruzelskiego, z drugiej delegaturę MFW i Banku Światowego. W roku ’85 poczyniono pierwsze ustalenia do okrągłego stołu: Jaruzelski spotkał się z Rockefellerem. Ponieważ koncepcja III-wojny światowej już wcześniej upadła wśród starszych i mądrzejszych Jaruzelski zmuszony był negocjować podzielenie się władzą. W czerwcu ’86 r. Polska stała się członkiem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, zalecającego zadłużonym państwom wdrażanie w gospodarce polityki tzw. dostosowania strukturalnego (promowanie eksportu, dewaluacja waluty, prywatyzacja), by znaleźć środki na spłatę długu.

 18. Szymon Klucznik said

 19. MatkaPolka said

  Polacy i Narodowcy mają niezbywalne prawo do przeklinania swoich oprawców z UB i wyrażania pogardy w stosunku do fałszywych katolików, posłów PAX-u i ZNAK-u w PRL-u gotowych na każde wezwanie partii żydokomunistycznej i oficerów prowadzących z SB

 20. Romank said

  Tia papiez wiedzial kto to Mazowiecki i jak mial na imie jego pies:-_))))
  ja tez dostalem list od Prezydenta Busha:-)))) bo mnie zna i szanuje i sie mna interesuje….idzta ludzie do….. budy:-)))))
  Taka etylieta….co innego list i zachowanie Epsikapusia…ci dobrze wiedza kim byl Mazowiecki…i hipokryzja tych purpuratow, powoduje odruch wymiotny!!!!

 21. MatkaPolka said

  JUDEOPOLONIA – Niemieckie i żydowskie państwo na ziemiach polskich staje się faktem

  JUDEOPOLONIA – żydowskie państwo w państwie polskim
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_47.html

  JUDEOPOLONIA II – czyli anatomia zniewolenia Polski
  naszawitryna.pl/ksiazki_67.

  PODSUMOWANIE
  Próba „przywalenia Polski kamieniem grobowym” -jak określił to prof. J. R. Nowak – przez stworzenie na ziemiach polskich sztucznego tworu przy pomocy Niemców, zwanego Judeopolonią, zakończyła się fiaskiem. Jednak w walce o niedopuszczenie do realizacji tych planów Polska poniosła duże straty i stała się przedmiotem manipulacji na arenie międzynarodowej. Wrogowie nie potrafili docenić narodowych dążeń Polaków i wydawało się im, że nieograniczone pieniądze i wsparcie potężnego mocarstwa mogą być silniejsze nad wolę narodu do odrodzenia własnej Ojczyzny.

  Z obłędnych planów jednaknie zrezygnowano. Nie udało się stworzyć dywersyjnego tworu państwowego przy pomocy Niemców, więc już od roku 1919 zaczęto planować zniewolenie Polski przy pomocy bolszewików, co zaowocowało w 1944 r. stworzeniem tzw. Polski Ludowej, w której mordy elementu niepodległościowego, znieważanie godności narodu i walka z polskimi tradycjami miały doprowadzić do wynarodowienia i stalinizacji „mas polskich”. Okaleczony naród, chociaż poniósł ogromne straty, zdołał jednak zachować w sobie tyle żywotności, aby walczyć o to, „żeby Polska, były Polską”.

  Trzecia próba zniewolenia i zniszczenia Polski narodowej została podjęta od roku 1989, gdy pod pretekstem transformacji zaczęto jawnie propagować likwidację państw narodowych (nie wszystkich!!!) i stworzenie globalistycznego kibucu, składającego się z kosmopolitycznych euroregionów, sterowanych przez międzynarodowy kapitał. Miejmy nadzieję, że i tym razem Polakom nie zabraknie siły i chęci aby walczyć o zachowanie wartości, o które walczyli i za które ginęli nasi Ojcowie

 22. MatkaPolka said

  UKRZYŻOWANY ZGORSZENIEM DLA ŻYDÓW
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_129.html

  Wskazówki i sugestie – 1974 r.
  Po Soborze Watykańskim 11 Rzym dał licznym już wtedy ekumenistom, prowadzącym „dialog” z Żydami, wolną rękę. Dopiero 1 grudnia 1974 r. Stolica Apostolska postanowiła ustalić zasady dialogu z wyznawcami judaizmu. Właśnie wtedy Komisja Stolicy Apostolskiej do Spraw Stosunków Religijnych z judaizmem, powołana przez Pawła VI dnia 22 października 1974 r. i kierowana przez Johannesa kardynała Willebrandsa, opublikowała dokument zatytułowany Wskazówki i sugestie w sprawie wprowadzania w życie deklaracji soborowej Nostra aetate nr 4″. (…)
  Wskazówki po raz drugi – 1985 r.

  24 czerwca 1985 r. Komisja Stolicy Apostolskiej ds. Stosunków Religijnych z Judaizmem opublikowała kolejny dokument na temat dialogu katolicko-żydowskiego pt. Żydzi i judaizm w głoszeniu Słowa Bożego i katechezie Kościoła katolickiego. Wskazówki do właściwego przedstawienia tych zagadnień.” W dokumencie tym, sygnowanym przez kardynała Willebrandsa stwierdza się wprost, że „Lud Boży Starego i Nowego Przymierza rozważa przyszłość, zmierza on – nawet jeśli wychodzi z dwu różnych punktów widzenia – ku analogicznym celom: przybyciu lub powrotowi Mesjasza, l wyraźniej uświadomi się sobie, że osoba Mesjasza, co do której Lud Boży jest podzielony, stanowi dla tego ludu punkt zbieżny (…). Można zatem powiedzieć, że Żydzi i chrześcijanie spotykają się w podobnym doświadczeniu, zasadzającym się na tej samej obietnicy danej Abrahamowi (…)”.

