Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Żydzi nie rezygnują z rabunku Polski

Posted by Marucha w dniu 2013-11-04 (Poniedziałek)

Stanisław Michalkiewicz: Żydzi nie rezygnują z rabunku Polski Jak mówiono? Broń mnie Boże od przyjaciół, bo od wrogów sam się obronię? I słusznie – czego dowód właśnie otrzymaliśmy w przeddzień wizyty prezydenta Komorowskiego w Izraelu.

Oto Colette Avital, sekretarz Światowej Organizacji Restytucji Mienia, jednej z najważniejszych organizacji przemysłu holokaustu i Lilii Haber, przewodnicząca ziomkostwa polskich Żydów w Izraelu napisały list otwarty do prezydenta Bronisława Komorowskiego, domagając się uchwalenia specjalnego prawa, które stwarzałoby pozory legalności dla rabunku Rzeczpospolitej przez Żydów z diaspory i z Izraela.

Diabli wiedzą, po co właściwie prezydent Komorowski jedzie do Izraela, bo znając słabość jego charakteru obawiam się, że albo pozwoli Żydom wykorzystać Polskę militarnie, albo pozwoli wykorzystać Polskę finansowo, albo i tak i tak. Inaczej mówiąc – że za obronę izraelskich a szerzej – żydowskich interesów nie tylko na Bliskim, ale i Środkowym Wschodzie, będziemy musieli Żydom zapłacić.

Obawiam się bowiem, że po prezydencie Komorowskim niczego dobrego Polska bowiem spodziewać się nie może, odkąd – Bóg jeden wie dlaczego – napisał w lipcu 2011 roku to haniebne zdanie, odczytane następnie z miedzianym czołem przez starego faryzeusza, Tadeusza Mazowieckiego, od czasów stalinowskich znanego z „postawy służebnej” – że naród polski musi przyzwyczaić się do myśli, że był również sprawcą – to znaczy sprawcą zbrodni II wojny światowej.

Łamiąc w ten sposób prezydencką przysięgę stracił moralne prawo do sprawowania urzędu prezydenta, a sprawując tę funkcję nadal, firmuje tylko okupację kraju przez soldateskę, która wysunęła go do tej godności i na niej utrzymuje.

Wracając do żydowskich roszczeń, rzecz jest taka: na początku 2011 roku rząd Izraela do spółki z Agencją Żydowską utworzył zespół HEART pod dyrekcją Roberta Browna w celu odzyskania „mienia żydowskiego” w Europie Środkowej.

Jak potwierdził były ambasador Izraela w Warszawie, dr Szewach Weiss, roszczenia żydowskie wobec Polski szacowane są na 60-65 mld dolarów. Izrael i – niestety również idąca na żydowskim pasku administracja prezydenta Obamy – z naszego punktu widzenia najgorsza od czasów prezydenta Roosevelta, który w Jałcie sprzedał nas Stalinowi – naciska na Polskę, by tubylcze władze stworzyły pozory legalności dla rabunku naszego kraju przez Żydów, wydając specjalną ustawę, na podstawie której żydowskie organizacje przemysłu holokaustu mogłyby rabować polskich podatników.

W tym celu lansują kategorię „własności żydowskiej” jak gdyby własność była jedną z kategorii trybalistycznych. Kategoria ta ufundowana jest na przekonaniu, że do mienia pozostałego po jakimś Żydzie mają bliżej nieokreślone prawa wszyscy inni Żydzi. Jest to oczywiście sprzeczne ze stanowiącymi jeden z trzech filarów cywilizacji łacińskiej zasadami prawa rzymskiego, a także z polskim porządkiem prawnym, według którego sukcesorem majątku bezspadkowego jest państwo, którego obywatelem był spadkodawca.

Ponieważ Żydzi zamordowani przez Niemców podczas II wojny światowej byli obywatelami polskimi, a nie obywatelami Izraela, którego to państwa w ogóle jeszcze wtedy nie było, to w świetle polskiego porządku prawnego jest oczywiste, że żydowskie żądania są nie tylko całkowicie bezprawne, ale i bezczelne.

I tak już Polska zrobiła głupstwo, ulegając amerykańskim oraz żydowskim szantażystom i uchwalając ustawę o stosunku państwa do gmin wyznaniowych żydowskich, jako łapówkę za przyjęcie naszego kraju do NATO, więc miejmy nadzieję, że ani prezydent Komorowski, ani minister Sikorski, nawet narażając się na „ciche dni” ze swoimi żonami, tego głupstwa i łajdactwa nie powtórzą i pozorów legalności dla rabunku polskich podatników nie będą ani popierali ani promulgowali. W przeciwnym razie powinni zostać uznani za zdrajców ojczyzny, a w sprzyjających okolicznościach postawieni przed sądem i surowo ukarani. Przypominam, że w XVIII wieku Polska upadła na skutek tolerowania obcych agentów – jurgieltników.

