Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  lewarek.pl o 3:0 dla Łukaszenki
  revers o Koniec świata
  Maverick o Naziści to byli swoi ludzie dl…
  Krzysztof M o Wpieriod – do socjalizmu
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Marcin o Dlaczego Biden wyprosił spotka…
  Krzysztof M o Lekarz czy zbrodniarz?
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
  Wielka Kopa Tatry o Wpieriod – do socjalizmu
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 546 obserwujących.

Do 2020 r. będziemy komunikować się z Internetem przez implanty?

Posted by Marucha w dniu 2013-11-04 (Poniedziałek)

Implanty w mózgu ma obecnie ok. 100 tysięcy osób na świecie. W większości służą one do celów medycznych. Obecnie technologia jest w fazie embrionalnej, jednak rządy i korporacje pracują intensywnie nad jej udoskonaleniem. Zdaniem ekspertów do 2020 r. będziemy mogli za pomocą implantów mózgowych czy podobnych urządzeń komunikować się z Internetem. Rodzi to niepokój o prywatność.

Prace nad implantami trwają. Naukowcy przekonują, że wszczepienie implantu do mózgu przydałoby się każdemu. Jak czytamy na łamach „inNature Comminitations” implanty w mózgu mogą służyć do widzenia w podczerwieni czy odczuwania dotyku za pomocą protez. Innymi słowy mogą pomóc uzyskać dodatkowe, „ponadludzkie” umiejętności.

Według prezesa Google Lary’ego Page’a w przyszłości możemy mieć implanty, które będą udzielać nam odpowiedzi na pytania, jakie sobie pomyślimy. Będą one służyć także do komunikowania się z Internetem. Dzięki nim będziemy mogli być on-line dosłownie 24 godziny na dobę.

Według „New York Timesa” będziemy mogli komunikować się z komputerem bądź smartfonem za pomocą myśli. I w ten właśnie sposób wysłać maile czy przeglądać strony.

Naukowcy z Samsung’s Emerging Technology Lab pracują aktualnie nad tabletami, które będzie można kontrolować poprzez monitorujące mózg urządzenie przypominające z wyglądu czapkę narciarską. Zdaniem badaczy z firmy Intel do 2020 r. możliwe ma być surfowanie w Internecie poprzez fale mózgowe.

Jakkolwiek takie urządzenia mogą mieć pożyteczne zastosowanie do celów medycznych, pozostaje pytanie, czy nie zostaną one użyte w celu naruszenia prywatności. Czy rząd nie będzie miał zbyt łatwego dostępu do ludzkich mózgów, podłączonych nieustannie do Internetu przez „czytające w myślach” implanty? Już dziś cyfryzacja pozwala na ujawnienie ogromnej ilości danych. Telefony komórkowe pozwalają na namierzanie ludzi; prywatne dane są zbierane przez portale społecznościowe. Sfera myśli jest jednak sferą prywatną.

Czy to się zmieni? Na razie wiemy tyle, że rządy są bardzo zainteresowane badaniami nad implantami. Według Boston Globe amerykańskie władze planują wydać 70 milionów dolarów na wsparcie tych badań.

Źródło: prisonplanet.com
Mjend
http://www.pch24.pl

Komentarzy 6 do “Do 2020 r. będziemy komunikować się z Internetem przez implanty?”

 1. Nemo said

  A niech sobie nawet w d…y powsadzają te implanty-na mnie nie maj co liczyć.

 2. anaTOM said

  fajna rzecz juz widze oczyma wyobrazni jak ustawiaja sie kolejki chetnych na takie cudenka.niektorzy to sami sobie dziury w dyni rozwierca zeby szybciej im tam na wkladali:)

 3. Pokręć said

  No, a jak już wszyscy będą mieli te implanty w mózgach (a garstka opornych będzie za drutami), to w razie czego guziczek gdzieś na konsoli w FEMA, czy jej ogólnoświatowym odpowiedniku i nie trzeba nawet będzie rąk krwią brudzić. Ta 1/4-ta, co jej pozwolą przeżyć, będzie po czymś takim tak przerażona, że zasadniczo będzie chodzić w zas..nej i zasikanej bieliźnie non – stop.

 4. Zapytajcie młodych, czy dadzą sobie wszyć chipa. Ja już pytałem. 🙂 Nie widzą w tym nic złego!

 5. Pokręć said

  @4: To już chyba lepiej sobie wszyć esperal…

 6. meliker said

  Apokalipsa tuż tuż

  https://stopnwopoznan.wordpress.com/175/

Sorry, the comment form is closed at this time.