 23. MatkaPolka said

  List kondolencyjny Prezydium KEP po śmierci Tadeusza Mazowieckiego
  Warszawa, 29 października 2013 r.
  http://episkopat.pl/dokumenty/5427.1,List_kondolencyjny_Prezydium_KEP_po_smierci_Tadeusza_Mazowieckiego.html
  Szanowny Panie Prezydencie!

  W związku ze śmiercią śp. pana Tadeusza Mazowieckiego pragniemy przekazać Panu Prezydentowi wyrazy naszej bliskości z Rodziną i tymi, których Jego odejście napełniło smutkiem oraz naszą modlitwę w intencji Zmarłego.

  Śmierć ukazuje prawdziwą wartość człowieka. W osobie Zmarłego żegnamy wiernego syna naszej Ojczyzny, gorliwego i zaangażowanego w życie społeczne katolika, człowieka sumienia, pierwszego premiera polskiego rządu niełatwych czasów po przeobrażeniach roku 1989.
  Tadeusz Mazowiecki cieszył się zaufaniem ludzi wielu sfer życia społecznego, politycznego i religijnego. Jego rozważny styl pomagał skutecznie wdrażać standardy wolnego państwa w nową rzeczywistość. Tworzył On m.in. konstytucyjne podwaliny wolnej Polski
  .

  Pośród licznych Jego zasług, jakie będziemy pamiętać, znajduje się przywrócenie nauczania religii w polskich szkołach. Widział On w tym nie tylko wyraz woli większości obywateli, lecz także niezbędność chrześcijańskich wartości, na których mogą się oprzeć przyszłe pokolenia Polaków.
  Pozostawił nam przykład rozważnego traktowania własnego życia, chrześcijańskiego powołania i powierzonej Mu misji bycia wytrwałym w obronie dobra Ojczyzny i Kościoła.

  Zmarłego śp. Tadeusza Mazowieckiego polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

  † Józef Michalik
  Metropolita Przemyski
  Przewodniczący KEP

  † Stanisław Gądecki
  Zastępca Przewodniczącego KEP

  † Wojciech Polak
  Sekretarz Generalny KEP

 24. MatkaPolka said

  Z dedykacja dla Konferencji Episkopatu

  Magdalenka – Okrągly stol
  http://web.archive.org/web/20080616022617/http://www.polonica.net/Magdalenka.htm

  Tadeusz Mazowiecki żyd, komunista, stalinowiec, agent NKWD
  http://web.archive.org/web/20080615221941/http://www.polonica.net/zydkomunistaMazowiecki.htm

 25. Marucha said

  Re 20:
  Oczywiście, że Franciszkowi jakaś kurwa zadomowiona w Watykanie podsunęła gotowy papier do podpisu.

  No cóż, kolejny papież, który ma „złe otoczenie”, nie wie co podpisuje, nie wie co całuje i jaki czarownik go okadza i po co.
  Swoją drogą zdumiewa brak rozeznania Stolicy Apostolskiej, która dopuszcza takie gnidy do wpływowych stanowisk. Przecież nawet dotychczasowi ambasadorzy w Stolicy Apostolskiej, to Żydzi, kiepsko udający katoliczników. Czy tego nie widać? Czy to naiwność Watykanu, czy celowa robota?

  Re 23:
  Tych „katolików” nie można nawet posądzać o niewiedzę, kim był Icek Dickman i ile zła wyrządził. To jest dopiero sukinsyństwo…

 26. List kondolencyjny Prezydium KEP po śmierci Tadeusza Mazowieckiego
  jest z dnia 29 października 2013 r.

  W tym liście mamy poinformowanie kim był Tadeusz Mazowiecki.
  Kondolencje Stolicy Apostolskiej są z 30 października 2013 r., czyli po liście KEP.
  Jaka informacja KEP takie i w w konsekwencji kondolencje Stolicy Apostolskiej złożone chyba nie przypadkowo na ręce abp Józefa Michalika.

  „Kondolencje Stolicy Apostolskiej po śmierci Tadeusza Mazowieckiego
  http://episkopat.pl/dokumenty/stolica_apostolska/5433.1,Kondolencje_Stolicy_Apostolskiej_po_smierci_Tadeusza_Mazowieckiego.html

  Watykan, 30 października 2013 r.

  Jego Ekscelencja
  Ksiądz Arcybiskup Józef MICHALIK
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  WARSZAWA

  Jego Świątobliwość Franciszek, poinformowany o śmierci Pana Tadeusza Mazowieckiego, łączy się duchowo z tymi, którzy z bólem i nadzieją dziękują Bogu za jego bogate życie, za owoce jego działalności społecznej i politycznej oraz wypraszają dla niego Boże miłosierdzie i dar wiecznej chwały.

  Opatrzność Boża wyznaczyła mu trudne zadanie przewodniczenia Rządowi, który po upadku reżimu komunistycznego i przemianach społeczno-politycznych w Polsce, miał poprowadzić Naród ku lepszej rzeczywistości, budowanej na fundamencie wolności i solidarności. Pełnił tę misję z oddaniem i mądrością, z poszanowaniem wartości chrześcijańskich i z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego. Był mężem stanu, który dobro ojczyzny i narodu przedkładał ponad swoje sprawy osobiste.

  Ojciec Święty poleca duszę Zmarłego Bożej łaskawości. Rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom i wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowej składa wyrazy współczucia, wyprasza potrzebne łaski i z serca błogosławi.

  Watykan, 30 października 2013 r.

  +Arcybiskup Angelo Becciu
  Substytut Sekretariatu Stanu

  + Arcybiskup Angelo Becciu Substytut Sekretariatu Stanu”

 27. akej said

  Rzygac sie chce! A swoja droga, zydki doskonale wiedza jak swoim reklame robic…
  Tym niemniej swoja postawa Franus „dzien dobry” pokazal nam jeszcze raz, ze nic dobrego po nim nie mozemy sie spodzoewac.