Jeśli zatem chcemy uchronić Ojczyznę od powtórzenia tego paroksyzmu, powinniśmy wyciągnąć stosowne wnioski z historii. Dlatego też wzywam wszystkich, niezależnie od politycznych sympatii, by ostrzegli posłów i senatorów na których głosowali, że jeśli którykolwiek z nich przyłoży rękę do stworzenia pozorów legalności dla tego rabunku Polski, to niech ani on, ani partia, do której się zapisał, już nigdy nie liczy na żaden głos poparcia.

Warto chyba wydać 1,50 zł na znaczek pocztowy, żeby zapobiec wydarciu Polsce przez Żydów co najmniej 200 miliardów złotych, dzięki którym staliby się jerozolimską szlachtą naszego tubylczego narodu.

Stanisław Michalkiewicz
http://prawy.pl

Komentarze 53 do “Żydzi nie rezygnują z rabunku Polski”

 1. efka said

  Szlachtą to oni nigdy nie byli i nie będą, warto o tym pamiętać. Panie Stanisławie, teraz facebook wystarczy żeby narobić hałasu. Sięgajmy po nowoczesne środki komunikacji i nacisku medialnego.

 2. krzysztof1942 said

  Kuwa-fa, wszędzie słyszę o zwrocie majątków to żydowskich, to kościelnych a gdzie są głosy o zwrocie majątków polskich ziemian. Reforma rolna i nacjonalizacja przemysłu była rabunkiem polskich ziemian i przemysłowców, a stała się po IIWŚ. Co na to „prawo rzymskie”?

 3. Juziek said

  Brakuje już słów na te qrwy szarpiące z każdej strony narodowe sukno i patrzące gałami co by tu jeszcze podważyć, wyrwać, ukraść i wywieźć!

  To się qrwa nóż sam w kieszeni otwiera!

  Wczoraj pochował Żyda – pierwszego „niekomunistycznego” wroga Polski, a dziś wyjechał do złodziejskiego pomiotu by przyobiecywać nowe szwindle (bo o czym qrwa będą tam prawić?), jak by qrwa nie było innych po stokroć uczciwszych krajów na świecie, tylko jeżdżą do pejsatych kapeluszy!

  Jak qrwa nie ma co robić, to niech weźmie miotłę i zamiata plac przed swoim urzędem, będzie to po tysiąckroć uczciwsza praca niż tracenie czasu na podróże do siedziby żmijowego plemienia!

  HAŃBA NARODZIE POLSKI! IDZIE TWOJA ZGUBA! OBUDŹ SIĘ PÓKI JESZCZE CZAS!

  Czy Polacy nigdy się nie obudzą, by pognać stąd złodziejskich koczowników gdzie pieprz rośnie!

 4. Gość said

  Re 2,3
  To prawda, ale jak wyrwać się z sieci pająka, gdy jad obezwładnia ofiarę, a sieć, tkana przez lata, gruba, silna i otacza szczelnie całe ciało ofiary!

 5. marek03 said

  .Tekst o pielgrzymce Bula do Krainy Eskimosow i eskimoskich oczekiwaniach z nia zwiazanych, zamiescila internetowa Gwiazda Smierci. Wiem oczywiscie, ze to zadna wiadomosc. Polecam jednak przelamanie pryncypiow a i oczywistego obrzydzenia, i zapoznanie sie z komentarzami pod tym tekstem zamieszczonymi. Prosze mi wierzyc, ze gdyby je wkleic pod powyrzszy artykol , to zadn dyskomfot poznawczy nie zmacil by szanownego forum.

 6. aaaa said

  Skanczmy z ta odwieczna miloscia wzgledem tych co nas przesladuja.BIC W NICH
  VICI VICI VICI

 7. arcybolesnaprawda said

  Jak się nie obudzimy z letargu to skończymy na ulicy bo ponoć kamienice do nich należą.

 8. 25godzina said

  @Marek03 (5) Bo widocznie chcą ośmielić mniej wartościowy naród tubylczy żeby poszedł na barykady. Potrzebują takich obrazków jak ryba wody, czegoś co zdefiniuje „przekaz” na kolejny etap i stworzy pozory legalności dla wzięcia resztek narodu za mordę.

  Nie mogą ot tak tego zrobić i jak Wojciech J. wprowadzić stan wojenny, po prostu w obronie dostępu do pieniędzy tubylców. Co „by świat powiedział”? „Świat” by doznał dysonansu poznawczego. „Świat” już został przecież przygotowany na możliwość wybuchu nieudolnie skrywanego pod komżami i sutannami „faszyzmu” i „antysemityzmu” więc tak ma być.

  Trzeba zatem sprowokować jakieś zamieszki, dobrze by było gdyby z jedna czy dwie osoby zginęły w niejasnych okolicznościach, które można by było potem długo „wyjaśniać” przy pomocy różnych komisji (każda z dobrze płatnymi stanowiskami). Najlepiej gdyby to był ktoś z „Antify” a już byłoby super gdyby był to obcokrajowiec i np czarny a cień podejrzenia został skierowany na „narodowców”.

  Lepszego początku nowego etapu nie można sobie wyobrazić. Starczyłoby tego na pewno jak najbliższe kilka lat (kluczowych dla losów Polski) a może nawet na cała dekadę.

  Shalom!