 28. Szymon Klucznik said

  Re.25
  Ci co go wybrali dają mu papiery do podpisu. Tak to działa.

 29. Re: Artykul…
  A czy Moskwa rowniez wyslala kondolencje???

  Re: 28 Szymon Klucznik
  Kim byl wiec „bolek”, ktoremu rowniez dawali papiery do podpisu ???

  ==========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 30. Fran SA said

  Watykan i Izrael lacza sie w nieutulonym zalu po wielkim kolaborancie:

  http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-News/Jewish-groups-mourn-Polish-ex-PM-330136

 31. Margo said

  W zupełności macie rację I dziękuję Gajowemu za informację (Ad.8) że od tego roku w Watykanie zagnieździł się wąż, który zastąpił żmiję.

 32. MatkaPolka said

  W ciągu zaledwie 6 miesięcy żydomason i kryptożyd Bergoglio popełnił następujące czyny:

  1- Bergoglio zaprzeczył biblijnemu przekazowi o pomnożeniu przez Jezusa Chrystusa bochenków chleba
  2- Bergoglio brał aktywny udział w judeo-satanistycznych obrzędach, wraz z żydami, w synagodze szatana
  3- Bergoglio oświadczył, że muzułmański ramadan przynosi „owoce duchowe”
  4- Bergoglio mówił i mówi neo-kościelniakom (judeochrześcijanom), że nawracanie na chrześcijaństwo jest złem
  5- Bergoglio wypowiedział się do międzynarodowych mediów, że nie może osądzać sodomitów
  6- Bergoglio nie kiwnął palcem ażeby dopomóc dzieciom gwałconym i sodomizowanym przez diabelskich, fałszywych „kardynałów”, „biskupów” i „księży” fałszywego, judeochrześcijańskiego „kościoła”
  7- Bergoglio mianował przestępcę, teraz już w więzieniu, aby kierował jego Bankiem Watykańskim
  8- Bergoglio uważa, że ateiści mogą się zbawić tak jak chrześcijanie (przyznanie, że soborowa sekta judeochrześcijańska jest całkowicie bezwartościowa)
  9- Bergoglio nazwał troski, zmartwienia i trwogę, odczuwane z powodu moralnych kwestii takich jak mordowanie nienarodzonych dzieci i „małżeństwa sodomitów”, opętaniem (obsesja) i manią katolików
  10- Bergoglio już nawet zdusił w połowie soborowo-judeochrześcijańską, falszywą „mszę” z 1962 roku (żydomasona Roncalli’ego- Jana XXIII, wyprodukowaną przez żydomasonów a fałszywie przedstawianą jako „Msza Trydencka”) u neo-Franciszkanów i przezwał tych, którzy bronili tej „mszy” „ideologami”.

  Na podstawie:
  http://www.traditio.com/comment/com1310.htm

 33. MatkaPolka said

  Bergoglio news

  http://www.traditio.com/comment/com1310.htm

  The unCatholic Bergoglio has indicated that abortionists and sodomites can’t be judged — at least by him. Those Newchurchers who stand firm on traditional Catholic morality have been viciously termed by Bergoglio as „doctrinaire” and „ideologues.” One Evangelical Christian astutely comments on Bergoglio: „That man needs to read his Bible.”

  Don’t Drink out of the Novus Ordo „Cup,” or You May Die
  A Newchurch Bishop Spread the Hepatitis Virus to Five Congregations
  ________________________________________
  Recipients of the New Order Sect’s „Rite of Initiation” (Formerly Baptism)
  Have Plummeted by 20 per Cent in the Last Forty Years
  ________________________________________
  Francis-Bergoglio’s German Newbishops Continue Running Their Pornography Press
  Which Even the Publishing Group’s Own Vice Chairman Has Criticized as „Violent Porn”

  The German Newbishops Conference Votes to Continue Funding Its Pornography Press
  Even after the Disgusting Operation Was Exposed to the World over a Year Ago
  The Newbishops Decided to Continue Funding the Publishing Group Weltbild
  Which even the Group’s Vice Chairman Has Condemned as Purveying „Violent Porn”

  On October 24, 2013, Konrad Zdarsa, the Newbishop there, announced that his Newdiocese is going to pump almost 20,000,000 U.S. dollars into its „Pornographic and Esoteric Book Store” called Weltbild [World Image], in which the Newdiocese holds a 12 per cent interest. Zdarsa’s other partners in pornography have as yet not forked up as princely as sum as the Newbishop.

  Francis-Bergoglio „Temporarily” Suspends a Pseudo-traditional Newbishop
  Is Bergoglio Initiating a Pogram against Newchurch Conservatives?
  ________________________________________
  Bergoglio’s „Merciful” Newchurch Denies a Funeral to Erich Priebke
  In Newchurch, Raping 200 Deaf-Mutes Is Forgivable, but Denying Any Part of the „Holocaust” Is Not
  ________________________________________
  Even Conservative and Pseudo-traditional Newchurchers Are Fed up with Francis-Bergoglio The Dirty Truth Is that It’s Too Late for Them: They Already Sold Out

  An Associate of Francis-Bergoglio Advocates Adding Five More Rosary Mysteries
  Newchurch Has Declared War on the Rosary by Its Attempts to Corrupt Its

  Francis-Bergoglio’s Newchurch Adopts Arch-Heretic’s Mess
  Thomas Cranmer’s Protestant Service Is the Basis of Newchurch’s „Novissima Ordo”
  ________________________________________
  Francis-Bergoglio’s New Commemorative Medals Spell the Lord’s Name Wrong
  An Embarrassed Newvatican Is Hastily Trying to Recall the Medals

  Bergoglio Has Become Famous for Getting Jesus’s Doctrines Wrong
  So It Should Be No Surprise that His Newvatican Got even the Lord’s Name Wrong!
  ________________________________________
  A Reader Asks: „May the Laity Use Unblessed Candles
  As Votive Candles?”
  ________________________________________
  Francis-Bergoglio Admits to Italy’s Biggest Newspaper: „I Didn’t Want to Be Pope”
  Bergoglio Did Not Accept Election because He Had an Anxiety Attack and Contemplated Refusal
  ________________________________________
  A Reader Asks: „Was the Blessed Virgin Mary ‚Full of Grace’
  Or just ‚Highly Favored’, as the Protestants and Newchurchers Say?”
  ________________________________________
  A Reader Asks: „Is Engaging in Extreme Sports Sinful
  Because You Place Yourself in Unnecessary Risk?”
  ________________________________________
  Francis-Bergoglio’s Press Spokesman Says that Bergoglio’s Doctrinal Statements
  Are Not to Be Taken Literally, but Are „Deliberately Not Concerned with Precision”

  Francis-Bergoglio’s Press Spokesman, Presbyter Federico Lombardy
  Has Come up with a Truly Flakey Explanation for Bergoglio’s Doctrinal Errors
  „He Doesn’t Speak as Other Popes, with Precision, Says Lombardi
  „He Is Not Concerned with Precision”
  Another Newchurcher Describes Bergoglio’s Speech
  As „Wholesale, Unadulterated Lunacy”
  ________________________________________
  A Reader Asks: „Aren’t Catholics Obligated to Oppose Heresy and Schism
  Even if They Emanate from the Pope?”
  ________________________________________
  Francis-Bergoglio Is Turning out to Be a Worse Doppelganger of Benedict-Ratzinger
  He Wants to „Reform” His Corrupt Newvatican Not by Doing Anything, but by „Revising the Statutes”

  Benedict-Ratzinger Recognizes that Francis-Bergoglio Is Banning the Pseudo „Latin Mess”

  ________________________________________
  A Reader Asks: „Is It Appropriate for True Catholics to Pray
  In New Order Churches when No Mess Is Going On?”
  ________________________________________
  „Is the Newpope Catholic?” Is Now a More Serious Question than Ever
  As Francis-Bergoglio Move from Being an Uncatholic to Becoming an Anti-Catholic

 34. MatkaPolka said

  U.S.’s Barack Obama Agrees with Francis-Bergoglio’s Immoral Pronouncements
  Downplaying the Crimes of Abortion and Sodomy
  ________________________________________
  A Reader Asks: „Is the Blessing of Animals on St. Francis’s Feastday
  A Traditional Practice or More New Order Nonsense from the New Order Sect?”
  ________________________________________
  Another Newchurch Bishop Outed Still Lying Today about His Paedophile Presbyter
  Under Francis-Bergoglio the Sex Crimes He Wants „Forgotten” Are Getting Worse

  ________________________________________As the Heat Is Turned up, Benedict-Ratzinger Maintains His „Big Lie”
  He Was the Paedophile Point Man, but Now Falsely Claims that He Had No Responsibility

  Francis-Bergoglio Dumps the Traditional Crucifix
  And Substitutes the „Love” Cross and the „Oecumenical” Cross for His Newchurch

  Francis-Bergoglio Unveils Two New Order Crosses to Replace the Traditional Crucifix

  Bergoglio Has Become Protestant in Rejecting Christ’s Sacrifice
  And Substituting Two Newchurch Versions of the Cross:

  Francis „The Fraud” Bergoglio, who has in just six months shown himself to be not only unCatholic, but anti-Catholic, is now substituting two Newchurch versions of the Protestant cross for the Catholic Crucifix.

 35. GW said

  http://www.bibula.com/?p=70904

 36. hermeneutyk przerwania said

  Już tego Nasz Dziennik Radio Maryja TVTrwam nie może przemilczeć…

  Można spekulować że będą szli w narracje: że nie wiedział, wprowadzono go w błąd, to wina współprawcowników i że żydofil bergoglio myśli inaczej.

  Jeśliby słuchać przefiltrowane info o jorgu w RM albo czytac Trybunę Ludu Bożego ( gość niedzielny) to żydomason bergoglio jest poprawnym judeokatolikiem.
  Jak przeciętny soborokatolik ma się dowiedzieć że jest coś nie tak?

  Gdyby w najmniejszym stopniu wyrazili dezaprobatę ( wręcz nieprawdopodobne) to GW, tygodniki opinii, tvny i trybuna ludu bożego i inne by o. Rydzyka zjadły.

  Tylko jeśli Radio Maryja będzie uprawiało propagande, przemilczało antykatolickie wypowiedzi żydomasona bergoglio to będą w tym samym szeregu co TVN GW itp tyle że w otoczce Modlitwy , Różańca i Biesiady (Mszy) protestanckiej.

  I żal rezygnowac z propagandowych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja do okupanta watykańskiego.

 37. Jan said

  ” …z żywą wiarą, dając przykład szlachetnego zaangażowania na rzecz dobra wspólnego”.

  Dobre sobie. Czyjego wspólnego dobra – chyba tylko ulubieńców Franciszka ostrymi narzędziami chrzczonych

 38. Andrzej B R said

  Gdybyśmy znali naszego wroga tak jak on zna nas …

  To wszystko co powyżej i poprzednio przez ostatnie 50 lat w KK

  Byłoby po prostu N I E M O Ż L I W E !

  Oto cytaty:

  „Reguła inicjacji głosi i poucza: Śmierć Rozumowi.

  Dopiero kiedy rozum umrze, narodzi się

  nowy człowiek przyszłej Ery – prawdziwy wtajemniczony.” – Francesco Brunelli
  mistrz rytu Memfis-Misraim.