 9. 25godzina said

  „Nieznani sprawcy wymalowali swastyki na budynku Synagogi i siedziby Gminy Żydowskiej w Gdańsku. – To jak naplucie w twarz wszystkim ofiarom Holocaustu – komentuje Mieczysław Abramowicz, rzecznik Gminy Żydowskiej w Gdańsku.(…)”

  http://tinyurl.com/synagogawdanzig

  Oczywiście nie będzie świadków, żadnych kamer ani nic co mogłoby pomóc w ujęciu sprawców. Ale widać, że nie w ciemię bici bo tym razem nie bazgrali tą samą czerwoną farbą co na pomniku Inki.

  ps
  „(…)Jak wynika z akt sprawy, jaką 13 lat temu Armandowi Ryfińskiemu wytoczył jego ojciec, Zygmunt, do których dotarli dziennikarze tygodnika, poseł usiłował go otruć, wielokrotnie próbował pobić, a także wyłudził od rodziny 50 tys. złotych.
  W materiałach pojawiła się również informacja, że Ryfiński miał produkować… opaski ze swastykami.(…)”
  http://tinyurl.com/ryfinksiswastyka

 10. Fran SA said

  W sprowokowanym wywiadzie z rabinem, znana i bardzo ceniona dziennikarka z Bialego Domu, Helen Thomas, powiedziala rabinowi, ze zydzi powinni zostawic Bliski Wschod w spokoju i sie wyniesc, skad przyszli, tzn. powinni wrocic do Europy: Niemiec, Polski…
  Za ten wywiad, Obama wyrzucil z pracy znana i bardzo szanowana dziennikarke, ktora umarla niedawno.
  Okazuje sie, ze Helen Thomas miala racje: Izraelici zabieraja sie z Izraela i wracaja do Europy;
  Narobili burdelu w Izraelu i na calym Bliskim Wschodzie – a teraz korzystaja z tzw. Prawa Powrotu: Law of Return. Powoluja sie na ‚aryjskie’ pochodzenie i osiedlaja sie w Niemczech, gdzie podobno ich Niemcy chcieli wybic do nogi.
  Cala ta heca z ludobojstwem i holokaustem akurat wylazi na wierzch. Jakos sie izraelici nie boja wracac tam gdzie ich podobno nienawidza i przesladuja. Juz raz okradli Niemcow. Jest okazja do recydywy.
  Tylko Palestynczyk nie ma prawa do powrotu do swojego domu, w ktorym zyli jego przodkowie od wielu pokolen.
  I tylko Polak nie ma prawa do odszkodowania za stracone majatki na Litwie, Bialorusi, Ukrainie a nawet w Polsce. Polakom nie naleza sie zadne odszkodowania ani dozywotnie emerytury z Niemiec..

  A tymczasem… Izraelici’ aryjskiego pochodzenia’ wracaja do Vaterlandu. Sraja na Ziemie Obiecana , ktora totalnie zgnoili i na zawsze zaswinili Morze Srodziemne.. Nic sie nie boja przesladowan w Europie.
  W samym Berlinie przybylo ich ostatnio 20 tysiecy.

  Repatrianci, ktorzy DOBROWOLNIE wyjechali z Niemiec- wracaja do Heimatu… na pochodzenie niemieckie:

  http://mondoweiss.net/2013/11/israelis-berlin-number.html

 11. 25godzina said

  @ 10 Tak, Żydzi są strasznie prześladowani. Zwłaszcza w Polsce. I dlatego na synagogach (@ 9) na wszelki wypadek…. nie ma kamer i to mimo że od liku lat trwa mania wstawiania monitoringu w każdą dziurę.

 12. przemądrzałe bydlę said

  Cóż za zbieg okoliczności, dziś wieczorem do Polski przyleci sekretarz stanu USA Kerry (jego rodzina pochodzi z niemieckich Żydów z Opola). Na materiale z linku jest powiedziane, że oblatuje państwa Bliskiego Wschodu i Afryki Płn., a Polska jest jedynym państwem Europy, do którego zawita i nie za bardzo wiadomo, dlaczego. Pieprzą, że prawdopodobnie chodzi o tarczę rakietową, albo że jest to „rutynowa wizyta na konsultacje między sojusznikami”. Jakoś muszą ukryć to, że przyleci naciskać na polskojęzycznych polityków, żeby podczas wizyty w Izraelu Komorowski zgodził się na realizacje żydowskich roszczeń.
  http://www.tvp.pl/publicystyka/programy-informacyjne/wiadomosci/najciekawsze-materialy/mapa-podrozy/12903073

 13. przemądrzałe bydlę said

  Kolejny zbieg okoliczności: tuż przed wizytą Kerrego ktoś maluje swastyki na synagodze w Gdańsku. Żydzi potrafią o sobie przypomnieć.

 14. Plausi said

  Wycie hien cmentarnych

  List tych dwóch kobiet, tak znakomicie naśladujący wycie hien cmentarnych, które jak widać bez padliny się nie obejdą, wywołuje spod ziemi zmory umarłych aby od żywych wydusić ostatni grosz. Chodzi o ofiary tegoż holokaustu, które ich środowiska finansowe bez zmrużenia oka dały członków własnego plemienia przetopić na mydło i dolary.