  „Logika jest tylko instrumentem eksponowania(…), czynnikiem zewnętrznym,

  Który nie jest interesujący sam w sobie.(…)

  My bowiem przywiązujemy wagę wyłącznie(…)do samego poglądu inicjatycznego;

  Cała reszta jest dla nas zupełnie nie istotna” – Rene’ Guenon mistrz Teozofii,
  dla niepoznaki podajacy sie za katolika głosząc Intronizację Serca P.Jezusa,
  by lepiej inwigilować naiwnych do bólu Katolików, bo kto dzisiaj kontynuuje to dzieło?

  „Naszym celem nie jest reaktywowanie hinduizmu,

  lecz starcie Chrześcijaństwa z powierzchni ziemi” – Helena Bławatska „matuchna” teozofii.

  „ przede wszystkim zwalczać Rzym i jego kapłanów,

  bić się na wszystkich frontach ze chrześcijaństwem i

  wygnać Boga z Niebios.” ! – Annie Besant, córka duchowa Bławatskiej i supermedium Szatana.

  Hitlera nie brano poważnie – i skutki zanamy!

  Teozofów, ezoteryków, satanistów, masonów – również nie potraktowano poważnie,

  Więc nie dziwmy się, że weszli nam do domu i rżną nam rodzinę – bezkarnie!

 39. Jan said

  Ad 38
  Więc nie dziwmy się, że weszli nam do domu i rżną nam rodzinę – bezkarnie!

  Sami nam nie weszli. Owoc dialogów katolicko-masońskich z porozumieniami na kształt cyrografu z diabłem /dosłownie/ to przecież SV II.
  To co się dzieje to dalszy postęp obustronnej ”współpracy” zdrajców Chrystusa, z ustami pełnymi bełkotu o konieczności dialogowania.
  Mierzi ciągle i przy każdej okazji powtarzany nowotwór słowny – dialog.

 40. Ad.27
  Panie Akej – raczy pan zauważyć, że

  Kondolencje podpisał: + Arcybiskup Angelo Becciu Substytut Sekretariatu Stanu (co zostało podane pod ad.26 wraz z podaniem linku),
  a nie Papież Franciszek.

  Jeśli już zostało podsunięte do podpisania to Substytutowi Sekretariatu Stanu.

 41. 25godzina said

  http://www.youtube.com/user/piusxfraternity/videos

 42. Marucha said

  Re 40:
  Znaczy się – owe kondolencje nie są oficjalne i Stolica Apostolska nie musi mieć z nimi nic wspólnego?

 43. Andrzej B R said

  Czy ktoś może, wie coś więcej o nowym Liście F1 do proboszczów w sprawie
  homozboczeń, adpocji „zabawek sexualnych” i t p nieszczęść,
  na razie szukam potwierdzenia, mam tylko cichy głos w tej sprawie , że jest!

 44. Romank said

  Po co szukac..po co cytowac,,niech pan spusci pory i ….ulzy sobie:-)))) panie Andrzej Brrrr…
  Panie Gajowy…ad 42… dokladnie, jak pan pisze,,, Substytut Sekretatu Stanu…to tak jakby kwit na kloca wypisal w zastepstwie siekierowego z panskiego rewiru,Wladzio co trzyma kunia…Liczy sie, ze kwit jest w razie czego.
  Pamieta pan ksiazke Berezy ..Za Spizowa Brama???..kiedy sie to dzialo???
  Adninistracja Watykanska juz wie, ze papiestwo demontuja Vatycan jako osrodek wladzy i wplywu na polityke swiatowa…zamieniajac jego charakter imperialny na pastoralny…moze dlatego Franciszek Papiez nie spi w swoich apartamentach….

 45. Tralala said

  ad 44
  Ksiazke „Spizowa brama” napisal Tadeusz BREZA, a nie zaden Bereza !

 46. MatkaPolka said

  HERESJE ANTYPAPIEŻA FRANCISZKA 1
  http://www.mostholyfamilymonastery.com/antipope_francis.php

  Francis’ Heresies on the Jews
  HEREZJE O ŻYDACH

  Antipope Francis participated in a Jewish service inside a Synagogue in 2004
  UCZESTNICZY W ŻYDOWSKICH UROCZYSTOŚCIACH RELIGIJNYCH W SYNAGODZE (SZATANA)

  June 7, 2010: Antipope Francis visited Jewish Center and calls them the “chosen people”
  ODWIEDZA CENTRUM ŻYDOWSKIE I NAZYWA ŻYDOW NARODEM WYBRANYM

  On October 11, 2012 Francis gave Rabbi Abraham Skorka – who is a well-known supporter of homosexuality – an honorary degree at a “Catholic” university.
  DAŁ RABIEMU ABRAHAM SKORKA ZNANEMU POPLECZNIKOWI HOMOSEKSUALISTOW TYTUL NA UNIWERSYTECIE KATOLICKIM

  On November 12, 2012 Francis was the keynote speaker and took active part in another Jewish religious ceremony in the cathedral in Buenos Aires, Argentina.
  HONOROWANIE ŻYDÓW W KATEDRZE W BUENOS AIRES

  On December 14, 2012, just a few months before his election as antipope – Francis celebrated Hanukkah with Jews in Argentina which included Francis lighting a menorah.
  CELEBROWAL HANUKE I ZAPALAŁ MENORE

  On March 13, 2013 just a few hours after Francis was elected Antipope, he sent out a greeting letter to the Christ-rejecting Chief Rabbi of Rome.
  Antipope Francis Writes Rome’s Chief Rabbi
  FRANCISZEK PISZE DO GŁÓWNEGO RABINA RZYMU

  L’ Osservatore Romano, March 27, 2013, p. 4.
  TELEGRAM DO RABINA RZYMY Z OKAZJII PASSOVER

  Antipope Francis writes to Rabbi for “the Feast of Passover” and asks Christ-rejecting Jews to “pray for me”
  PROSI Żydów ŻEBY SIE ZA NIEGO MODLILI NA PASSOVER

  Jewish Leaders Welcome Antipope Francis
  LIDERZY ŻYDOWSCY WITAJA FRANCISZKA

  Jews worldwide see ally in Antipope Francis
  – ŻYDZI WIDZĄ W FRANCISZKU SPRZYMIERZEŃCA

  ADL applauds choice of new antipope, documenting his acts of apostasy
  ADL PRZYKLASKUJE NOWEMU ANTYPAPIEZOWI – DOKUMENTUJE APOSTAZJE

  Francis’ Heresies on Islam
  HEREZJE ZWIAZANE Z ISLAMEM

  August 2, 2005 Francis prayed before dead body of the Muslim president of the Islamic Center of Argentina. The body was placed east toward Mecca. The Islamic imam recited verses from the Koran and asked for blessings from Muhammad.

  Antipope Francis prays before the body of the deceased leader of the Islamic Center in Argentina MODLI SIE ZA ZMARLEGO LIDERA ISLAMU

  Antipope Francis calls deceased Muslim leader a “believer” and prays that God “repay for all the good he did”
  NAZYWA MAHOMETANINA WIERNYM I MODLI SIE ZA ODKUPIENIE ZA WSZYSTKO CO UCZYNIL DOBREGO

  June 29, 2010: Antipope Francis visited an Islamic Center
  ODWIEDZA CENTRUM ISLAMSKIE

  Antipope Francis ‘a friend of the Islamic community’
  PRZYJACIEL CENTRUM ISLAMSKIEGO

  Antipope Wants to Partner With Islam To Tackle Poverty

  Antipope Francis included women, Muslims for first time in “Holy Thursday rite”

  Antipope Francis refers to “Muslim Brothers” on Good Friday

  Francis Heresies On Other False Religions
  HERESJEFRANCISZKA NA FALSZYWE RELIGIE

  Antipope Francis participates in an interreligious prayer meeting at the foot of an Obelisk

  This is apostasy. Antipope Francis as “Cardinal” Bergoglio holds an interreligious meeting in Argentina in 2002

  Antipope Francis held his own interreligious prayer meeting in 2011

  Interfaith leaders see hope in Antipope Francis

  Francis Respects Atheists
  POWAŻA ATEISTóW

  Francis Respects Those Who Commit Suicide
  POWAZA SAMOBOJCOW

  Francis’ Teaching On Man

  Francis, Conversations, p. 220: “For me, hope is in the human person… I believe in man. I’m not saying man is good or bad, just that I believe in man.”

  Francis’ Heretical Teaching On Sin
  NAUKI FRANCISZKA O GRZECHU

  Francis On Communism
  FRANCISZEK O KOMUNIŹMIE

  Francis On the Death Penalty
  O KARZE ŚMIERCI

  Francis Promotes Sex Education
  PROMUJE EDUKACJE SEKSUALNA

  Francis Encourages Priests To Leave The Priesthood If They Fall In Love
  ZACHECA KSIEZY DO PORZUCENIA KAPLAŃSTWA I OŻENEK

  Francis’ heretical teaching on gay “marriage” and homosexuality
  HERETYCKIE NAUCZANIE O MALOZEŃSTWACH GAY-ÓW

  Antipope Francis in 2010: ‘I’m in favor of gay rights and in any case, I also favor civil unions for homosexuals’
  JEST ZA PRAWAMI DLA GEJÓW
  Antipope Francis Supported Homosexual Civil Unions in 2010 as “Cardinal”
  WSPOMAGA ZWIAZKI PARTNERSKIE GEJÓW

  4 minute video: Antipope Francis gave ‘Communion’ to Pro-Aborts

  Prominent pro-abortion Biden and Pelosi Received “Communion” at installation “Mass” for Antipope Francis

  Pro-Abortion “Catholic” Nancy Pelosi to Attend Antipope Francis Inaugural
  SPOTKANIA Z PRO ABORCJONISTAMI

  1 minute video: Antipope Francis’ Schismatic ‘Installation’

  For the first time since the Great Schism, “ecumenical patriarch” to attend antipope’s inaugural Mass
  MSZE EKUMENICZNE

  Antipope Francis to have schismatic ‘Orthodox’ Patriarch of Constantinople at his installation ‘Mass’

  May 24,2004 Antipope Francis calls a schismatic “a Successor of the Apostles” and says that there are schismatic “martyrs”

  November 21, 2009 Antipope Francis concelebrates religious ceremonies with a schismatic inside a schismatic “church”

  Francis’ heretical teaching on Heretics and Schismatics

  In 2006, Francis knelt to receive a blessing from protestants during an ecumenical meeting. Francis in a 2006 interreligious prayer meeting – he kneels to be “blessed” by a Protestant “minister”
  BLOGOSLAWIONY PRZEZ PROTESTANCKIEGO DUCHOWNEGO

  Francis the liturgical revolutionary
  LITURGICZNE REWOLUCJE

  Antipope Francis was often quiet on Argentine sex abuse cases as “archbishop”
  MILCZY W SPRAWIE NADUŻYĆ SEKSUALNYCH

  Antipope Francis approved of the false apparition of Medjugorje

  Antipope Francis was “very happy” his fellow “Archbishop” went to Medjugorje (false apparition)

  Freemasons Endorse Francis
  WOLNOMULARSTWO POPIERA FRANCISZKA 1

 47. wojtyła katz said

  List kondolencyjny Prezydium KEP po śmierci Tadeusza Mazowieckiego
  Warszawa, 29 października 2013 r.

  Szanowny Panie Prezydencie!