  Ich własne środowiska wydały Aszkenazyjczyków na rzeź, teraz chcą jeszcze od nas pogłówne za nich. Czas wreszcie przypomnieć, że to nie my, tylko ich własne plemię wydało ich na rzeź, to była ich ofiara, ich holokaust jak sami mówią.

 15. Brat Dioskur said

  Zaraz ,zaraz , ale przeciez wielki przyjaciel Polski i Polakow, amb.Weiss, zgodzil sie to rozlozyc na raty,wiec nie narzekac!

 16. Skrzywiony_Gwozdz said

  Dzień dobry
  Proszę rzucić okiem na to:
  http://www.pch24.pl/finkelstein–o-polskim-antysemityzmie-mowi-sie-dla-pieniedzy,18813,i.html

  „„Jeśli ktoś na waszej ziemi prowadzi działalność, której celem jest wywołanie wobec was nienawiści, to nie powinniście się na to godzić” – powiedział w wywiadzie dla „Historia Do Rzeczy” Norman Finkelstein. Skrytykował wycieczki izraelskich dzieci do Polski, lobby żydowskie czerpiące wielkie pieniądze z „przedsiębiorstwa Holocaust” oraz polską inteligencję, szkalującą własny naród.”

  Doszło do tego, że Żyd staje w obronie Polski przed Żydami. Co za przewrotność czasów…

 17. przemądrzałe bydlę said

  @16
  Znalazłem ten numer „Historia Do Rzeczy”, w którym znajduje się ów wywiad z Finkelsteinem. Można go sobie ściągnąć stąd:

  Click to access Historia+Do+Rzeczy+9-2013+%28listopad%29,3197902056.pdf

 18. bobola said

  Rzecz jasna roszczenia zydowskie nie maja oparcia w istniejacym prawie. Ale samo prawo jest dzielem ludzkim i jako takie moze byc niesprawiedliwe. Na przyklad reforma rolna i nacjonalizacja innych prywatnych srodkow produkcji bez odszkodowania miala oparcie prawne, ktore w praktyce obowiazuje do dzisiaj. Polscy ziemianie ciagle jeszcze nie otrzymali zadoscuczynienia za zbor ich mienia mimo, ze wrociilismy (podobno) do systemu kapitalistycznego. W Polsce miedzywojennej zydzi byli wlascicielami wielu nieruchomosci, ktore przejela po wojnie Polska Ludowa, i ktore obecnie sa nadal wlasnoscia skarbu panstwa. Tym samym Panstwo Polskie wzbogacilo sie kosztem mniejszosci zydowskiej a wiec roszczenia zydowskie maja pewne uzasadnienie. Podobna zreszta sytuacja istnieje w przypadku nieruchomosci zagrabionych populacji niemieckiej zamieszkujacej przed wojna obecne „Ziemie Odzyskane”. Jak obserwuje zamozniejsi Niemcy po prostu odkupuja swoje dawne siedziby i wracaja na ziemie przodkow. Te kwestie powinny byc zalatwione oststecznie przez zwrot albo wyplacenie odszkodowan osobom poszkodowanym lub ich potomstwu.

 19. AlexSailor said

  @Bobola

  Jakie jeszcze objawy u was występują?

 20. 25godzina said

  @ 16 >Doszło do tego, że Żyd staje w obronie Polski przed Żydami. Co za przewrotność czasów…

  I właśnie o to chodzi w tym handełe, nic się nie może zmarnować.

 21. przemądrzałe bydlę said

  @Bobola
  Różnica polega na tym, że polscy ziemianie i ich prawni spadkobiercy istnieją, a przedwojenni polscy Żydzi i ich spadkobiercy nie, więc nie ma komu oddawać (Żydzi z USA i Państwo Izrael, które powstało dopiero po wojnie, nie są ich spadkobiercami, chyba że Bobola uznaje istnienie czegoś takiego, jak dziedziczenie rasowe).
  Po drugie większość przedwojennych polskich Żydów mieszkała na terenach które od 1945 r. nie należą do Polski.
  Po trzecie sprawę w ogromnej mierze uregulowały już umowy indemnizacyjne i Żydzi np. amerykańscy (którzy rzeczywiście mają prawa spadkowe, a takich jest niewielu), muszą swoje roszczenia kierować do rządu USA, który od rządu polskiego dostał pieniądze na ich pokrycie. To samo się tyczy jeszcze kilkunastu państw zachodnich, z którymi Polska podpisała takie umowy.
  Tak więc Bobola, niech Pan idzie bobolić bzdety na inne forum, bo tutaj to nie przejdzie.

 22. przemądrzałe bydlę said

  @Bobola

  A co do nieruchomości „zagrabionych populacji niemieckiej” po II wojnie światowej, to Niemcy podpisując bezwarunkową kapitulację, zrzekły się mienia na utraconych ziemiach, a swoim obywatelom wypłaciły za nie odszkodowania z budżetu państwa.
  Widzę, że przyjmuje Pan stronę wszystkich naszych wrogów. Niech pan jeszcze coś napisze o nieruchomościach „zagrabionych populacji banderowskiej”, albo coś w tym stylu. Jest pan śmieszny i żałosny zarazem.