  W związku ze śmiercią śp. pana Tadeusza Mazowieckiego pragniemy przekazać Panu Prezydentowi wyrazy naszej bliskości z Rodziną i tymi, których Jego odejście napełniło smutkiem oraz naszą modlitwę w intencji Zmarłego.

  Śmierć ukazuje prawdziwą wartość człowieka. W osobie Zmarłego żegnamy wiernego syna naszej Ojczyzny, gorliwego i zaangażowanego w życie społeczne katolika, człowieka sumienia, pierwszego premiera polskiego rządu niełatwych czasów po przeobrażeniach roku 1989.

  Tadeusz Mazowiecki cieszył się zaufaniem ludzi wielu sfer życia społecznego, politycznego i religijnego. Jego rozważny styl pomagał skutecznie wdrażać standardy wolnego państwa w nową rzeczywistość. Tworzył On m.in. konstytucyjne podwaliny wolnej Polski.

  Pośród licznych Jego zasług, jakie będziemy pamiętać, znajduje się przywrócenie nauczania religii w polskich szkołach. Widział On w tym nie tylko wyraz woli większości obywateli, lecz także niezbędność chrześcijańskich wartości, na których mogą się oprzeć przyszłe pokolenia Polaków.

  Pozostawił nam przykład rozważnego traktowania własnego życia, chrześcijańskiego powołania i powierzonej Mu misji bycia wytrwałym w obronie dobra Ojczyzny i Kościoła.

  Zmarłego śp. Tadeusza Mazowieckiego polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

  † Józef Michalik
  Metropolita Przemyski
  Przewodniczący KEP

  † Stanisław Gądecki
  Zastępca Przewodniczącego KEP

  † Wojciech Polak
  Sekretarz Generalny KEP

  a co z waszym współbratem bp Kaczmarkiem zrobił zyd mazowiecki?
  żydofile się zdekonspirowały

  czy rabin oficjalny bedzie koncelebrował z ww. kryptorabinami ?

  herezja kolegializmu wprowadzona za kard. Wyszyńskiego daje świetne rezultaty

  każda złotówka na tace kosciola soborowego to zlotówka zmarnowana

 48. Romank said

  Cytowane przez Matke Polke…objawienia Braci Diamentow z tzw. Monasteru Najswietszej Rodziny z Baltimore sa bredniami gloszonymi przez nie chrzescijan nie majacych nic z Katolicyzmem wspolnego….:

  wiecej tu:
  http://www.cathinfo.com/catholic.php?a=topic&t=20037

  CYt.: Brother Michael and Peter Dimond O.S. B. from Most Holy Family Monastery
  The Dimond siblings have for the longest time made outrageous claims against Roman Catholicism. I am an Eastern Orthodox Priest, but I am appalled at how these two „Benedictines” could refer to John XXIII in the way they did. If anyone was of greater help in uniting the peoples of the Latin and Eastern communions, it was he; and Paul VI. In my judgment, John XXIII is a saint, and I can remember him quite well.

  I spoke to the Dimond brothers twice over the past twelve years, the last time being in 2003, I beleive. They were rude, nasty, self-absorbed, and remarkably considered themselves to be extraordinarily intelligent and learned in theology and scripture. They are not in either.

  But what is most grevious about them is their claim to being clergy in the Roman rite when they are absolutely not. The Abbot Superior of the Benedictines in 2003 infomred me that the Dimonds were a charade. Now that they have this terrible racketeering charge against them, it will be interesting to see what exactly their defense will be for how they have treated others who disagreed with them.

  There are many problems with the clergy and hierarchy. No one can doubt this. It is just that the Dimonds, in my judgment, picked the worn men to accuse- sc., the last ten Popes or so. While I may have had disagreements with JP II on various matters, I certainly could never speak or write of him as the Dimonds have.

  Prayers are needed for the Popes and Patriarchs, and for the Eastern and Latin rites. One thing that is not needed is the foul hatred that the Dimonds see as a means to some foolish and impossible end.
  http://forums.catholic.com/showthread.php?t=52968

 49. Sunny said

  re: 40
  Nie ma znaczenia kto z Watykanu podpisal list z kondolencjami po śmierci zyda Tadeusza Mazowieckiego na adres przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, kryptozyda abp. Józefa Michalika.
  Taki list nie powinien wogole z Watykanu wyjsc.
  Biorac pod uwage chocby udzial Mazowieckiego w upokorzeniu biskupa Kaczmarka, ktorego zydzi z UB w nieludzki sposob torturowali i ponizali.
  Jesli taki list wyszedl z Watykanu to znak dla nas, ze zydzi maja tam swoich ludzi i swoje macki.
  Zydzi kontroluja Watykan. Franek jest kryptozydem – wloskim marrano.

 50. Andrzej B R said

  AD 44 – czy ten biedak wie jeszcze jakie klawisze popszyciskał?

  w spodniach niech Pan sobie swą mądrością grzebie,

  każdemu według zasług!

  Tyle się Panu należy, reszta po wykonaniu usługi . . .

  Panie Romanie K . . . jak K

 51. Jan said

  Jest mały plusik w tej całej sprawie dotyczącej listu. Oto ujawnia się część prawdy, co zjudaizowany Watykan popiera.