 23. shadowman said

  Kurczę, przydałby się naprawdę w Polsce do rządzenia ktoś taki jak Sukarno, Dmowski czy chociażby gen.Haller. Sukarno o dziwo jako muzułmanin miał więcej szacunku dla chrześcijaństwa niż obecni anty-papieże i pseudo księża. Można znależć w sieci zdjęcia jak Sukarno stoi z klerykami, a niektórzy księża indonezyjscy walczyli o wolność Indonezji. Został obalony bo nie kłaniał się koczownikom. A prześladowania chrześcijan w Indonezji zaczęły się wraz z dojściem wspieranego przez USA Suharto.

 24. Juziek said

  Re 20:

  Panie w ciemnych okularach daj Pan spokój profesorowi Finkelsteinowi.

  Wole tego jednego Żyda niż 1000 polskich szabesgojów i 1000 polskich folksdojczy!

 25. Miet said

  Ad18.
  Panie Bobola, podam tylko dwa przykłady na to jak Polska się bogaciła kosztem mniejszości żydowskiej.
  Częstochowa (tam żyłem 17 lat), w pobliżu mojego blokowiska, przez płot można było sobie popatrzeć na ładny ale zaniedbany budynek Gminy Żydowskiej. Któregoś roku, tak niemal po cichu, szyld Gminy Żydowskiej zdjęto – ludzie rozpowiadali, że żydzi postanowili oddać budynek miastu.
  Za niespełna roku, budynek miasto pięknie odrestaurowało – to była architektura w stylu polskiego dworku. Szyld gminy już nie wrócił i nikt nie potrafił powiedzieć co tam w tym budynku się działo.
  Drugi obiekt, to synagoga zbombardowana przez Niemców w czasie Wojny. Mury stały aż do lat sześdziesiątych – w zasadzie to były zgliszcza. Miasto rękami Częstochowian wybudowało na tym miejscu piękną filharmonię, słynącą do dziś ze wspaniałej akustyki.
  Bywałem tam na wielu koncertach i co roku na inauguracji roku akademickiego. Nie wybudowano tam nowej synagogi, bo życzeniem częstochowskich Żydów było właśnie, aby tam powstała filharmonia. Życzenie spełniono.

  No i teraz co, p. Bobola – Częstochowianie wzbogacili się kosztem Żydów – nieprawdaż p. Bobola??? Teraz nic, tylko powinni w ukłonach prosić Diasporę o przejęcie tych obiektów, zrabowanych im przez Polaków – czy tak p. Bobola???

 26. Marucha said

  Re 25:
  Dodam jeszcze, że według mojej wiedzy, żaden Żyd, który istotnie ma prawo do spadku w Polsce, nie napotyka na trudności,

 27. przemądrzałe bydlę said

  http://prawica.net/36061
  http://www.forbes.pl/kadisz-za-milion-dolarow,artykuly,160596,1,1.html

 28. Romank said

  Panie Gajowy,….oczywiscie ma pan racje ….Zaden,,zadnych wrecz odwrotnie niz Polak…
  Sady „daja wiare” bo moga wg nowych zasad kazdemu kto pokaze zdjecie, swistek papieru niekoniecznei autentyczny…ze jest spadkobierca. Polska wraca kazdemu jego majatek, jesli sie o to zwroci…w naturze -badz jako odszkodowanie za mienie,.,.nie dopominajac sie o zalegle podatki.
  Tu nie chodzi o to zeby skrzywdzic ludzi..spadkobiercow, ale zeby nie obdarowac majatkiem ludzi ,ktorzy do tego nie maja zadnego..najmniejszego prawa…
  Zgadzam sie z panem Michakliewiczem prawie w zupelnosci….szkoda tylo ze nie zgadal sie on ze mnawtedy….kiedy pisalem to samo…20 lat wczesniej.
  Moze nie doszloby do tego do czego doszlo…
  Teraz idzie juz tylko o to czy Polacy zaplaca haracz…bo inaczej tego nei mozna nazwac..organizacjom , ktore z Zydami, Polska, wojna , krzywda nie maja nic..ale to nic wspolnego.
  na calym swiecie ..po 3 latach nei oplacania podatku za nieruchomosc , nieruchomosc przechodzi automatycznie na wlasnosc Skarbu Panstwa….
  Zatem to wcale nie zalezy od tych organizacji..od nikogo innego tylko od tzw Wladz Polski….moze i warto zaplacic 65 miliardow zeby udowodnic ze wlasnie TE wladze nimi nie sa.

 29. Marucha said

  Re 28:
  Obawiam się, że rząd „polski” już spłacił owe 65 miliardów, a teraz będzie spłacał ponownie,
  Zupełnie jak z tymi korzennymi „spadkobiercami”, którzy sprzedali swoje nieruchomości, wyjechali gdzieś za granicę, a teraz ich potomkowie (albo i nie potomkowie) dopominają się o ich zwrot.

 30. Miet said

  Ad26.
  Tak jest Panie Gajowy – święta prawda.
  Natomiast Polak, który dochodzi czegoś, co mu się prawnie należy, napotyka na całe Himalaje problemów.
  Sam mógłbym wiele na ten temat powiedzieć. Kiedyś, chyba przed dwudziestu laty próbowałem (nie odzyskać) kupić od spółdzielni mieszkanie w którym żyliśmy w Częstochowie.
  Chciałem mieć taką odskocznie od Ameryki, aby było się gdzie zatrzymać będąc w Polsce. Poza tym miałem dużo sentymentu do tego mieszkania – nie chciałem nic za darmo – chciałem je kupić na zasadach jakie prawnie obowiązywały.
  Nic z tego nie wyszło – nawet byłem zbesztany i to przez urzędasa -solidarnościowca – który mnie uświadamiał, że jak ja mogę czegoś się domagać – przecież wyjechałem do Stanów i jest mi dobrze, a tu ludziska nie mają gdzie mieszkać.

  Po takim dictum przestałem już o cokolwiek zabiegać, bo to nie miało sensu. Dla zabawy jeszcze dodam, że wtedy próbując „załatwić” sobie dowód osobisty, dowiedziałem się, że ciągle jesteśmy z całą rodziną zameldowani w naszym starym mieszkaniu i co więcej, jest tam zameldowana moja babka, która jak pomnę zmarła na jakieś 15 lat przed naszym wyjazdem na emigrację.
  Urzędniczka z biura meldunkowego dziwiła się, że w tak niewielkim mieszkaniu mieszka tam aż 10 osób – włączając i nowych lokatorów, którzy jakimś psim swędem tam się „zameldowali”. Idę o zakład, że w biurze meldunkowym nic się nie zmieniło i, że my tam wszyscy dalej mieszkamy nawet z babcią nie żyjącą od półwiecza.:-)))

 31. Marucha said

  Re 30:
  Nie wiem dlaczego przypomniała mi się anegdota o Żydku, który sprzedawał psy.
  Pewnego razu przyszedł nabywca.
  – A gdzie Pan szanowny mieszka?
  – W Puławach.
  – To ja Panu psa nie mogę sprzedać.
  Znajomy Żyda pyta:
  – Co ci przeszkadza, że człowiek mieszka w Puławach?
  – Za daleko do Lubartowa i pies do mnie nie trafi.

 32. AQQ said

  Wywłaszczenie z ziemi ojców!
  „Ministerstwo Sprawiedliwości proponuje, by inwestorzy mogli budować na cudzym gruncie. Miałoby temu służyć całkiem nowe prawo – prawo zabudowy – którego dziś nie ma w kodeksie cywilnym.”>>> http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Zbuduja-ci-tunel-na-dzialce,wid,16137437,wiadomosc.html?ticaid=1119b6&_ticrsn=3

  Ostatnio słyszałam, że właściciel pola jest nie ważny ale ten kto pierwszy zasiał pole…

 33. 25godzina said

 34. 25godzina said

 35. Marucha said

  Nie wiem, czy będzie zachwycony Norwegią…

 36. 25godzina said

  @Marucha Może nie o zachwyt chodzi a o możliwość normalnego funkcjonowania. W całej sprawie jest ponoć drugie jedno, tzn chodzi o Układ legalizujący tytuły własności członkom diaspory na którego czele stoi znany nie tylko w Krakowie prawnik Andrzej Z. z którym (świadomie lub nie) zadarł.

  W każdym razie tak gruchają gołębie na krakowskim rynku.

  Aaaa… pan profesor Zoll, o którym mówią to i owo w związku z bezprawnymi przejęciami nieruchomości… – admin

 37. 25godzina said

  @36 Czy Zoll to nie wiem, słyszałem że Z. Takie krótkie nietypowe nazwisko.

 38. aaaa said

  Moscii Panowie rury trzeba czyscic.JASNE W KONCU POLACY uzmyslowcie to sobie

 39. bobola said

  @21 i inni
  Jak napisalem wyraznie obecnie obowiazujace prawo spadkowe nie przewiduje zwrotu czy odszkodowan za mienie przejete przez Panstwo Polskie jesli skladajacym wniosek nie jest spadkobierca. Trzeba jednak uznac, ze zydzi polscy zostali przez Niemcow wymordowani tak skutecznie, ze czesto nie pozostal zaden czlonek rodziny, ktory by mogl wniesc prawne roszczenia. W dodatku dokumenty w postaci starych ksiag wieczystych oraz innych dowodow wlasnosci zostaly w znacznym stopniu zniszczone albo dostep do nich jest uniemozliwiony przez obecne wladze (czego sam jestem swiadkiem). Tymczasem same nieruchomosci pozostaly (na przyklad 30% obecnej powierzchni centrum Warszawy bylo wlasnoscia zydowska) i przejete przez Panstwo Polskie wzbogacily ogol Polakow. Jesli jak to bylo w przypadku opisanym przez #21 gmina zydowska podarowala miastu ta czy inna dzialke na cele kulturalne (badz inne) to tu sprawa jest prawnie jasna. Ale to nie jest przypadek typowy. Najczesciej mamy do czynienia z zawlaszczeniem nieruchomosci i czesciowo mienia przez Panstwo Polskie (na mocy prawa ustanowionego przez Polakow) oraz spontanicznego zawlaszczenia badz rabunku (jak w czasie pogromow w Radomiu, Kielcach itp) przez polska ludnosc. Nie ma wiec nic dziwnego w tym, ze zydzi domagaka sie pewnego zadoscuczynienia od Panstwa Polskiego. Dotyczy to oczywiscie tego terenu, na ktorym obecne Panstwo Polskie ma jakas jurysdykcje. Ta sprawa i inne dotyczace ziem zabranych bylemu panstwu pruskiemu nie jest kwestia litery prawa ale kwestia jego duch i sprawiedliwosci.