 52. Boydar said

  @ Pan Jan (51)

  Panie Janie, tą konstatacją rozbawił mnie Pan do łez. Rozpaczy.
  Jeżeli stan naszej zbiorowej świadomości, reprezentowany jest/będzie takimi jak to, „rewelacyjnymi” spostrzeżeniami, jako grupa skazana na zagładę, jesteśmy faktycznie … skazani na zagładę. Po kim jak po kim, ale po Panu oczekiwałem stąpania po ziemi.
  Proszę odwrócić sytuację, niech Pan wskaże przykłady rzetelnego wypełniania powinności „opoki” przez aktualnych okupantów Spiżowej Bramy i Tronu Piotrowego. I nie interesują mnie żadne „interpretacje”. Skała to skała, pasterz to pasterz; na knucie, dwuznaczności, podstępy (nawet w walce z Szatanem), ta część Kościoła, nie ma żadnego przyzwolenia, ani ludzkiego ani, tym bardziej boskiego. To są genetyczni oszuści. Gdyby się bliżej przyjrzeć, znajdziemy krew na ich rękach. Taką samą jak na dłoniach znanych oprawców. Tyle że oni noszą długie, białe, gumowe rękawiczki. A rąk używają cudzych. Jak tatuś.
  A ostatnio (ostatnio to się tylko wqurwiam, jak o tym wszystkim myślę), przyszło mi do głowy takie cóś : Niech ktoś spróbuje przekonująco uargumentować nielegalność Hansa Franka w roli generalnego gubernatora.

 53. deV said

  Ponoć jest planowana kanonizacja Mazowieckiego, Geremka i Kuronia. Czekamy na wieści z Watykanu.

 54. Romank said

  Tak…Referat zwoluje…tradycanalne Khunclave…wszystkie oberzniete…i polane woda:-))) Brrrrr….:-)))

 55. MatkaPolka said

  @48 RomanK

  Nie wiem do końca, jakie są intencje braci Diamond – czy godzą w kościół czy nie ???
  I czy chcą zniszczyć kościół czy pomoc Go ocalić ???

  Występują przeciw hierarchii – i to hierarchii kościoła podobać się nie może !!!

  Ja nie czuje się na siłach i nie jestem w stanie podjąć merytorycznej , teologicznej dyskusji

  Cytują fakty – papież z żydami, papież w synagodze , papież z muzułmanami ,…. To sa fakty, a z faktami się nie dyskutuje i To są herezje wg doktryny wiary

  W świecie katolickim trwa opór przeciwko modernizmowi i Vaticanum II – rozkładowi Kościoła od wewnątrz
  przejęcia kościoła przez Żydów i masonów – przeciw niszczeniu wiary

  Stąd tez cytaty pana RomanaK
  John XXIII (…)greater help in uniting the peoples of the Latin and Eastern communions, it was he; and Paul VI.
  Jan XXIII był największa pomocą w zjednoczeniu obrządku Łacińskiego i Wschodniego ; takim byl Pawel VI

  In my judgment, John XXIII is a saint, and I can remember him quite well.
  W mojej ocenie Jan XXIII jest święty i pamiętam go całkiem dobrze

  Te cytaty pochodzą z forum dyskusyjnego CathInfo.com , która kieruje do strony Mormonów – żydowskiej sekty

  W Internecie aż huczy od narastającego sprzeciwu wobec przewrotności żydowskiej i niszczenia wiary
  Niech sobie pan Roman poczyta Ultramontes – obrońców tradycji i o Posoborowych papieżach

  Papież Jan XXIII był twórca Vaticanum II i rozpoczął proces niszczenia kościoła – a CathInfo chce go wynieść na ołtarze tak jak i Franciszek 1 – który hołubi Żyda, komunistę, agenta NKWD – podającego się za Katolika
  Tadeusza Mazowieckiego

  Poglądy zbliżone do MostHolyFamily Monastery i zupełnie inne – 180 stopni przeciwne
  do poglądów z CathInfo.com – przynajmniej jeśli chodzi o herezje papieży – a którzy też podają się za tradycjonalistów

  http://www.ultramontes.pl/index.htm

  http://www.ultramontes.pl/posoborowi.htm

  Mamy chyba odwrotne poglądy panie RomanieK

 56. jowram said

  O tak, i nawet mimo obecności kardynała BÓG ZSZEDŁ NA PLAN DALSZY (proszę spróbować pochować dowolnie bliską sobie osobę w NIEDZIELĘ – usłyszycie Państwo, że „niedziela to dzień PAŃSKI” a na pogrzeby ludzi są POZOSTAŁE dni tygodnia, w liczbie aż 6; nawet biskupów i kardynałów Kościół nie grzebie w niedziele). No, ale czego się nie robi dla „Siły Spokoju”.

  Czy to aby nie jest „RELATYWIZM”, kardynale Nycz? Salon III RP umie pochować „swojego”

 57. deV said

  @56

  Drogi Panie Jowram, czy pamięta Pan „księży-patriotów”? Tak mi się przypomnieli przy okazji dzisiejszego pogrzebu. Jestem powien, że wielu z nich już dawno jest na usługach naszych wrogów.

  Ks.Lemański w jarmułce na cmentarzu. Może to i dobrze, agenci synagogi szatana występują jawnie.

  Po „ślubie” młodej Kwaśniewskiej i zbezczeszczeniu katedry za przyzwoleniem jej proboszcza i kard. Nycza, nic mnie już nie zdziwi. Nie ma sensu się bulwersować.

 58. Luxeuro said

  Homilię wygłosi o. Aleksander Hauke-Ligowski OP, dominikanin, który był uczestnikiem głodówki zorganizowanej prze KOR w 1977 r.
  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/dzis_pogrzeb_tadeusza_mazowieckiego_trwa_zaloba_narodowa_286433.html

  http://karta.org.pl/fotooferty/kor/ppages/ppage25.htm

  http://www.tvn24.pl/wideo/zegnamy-cie-z-nadzieja-na-nowe-powitanie-kazdy-w-innym-czasie,966845.html

  http://tinyurl.com/o2dkc9k

 59. i analizujac Sw Melachiasza i wypowiedzi Frania mozna smialo przypuszczac ze BenedyktXVI jest ostatnim prawym papiezem a Franio wiernym sluga swego mocodawcy

Sorry, the comment form is closed at this time.