 40. krzysztof1942 said

  Nie wiem, ale powyższe komentarze wydają mi się „biciem piany”.
  Żydzi – niech idą do diabła.
  Mamy polskie problemy !!!
  Odbudujmy naszą polską elitę – szlachtę i ziemiaństwo polskie a nie jakiś arendarzy i innych cwaniaków.
  Uznajmy prawnie, że reforma rolna była bezprawiem. Ziemia zagarnięta przez fornali leży odłogiem, wymaga prawnego właściciela który zadba o nią.
  My rozprawiamy o żydach (duj im w chupę), mają swoje państwo i niech tam rządzą, nie u nas.

 41. tutaj said

  @39
  Panie Bobola na jakiej podstawie uważa Pan, że do majątku pozostałego po śmierci obywatela polskiego, jakiejkolwiek narodowości, żyjącego i płacącego podatki w Polsce, żyjącego i funkcjonującego w polskim prawie i w polskim otoczeniu, że do tego majątku.. jeśli nie ma prawnych spadkobierców, większe prawo ma ktokolwiek inny niż Państwo Polskie? Kto i na jakiej podstawie ma do tego majątku większe prawo niż wspólnota państwowa w której członek tej wspólnoty żył ? Było mu tu dobrze, nie wyprowadził się z tej ziemi, tu działał, funkcjonował, założył rodzinę, widział swoją przyszłość, w tym otoczeniu, wśród tych ludzi wokół – współobywateli tego kraju.. Nie bardzo rozumiem dlaczego jakieś „odległe” wspólnoty, jakieś inne „kraje”, miałyby czerpać korzyści materialne i żerować na tragicznej śmierci polskiego obywatela w czasie wojny (II Wojny Światowej)… jakiegokolwiek by był pochodzenia..

 42. krzysztof1942 said

  Jeszcze jedno:
  Podwójne obywatelstwo – polskie i izraelskie,
  CO TO TAKIEGO ?????????
  Albo, jesteś Żydem – Polakiem, albo Żydem – Izraelitą, zdecyduj się !!!
  Na Dworcu Gdańskim w 1968 roku nie widziałem kordonów policji (milicji) wyganiających Żydów z Polski (nawet Cajmer chciał wyjechać ze złotymi patelniami).

  Ustawowo zabronić podwójnego obywatelstwa.

  Chcesz być Żydem-Izraelitą, to bądź, chcesz być Żydem-Polakiem, to bądź. Jedno albo drugie, ze wszystkimi prawnymi konsekwencjami tej decyzjii.

 43. bobola said

  @41
  Ponownie powtarzam, ze zgodnie z litera obecnego prawa spadkowego, zydzi nie bedacy spadkobiercami wlascicieli nieruchomosci , ktorzy zmarli w wyniku dzialalnosci okupantow , nie maja prawa do roszczen majatkowych. Trzeba jednak pamietac, ze zydzi mieli pewna autonomie prawna w I Rzeczpospolitej i tolerowana autonomie mniejszosci w II RP. To daje im pewne podstawy do argumentacji, ze spolecznosc zydowska jako calosc powinna dostac odszkodowanie za calkowite mienie przejete przez Polakow po II Wojnie Swiatowej i stanowiace obecnie mienie obywateli polskich lub skarbu panstwa. Jak ta sprawa powinna byc zalatwiona -tego nie wiem.

  Ta sprawa przecież była już b. dawno załatwiona. Kwestię odszkodowań przejął na siebie rząd USA.
  Admin

 44. Błysk said

  Panie Bobola. Trzeba zastanowić się jak żydzi doszli do majątków w Polsce ? Czy nie oszustwem ,rabunkami? Po wtóre , majątki już sobie odebrali kilkakrotnie poprzez ustanowienie reżimu PRL, w którym mieli władzę ,a teraz poprzez rabunek mienia narodowego i wejście Polski do UE.Toteż żydostwu nic się nie należy i Bul nie ma tu nic do gadania .Przeciwnie ,normalne państwo /gdyby było/ powinno rozważyć co nam się należy od żydów.

 45. bobola said

  @44
  Nie rozumie Pan tego co to jest prawo i sprawiedliwosc. Za rabunek i oszustwo karzemy kazdego nie tylko zydow a wiekszosc posiadaczy nieruchomosci doszla do nich droga legalna – inaczej niz Polacy, ktorzy zasidlili mieszkania czy domy „po zydowskie”. Prawo nie przewiduje karania calych populacji za zbrodnie popelnione przez jej poszczegolnych przedstawicieli. Nic zreszta nie stoi na przeszkodzie aby dochodzic praw naruszonych przez konkretnych zydow pelniacych funkcje panstwowe lub nie.

 46. bobola said

  @Admin.
  Rzad USA moze wystepowac w imieniu obywateli amerykanskich poszkodowanych w wyniku zmian ustrojowych po II WS. Ale nie reprezentuje on ani tez nie wynagradza krzywd innych zydow , ktorzy byli obywatelami II RP. Ogolnie biorac, rzad panstwa, ktory ciagnal bezposrednie korzysci materialne kosztem swoich obywateli za czasow komunistycznych jest zobowiazany do wyrownania owych krzywd.
  Dotyczy to zydow , niemcow czy ukraincow bedacych obywatelami polskimi przed i po II WS.

 47. Marucha said

  Re 45, 46:
  Panie Bobola, rząd polski zawarł umowę o odszkodowaniach nie tylko z USA – proszę rzucić okiem choćby na
  https://marucha.wordpress.com/2013/11/05/prezydent-w-izraelu-czeka-na-niego-list-otwarty-nt-restytucji-mienia/#comment-290176 (komentarz nr 23)

  Nie tylko, że Żydom nic się od Polski nie należy (kto w końcu wywołał wojnę???), ale to oni powinni nam płacić biliony złotych za bezczelną grabież naszego kraju.

  Rozśmieszył ,mnie Pan do łez twierdzeniem:
  iekszosc posiadaczy nieruchomosci doszla do nich droga legalna – inaczej niz Polacy, ktorzy zasidlili mieszkania czy domy “po zydowskie”.

  Żydzi nie mają, w odróżnieniu od rodowitych Polaków, ŻADNYCH trudności z odzyskiwaniem mienia.

 48. Gość said

  Kim Pan jest Panie Bobola, chyba nie Polakiem!?

 49. Gość said

  ad 44
  Prawie cała Warszawa jest „oddawana” tzw. „dawnym właścicielom (zwykłym bandytom)”, likwidowane są szkoły i inne instytucje. Zapomina się o tym , że w 1945 roku Warszawa była WIELKIM GRUZOWISKIEM, a wysyp, tak elegancko zwanych, „właścicieli” jest sponsorowany przez „właściwe organizacje”, zjawisko to ostatnio przybiera w nieprawdopodobny sposób na sile, jakby zbliżał się apokaliptyczny koniec….
  Zresztą w samej Warszawie zlikwidowano mnóstwo świetnych, z tradycjami szkół średnich, wyrzucając tony aparatury (często o wartości historycznej i niewątpliwie dydaktycznej) na śmietniki, co wielu nauczycieli pasjonatów przypłaciło zawałem lub śmiertelnym zejściem, gdyż sami tworzyli te laboratoria, była to praca życia pokoleń!
  Tak jest likwidowana Polska….
  Na polskie czasopisma naukowe nie ma pieniędzy, ale znajdują się w prawie nieograniczonej ilości na konferencje w …Honolulu itp.
  To także „załatwienie” nauki przy próbie (chyba udanej) demoralizacji środowiska naukowego….

 50. Brat Dioskur said

  Gdyby kierowac sie konceptem Boboli ,to Wlosi mieliby szanse stac sie najbogatszym panstwem swiata rewindykujac wszystko to ,co zajmowalo kiedys Imperium Romanum….A co z 2mln. Grekow wygnanych przez Ataturka?Grecja ,teraz kulejaca gospodarczo juz dawno powinna wystapic do Turcji o wyplacenie naleznego odszkodowania za pozostawione w Turcji greckie mienie.My zas mozemy sie chyba zabrac za Szwedow….. na dobry poczatek!.

 51. fonurt2 : Agent wpływu ,Zyd Michałkiewicz doskonale wie o wyroku Sądu Apelacyjnego i SN USA w sprawie roszczeń Zydów od Polski i Austrii który mu wielokrotnie przesłałem: http://www.infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=10&Itemid=65 dział OBRONA SKARBU PAŃSTWA. Ma ten wyrok od 2007 roku i milczy. Nigdy nie wspomniał ani on ani żadna inna ambona nawet taka jak imperium o.Rydzyka. Dlaczego : gdyż wszystkie roszczenia Zydów od Polski by natychmiast upadły: SĄDY USA UZNAŁY ŻE ŻYDOM SIĘ NIC OD NAS I AUSTRII NIE NALEZY.Zydzi po prostu wyłudzają nielegalnie korzystająć z tego że lokalni Zydzi obasadzili stanowiska decydujące w Polsce!

 52. JO said

  ad.48. Jest Conajmniej Lemingiem ale podejrzewam , ze kims „wiecej”

 53. JO said

  Poza Tym, Pan Bobola juz mial upomniane, by zmienil Nicka….i NIC

Sorry, the comment form is closed at this time.